Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84051) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Én kendőt teszek közé, ha hátizsákba rakom, és nincs ilyen gondom.

(#84052) pethYeti válasza r3dsnake (#84051) üzenetére


pethYeti
addikt

Kendővel meg az a baj, hogy úgy biztosan hozzáér a kijelzőhöz ami pedig a bevonatot fogja hamarabb lekoptatni.

(#84053) r3dsnake válasza pethYeti (#84052) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Dehogy fogja. :) Az előző gépem 2 évig használtam így, a mostanit 1 éve. Makulátlan, karcmentes. Vittem már vissza gépet minimális staingate miatt, nem tudom elviselni.

[ Szerkesztve ]

(#84054) <Lacy85> válasza r3dsnake (#84051) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igazából eszembe sem jutott, hogy ilyesmi előfordulhat, így nem is foglalkoztam vele.
Annyi tűnt csak fel eleinte, hogy nagyon kényes a kijelző. Ha kicsit zsírosabb az ujjam és úgy hozzáérek, akkor kb. fél óra letakarítani róla, mert úgy néz ki, mintha olajfoltos lenne. :D
Gondolom a bevonat miatt.

[ Szerkesztve ]

(#84055) Smiley válasza <Lacy85> (#84054) üzenetére


Smiley
őstag

A legszebb az egeszben, hogy az ipad-en meg az iphone-on meg tudja oldalni a normalis bevonatot, az a mac-nel 7 eve nem megy...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#84056) dondave1337


dondave1337
csendes újonc

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy 350-400 ezer forint környékén melyik számít jobb vételnek: egy 2015-ös MBP 15" (i7, 16 GB RAM), vagy egy frissebb kiadású, de hardveresen gyengébb 2016-os/2017-es MBP 13"?

Böngészés, zenehallgatás meg VoIP mellett webfejlesztésre, nagyritkán kép- és videoszerkesztésre lenne használva.

Lumia 925 --> S7 edge --> U11 --> 11 Pro Max

(#84057) H0r1 válasza r3dsnake (#84053) üzenetére


H0r1
tag

És milyen kendőt? Én is ezt látom egyetlen megoldásnak kb, csak ha nagyon vastag akkor az se tesz jót :/

(#84058) Head88 válasza H0r1 (#84057) üzenetére


Head88
addikt

Létezik ám kijelzővédő fólia is. Vagy oleophobe védelmet nyújtó folyadékok meg folyékony kijelzővédők.

(#84059) TheShow

Töröm a fejem egy MacBook vásárláson.
Nem vagyok hardcore felhasználó (programozás, kép- videoszerkesztés sem jellemző), viszont ennek ellenére a hardver és a hűtés miatt Air helyett Pro-ban gondolkozok. Előbbi mellett szólna a billentyűzet és a frissebb hardver, utóbbi mellett az elérhetőség (van készleten), a hűtés, a még mindig kellően up-to-date hardver és a kijelző.

Jól gondolom, hogy szeptember előtt nem nagyon várható új 13 (14?) colos Pro bejelentés sem, nemhogy fizikailag megvásárolható készülék?

Illetve amit nem követtem, és emiatt nem vagyok képben, a hazai hivatalos apple.hu, vagy viszonteladói árak mennyire követték már le az USD/HUF és EUR/HUF romlást?
Várható még áremelés az Apple részéről a közeljövőben a mostani termékportfólióra is?
Itt a hardverapro-n láttam 1-2 eladónál az áremelést az elmúlt hetekben, a hivatalosat nem követtem.

(#84060) <Lacy85> válasza TheShow (#84059) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A hivatalos Apple.hu árak változatlanok maradtak. Nem befolyásolta őket az EUR/HUF árfolyam.
Az Air-nek amúgy bőven elég a passzív hűtés, ha nem videót vágsz, vagy hasonlók.
Én hétköznapi dolgokra + webfejlesztésre használom, de semmi gond nincs vele.
Inkább még örülök is, hogy ilyen, mert nyugodtan letehetem bárhová (ágy, stb.) és nem kell aggódni, hogy megfolytom a ventit. :D

(#84061) Syl válasza <Lacy85> (#84060) üzenetére


Syl
nagyúr

> Nem befolyásolta őket az EUR/HUF árfolyam.

