Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85651) arsenalway válasza #95561216 (#85648) üzenetére


arsenalway
friss újonc

Pont ezért vagyok kivancsi véleményekre, és hogy melyiket ajanljatok/ melyik hibákat gondoljatok irrelevansabbnak hosszutavot tekintve

(#85652) sprX válasza arsenalway (#85651) üzenetére


sprX
tag

Hasonló dilemmában voltam én is, de végül nemrég dűlőre jutottam. Nagyon szerettem volna 15"-nál maradni, de sikerült egy visszautasíthatatlan ajánlatot kapnom egy 13" non-TB MacBook Pro-ra, így a 15" retinám erre cseréltem. A butterfly fura ( bár nálad ez a gond már nem lesz mérvadó a 2020-as masináknál. ) de szerintem megszokható. Summa-summárum, szerintem a "régebbi" Pro, egy fokkal jobb döntés lehet. :R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#85653) arsenalway válasza sprX (#85652) üzenetére


arsenalway
friss újonc

Egyebkent meg ez is tervben van, lévén az új MBPban a regebbi spec található meg, egyedul a butterfly lecserélése vonzo

(#85654) sprX válasza arsenalway (#85653) üzenetére


sprX
tag

Nagyon sokat kutakodtam, akár itt a fórumon, akár másutt; azt mondják a butterfly nagyobb csapás mint az amerikai krumplibogár ... DE ! Van, aki több éve használja gond nélkül. Ha most nem ez a tényállás lett volna, hogy jóformán gombokért vettem meg a gépet, akkor tuti a 2020-as Pro lenne a választás, a bill. rizikója miatt ... Így pedig marad az ima, meg a visszahívásos akció ... :R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#85655) arsenalway válasza sprX (#85654) üzenetére


arsenalway
friss újonc

Valoszinuleg nekem is az lesz a nyero, abban pedig bizom, hogy a 8th gen proci is bőven elketyeg ebben a 4-5 evben

(#85656) akisbandi


akisbandi
aktív tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék a döntésben, nem tudom, hogy melyiket válasszam:

MacBook Pro 13" (2019 i5 8GB 128GB) vagy MacBook Air (2020 i5 8GB 256GB)

Ezek kb. egy árban vannak.

Évek óta elférek 128GB-on, igaz windowson. Nagyon általános feladatok, nagy ritkán van egy-egy képszerkesztés Adobe Lightroomban, mindez egy 8 éves notebookon, szóval ez nem lehet szűk keresztmetszet. Ebből következik, hogy minimum 5+ évre tervezek vele.

Akkumulátor időben nagy különbség nincs, hordozhatóságban sem, bővíthetőség nulla mindkettőnél.

Ez a billentyűzet mizéria (tegyük hozzá egyiket sem használtam még) nem tudom, hogy mit jelent a mindennapokban. Persze van családtagom, aki szereti törölgetni a billentyűzetet, így sajnos vannak hiányosságok a most használt notebookon is -> gondolom egyik MacBook billentyűzet sem tolerálja, de ebből a szemszögből az Air sem lehet jobb.

A kijelző felbontása ugyanaz, de nem tudom jelent-e valami pluszt a nagyobb fényerő a nagyobb színtér a mindennapokban?

És végül a grafikai teljesítmény és a processzor teljesítménye. Tudom, hogy valamivel erősebb a Pro, de gyakorlatilag egyik sem egy erőgép.

Ha ugyanolyan jól működik iCloud kezelése, mint az iOS esetében, akkor a Pro-nál nem lehet gond a kisebb háttértár.

Csak az a billentyűzet a kérdés. Tényleg annyira gáz?

bocs a sok kérdésért

(#85657) lmno válasza akisbandi (#85656) üzenetére


lmno
őstag

Én Airt vennék a helyedben, de inkább 16 giga rammal, hogy ha 5+ évre tervezel.
Butterfly keyboardot nem használtam, de az elmondások alapján hiába takarítod rendesen, akkor is elromlik általában. Ezért már nem ajánlott, nem véletlenül kukázta az Apple is az új modellekben.

(#85658) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Más notebook gyártók is kísérleteznek a felhasználóikon? Air-ekből gyakorlatilag a '20-as modellen kívül a teljes kínálat kuka, pedig nem kicsi pénz amibe kerülnek.

