Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126301) butch3r válasza King Unique (#126300) üzenetére


butch3r
senior tag

elnézést, valóban nem volt teljes a "brief"

win 10-es gép
de nem gyári, én raktam össze.
megnézem a linkelt leírásokat, köszönöm!

(#126302) RudiLicenc válasza Aryes (#126247) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Megjött az új DAC, kipróbáltam vele. Elmúlt a sistergés, minden szuper. De...

Amint véget ér egy hangeffekt, egy "pop" hang hallatszik a végén. A legjobb példa az, ha a hangbeállításoknál rányomok a "Preview" gombra. Amint véget ér az a nagyon rövid hang, jön egy pop. YouTubeon, Tidalon, Spotifyon szintén állandó.

Valami ötlet valakinek? :W

Üdv!

(#126303) modflow


modflow
veterán

Mostanság random módon újraindul a gépen.
Csak seedel, szóval nincs terhelve. Elvileg jó minden alkatrész.

Ezt a hibát dobta kékhalállal:
kmode exception not handled

Ezt hogyan lehet megszüntetni?

(#126304) inf3rno válasza RudiLicenc (#126302) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbáld ki másik lejátszóval vagy OS-el. Nekem is van VLC-vel pl ha beletekerek számokba, akkor csinálja egy pillanatra, vagy szám váltásnál is.

Buliban hasznos! =]

(#126305) RudiLicenc válasza inf3rno (#126304) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Lényegtelen hogyan érkezik a hang, böngésző, lejátszó vagy játék esetén is van. Windows hangok után is.

EDIT: Alaplap BIOS-ban az Audio Controller ki van kapcsolva, tehát a saját hangkártyája az alaplapnak nem zavar be.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#126306) inf3rno válasza RudiLicenc (#126305) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes, nekem csak VLC-nél van ilyen.

Buliban hasznos! =]

(#126307) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok. Felettébb érdekes dolgokat produkál a gépem. Egyik pillanatról a másikra a hálókártya megmakacsolta magát és 10mbps-re lekorlátozta a netet. Semmilyen beállítást nem piszkáltam rajta. Azóta 60/30mbps helyett jó ha 5/5mbps átmegy rajta és a ping is átlag 60-ra nőtt a 18 helyett. Biztosan nem a router a problémás, más gépen próbáltam, normális a sebesség. Wifin is tökéletesen megy. Az ethernet kábel is jó. Ha viszont telefonról osztom a netet usb tetheringgel akkor is megfelelő a sebesség. Egyedül ethernettel lassú. Mi okozhatja ezt? :Y

(#126308) Borisz76 válasza FistXL (#126307) üzenetére


Borisz76
veterán

Cserélj UTP kábelt ( 8 eres , CAT5e vagy CAT6 legyen ).
Ha másik kábellel is rossz, akkor a router másik portján is tegyél egy próbát. Ha ott sem jó , akkor lehet gyanakodni az alaplapi csatlakozó / vezérlő hibájára.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#126309) Csupingo válasza FistXL (#126307) üzenetére


Csupingo
veterán

Több hasonló esetet jelentettek a win 10 topikban is. Ha te is azt használsz, akkor esetleg oda is bekérdezhetsz. Talán biztos megoldás még nem született ezekben a kérdésekben, de ha minden igaz, valami újabb win frissítések okozhatják. Ha van visszaállítási pontod, vagy régebbi mentésed, érdemes azokkal is kipróbálni. Végső esetben visszaállni egy régebbi win verzióra.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#126310) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Sziasztok,
Mennyire normális egy i7 7700-nak idle-on a 42 fok, illetve terhelés alatt a 90, van amikor 100 fok...? ijedtemben újrapasztáztam és portalanítottam a gépet, de a hőfok alig csökkent terhelés alatt, így most 90-92 között ingadozik.
DeepCool Gammax a CPU hűtó típusa.

