Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126601) Cs1csó válasza Reaper04 (#126600) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz esetleg UTP kábel.

(#126602) inf3rno válasza Reaper04 (#126594) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha nem a fogyasztás, akkor a zaj ugorhat meg amiatt, hogy kapcsolgatod. Viszont ha ez a magyarázat, akkor nem világos, hogy miért HDMI függő. Mondjuk voltak már vicces dolgok, más írta már nem tudom melyik fórumban, hogy leégett a tv, amikor rákötötte a számítógépét HDMI-vel és valami 100V feszültséget mért a kettő között. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#126603) Aryes válasza Reaper04 (#126600) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nálam közvetlenül a tv alatt lévő pc képe tűnik el pár másodpercre, amikor bekapcsol a hűtő. HDMI kábellel vannak összekötve, a kábel csak 1,5m. Valószínűleg RF zavar keletkezik a kapcsoláskor, valahogy bejut egy tüske a HDMI kábelbe, ami megzavarja a kommunikációt. 10m-en ez fokozottabban előfordulhat. A HDMI szabvány eléggé komplikált.

[ Szerkesztve ]

(#126604) carl18


carl18
addikt

Üdvözlettem! :)
Na úgy gondolom akkor ideje ennek a hibának is utána nézni.
2020 januárjában épitettem egy új konfigot, B450M S2H, Ryzen 5 1600. 2X8 giga ram 3000 mhz, és egy RX 570 van mellette.
Egy Sirtec belsős Chieftec CTB 450S add nekik energiát.

Szóval már fél éve fent egy áll egy probléma, de főként üresjáratban jön elő. Kernel Power 41(63) Néha ha csak nettezek gondolok egyet újra indul és minden ventilátor felpörög a legnagyobb fordulatra.
Március óta csinálja, felraktam a legújabb biost, azóta voltak driverek is cserélve de még se múlt el. Tápot szétkaptam, makulátlan belülről.
Az a poén főként böngésző alatt csinálja csak, mikor valami komolyabb terhelés van beton stabil a gép. De néha üresjárati google chrome is befagyasztja. Van hogy nem csinálja hosszú ideig, de olyan is van mint ma hogy ranom 2X is kifagy egymás után.
Google-n már utána néztem a lehetséges hibáknak, de úgy látszik minden hardver tőkéletes. Igy már komolyan én se tudom mi baja lehet, utobbi hónapokban a kártya driverei is cserélve voltak.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#126605) Borisz76 válasza Reaper04 (#126600) üzenetére


Borisz76
veterán

Jó fajta HDMI kábelt keress !

A számozás a laptopokban, videókártyákban található csatlakozókra vonatkozik !

A kábeleknek a "nevük" és ezáltal a tulajdonságaik az eltérőek !
Szépen sorban a legújabbtól...( ami a legjobb ) .....visszafelé :

- The Ultra High Speed HDMI Cable
- Premium High Speed HDMI Cable
- Premium High Speed HDMI Cable with Ethernet
- High Speed HDMI Cable with Ethernet
- High Speed HDMI Cable
- High Speed Automotive HDMI Cable
- Standard HDMI Cable with Ethernet
- Standard HDMI Cable

Forrás és magyarázat :

www.hdmi.org/resource/cables

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#126606) inf3rno válasza carl18 (#126604) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kapcsold ki a hardveres gyorsítást a böngészőkben. Más ötletem nincs.

Buliban hasznos! =]

(#126607) carl18 válasza inf3rno (#126606) üzenetére


carl18
addikt

Köszönöm! :) Hát Sajnos én se tudok mást, a Windows energia hatákonyságot irtak külföldi forumokon.
Általában Idle állapo körül fagy ki ha néha gondol egyet, minden terheléses állapotban teljesen stabil.

Hát Reméljük nem fog sürün elöjönni.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#126608) Doky586 válasza carl18 (#126604) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Furcsa. Ez ~2013 táján volt aktuális amikor változtattak a tápok követelményein és előírás lett hogy 0 terhelés esetén is tartaniuk kell a stabil kimenő feszültségeket.. Eszerint ez még ma is problémát okoz..(?)
Talán az S5 power state vagy társait kell tiltogatni a biosban hogy valami változást tapasztalj, de nekem nem volt ilyen problémám így nem teszteltem.