Pontosítanék: befolyásolja őket, csak (eddig) évente egyszer korrigálják áraikat, nem naponta, mint pl. az ipon.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84062) Dhampir válasza <Lacy85> (#84050) üzenetére


Dhampir
félisten

Szólni kell Sam és Dean Winchesternek, ők majd kiűzik a tervezők démonjait.

(#84063) <Lacy85> válasza Syl (#84061) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Úgy értettem, hogy eddig nem befolyásolta.
Nem igazán kell naponta figyelniük az árfolyamokat, mert alapból tesznek rá valamennyit árfolyamkockázat címen. USD->EUR váltásnál is, plusz EUR->HUF-nál is.
Ezért került anno az 1000$-os random mobil 335 ezerbe, a szintén 1000$-os iPhone meg ~400 ezerbe.

(#84064) r3dsnake válasza H0r1 (#84057) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pár éve vettem aliexpresszről, egyszerű mikroszálas kendő.

(#84065) -secret- válasza r3dsnake (#84064) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Pont akartam kérdezni, de köszi. :D

(#84066) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! A segitsegeteket szeretnem kerni. Adott egy 2019-es mbp. Van hozza 4k 60hzt tamogato hdmi kabelem es egy apple multiport adapterem, ami szinten tamogatja ezt a felbontast. Adott egy lg 4k tv, amire rakotom. A hdmi deep colour engedelyezve van a tvn. Viszont 30 hertznel tobbet nem tudok kihozni belole. Legyszi, aki tud segitsen. Catalina van a gepen. Koszonom. :R

[ Szerkesztve ]

(#84067) H0r1 válasza Head88 (#84058) üzenetére


H0r1
tag

a folyadékokról nem hallottam, de fóliát ráragasztani nem szerettem volna. Mi van ha le kell szedni csere miatt, vagy csak úgy?

Van tapasztalatod valamelyikkel amire azt mondod, hogy oké? Fél éves kijelzőm van, és mint a 2 szememre, úgy vigyázok rá

(#84068) #95561216 válasza <Lacy85> (#84063) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem árfolyamkockázatot tesznek rá, hanem lefedezik az árfolyamot, és ennek a költségét. Ameddig nem kell újrafinanszírozni a pozíciót, addig nem befolyásolja őket az árfolyam.

(#84069) Head88 válasza H0r1 (#84067) üzenetére


Head88
addikt

Konkrét tapasztalatom nincs.
De érdemes pl a folyékony kijelzővédőkre rákeresned. Elvileg jó cucc. Telefonokhoz szokták használni. (karc és szennyeződés ellen véedenek)

(#84070) r3dsnake válasza Head88 (#84069) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Biztos nem kennék semmi ilyet rá.

(#84071) ribarszki


ribarszki
őstag

Srácok, segítségre lenne szükségem. MBP 15 eleje, 13". Elkezdtem Windowst telepíteni a Bootcamp alkalmazással, megosztottam a partíciót, de a pendrive amit használtam (mint kiderült) hibás volt, és nem tudta befejezni a telepítést. Viszont utána nem tudta visszaállítani a partíciót. Bár azt írta a Bootcamp, hogy visszaállítja, hagytam 2órát, de nem történt semmi.

Most a lemezkezelőben azt látom, hogy van Macintosh HD, OsXreserved, Bootcamp partíció. Viszont a leírás azt mondja, hogy ha Bootcamppel hoztam létre a partíciót, akkor ne töröljem lemezkezelőből.

Újra kezdeném a telepítést egy jó pendrive-val, de így meg nem engedi. A létre hozott Bootcamp partíciót vissza kéne csatolni a Macintosh HD partícióhoz. Illetve az Osx Reserved micsoda?

Mi a megoldás? Köszönöm a segítséget!
:R

[ Szerkesztve ]

(#84072) ribarszki válasza ribarszki (#84071) üzenetére


ribarszki
őstag

Megoldottam törléssel, majd újrapartícionálással.

