Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84101) ribarszki válasza R a y (#84099) üzenetére


ribarszki
őstag

Én tudom, hogy mi ez és, hogy mitől van. De a kolléga nem igazán hisz benne.

EclipseGT Elméleti szinten már gondoltam rá. :))

[ Szerkesztve ]

(#84102) Head88 válasza ribarszki (#84101) üzenetére


Head88
addikt

Nem hit kérdése.
Tudod mivel apple macbook szervizeléssel foglalkozom, ezért mondjuk úgy, rengeteg gép fordult/fordul meg a kezeim közt. És most jön a tapasztalat része: A Te gépeden kívül nem láttam Magyarországon hasonló esetet.

Az aluminium pitting jelenség létezését nem kérdőjeleztem meg. Felület kezeletlen alumíniumoknál láttam már ilyet. (pl: szemüvegkeret)

Részemről a témát lezártam. Annyira azért nem érdekel, hogy kinek milyen savas az izzadsága.

[ Szerkesztve ]

(#84103) TheMarci válasza ribarszki (#84084) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem is ilyen lett e régi gépem, -bocsi, hogy belevauvau, - 99%, hogy nekem is a kezem okozta, nekem is ott volt, ahol a touchpad miatt tartottam a kezemet. Egy remek megoldásom lett rá: Ducktape-el leragasztottam a gép élét, szürke színe ment a gépéhez. :D

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#84104) R a y válasza Head88 (#84102) üzenetére


R a y
senior tag

Attól függetlenül, hogy te nem láttál, az nem jelenti azt, hogy nem létező dolog.
Mentett kép, nem az enyém, mint lejjebb említettem szerencsére macen nem találkoztam ezzel, csak az razer exact mat alu egérpadomnak a szélével.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#84105) ribarszki válasza Head88 (#84102) üzenetére


ribarszki
őstag

Aha... kapásból hárman cáfoltak meg. De biztos igazad van, mert te még nem láttál ilyet. :(((

[ Szerkesztve ]

(#84106) R a y válasza ribarszki (#84105) üzenetére


R a y
senior tag

Nem akarok flamet kelteni, de ahogy most megint keresgéltem itt a témával kapcsolatban, már az Apple Watchoknál is létező jelenség.
macrumors fórumról való kép:

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#84107) TigerCat válasza R a y (#84106) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Legalább kiderült, hogy tényleg élnek köztünk ufók.
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#84108) Head88 válasza R a y (#84104) üzenetére


Head88
addikt

Köszi, hogy olyan képeket mentegetsz ki netről amiknek az előéletét nem ismered személyesen. (mellesleg láttam ezt a képet magam is...és még néhány társát is)

Úgy látom ma nehézséget okoz nektek ribarszki kollégával elolvasni vagy értelmezni azt amit írtam.
Gyors leírom mégegyszer hátha most célba talál.
Szóval dióhéjban: Létezik a jelenség, tudom. Soha nem állítottam, hogy nem létezik. Tehát tessék most már elengedni a témát és nem engem b@szogatni. Hálás köszönet.

Ray:
Nem tudom pontosan a razer egérpadod milyen alumíniumból készült viszont a mac "eloxált alumíniumból".
Idéznék wikipediáról: "Az eloxálás korróziónak ellenálló oxidréteg kialakítása elektrolízissel alumíniumtárgyak felületén. A szó az elektromosan oxidált alumínium kezdő szótagjainak összevonása." [link]

Az "aluminium pitting" felületkezeletlen alumínium korróziója. Tehát az eloxált alumíniumon a "pitting" akkor jelenhet meg, ha fizikálisan sérül a korrózió ellen védő oxid réteg, és be tud szivárogni a korróziót okozó folyadék. (fizikális kopás vagy alapból gyártási hiba) Ergo előbb valamilyen módon le kell kopnia annak a külső rétegnek mielőtt megjelennének az apró kráterek az anyagban.

Köszi puszi, hogy elolvastátok. :R

[ Szerkesztve ]

(#84109) Syl válasza TigerCat (#84107) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem ufók, xenomorfok :DDD Csak nekik nem a vérük savas, hanem az izzadtságuk.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84110) TigerCat válasza Syl (#84109) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Most hogy mondod, rég láttam az Alien összest...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#84111) Syl válasza TigerCat (#84110) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaja, karanténra ideális filmek :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84112) atirag


atirag
őstag

Ingyenes word szerkesztőt keresek. Az apache office Mac verziója megbízható program? Vagy van egyéb hasonló program?