(#126609) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ilyet lehet itthon is kapni? [link] Nem sokára kiszedem a DVD-t az egyik laptopból, és jó lenne, ha tudnám USB-s meghajtóként használni az asztali gépen, ha esetleg nagy ritkán szükség van rá.

Buliban hasznos! =]

(#126610) Csupingo válasza carl18 (#126607) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy rémlik bizonyos vga driverek is okoztak ilyet. Régebbieket is próbáltál? Pl. 18-ast,19-est? Kölcsön táppal nem tudod tesztelni?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#126611) Vismajor01 válasza Doky586 (#126608) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ma is igaz, hogy a tápok alacsony terhelés alatt sokkal kisebb hatásfokkal dolgoznak, mint nagy terhelésen. Ebből következhet az is, hogy lesz hiba ami alacsony terhelésen előjön de nagyon nem. Sirtec belsős tápot nem ismerem, lehet hogy jó, de egy cserével érdemes lenne kipróbálni

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#126612) Vismajor01 válasza inf3rno (#126609) üzenetére


Vismajor01
addikt

európából szállitanak, miért nem jó ez?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#126613) Chuck Norris válasza Chuck Norris (#126566) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Pár újraindítás után ismét elfeledte a jelszavakat, csak az segített, hogy bevertem újra a credential managerbe a egyesével. Ha ezek után is elfeledi letörlöm az egész programot és telepítek egy windows7-et, azzal az elmúlt pár évben semmi gondom nem volt, kész vicc, hogy ezt meg napi szinten kell nyesztetni.

[ Szerkesztve ]

(#126614) Reaper04 válasza inf3rno (#126602) üzenetére


Reaper04
aktív tag

hát vannak érdekes dolgok :)
Nekem is volt 1x évvel ezelőtt, hogy csipett a kezem ha a gépházhoz értem. Aztán valami táp probléma volt :Y

Borisz76:
Keresek valami jófélét akkor.

+
Amúgy köszi mindenkinek a segítséget a HDMI ügyben :R

(#126615) inf3rno válasza Vismajor01 (#126612) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja nem néztem, azt hittem amcsi cég a .com miatt.

Buliban hasznos! =]

(#126616) inf3rno válasza Chuck Norris (#126613) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Keress valami Unix rendszert, ha megteheted. Talán az stabilabban fog működni, mint a Win10. Én csak nézem apám laptopját, egyik nap Windows update, ami letiltja az összes hangkártya drivert, másik nap kék halál. Nem tűnik a legstabilabb rendszernek. A Windows 7 is jobb nála, az legalább csak 3 havonta fagy le nálam, de egy idő után muszáj váltani, mert már nem támogatott.

Buliban hasznos! =]

(#126617) carl18 válasza Doky586 (#126608) üzenetére


carl18
addikt

Jártam a biosban próbálgattam mindenfajta processzor utasitás készlet letiltását egyik se hozott eredmény. + a Windowsban és próbáltam az energia takarékosság átállitását. Sajnos egyik se hozott eredményt, egyenlőre bizonyos forrás szerint ez szoftveres gond.
Azt olvastam hangkártya driver okozza legtöbbször, most az egyiket letiltottam. Mert van egy realtek outpot az lett letilva, majd meglátjuk igy is előjönne.

Úgy látszik nem hardveres gond, a biosból is 3 hónapja fent van a legújabb.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#126619) Chuck Norris válasza inf3rno (#126616) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Milyen Unix rendszer van ami desktop, az almásra gondolsz? Nem tudom minek kellene bekövetkeznie, hogy kiadjak 1M körül egy PC-ért :) A Linux az meg nem pálya, van pár program amit használok és nincs Linuxra, helyettesíteni sem lehet semmivel, szóval marad a windows 10 mert nincs más.

Nyomtam neki egy rendszer visszaállítást, kétszer újraindítottam, úgy néz ki megjavult, remélem most nem csak fél napra. Tegnap volt egy frissítés szinte biztos vagyok benne, hogy az vágta telibe.
Ez alapján letiltottam a rendszerfrissítést: [link] a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows -t patkoltam.

(#126620) inf3rno válasza Chuck Norris (#126619) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet Linux is, azokban van jó pár desktopra szánt. Wine-vel sem mennek? Nekem így az évek során már nem nagyon van olyan, ami ne menne. Tesztelésnél van egyedül az Edge, de azt meg virtuális gépen is tudom futtatni.

