Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85901) #68216320 válasza consono (#85900) üzenetére


#68216320
törölt tag

Zseniális megoldás, gratulálok.

[ Szerkesztve ]

(#85902) vadászcsiga válasza #68216320 (#85899) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Legutóbb 2 kollégánál az volt a megoldás hogy helyet szabaditottak fel az ssd-n.

(#85903) Krisz0630


Krisz0630
senior tag

Valaki rendelt már USB C Hubot Ali-ról?
Baseust néztem ki, mennyire megbízható márka? Vagy van esetleg már márka ami ajánlott?

A lényeg hogy ne legyen mágneses interferencia a gép meg a Hub között, illetve ne "bántsa" a gépet, megbízható legyen! :D

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#85904) _flamer válasza Krisz0630 (#85903) üzenetére


_flamer
aktív tag

Engem is érdekelne, én is főleg Baseus termékeket néztem de nem tudom, hogy valakinek van-e vele pozitív vagy negatív tapasztalata.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#85905) whited


whited
addikt

Sziasztok
Adott egy 2011es mbp
USB kulcs GPTre formazva, maverick telepítő transmac-el elkészítve, és ez fogad.
Mit rontok el? [kép]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#85906) marsu. válasza Krisz0630 (#85903) üzenetére


marsu.
senior tag

Nekem eddig semmilyen Baseus termékkel nem volt negatív tapasztalatom, ill itt a fórumon is az ajánlott márkák közé szokott tartozni. Szerintem nyugodtan rendelhetsz.

Szerk. Pont most láttam meg egy erről szóló videót.

[ Szerkesztve ]

(#85907) pana0017 válasza Krisz0630 (#85903) üzenetére


pana0017
senior tag

Nekem is van néhány Baseus cuccom, sosem volt baj velük. A Blitzwolfról hallottam még jókat és úgy tudom egész jób hubjaik is vannak.

(#85908) Papa-Het válasza Papa-Het (#85884) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Valakinek ötlet, javaslat a kérdésemre? :F

(#85909) Krisz0630 válasza pana0017 (#85907) üzenetére


Krisz0630
senior tag

Köszi a tippet! :R

Megnéztem a Blitzwolf termékeket, egész jó Hubjaik vannak valóban.
Láttam, hogy magyarországi képviseletük, a 13. kerben. Két típusú hub is van nekik. Az egyik 6500, a másik 13000 Ft.

Közben Alin is megtaláltam ezeket a hubokat, közel féláron.
Onnan is érdemes lehet megrendelni? Vagy lehet hamisítvány? :DDD

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#85910) pana0017 válasza Krisz0630 (#85909) üzenetére


pana0017
senior tag

Szerintem ettől ne tarts, van hivatalos Ali-s felületük 5*-gal. Esetleg ott van még a Banggood is.

(#85911) sprX


sprX
tag

Sziasztok !

Lehet kicsit off a téma ezért ...
Valaki még használ qBittorrentet MacOS-re ? Mostanában, minden egyes leszedni kívánt elem után, azt írja elakadt, és csak egy kliens restart után indul útjának a letöltés/feltöltés. Ez a hiba zömében egy képernyő altatás után lép életbe, és csak a kifejezetten erre tartott MacBookon (10' i7, 15"pro, High Sierra ) Valakinek valami tipp/trükk, vagy esetleg más klienssel lenne érdemes még próbálkozni ? Sajnos az arányokon ez így nagyban ront ...

Válaszotok előre is köszi !
:R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#85912) blakey válasza sprX (#85911) üzenetére


blakey
titán

Használom, nem tapasztaltam ilyet. Van néhány kliens így próbálkozhatsz, hátha másikkal jobb a helyzet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85913) pana0017 válasza sprX (#85911) üzenetére


pana0017
senior tag

Ugyanezt csinálta nekem is teljesen random. Van hogy megunom és a webes utorrentet használom olyankor :DDD

(#85914) Head88 válasza blakey (#85912) üzenetére


Head88
addikt

Szintén nem tapasztalom.
Windoson az eroltettett letoltes beallitasa kihozza a problemabol.

[ Szerkesztve ]

(#85915) brickm válasza sprX (#85911) üzenetére


brickm
őstag

Nálam hibátlan debianon és macos-en is.

(#85916) sprX válasza sprX (#85911) üzenetére


sprX
tag

Elképzelhető, hogy a High Sierra okozná a gondot ? :F

köszi a sok választ !

