Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85401) vadászcsiga válasza TigerCat (#85399) üzenetére


vadászcsiga
félisten

"Fixes an issue where System Preferences would continue to show a notification badge even after installing an update"
👍

Mondjuk egy kóddal már megoldottam.

[ Szerkesztve ]

(#85402) TigerCat válasza CharlieDrop (#85400) üzenetére


TigerCat
nagyúr

És hogy rohadjanak meg a kib...szott fejlesztői, hogy már megint elcseszték azt a rohadt helyesírásellenőrzőt! Persze hogy nem működik. Nem is értem, mi a f...sznak adják ki így. :W

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#85403) CharlieDrop válasza TigerCat (#85402) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Én sem. De pl AIR2-n nekem vagy 2 éve béna. Pedig 0-ról újraraktam az egészet

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#85404) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Nálatok van olyan az Energiatakarékosság alatt amiről a Szifon ír, hogy Akku állapota? Nálam nincs, vagy az csak újabb gépeken jelenik meg?

(#85405) Head88 válasza vadászcsiga (#85404) üzenetére


Head88
addikt

Szintén nincs. Pedig vártam az újítást.
Ahogy nézem csak az új gépeknél van.
[link]

Szerk: 2016 és újabb gépeket érint a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#85406) vadászcsiga válasza Head88 (#85405) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sejtettem. Ez vajon azt jelenti hogy kimaradt ez a feature, vagy benne van de kikapcsolhatatlan? Elöbbinek jobban örülnék.
Sajnos nem olvastam el a leírást mielött telepítettem.

[ Szerkesztve ]

(#85407) Head88 válasza vadászcsiga (#85406) üzenetére


Head88
addikt

Szerintem a régi gépek ezt nem kapták meg kompletten. (a frissítési csomag tartalmazza de régebbi gépek EFI verzió alapján fel vannak ismerve és nem aktiválódik...mókolással lehet, h bekapcsolható valahogy)

[ Szerkesztve ]

(#85408) vadászcsiga válasza Head88 (#85407) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem nem hiányzik hogy rikoltozzon itt feleslegesen. majd ha erzem hogy nem ok, cseréltetem

(#85409) TigerCat válasza vadászcsiga (#85406) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kapcsolható, ez szerepelt a leírásban.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#85410) lmno válasza vadászcsiga (#85408) üzenetére


lmno
őstag

Ez az új feature pont nem erről szól, ha elolvastad volna a changelogot.
Amiatt mindegyik Macbook rikoltozni fog hogy cseréltetni kell az akksit, ez eddig is így volt.

(#85411) Head88 válasza vadászcsiga (#85408) üzenetére


Head88
addikt

Rikoltozni rikoltozik most is az OS. Ha úgy gondolja, hogy szar az akku akkor jelez, (sokszor indokolatlanul is megteszi) hogy szerviz/cserére van szükség.
Ez a health management feature inkább úgy működik mint az iphoneoknál. Optimalizált töltés, illetve ha huzamosabb ideig tápról használod akkor elkezd automatikusan akkut meríteni a kémiai elöregedést megelőzendő.
Szerintem hasznos cucc. Kár, hogy csak 2016-tól felfelé működik. [link]

[ Szerkesztve ]

(#85412) jegesib válasza Head88 (#85411) üzenetére


jegesib
aktív tag

nem is értem miért kellett erre eddig várni, cirka 10 éve tudják hogy működik jó hatásfokkal az akku... nade jobb később mint soha, örülünk vincent

(#85413) r3dsnake válasza Head88 (#85411) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Terminálból nem engedélyezhető valahogy régebbi gépen is?

(#85414) Head88 válasza r3dsnake (#85413) üzenetére


Head88
addikt

Ez engem is érdekelne. Nem vagyok terminal guru.

[ Szerkesztve ]

(#85415) consono válasza r3dsnake (#85413) üzenetére


consono
nagyúr

Jó lenne. Remélem valaki majd kitalálja hogyan lehet bekapcsolni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#85416) Smiley válasza r3dsnake (#85413) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem ez dependel a firmware-re, marmint ehhez a funkciohoz nagyon alacsony szinten kell belenyulni a vezerlesbe... szoval en sok remenyt nem fuznek hozza.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#85417) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Kész is van a pasztázás

(#85418) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Hm, ha a rendszereszközöknél nem látok Bluetooth-t egy Macbookon az miért lehet? (van hálózat ikon utána a hang jön köztük hiányzik a BT)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#85419) Head88 válasza CharlieDrop (#85418) üzenetére


Head88
addikt

SMC reset.

(#85420) CharlieDrop válasza Head88 (#85419) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Basszus, áh, ők meg NVRAM resetet csináltak :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#85421) jegesib


jegesib
aktív tag

Rendelt már vki ilyen régebbi procit kínából?
intel C2D T9300
Van egy Mid 2007-es iMac-em, ha belevarázsolnék egy ilyen procit, fel lehetne hakkolni rá a Katalint. Inkább hobby project, rengetegszer megmentett ez a gép, szívemhez nőtt, mai napig gond nélkül szalad.

