Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85051) #24395776 válasza Head88 (#85050) üzenetére


#24395776
törölt tag

Rendben köszi, és ezt az 1 év gyári garancia ideje alatt bármikor tudok venni ugye?

(#85052) Head88 válasza #24395776 (#85051) üzenetére


Head88
addikt

Tudomásom szerint 1éven belül bármikor.
A plusz gari az eredeti 1évhez adódik hozzá.

Azt még érdemes megemlíteni, hogy gari+applecare ideje alatt ha az akku max kapacitása az eredeti 80%-a alá csökkenne akkor ingyen cserélik az akksit. Az új air-ben is ragasztott, szóval komplett topcase csere történik.

[ Szerkesztve ]

(#85053) #24395776 válasza Head88 (#85052) üzenetére


#24395776
törölt tag

Oké, köszönöm! :R

(#85054) Syl válasza galaxys80 (#85046) üzenetére


Syl
nagyúr

Hát, pedig az akku buzeráló update pont az Apple-höz köthető. Volt is botrány belőle a közelmúltban.
Apple agrees to $500 million settlement for throttling older iPhones

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85055) bmakszim válasza Syl (#85030) üzenetére


bmakszim
senior tag

"Mivel a skálázott 4k kijelzőn Full HD-vel megegyező "mennyiségű" információ jelenik meg"
Ez nem igaz.

(#85033) trobi28 Kizárt, akkor kevés volt hozzá a sávszélességed. 7. gen óta az Intel iGP-ben van vp9 dekóder, amihez Windows-ban van driver, míg macOS-ben nincs.

(#85035) brickm Itt most csak youtube-ról van szó. Valszeg a Dell-ben az i3-as 6. gen, vagy régebbi volt (lásd fent). Az, hogy "i3", kb annyi jelent, hogy "3-as bmw". Attól az még lehet a legújabb, de lehet egy 30 éves típus is.
A 4k, amit vágsz, azért nem akad, mert h264 kodekkel tömöríted, amihez van hardveres gyorsítás a grafikus processzorodban és driver is van hozzá macOS-en. Próbáld meg ugyanezt h265-tel! Vagy játssz le legy 4k youtube videót Chrome-mal!

(#85056) Syl válasza bmakszim (#85055) üzenetére


Syl
nagyúr

Hogyhogy nem igaz? Itt van előttem egy 4k monitor. Ha skálázott (retina) 4k-ra teszem, a PhotoShopból pontosan ugyanannyi látszik, mint Full HD felbontásban. Ha belegondolsz retina 4k-ban minden négyszer akkora pixelszámmal jelenik meg.
szerk.: [kép]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85057) bmakszim válasza Syl (#85056) üzenetére


bmakszim
senior tag

Fogalmam nincs, hogy működik a Photoshop, de a videotartalmakat nem nagyítja fel, azokat pixelpontosan játssza le. De gyanítom a photoshop-ban szerkesztett képek pixeleit se 4x-erezi, ha 100%-ra nagyítod.
Nem a UI-ról volt szó.
Egy 720p film, IINA-ban 100%-ra nagyítva a képernyőm 1/4-ét foglalja el, ha a "hasonlít ehhez: 1280x800"-as méretezést választom ki.

[ Szerkesztve ]

(#85058) galaxys80 válasza Syl (#85054) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezer éves történet, százszor áttárgyalva.
Egyébként ezerszer jobb volt mikor ezt csináltak. Most beletették az aksi állapot mutatást és azt nézegeti és rugózik rajta mindneki.

(#85059) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Melyik az AppStore-bol letölthető hőmérséklet (és esetleg egyéb) monitor programot ajánljátok? Lehet fizetős is, fontos h megbízható legyen és ne csessze szét a rendszert.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#85060) Lall válasza Fryskitt (#85059) üzenetére


Lall
veterán

Én az iStatistica-t használom (1790 Ft). iStat mini buta, az iStat Menus pedig szerintem drága (3490 Ft)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#85061) brickm válasza Fryskitt (#85059) üzenetére


brickm
őstag

Macs fan control

(#85062) Fryskitt válasza Lall (#85060) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az egy orosz program.... alapvetően nem bízom bennük. De ha azt mondod, hogy jó...

brickm: megnézem azt is.