(#84073) brickm válasza <Lacy85> (#84048) üzenetére


brickm
őstag

az a vicces, hogy én nem kendőzök és nem ilyen, pedig egész sokat hurcolom(mindig nálam van akárhova megyek)

(#84074) <Lacy85> válasza brickm (#84073) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én sem tudom mitől van ez (de ahogy látom sokaknál előfordul), mert nem teszek rá semmit, ami lenyomná, táskában sincs mellette semmi, stb.
Úgy használom, ahogy általában egy laptopot szokás használni.

(#84075) Head88 válasza <Lacy85> (#84074) üzenetére


Head88
addikt

Nem kell semminek sem megnyomni a kijelzőt. Összecsukott állapotban hozzáérnek a billentyű kupakok a kijelző üvegéhez. (ezért sem túl jó a kendőzés)
Egyszerű a képlet. rendszeresen tisztán tartod a kezed és a billentyűzetet akkor nem tud szennyeződés rákerülni az üvegre. Savas izzadság ilyesmi felszívódik az antireflex rétegen és belülről leoldódik a bevonat.

(#84076) Syl válasza Head88 (#84075) üzenetére


Syl
nagyúr

Bezzeg iPhone-nál, iPad-nél, amit egész nap a zsíros ujjunkkal taperolunk, azoknál nincs gond. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84077) pethYeti válasza Syl (#84076) üzenetére


pethYeti
addikt

Azért a MAC-en azért van ilyen bevonat, hogy ne tükröződjön. Egy ipad, iphone sokkal inkább tükröződik.

(#84078) Head88 válasza Syl (#84076) üzenetére


Head88
addikt

Az iphone/ipad oleophobe bevonatát spórolják le a macbookokról. Nyilván azért mert nincs számításban, hogy egy nem érintőképernyős gép kijelzőjére is kerülhet szennyeződés.

[ Szerkesztve ]

(#84079) Syl válasza Head88 (#84078) üzenetére


Syl
nagyúr

Azért 5-6 évnyi staingate után csak feltűnhetne nekik :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84080) Head88 válasza Syl (#84079) üzenetére


Head88
addikt

Van az már 8év is. :(((

(#84081) <Lacy85> válasza Head88 (#84075) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hmmm. Ezt jó tudni. Akkor ezentúl jobban figyelek a billentyűzetre. Azt mondjuk ritkán szoktam takarítani.

(#84082) TigerCat válasza Head88 (#84075) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mindig letörlöm, soha nem használom piszkos, vagy zsíros kézzel, 3 év után mégis megjelent néhány pötty. Megpróbálom cseréltetni, hátha...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#84083) Head88 válasza TigerCat (#84082) üzenetére


Head88
addikt

A rendszeres tisztításnak köszönheted, hogy eddig bírta.
Találkoztam olyan géppel is ami még garanciális időben volt és már nagyon durván nézett ki a kijelző.

(#84084) ribarszki


ribarszki
őstag

Jó, hogy témánál vagyunk, mert pont akartam kérdezn.

Nálam a kijelző tökéletes, mindig takarítom. Viszont sokat gépelek, és a jobb csuklómnál így néz ki a ház. Kipattogzott a széle az izzadsgától. Valami kémaiai folyamat indult be. De már reszeli a csuklóm és fáj.

Erre nincs semmi orvoslat? Vagy ez magnázium háznál normális? 2015 eleje, RMBP 13"

(#84085) Head88 válasza ribarszki (#84084) üzenetére


Head88
addikt

Nem magnéziumból van hanem eloxált alumíniumból. Ezt a sérülést 1000%, hogy nem a kezed, vagy izzadság csinálta. (inkább valami fém tárgy rendszeres odaütődése, súrlódása)

[ Szerkesztve ]

(#84086) tuzpenge válasza ribarszki (#84084) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hát ez jó ocsmány.....és simán a kezedtől lett ilyen?

