Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85751) r3dsnake válasza 30z.Samu (#85750) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Fortnite van MacOS-re.

(#85752) r4z válasza blakey (#85719) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha abbol indulok ki, hogy a 2008-as evjarattol kezdve szinte minden gepen megy a Catalina, van alapja a 10 evnek itt is :D Persze egy esetleges ARM valtas bekavarhat.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#85753) Rage47 válasza r3dsnake (#85751) üzenetére


Rage47
veterán

lassan az órámra is :D

(#85754) 30z.Samu válasza r3dsnake (#85751) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az oké, csak hogy van optimalizálva? :)

Sic Parvis Magna

(#85755) r3dsnake válasza 30z.Samu (#85754) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Fogalmam sincs, a Fortnite-ot bottal sem... :)

(#85756) 30z.Samu válasza r3dsnake (#85755) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pedig fun játék, ezt úgy írom hogy előtte kb úgy vélekedtem róla, mint Te. :)

Sic Parvis Magna

(#85757) Smiley válasza 30z.Samu (#85754) üzenetére


Smiley
őstag

Ez a nagy baj mostanaban, legalabbis ahogy en latom, hogy mindenre egy gepet akartok... az pedig erosen kompromisszumos lesz. Ha jatekra kell gep, rakj ossze egy kozep kategorias asztalit, es melle vegyel valami tablet-et tartalom fogyasztasra... hosszu tavon sokkal jobban jarsz vele mint egy 300e-s hasznalt macbook-al ami alapbol is tularazott tobb mint 5 eves es nem jatekra van kitalalva.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#85758) CharlieDrop válasza 30z.Samu (#85754) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Egy i5 Minin (6mag 3GHz, UHD630), 16GB RAM-mal mondjuk nem szaggatja szét magát 1280x720-ban... és inkább alacsony, mint közepes beállításokkal.

Én szoktam a srácaimmal nyomulni. Egy 19-es iPad minin gyorsabb a a játék

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#85759) 30z.Samu válasza Smiley (#85757) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, ez jogos. Nem is az lenne a fő elvárás, hogy úgy futtassa a játékokat, mint egy Predator vagy egy Asus TUF. Csak elméleti volt a kérdés, kíváncsiság hajt. :R

Sic Parvis Magna

(#85760) _seth_ válasza _seth_ (#85545) üzenetére


_seth_
veterán

Kicseréltettem egy másikra, nem ment könnyen mert időközben 12,5-ről 15,5-re felment az ára és csak jóvá akarták írni, pár levél után az alza belátta, hogy akár ki is cserélheti :)

Az új darabbal szépen átmegy a hdmi kép, gondolom a hang is, ezt majd este kipróbálom. És ez a mozgatásra sem érzékeny, remélem ilyen is marad, ennyiért ingyen volt a többi hasonló tudásúhoz képest.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#85761) TigerCat válasza SharpSA (#85728) üzenetére


TigerCat
nagyúr

108 ppi, nem sok, nem egy csoda, azonban majdnem megegyezik a régebbi iMac-ekkel. Jónak kellene lennie... Hacsak nem tényleg a széles formátum zavarja meg.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#85762) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Lehet jelszó nélkül használni a gépet?

(#85763) r4z válasza vadászcsiga (#85762) üzenetére


r4z
nagyúr

Tudtommal nem, de lehet egyetlen space is a jelszo.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#85764) SharpSA válasza TigerCat (#85761) üzenetére


SharpSA
veterán

Sajnos a széles formátum zavarja meg, mert ahogy írtam, két monitoros módban, 2560x1440 felbontással jó a kép. Remélem lesz rá megoldás.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#85765) jegesib válasza vadászcsiga (#85762) üzenetére


jegesib
aktív tag

persze, állat jó, jobb felső sarokban ujjad megy az ujjlenyomat olvasóra, imádom :P (egyébként felhasználok és csoportok - Beállítások - Automatikus bejelentkezés)

(#85766) vadászcsiga válasza jegesib (#85765) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Inaktív, pedig a lakatot is feloldottam.

(#85767) jegesib válasza vadászcsiga (#85766) üzenetére


jegesib
aktív tag

nincs tippem miért, nálam simán tudnám aktiválni...