Kiváncsi vagyok belül milyen, a billentyűzet felett 41 fokos a ház, máshol épp csak langyos.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#85063) Dhampir válasza Fryskitt (#85062) üzenetére


Dhampir
félisten

75 évvel a Felszabadulás után már visszatérhetne a bizalom. :D

(#85064) Fryskitt válasza Dhampir (#85063) üzenetére


Fryskitt
addikt

Soha nem fog.... soha, soha, soha. :((( :((( De értem a szarkazmust... csak ha meghallom, hogy valami orosz, már futok is el. Még a vodkát sem bírom.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#85065) r3dsnake válasza Fryskitt (#85059) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

iStat menu a legjobb

(#85066) Syl válasza bmakszim (#85057) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor már csak azt kell megtudnunk az Apple fejlesztőitől, vajon a Safari miért nem tudja az(oka)t, mint a Chrome és a Firefox.

(#85058) galaxys80

> Egyébként ezerszer jobb volt mikor ezt csináltak.

Vagyis neked ezerszer jobb amikor a képedbe hazudnak?
Szándékosan belassítják a régi típusokat, majd amikor ez kiderül, megetetik a népet egy ostoba kifogással, akik még tapsolnak is ehhez... Ööööööö...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85067) lmno válasza Syl (#85066) üzenetére


lmno
őstag

Nem azért lassították be, hogy újat vegyél, hanem hogy ne kapcsoljon ki a telefonod 30-40%-nál a hulladék akku miatt. Ami egy jó dolog lett volna, csak rosszul kommunikálták le, meg lehetett volna választható funkció alapból.

(#85068) brickm válasza lmno (#85067) üzenetére


brickm
őstag

Így van. nekem pl mai napig van 2db 6S-em, egyik a régebbi IOS-el, simán bírja a napot, ha nem nyomod csak telefonálsz rola napi 2-3t. Leveszi az órajelet. Nem kell rajta játszani, azt cső

(#85069) Syl válasza lmno (#85067) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom mi a hivatalos magyarázat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85070) brickm válasza Syl (#85069) üzenetére


brickm
őstag

És igaz is...

(#85071) jegesib válasza Syl (#85069) üzenetére


jegesib
aktív tag

jah mondjuk sokkal kellemesen andoroidon, h gyakorlatilag nem frissítenek a gyártók OS-t, az nem tervezett avultatás, meg ők nem is hazudoznak... Ezek ilyen lószemüveges tévhitek h egyik jobb mint a másik, ideális világban nincs ilyen, de nem idális világot élünk, wake up. Vagy te azt várod h majd kikommunikálják, h mostantól új hw-t kell venned, akkor nem háborognál? utopia, akkor meg az lenne a baj...

(#85072) joey04 válasza Syl (#85066) üzenetére


joey04
titán

Ügyesen kivágtad a kommentből a részét, holott utána ott is van a magyarázat. Tényleg rohadt unalmas, hogy az egész fórum azzal van tele, hogy jaj, nekem 3 hónap után már 2%-ot esett, pedig a másiknak 4 hónap után is 100, vajon gariztassam-e, stb. Mellesleg ez nem csak ezért rossz, hanem maguknak a parázó usereknek is, hiszen állandóan ezt nézegetik ami frusztrációt okoz, ami lényegében a felhasználói élmény rovására megy. Extraként még minimálisan gyilkolja is a telepet, hiszen ha minden nap eltölt ezzel fél percet, hogy elnavigál ebbe a menübe ellenőrizni, az napi fél perc fölösleges terhelés, fölösleges bekapcsolt kijelzőidő.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#85073) jegesib válasza joey04 (#85072) üzenetére


jegesib
aktív tag

azért egy forum mindig a hangos kisebbség, nem gondolnám, h a többség figyeli napról napra az akku állapotát, mint ahogy a többség ignorálja a vérpistikék meggyőződést, h márpedig az alma miatt vesz vki almát, meg különbenisszar.

(#85074) Syl válasza jegesib (#85071) üzenetére


Syl
nagyúr

Te miről beszélsz? Oszlasd el az Androidos ködöt a szemed elől!

(#85072) joey04

Teszek az akku százalékos dologra, soha nem nézegetem, azt se tudom hol van a menüben. Amire én utalok, az benne van a The Verge cikkében:

"The case stems from Apple’s “Batterygate” controversy. In 2017, iPhone users discovered that iOS artificially limited processor speeds as phone batteries aged. This was meant to stop real problems with performance, since it reduced stress on the battery and could prevent accidental shutdowns. But Apple didn’t reveal the feature’s existence, leading people to believe their phones were simply slowing down from age. In lawsuits, users claimed that they bought all-new devices to fix the problem — but if they’d known about this feature, they could have replaced the battery instead."

