Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84751) R a y válasza general (#84749) üzenetére


R a y
senior tag

Nekem is merült, de legutolsó mojave frissítés óta kevésbé merül alvó módban

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#84752) Lazika


Lazika
senior tag

Kezd már nagyon elegem lenni. Feltettem a legújabb bétát és egyszer tölt a gépem, egyszer pedig nem. Vidéki vagyok, melyik szervízt ajánlanátok? Köszi :R

(#84753) Acula M.D.


Acula M.D.
tag

Fontolgatom egy Macbook vásárlását. Arra lennék kíváncsi hogy van megoldva az internet megosztása iPhoneról. Mennyire macerás?
A gépet arra használnám sokat, hogy munka közben egyszer-kétszer utánnanézzek (a munkámmal kapcsolatos) dolgoknak a neten , illteve webes programokban. Sajnos a munkahelyemen a wifi nem megoldott, ezért szorulok rá a telefonra. Ha viszont nem túl sebes a kapcsolat felépítése akkor hagyom az egészet és intézem telefonon mint eddig (kicsit kényelmetlen)

(#84754) blakey válasza Acula M.D. (#84753) üzenetére


blakey
titán

A telefon képességein múlik, nem a Macbook lesz a gyenge láncszem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84755) Fryskitt válasza Acula M.D. (#84753) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szerintem ez nagyon jól meg van oldva. Legalábbis nekem jól működik.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#84756) trobi28 válasza Acula M.D. (#84753) üzenetére


trobi28
addikt

Használtam Windows-Android kombót, de a Mac-iPhone megoldása egyszerű és elegáns. Nem kell rányomni külön a megosztásra, az mindig rendelkezésre áll. Csak annyi dolgod van mint egy wifi hálózatra való csatlakozáskor. Rányomsz a wifijelre, kiválasztod a mobilod és csatlakozik :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#84757) California1


California1
őstag

Üdv urak!
2hete és az elmúlt héten is írtam,hogy közel 20éves Mac felhasználás óta nem látott fagyások vannak HS-en. Ajánlottátok,hogy tegyem fel a Mojave os x-et (2017-es MBA),mert stabilabb és gyorsabb is lehet mint a HS.
Szóval ,lementettem mindent és clean installal feltoltam. Nem mennék bele a különbségekbe.
Használat után 10.14-en is voltak ezek a kékhalál szintű fagyások ,igaz ritkábban.

Aztán figyelmes lettem valamire.Fagyások előtt mindig valamilyen app indítás történt . Vagy app indítások. Ekkor aztán totál lehalt az egész gép.

100% User error részemről. Legalábbis én ezt feltételezem.
Jó szokásomhoz híven ,telepítés után belakás előtt terminal segítségével kiszoktam kapcsolni az összes létező animációt.

Íme a lista :
https://gist.github.com/lexrus/081fa687d8b2475d3367

Véleményetek szerint ez okozhatta HS alatt majd Mojave alatt ezen anomáliát?
Ami érdekes,hogy itthoni 2015-ös MBA MacOs Sierra alatt megy ahogy kell ,holott ezen is
ki van kapcsolva az összes animáció.

Előre is köszönöm aki véleményezi.

[ Szerkesztve ]

(#84758) blakey válasza California1 (#84757) üzenetére


blakey
titán

Ennyi mindent nem szoktam kikapcsolni, 1-2 dolgot beállítok, de ilyen szinten nem tiltok le dolgokat, nem látom értelmét, nincs is fagyásom, utoljára talán Sierra alatt volt, ráadásul eléggé terhelem a gépeimet, mert munkaeszközök.Első kötrben nem tíltanék le szinte semmit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84759) California1


California1
őstag

Üdv márkatárs!
Nyilván most semmit nem állítok át. De a kérdés arra írányult , az összes animáció letiltása okozhat e fagyásokat?

[ Szerkesztve ]

(#84760) blakey válasza California1 (#84759) üzenetére


blakey
titán

Igen

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84761) jegesib válasza California1 (#84759) üzenetére


jegesib
aktív tag

Sztem nem, ezek sima paraméterek. Inkább HW-ra gyanakodnék, SSD vagy RAM. De egy próbát természetesen megér sima vanillán használni a rendszert.