(#85659) btudos válasza vadászcsiga (#85658) üzenetére


btudos
veterán

Az Apple esete azért extrém példa, mert sokáig normális kijelzőt nem volt képes az Air-be rakni, majd amikor az sikerült, akkor egy szintén nem elhanyagolható összetevő, a billentyűzet megbízható működését nem sikerült megugrani.

Más notebook gyártóknál sem sokkal jobb a helyzet, pár évvel ezelőtt rendszeres volt, hogy azonos típuscsaládban akár 3 féle FHD panel is létezett, és csak a konkrét típusazonosítóra rákeresve lehetett megmondani, melyik IPS és melyik nem. Nyilván a prémium (ár)kategóriában nehezebb túllendülni ezeken a problémákon, de a piaci szereplők mindegyikéről lehetne mesélni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#85660) akisbandi válasza lmno (#85657) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Valamiért úgy érzem én is, hogy most az air kiforrott(abb) lett az utolsó frissítéssel.
De a +8GB ramért 80 ezret fizetni.. hát nem tudom

(#85661) Head88 válasza vadászcsiga (#85658) üzenetére


Head88
addikt

Folyamatos a kísérletezés.
Lásd a retina vonal is 2014-2015 évjáratra lett jó alaplapilag.
Előtte tele voltak tervezésihibával.

(#85662) vadászcsiga válasza Head88 (#85661) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Halistennek az árak tervezése viszont zökkenőmentes :)

(#85663) sprX válasza vadászcsiga (#85662) üzenetére


sprX
tag

mint mindig ... :)

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#85664) brickm válasza vadászcsiga (#85658) üzenetére


brickm
őstag

Kin kísérleteznánek, ha nem a felhasználón?...

(#85665) trobi28 válasza Head88 (#85661) üzenetére


trobi28
addikt

Ennél jobb tesztelő, mit a felhasználó, nem kell. Még fizeti is érte :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#85666) bmakszim válasza vadászcsiga (#85662) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem értem mi a problémátok az árazással. Figyelembe véve a jelen gazdasági helyzetet, a Ft árfolyamát, igencsak korrektül sikerült az idei árazás.

3 éve 940e Ft-ba került (volna, ha nem a ha-n veszem) a 13"/i7/16 GB/512 SSD-vel konfigolt gépem. Jelenleg ez csak 880e lenne. Ráadásul a sokkal ésszerűbb i5/16 GB/1 TB konfig is csak ennyi és még csak nem is kell cto-ként rendelni.

Az idén tök szuper update-en átesett Air is olcsóbb lett a tavalyi modellhez képest.

Azon pedig túl kéne már lendülni, hogy ezek ennyibe kerülnek, lévén prémium termékről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#85667) vadászcsiga válasza bmakszim (#85666) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kb 10 éve van apple eszközöm, képben vagyok az árazással kapcsolatban, csak fura hogy egyetlen régebbi Air sem ajánlott.

(#85668) Head88 válasza vadászcsiga (#85667) üzenetére


Head88
addikt

Hogy érted? a 2015-2017 az pl jó gép. (oké nincs retina kijelző és régi a proci, de a konstrukció rendben van.)

[ Szerkesztve ]

(#85669) bmakszim válasza vadászcsiga (#85667) üzenetére


bmakszim
senior tag

A 18-19’-es annyival nem szokott olcsóbb lenni, hogy a jelenlegi széria mellett megérje. A 20’-as egyszerűen annyival többet nyújt.
Szvsz a korábbiak pedig már nagyon elavultak. 5+ éves processzorral, TN panellel rendelkező gépre ma már nem érdemes beruházni. Hasonló áron akkor már a 2015 Pro.

[ Szerkesztve ]

(#85670) vadászcsiga válasza Head88 (#85668) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Meg is beszéltetek a kollégával amire gondoltam.

(#85671) Krisz0630


Krisz0630
senior tag

Hátha valaki szintén 2020-as Air-t akar venni, most 390 a Media Marktban :)

[ Szerkesztve ]

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#85672) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Srácok, a LibreOffice helyesírás-ellenőrző fájljait merre találom? Volt róla szó, de sajnos nem mentettem el a linket, visszakeresve sem találom. Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#85673) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

13-as mbp-n van pár (1 biztos) karakter a billentyűzeten amit nem találok, mert nincs jelölve. Találok valahol kiosztást?

