Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46101) BiP válasza coco2 (#46100) üzenetére


BiP
nagyúr

Én magam nem tudom, Gugli meg nem volt a barátom. De ha nagyon tippelni kéne, akkor Platón: Az állam-ból származhat. [link]

És van egy (szerintem) hasonló jelentésű magyar szólás is, Kis-Vicay gyűjtéséből: "Ész, fegyver, érték, mindent végbe visznek."

(#46102) coco2 válasza BiP (#46101) üzenetére


coco2
őstag

Ja, guglinak az eredeti formájában kellene, de sajnos lila gőzöm nincsen, hogyan hangozhatott ókori görögül vagy esetleg latinul :((( A magam részéről Ciceró-ra gyanakodok, de nem találok utalást a munkásságában ilyesmire.

Beleolvastam a linkelt könyvbe. A linket köszönöm. De tartalmát illetően bizalmatlansággal élnék. Az a könyv olyasmi, mint valami kommunista tanmese. Platón idejében az a szellemiség nem létezett.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46103) FireShadow


FireShadow
senior tag

Melyik Bud Spencer filmben ír alá valamit az ő vagy Terence Hill karaktere egy-két vonallal?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#46104) EmberXY válasza FireShadow (#46103) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem erre gondolsz? [link]

Up the Irons!

(#46105) MADcat válasza EmberXY (#46104) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Sztem az western vonal volt. De nem ugrik be. :W

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#46106) EmberXY válasza MADcat (#46105) üzenetére


EmberXY
addikt

Nekem is jár az agyam, nekem is rémlik valami olyasmi is.

Up the Irons!

(#46107) EmberXY válasza MADcat (#46105) üzenetére


EmberXY
addikt

Megvan... :D [link]

Up the Irons!

(#46108) FireShadow válasza EmberXY (#46107) üzenetére


FireShadow
senior tag

Aaazaz igen köszönöm :K :DDD

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#46109) EmberXY válasza FireShadow (#46108) üzenetére


EmberXY
addikt

Szívesen!

Up the Irons!

(#46110) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hó végén fekszem be kórházba műtétre.
Előtte sok vizsgálatra kell menni.
Múlt héten voltam EKG-n és az egyik kezemen ilyen piros kiütés szerű lett a bőrömön ahol az az érzékelő volt, másik kezemen a csukló tájékán, de az nem vészes. Úgy nézem kezd elmúlni, de elég gáz, hogy a páciensek után nincs fertőtlenítés és bárki elkaphat bármit...és pont egy igénytelen (roma) nő volt előttem! Nem gondoltam volna, hogy mire haza érek veszem észre az új bőr kiütés tünetet.... :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46111) Nikaré válasza MaxxDamage (#46110) üzenetére


Nikaré
őstag

Tök jó így kezdeni egy orvosi vizsgálatot!
:U

(#46112) MaxxDamage válasza Nikaré (#46111) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ugye? :F
Sajna még látni picit azt a piros "kiütést" (vagy nem tudom mi az)
Dokinak nem mondtam (háziorvos) mert lemenni nem tudok... mindenhova úgy visznek jelenleg. :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46113) Met válasza MaxxDamage (#46112) üzenetére


Met
nagyúr

Mindeközben egy másik fórumon :)
Voltam EKG-n és az egyik kezemen ilyen piros kiütés szerű lett a bőrömön ahol az az érzékelő volt, másik kezemen a csukló tájékán, de az nem vészes. Úgy nézem kezd elmúlni, de elég gáz, hogy a páciensek után nincs fertőtlenítés és bárki elkaphat bármit...és pont egy fehér pasi volt előttem!