Buliban hasznos! =]

(#126621) Chuck Norris válasza inf3rno (#126620) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A vine-al pár éve játszottam utoljára, akkor nem akarta sehogy sem látni az usb eszközöket, persze lehet azóta már fejlődött a dolog.

(#126622) snecy20


snecy20
veterán

Sziasztok, 6P6C RJ12 kábelt honnan lehetne kapni 2m vagy 3m méretben?
Van 1-2 hely ahol találtam, de onnan csak cégek rendelhetnek.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#126623) shadow1901 válasza snecy20 (#126622) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Közeli infós boltba is raknak neked össze. Nyakam rá. Más értékesben nem fogadnék, mert nem ismerem a helyi viszonyokat! ;) Illetve alzán 15m 1600 Ft.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#126624) IzI


IzI
senior tag

Hi

Ha integrált videkártyát akarom használni,akkor elég a megfelelő helyre dugnom a kábelt vagy állítani is kell a bios-ban? Mert hiába dugtam a megfelelő helyre nincs kép.Bios-ban meg találok semmit onboard graphics card-al kapcsolatban semmit,csak annyit,hogy "primary graphics adapter" ott lehet pci vagy pci express legyen.
Alaplap ascrock B75 pro3
proci i5-3450

(#126625) varmi2 válasza IzI (#126624) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha van benne vga kártya is, akkor olyan menüpontot keress a biosban, hogy multi monitor.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#126626) IzI válasza varmi2 (#126625) üzenetére


IzI
senior tag

Olyan nincs,pedig elvileg lennie kéne,úgy mint ebben a video-ban [link] 3:58-nál.Nálam,csak az első 2 sor van.
Pedig a prociban van integrált.

(#126627) Csupingo válasza IzI (#126626) üzenetére


Csupingo
veterán

Éa ha a primary graphics-ot ugyanott onboard-ra teszed, akkor sincs kép?
A legtöbb alaplap ad képet bios reset után az alaplapon is, végső esetben azt is megpróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#126628) IzI válasza Csupingo (#126627) üzenetére


IzI
senior tag

Nincs onboard lehetőség,csak pci express, meg pci.
Reset-et nem tudom,hogy kell.Elemet ki kell venni?

(#126629) Doky586 válasza IzI (#126628) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

- vedd ki a vga kártyát. Ha van a procidban vga akkor lesz kép.
- Cmos (bios) defaults betöltése sem ártana...

(#126630) Csupingo válasza IzI (#126628) üzenetére


Csupingo
veterán

Miért nincs ott? Tuti, hogy ez a procid van? Esetleg nem az összes bios változatban van ilyen lehetőség?
Nem tudom a win10 mennyire érzékeny egy egyszerű bios resetre, de előtte biztos ami biztos alapon ki lehet kapcsolni a gyors rendszerindítást, ami valahol erre van. Aztán kikapcsolt, áramtalanított gépből kiveszed a gombelemet 2-3 percre.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#126631) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek /urak!

Van itthon egy régi sata2 hdd, sentinel szerint 100/100, adatokat tárolnánk rajta, van valami hátránya amiatt hogy nem sata3? Lassabb nyilván, de nem futna róla semmi.

Let the Zone take me if I am.

(#126632) varmi2 válasza kutga (#126631) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs igazából hátránya, a sebességen kívül.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#126633) kutga válasza varmi2 (#126632) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem másolok rá olyan gyakran.

Let the Zone take me if I am.

(#126634) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Manapság van értelme az md5 ellenőrzött másolásnak, vagy lehet abban bízni hogy os és a hálózati protokollok megoldják hogy ugyan az a fájl álljon elő a cél helyen is?

(#126635) IzI


IzI
senior tag

Köszönöm a segítségeket,de nem sikerült működésre bírni.Annyira nem volt egetverően fontos,csak ki akartam iktatni a kártyát,mert nem használom ki.

(#126636) Csupingo válasza kutga (#126631) üzenetére


Csupingo
veterán

Elvileg a sata 2 max. sebessége 300MB/s. A gyakorlatban nem tudom, hogy tényleg képes e ennyire, de a legtöbb merevlemez sincs ilyen gyors. Szerintem bőven jó neki a sata 2-es csatlakozó is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#126637) sh4d0w válasza DrojDtroll (#126634) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hibás RAM is okozhat galibát, úgyhogy ha nem ECC-s, futtasd csak szépen. Arra is jó, ha netán valaki hozzányúlna vmihez, kiderüljön.

https://www.coreinfinity.tech

(#126638) inf3rno válasza DrojDtroll (#126634) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg van checksum a TCP-nél is, de azért ártani nem árt az md5. Úgy az igazi, ha külön oldalon van a checksum és külön oldalról jön a fájl, akkor talán valami valami értelme olyan szempontból is, hogy nem e került bele vírus.