(#85422) galaxys80


galaxys80
veterán

Nem úgy kellene működnie a fotók másolásánál, hogy ha iPhone-on be van állítva a leginkább kompatibilis, akkor jpg-be kellene áttennie Macbook-ra a képeket , akkor is ha nagy hatékonyságú (HEIC) a fotó?
Csak, mert nekem akkor is HEIC-ben teszi át.

(#85423) CharlieDrop válasza Head88 (#85419) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ha SMC reset nem segít, akkor lehet hardveres baj? (15 pro)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#85424) brickm válasza lmno (#85410) üzenetére


brickm
őstag

Nekem még egyszer se szólt pedig voltam már 68%on is....

(#85425) Head88 válasza brickm (#85424) üzenetére


Head88
addikt

A 2012 15” előző akkum 80% nal kezdett el vinnyogni. Smc reset es 1-2 teljes lemerites utan abbahagyta. Majd amikor 50% lett akkor kiírta h csereltessem.

(#85426) Tompika1987 válasza Lall (#85398) üzenetére


Tompika1987
kezdő

Te milyen programot használsz ezek mérésére? :R

iPhone XS, MacBook Air Retina, iPad Air, iWatch Series1, Xbox One X

(#85427) Lall válasza Tompika1987 (#85426) üzenetére


Lall
veterán

iStatistica

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#85428) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Macen majdnem full az ssd. Viszont, driveban lenne még 20-on gb helyem. Miért nem tudja átmásolni a fájlt (film) a driveba? Kiírja,hogy nincs szabad hely. Próbáltam webes felületen feltölteni,de ott max 10 gb-ot lehet egyszerre :W. Tele vagyok fhd filmekkel és sehova sem tudom felnyomni. Ondedrive csak 15 gb, iCloud 10 :(((
Tömöríteni, becsomagolni megint nem tudom. Hiába szedtem le programokat vagy nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#85429) Alex91 válasza FIREBLADE78 (#85428) üzenetére


Alex91
félisten

Filmeknek venni kell egy NAS-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85430) FIREBLADE78 válasza Alex91 (#85429) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Igazából nem tudom mi az. Nagyjából azt találtam róla,hogy vegyek egy dobozt és még fizessek havidíjat. Eléggé macerás.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#85431) jegesib válasza FIREBLADE78 (#85430) üzenetére


jegesib
aktív tag

a nas egy fizikai eszköz, általában nincs havidíja, de nálad megteszi simán egy külső merevlemez, arra át tudod húzni a filmjeidet, minél nagyobb annál jobb, figyelj h olyan csatlakózósat válassz ami illik a gépedhez

(#85432) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Rászántam magam a catalina újratelepítésére. Kb 10 perce nézem az elindított internet recoverynél a forgó földgömböt, alatta írja az itthoni wifi ssid-jét és jelzi hogy csatlakoztatva van hozzá. Sehol egy tovább gomb vagy bármi, a wifi listát tudom behozni de ha azt behozom lekapcsolódik arról amire jelenleg csatlakoztatva van és ugyanúgy nem megy tovább.

Mi a varázslat, hogyan lehetne megkérni szépen hogy legyen szíves folytatódni?

(#85433) FIREBLADE78 válasza jegesib (#85431) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Jobban szeretném felhőben. Nem akarok rakosgatni semmilyen dobozokat, tárgyakat. Nem értem hogy miért nincs olyan cég,ahol fel lett tölteni egy nagy méretű fájlt. Vicc kategória. Nem igaz,hogy nincs egy normális tömörítő program macre?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#85434) lugosi válasza lugosi (#85432) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Közben kiadott egy -2002F hibát, amit kinyomozva a neten timeout hiba. Persze ennyi karakter már nem fért volna ki, nyomozzon csak a nyomorult user. Ami azért érdekes persze, mert csatlakoztatva volt a wifihez.
Másik WiFi-t választva a jelszót nem fogja el. Persze nem tudom hogy USA vagy magyar billentyűzettel veszi be a jelszót, próbáltam mind a két kiosztás szerint gépelni, mind a kettő rossz.

Elindítottam a recovery partícióról az újratelepítést, ami szerint 0kb szabad a lemezen (természetesen nem).

Hibaüzenet: A(z) “Preboot” fájl a(z) “Macintosh HD” gyökerében található. Ha folytatja a telepítést, ez a fájl törölve lesz.

Mikor vált az osx ezzé, mint ami most? Hol csúsztak félre ennyire? Egyszerűen borzasztó. Már hetek óta felmegy a vérnyomásom ha csak arra gondolok hogy le kell ülni az otthoni gép elé. Inkább hazahozom az irodai windowsos laptopot.

Annyi de annyi bugom van az osx-szel hogy össze se tudom szedni.