(#84113) rjg válasza atirag (#84112) üzenetére


rjg
őstag

A Libre Office-szal jobban jársz. Ingyenes, folyamatosan fejlesztik. Egyébként lehet, hogy a gépen lévő Szövegszerkesztő is elég arra, amit szeretnél De ott van a Google doc, vagy az online Microsoft Word is. Ez utóbbiakhoz Google vagy Microsoft fiók kell.

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#84114) Syl válasza atirag (#84112) üzenetére


Syl
nagyúr

Ingyenes word: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84115) ribarszki


ribarszki
őstag

Segítséget kérnék, Windos telepításhez Bootcamppel.

Mit rontok el?

1, letöltöm a legújabb Win 10 Iso file-t a win hivatalos oldaláról. (Magyar, 64bit)
2, Megnyitom a bootcampet, betallózom. (Nem kér pendrive-ot, semmit)
3, Elkezdi letölteni a támogatási szoftvert, majd partícionál, majd amikor a támogatási szoftver másolása történik, mindig ezt a hibát kapom: hiba történt a windows telepítési szoftver másolása közben
4, Feltettem minden frissítést (kivéve a főverziót. Az High Sierra, nem Catalina).
5, Újratelepítettem az egész gépet, Command+R törléssel, újrateleptíéssel

Létrehozza a partíciót, azt minden hibás telepítés után nekem kell a lemezkezelőből törölni, és újraparticinálni.

Mindig ugyan az az üzenet, nem tudja befejezni a másolást

Az lehet a gond, hogy nem Catalina? Teljesen tanácstalan vagyok..

(#84116) r3dsnake válasza ribarszki (#84115) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Próbáld korábbi win10 ISO-val.

(#84117) ribarszki válasza r3dsnake (#84116) üzenetére


ribarszki
őstag

Az a baj, hogy a Microsoft oldalán a kiadás választásánál ezt az egy kiadást ajánlja fel. Windows 10, november 2019 update :(

(#84118) Dhampir válasza TigerCat (#84110) üzenetére


Dhampir
félisten

Már várom, hogy mikor nyomják be megint a Gyűrűk urát. :D

(#84119) brickm válasza ribarszki (#84115) üzenetére


brickm
őstag

A lehető legjobb dolog, ami történhet veled, hogy a windows nem telepedik fel a gépedre. Amire nincs mac-es alternatíva, és nem lehet wine-al amulálni, azt a szoftvert el kell engedni.

(#84120) ribarszki válasza brickm (#84119) üzenetére


ribarszki
őstag

Kalibrálni akarom a tv-met, és kalibrációs program csak winre van.

(#84121) r3dsnake válasza ribarszki (#84120) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Paralells.

Amúgy DisplayCAL-lal kalibrálj (macen is van).

(#84122) Balinov válasza ribarszki (#84115) üzenetére


Balinov
félisten

udv ribarszki

nem egesz 2 hete jatszottam el ugyanezt a mid-2012 rmbp 15-on (sajat hibambol az igaz, de 2x 2 nap alatt).

En is az elerheto legfrisebb win10 iso-t toltottem le, bootcamp-el letrehozattam a telepitokeszletet, de ilyen nem fordult elo, pedig pendrive hijjan C10-es SanDisk Extreme SDHC+Transcend USB-s SD olvasoval csinaltam. Mojave alol.

2 dologot tudok elkepzelni.
1) Valahogy az ISO fajl megserult letoltes (vagy ubs-re iras soran)
MD5 checksumot ellenorizd. Pl. MS fele tool vagy WinMD5Free-vel.
2) Masik pendrive-val (es/vagy USB porton)

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#84123) lmno válasza brickm (#84119) üzenetére


lmno
őstag

Ez jó nagy butaság. Tönkreteszi a Win a gépet vagy mi? Hivatalosan támogatott.
És ha valakinek a munkájához kell? Akkor is engedje el?

(#84124) brickm válasza lmno (#84123) üzenetére


brickm
őstag

Pontokban a válasz:
-Igen,
-meg az idegrendszert is,
-és igen.

Nekem is volt olyan szoftver ami kellett volna a munkámhoz(altium designer) lecseréltem inkább másra, pedig elég drága volt. De nem ér annyit, hogy bosszantsam magam egy funkcionálisan hibás OS-el. :P

(#84125) <Lacy85> válasza brickm (#84124) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is jobban szeretem a MacOS-t, de nálad ez inkább érzelmi alapú dolog lesz. :D
Ugyanúgy használható a Windows is kb. mindenre.

