Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84551) brickm válasza Balinov (#84550) üzenetére


brickm
őstag

Azt hittem nem ismered, gondoltam később is hasznos lehet még.
Pasztázáshoz annyi komment, hogy a fő, hogy ne legyen a két felület között légbuborék. Teszel egy borsonyi pasztát középre majd egy határozott mozdulattal rányomod a hűtőt. Körkörösen kicsit megjáratod óvatosan, fel nem emeled és lecsavarozod.

(#84552) Balinov válasza brickm (#84551) üzenetére


Balinov
félisten

De, de, korábban többször is olvastam a vonatkozó How to-t, ezért is a fejbeverős smiley. Tervezem sűrített levegős palackkal kipucolni a hűtőt és a bordát, ez kb mind benn van a guideban.

A pasztás tippet köszönöm, c2d óta nem igazán csináltam semmi HW buherat, annak meg már jó 10 éve

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#84553) Head88 válasza brickm (#84551) üzenetére


Head88
addikt

Lid nélküli cpu-nál a vékonyan megkenős módszer a tuti. :)

(#84554) brickm válasza Head88 (#84553) üzenetére


brickm
őstag

Egyszer kencéztem én is...hőmérsékletben jobb nem lett tőle, csak annyival, hogy nem kente össze mellette a hordozó részt és nem kellett annyit takarítani kövi alkalommal :D

(#84555) Alex91


Alex91
félisten

[link] , nyugodtan vegyetek az i3-mal...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84556) CharlieDrop válasza Alex91 (#84555) üzenetére


CharlieDrop
veterán

szerintem átlagfelhasználásra elég...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#84558) trobi28 válasza Alex91 (#84555) üzenetére


trobi28
addikt

Ez az én tapasztalatom is :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#84559) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Lehet nagyon hülye kérdést teszek fel :)
Hogy tudnám legegyszerűbben megosztani a mac képernyőjét egy windowsos géppel?
Nem csevegő alkalmazásra gondolok, csak olyasmire, hogy lássák a wines gépen azt, amit én a macen látok.
Előre is köszi.

(#84560) Syl válasza jeromosi (#84559) üzenetére


Syl
nagyúr

Teamviewer, Anydesk...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84561) CharlieDrop válasza Syl (#84560) üzenetére


CharlieDrop
veterán

skype, zoom...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#84562) jeromosi válasza CharlieDrop (#84561) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi a válaszokat :)

(#84563) szupermacs


szupermacs
veterán

Sziasztok! Új Macbook Pro felhasználó vagyok és olyan kérdésem lenne, ami nem egyértelmű, hogy a 2019-es 13”-os MBP-ban is van billentyűzet világítás? Ahogy néztem nem találtam erről infót. A laposon nem kapcsol be automatikusan és a fényerő növelő touch bar funkcióra sem reagál.

(#84564) pana0017


pana0017
senior tag

USB/Thunderbolt-Ethernet átalakítóból létezik megbízható utángyártott verzió vagy csak a gyári ajánlott? Néhány alkalomra kellene csak, nem szívesen vennék 10 ezerért. Köszi!

(#84565) tboldi válasza szupermacs (#84563) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kell lennie világításnak.

(#84566) Head88 válasza szupermacs (#84563) üzenetére


Head88
addikt

Utoljara a 2010 white macbookban nem volt billentyuzet vilagitas.

(#84567) Zjunior


Zjunior
veterán

Na akkor ma jon az uj macbook pro jo h vartam :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#84568) marsu. válasza pana0017 (#84564) üzenetére


marsu.
senior tag

Én pár éve vettem (kép alapján) egy ilyet. Szintén csak néha használom, de stabilan működik. Nem tudom maximum mennyit tud, de mértem már vele ilyet is.

[ Szerkesztve ]

(#84569) pana0017 válasza marsu. (#84568) üzenetére


pana0017
senior tag

Köszi! Végül találtam itt HA-n használtan Thunderboltost, így biztos nem lesz gond sem a sebességgel, sem kompatibilitással.

(#84570) bmakszim válasza Zjunior (#84567) üzenetére


bmakszim
senior tag

Itt is van. Nem lett 14"-es. Kár, de várható volt.