(#84762) blakey válasza jegesib (#84761) üzenetére


blakey
titán

A parancsok egy része nem működik az újabb rendszereken, legalább 5 éves írás, azóta változott a rendszer.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84763) California1 válasza blakey (#84762) üzenetére


California1
őstag

(#84764) Zjunior


Zjunior
veterán

Nah sikerult lecsapnom egy akcios macbook air-re eleg jo aron :)) 420k
Amint megjon beszamolok rola. :C

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#84765) California1 válasza jegesib (#84761) üzenetére


California1
őstag

Üdvözlet.
Ajánlottak itt forumtársak ram figyelőt . Semmi rendellenes nem volt kb.

(#84766) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Egy ismerosom irt nekem, hogy a macbook air -je egyik pillanatrol a masikra nem kapcsol be.

Mi lehet a gond? Es mi lehet a megoldas? Windowshoz es linuxhoz ertek, osx -hez nem igazan.
Ha nincs vele hardveres gond, akkor gondolom csak ujra kellene telepiteni. De ha jol tudom alapertelmezetten titkositott fajlrendszert hasznal. Le tudom rola menteni valahogy a fajlokat?
Vagy ujra lehet telepiteni ugy, hogy a szemelyes fajlok maradjanak?

Telepito pendrivehoz meg kelleni fog egy masik macbook, vagy legalabb egy virtualis osx, ha jol tudom.

Meg mi tortenhetett? Lehet az ssd meghibasodott?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#84767) blakey válasza California1 (#84763) üzenetére


blakey
titán

Ezzel mi a célod? Az első linked 5 éves, ez 3 és Sierrara vonatkozik. Mojave alatt ezek már nem feltétlenül működnek. Kérdeztél, válaszoltam. Ha nem próbálod ki tiltások nélkül akkor nem fogod tudni, hogy az volt-e a hiba vagy sem. Mindig óvatosan bánok ezekkel a tiltásookkal, mert egy másik rendszeren lehet, hogy másképp működik. Szerintem okozhatnak gondot Mojave alatt, de ez csak tipp.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84768) Head88 válasza anorche1 (#84766) üzenetére


Head88
addikt

Alapértelmezetten nem titkosított a fájlrendszer. Ehhez külön kell bekapcsolni a filevault-ot.

Lehet az ssd a hiba. (de pl a 10.13 high sierra rendszernél az elején voltak fájlrendszer összeomlások a friss APFS miatt)
Kikapcsolt állapotból indítsd el a gépet, majd egyből nyomd le a D gombot. Ez a diagnosztika. Valamivel okosabbak leszünk ha végigfut. (töltőn legyen a gép közben)

[ Szerkesztve ]

(#84769) anorche1 válasza Head88 (#84768) üzenetére


anorche1
őstag

Lefutott, nem talalhato hiba.

A macOS segedprogramoknal sem a time machine mentesnel, sem az macos ujratelepitesnel nem lehet a folyatatasra kattintani, nem kekul ki.

Hogy tudnam az adatokat lementeni rola?
Vagy ujra tudom ugy telepiteni egy pendrive -val, hogy megmaradjanak a cuccok?

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#84770) Head88 válasza anorche1 (#84769) üzenetére


Head88
addikt

Recovery lemezkezelőt nyisd meg.
Bal felső sarokban a nézetnél jelenítsd meg az összes eszközt és egy fotót készíts arról amit látsz.

(ha sérült a fájlrendszer akkor sehogy nem tudsz lementeni adatot)

[ Szerkesztve ]

(#84771) jegesib válasza Head88 (#84770) üzenetére


jegesib
aktív tag

Ez így ebben a formában nem igaz. Egy időben high sierra nálam is okozott problémákat APFS konténerben, azt hiszem az volt a gondja, h nem tudta kiszámolni a konténer valós méretét, ez diskutil list-ben látszott is h a size oszlop alatt a méret helyén, csak errort írt. Nem is bootolt be róla, megjavítani sem tudtam, ellenben adatot mentettem, aminek azt hiszem az volt a menete h bebootoltam command line-ba, majd felcsatoltam és adtam íráso olvasás jogot az fs-nek (/), utána le tudtam menteni az adatokat egy küldső meghajtóra, nem is találtam benne sérült állományt. Akkoriban az SSD fizikiai halálára gyanakodtam, de egy komplett format után, ma is hibátlanul teszi a dolgát más környzetben.

