Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84651) tuzpenge válasza brickm (#84645) üzenetére


tuzpenge
őstag

Köszönöm!
Megcsináltam az első verziót, de nekem így eltűnt fentról a menüsorból a TBS ikonja és el se tudom indítani. Valamint a terminálból való kilépéskor figyelmeztet is hogy folyamat van függőben biztos leállítom e. Ennek így kell működnie?

ˣ

(#84652) brickm válasza tuzpenge (#84651) üzenetére


brickm
őstag

Így kéne mukodnie

Esetleg még azt megpróbálhatod, hogy a command után teszel egy & jelet, ami kiveszi automatikusan az aktuális terminálablakból a futást

[ Szerkesztve ]

(#84653) Lall


Lall
veterán

Rendeltem futárt a 2016 Pro-hoz. Staingate és néha a bal oldali Shift és Caps Lock nem működik. Aztán erősebben nyomom akkor jó. Icenteres szervizes hívott, de nem nyugtatott meg. Azt mondja az Apple szigorított és már csak az olyan staingates gépek kijelzőjét lehet kicserélni, ami zavaró, látszik használat közben. Az enyém nem ilyen, de láthatóan elkezdett a billentyűzet érintkezésnél kopni. Egyrészt az ember meg akarja előzni míg lemálik az egész és kifut az időből, másrészt ugye el szeretném majd adni.

Ontják ezt a mázolt sz@rt már vagy 7 éve magukból, de lassan eljutnak oda, hogy bocs, de nem cseréljük. Nem tudom kidobjak -e az ablakon 4000 Ft-ot a futárra, hogy utána bemondják, hogy bocs, de nem. (Ugye ha nem jogos a panasz, akkor ki kell fizetni a futárt).

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#84654) Head88 válasza Lall (#84653) üzenetére


Head88
addikt

Az icenteresek mindig ezt csinálják. Almárium-ban szó nélkül cserélik.

A billentyűzetednek pedig a tipikus keyboardgate hibája van.

[ Szerkesztve ]

(#84655) brickm válasza Lall (#84653) üzenetére


brickm
őstag

Szia, alkoholal finoman dörzsöld meg itt ott

(#84656) Lall válasza Head88 (#84654) üzenetére


Lall
veterán

Basszus. Azért az icenter lett, mert icenterben vásárolt gép. Gondoltam így "egyszerűbb".

brickm: Eddig még nyilván soha, de ezek után jól átmostam clean-el, de nem indult meg. Igazán nem akarok ezzel szórakozni. Látszik, hogy a billentyűk helyén el kezdett kopni. K.jó lenne ha cserélnék.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#84657) brickm válasza Lall (#84656) üzenetére


brickm
őstag

Ha sima száraz cuccal erősebben megdörzsölöd is elkezd lemálni, szóval nem voltál elég kitartó :D

(#84658) hszilard666 válasza brickm (#84657) üzenetére


hszilard666
veterán

Régebben ment, most már sajnos nem. A szerviz protokoll szerint csak akkor cserélhetik ha fehér háttérnél látható az elszíneződés. Ami azért szomorú, mert én a pályafutásom alatt soha sem láttam olyan staingate es gépet aminél látszott volna bekapcsolt állapotban. Ha ennek ellenére cserélik, akkor kiszámlázza a gyártó a szerviznek. Szóval nem áll érdekükben cserélni. Az almáriumnak sem.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#84659) brickm válasza hszilard666 (#84658) üzenetére


brickm
őstag

Uhh, nem tudtam. Akkor meg le kell róla dörzsölni mindenhonnan ha zavar valakit, aztán annyi. :(

(#84660) Head88 válasza hszilard666 (#84658) üzenetére


Head88
addikt

Ehh. Akkor ideje lenne végre kitalálniuk valami más bevonatot.

(#84661) tuzpenge válasza brickm (#84652) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hát sajna nekem nem így működik. A terminalban a jelszó megadása után nem csinál semmit. Nem fut le úgy mint a Te videódban. Nem értem mi lehet (ha jól tudom Te is mojave-t használsz ugye)?

