Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84501) Richard válasza Attila! (#84500) üzenetére


Richard
őstag

Ha a felbontás nem zavar, legalább egy IPS paneles monitort vegyél és ne egy szutyok TN-t :)

Szerintem LG-ből vannak viszonylag alacsony áron FHD IPS monitorok.
[link] Ez így elsőre korrektnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#84502) Attila! válasza Richard (#84501) üzenetére


Attila!
tag

A mai Boxing Day akciókban néztem két LG-t is. :) Ezt és Ezt. Árukereső alapján, historikusan most mind kettő jó áron van. Munkához (és a sok megnyitott böngésző ablakomhoz) lehet jobban is jönne egy ilyen UW. Erről esetleg van vélemény? :)

(#84503) Richard válasza Attila! (#84502) üzenetére


Richard
őstag

Jó monitor mindkettő. Én úgy vagyok vele minél nagyobb annál jobb rajta a munka. A kisebben élesebb lenne a kép mert ugyanaz a felbontásuk, a nagy pedig nagy :)

[ Szerkesztve ]

(#84504) thiclyoon válasza Attila! (#84502) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

Én a 25-öst használom, nekem nagyon bejött :)

(#84505) Attila!


Attila!
tag

Köszi a válaszokat, lehet a 25ös lesz végül és az USB-C-t (a szinte dupla ára miatt) elengedem. :) @statement: HDMI kábelt kaptál hozzá alapból?

(#84506) Richard válasza Attila! (#84505) üzenetére


Richard
őstag

Annak viszont majd nézz utána, hogy a 25-ös kijelzője milyen “magas”. Nehogy meglepetés érjen mert becsapós :) Ha jól emlékszem akkor az kb akkora lehet úgy mint egy sima 19-es. A 29-es pedig mint a nem wide 24-es.

Nekem is vertikálisan a 34-es ultra wide kb akkora mint a sima 27-es nem ultra wide.

[ Szerkesztve ]

(#84507) thiclyoon válasza Attila! (#84505) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

Igen, jött hozzá egy sima hdmi-hdmi kábel (2019 november, edigital, bár talán ez nem számít). (#84506) erre tényleg érdemes figyelni, széles, de tényleg alacsony ahhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#84508) #95561216 válasza Attila! (#84502) üzenetére


#95561216
törölt tag

Lg-vel en eddig csak szoptam, regebbi mac proval es windowsos geppel is egyarant.

(#84509) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Monitorból csak Dell. :)

(#84510) consono válasza r3dsnake (#84509) üzenetére


consono
nagyúr

Ezért ? ;]

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#84511) galaxys80 válasza Attila! (#84502) üzenetére


galaxys80
veterán

Boxing day....Édes istenem.😵
Miért nem tartanak mindjárt karácsonyi leàrazast.

(#84512) consono válasza galaxys80 (#84511) üzenetére


consono
nagyúr

Black Fridayt minden péntekre!!!!

"In God we trust. All others must bring data"

(#84513) r3dsnake válasza consono (#84510) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Adblockerrel nem engedi elolvasni. :)

(#84514) SharpSA válasza Richard (#84492) üzenetére


SharpSA
veterán

Tudnál erről képet megosztani a legkisebb betű mérettel? Pont ilyen felbontású monitort szeretnék venni. 4k tudom milyen, az van.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#84515) Attila!


