Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68451) arn válasza nakos1212 (#68449) üzenetére


arn
félisten

ha a lapon nincs isaslot, az mar eleve nem lehet tul jo dos ala. de igy mar ertem a koncepciot :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68452) gban válasza Hosssszu (#68443) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sanchez kolléga feltett 3 féle CF - IDE átalakítót, hátha tetszenek.
Mondjuk a CF nem olcsó, de cserébe az is egyfajta IDE ha minden igaz.
Egy 128-ast hasznáálok én pl., az mindenre elég, de van egy 4 gigásom is, azt most akarom kipróbálni hogy hogy kezeli pl. egy 486-os. De csak kíváncsiságból, azt szerintem sose fogom használni mint hdd.

Postázást nem vállalok.

(#68453) Madara-san válasza gban (#68353) üzenetére


Madara-san
tag

Ja, bocsi azt elfelejtettem írni, hogy néztem az Acorpos manual-t is, és ott is ugyan ezt a bekötési sorrendet írták. Mindenesetre ha áramot kap az egér, akkor gondolom a VCC és GND stimmelnek, akkor csak a DATA és CLOCK tüskéket próbálgathatom felcserélni egymással (ami remélhetőleg problémát nem okoz). Mindenesetre csak nem úszom meg hogy atomjaira szedjem az amúgy már szépen összerakott gépet.

Azt jól gondolom ugye, hogy a Win95-nek fel kell ismernie mindenféle driver nélkül a PS/2 egeret? Persze, kikapcsolt állapotban való csatlakoztatás után.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#68454) gban válasza Madara-san (#68453) üzenetére


gban
Közösségépítő

W95 felismeri az egeret, igen, mindegy hogy soros vagy ps2.
Abban nem vagyok biztos hogy ha a táp bekötése nem jó, hanem pl. a gnd máshova van dugva akkor is világít-e az egér, mert másfelé is tud záródni a táp áramköre.
De gyanús hogy a ps2 egér nem feltétlen PnP, vagyis új hardverként hozzá kellhet adni keresés után, ha telepítéskor nem települt mert nem volt bedugva.
Vagyis szétszedés előtt én tolnék egy új hardver keresését bedugott ps2 egérrel.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#68455) Hosssszu válasza gban (#68452) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszönöm szépen! :R
El is felejtettem hogy létezik CF-IDE adapter is.
512MB Bőven elég lesz. Körbenézek ezen a téren is.

(#68456) nakos1212 válasza arn (#68451) üzenetére


nakos1212
senior tag

jó lehet olyan gépben is ami nincs kitömve rammal és nem nagyon lehet szoft szintiket használni emiatt, vagy olyanokat amik a rendszermemóriába töltik a patchkészletet, pl win95 vagy 98-as gépekbe abból az időből amikor még 512mb alatti rammennyiségek voltak.

(#68457) arn


arn
félisten

Regota vagytam erre :) ironikus, hogy parban jottek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68458) DarthSun válasza Hosssszu (#68443) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Drága, de reális ár lehet, mert ritka már.

(#68450) laskr99 : jó látni az ilyet, nemcsak a blokk rajzok ábrázolják szépen struktúráltnak, hanem valóban az

(#68454) gban : csalós a PS/2 bekötés, alaposan meg kell nézni, elölről-hátulról készült-e a csati ábrája. Egyeztetni a lapon levő tüskékkel. Ha már jól van bekötve, akkor egy sima dosos meghajtó is felismeri

(#68459) DarthSun válasza arn (#68457) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gondolom az előző tulaj, a ketten is játszható, osztott képernyős gamekhoz tartotta párban.

(#68460) Hosssszu válasza DarthSun (#68458) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi a hozzászólást! :R
Akkor mégsem annyira elrugaszkodott az árazás.

(#68461) arn válasza DarthSun (#68459) üzenetére


arn
félisten

Gamepadokkal nekem annyi tapasztalatom van, hogy vettem egy xboxosat pchez. Doshoz sose volt... mar van logitech joyom es egy win98hoz egy ff ms joyom is. Igaz azota se hasznaltam oket :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68462) r0b3r válasza arn (#68461) üzenetére


r0b3r
senior tag

Én is régóta szeretnék már joyt, vagy game padot, de sosem volt, nem ismerem őket. Nem tudom milyet érdemes Dos, W9x alá gondolom csak game portos jöhet szóba. Van esetleg valami ajánlott típus? Mit ajánlanátok? :)

(#68463) DarthSun válasza arn (#68461) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szokni kell az biztos, nekem is van párban, de egy spec módon csomagolt, melyben egy gameportos és USB- s van gyárilag. Régen vettem, le volt árazva, gondolom nemnagyon vitték. A bill+egér kombinációt nagyon megszoktam, azután furcsa.