ˣ

(#84662) brickm válasza tuzpenge (#84661) üzenetére


brickm
őstag

Igen. Amit el tudok képzelni, hogy más néven van nálad az app telepítve esetleg?

Applications folderben nézd meg. Ha összehaosnlítod a commandban szereplő névvel, látni kell, hogy egyezik-e

Vagy esetleg igy:
sudo open -a Turbo\ Boost\ Switcher
Amennyiben ez a neve a telepített alkalmazásnak a mappában

[ Szerkesztve ]

(#84663) tuzpenge válasza brickm (#84662) üzenetére


tuzpenge
őstag

Igen erre egyből gondoltam (igazából beírás előtt már ellenőriztem), de ugyan ez a neve és ennek ellenére mégsem fut le...mindig van valami rejtély...
Azért köszönöm!

ˣ

(#84664) r3dsnake válasza Syl (#84615) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Topaz Gigapixel csodákra képes. :)

(#84665) #95561216 válasza bmakszim (#84622) üzenetére


#95561216
törölt tag

Pont az új billentyűzet a bajom, az alsó kategóriás pro megkaphatta volna az air billentyűzetét, legalább opcióként. A 8. gen meg vicc, nem merték belerakni az air i5-ösét, hogy kiderüljön rendes hűtéssel mit tud? A 4 tb-s alapmodel meg feleslegesen lett drága az alap 512-es ssd-vel.

(#84666) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Csak nekem bassza nagyon a csőröm, hogy még a mostani 13”-os MBP-ban sincs wifi 6 (ax)? Egy ilyen gépet sokan több évre vesznek, szóval erre egyszerűen nincs megfelelő indok...
Pláne, hogy az iPhone 11 szériába meg az új iPad Pro-ba meg simán belerakták. Tim továbbra is leszarja a Mac vonalat, úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#84667) nord_ válasza #95561216 (#84665) üzenetére


nord_
veterán

Hm, kétfajta Magic Keyboard létezik?

(#84668) Head88 válasza nord_ (#84667) üzenetére


Head88
addikt

Pro gépeken a touchbaros, Air-en a sima.

(#84669) jegesib válasza szabogabor10 (#84666) üzenetére


jegesib
aktív tag

A 84590-es hsz-ben is hiányolja a srác, sőt ma láttam egy youtube videot amiben szintén megemlítik a hiányát, közvetlenül a 2020-ban méltatlanul vastag kijelzőkáva után :D :D

(#84670) nord_ válasza Head88 (#84668) üzenetére


nord_
veterán

Azt tudom; azt nem tudtam, hogy a keyboard alatt csak az egy sort érti. :)

(#84671) szupermacs


szupermacs
veterán

Megint akadt egy kis gondom a macbookkal: gondoltam újratelepítem az OS-t de a gép nem így akarta. Megcsináltam mindent ami kell, rányomtam, hogy a legfrissebb szoftvert töltse le és telepítse. Kb. 20 percnél a telepítés közben hibát jelez, hogy nem vagyok csatlakozva internethez. A lapos lecsatlakozott wifiről. Ma reggel gondoltam megpróbálom újra nem netről, hanem arról a partícióról ami a gépen van. Itt is hasonló gond volt 20 perc után, csak itt a kapcsolat inkább átváltott kapcsolat nélküli módba, a wifi viszont nem csatlakozott le.
Életem első mac gépe és az első hetet nem egy szerelemként éltem meg eddig. Valakinek lehet ötlete, mi a gond a telepítéssel? Sajnos hétvégéig nem tudom elvinni szervizbe munka miatt, de utána sem szívesen mert sajnálnám ha hetekig nem tudnám használni (mondjuk most sem tudom).