Attila!
tag

Richard, stateman, flimo köszi átgondolom még. Igazából eléggé csapongok, hogy mit és mennyiért akarok. Egyrészt csábító, hogy megússzam 40 párezerből, ugyanakkor tetszenek a picit komolyabbak, amik tudják már az USB-C-t és megjelenésre is kicsit szebbek, minőségibb hatást keltenek. Most usb-c vonalon HP - 3TN79AA ezt is elkezdtem nézni, ugyanannyi mint a 24es Dell, viszont ez nagyobb és az utóbbi időben esett az ára 20%al (szemben a Dellel aminek nőtt)

galaxys80: Marketingesként inkább nem kommentálom ezeket a marketingstratégiákat. :D

(#84516) Fryskitt válasza Attila! (#84515) üzenetére


Fryskitt
addikt

Lehet tök hülyeség, de egy tévé nem jó? Baszki ezek olyan drágák, hogy már majdnem egy UHD tévét lehet venni értük.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#84517) Attila! válasza Attila! (#84515) üzenetére


Attila!
tag

Update: LG vonalon LG 29UM69G-B 65-ért 29-col és USB-C. Talán megtaláltam, amit kerestem? :F

(#84518) Richard válasza SharpSA (#84514) üzenetére


Richard
őstag

Itt nem lehet választani betűméretet ugyanis ennél a felbontásnál sajnos nincs az az opció mint saját kijelzőnél vagy 4K-nál :(

Megpróbálok majd lőni képet

(#84519) consono válasza r3dsnake (#84509) üzenetére


consono
nagyúr

Monitor darkly exploit [link]

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#84520) Lazika válasza Fryskitt (#84516) üzenetére


Lazika
senior tag

Én is tvre kötöm. Jobban megérte, mint egy monitor.

(#84521) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!
az új macbook airben az i3 es i5 proci kozott mekkora a kulonbseg?Nagyon dramai?
Leakarom cserelni a regi macet csak nem tudom megeri-e a felaraz az i5 proci :F :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#84522) rjg válasza Zjunior (#84521) üzenetére


rjg
őstag

Olvass vissza kb egy hétre visszamenőleg, pont ez volt a téma, pro és kontra érvekkel.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#84523) Zjunior válasza Zjunior (#84521) üzenetére


Zjunior
veterán

Kozben visszaolvasva elkeseredve latom h nem a legjobb, bar egy 2015 os macbook pro-tol fenyevekre lehet meg így is.
meg kellene varnom a 14" macbook prot :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#84524) BloodyEddie válasza Zjunior (#84523) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Szia!

Hétköznapi használatra nem jobb sajnos. Egy 2015-ös Airról váltottam az új Airre, majd onnan vissza 2015 13" Pro-ra, és erősebb ez a gép terhelés alatt. Meg nem is forr fel annyira. Épp most pl. a szokásos megnyitott irodai alkalmazásaimmal 65 fokon üzemel.

A tesztprogramok gyorsabbra hozzák ki az újat, de nem tudja tartani az Air a jobb teljesítményt néhány másodpercnél tovább, ezért nem sokat érezni belőle.

(#84525) Zjunior válasza BloodyEddie (#84524) üzenetére


Zjunior
veterán

Pff ragyogo.

most talaltam a legerosebb macbook pro 16" i9 proci 512gb ssd es 16gb ram 2000£ elgondolkodtam. :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#84526) joey04


joey04
titán

Sziasztok!

Van egy 2014-es mbp gépem (2.6 GHz-es modell). Az a bajom vele, hogy van néhány weboldal, ami röcög rajta. 2 példa: [link] és [link]

Előfordul több is, de ezt volt a 2 utolsó, azért ezeket írtam. Nem konyítok a dologhoz, de megnéztem a tevékenységfigyelőben, hogy a proci az, amit nagyon terhel, és ez az asztali pc-n is így van, csak ott nem érezni semmit, mert egy jóval erősebb konfig (ryzen 3600, 5700xt, 16 gb ram), de winen csekkolva még a 3600 is észlelhetően jobban terhelve van, mint más weboldalak görgetésénél, ha csak pár százalék is az ugrás, mivel erős a vas. Kérdésem, hogy erre csak egy erősebb gép a megoldás? Több böngészővel is próbáltam. Csak azért nem cserélnék gépet, de valamikor jövőre igen. Még képlékeny, lehet hogy dobom az asztalit és iMac, iPad kombóra váltok, lehet marad az asztali és újabb mbp lesz, vagy szimplán csak valami macbook pro de monitorra kötve, de akár mac mini is lehet. Nem is ez a lényeg, hanem hogy mi az a minimális konfig (legyen az iMac, mini, mbp, vagy air) aminél már nem ütköznék ilyen problémába? Elmennék kipróbálni az újabb gépeken hogy mennek ezek az oldalak, de a mostani helyzet miatt nem jutok el istyle-ba, vagy hasonló helyekre.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#84527) Alex91 válasza joey04 (#84526) üzenetére