[ Szerkesztve ]

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#85917) trobi28


trobi28
addikt

2020-as Air-hez keresnék valamilyen bőr tokot elfogadható áron.
Tud valaki ajánlani? :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#85918) vasi89 válasza Krisz0630 (#85909) üzenetére


vasi89
addikt

ezeket a cuccokat nem hamisítják, alin a gyártó saját boltjai vannak fenn de én inkább a baseust javasolnám vagy pedig ugreen. Én azt használok 1 éve hiba nélkül de volt baseusom is, habár azokat eladogattam de senkinek nem volt egyikre sem panasz.

(#85919) Lazika válasza sprX (#85916) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem is szokta csinalni catalina alatt... :W

(#85920) gzbotii válasza Krisz0630 (#85909) üzenetére


gzbotii
veterán

Aliról való rendelésnél most nagy a káosz a vírus miatt. Két hete jött meg egy olyan csomag, amit február 22-én rendeltem. 6 csomagból (márciusi rendelés), még mindig van olyan, ami nem ért ide. Szóval, ha ráér, csak akkor :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#85921) gzbotii válasza sprX (#85911) üzenetére


gzbotii
veterán

Az uT-nek van webkliens, nem a legjobb, de amikor kellett hirtelen valamire, akkor azért tette a dolgát.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#85922) tuzpenge válasza gzbotii (#85920) üzenetére


tuzpenge
őstag

ebay is ugyan ez. NEkem van márciusi nyitott rendelésem ami még nem ért ide (mind aliról, mind ebayről).

ˣ

(#85923) gzbotii


gzbotii
veterán

Tipp arra, hogy nálam miért nem megy a Ctrl+Space billenytűzet (kiosztás) váltás?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#85924) marsu. válasza gzbotii (#85923) üzenetére


marsu.
senior tag

Billentyűzet beállításokat csekkold.
Pl. Billparancsok-Beviteli forrásnál ki van-e pipálva.

(#85925) gzbotii válasza marsu. (#85924) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez volt a gond - köszi a tippet. :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#85926) sprX válasza gzbotii (#85921) üzenetére


sprX
tag

Te már a második voltál aki ezt tippelte, kipróbáltam és azzal megy. Valósziínűleg a qBit-nél lesz a geb*sz ... :U

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#85927) SharpSA válasza nord_ (#85896) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez alapján, de aztán végül felraktam a belső, 250GB-os SSD-re egy 80 GB-os partícióra, szinte belakva van 34,6GB üres hely, a MacOS partíción meg van 70-80 GB szabad hely. Na meg van egy 512 GB-os külső USB-C-s SSD, arról is indul a Windows, ha kell. Sajnos néha kell és most meg inkább azt használom a MacOS borzalmas monitor felbontás kezelése miatt (5120x1440-on brutál fosul néz ki minden, felezve, azaz 2560x1440-en viszont jó, de nem fogom állandóan kapcsolgatni a monitort emiatt).
Viszont van egy nagyon fontos állítás ez alapján Catalina esetén a CMD+R-rel indítás után (ha a filevault ki van kapcsolva): macOS Utilities ablakban a Utilities > Startup Security Utility alatt a legalsó opciót kellett választani a felső 3 közül és legalul lehet engedélyezni a külső meghajtóról indulást. Másként nálam nem indult el a Windows.
Ja és én a külső SSD-re normál Windows-os gépen készítettem el a rendszert a WinToUSB-vel, nem kezdtem el bohóckodni virtuális géppel MacOS-en.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#85928) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Van valami tweak, leírás a Catalinahoz, hogy kevésbé tekerje a gépet?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#85929) nord_ válasza SharpSA (#85927) üzenetére


nord_
veterán

Köszi! :R

(#85930) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! kaptam egy almás, mac laptopot, a gazdájának már nem kellett, és ingyen kaptam meg, menni megy, de nem adott hozzá töltőt, most töltő után nézelődök a csatlakozók így néznek ki, szerintem a baloldali lesz a töltő része a gépnek, link:

https://tinyurl.hu/DNHV/

így néz ki a gép maga:
https://tinyurl.hu/BEQF/

Nem volt még ilyen gépem soha, de mondta hogy nem hibás, csak töltő kell, csak kérdés hogy milyen? A héten rendelném meg, azt sem tudom mekkora proci van benne milyen rammal stb.

