Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67551) gban válasza arn (#67549) üzenetére


gban
Közösségépítő

Van ami beáll, és van ami kikopik.
Nálam a lexarabb az Abit összes északi-híd hűtése, az beáll, ettől meg kikopik.
Szerencsére van köztük azért menthető, de bármi másnál kisebb arányban.

Postázást nem vállalok.

(#67552) Ganz-[HUN] válasza gban (#67551) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

+1... Nf7 c-set hűtője is elég necces :U Amúgy is útálom az aktív chipset hűtést. Ha megállsz, meghalsz :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67553) jokeph válasza gban (#67551) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az összes ilyen szörnyeteget átalakítottuk anno, nagyobb borda, és már passzívban is elment.
Illetve kapott a déli híd is egy kisebb bordát, szerettek azok is elmelegedni és megdögleni. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67554) gban válasza Ganz-[HUN] (#67552) üzenetére


gban
Közösségépítő

Most pont egy NF7-et újítok fel, kapott a venti új házat meg némi olajat is, ez szerencsére elég kezelhető lett.

Postázást nem vállalok.

(#67555) MasterDeeJay

Összerakom a P2-es konfigot, már majdnem minden megvan. Viszont ramból kidobáltam az össszes SD ramomat csak egy darab maradt. Kingston value ram 133-as CAS3 512mb (kvr133x64c3/512)
Ez kompatibilis lehet 440LX chipsettel (chaintech 6ltm)? Tudom overkill az 512 ram de nincs most másom.
HDD-nek maxtor diamondmax 10 80gb-os lenne (6l080l0) az elég gyors.
Oprendszer még nem tudom win98se-re gondoltam
Nagyon régen telepítettem ilyet. Nem is tudom hogy egyáltalán képes-e a lap cd-ről booltolni.
Legjobb lenne valami kész lemezkép fullos patchelt kész win98-al. Létezik ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#67556) DarthSun válasza MasterDeeJay (#67555) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tipp : a felét fogja látni, 256- ot fog leszámolni, ha elindul benne. Kész lemezképről nem tudok a neten, telepíteni szoktam, de vinyóról, úgy a későbbi driverezések esetén nem kéregeti vissza a CD- t.

[ Szerkesztve ]

(#67557) lotuska válasza Sanchez638 (#67546) üzenetére


lotuska
tag

Igen, az van rajta...

Amugy ti retros gepen hasznaltok internetet? Eleg macerans szamomra beloni, a driverek sem mennek fel(Asus p4p800 VM/s), de a security updatek is belassitjak... legalabb a ph menne... Peldaul socket 478-as procik meg elkellene boldoguljanak az internetezessl. Vagy tevedek?

(#67558) jokeph válasza lotuska (#67557) üzenetére


jokeph
nagyúr

s478-al nem próbáltam, egy erősebb C2D simán jó viszont, esetemben ez egy C2D T9300. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67559) MasterDeeJay válasza DarthSun (#67556) üzenetére

256 is bőven jó ha meg, az nem baj ha a felét látja.
Akkor dosra (win98-as verzióra) (2gb FAT?) formázzam a HDD-t és másoljam fel a win98 cd tartalmát majd setup.exe gondolom. A maradék helyre meg menne win98 aztán csinál bootmenüt?
Meg persze elötte himem.sys és a többi dosos mókolás.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#67560) DarthSun válasza MasterDeeJay (#67559) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha DOS6.22- őt is szeretnél, akkor igen, először 1 db 2047MB- os partíció. Ha a Win98 7.1- es DOS- a is megfelel, akkor mehet egyben a HDD. Első körben alaplap/BIOS függő hogy mennyit lát a gép+Win98 egyben. P-II- ben általában 8GB- ot egyben. A további pedig igen > partícionálás > format > Win98 telepítő felmásolása egy könyvtárba > install. DOS mókolás ráér a végén, a Win98 csupasz DOS- al is indul (csak a nyelvi fileokat teszi bele alapból), az extended memóriát alapból, a himem.sys betöltése nélkül is látja.

(#67561) r0b3r válasza lotuska (#67557) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nálam még az XT-n is van net... :DDD

(#67562) lotuska válasza r0b3r (#67561) üzenetére


lotuska
tag

Ha megkerlek szepen megmondjatok melyik webbongeszot hasznaltok es melyek azok a kotelezo windows security update-k amelyekkel megnyilnak a weblapok?