Alex91
félisten

Mit ertesz “rocoges” alatt?

A PC GURU-nal a video szekcio kicsit lassan jelenik meg az iPad Air 2-omon, ami, ha nem tevedek tan 2014-es konstrukcio....
Amugy teljesen hasznalhatonak tunik...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84528) cibere11


cibere11
tag

Üdv!
A macbook airomon tárolt összes adatomhoz hozzá szeretnék férni a mobilomro (ios) mobilneten esetleg másik wifi hálózatról. Hogy lehet ezt megoldani? Kösözönöm :R

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#84529) California1


California1
őstag

Üdvözlet márkatársak!
Véleményt szeretnék tőletek. Szóval....
10.4 Tiger óta tartó OS X /MacOs barátságunk kissé megfeneklett.
Az ok HighSierra. Azt gondoltam a Maverick után nem tud csinálni az Apple egy ekkora rakás f....st. A10.9 se sok napot ért meg nálam amúgy. Hát HS,az utóbbi 2 hétben munka közben fagyott meg párszor ,de úgy ,hogy csak a kikapcsoló gomb hozott segítséget. Esküszöm Win Millenium feelingem volt. A gépem amúgy 2017-es MBAir. A HS clean installal ment fel tehát kvázi szűzterületre. Már a barátságunk rosszul kezdődőtt ,hogy önmagától autómatán nem kapcsolódik bt-os hangszórókhoz bármilyen trükköt is csinálok.Pedig szerintem az összes létezőt megpróbáltam a .plist,terminál woodoozásis blablabla. Tehát a nagyérdemű mit javasolna,mert rettenet megutáltam 10.13-as barátunkat. 10.14 Mojave? vagy 10.12 Sierra?

Köszönöm mindenkinek aki írna.

[ Szerkesztve ]

(#84530) Head88 válasza California1 (#84529) üzenetére


Head88
addikt

10.14 mojave.

(#84531) r3dsnake válasza California1 (#84529) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

10.12 Sierra, ha nincs szükséged friss Lightroom-ra.

(#84532) cigam válasza California1 (#84529) üzenetére


cigam
félisten

Tuti os hiba? Nem a hw-ben rossz vmi?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84533) California1


California1
őstag

Semmi jelét nem látni ami hw-re utalna.
@Head88 Miért 10.14?

[ Szerkesztve ]

(#84534) joey04 válasza Alex91 (#84527) üzenetére


joey04
titán

szaggat mint állat. ipaden meg iphone-on nem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#84535) Head88 válasza California1 (#84533) üzenetére


Head88
addikt

Mert ssd gépre érdemes APFS-t használó os-t rakni. És a mojave utolsó frissítéssel igen stabil os. 10.12 már régi, nincs támogatva.

Csinálj egy hw diagnosztikát. (bekapcs után D nyomvatart)

[ Szerkesztve ]

(#84536) cigam válasza California1 (#84533) üzenetére


cigam
félisten

Bár nem írtad miket telepítettél(és honnan ;] ), de a fagyott meg párszor ,de úgy ,hogy csak a kikapcsoló gomb hozott segítséget HW hibának tűnik.
Futtass egy teljes HW tesztet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84537) pana0017 válasza cibere11 (#84528) üzenetére


pana0017
senior tag

Lehet a többiek tudnak jobb megoldást. Nekem a Dokumentumok mappa szinkronizálva van az iCloud-dal, így a Fájlokban elérem telefonról is a mappa tartalmát. Az egész Macintosh HD-t nem tudom hogy lehet.