(#126311) Cs1csó válasza Sanyi.il (#126310) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "terhelés" mit jelent, amúgy szerintem nem egészséges az Idle is kicsit magas szerintem akkor a 30 fok celsius jobb lenne, de a 42 sem vészes. A terhelésest sokallom egészségesebb lenne 80 fok celsius alatti maxiumok.

(#126312) Sanyi.il válasza Cs1csó (#126311) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

85%-os terhelés CoD Warzone alatt. lehet céleszerű lenne beruháznom egy [ilyet] ?

(#126313) Cs1csó válasza Sanyi.il (#126312) üzenetére


Cs1csó
félisten

Inkább kukáznám a DeepCool Gammaxx hűtőt és vennék helyette valami normálisat, kérdezd meg mit ajánlnak itt: Milyen CPU hűtőt vegyek?

Persze ott le is írhatod a szitut lehet mondanak rá valami okosat.

(#126314) Sanyi.il válasza Cs1csó (#126313) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

:R

(#126315) Grave_444 válasza Sanyi.il (#126310) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Milyen házban van?
I7 6700-at gyári hűtő is elbírta, kétlem, hogy a Gammax gyengébb..

[ Szerkesztve ]

(#126316) HugóBoss


HugóBoss
tag

Sziasztok. chrome-on keresztül próbálok bejelentkezni a [The Elder Scroll Online-ra] -ra. Az oldalt elérem, viszont a bejelentkezésnél (a bal felső sarokban az account fülre kattintva) ezt dobja: The requested URL was rejected. Please consult with your administrator.
Mi ilyenkor a teendő? Chrome hiba, vagy nálam van bármi? Próbáltam firefox-ot, meg edge-t is, azokkal bejön a login oldal, viszont kitöltve és a sign-in gombraa kattintva nem történik semmi :(
Eredeti windows 10, kb 1,5 éve van a gépen.

update!

edge és firefox is ugyan ezt produkálja.

[ Szerkesztve ]

(#126317) Keem1


Keem1
addikt

Raspberry Pi | PHP | Apache kérdés

Helló emberek!
Van egy Raspberry Pi, Raspbian Buster rendszerrel, amin a mai napig remekül futott a php 7 (jelenleg 7.4). Van egy kis projektecske, aminek viszont php5 kellene. Fel is tettem kézzel (mivel a Debian a legutolsó stabil kiadást "ismeri"), fut is CLI módban, a2 [en/dis]mod segítségével tudok is váltogatni köztük. Csak egyszerre nem megy (ha mind a kettőt enable-özöm, egyik se fut, így jelenleg a 7.4 enabled, az 5.6 disabled). A kulcsszó elvileg a FastCGI, ami valójában nem is létezik, csak valami fcgid nevű package, de sokadik nekifutásra is szétk*rta az eddig 9 hónapja remekül működő webszervert.

Mivel semmi kedvem tovább kísérletezni éles rendszeren, így adott a kérdés: FCGI nélkül hogy tudom egy virtualhostnak megmondani, hogy "figyelj virtualhost, te most innen futtatod a php-t", egyébként pedig használja minden más az aktuális hivatalos php-t.

Csak hogy egyértelműsítsük:
- a webszerver számára alapesetben továbbra is egyféle, az apt csomagkezelővel rendszeresen frissülő hivatalos Debian forrásból származó php lenne (ami most a php 7.4)
- fent van a php 5.6. ami CLI módban megy is, és meghatározott, külön jelzés után használná az adott virtualhost
- FastCGI mentesen
- egy nagyon egyszerű megoldás kéne a virtualhost configjában, ami megmondja neki, hogy ne a default php-t használja, kb sematikusan így: "php_exec=/usr/bin/php5.6"