(#85768) Head88 válasza jegesib (#85767) üzenetére


Head88
addikt

en ugy tudtam hogy az ujjlenyomat akkor mikodik ha adsz meg jelszot. Ilyenkor a touchid atveszi a jelszo funkciojat.

(#85769) vadászcsiga válasza jegesib (#85765) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Biztonság és adatvédelem - automatikus bejelentkezés kikapcsolása, pipa ki. Így már akadály nélkül bebootol.

(#85770) jegesib válasza Head88 (#85768) üzenetére


jegesib
aktív tag

így igaz, azzal csak viccelődtem

(#85771) gzbotii válasza trobi28 (#85700) üzenetére


gzbotii
veterán

Amúgy miért kell laptopra kijelzővédő fólia?
És miért paráztok a lecsukástól? :D

Szerk: erről lenne szó?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#85772) vadászcsiga válasza gzbotii (#85771) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igen

(#85773) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ha fut a háttérben a gyári mail, miért nyílik meg magától? Először azt hittem ez valami ficsor ha jön új levelem, de az előbb nem volt semmi mégis felugrott.

Nem bánnám ha lenne gmail macre. A gyári az összes spammel megajandekoz amikrol az utóbbi években teljesen elfelejtkeztem hála a gmailnek.

[ Szerkesztve ]

(#85774) r3dsnake válasza vadászcsiga (#85773) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez ilyen. :D

(#85775) jegesib válasza vadászcsiga (#85773) üzenetére


jegesib
aktív tag

Basszus olyan dolgokat produkál néha nálad az OS, h nem is értem :D Az életben nem ugrott fel nekem a mail, sem a régi rendszeren, sem a zsír új telepítésen, szét is vágnám ha felugrálna. Te teljesen újrahúztad a rendszered mikro átvetted a géped?

[ Szerkesztve ]

(#85776) vadászcsiga válasza jegesib (#85775) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Legyalultam a vinyót.

(#85777) Alex91 válasza jegesib (#85775) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem inditod el nem is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85778) jegesib válasza vadászcsiga (#85776) üzenetére


jegesib
aktív tag

és most mi van fent? Catalina?

(#85779) Head88 válasza jegesib (#85775) üzenetére


Head88
addikt

Annó nekem is volt olyan h a mail automatikusan felugrott. De ez mar joideje javitott probléma.

(#85780) jegesib válasza Alex91 (#85777) üzenetére


jegesib
aktív tag

mit nem indítok el? soha nem lépek ki a mailből sem, meg egy csomó másik progiból sem, amit nap mint nap használok. Mail, terminal, remote desktop, rdp kliens, meg egy csomó egyéb alkalmazás folyamatosan fut gyakorlatilag non-stop. Utoljára problémám azt hiszem Sierra korai változatain volt, amikor ette a procit

(#85781) pethYeti válasza vadászcsiga (#85773) üzenetére


pethYeti
addikt

Rengeteget szívtam én is emiatt. Mint kiderült gmail-hez alkalmazás jelszót kell kérni és azzal hozzáadni a levelezőhöz. Nekem onnantól megszűnt a probléma.

(#85782) vadászcsiga válasza pethYeti (#85781) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az mi?

5 fiók van hozzáadva, és mind gmail.

[ Szerkesztve ]

(#85783) r3dsnake válasza pethYeti (#85781) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem amúgy sose csinálta ezt, és nincs alkalmazásjelszavam.

(#85784) vadászcsiga válasza jegesib (#85778) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az, a legújabb.

(#85785) jegesib válasza r3dsnake (#85783) üzenetére


jegesib
aktív tag

nekem sincs

(#85786) pethYeti válasza vadászcsiga (#85782) üzenetére


pethYeti
addikt

(#85787) vadászcsiga válasza pethYeti (#85786) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Megnézem köszi. Más eszközön nem fog bezavarni?

(#85788) jegesib válasza vadászcsiga (#85787) üzenetére


jegesib
aktív tag

Amikor zabálta a procit, én egy időre átálltam a spark-ra, nem volt rossz. Vagyis akkor jól működött

(#85789) vadászcsiga válasza pethYeti (#85786) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem tiszta mi ez.