(#84772) Acula M.D. válasza trobi28 (#84756) üzenetére


Acula M.D.
tag

Köszönöm trobi28, Fryskitt és blakey! Tehát ez azt jelenti, hogy a telefonnal nem is kell babrálni? :Y

(#84773) Head88 válasza jegesib (#84771) üzenetére


Head88
addikt

Ok akkor segíts a kollégának, hogy tudná lementeni az adatait. :)

(#84774) jegesib válasza Head88 (#84773) üzenetére


jegesib
aktív tag

éppen fentebb részleteztem :D

(#84775) Head88 válasza jegesib (#84774) üzenetére


Head88
addikt

Aki nem ért a commandline-hoz annak ez kb semmitmondó volt :)
Mivel a kolléga írta, hogy machez nem ért, így feltételezem a commandline használata sincs a repertoárjában.

[ Szerkesztve ]

(#84776) pana0017 válasza Acula M.D. (#84772) üzenetére


pana0017
senior tag

Ha egyszer "párosítottad" őket utána már elég a Mac-ről rácsatlakozni mint bármilyen routerre. Nem kell jelszó, telefonon engedélyezés stb.

(#84777) trobi28 válasza Acula M.D. (#84772) üzenetére


trobi28
addikt

:N

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#84778) Acula M.D.


Acula M.D.
tag

Köszönöm, ez elég jól hangzik :B

(#84779) jegesib válasza Head88 (#84775) üzenetére


jegesib
aktív tag

azt is említette h linuxhoz ért, az meg azért nem egy más világ.
@anorche1:
Probáld meg "Command + s" nyomvatartásával indítani, majd a
"/sbin/mount -uw /" parancsal mountold fel a gyökért.
"diskutil list"-el nézd meg h nincs error vhol, illetve látja e a fizikai meghajtót, ha nem, akkor az előző mountra is dob egy errort. Ha látja, akkor
"/Users/usernév" folderben találhatók a felhasználó cuccai, innét tudod menteni őket. "cp" és kapcsolói ugyanúgy működnek mint linuxon.

(#84780) jegesib válasza Zjunior (#84764) üzenetére


jegesib
aktív tag

Huh ez tényleg elég jó, pláne 4 év garival, ez hogy lehet?

(#84781) jegesib válasza California1 (#84765) üzenetére


jegesib
aktív tag

Nyomj rá te is egy diagnosztikát, ahogy Head88 javasolja a 84768-as hozzászólásban

(#84782) Zjunior válasza jegesib (#84780) üzenetére


Zjunior
veterán

Oktatasi kedvezmény ;)
Raadasul a fullosabb Air, csak pislogtam az áron.

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#84783) jegesib válasza Zjunior (#84782) üzenetére


jegesib
aktív tag

és a 4 év gari hogy jön ki?

(#84784) jegesib válasza Head88 (#84775) üzenetére


jegesib
aktív tag

btw ha már itt vagy, műveled még 2011-es macbook pro-k AMD VGAtlanítását elhalálozásuk miatt?

(#84785) Head88 válasza jegesib (#84784) üzenetére


Head88
addikt

Természetesen :)
Ha kellek ilyen ügyben akkor kérlek privátban keress meg. A topic szabályzata nem engedélyezi, hogy hasonló ügyekben itt beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

(#84787) Bagan


Bagan
aktív tag

Sziasztok!
Catalinara szeretnék telepíteni 3D nyomtatáshoz szükséges programot, de ez miatt nem sikerül telepíteni.
Segitsegetek szeretném kérni


Szerk Sikerült! :C

[ Szerkesztve ]

(#84788) V.Stryker válasza Bagan (#84787) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az ikonjára Ctrl+jobb klikk...ott megnyitás

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#84789) California1 válasza blakey (#84767) üzenetére


California1
őstag

Totál újratelepítettem a rendszert. Semmi animáció bűvölést nem csináltam.
A célom az volt a linkel,hogy valóban nemaz adott macoshez (Mojave) van és lehet vagy nem működik vagy ha igen nem úgy ahogy kell. másra nem tudok gondolni. Remélem ez okozta a problémát. Kiderül.
Peace!