ˣ

(#84087) ribarszki válasza Head88 (#84085) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezelőtt is gyári új Macboooom volt. RMBP 13, majd ezt is teljesen újként Istyleban vettem 2016 januárjában. Mivel szinte kizárólag csak asztalon használom, senki más nem nyúlhatott hozzá és életében nem volt megkarcolva sem, ezért kizárásos alapon csak a csuklóm izzadsága okozhatta.
Az előző gépem nem volt ilyen, csak ezen jelent meg 2-3 éve.

De ha nem izzadság, akkor várok tanácsokat, hogy mi lehet. Nem fizikai sérülés!

(#84088) Head88 válasza ribarszki (#84087) üzenetére


Head88
addikt

Izzadság nem oldja az alumíniumot.

(#84089) ribarszki válasza tuzpenge (#84086) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, kizárólag a csuklómtól.

Órát csak a bal kezemen hordok, de gépeléskor mindig leveszem. Ráadásul a bal oldalon nincs ilyen gond.

(#84090) Head88


Head88
addikt

Azt is kizártnak tartom, hogy a bal csuklód nem úgy izzad mint a jobb.

(#84091) ribarszki válasza Head88 (#84090) üzenetére


ribarszki
őstag

A szavamat már 2x kétségbe vontad. Tanácsért jöttem.

(#84092) ribarszki válasza Head88 (#84090) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha böngészek, akkor a tapipadot használom, s akkor csak a jobb kéz pihen a gépen.

Amúgy közben megtaláltam. Aluminium pittingnek hívják. Néhány ember izzadsága savasabb mint az átlag, s szépen lassan oldja/marja a alumíniumot. Jó pár kép van a neten.
Moshi PalmGuard izzadségvédőt javasolnak a gépre.

Ez van megszívtam. Savasabb az izzadságom. Sajnos már 4 éves a gép, ezért lehet futok egy kört az Applenél.

[ Szerkesztve ]

(#84093) Head88 válasza ribarszki (#84091) üzenetére


Head88
addikt

Nem vontam kétségbe semmit. Tényeket közöltem. Izzadság nem oldja az alumíniumot. Erre erősít még az eloxált felülete is a gépnek.
Azt tudom elképzelni, hogy anyaghibás a topcase-ed.

[ Szerkesztve ]

(#84094) Lazika válasza Lazika (#84066) üzenetére


Lazika
senior tag

Na arra jutottam, hogy a 13"-os mbpt a legújabb apple multiport adapter 4k 60hzn nem támogatja, csak a 15 colos és újabbakat... Ami elég nagy f@..ság az appletől, főleg, hogy a hardver tudja a 4k 60-at ugye. Szóval gratula az applnek hozzá :W

(#84095) ribarszki válasza Head88 (#84093) üzenetére


ribarszki
őstag

Utánanéztél a Macbook pitting jelenségnek?

(#84096) Head88 válasza ribarszki (#84095) üzenetére


Head88
addikt

Neeem :W

Az oxid réteg fizikai sérülése nélkül nem történik pitting.

De akkor xenomorf savat izzadsz. Más magyarázat nincs.

[ Szerkesztve ]

(#84097) Dhampir válasza Syl (#84076) üzenetére


Dhampir
félisten

A COVID-os kis ujjacskákkal.

(#84098) brickm válasza Head88 (#84075) üzenetére


brickm
őstag

egyébként ezt aláírom, én soha nem nyúlok a gépeimhez koszos kézzel, rendszeresen random megmosom a kezem menetközben, illetve alkohollal tisztítom a billentyűzeteim. Egyik kijelzőm sem staingate-es még 3ból.

(#84099) R a y válasza ribarszki (#84084) üzenetére


R a y
senior tag

Ez egy létező dolog. A neve aluminium pitting a neve. Keressetek rá.
Nekem a razer exact mat egépadom széle lett hasonló pár év után. 2005ben vettem a padot, pár évere rá már olyan lett a széle.

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#84100) <Lacy85> válasza ribarszki (#84084) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Erre nincs semmi orvoslat?"

Sarokcsiszoló. :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.