Illetve 3.0 northwood es 3.4 prescott kozott nagy teljesitmenybeli kulonbseg van regebbi jatekoknal? Ez a ket proci van keznel, csak nincs egy rendes cpu hutom... Ami van annak is a laba torott... Northwoodot tennem szivem szerint ilyen korulmenyek kozott. Ami most bent van 2.8 Celeron prescott. Lap Asus P4P800 VM/s

[ Szerkesztve ]

(#67563) arn válasza Ganz-[HUN] (#67550) üzenetére


arn
félisten

a regi problemas ventik jo reszenel kb semmi nincs... csak egy tengely, vmelyiknel vannak mikrocsapagyak (meg a 90es evek vegen sem volt tipikus), de azt ezzel a modszerrel nem tudom mennyi plusz idot adsz egy hig olajjal. szedtem szet parat, nagy reszevel foglalkozni sem erdemes, megcsinalja az ember, szepen fut, rovid idon belul meg hasonlo tunetek.

sok egyedi ventivel sokmindent tenni nem lehet, de most epp azon vagyok, hogy vmi normalisabb 5cmeseket szerezzek. legalabb azok legyenek normalisak. kar, hogy pl a noctua epp ezt a meretet nem gyartja 4-6-8 stb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67564) Sanchez638 válasza arn (#67563) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nálam sok venti ki van takarítva és be van olajozva. Köszönik, semmi gondjuk nincs..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67565) arn válasza Sanchez638 (#67564) üzenetére


arn
félisten

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67566) MasterDeeJay válasza DarthSun (#67560) üzenetére

Köszi :R

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#67567) Sanchez638 válasza arn (#67565) üzenetére


Sanchez638
addikt

Igen apróra szokom szedni ezeket. Szét is kell, mivel a műanyagot vizbe mosoly ki.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67568) r0b3r válasza lotuska (#67562) üzenetére


r0b3r
senior tag

Böngészőt nem tudok, nem is arra van az XT-n a net. :DDD Bár állítólag a facebook is elindul XT-n egy Linux server és telnet segítségével. Én csak az IRC-t, FTP-t és BBS szervereket próbáltam rajta és minden bekapcsoláskor egy távoli Time szerverről állítja be a pontos időt. :)

(#67569) arn válasza r0b3r (#67568) üzenetére


arn
félisten

A fb? Modern gepen is tetu lassu :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67570) nakos1212 válasza r0b3r (#67568) üzenetére


nakos1212
senior tag

DOS-ra van az arachne böngésző.

(#67571) MasterDeeJay válasza DarthSun (#67556) üzenetére

Ahogy írtad 256-nak látja de megy, gimibe volt ez a gépem. Valahogy jó érzés hogy összerakom és pöcc röff közel 20 év után.
Voodoora rakok hűtést még mert nincs rajra.


Procit kézzel kellet belőni de legalább nem jumperrel.
266-os van benne SL2HE 512 cache klamath
Amúgy bocs ez 2000-es voodoo nem 3000 mégse. Ramot cas2-re átrakom.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#67572) Madara-san válasza DarthSun (#67513) üzenetére


Madara-san
tag

Ah így már minden világos.

Tényleg, szerencsére 5V-os a kijelző, ráteszem akkor a molexre. Na akkor ezzel el is döntöttem, hogy ATX táp megy a P1-es gépbe. AT-s tápból úgyis sokkal kevesebb működőképesem van sajnos. Pont a napokban durrant el egy tesztelés közben.

Valahol van nekem is egy PCI-os Matrox kártyám... megnézem majd milyen típus, hallottam hogy legendásan jó a képminőségük és itt ezt most meg is erősítetted. Kíváncsi vagyok, az ET6000-hez képest mennyire is jobb, gondolom a Riva 128-nál "bőséggel". Megy amúgy vele rendesen a Commander Keen sorozat is, meg pl. a Jazz Jackrabbit?

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#67573) DarthSun válasza MasterDeeJay (#67571) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Van egy kis retro hangulat :) . Amúgy ilyen Slot1 hűtőt még én sem láttam, nem semmi dizájn.

(#67572) Madara-san : Commander Keen, Jazz Jackrabbit - nem próbáltam ezeket a Matrox- al, de sztem gond nélkül mennek. A Matrox- on úgy néz ki biztosan 8MB RAM van, Win3.11 alatt a driver info programja annyit ír ki - [link].