(#84672) TigerCat válasza jegesib (#84669) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gondolom most csak ráncfelvarrás, év vége, jövő év elején új termék lesz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#84673) brickm válasza szupermacs (#84671) üzenetére


brickm
őstag

Hali. Ez így kicsit karcsu leírás technikailag. Formáztad az ssd-t, vagy az előzőre próbálod rászuszakolni?
Apple supporton van 3 féle telepítési módhoz gonbkombinácio. Fel tudod tenni a legújabb rendszerverziót, meg azt amivel kijött a géped a gyárból. Próbáld meg az utóbbit is.

ha be tudsz bootol i a rendszeredre még, simán csinálj egy telepítő médiát, legegyszerűbb és legstabilabb módszer.

miért rakod újra?

(#84674) Head88 válasza brickm (#84673) üzenetére


Head88
addikt

Korábban írta, hogy nem megy a billentyűzetvilágítása valamiért.
Gondolom ez az oka a reinstallnak.

(#84675) szupermacs válasza brickm (#84673) üzenetére


szupermacs
veterán

Próbáltam 2 megoldást is, az utóbbi a Command+R volt amivel a rendszer partícióról telepíti elméletileg a MB-vel kiadott rendszert. Ez a Mojave (amit szívesebben is használnék). Itt volt olyan hibaüzenet, hogy kapcsolat nélküli módra váltott a gép.

Első próbálkozásra viszont a netről letöltős legújabb kompatibilis rendszer lett volna ahol meg egyszerűen csak eldobta letöltés közben a wifit.

Ez az internet kapcsolatos dolog ami nem értek mi lehet. Gyakran dobálja a MBP?

(#84676) brickm válasza szupermacs (#84675) üzenetére


brickm
őstag

Nem hiszem. Sokan használják. Én személy szerint semmiféle online telepítgetős dolgot nem ajánlok senkinek, mert kitudja mikor dob le a szolgáltató, esik a sávszélesség stb...

Szerintem simán egy pendrive-ról telepítsd fel ha jót akarsz magadnak.

(#84677) Head88 válasza szupermacs (#84675) üzenetére


Head88
addikt

Egyetértek brickm kollégával.
Az internet recovery stabil szokott lenni, de függetlenül ettől a 100% biztos módszer az usb telepítő.

(#84678) szupermacs válasza Head88 (#84677) üzenetére


szupermacs
veterán

Átalakító hiányában most nem fog menni, majd beszerzek egyet és kipróbálom ha addig nem jutok előrébb.

És köszönöm a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#84679) Head88 válasza szupermacs (#84678) üzenetére


Head88
addikt

Ja igen. 2019...USB-C

(#84680) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Komolyan szétb.sz az ideg! :W Reggel 97%-al összecsuktam a notit, most fél órája kinyitom és 20%-on van. Csak a Spark ment a háttérben, ahogy szokott.

Hogy lehetne megnézni, hogy mi szívta le az aksit?


Ugyanitt kérdezném, hogy szerintetek milyen hátrányaim lesznek, ha visszaállok Sierra-ra? :F

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#84681) brickm válasza V.Stryker (#84680) üzenetére


brickm
őstag

:D Kevés az infó. Aludt, vagy hibernálva volt? Milyen rendszer..milyen gép? máskor mennyit merül ugyan így? :D
Amúgy

[ Szerkesztve ]

(#84682) jegesib válasza V.Stryker (#84680) üzenetére


jegesib
aktív tag

Activity Monitor -»Energia fül részén keresgélj. Siman lehet h a Spark eszi...

(#84683) V.Stryker válasza brickm (#84681) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Air Early 2015 - Catalina

Aludt, hibernált... mit tudom én, csak lehajtom a tetejét. :)

Régebb szinte semmit nem merült. Sőt... este direkt levettem töltőről, 100... mondom meglátjuk mi lesz... reggel 99% .on volt. Mondom faxa.
Megnéztem talán egy két oldalt, bezártam a böngészőt és visszatettem a helyére.
Délután hazajöttem és 21%. WTF?