(#85674) lmno válasza vadászcsiga (#85673) üzenetére


lmno
őstag

(#85675) vadászcsiga válasza lmno (#85674) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Wow köszi :R

(#85676) jegesib válasza vadászcsiga (#85673) üzenetére


jegesib
aktív tag

rendszerbeállítások, billentyűzet, első fül, utolsó pipa be, aztán az óra mellett találsz egy karaktermegjelenítőt, nyilván ha funkció gombot nyomsz akkor annak a karaktereit mutatja, ha telepítesz több nyelvet is, akkor azokét

(#85677) vadászcsiga válasza jegesib (#85676) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kicsit elkestel de köszi neked is.

(#85678) jegesib válasza vadászcsiga (#85677) üzenetére


jegesib
aktív tag

jaj bocs, nem néztem meg a linket

(#85679) jegesib


jegesib
aktív tag

Kollégák, kérdésem volna. Van köztünk fotós aki mondjuk tercnyi állományt kezel (cirka 80.000 kép)? Egy ismerősömnek gondja akadt ezzel, fotók alkalmazást használ(nem profi fotós, csak szeret lődözni), az 5-600gigás törzsállománya felugrott seperc 1-1,5T-ra, úgy hogy a képek száma nem változott. Továbbá az indexelés never ending sztori, hagyta egyszer végig futni, aztán ha módosít vmi akkor ismét kezdi az egészet előről, az egész adatbázis egy external thunderboltos vinyón van, és addig nem is lehet lecsatlakoztatni, amíg be nem fejezi. Sajnos nem tudok neki tippet adni, nekem icloudban van 80 gigányi képem, minden gond nélkül kezeli. Lehet a fenti méret egyszerűen túl nagy a Fotóknak? Mit használjon helyette? Légyszi olyan reagáljon akinek van tapasztalata hasonló méretű adatbázissal, elméletem nekem is van volt, de tapasztalatom nincs.

(#85680) r3dsnake válasza jegesib (#85679) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Lightroom

(#85681) bmakszim válasza jegesib (#85679) üzenetére


bmakszim
senior tag

A Fotók úgy működik, hogy az importált képeket eltárolja egy .photoslibrary kiterjesztésű fájlba. Szóval a külső merevlemezen lévő képekről készít egy másolatot és becsomagolja egyetlen egy hatalmas fájlba az egészet. Ezért lehet a foglalt méret megkétszereződése.
Most nézem, hogy ezt ki lehet kapcsolni:

Az indexelést nem tudom pontosan hogy működik. De nem biztos, hogy a Fotók a legszerencsésebb megoldás külső tárhelyen lévő képek kezeléséhez. Talán valakinek lesz jobb ötlete.

[ Szerkesztve ]

(#85682) FIREBLADE78 válasza Krisz0630 (#85671) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

8 gb ram :(

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#85683) _Karesz_


_Karesz_
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, olvastam az utóbbi párszáz hozzászólást, de pár dolog nem tiszta. :)

Szeretnék egy 5 éves HP notebookot kiváltani egy új 13-as pro vagy air modellel. PHP fejlesztésre használom, de fontos a mobilitás, szóval méretben ez a megfelelő és 500 körül lenne a keret rá. Sokan említik itt a billentyűzetet, viszont nem teljesen értem. Azt olvastam, hogy a pro-ban visszatért az ollós, de a 2020-as airben még a pillangó van? Illetve hűtéssel volt már gondja valakinek, vagy csak riogatnak vele?

Alap gépeket látok mindenhol, ha szeretnék combosabb procit, itt-ott még van, de ha memória bővítést szeretnék, azt mindenhol csak rendelésre írják, ez valóban 4-8 hét? 530 körül láttam airt i5 procival, 16 giga rammal és 256 ssd-vel, vagy pro van picit vastagabb áron hasonló paraméterekkel. Viszont ha ennyit kell rá várni, el tudom engedni a 80 ezres memóriát... :D

Másik problémám, hogy nem tudom jelen esetben menyire vérszegény a 8 gigás memória, mert nem használtam még konkrétan MacOS-t munkára. Minden videóban szinte csak a 4k renderelést tesztelik referenciaként, de ez engem kb hidegen hagy. :D Szóval mivel a következő 4-5 évre tervezném a gépet, érdekelne, hogy mennyire kezeli jól a memóriát a rendszer? Mert win és linux tapasztalatom van még csak, de ott a chrome 8 gigát napi használatban simán képes megfektetni.