(#84538) California1 válasza cigam (#84536) üzenetére


California1
őstag

Üdv! Jogos felvetés.
Bár a 2011-es MBAir gépünkön is ugyanezek a progik voltak (10.11)
MS Office 2011 (MS-tól vásárolva) ami kb nem appstoros,meg persze a Chrome,illetve a VLC . A többi AS ,túl sok app nincs fent mert üzletigép.

@Head88 néztem már de nem láttam kb semmi említésre méltót.

[ Szerkesztve ]

(#84539) cigam válasza California1 (#84538) üzenetére


cigam
félisten

Pl. futtass pár napon át egy memtest-et, stb... Egy 5 perces diagnosztika nem feltétlen mutatja ki a bizonytalankodó RAM-ot.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84540) brickm válasza California1 (#84529) üzenetére


brickm
őstag

A sierra beteg stabil cucc, de fel kell készülnöd, hogy sok szoftver nem támogatja már.

Nálam Mojave van jelenleg, vetekszik eddig _minden_ más OS-el amit hazsnáltam desktopon. Amikor jelen soraimat írom, az uptime-ja a rendszernek 69nap. Ezalatt max alvásba küldöm el, de csak ha huzamosabb időre magára hagyom.

(#84541) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Ezt a hátteret, amit az Apple Pro Display XDR bemutatóján lehetett látni, honnan tudnám letölteni?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#84542) r3dsnake válasza Head88 (#84535) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Semmi előnyét nem érzem az APFS-nek, ráadásul a fájl tagelés százszor lassabb, mint Sierra-n. HS óta másodperceket kell várni, hogy megjelenjen, Sierran meg instant volt. Még mindig ott lennék, ha az adobe nem követelne magasabb verziót.

(#84543) lmno válasza r3dsnake (#84542) üzenetére


lmno
őstag

Az APFS-ből én annyit vettem észre, hogy azóta sokkal lassabb a boot :)

(#84544) biker válasza lmno (#84543) üzenetére


biker
nagyúr

lassabb a boot, furcsább a kereső (spotlight), szarakodik néha a NAS kapcsolattal is (ez nem biztos apfs probléma)
Valahogy évről évre egyre gázabb. A 10.4 óta sírok... kb...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#84545) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Unokatesóm kapott egy Mac Pro 2011 early gépet háttértér nélkül.
Raktunk bele egy SSD-t, de nem tudunk rá telepíteni.
Nagyon hülye vagyok a Machez. :DDD

Net van rajta, elkezdi telepíteni a Max OS X Liont, de letöltésnél kiír két milliárd óra hátralévő időt és hibát dob hogy nem tudja letölteni.
Hogy kell feltelepíteni a legegyszerűbben?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#84546) Balinov


Balinov
félisten

Srácok, rmbp, mid 2012, 15"-hoz keresnek lámáknak való videó tutorial cpu/gpu ujrapasztazashoz, végre megjott a csavarhuzokeszlet és paszta. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#84547) California1 válasza brickm (#84540) üzenetére


California1
őstag

Üdvözlet!
Most teszem fel, clean installal ,semmi backup ,csak kézzel mindent.Meglátjuk.

@cigam Köszi a tippet ,erre nem gondoltam.

Jó egészséget kívánok mindenkinek!

(#84548) cigam válasza California1 (#84547) üzenetére


cigam
félisten

Még 1 dolog beugrott: Másik táppal ki tudod próbálni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84549) brickm válasza Balinov (#84546) üzenetére


brickm
őstag

ifixit?

(#84550) Balinov válasza brickm (#84549) üzenetére


Balinov
félisten

:W hülye vagyok, hát persze, ott a-zig illusztrálva van minden, még a hűtő kieszedese is. Köszi!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.