(#84126) ribarszki válasza r3dsnake (#84121) üzenetére


ribarszki
őstag

DisplayCallal lehet kalibrálni Oled tévét?

(#84127) brickm válasza <Lacy85> (#84125) üzenetére


brickm
őstag

Hát nehari de 3MAC-em van jelenleg, még egyik se b szott fel soha. Felsorolom hány windows 10-es géptől hullot ki a hajam az elmúlt 3év alatt:

Dell vostro 3460,
Dell latitude nem tudom már hanyas
Lenovo thinkpad T470
Lenovo T580
enovo X1 carbon jelenleg legújabb
Egy dell asztali workstation.
illetve egy egyedi fejlesztésű AMD alapú 8magos 16szálas ipari controller.
(ami ezekből még megvan, a lenovo t580, meg az ipari controller, mindkettőre Lubuntut tettem inkább, mert sajnáltam őket kivágni az ablakon)

Mindegyiken sz r volt az egész úgy ahogy van.
Csak hogy jelezzem, nem olcsó filléres hulladékokoin próbáltam vele boldogulni, reménytelen. Erőszakos öncélú rendszer, tele átláthatatlan konfigokkal, meg rakás fsz sággal.

szerk.: ja meg az asszony asus zenbook flip 14-ese. Azon is katasztrófálisan sz r volt számomra. Ő néha bekapsolja és netflixezik rajta. Mert minden más érdemi dologra ott az air.

[ Szerkesztve ]

(#84128) <Lacy85> válasza brickm (#84127) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nekem is van itthon kb. minden létező platform.
Az egyik laptop Intel + nVidia, az egyik asztali szintén, amit én használok MacBook mellett, az meg Ryzen + Radeon.
Engem még egyik sem cseszett fel, pedig mindenre is vannak használva. :D
Ha nem tudod, vagy nem akarod megtanulni használni az oké, de erről nem a Windows tehet. :N

(#84129) #95561216 válasza <Lacy85> (#84125) üzenetére


#95561216
törölt tag

Persze, ma hajnalban is majdnem szétvertem miatt a gépet, mert windows firssítés hajnal 3-kor méltóztatott keresgélni, és ezt nem lehet a frissítéseknél letiltani, külön be kell mászni valami mély bugyorba, ahol minden időzítést le kell tiltani, hogy ne ébredjen fel. Agyfasz.

(#84130) #86564352 válasza #95561216 (#84129) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én azt csináltam a Windows Update aktív óráknál beállítottam este 9-től reggel 9-ig, úgy biztosan nem ébreszti fel éjjel a gépet. Azt hiszi olyankor használatban van és így nem tud lefutni az ütemezett keresés és alapértelmezetten éjjel 2-re időzített automatikus karbantartás sem. [kép] Az aktív órák felülír mindent. Több mint öt éve tákolják a Win10-et, egy fos még mindig sajnos ez van.

(#84131) Somansky


Somansky
aktív tag

Na jol kitoltam magammal! :W Előbb cselekedtem, mint kérdeztem es ez most sokba fájna nekem.
Ugye fent Írtam, hogy az akumlátor elromlott vagyis felpúposodott macbookombam. Én kicseréltettem egy másikra, ami kiderült nem eredeti. Mivel kilenc szedve az eredeti így az Apple szervizben már nem kedvezményesen (85.0000 Ft), hanem jóval drágábban (200.000 Ft) javítják meg. Nem tudom most mi tévő legyek. Tud valaki ebben nekem segíteni, valami más alternatívát. Köszönöm! :F

www.somansky.com

(#84132) Syl válasza #95561216 (#84129) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy ideig desktop gépen használtam Win10-et, de soha nem kapcsolt be éjjel. Ellenben a Macbookkal, ami fél-egy óránként felébredt 20-30 másodpercre (bekapcsolt a rákötött monitor is), majd visszaaludt.
A mostani gépnek (Mac Mini) nincs ilyen gondja, ugyanis este shutdown, kapcsolós elosztóval áramtalanít. ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84133) Head88 válasza Somansky (#84131) üzenetére


Head88
addikt

Húha. Nem semmi ár.
Nyilván azért ennyi mert így már nem tudják érintetlenül visszaküldeni a komplett topcase-t.
Gyári akksit nem tudod visszaoperálni úgy, hogy ne tűnjön fel?