(#67574) MasterDeeJay válasza DarthSun (#67573) üzenetére

Forró mint az állat de szerintem házhűtő ha megfúja kicsit akkor biztos elég.
Amúgy ilyenből látam valahol neten baseball ütőt vagy valami hasonlót még régen valami poén oldalon.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#67575) gban


gban
Közösségépítő

Elkezdtem a Win95 DOS-a alá a PCI hangkártya projectet a DX4-100-as FuSie-ben, vagyis hogy melyikkel mennek leginkább a játékok. Valamint az univbe-vel ki tudtam próbálni dos alatt is a PCPbench-ben a ram bővítést, ott is frankó.

ALS4000:
Wolf3D teljesen tuti
Doom: elvileg van Sound FX de csak zene szól
Duke3D: a 16 bites DMA-ra panaszkodik, a driver leírása szerint csak 8 bites van...
Bónusz: Win95 felteszi a drivert, eszközkezelőben ott van szépen, de nincs audio eszköz a multimedia alatt, nem is szól semmi

PCI128: ha installálom, kiakad a gép mindenre, már a driver által betett smartdrv-re is, ha azt kiveszem, akkor az nc-re fagy, ha azt nem indítom, akkor a Wolf3d-re fagy...

Van még a CMI8738, de eddig nem túl pozitív a dolog :(

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#67576) laskr99


laskr99
addikt

Na én innen lassan elköszönök, váltok olyan hobbira, amit naponta használok majd :))

(#67577) DarthSun válasza laskr99 (#67576) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mire ? :D , attól még hogy váltasz ezt is olvasgathatod...

(#67578) laskr99 válasza DarthSun (#67577) üzenetére


laskr99
addikt

Fotózás. A gyűjtés nálam annyiba kifulladt,hogy mivel itthon kevés hely volt, minden csak állt, időm, enerigám meg lusta voltam rá fordítani. Most mindent eladtam kb már. Jobban vonzz a saját melóm, moden gépek építése, és inkább meló, mivel az a szerelés bőven elég nekem :))

(#67579) DarthSun válasza gban (#67575) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az SB PCI128- hoz melyik drivert használod DOS alatt ? Ez való hozzá. A Live szériához pedig ez. Kell egy alap IRQ a kártyának - 9-10-11, és egy az SB emulációhoz 5 vagy 7. Bár én csak gyorsabb gépekben próbáltam, ahol már nincs ISA csati. Végülis most ki tudom próbálni akár DX4/100 mellett is, kb fél perc, 2 jumper aztán PODP csere a DX4- re és már megy is. Úgy is hangkártyázok, hátha találok valami rendesen belőhető ISA- t, az Awe- t lehetőleg nem építem be egyelőre.

(#67580) zoltanz válasza MasterDeeJay (#67571) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem egy slim ITX ház barát az a procihűtő. :)
Nagyon melegedősek voltak ezek a procik emlékszem, még a Celeron-ok elmentek talán ezen a téren.
Belül a magnál még forróbb. 3 Réteg fémen (plusz paszta, ami vagy beszáradt vagy nem) kellett a hőnek áttörnie magát ezeknél a foglalatú CPU-nál ugye.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67581) KROK640


KROK640
veterán

Fölteszem itt is a kérdést :

Athlon XP tuning lesz a projectem, 2003 nyarát/őszét, esetleg 2004-et játszunk. Mi lenne a korhűbb egy GeF3 Titanium, vagy egy Radeon 9800Pro? (van mindkettőm ugyanis)
Akkori csúcs gamer gép lenne az elképzelés, sok-sok tuninggal.

Monitorom is van hozzá, egy CompaQ V720 lesz, maximum 1600×1200-as felbontással (CRT)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67582) DarthSun válasza KROK640 (#67581) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Radeon 9800Pro. 2003- as kártya.