[ Szerkesztve ]

(#85435) bLaCkDoGoNe válasza FIREBLADE78 (#85433) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Van normális tömörítő program Mac-re (is), de a videók már önmagukban tömörítettek a lehető legnagyobb mértékben, semmilyen archiver nem fog rajta érdemben tömöríteni tovább.
Ha nem tudsz nagy méretű fájlokat webről feltölteni, akkor csináld kliensből (pl. OneDrive esetén).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#85436) blakey válasza lugosi (#85434) üzenetére


blakey
titán

Egy frissítést, telepítést nem biztos, hogy Wifire bíznék. a különleges karakterek nem ajánlottak valamint írtam korábban, hogy Catalinánál a kiosztás hibásan viselkedik, ezt a most jött frissítésselúgy tűnik, hogy javították. Javaslom, hogy használj kábelt és akkor normálisan frissül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85437) vadászcsiga válasza FIREBLADE78 (#85433) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Van olyan cég de fizetni kell érte. iCloud 50gb csak 300ft havonta.

[ Szerkesztve ]

(#85438) lugosi válasza blakey (#85436) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kábellel az iMac-en sikerült de ez szegény egy MacBook air és itt nem tudom megoldani. Próbálom most a recovery petícióval, végül elkezdte. Remélni tudom csak hogy végig is megy. És nem lesz hiba.

(#85439) bLaCkDoGoNe válasza blakey (#85436) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Laptopokon már elég régóta nem opció ez, hisz' nincs rajtuk LAN.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#85440) blakey válasza bLaCkDoGoNe (#85439) üzenetére


blakey
titán

Erre van a fiókomban adapter amivel megoldható az is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85441) bLaCkDoGoNe válasza blakey (#85440) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Azért azt ugye érzed, hogy ez már elég messzire vezet a "just works" mentalitástól?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#85442) blakey válasza bLaCkDoGoNe (#85441) üzenetére


blakey
titán

Én azt érzem, hogy soha, semmiből nem árt felkészülni egy B-tervvel, nekem mindenre van B-tervem, ennyi. Aki csak úgy belevág egyetlen lehetőséggel a "nagyvilágba" az néha akadályokba ütközhet. A "just works" már kb. 10 éve nem létezik sehol, semmivel, manapság megveszel valamit és majd idővel a frissítések talán rendbe teszik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85443) Head88 válasza blakey (#85442) üzenetére


Head88
addikt

A legjobb b-terv az offline usb telepítés.

(#85444) blakey válasza Head88 (#85443) üzenetére


blakey
titán

Az mindig a fiókban van és mindig arról amit a gépre telepítettem, soha nem telepítek online, ez meg a másik dolog. Egyébként az ilyenek miatt nálam "just works". :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85445) oszy


oszy
veterán

200 körül melyik macbookot érdemes most megvenni? Nem hard felhasználásra kell. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#85446) r3dsnake válasza oszy (#85445) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pro 2015 13"

[ Szerkesztve ]

(#85447) lugosi válasza blakey (#85440) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Aha hát az enyémben nincs. Pedig egy mac-hez jó lenne C, D, E, F, G, H, I, J, K, L és M terv is. Esetleg N, és O.

Az újratelepített rendszer után ez fogad:

Már komolyan nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek.

Kész röhej ez a rendszer.

Értem én, hogy magára vessen aki csak úgy nekivág újratelepíteni a rendszert, mert a hibák megszokott jelenséggé váltak a gépén (ami persze, hogy nem kéne hogy "csak úgy működjön", hiszen a minden elemében a gyártótól származó módosítatlan hardveren akar az elvetemült user egy minden elemében a gyártótól származó oprendszert futtatni, de hát ez 2020-ban már nem lehet elvárás). Még akkor is, ha az újratelepítéskor a gyártó által a support cikkben ajánlott legelső módszert választja (nem működött), majd utána a következőt (működött, de valami hiba csak becsusszant úgy látszik).

Persze ez mind-mind csakis usererror lehet, ez alap! Ezt nem kell beírni.

(#85448) CharlieDrop válasza blakey (#85436) üzenetére


CharlieDrop
veterán

bakker, 4 éve WiFi-n telepítek, akkor rosszul csináltam?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#85449) blakey válasza CharlieDrop (#85448) üzenetére


blakey
titán

Senki nem írta, hogy bárki is rosszul csinálja, mindig pendrive-ról telepítek és nem frissítek hanem tiszta telepítést hajtok végre. 20 éve így teszem az összes Mac-emmel és rendszerrel. Mindenki el tudja dönteni, hogy számára mi a biztonságos és a működő módszer. Én a saját telepítési eljárásommal maximálisan elégedett vagyok és soha, semmilyen hiba nem lépett fel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85450) jegesib válasza lugosi (#85447) üzenetére


jegesib
aktív tag

miért nem adod be egy boltba? pár ezret megér az idegrendszered. Vagy csak tedd fel hardverapróra és irány a windows. Nem bántásból, de ha ilyen szar neked, akkor lehet egyszerűen nem fekszik ez, van ilyen.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.