Ahogy az alábbiakban is látszik, a default php verzió 7.4
pi@pistacio:~ $ php -v
PHP 7.4.10 (cli) (built: Sep 9 2020 06:54:34) ( NTS )
Copyright (c) The PHP Group
Zend Engine v3.4.0, Copyright (c) Zend Technologies
with Zend OPcache v7.4.10, Copyright (c), by Zend Technologies

De van 5-ösöm is
pi@pistacio:~ $ /usr/bin/php5.6 -v
PHP 5.6.40-30+0~20200807.36+debian10~1.gbp3a37a8 (cli)
Copyright (c) 1997-2016 The PHP Group
Zend Engine v2.6.0, Copyright (c) 1998-2016 Zend Technologies
with Zend OPcache v7.0.6-dev, Copyright (c) 1999-2016, by Zend Technologies

És nem győzöm hangsúlyozni, hogy ezt az alábbi állapotot minden körülmények között meg kell őriznem. Ha valamiből adni kell, akkor vesszen a php5, bár akkor az említett motyónak is búcsút kellene intenem. Épp ezért bízom abban, hogy mégis van megoldás. Ezért az egy cuccért viszont nem akarom a frankón működő rendszert szétbarmolni. :R

(#126318) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Üdv!

Vettem a dell u2414h monitoromhoz egy 10m-es displayport 1.2 kábelt, de sannos nem müködik csak 1.1 beállitással.
Valószínüleg a hibát az okozza, hogy túl hosszú a kábel.
Megoldás lenne egy dp1.2 erősítő/extender?

Vagy bármi más ötlet a duplavezetéken kívül, hogy két monitorom legyen légvonalban 4m-re lévő gépről? Tanuláshoz kellene, azt leszámítva nem is érdekelne a dolog.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#126319) Csupingo válasza gordonfreemN (#126318) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha jól látom az a dell tudja a Multi-Stream Transport (MST)-ot (Daisy chain), amivel felfűzhetők a monitorok. Abban nem vagyok biztos, hogy eltérő márkájú monitorral is működik a dolog, ha neked nem dell a másik. Ilyenkor elég lenne egy rövidebb kábel is a két monitor közé. Hdmi esetén még nem szokott gond lenni 10m-es kábelhossznál. Persze ha konkrétan csak 8 méterre van, akkor érdemes 8 méteres kábelt venni.

Ezt találtam a dell oldalán:
Does the last monitor in the chain need to support DisplayPort 1.2 Multi-Stream Transport?
No, the last monitor in the chain can does not need to support DisplayPort 1.2 Multi-Stream Transport (MST).

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#126320) gordonfreemN válasza Csupingo (#126319) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönöm, igen, elvileg kellene működnie nem DP1.2-es eszközzel is az utolsó monitornak. Van egy rövidebb DP kábelem, azzal bekötve a DELL-t már működött a DELL DP1.2-ként (ezt a menüben lehet kapcsolni, és ha nem tudna működni, akkor nem lenne kép, ahogy a 10 méteres kábellel sincs ilyenkor kép). Aztán a HD TV-vel próbáltam második monitornak, még mielőtt vennék egy monitort is plusszba. De azt meg csak DP-HDMI átalakítóval tudtam kipróbálni, azzal nem működött.

Eddig HDMI volt befűzve, abból is 10m semmi gond nem volt.
Itt sem lenne, ha nem tervezném a több monitort.
Így viszont, hogy szeretném az MST-t kihasználni (daisy chain) előjött ez a probléma sajnos.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#126321) FistXL válasza Borisz76 (#126308) üzenetére


FistXL
aktív tag

és (#126309) Csupingo

Letöröltem a drivert eszközkezelőben, majd wifin hagytam hogy letelepítse saját magának a win, most jó. :U

[ Szerkesztve ]

(#126322) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok javasolni, "erősebb" 12 vagy 24 volt betápos PC tápot?

(#126323) SP4C3 válasza SwissAirplan (#126322) üzenetére


SP4C3
veterán

Milyen PC-hez lesz?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#126324) SwissAirplan válasza SP4C3 (#126323) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Épitett Intel i5. Videokarival együtt most egy 500w táp viszi!