(#68464) arn válasza r0b3r (#68462) üzenetére


arn
félisten

win9x ala mar jo az usbs is. amik nekem vannak (szvsz jo dbok), szep allapotuak:
Logitech Wingman Extreme joystick game port 1994.10
Gravis GamePad Pro gamepad game port 1997.03
Microsoft Sidewinder Force Feedback 2 joystick USB 2000.03.

volt meg egy gravis joystickom, de kidobtam a fenebe... nyekergett osszevissza, szetszedtem, utana meg nem lett mar szazas. a logitech sokkal jobb minosegerzetre.

anno csak egy csumpi warrior v volt, a fentiek fenyevekkel jobbak. a gravis gamepad eleg kult db (az eredeti), illetve az f15 joy, ami emlekeim szerint fem volt, nah az egy brutal db volt vmikor a 90es evek kozepen.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68465) Kadi Laci


Kadi Laci
tag

Vajon miért melegedett jobban ez a gép, mint a többi ugyanilyen?

Üdv: Laci

(#68466) laskr99


laskr99
addikt

GTX280

(#68467) jokeph válasza Kadi Laci (#68465) üzenetére


jokeph
nagyúr

Na neeeee :D
Nem elég hogy AMD proccon Intel hűtő van, de még az is fordítva..... :P

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68468) Kadi Laci válasza laskr99 (#68466) üzenetére


Kadi Laci
tag

Intelből P III 1000 , Xeon 604 és 3 Ghz prescott AMD 462 Athlon 1600+ xp 3000+ Barton és 2 db AM2 X2 5000 sorozatú CPU van.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laci

(#68469) r0b3r válasza arn (#68464) üzenetére


r0b3r
senior tag

Köszönöm, akkor nézelődök. :)

(#68470) laskr99


laskr99
addikt

Coppermine,nem húztam semmit szerkesztés ügyileg, a kamera ennyire túltolta a kontrasztot :D :

[ Szerkesztve ]

(#68471) envagyok


envagyok
veterán

Valaki tudna nekem segíteni azonosításban?
30 pines ramot keresek 4MB vagy nagyobbat hangkártyába.
Honnan lehet tudni, melyik modul mekkora?
Ezeket a képeket kaptam most:
[link]
[link]
[link]
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68472) arn válasza envagyok (#68471) üzenetére


arn
félisten

Pdfbol

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68473) envagyok válasza arn (#68472) üzenetére


envagyok
veterán

Rákerestem a chip típusokra, de csak 1-nél írt valamit.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68474) arn válasza envagyok (#68473) üzenetére


arn
félisten

Ez sajnos ilyen... a nem reflektorfenyben levo alkatreszek utan mindig sokat kell kutakodni. Ram, haz, vinyo, stb. Van hogy egy fel napot eltoltok azzal, hogy vminek belojem a korat, kb mikor jelenhetett meg.

ramoknal fel is adtam, de tobbnyire azert pdfbol kiderul a merete, tipusa.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68475) Kadi Laci válasza envagyok (#68473) üzenetére


Kadi Laci
tag

Én is tegnap néztem át a SIMM modulokat, becsapós. Amin nincs konkrétan ráírva mekkora (matrica, vagy rászitázva) azokat csak próbával lehet tutira leellenőrizni. Megpróbáltam interneten keresni, több idő, mint lepróbálni. :U

Üdv: Laci

(#68476) Fred23


Fred23
nagyúr

Radeon 9600 vs 9600SE. 64 bit vs 128 bit. Mértem párat azonos órajeleken. Nem a gyárin, hanem amit egy átlag user még bátran be mer állítani.

9600SE (351/222)

Aquamark:

3DMark2001:

9600 (351/222)

Aquamark:

3DMark2001:


Szóval ennyit jelent a 64 vs 128 bit.

Kadi Laci:

Azzal a hűtéssel fogok álmodni, az már tuti! :Y

(#68477) gban válasza Fred23 (#68476) üzenetére


gban
Közösségépítő

64 vs. 128 bit: nem kérdés a különbség.
Amikor lehalt valakinek egy FX5200, és adtam neki helyette egy MX440-et vagy mit, de utóbbi 128 bites volt, míg az FX5200 csak 64 bites, először kiakadt hogy GF5 helyett mit képzelek hogy GF4-et kap.
Aztán áldotta a nevem hetekig, mert sokkal jobban mentek a játékok.