Aláhúztam az ügyben kifogásolt Apple-féle praktikát. És ez nem egyedüli, sajnos. Elég csak belenézni pár Louis Rossmann videóba. Vagy például ebbe: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85075) joey04 válasza Syl (#85074) üzenetére


joey04
titán

Nézd én ebbe az apple fika, vita témába direkt nem megyek bele, mindenkinek szívügye mit gondol. Én csak arra reagáltam, hogy egyértelműen rossz, hogy ez az állapot-figyelő szar bekerült a rendszerbe.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#85076) Syl válasza joey04 (#85075) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazad van. Akkor kellett volna megállnom, hogy ne írjak, amikor kijelentették, hogy Apple-nél nincs akkut buzeráló frissítés.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85077) vadászcsiga válasza Syl (#85076) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én úgy tettem.

(#85078) Syl válasza vadászcsiga (#85077) üzenetére


Syl
nagyúr

Okosabb voltál nálam :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85079) horrortown


horrortown
csendes tag

Sziasztok!

Vásárolt már valaki Amerikában macbookot vagy más apple cuccot hivatalos store-ból vagy ismerőse vett odakint?
A hivatalos, apple.com-os oldalon feltüntetett áron felül kell még fizetni adót rá ( mint itthon az áfa)? Mintha valahol olvastam volna hasonlót.
Arra gondoltam, mikor rokonlátogatóba megyek, inkább kint vennék, mert jóval olcsóbb, mint itt Európában.

Köszi a válaszokat!

(#85080) Serpiko válasza horrortown (#85079) üzenetére


Serpiko
addikt

Haverom iPhone xs telefont vett kint nincs gondja vele. Úgy tudom államonként eltérő az adó kint, mindenképpen olcsóbban jössz ki az biztos.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#85081) horrortown válasza Serpiko (#85080) üzenetére


horrortown
csendes tag

És ha mondjuk online rendelem? akkor pedig az adott állam adóját kell még hozzá számolnom?

(#85082) Smiley válasza horrortown (#85079) üzenetére


Smiley
őstag

Allamonkent valtozik az afa, es az ANSI kiosztason 1 billentyuvel kevesebb van, tehat vagy í vagy 0 nem lesz rajta combo nelkul.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#85083) Serpiko válasza horrortown (#85081) üzenetére


Serpiko
addikt

Ezt nem tudom találgatni akarok.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#85084) Syl válasza horrortown (#85081) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha Magyarországra kéred a postázást, akkor az itthoni áfát fogják felszámolni. Kivéve ha van EU-s adószámod.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85085) pana0017 válasza horrortown (#85081) üzenetére


pana0017
senior tag

Úgy tudom irányítószámot kér, így gondolom igen. Mármint az USA-n belül.

[ Szerkesztve ]

(#85086) horrortown


horrortown
csendes tag

Köszi a válaszokat. Közben beszéltem a kinti rokonnal :R a helyi állam adómértéke vonatkozik rá.
Köszi mindenkinek :C

(#85087) trobi28 válasza horrortown (#85086) üzenetére


trobi28
addikt

Mint ahogy ránk is a helyi állam adómértéke vonatkozik :D

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#85088) galaxys80 válasza Syl (#85069) üzenetére


galaxys80
veterán

És ezzel nincs is semmi gond.
Lehet ebből összeesküvést és hisztit csinálni csak felesleges.
Más márkánál meg kikapcsol 40%-nál ha kuka az akku.

Vadászcsiga

Amióta ismerlek a fórumon mást nem csinálsz, mint a frissítések ellen ágálsz és fikazod az Apple-t. Szerinted ő maga a sátán aki direkt tönkreteszi a készülékeit. Rohadt fárasztó.
Elképzelésem sincsen minek akarsz Mac-et venni.

[ Szerkesztve ]

(#85089) jegesib válasza galaxys80 (#85088) üzenetére


jegesib
aktív tag

láttam már én is nagy ellenzőt, amikor elmúlik az előítélet meg túl van az első 2 héten, és van benne hajlandóság megszokni vmi mást, nicns ezzel semmi baj

(#85090) #24395776


#24395776
törölt tag

Sziasztok, ha veszek egy SanDisk pendrivet akkor az támogatja az ExFat formátumot, hogy tudjam winnel es macosel is hasznalni? :F

[ Szerkesztve ]

(#85091) Fryskitt válasza #24395776 (#85090) üzenetére


Fryskitt
addikt

Igen. Kell neki.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#85092) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!