(#126325) Cs1csó válasza SwissAirplan (#126324) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O
CPU, VGA típusa, elsősorban a VGA típusa fontos CPU-nak egy 80W-ot max lehet számolni de a VGA nem mindegy hogy 100 vagy 300.

(#126326) SP4C3 válasza SwissAirplan (#126324) üzenetére


SP4C3
veterán

Tehát akkor neked egy DC-to-DC táp kellene? Ami 24V vagy 12V in?
[link]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#126327) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Egy telefonra keresnék edzett üvegfóliát.
Ez nem is volna gond, de nem kimondottan okostelefonról van szó hanem egy félokos Ruggear RG160-ról.
Nos röviden annyi hogy rákerestem a Google-ba, de nem is találtam hozzá semmilyen fóliát sem, de lehet hogy rosszul kerestem. Jelenleg az a fólia van rajta amivel érkezett, és előre gondolkodva vennénk hozzá egy fóliát, és ha lehet edzett üveget.
Tudom hogy ez nem PC, de konkrétan a telefon fél okos, tehát se ez se az így nem tudtam dönteni hol állná meg helyét a kérdésem, de ha valaki tud jobb topikot számára, és nem is halott a topik, akkor azt megköszönném.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#126328) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

A laptopommal is szívok még mindig, mert elromlott a kijelző. Vagyis működik, de vízszintesen minden x-edik sor csík, ami nem eredményez használhatatlanságot, mert FULL HD-s, de zavaró.
Kicseréltem, vettem új kijelzőt. Most vagyok a 4.-nél, mert mind pixelhibás volt, és a 3. esetén vettem csak észre, hogy a pixelhibán kívül a fényerő is rossz volt.

Ma jött meg egy új kijelző, ez nem pixelhibás végre.
Eddig visszatettem a régit, minden tökéletes (csíkok kivételével) lehet szépen szabályozni a fényerőt. Semmit nem csinálok, csak beleteszem az új kijelzőt és elromlik a fényerő szabályozás. 0-59%-is egy halvány fényt ad, 60-100%-között pedig egy nagyon fényeset. Nincs átmenet, csak ez a két állapot.

Ha visszateszem a régit, újra jó a fényerő. Egyszerűen nem értem ez miért van.
Két kijelzőpanel már nem lehet hibás..

Mi lehet a gondja?

(#126329) Outis


Outis
kezdő

Szép jó estét.

Lehet, hülye a kérdés, de azt nem lehet valahogy elérni, hogy egy laptop ne a jack-re, hanem USB-re dobja a fejhallgató hangját?

(#126330) varmi2 válasza Outis (#126329) üzenetére


varmi2
nagyúr

De. Usb-s fejhallgató kell. Vagy usb-s hangkártya.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#126331) Outis válasza varmi2 (#126330) üzenetére


Outis
kezdő

Nyilván.
De az usb-s fejhallgatót hiába csatlakoztatom, a laptop hangszórói szólnak.

(#126332) varmi2 válasza Outis (#126331) üzenetére


varmi2
nagyúr

Át kell váltani az usb-s eszközre. Lent a hangszóró ikonnal.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#126333) Outis válasza varmi2 (#126332) üzenetére


Outis
kezdő

Arra akkor gondolom kevés az esély, hogy nincs olyan ikon, esélyesebb, hogy szimplán nem találom.