Buliban hasznos! =]

(#126639) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Lenne egy kérdésem régebbi AM2 géppel kapcsolatban. Ritkán van használva, és amikor bekapcsoljuk, az első 30(?) percben random elmegy a kép, mintha újraindulna, csak utána nem kezd POST-olni. Ez használat közben jön elő, talán mikor picit van terhelés, pl mikor USB-n csatlakoztatok nyomtatót, vagy Chrome használatban van. Létezik bármi log, amit meg tudnék nézni, vagy ezt csak alkatrész cserével tudom kikeresgélni? Vagy mivel bemelegedett állapotban jó, inkább kontakt hiba gyanús az ügy? :R Alaplap volt cserélve, az már halvány emlék - talán nem kapcsolt be, de nem tudom már biztosan sajnos, hogy volt-e a random off probléma azzal is.
(Athlon64x2, 1x2GB ebayes DDR2, lap pedig Giga GA-MA74GM-S2H)

(#126640) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, próbálom itt is megkérdezni, mert sem a Külső HDD-s topikban (ahonnan még át is küldtek), sem a Windows témában nem kaptam választ.
Egyik külső HDD-nél (USB3 házban) vettem észre a Házirendek beállításánál, hogy alapból Jobb teljesítményre van állítva és engedélyezve van az írási gyorsítótárazás is. Én ezt nem szeretném, de a rendszer nem engedi, hogy átállítsam Gyors eltávolításra. Minden más eszközömnél Gyorsra van állítva alapból. Próbáltam a neten utánanézni mi lehet a gond, de csak egy ilyen esetet találtam és ő sem kapott választ.
Tehát ilyen alapból:

és ezt a hibát írja, amikor átállítanám...

Megnéztem egy másik rendszer alatt és ott is ezt írja. Így kizárható a rendszerhiba.

(#126641) molnarpeter válasza Krystal_s (#126640) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Formázni próbáltad (akár más fájlrendszerre)?

(#126642) iceQ! válasza molnarpeter (#126639) üzenetére


iceQ!
addikt

Esemenynapló esetleg?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#126643) zolee001 válasza Krystal_s (#126640) üzenetére


zolee001
őstag

Nagyobb lemezeknél ez az uj trend a MS szerint
Rakd offline ba a dikset majd write cache kikapcs és elvileg akkor engedi quick remove-ot (Én ugy használnám ahogy most van ha nem akarsz adatvesztést)

(#126644) Krystal_s válasza molnarpeter (#126641) üzenetére


Krystal_s
addikt

Közben átcseréltem a házat és a HDD-ket. Ebben a házban (EWENT EW7044 2,5" SATA USB 3.1) a másik HDD-t is alapból Jobb teljesítményre állítja + írási gyorsítótárazás engedélyezésre.
Ugyanaz a lemez másik külső házban Gyors eltávolításra van állítva.
Tehát ez külső ház miatt van sajnos.
Először is jó topikba írtam, csak ott 1 emberen kívül senki más nem szokott írni. Ő pedig elküldött... :(((

[ Szerkesztve ]

(#126645) Krystal_s válasza zolee001 (#126643) üzenetére


Krystal_s
addikt

Hogy érted, hogy offline-ba? Ha leválasztom, akkor nem látja a rendszer...

(#126646) King Unique válasza Krystal_s (#126644) üzenetére


King Unique
titán

Ha már itt célozgatsz, akkor nyugodtan tedd hozzá szépen azt is, hogy ott főleg eleve a készenléti állapot működéséről, azt a Windowsban akadályozó programokról, szoftveres leválasztás utáni visszacsatolásról, egyes 3rd party programok telepítéséről, kipróbálásáról és működéséről volt szó, az írási gyorsítótárazás téma max. mellékesen és érintőlegesen került szóba a téma végén. Ahol az előbbiekre volt javasolva miután a topik témáját érintően ki lett vesézve a téma, hogy mivel inkább Windows- és programspecifikusak, ezért az azokkal foglalkozó topikokban kellene tovább folytatni, ami nyilván reális, csak hogy teljes legyen a kép. :B ;)

Disk - Set as Offline or Online
Ha offline a disk, akkor még "látja" a rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#126647) Doky586 válasza Krystal_s (#126644) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ugyanaz a lemez másik külső házban Gyors eltávolításra van állítva."