Sajnos nem nagyon látok más érdemi alternatívát. A fentit meg kell próbálni, ha nem akkor tanulópénz sajnos. :((

[ Szerkesztve ]

(#84134) Somansky válasza Head88 (#84133) üzenetére


Somansky
aktív tag

Te irtad macbook szervizelessel foglalkozol. Mit javasolsz? Vissza lehet tenni, de a fedel nem igen menne vissza rá, mivel pupos rendesen.
Ezt az arat a gyori almarium mondta személyesen. Bpi szervizek 175.000 ft-ot, ha mar bele volt nyúlva és75-85e ft-ot ha nem. Ausztiabol most varom a választ.

www.somansky.com

(#84135) Head88 válasza Somansky (#84134) üzenetére


Head88
addikt

A kedvezményes 80ezres árat ismertem, de a kedvezmény nélkülit még soha nem hallottam.
Az a baj, hogy a kedvezményes ár csak akkor érvényes, ha visszaküldik a központba a topcase-edet.

Milyen gép ez pontosan? (évjárat méret)

[ Szerkesztve ]

(#84136) Somansky válasza Head88 (#84135) üzenetére


Somansky
aktív tag

A srac igazan visszaszerelhette volna, akkor ugy. MBPro 15 - 2015 Mid es évjárat.
Max megkérem azt a szervizest, hogy tegye vissza valahogy , max a hatlap nem kerul fel, mert pupos.

www.somansky.com

(#84137) Head88 válasza Somansky (#84136) üzenetére


Head88
addikt

Szereltesd vissza (lehetőleg úgy, hogy ne látszódjon semmi), és a fedlap is kerüljön rá akkor is ha puklis lesz az alja a gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#84138) Somansky válasza Head88 (#84137) üzenetére


Somansky
aktív tag

Az lesz. Egy probat meger talan. 😀. Koszi.

www.somansky.com

(#84139) brickm válasza <Lacy85> (#84128) üzenetére


brickm
őstag

"Ha nem tudod, vagy nem akarod megtanulni használni"

lol az IT kézség, nem tanulás kérdése szerintem.
Túlságosan alacsony szintű userekre lett tervezve inkább, az a a bajom vele.

[ Szerkesztve ]

(#84140) brickm válasza Somansky (#84134) üzenetére


brickm
őstag

Szia, milyen gép potnosan? cpu, ram,ssd stb

[ Szerkesztve ]

(#84141) Somansky válasza brickm (#84140) üzenetére


Somansky
aktív tag

MBPro 15 - 2015 Mid es évjárat. I7 2.5Ghz, 16GB Ram, 512 SSD, Ati kartyas. Hat nem értem ezt az almariumot. 200e ft-ot mondanak igy, es naluk is van 175e ft-os ar de az is csere. A tobbinel meg ez van csak.

[ Szerkesztve ]

www.somansky.com

(#84142) brickm válasza Somansky (#84141) üzenetére


brickm
őstag

200ért ne csináltasd meg szerintem. Szr akkuval is el tudod adni ha nagyon úgy van. pl nekem... :D

(#84143) Somansky válasza brickm (#84142) üzenetére


Somansky
aktív tag

Ez kedves. Eszben tartom. 😁 De ha el is adom, az max ev végén lenne. Addig lenne jo valamit kezdeni vele.

www.somansky.com

(#84145) Head88 válasza Somansky (#84143) üzenetére


Head88
addikt

Ha már itt tartunk, én is pont egy ilyen gépet keresek :DD
Majd megverekszünk érte brickm kollégával ;]

(#84146) Somansky válasza Head88 (#84145) üzenetére


Somansky
aktív tag

En meg egy faxa iMac-at 😀

www.somansky.com

(#84147) <Lacy85> válasza Somansky (#84146) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Egy 27-es iMac-et én is bevállalnék, csak nincs hely a mostani mellett mégegy ekkora dögnek. Asszony meg agyonverne, ha a Windows-os gépet kivágnám és nem tudna játszani. :DD

(#84148) #95561216 válasza Syl (#84132) üzenetére


#95561216
törölt tag

Minivel nekem sincs gondom, mert olyan halk, hogy non-stop megy ;]

(#84149) Gergőke88


Gergőke88
addikt

2020 air van valakinek?
Ha igen mik a tapasztalatok?
milyen univerzális atalakitot ajánlatok, ami itthon beszerezhető?
koszi

(#84150) K1nG HuNp válasza Gergőke88 (#84149) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

2019es is popec a 2020 csak jobb lehet, a billentyuzet nagyon popec mar en csak 16os pron tapiztam de ugyan az.
atalakitonak en most egy kingston nucleumot hasznalok

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.