Idáig elég volt saját wc papírt vinned, lassan már saját eszközt is kell, hogy ne kapj el semmit és esetleg hogy jól is működjön :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46114) EmberXY válasza Met (#46113) üzenetére


EmberXY
addikt

Generátort, hullazsákot, meg mindent... [link] :)

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#46115) Cs1csó válasza Met (#46113) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hátadon az MR géppel! (Vagy mielőtt betolnak fertőtlenítő spray papírtötlőkendő)

(#46116) Met válasza Cs1csó (#46115) üzenetére


Met
nagyúr

MR? Mire sorra kerülsz megdöglesz, hanem abban akkor másban.
Magánban 45-50k, akár pár nap alatt van időpont.
És ugyan az a gép amivel TB-re vizsgálnának.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46117) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Tudtok olyan megbízható boltot, ahol jó minőségű pólóra nyomtatnak egyedi mintát?

(#46118) MADcat válasza Met (#46116) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Tapasztaltam a nyáron… igen…

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#46119) napocska2 válasza fery02 (#46117) üzenetére


napocska2
senior tag

Én náluk szoktam készítettetni és csak jó tapasztalataim vannak velük. Nézz szét az oldalukon, hátha megfelel neked is.

(#46120) Met válasza napocska2 (#46119) üzenetére


Met
nagyúr

Innen ami jó minőségnek számít az a Kariban, utána a GIldan.
Fruit, B&C gagyi kategória.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46121) fery02


fery02
addikt

Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :R

(#46122) MaxxDamage válasza Met (#46113) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos ez így van! :(((
Ma voltam Urológián (időpont volt és sorszám húzás nem volt), az asszisztens és doki is ültek, fel nem keltek, bentről kiabáltak ki. (ki mehet)
Megkérdezték van-e panaszom, voltam-e laborba, mondom voltam 19.-n (6 ampulla vért vettek le) és az eredményt (vizelet) megnézte, mindent rendben talált, megírta doksit és pá...

Für-Orr gégészet meg megint egy vicc volt, na ott legalább átvizsgáltak rendesen, ott is minden oké volt, mehetek műtétre.

Holnap megyek másik városi kórház altató orvoshoz (ahol a műtétet végzik) és remélem ott is minden oké lesz.

Bár megmondom őszintén, kicsit tartok ettől az egésztől, még jó hogy "rutin" műtétem lesz, aztán majd a másik is... :B :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46123) MaxxDamage válasza Met (#46116) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én inkább mentem magánba, mert mire sorra kerültem volna, meg is murdáltam volna simán... :U
Magánba meg felhívtam őket és még aznap mehettem (mind2 oldali csípő MR vizsgálat)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46124) Met válasza MaxxDamage (#46122) üzenetére


Met
nagyúr

Holnap megyek másik városi kórház altató orvoshoz
Altatóeszközt majd vigyél ;]

Nekik lehet rutinműtét, de Neked nem :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46125) MaxxDamage válasza Met (#46124) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Abból is az 5kg-os változatot! :D :P
Nah jah... ;]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46126) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Érdekelne, ki mit használ, meg hogy a füle tisztításra?
Eddig fülpiszkálót használtam és néha be is gyulladt mostanában tőle a fülem.
Most 2 napja már letettem, akkor kis paraffin olajat cseppentettünk a fülbe (tusolás előtt) és akkor hogyan tovább? :F

Olyan megoldás érdekelne, amivel tuti tisztán tartom a fülem és nem is sérti fel... Létezik ilyen!? :U Ezt nem gondolnám tényleg jónak... Vagy?!? [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46127) Met válasza MaxxDamage (#46126) üzenetére


Met
nagyúr

Én úgy tudom hogy alap esetben nem kell a fület tisztogatni mindenféle eszközzel.
Tisztul az magától.
Persze mosni kell a fülkagylót és amíg kényelmesen beérsz, a hallójáratot is.
De a piszkálóval csak betolod a zsírt, vagy ingerled a belső bőrt amitől csak még több zsírt termel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46128) Borisz76 válasza MaxxDamage (#46126) üzenetére


Borisz76
veterán

Ki kell áztatni.
Kád víz , hanyatvágod magad és a fejed a víz alá teszed.
Orrod , szemed kint a vízből.