Csak kíváncsiságból kérdem: Ez így miért jó neked? Mert így lassúúú.. :F

[ Szerkesztve ]

(#126648) molnarpeter válasza iceQ! (#126642) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nézegetem a dolgokat, köszi a tippet. Igazából azért gondoltam hardverre, mert most pl hibernálásból ébresztve is csinálta, de utána pár perccel a rendes indítást követően már stabil maradt :F

Egyet kifelejtettem - aktiválatlan rendszer, pár registry finomítással --> az evaluation version 1 órás reset timere viszont gondolom tisztességgel shutdown-t indítani, nameg utána is csinálná, nem indításkor 1-2x pár perc után.
HW oldalon SSD-ről fut a W10, van mellette HDD is rajta régebbi Windows, talán még azt kipróbálom majd...

Volt 1-2 event, aztán rá 2 percre unexpected shutdown.
Leállás előtt 1 perccel Security-SPP bejegyzés van (Információ).
AppXDeploymentServer alatt kb 20 másodperccel előtte LanguageExperiencePackhu-HU sikertelen eltávolítást tárolt.
Szintén kicsit előtte StateRepository műveletek között van egy SRCache frissítés és Analyze futás sikeres esemény.

A leálláskor nagyjából akkor amit felfedeztem, az Store alatt egy figyelmeztetés (Trying to remove time {..} not in table, és ugyanekkor van egy információ bejegyzés (Removed timer for blablabla; Function: MemoryTimerService :: CleanupTimer). Itt érdekes, hogy a Felügyeleti események alatt tárolt hiba leírása szerint x:21 másodperckor volt a váratlan rendszerleállítás, de az említett Store log x:32-kor keletkezett :F

[ Szerkesztve ]

(#126649) Krystal_s válasza King Unique (#126646) üzenetére


Krystal_s
addikt

"Windowsoknál USB-s meghajtók esetén rendszerint eleve le van tiltva az írási gyorsítótárazás, a felhasználónak kell külön bekapcsolni, ha engedélyezni akarja az eszköznél. Vagyis érdekes, ha az adott külső merevlemeznél alapból be van kapcsolva, az még pláne, ha állítólag az írási gyorsítótárazás elől a pipát kivéve nem lehet átállítani jobb teljesítményről gyors eltávolításra, még az eszköz újracsatlakoztatása és/vagy a Windows újraindítása után sem, stb. De ez megint olyan, hogy inkább az érintett Windows rendszer topikjában kellene tovább fejtegetni"

Én ezt nem tudom máshogyan értelmezni.
Igen, volt több téma, de mind egyértelműen a külső házas HDD-re vonatkozott. Többször is írtad, hogy másik topikban kérdezzem....

Az Offline leírást köszönöm. Megtévesztett, hogy nálam Leválasztásnak írja jobb klikknél.
Sajnos Leválasztva/Offlineban sem engedi átállítani. :\

[ Szerkesztve ]

(#126650) King Unique válasza Krystal_s (#126649) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak éppen ott hibádzik a gondolatmeneted, hogy akkor még nem volt ismert a mostani információ és normál esetben az van, ami ott le volt írva. :B + Olyan USB-s külső ház van, amin található pl. fizikai read-only kapcsoló, de olyan nem nagyon, amin forced write cache, az utóbbi max. firmware szintű beállítás lehet. De az ugye nem derült ki, hogy tiedben milyen chip van, milyen firmware, inkább azt kellett volna leírni a topikban.
Nem rémlik, hogy a másik topikban az alvó mód működését akadályozó Windows specifikus folymatoknak és programoknak, meg leválasztás utáni visszacsatolásnak és pl. a DevEject, USB Safely Remove stb. programnak köze van olyan szorosan a külső ház témához, hogy több körön keresztül kelljen ott ragozni - hiába van leírva 1x a lényeg - , illetve miért lenne külső ház specifikus. :F Ja, megvan, olyan szinten semmi és nyilván nem az. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.