[ Szerkesztve ]

(#67583) KROK640 válasza DarthSun (#67582) üzenetére


KROK640
veterán

Igaz. A GeF3 azért lett volna érdekes, mert Ti200-ból Ti500-ast tudtam volna varázsolni (tuning a konfig többi részéhez képest), de akkor a Radeon lesz :D

Még messze állok ettől, de XP-re van valami ajánlott driver? (egyáltalán melyikl XP-t használjam? Sima? SP1? SP2? )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67584) DarthSun válasza KROK640 (#67583) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 9800Pro nagyobb teljesítményt ad a Ti500- nál is. XP- s driver, itt most bajban vagyok, a 9800 Pro- mat nem is próbáltam azon, egyelőre csak Win98- on :B , ahol adott a driver, a Catalyst 6.2 az utolsó, mely támogatja a 98- at. XP alatt lehet próbálkozni későbbivel is.
XP SP3 híve vagyok évtől függetlenül. Azonban akkor érdemes használni ha lesz a gépben legalább 1GB RAM, ha 512MB, akkor inkább az SP2- őt.

(#67585) KROK640 válasza DarthSun (#67584) üzenetére


KROK640
veterán

AHa.

Hát 1GB RAM a cél, de ha valamiért baj van, akkor csak 768MB lesz. Mivel én csak XP SP2ig jutottam, azon gondolkodom, hogy akkor a számomra "korhűség" jegyében csak SP2 lesz.
HDDvel is bajban vagyok, mert közben a 200-asról kiderült h döglött :( A 320-as meg talán túl új. De asszem lehet valahol egy 120as meg egy 250-es is.
(egyébként nekem Ti500-al volt ilyenem, de az akkor vágyott 9800Proval kipróbálnám, szóval akkor az lesz)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67586) nakos1212 válasza KROK640 (#67583) üzenetére


nakos1212
senior tag

Az sp2hoz raktak par tenylegesen hasznos dolgot es el se indul nelkule egy adag jatek, az sp3 mellozheto.
Radeonhoz az omegadrivert ajanlom de mar nehez megtalalni mert eltunt a weboldala.

(#67587) arn válasza KROK640 (#67585) üzenetére


arn
félisten

Ha 2003 es korhu akkor 512m es sp1

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67588) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#67584) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Cat 6.11 volt nekem stabol

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67589) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#67588) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gépfüggő is valószínűleg, W98/P4- en a 6.2 nálam stabil, W98/SS7- re pedig az 5.3- as a max ami még megy és a leggyorsabb vele.

(#67590) KROK640 válasza arn (#67587) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, hogy igy mondod 2003-2004ben csak 512MB RAM volt benne.
Viszont azt is figyelembe veszem amit nakos1212 írt.
Még nem tudom, az is kérdéses hogy majd mit szól az 512-es modul a dolgokhoz. Mert ha valamiért nem megy, akkor maximum 768-at tudok belevarázsolni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67591) envagyok


envagyok
veterán

Van egy Geforce 256 ASUS v6600 vga-m, amin nem gyári borda van utólag ragasztva.
Most szereztem egy hűtést rá, amire átcserélném.
Szerintetek hogyan próbálkozzak levenni a ragasztott passzív bordát?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67592) Ganz-[HUN] válasza envagyok (#67591) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Mindenképpen megmelegíteném hajszaritoval kB 60 fokra. És utána feszegetném. Esetleg oldószerrel.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67593) unclefucka válasza envagyok (#67591) üzenetére


unclefucka
senior tag

Hajszárító +1
Feszítő eszközként a kaparós sorsjegyek mellé kapható grátisz-kaparót lehet használni.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#67594) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hangkártyakeresés volt a mai menü. Huh, lefáradtam :B .

Opti931 : ez könnyű volt, a Via 486 lap nem is indult ha benne volt, néztem ki a fejemből, kikapcs, mondom kártyaillesztés újra, chip megégette a kezem ahogy hozzáértem, akkor erről ennyit.

ESS valami 86x (erről még nincs fotó) : békebeli darab, nem rossz, OPL tűrhető, cserébe a PCM elviselhető. Kényes az EMS/no EMS- re, Tyrian esetén evvel sem szól a PCM, illetve kis ideig igen, aztán elnémul. Próbáltam az időzítéseket lazábbra, akkor kb 5 mp- el tovább bírja a PCM, aztán kampó. Más játékban ok minden de kb olyan 1 óra hossza után fagy vagy kidob. Hangerőállítás problémás, parancssori paraméterezős. SBPro2- ig kompatibilis. Lehet hogy másik lapban jó lesz :U

ALS100 : hangra kb mint az ESS, de minden ok, megy mindenhol a PCM is. Hangerőállítás kényelmes prg- ból, valamint SB16 kompatibilitás :Y , hardveresen, regiszterszinten, driver nélkül. A saját rezidens hangerőszabályzóm is megy vele. Asszem ez fog a VLB konfigba kerülni.