Ez nektek mond valamit?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#84684) Alex91 válasza V.Stryker (#84683) üzenetére


Alex91
félisten

Sok foto van azon a gepen?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84685) V.Stryker válasza Alex91 (#84684) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Többnyire icloudba.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#84686) Alex91 válasza V.Stryker (#84685) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem a Photos kavarhatott, uj telepites a Catalina?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84687) jegesib válasza V.Stryker (#84683) üzenetére


jegesib
aktív tag

szinkronizált a fotok, egyszer hagyd végigmenni töltőn, aztán utána kiderül

(#84688) V.Stryker válasza Alex91 (#84686) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem, viszont szórakoztam a fotók tárhelyével, nemrég visszaraktam az ssd-re. Talán múlt héten. Tök üres adatbázist csináltam, hogy oda szinkronizálja le a fotókat.

De akkor végig hagyom.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#84689) V.Stryker válasza V.Stryker (#84688) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azt látni valahol, hogy a háttérben mit szöszöl a Photo-k, hol tart és még meddig akarja basztatni?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#84690) pana0017 válasza V.Stryker (#84689) üzenetére


pana0017
senior tag

A Fotók alján mutatja a feltöltés állapotát:

(#84691) V.Stryker válasza pana0017 (#84690) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hasonlót mutat, nekem is. nincs hátra semmi. Ezen túl van. Lehet, hogy inkább a fotókon csesztet valamit. arcokat, ilyeami.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#84692) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Véleményt és esetleg tapasztalatot szeretnék kérni tőletek, ha van.

Jelenleg egy 2018-as 15" MacBook Pro alap modellt használok. i7 6 mag, 16giga ram. Megtetszett az új iPad + billentyűzet páros. Ki tudná váltani ezt a modellt? Amit csinálok a gépemen: webáruház kezelése unasban, Excel táblázat-adatbázis szerkesztés (nagy méretekben gondolok itt 3-5ezer sorosokra). Számlák kiállítása, netbank, mygls használata szóval ami ezzel a témakörrel jár együtt.
Tetszene a kisebb méret, a 15" annyira nem jött be. De nem tudom, hogy a 11" vagy a 12,9" kellene.

Kényelmetlen lenne? Ki bírna töltés nélkül egy 8-10 órás munkaidőt? iPad OS mennyire tudná ezekben helyettesíteni a macOS-t.

Valaki csinált már hasonlót? :F

Előre is köszönöm!

(#84693) r3dsnake válasza Mattb (#84692) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Kizártnak tartom, hogy napi feladatokra az iPad kényelmes lenne. Pláne excelnél.

[ Szerkesztve ]

(#84694) TheMarci válasza Mattb (#84692) üzenetére


TheMarci
addikt

Szerintem nem igazán működne / lenne kényelmes. Viszont erre egy régi Air bőven elegendő lehet.

Do You Dream?

(#84695) Mattb válasza TheMarci (#84694) üzenetére


Mattb
senior tag

2015-os 13" MacBook Pro-t váltottam le erre, mert neki már az Excelekkel meggyűltek a gondjai ha gyorsan szerettem volna eljutni egyik helyről a másikra.

Hát sajnálom a válaszokat. Túl drága ahhoz hogy tegyek egy próbát vele..

(#84696) r3dsnake válasza Mattb (#84695) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mondjuk amiket írsz, azokra a 2015-ös 13"-es gépnek tökéletesnek kellett lennie.

(#84697) R a y válasza Mattb (#84692) üzenetére


R a y
senior tag

Csak szenvednél vele. Ezek az új ipad prok ceruzával grafikusoknak a penge választás, illetve jegyzetelésre. Meg nem utolsó sorba tartalomfogyasztásra.
Inkább cseréld egy 13"os prora.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#84698) Mattb válasza R a y (#84697) üzenetére


Mattb
senior tag

Vártam a 14"-osat, de a jelenlegi egyedekre nem cserélném le a mostanit. Szóval akkor várok még.

Köszönöm a segítséget.

(#84699) brickm válasza Mattb (#84695) üzenetére


brickm
őstag

Ott valami nem volt jó. Azért egy méretesebb excel táblával se gondolkodik ez a gép még.

(#84700) r3dsnake válasza brickm (#84699) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A Maces excel baromi lassú, erős gépen is.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.