Milyen típusú töltő volna az ideális ehhez a géphez szerintetek?

https://tinyurl.hu/rMzL/

Ez?

[ Szerkesztve ]

(#85931) sprX válasza Marcsello31 (#85930) üzenetére


sprX
tag

Amit küldtél, foglalat szempontjából megfelelő (MagSafe 1), bár szerintem ehhez a régi (ránézésre 2006-7-8) White MacBookhoz szerintem a 85W picit overkill. Túl sokat ezektől a masináktól már ne várj, inkább az eszmei értéke lesz nagy, és talán picit meg tudsz ismerkedni a MacOS-el.
Sok sikert hozzá ! :R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#85932) gzbotii válasza Marcsello31 (#85930) üzenetére


gzbotii
veterán

Inkább használd az oldal beépített képfeltöltőjét :B Egyszerűbb, normálisabb.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#85933) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Akkor nagyon ne költsek rá, mert elvileg nem mai darab, tudni lehet hogy mekkora a cpuja ezeknek és a ramja? Melyik webshopban lenne érdemes hozzá töltőt nézni? ismerkedni elég ez, semmi dátum semmi leírást nem találtam a gépen, szép fehér rakás csatlakozóval, érintetlen kijelzővel, Vagy adjam el mint eszmei érték? :D Hol nézhetek hozzá akksit? :D Mindjárt mutatok még képeket, sajnos nem tudom a pontos típusát, de héten kéne néznem akksit hozzá. Kíváncsi vagyok rá.

Szeritnem ez az amúgy:
Képszerint
https://news.softpedia.com/news/The-New-MacBook-Model-MC207-Complete-Specs-124893.shtml

[ Szerkesztve ]

(#85934) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Képek:
1. https://tinyurl.hu/wGKt/
2. https://tinyurl.hu/hMKm/
3. https://tinyurl.hu/wMVK/
4. https://tinyurl.hu/HNG9/
5. https://tinyurl.hu/moes/
Ezek Hd képek a gépről a látható adatokat is lefotóztam, jobb képeket nem tudok csinálni
szóval jó lenne neki MagSafe 1? Esetleg egy webshopboltot tudna valaki ajánlani ahol viszonylag nem drágán megrendelhetem? A válaszokat előre is köszönöm! Marci.

(#85935) Marcsello31 válasza Marcsello31 (#85934) üzenetére


Marcsello31
őstag

Ezekszerint ez jó lenne hozzá?:
https://www.batteryupgrade.hu/shopBrowser.php?assortmentProductId=29243882&shopGroupId=28100070&tracker=adwordsk_hu_GP-pla_Notebook_ADPT_adpt&gdataKwd=&gdataType=pla&gclid=Cj0KCQjwuJz3BRDTARIsAMg-HxXE8K0Hqugrif_aKMFsFID84XOAbYwvE7VKwydpKkWICObntGExmc4aAl--EALw_wcB

(#85936) blakey válasza Marcsello31 (#85935) üzenetére


blakey
titán

Légyszíves használd a Link beszúrása opciót, mert sokan vannak (köztük én is) akik az ilyen hsz-eket el sem olvassák.

:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85937) sprX válasza Marcsello31 (#85934) üzenetére


sprX
tag

Valószínűleg ez még a Core Duo ( azaz az első gen. ) Intel procikkal szerelt gép, 2.2Ghz, 2 vagy 4GB Ram, és valószínűleg egy koros HDD-cske ... Szerintem erre a gépre forintálisan rááldozni, főleg új alkatrészeket ... háát ... :B

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#85938) Marcsello31 válasza sprX (#85937) üzenetére


Marcsello31
őstag

Néztem videókat, elvben ki lehet cserélni a korongos merevlemezt "ssdre", olyanom van, és van ramom is elfekvőben, én csak annyit áldonzék rá hogy vennék egy töltőt, szerinted az amit linkeltem jó ehhez? Nekem mind1 melyik webshopból, Szerintem is az a típus amelyikről írtál, azért az már nem olyan rossz, Ha netezésre eldöcög felőlem. (:. Vennék egy hálózati töltőt és ennyi, van laptopom, erre csak kíváncsi vagyok. Meg még nem láttam ilyet. élőben sem. Láttam egy videót ahol a korongos lemezt ssdre cserélte ki és gyorsabb is lett a rendszer. 20ezer ft alatt keresnék töltőt hozzá. blakey Neharagudj, nem volt szándékos, utólag már nem tudtam változtatni rajta ,Na meg mobilról csináltam.