ESS Maestro-2EM : addig eljutottam hogy megjelenik a PCI listában, IRQ 10-en, de ott a DOS- os programok nem képesek látni, a doku szerint Win9x alatt lehet lejjebb tenni, tehát ezt tovább kell próbálnom, ezen a konfigon csak Win3.11 van, ahhoz pedig nincs drivere.

Holnap a PCI128- asokkal folytatom, van pár belőle, megnézem hogy Socket3-ban hogy viselkednek a PCI DOSdrivers csomaggal.

(#67595) Frawly válasza Ganz-[HUN] (#67592) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, a hajszárító működik. Egyik YouTube-videón azt a trükköt is mutatták, hogy hajszárító helyett járatni kell pár percig bekapcsolva a hardvert, hogy felmelegedjen, majd utána azonnal áramtalanítani mindent, kiszerelni, és utána levenni az odaragadt bordát, míg kellően meleg, és alatta a paszta lágy állapotban van. Ha lehűl, akkor megint beköthet cement keménységűre a paszta.

Ha más nem segít, akkor alkohollal és fogselyemmel is neki lehet esni. Esetleg ha a proci hőkupakos, akkor acetonnal is neki lehet menni, de az már elég brutális, roncsolhatja a felületet.

(#67596) envagyok válasza Frawly (#67595) üzenetére


envagyok
veterán

Lejött a borda, de sajnos maradt rajta ragasztó.
Milyen vegyi anyaggal érdemes neki esni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67597) Frawly válasza envagyok (#67596) üzenetére


Frawly
veterán

Izopropil alkohol (jó etilalkohol is, ha nincs más, akár egy nem pancsolt erős szeszes ital is, ha nincs otthon izopropil alkohol), lehetőleg valami töményebb. Ha hőkupakos proci, akkor aceton. De először alkoholban áztasd, mármint ne a komplett procit, hanem alkoholban nedvesített ruhával vagy porlasztóval vigyél fel egy csomó alkoholt a felületre, olyan vastagon, hogy szinte álljon rajta pocsolyaként, és hagyd rajta. Túl sokat azért ne várj vele, mert elpárolog az alkohol elég gyorsan. Csak hagyni kell behatni, felpuhítani, aztán azonnal el kell kezdeni ronggyal, kendővel, vagy valami strapabíróbb papírtörlővel. Lehet ciklikusan ismételgetni kell a műveletet, többször elárasztás, majd törölgetés-pucolgatás, mire lejön.

Néha WD-40 is le tud vinni ragasztót. De az aceton biztosan leviszi, azzal csak annyira kell vigyázni, hogy az a felületbe is belemarhat, nem csak a ragasztóba. Így azt én utolsó lehetőségként hagynám, ha már semmi más nem segít.

A neten láttam olyat, aki nedves szódabikarbónál vagy nagy finomságú vízpapírral súrolta le, bár ezek megint roncsolják a felületet is kvázi.

[ Szerkesztve ]

(#67598) MasterDeeJay

Voodoo kap hűtést ramokra bár csak dekorációnak mert nem melegszik. Habár valami tuning bioson gondolkodom. Ez csak 2000-es kártya, rárakhatom a 3000-es vagy 3500-as biost?

Gpu-ra chipset borda megy majd (kék zalman talán). Ventinek meg amd gyári hűtő ventije.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#67599) gban válasza DarthSun (#67579) üzenetére


gban
Közösségépítő

PCI128: ugyanaz az eredmény mint ami korábban, belefagy már a parancssorba, ott is a smartdrv-be.
Korábban azt kivéve másba fagyot bele.

Postázást nem vállalok.

(#67600) DarthSun válasza gban (#67599) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam nem fagy be, simán lefut az SBinit/SBeinit, jelzi hogy az emuláció létrejött, a programok viszont nem látják. PCI listában ott van a 10- es IRQ- n a kártya, az SBSet pedig a szokásos 220,5,1,5. PCI128 és SB0100 esetén is ugyanez. Már egy ideje görcsölök vele, ilyet még nem láttam, legutóbb is pld P4- en ez simán ment. Gyanítom hogy az alaplap miatt lehet. Előbb-utóbb megoldom, csak idő kérdése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.