(#85790) brodarics


brodarics
tag

nálam tegnap is csinálta, de kb. havi 1x fordul elő, nem mondanám zavarónak :)

(#85791) joey04


joey04
titán

Újra felerősödtek a pletykák, hogy jön az arm-ra váltás. Vélhetőleg első körben az air válthat, majd jövőre, de már most bejelentik. másik wwdc pletyka: imac redesign, és kukázzák végre a fusiont, only ssd lesz az is. egyből izgalmasabbnak tűnik a wwdc.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#85792) 30z.Samu válasza joey04 (#85791) üzenetére


30z.Samu
félisten

És ezzel vajon olcsóbb gépek is jöhetnek? Bár az Apple-t ismerve aligha... :(

Sic Parvis Magna

(#85793) Head88 válasza 30z.Samu (#85792) üzenetére


Head88
addikt

Olcsóbb semmi nem lesz az apple-nél. Ha saját fejlesztésű arm procit fognak használni akkor még drágulás is várható.

[ Szerkesztve ]

(#85794) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Tudnátok segíteni, hogy Sierra (10.12) alá hogy tudok a Safariba Polyglot féle fordítót aplikálni? A Polyglotnak túl régi a sierra...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#85795) joey04 válasza 30z.Samu (#85792) üzenetére


joey04
titán

miért lenne olcsóbb? :DDD

főleg ebben az esetben. ez a váltás rengeteg pénzt fog igényelni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#85796) jegesib válasza joey04 (#85795) üzenetére


jegesib
aktív tag

sztem meg nem lesz teljes platform váltás, arm-nak nincs annyira egyértelműen előnye mint anno az x86-nak a ppc-vel szemben. Akkoriban a technológiai hátrányt kellett ledolgozni, és piac gyakorlatilag elvárta, most nincs ilyen. Gondolom bedobnak egy MacBook-ot, ami ha nem jól sül el, akkor arcvesztés nélkül ki lehet belőle farolni, ha pedig mennek az eladások akkor megint kaszálnak és csillognak az úttörő szerepben. Tim Cook nem hülye h 19-re lapot húzzon...

(#85797) Alex91 válasza jegesib (#85796) üzenetére


Alex91
félisten

De, meg fogjak lepni, az mar most latszik, hogy eros a chip, keveset is fogyaszt. Imho a laborban mar reg fut rajta a macOS. Es a fejlesztoi kornyezet fejlesztesebol latszik, hogy hozzak ossze a platformjaikat Ha iOS programokat egyszeruen portolni tudnak a jelenlegi Inteles macOS-re, akkor arm-re meg egyszerubb lesz. Es a ceg mar ket, sikeres cpu valtason tul van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85798) jegesib válasza Alex91 (#85797) üzenetére


jegesib
aktív tag

nagyobb összeget merek rátenni, h ez egy sokkal puhább váltás lesz, mint a ppc-x86, egyszerűen semmi nem indokolja perpill az intel dobását, ráadásul Cook jóval óvatosabb versenyző mint Jobs volt. Tartom h a wwdc-n nem fogja kidobni a teljes termékpalettát és vált egyik napról a másikra mint ahogy megtették amikor elhagyták a ppc-t

(#85799) bmakszim válasza jegesib (#85798) üzenetére


bmakszim
senior tag

Én is így gondolom. Egy ARM alapú Air tűnik valószínűnek. Esetleg visszajön a "simán csak" MacBook brand. A Pro, vagy asztali Mac-ek leváltásához egyszerűen nem elég erős még az ARM. Most a szintetikus teszteket hagyjuk. Én nem geekbench futtatásra használom a gépem.

Szoftver oldalon is valami hasonlót tudok elképzelni, mint Windows fronton, hogy a Store-ból elérhető alkalmazások futnak majd natívan és ezek használják majd ki legjobban a cpu képességeit. Mondjuk úgy, hogy csak ilyen alkalmazásokat engedélyeznek majd.
Míg minden más emulálva fog futni, lényegesen lassabban és energiazabálóbb módon, mint az Intel alapú gépeken.

(#85800) Alex91 válasza bmakszim (#85799) üzenetére


Alex91
félisten

A fejleszto csak be fog kattintani egy ARM es egy intel gombot forditasnal, azt futni fog mindketton a programja...
Ja, es szerintem nem fognak intelt emulalni...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.