A fülpiszkálóval csak betolod a cuccot mélyebbre a hallójáratba !

Ezért is szoktam havonta 1X minimum fürdeni.
Mindíg zuhanyzom de egy idő után ....hiába mosom a fülemet.....nekem is elkoszolódik.
Akkor tudom, hogy mihamarább "áztatós" fürdőt kell vennem.

Vagy 30 éve egy alkalommal kimosták a fülemet.
Vesetál a fejem mellé és egy hatalmas fecskendőbe ( tű nélkül ! ) langyos vizet szívott fel az aszisztensnő. Majd szépen finoman benyomta a fülembe. A langyos víz kimosta a dzsuvát.
Nem szabad erősen nyomni mert a vízsugár károsíthatja a dobhártyát !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46129) MaxxDamage válasza Met (#46127) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én úgy tudom hogy alap esetben nem kell a fület tisztogatni mindenféle eszközzel.
Tisztul az magától.
Persze mosni kell a fülkagylót és amíg kényelmesen beérsz, a hallójáratot is.

Igen ez mind így is van. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46130) MaxxDamage válasza Borisz76 (#46128) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Paraffin olaj még jobb és még erősíti a természetes védő hatást is.
Voltam úgy korábban, hogy strandon voltam és a víztől úgy eldugult a fülem, hogy nem hallottam semmit egyik oldalra és bármit csináltam nem lett jobb, így be kellett mennem a sürgősségire... Ott géppel kiszivták és ajánlották máskor a paraffin olajat ami patikában kapható. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46131) Borisz76 válasza MaxxDamage (#46130) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor szerencsés alkat lehetek.
Nagyon ritkán dugul el a fülem a víztől.
Egyébként a kövirózsa olajat is ajánlott ....bár az akkor , ha gyulladásban van a fül.

Nem tudom, hogy mi folyik itt de sok ismerősöm és munkatársam is szenved 3-4 hónapja fül gondokkal.
Kolléganővel ma voltunk kontroll vizsgálaton.
Megint kapott valami gyógyszeres vattát a fülébe.
Visszamennie akkor kell ha nem javul....
Pedig szegény már lemondott a hangos zenéről ( füldugós hangkeltője volt eddig ) , 2 hónapig nem moshatta ( orvosi utasításra ) , a melóhelyen nincsenek hangos gépek ( tiszta , élelmiszeripari termelés folyik , csendes környezetben , kézi eszközökkel , hófehér ruhában...) szóval még csak hangos környezet sincs és még is fáj a füle .....jó ideje. Előrelépés meg nincsa gyógyulásában.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46132) MaxxDamage válasza Borisz76 (#46131) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Most kövi rózsát használom, anno csak temetőbe lehetett találni, de egy jó ideje van itthon is cserépbe. :)
Igaz nagy baj nem lehet, mert ma voltam fül-orr gégészeten és nem mondott semmit a doki, igaz már nem fáj annyira, csak picit.
De műtét miatt kellett mennem oda...

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46133) Cs1csó válasza Borisz76 (#46131) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudom, hogy mi folyik itt

Folyamatosan, hideg, erős szeles idők vannak már hetek óta. Még amikor jött az a nagyobb meleg még akkor is és előtte is.

(#46134) Cs1csó válasza MaxxDamage (#46130) üzenetére


Cs1csó
félisten

Olaj. Az feloldja a zsírt és kipereg (mivel sikerül elválnia a füljárattól. Esetleg ezt megtoldani gyertyázással az a HŐ hatására olvasztja egy kicsit a zsírt. Persze ennek utána kell nézni, hogyan is kell csinálni.

(#46135) MaxxDamage válasza Cs1csó (#46134) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

A zsír termelődés szerintem rendben lenne, csak pár évnyi pálcika használata megzavarta a természetességet.
Ezt kellene helyre állítani...

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46136) Cs1csó válasza MaxxDamage (#46135) üzenetére


Cs1csó
félisten

Annak magától kell megtörténnie. Inkább nem kell piszkálni és akkor helyreáll a rendszer.