(#85684) Head88 válasza _Karesz_ (#85683) üzenetére


Head88
addikt

2020 Air-ben is ollós van már.
"Hűtése" kielégítő. (jobb mint a korábbi modellnek)
A kövi 4-5 évre stervezett gépnél érdemes 16gb memóriát. Eladásnál is sokat fog számítani.

(#85685) FIREBLADE78 válasza _Karesz_ (#85683) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

16 gb kell! Nekem 2013-as pro van 8 gb-al és még használható,de nem is a legújabb rendszer van rajta és csak netezek. Ha már bonyolult dolog menne,akkor bekrakkolna a rendszer.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#85686) sprX


sprX
tag

Valakinek esetleg vélemény/tapasztalat erről a hubról ?

[link]

Pro-t kontrát szívesen meghallgatnék. Árban nekem elég korrektnek tűnik. Ha mégsem, akkor 15k-környékéig alternatívákat elfogadnék ...

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#85687) bmakszim válasza sprX (#85686) üzenetére


bmakszim
senior tag




8e Ft. Nagyon nem lősz mellé. :)
Ha mégse jó, lesz 14 napod visszaküldeni.

(#85688) sprX válasza bmakszim (#85687) üzenetére


sprX
tag

Tudom, tudom az értékelések ... :B

De na, a mai világban ki tudja mennyire hiteles ez... :F Jó lett volna egy szakitól megtudni a valóságot.

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#85689) bmakszim válasza sprX (#85688) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nincs jobb vélemény annál, mint magától a felhasználótól származó. :)
Talán lesz itt is.

(#85690) sprX válasza bmakszim (#85689) üzenetére


sprX
tag

:R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#85691) brickm válasza FIREBLADE78 (#85685) üzenetére


brickm
őstag

Dehogy!
Az tény, hogy ha már vesz az ember 16ost kell, de még bőven el van a gép 8-al manapság.Legújabb mojave alatt mindent IS csinálok és sose lassú.

(#85692) tekeyagd


tekeyagd
tag

Nekem most jött elő a google/yahoo kereső őrület. Appcleaner nem segít, már minden programot leírtottam a gépről és még mindig ez a szar kereső ugrál fel... :O :O :O

(#85693) chef69


chef69
tag

Sziasztok.
Most tervezem első MacBook vásárlását. Még telefonom sem volt almás, teljesen ismeretlen számomra a márka kínálata, ezért kérném a segítségeteket.
Fotószerkesztésre szeretném használni, Lightroom, Photoshop menne rajta. Mindenképpen hordozhatót szeretnék, és hosszú távra tervezek vele.
Melyik lenne számomra megfelelő?

(#85694) Head88 válasza tekeyagd (#85692) üzenetére


Head88
addikt

malwarebytes

(#85695) FIREBLADE78 válasza brickm (#85691) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nálam is elég még,de múltkor ment a chrome,safari is és úgy behalt az egész magától,1-2 lap volt megnyitva. Jött a strand labda.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#85696) _Karesz_


_Karesz_
tag

Köszönöm szépen a válaszokat, 16 gigával fogok rendelni, viszont most ahogy nézegetem a shopot, folyamatosan az edu-shop jön be automatikusan. Az árak csábítóak, de kell nekem valahol igazolnom, hogy jogosult vagyok rá, vagy bárki rendelhet így? Erre semmi infót nem találtam az ÁSZF-ben, meg sehol máshol. Mert igazából most így meg is rendelném ennyiért, ha nem érdekli őket, hogy valóban jogosult vagyok-e rá.

(#85697) FIREBLADE78 válasza _Karesz_ (#85696) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szerintem kéri a diák igazolványt. Én is ott fogok. Ismerőstől kérek diákot oszt csà. Tök mindegy kinek a nevére szól a számla. ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#85698) _Karesz_ válasza FIREBLADE78 (#85697) üzenetére


_Karesz_
tag

Valószínűleg én is ezt fogom megjátszani. Ettől nem találtam jobb ajánlatot. [kép]

(#85699) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Trobi28
Megjött már a kijelző fóliád?

(#85700) trobi28 válasza vadászcsiga (#85699) üzenetére


trobi28
addikt

Igen :K
Felraktam, kicsit macerás volt, de ha van tapasztalata valakinek telefon fóliázással, akkor menni fog. Bubi mentesen, passzentosan fent van. Csak akkor lehet látni, ha közelről nézem, a szélén van körömnyi távolság.
A kijelző megjelenítési minőségén nem látok romlást. Nem bántam meg, bátrabban merem takarítani, remélem megvédi :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.