(#84790) blakey válasza California1 (#84789) üzenetére


blakey
titán

Csak így tudod kideríteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84791) anorche1 válasza jegesib (#84779) üzenetére


anorche1
őstag

Koszi, de vegul valahogy megoldottak. Ok se tudjak hogyan, elmondasuk alapjan "ossze vissza nyomogattak", es jo lett.
De a hozzaszolasod elmentem, hatha kell a jovoben.

Es igen, hala a linuxnak a terminal nem all messze tolem :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#84792) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Sziasztok
Mindent összevetve melyik MacBook air-t érdemes megvenni ha épp annyim van rá, mint amennyibe a 2020-as i3-as kerül?
Tartalomfigyasztás a cél, plusz némi notebook funkció, és grafikai program futtatása Windowson, a meglévő os mellé telepitve.

[ Szerkesztve ]

(#84793) trobi28 válasza vadászcsiga (#84792) üzenetére


trobi28
addikt

A 2020-as i3-ast :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#84794) vadászcsiga válasza trobi28 (#84793) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Semmi cicó? :D Egyel vagy kettővel régebbi, ilyenek?

Amúgy bejött neked? Olvasgattam visszafelé. Valaki viszont ugyanazzal a lendülettel vissza is küldte.

[ Szerkesztve ]

(#84795) marsu. válasza vadászcsiga (#84794) üzenetére


marsu.
senior tag

Azok még nem kapták meg a (régi) új billentyűzetet.

(#84796) vadászcsiga válasza marsu. (#84795) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Olvastam. Annyira szar a régebbi? MM-ben nem tűnt fel semmi, igaz nem volt mellette egy 2020-as.

(#84797) Head88 válasza vadászcsiga (#84796) üzenetére


Head88
addikt

Addig nem érezni a pillangó billentyűzeten semmi extrát amíg egy porszem be nem kerül a billentyű alá. Na akkor gond nélkül eltörik a mechanika. Hidd el a magic keyboard sokkal jobb.

(#84798) bmakszim válasza Head88 (#84797) üzenetére


bmakszim
senior tag

Azért annyira nem tragédia. Az enyém már 3 éves lassan és azt leszámítva, hogy a "B" betűt néha 2x veszi, nincs baja. Utobbi problémát pedig egy sűrített levegős spray gyorsan orvosolja.
(#84796) vadászcsiga, de Air-ből csakis a legújabbat érdemes venni. A régieket nem láttam annyira leakciózva sehol, hogy fele akkora tárhellyel megérje a 2020-as mellett.

(#84799) Head88 válasza bmakszim (#84798) üzenetére


Head88
addikt

Azért voltak itt billentyűzetcsere történetek a fórumban.
A membrános butterfly billentyűzetnél ha a membrán alá bemegy a morzsa akkor azt már nem szeded ki sűrített levegővel.

[ Szerkesztve ]

(#84800) trobi28 válasza vadászcsiga (#84794) üzenetére


trobi28
addikt

Nem szoktam cicózni :DD
Nekem azóta is bejön, hozza azt amit elvárok tőle. Sőt, van itthon egy pár hónapja összerakott izmos Windows-os PC, amit 3 monitorral használok, de van, hogy nem kapcsolom be ha nem dolgozok, tartalomfogyasztásra bőven elég a Mac is :K
Tudomásom szerint olyan személy küldte vissza, aki "munkára" akarta használni, és ezek az Airek nem arra valók. Ja és az i5-ös procis volt, ami jobban melegszik nagy terhelésnél.
A legbiztosabb ha kipróbálod, rendelj olyan helyről, hogy ha mégsem jönne be, akkor vissza tudd küldeni :K
A 2018-19-est én is kihagytam a billentyűzet miatt, és megérte várni az új billre, brutál jó lett :K

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.