(#46137) Top cat válasza Borisz76 (#46128) üzenetére


Top cat
őstag

Havonta (1X) egyszer fürdeni? ;]
Ennél még az űrhajósok is gyakrabban csinálják. :D

(#46138) Cs1csó válasza Top cat (#46137) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy a "Mi kis falunk" c. sorozatban az egyik szereplő mondta, én ahhoz tartom magam:
"ha kell ha nem 3 hetente egyszer megfürdök!"
;]

(#46139) Borisz76 válasza Top cat (#46137) üzenetére


Borisz76
veterán

Az űrhajósok nem fürdenek.
Vizzel , tisztálkodási szerekkel átitatott törülközővel dörzsölik át a testüket.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46140) Top cat válasza Borisz76 (#46139) üzenetére


Top cat
őstag

Nyilván nem. :D
Kicsit sokba kerülne annyi vizet felvinni. Meg nagy pazarlás is lenne.

(#46141) Borisz76 válasza Top cat (#46140) üzenetére


Borisz76
veterán

Még ha fel is vinnék....akkor sem tudnának fürdeni, zuhanyozni a földi gravitáció hiánya miatt a mikrogravitációs környezetben.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46142) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Ez a jelőlés vajon már a visszaváltható petpalackos vagy ez csak egy sima, hogy szelektív gyűjtőbe kerüljön?
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#46143) Top cat válasza Anulu79 (#46142) üzenetére


Top cat
őstag

Az csak a riszájklingra való biztatás jele.

A visszaválthatókon pénzösszeg is lesz.

(#46144) Anulu79 válasza Top cat (#46143) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi! :R Akkor megy a szelektív kukába.

(#46145) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok, érdeklődnék videókamerás kaputelefonhoz tippek, ötletek, tapasztalatok vannak esetleg?
Ajánlott márkát is szívesen vennék.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#46146) coco2 válasza anonymus89 (#46145) üzenetére


coco2
őstag

Foglalkozom a problémával én is, de nagyon macera :(((

Ha könnyen tudsz kábelezni, vannak Codefon-ék. Ha wifi kapcsolat kell, na akkor kezdődnek a gondok.

Wifi cuccokat még lopni is szeretnek, amit nem kábelezel, az kb a saját lábán fog faképnél hagyni :(((

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46147) anonymus89 válasza coco2 (#46146) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia, március óta még nem sikerült valami normálisat találni?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#46148) coco2 válasza anonymus89 (#46147) üzenetére


coco2
őstag

Problémás szituval vagyok megáldva. Vezetékezni nem lehet az adott helyszínen a betonozás miatt. Szóval tápfeszt odavinni valamit fel kell hozzá adni a helyi esztétikából, és arra nem kaptam "szentesítést" :) Egyszerű kertvárosi kertes ház, de annyira átgondolatlanul lett tervezve a kerítés szerkezete, plusz az udvar is, hogy kb a worst case esete fordult elő a gyakorlatban.

Kirakhatnék valami akkus / elemes wifis cuccot, ahhoz nem kell kábelezni. Viszont télen / nyáron a hőmérséklet ingadozás kajak tönkre teszi az akkut is, az elemeket is. Nem vezetékezni nem előnyös kicsit sem. És talán ideje sem lesz tönkremennie annak a cuccnak. Az olyan cucc ahogy rögzíthető, suttyonban le is szerelhető, és önállóan könnyen újrahasznosítható. Ergo érdeke lesz valakinek elemelni.

Nálad bárhogy alakult, érdekelne az utólagos statisztika tapasztalata, mi lett a megoldás, hátha létezik bölcsesség, ami segíthet nekem is.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46149) MADcat válasza anonymus89 (#46145) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Biztos akarod? Jönnek annyian? Én is sokat gondolkodtam rajta. De egyszerűen felesleges. Nem éri meg a munkát beleölni. Nálam. Pedig én is nagyon akartam.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.