Korábban volt egy 2017-es macbook pro-m, de eladtam egy idő után mert asztali PC-t vettem helyette, többet használom. Most viszont szükségem lenne egy laptopra is, viszont nem szeretnék 400 ezret kiadni egy retinás új Airért vagy Proért, így eljátszottam a gondolattal, hogy a régi 2017-es Airt vegyem-e. Fontos lenne a hordozhatóság meg az akksi idő is azért, ezekben meg elég jó még mindig, csak félek, hogy a hardvere már azért elég elavult azzal az 5. genes procival (nem tudom mennyire gyors az új rendszerekkel a gép), no meg a kijelző sem valami szép, de azért nyilván ha nem nézek mellé egy retina kijelzőt akkor azért megszokható. Most Media Marktban joy kuponnal 266K-ért elhozható lenne. Mondjuk így is sokallom, mivel kb 3 éve is ennyi volt az ára, szóval egy elavultabb termékért fizetek ugyanannyit kb. Szerintetek így 2020-ban hülyeség lenne ezt a gépet választanom? (lehet windows fronton van erősebb, de azok is drágábbak már mint mondjuk az Air, meg nekem fontos az értéktartás is, ami elég komoly a macbook esetében). Gondolkodtam használtan is, de az előbb említett értéktartásuk miatt nem hiszem, hogy egy sok kézen átment gép megérné, egy jobb állapotú meg alig olcsóbb az említett media marktos árnál. Köszi a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#85093) #24395776 válasza Fryskitt (#85091) üzenetére


#24395776
törölt tag

Szuper köszönöm, akkor beruházok egyre. :R

(#85094) consono válasza Chereiose (#85092) üzenetére


consono
nagyúr

Kevesebbet ér a pénzed idén, mit 3 éve, szóval mégis csak olcsóbb ;) Én másfél éve vettem annyiért, egy pillanatig sem bántam meg, viszont ma már lehet, hogy inkább az i3-as új Airt venném meg. Nem csak azért, mert újabb, meg retina, hanem pont az értéktartás miatt. Na jó, néha a 900p is kevés....

"In God we trust. All others must bring data"

(#85095) pana0017 válasza Chereiose (#85092) üzenetére


pana0017
senior tag

Én azt mondanám, hogy vagy az új Air (380 körül kifogható) vagy a 15/17 Air használtan. Én sokallok ennyit ezért a gépért, de ez az én véleményem.

(#85096) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudom,hogy nem ide tartozik, de itt már annyi szakértelmezés volt az akkukal kapcsolatban, hogy biztosan jobb helyen van itt a kérdés, mint az eszköz saját topijában. :B

Szóval van egy Apple Watch 3, sokáig nem használták, lemerülve feküdt a dobozban ki tudja mennyi ideig. Pár hónapig is akár.Ez csak most derült ki,hogy kutattam mi a f.sz van vele. Mármint az,hogy nem volt használva.

Most megvettem, használnám és nagyon lassan veszi a töltést. 2x 3x lassabban, mint a normál lenne.Sőt, ma reggelre azt mondta,hogy 90% elég lesz nekem és reggel csak 90-on volt.
Ez a sok lemerült állástól lenne? Mert amúgy egész jól tartja magát, ha fel van töltve. Hogy tudnám helyre rázni? csutkára merítsem és úgy töltsem újra vagy próbáljam inkább már 50%-nál tölteni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#85097) jegesib válasza V.Stryker (#85096) üzenetére


jegesib
aktív tag

Lithium akksit soha nem szabad teljesne lemeríteni, valszeg azért veszi nehezebben most a töltést. Párszor fel kell tölteni aztán majd meglátod

(#85098) Chereiose válasza pana0017 (#85095) üzenetére


Chereiose
addikt

Az a baj, hogy pl. az alap 2017-es Pro ami volt nekem az is 300k körül megy használtan, a többi meg még drágább. Sajnos anyagilag csak a régi Air ami beleférne, csak elég megosztó már számomra is, hogy jó - e az a gép manapság.

(#85099) r3dsnake válasza Chereiose (#85098) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

2015-ös Pro inkább Air helyett.

(#85100) Chereiose válasza r3dsnake (#85099) üzenetére


Chereiose
addikt

Csak ott meg az a gondom, hogy annyira nem kompakt könnyű a maga 2kg-jával, ami a legfontosabb lenne nekem :U Teljesítményileg amúgy nagyon rossz már az Air?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.