(#84571) szupermacs válasza tboldi (#84565) üzenetére


szupermacs
veterán

Hogyan lehetne elővarázsolni? Amit az Apple supporton írnak az alapján nem sikerült. Esetleg van hozzá valami kapcsoló a szoftverben?

(#84572) TigerCat válasza szupermacs (#84563) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sötétben próbáltad? Nappali fény mellett nem kapcsol be... Takard le a kamerát.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#84573) szupermacs válasza TigerCat (#84572) üzenetére


szupermacs
veterán

Rendben, köszi!

(#84574) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Az új MacBook Pro nem valami acélos. Mármint 800 ezerért biztos nem vennék... Az alappal meg nem lennék kisegítve. Na mindegy, megint nem kell költenem! Jupí! :DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#84575) -secret- válasza TigerCat (#84574) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hol látod?

(#84576) tboldi válasza -secret- (#84575) üzenetére


tboldi
nagyúr

[link]
..........................................

Amúgy én továbbra is az alap 16"-ost választanám, nem szívesen váltanék vissza a 15"-ről. :)

[ Szerkesztve ]

(#84577) pana0017 válasza TigerCat (#84574) üzenetére


pana0017
senior tag

Érdekes, hogy az olcsóbb modellek a régebbi procit, ramot kapták meg..

(#84578) bmakszim válasza TigerCat (#84574) üzenetére


bmakszim
senior tag

Pedig még olcsóbbak is lettek. Ugyanannyi memóriával, tárhellyel összehasonlítva a frissítés előtti árakat a mostanival, mind a 2, mind a 4 TB csatlakozós változat kevesebbe kerül. Ez kész csoda a jelenlegi árfolyamokat figyelembe véve.
De engem se győzött meg. Még mindig nem elég nagy előrelépés a 3-4 évvel ezelőtti modellhez képest.

(#84579) Richard válasza TigerCat (#84574) üzenetére


Richard
őstag

Komolyan mondom az air a bestbuy jelenleg.

En is vártam a 14-es frissítést, de ezért biztos nem adok 800-at.

(#84580) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

mi a to:W mert van 8adik generacios proci az elso ket pro opcioban? az olcsobb airben is 10es van?? :F

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#84581) Somansky


Somansky
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom jó heyen kérek e segítséget, de hátha...
Szóval lenne egy QNAP 212P NAS-om. Van benne egy USB pendrive, amit el is érek, de se átnevezni, se másolni, se törölni nem engedi hálózaton keresztül finderben vagy más fájlkezelőben. Piros kis behajtani tilos tábla van minden mappa előtt. Régebben ment, de mostanában kezdte ezt csinálni. Mi lehet a gond:?

www.somansky.com

(#84582) marsu. válasza K1nG HuNp (#84580) üzenetére


marsu.
senior tag

Az a low budget pro fél millkáért, csak csóróknak :DDD

(#84583) DaveNo1 válasza K1nG HuNp (#84580) üzenetére


DaveNo1
veterán

Úgy látszik nem fogyott elég, és belepakolták a megmaradt hardvereket. Ez tényleg neveteséges. Pedig vennék már egy Macbookot, de egyik sem "tökéletes".

You are not prepared.

(#84584) pana0017 válasza DaveNo1 (#84583) üzenetére


pana0017
senior tag

Vagy alap felhasználásra szánják az Air-t, aki meg komolyabbat akar ott a felső kategóriás 13" és a 16" modellek. A belépőszintű Pro-t én nem igazán tudom elhelyezni egyelőre.

(#84585) DaveNo1 válasza pana0017 (#84584) üzenetére


DaveNo1
veterán

Rendes hűtéssel az air instant buy lenne, de azok alapján amit itt is olvastam 500at nem ér egy gép ami kb. csak netezésre jó.

You are not prepared.

(#84586) Zjunior válasza pana0017 (#84577) üzenetére


Zjunior
veterán

Sajnos tenyleg, vadasznom kell egy 16" ra :O

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#84587) jegesib


jegesib
aktív tag

nekem belepakoltak mindent amire vártam, szóval jöhet is. Szegény 2011-es 15ös kiszolgálta az idejét.

(#84588) Richard válasza jegesib (#84587) üzenetére


Richard
őstag

Mindent? Kb a bill változott a két olcsóbb modellben.