Postázást nem vállalok.

(#68478) Fred23 válasza gban (#68477) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én szerettem a 64 bites FX 5200-am is, bár csak amolyan átmeneti kártya volt nálam. Vitte a Deus Ex első részét 800x600-ban, az meg elég is volt. :DDD De azért persze nagyon gyönge, még egy GF2 Ti is lenyomja.

Nézve ezt a hatalmas difit, kedvem lenne tesztelni a Radeon 9100-am is, az viszont sajna nem fér el abban a tesztkonfigban, amiben a 9600-asok voltak. Komolyan nem tudom, legyőzné -e a 128 bites 9100-as a 64 bites 9600 SE-t, kábé egyformán teljesíthetnek. Tippre a 9100-as győzne alapórajeleken, viszont tuningolva meg teljesen egál, mert a 9600 SE szerintem sokkal tovább húzható biztonságosan.

Van esetleg valakinek 9100-asa és 9600 SE-je is, amit azonos konfigban le tudna mérni?

(#68479) arn válasza gban (#68477) üzenetére


arn
félisten

gf2ot, ha mx440 :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68480) gban válasza arn (#68479) üzenetére


gban
Közösségépítő

Jó értem hogy mire gondolsz, de akkor még nagyobb szégyen az FX5200 :))

Postázást nem vállalok.

(#68481) DarthSun válasza Fred23 (#68476) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó kis hasonlítás. A 9600SE magasabb órajelen ment, többet is hozott mint nálam. Sima 9600- am nincs, az is jól megy, alacsonyabb órajelen a Ti4200 tudja befogni, aztán rendre csak az erősebb kártyák tudtak nálam fölémenni, FX5700, X1300. A 9600 változatokban a bestbuy eddig a 9600TX, mely kisebb prociórajel mellett is elérte az X1300- at, a többit meg lenyomta. Jön a 9600XT, ahogy ígértem Northwood mellett kipróbálom. Csak rá kell írnom a Transzporterre hogy mikor megy érte.

(#68482) gban válasza DarthSun (#68481) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem is gondoltam hogy nincs még 9600XT-d.
Azt tudtam hogy lesz egy :DDD de arra én is kíváncsi lennék hogy mikor :))

Postázást nem vállalok.

(#68483) DarthSun válasza gban (#68482) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Sztem ha elolvassa a privátot, már nyomja is padlóig a 3000- es Mercit :D

(#68484) gban válasza DarthSun (#68483) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mit ajánlottál fel, 4 nőt 3 napra, teljes ellátást, meg 2 havi fizetést? :DDD

Postázást nem vállalok.

(#68485) DarthSun válasza gban (#68484) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

No, egy olyan vellnest bevállalnék én is :B :DDD

(#68486) Fred23 válasza DarthSun (#68481) üzenetére


Fred23
nagyúr

Northwood vs Prescott teszt kábé mikor készül el? Amíg nem cserélsz procit, akár bővíthetnéd a Prescott-tal való teszt alkalmazások sorát.

(#68487) DarthSun válasza Fred23 (#68486) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Amint megjönnek az említett cuccok, el is kezdem.
Most a Barton konfig van a tesztpadon. A P4- et teszteltem először (az ház nélkül ment), aztán azt szétszedtem és a régebben már házba szerelt Barton ment a helyére > azon is teszt. Utána a Barton 2. vinyójára kidolgoztam egy Win98- at, most pedig DOS set megy, jelenleg az EMM386 gondon meditálok, konkrétan - "a 64k- s ablak laphiba, a kezdőcím nem beállítható" :U :F , ilyenem még nem volt, el sem tudom képzelni, hogy a viharba nem marad a 640k/UMA/UMB/HMA- ban egy árva db szegmens sem.

[ Szerkesztve ]

(#68488) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Találtam egy csatornát igen erős játék MIDI és 90-es évek szintetizátorai tartalommal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#68489) laskr99


laskr99
addikt

Nforce 4 :)) Sajna nem tökéletes, van egy pici folt a sav lerakódás miatt, ha lesz újra alkalmam, próbálom majd :))

[ Szerkesztve ]

(#68490) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kis pakolás, takarítás, portalanítás a tesztállomáson. Eltartott egy darabig, de talán már eléri az elfogadható szintet :B :DDD

Látható hogy jelenleg a Barton foglalja, P4- et ezért nem tudok most tesztelni.