Ez a töltő szeritnetek jó lenne hozzá?

[link]
Na befejeztem a linkelést, ezek a linkek is linkrövidítővel készültek. :)) :)

[ Szerkesztve ]

(#85939) Marcsello31 válasza Marcsello31 (#85938) üzenetére


Marcsello31
őstag

[link] Megtaláltam a gépem pontos típusát, őrá keresek töltőt,
[link] ez a töltő ehhez jó lenne? A válaszotokat előre is köszönöm, üdv marci.

(#85940) Head88 válasza Marcsello31 (#85938) üzenetére


Head88
addikt

Ki lehet cserélni de nincs értelme. Sata1 csatoló van még benne. (1,5Gb/s)

[ Szerkesztve ]

(#85941) Marcsello31 válasza Head88 (#85940) üzenetére


Marcsello31
őstag

Értem, kicserélem azért, kíváncsi vagyok rá hogy akkor mivan, De senki sem válaszolt a töltő kérdéssel kapcsolatban, amit linkeltem az jó lenne hozzá amúgy? csak mert meg rendelném.

(#85942) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Tudna valaki esetleg segíteni? A BetterTouchTool-ban szeretném beállítnai hogy egy bizonyos billentyű kombinációra megnyissa a "billentyűzetnézőt", de nem tudom összehozni. Illetve nem tudom hol keressem magát ezt az alkalmazást (billentyűzetnézőt), honnan nyissa meg?
Remélem érthető voltam.
Köszönöm!

ˣ

(#85943) sprX válasza Marcsello31 (#85939) üzenetére


sprX
tag

Tökéletesen működni fog vele a Mac(hina) :)

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#85944) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ti mivel szoktatok .mkv file-okat vágni? Egy mkv video elejéből és végéből kellene levágnom valamennyit.
Illetve ha a közepéből is kell kivágni akkor mivel fűzitek össze a videót egybe?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#85945) Marcsello31 válasza odrif (#85944) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Az nem működhet nálad hogy át konvertálod másra a fájlt, majd szerkeszted és vissza konvertálod? :)

(#85946) sprX válasza odrif (#85944) üzenetére


sprX
tag

FCPX esetleg ?

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#85947) odrif válasza Marcsello31 (#85945) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

De végül is működhet.
Mire konvertáljam ? (gondolom a handbreak erre jó lehet)
És mivel szerkesszem ? (iMovie?)

20 éve a Prohardveren

(#85948) Marcsello31 válasza odrif (#85947) üzenetére


Marcsello31
őstag

Én régen a windows movie markert magyart használtam, ott az arra kompatibilis 'avi' fájlra konvertáltam a filmet, majd meg vágtam benne, vagy toldottam épp, annál egyszerűbb programot annó nem találtam, valami hasonló kéne neked is szerintem! És ha kész a szerkesztett film akkor mentés, majd konvertárás vissza mkvbe. Átlátható videó szerkesztő kel, mert annyira el lehet veszni bennük, hogy kész káosz. Na meg nem is tudom hogy milyen gépen szerkesztenél? win10? vagy mac? Winfoson van pár lehetőség. meg linux alatt is.
Pl windows alatt [link]
Én movie marker alatt képeket állítottam össze úgy hogy az alatt zene szolt, majd ment a yutubra. :)

[ Szerkesztve ]

(#85949) odrif válasza Marcsello31 (#85948) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Apple notebook topikban :F
Macos alatt szerkesztenék :B

20 éve a Prohardveren

(#85950) matec7


matec7
tag

Sziasztok!

Nem tudom szinkronizálni az icloudot, segítsetek légyszi! :)

Eladtam a régi macbookomat és újat vettem helyette. Eladás előtt minden ami fontos, az asztalra másoltam, ami szinkronizálva van az iclouddal. Itt (a webes felületen) azóta is látom ezeket a fájlokat.

Az új gépen viszont, hiába kapcsoltam be minden szinkronizálást, nem látom a fájljaimat, ami a driveon van fent.

Van ötletetek, hogy tudnám megoldani?

iCloud webes felület:

Finder:

Nagyon köszönöm előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.