(#84589) jegesib válasza Richard (#84588) üzenetére


jegesib
aktív tag

Nem a legolcsobbra vártam, 1T SSD, 16GB RAM CTO nélkül, és végre fasza bill. Ellenebn apple care-t nem tudok még hozzá választani, remélem csak átmenetileg.

(#84590) DaveNo1 válasza Richard (#84588) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ahogy nézem wireless 6-ot is kisprólták belőle, úgyhogy ez tényleg csak egy billentyű csere, ha az azonos árú modellt szeretnéd.

Megvárom a 14-eset, ami ősszel jön tippre. Vszeg az fogja megkapni azokat az upgradeket mint a 15 --> 16 váltásnál a nagyobb.

You are not prepared.

(#84591) jegesib válasza DaveNo1 (#84590) üzenetére


jegesib
aktív tag

nyilván a felhasználás mikéntje határozza meg h mennyire talált be vagy mennyire nem. Engem pl totál hidegen hagy a wifi 6 valszeg a következő 10 évben. Viszont jól jött a gyorsabb mem meg a nagyobb ssd, normális billenytűzettel. Hát így.

(#84592) szupermacs válasza szupermacs (#84573) üzenetére


szupermacs
veterán

Sajnos a kamera letakarása sem hozta elő a billentyűzet világítását és az SMC reset sem. A billentyűzeten a fényerőt a touch Baron felnyomtam maximumra, de így is vaksötét minden.
Esetleg valakinek van még tippje, hátha nem kell szervizbe küldenem a gépet? Korábban sem ment, 1 hete van nálam a cucc de eddig fel sem tűnt ez a hiányosság.

(#84593) trobi28 válasza szupermacs (#84592) üzenetére


trobi28
addikt

Használtan vásároltad?
Reméljük, hogy nem öntötték nyakon valamilyen folyadékkal :U

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#84594) Head88 válasza szupermacs (#84592) üzenetére


Head88
addikt

Akkor sajnos szerviz lesz. Ne halogasd.

(#84595) szupermacs válasza trobi28 (#84593) üzenetére


szupermacs
veterán

Igen, csak bontva volt a cucc, nem volt agyon használva ha jól tudom.

(#84596) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Na hosszas töprengés után akkor egy i3 lesz. Ha végre sikerül eljutnom pl egy beszámítás miatt háromig az egyik boltba.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#84597) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nem tudom mi a bánat van, de veszettül merül megint a gépem az utolsó két frissítés óta. Főleg idle módban látványosan. :(((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#84598) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Sziasztok, van valaki, aki használ Photoshopot a Mac-jén?
Az utóbbi pár frissítés óta nálam gyalázatosan rossz lett valami, sokszor (de teljesen rendszertelenül) az alábbi hibaüzenetet dobja, ilyenkor természetesen nincs grafikus gyorsításom:

Máskor pedig teljesen normálisan indul, minden gond nélkül. Rendszerfrissítés "ezer" éve nem volt, 2015 15" rMBP i7/16G, dedikált Radeon GPU, Mojave 10.14.6.

Emellett iszonyatos processzorterheléseket is produkál (lenti pl. egy 15 megás 6000 × 3227 pixeles PNG egyszerű mentése során, jó egy percen keresztül), ami korábban nem volt jellemző.


Más appok (ideértve pl. az Illustratort is) rendben mennek, ezért nem tudom hova tenni ezt az egészet. Másnál is ilyen ócska mostanában a PS?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#84599) blakey válasza bLaCkDoGoNe (#84598) üzenetére


blakey
titán

A nagy többség igen, használ, bár én már unom a hülyeségeit így már egy ideje nem frissítem. Affinity Photo-t használok, ha tehetem és nem kell tovább adnom. Az általad felvázolt hibával még nem találkoztam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84600) Syl válasza bLaCkDoGoNe (#84598) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem vagyok egy nagy PhotoShop spíler (én főleg Indesign-ban utazom), de a napi kis képbabrálásaimat még nem akasztotta meg ilyen hiba (Mac Mini 2018).

(#84599) blakey

Nézegettem ezt a Affinity-t (most 90 nap a trial és fél áron mérik a programokat). A Publisherrel kezdtem, de 10 perc után kiderült, hogy az nekem munkára alkalmatlan.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.