A GunMetalBench2- őt ismeritek? Régi Cd- n találtam, anno próbáltam is asszem. 2003- as, a fileok dátuma alapján, de elég szigorú mérést ad. Grafikája a kor színvonalának megfelelően már szép.

Egy teszt alatti képmentés

A főmenü

A Bench2 eredménye a Barton konfiggal - def, nem állítottam a programban semmit, ahogy bejelentkezett úgy futtattam

(#68491) envagyok válasza DarthSun (#68490) üzenetére


envagyok
veterán

Olyan 3d benchmark van régi 2005 előtti vga-khoz és 98-hoz vagy xp-re, ami ablakban is tud benchelni, vsgy teljes képernyőn, de akkor pontosan kiírja a végén a pontszám mellett a hardver pontos típusát is?
Mint az unigine benchmarkok.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68492) alvaro válasza Kadi Laci (#68475) üzenetére


alvaro
senior tag

Általában a tag RAM a nyomravezető. Két eset tipikus: ha 9 IC van, akkor ezek egyforma kapacitásúak, ha 3, akkor a kakukktojás. Ezt az IC-t kell nézni, ha 256 van valahol a modellszámban, 256k-s (ezeken ráadásul sokszor régies, hagyományos lábtávolságú ez az IC), ha 1000, 1 megás, ha 4000, 4 megás a modul.

De ez a módszer se tuti, és néha egész más dolgokat írnak az IC-kre. Próba a legbiztosabb, ha nincs 4 egyforma (amit a 386DX/486 igényel), 386SX még mindig megy kettővel (286 is, de elég kevés kezeli a 4 megás SIMM-eket), illetve szóló modulokat még fe lehet ismertetni egy GUS PnP-vel.

(#68493) DarthSun válasza envagyok (#68491) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gondolkodom rajta, régebben is felmerült már ez a kérdés. A 3DMark- ok elterjedésének egyik fő oka talán éppen ez. Kiírja részlegesen a hardvert + CPUz, GPUz melléklettel elvileg hiteles képet ad. A saját szempontomból ehhez már hozzávettem az időbélyegzőt és a konfig fotóját is. Időbélyegző nélkül vagy elhiszem, vagy nem, mivel a netről is lehet akármilyen képmentést "kölcsönvenni".

(#68492) alvaro : az IC- re írt jelzéseket sosem tanultam meg. Szemre nagyjából látom a 4GB- ost, függőleges IC- k, de ilyenben van 256k- s is, a lábak azonban mások. A 3 párhuzamos IC-s esetén hasonló a helyzet, de azt innen a topikból tudtam meg hogy ilyenben is létezik 4MB- os. Nekem 4- esből csak 9 IC- s van, jellegzetes kinézet, feliratra nem emlékszem, gépben vannak, de a 4000 lehet a nyomravezető, ahogy mondod. Az 1M- ásnál pedig az 1000 szerepel a feliratban, de ez sem tuti. A próba a biztos. A GUSPnP- ben az 1db RAM is indul ?, úgy nem is próbáltam még.

(#68494) Chris82


Chris82
senior tag

2x4mb megérkezett :)

(#68495) DarthSun válasza Chris82 (#68494) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:C , lefotózhattad volna a másik oldalról, mielőtt belepattintottad. Mondjuk nekem sincs közeli fotóm, amikor beszereltem a meglévőket, akkor nem is volt fotógépem, a blogban lévőben meg nem látszik rendesen a felirat - [link], ezen még olvasható - [link], mindegyik kártyán 9 IC- s 4MB- osok vannak.
Megnézem hogy megvannak-e a 16MPx- es tömörítetlen fotók, arról talán ki lehet metszeni, rendesen olvashatót.

(#68496) Chris82 válasza DarthSun (#68495) üzenetére


Chris82
senior tag

Ezek egy oldalas memóriák, a másik oldalon nincs semmi

(#68497) DarthSun válasza Chris82 (#68496) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja persze, kevertem, nem is lehet, egyoldalas mind. Csak furcsa hogy nem látok IC- t, a címke takarja, a látható részen pedig nincs.

(#68498) Chris82 válasza DarthSun (#68497) üzenetére


Chris82
senior tag

2 modulban van a 4mb

(#68499) DarthSun válasza Chris82 (#68498) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, rájöttem, 1MB- osban nekem is van olyan, amelyik 2 IC- s.

(#68500) Chris82 válasza DarthSun (#68499) üzenetére


Chris82
senior tag

Lett volna 2x16 is de nem biztos hogy megérné a felárat, nemtudom mennyivel szólna szebben....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.