(#126334) varmi2 válasza Outis (#126333) üzenetére


varmi2
nagyúr

Driver fel van téve?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#126335) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok,

Vettem egy Xiaomi Range Extender-t, amit első indításnál appon keresztül kellett kalibrálni, majd ezután szólt hogy csak 2,4GHz-en képes működni -nyilván-, viszont így a fő router 5GHz-es vonalát teljes mértékben meg is szüntette. Ezek szerint akkor ha Range Extender van a házban, akkor nem is tud párhuzamosan 5GHz-es sáv működni?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#126336) varmi2 válasza sutyesz96 (#126335) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az 5Ghz a routerből jön, semmi köze az extenderhez. Te nyomtál el valamit, ha nincs már 5Ghz wifi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#126337) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Sziasztok, olyan szoftvert keresek, amivel információkat lehet gyűjteni egy PC-hez csatlakoztatott plug-and-play webkamera hardveréről (CCD, SOC mélységig!). Létezik ilyesmi? AIDA32 esetleg tudhat ilyet?
(Jómagam Mac-en vagyok, ezért nem tudom személyesen kipróbálni.)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#126338) C. s. válasza bLaCkDoGoNe (#126337) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Nem tolonganak. Talán itt próbáld meg!

(#126339) zolee001 válasza bLaCkDoGoNe (#126337) üzenetére


zolee001
őstag

wmi szürönek hivják,default minden windowsban

(#126340) bLaCkDoGoNe válasza C. s. (#126338) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi a tippet.

(#126339) zolee001: Esetleg kicsit tudnád ezt pontosítani? Úgy kellene valakit elnavigálnom ebben a kérdésben, hogy én 10 éve nem használok Windows-t. :) Köszi.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#126341) C. s. válasza bLaCkDoGoNe (#126340) üzenetére


C. s.
addikt

Szívesen!

(#126342) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Pc->4k tv egy 10m hdmivel.

Minden ok, deha elinditom a filmet fullscreenbe akkor "kimennek a szinek". Ha dupla kattolok akkor kijon fullscreenbol es megint élénk a kép. Tobb filmet is probaltam. Ha visszarakom pcre a kepet akkor minden ok.(persze ez dp kapcsolat nem hdmi)
Edit: csak 4k filmeknel csinalja
Gpu: 5700xt

Otlet?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#126343) zolee001 válasza bLaCkDoGoNe (#126340) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.nirsoft.net/utils/simple_wmi_view.html
Külsö alkalmazás,WMI szürés alapján számtalan feltétel szerint lehet keresni,szürni pl hardware összetevökre
A fenti alkalmazást én magam nem ismerem,nem használom

(#126344) bLaCkDoGoNe válasza zolee001 (#126343) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi, megnézzük!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#126345) zozzo698


zozzo698
tag

Sziasztok.
Van egy gépem amiben egy MSI 760GM-E51 es lap van. Azt produkálja, hogy bekapcsoláskor "csippan" mit rendesen, megjelenik a monitoron a kép, ahol jelzi a lap, proci....memo mennyiségét, még az usb-s egeret és billentyűt is jelzi, ott megáll és semmi tovább.
Se cmos-ba nem enged sehova tovább.
Szerintetek lehet valamit kezdeni vele vagy cserés?

Köszönöm a segítséget.
üdv: zozzo

[ Szerkesztve ]

tel.:0630 942 (79) 13

(#126346) Doky586 válasza zozzo698 (#126345) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mit csinál ha lehúzol minden lemezt?

(#126347) zozzo698 válasza Doky586 (#126346) üzenetére


zozzo698
tag

"Reboot and select proper boot device or insert boot medis in selected boot device and press any key"
üzenetet kapok....
fogná a hdd?

[ Szerkesztve ]

tel.:0630 942 (79) 13

(#126348) Doky586 válasza zozzo698 (#126347) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

..és a biosba is be tudsz lépni. Tehát az alaplap rendben van, hibátlan.

(#126349) zozzo698 válasza Doky586 (#126348) üzenetére


zozzo698
tag

igazad van...a hdd fogta....köszönöm a segítségedet. :C

tel.:0630 942 (79) 13

(#126350) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Olcsó win 10 kulcsok mindenféle webstore-ból - működnek azok normálisan? Bevált valakinek valamelyik store kulcsa?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.