Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68601) Chris82 válasza arn (#68600) üzenetére


Chris82
senior tag

Én Atx-hez is golyós egeret használok :)

(#68602) DarthSun válasza arn (#68600) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nincs benne, de majd nekifutok megint, hátha megtalálom.

(#68601) Chris82 : jó is az, de gyakran kell tisztogatni. Valamint van olyan DOS game is melyhez nagyon gyors optikai egér kell, DPI váltóval. Pld az Arkanoid gyorsabb pályáihoz, hiába van jó reflex, ha nem elég gyors és pontos az egér.

(#68603) gban válasza arn (#68600) üzenetére


gban
Közösségépítő

Manualban sajnos nincs bene a bekötése.

Darth: hogy nézted hogy megy-e az egér? Win95 alatt?
Kerestél új hardvert? BIOSban nézted hogy van-e beállítása?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#68604) DarthSun válasza gban (#68603) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

DOS alatt néztem egyelőre. A korábbi tesztek alatt golyóssal használtam. BIOS....ott nem is figyeltem :B , mindjárt megnézem, be van kapcsolva most, a hosszútávú stabilitástesztek mennek, pár játékdemoval.

(#68605) DarthSun válasza DarthSun (#68604) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csekkoltam, nincs. Átnéztem én üzembehelyezéskor az egész BIOS- t, fel kellett volna hogy tűnjön. A Pwr-managementben van említve, de az csak az eszköz általi felélesztés. Ha rádugom világít az egér, de nem műkszik, ráadásul a billentyűzetet is lefogja. Tuti hogy a clock és a data szálak nem jó helyen vannak a hátlapi csatlakozómon.
Ebben a BIOS- ban a 12- es IRQ ezekszerint automatikusan aktív ha PS2 egér van rádugva, ha nincs akkor talán más eszköz is használhatja.

(#68606) arn válasza DarthSun (#68602) üzenetére


arn
félisten

Akkor meg kell nezni egy korban hozza kozelallo masik asus lapot, joesellyel ugyanaz a kiosztas.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68607) DarthSun válasza arn (#68606) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó ötlet !

(#68608) arn válasza DarthSun (#68607) üzenetére


arn
félisten

Pl [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68609) laskr99


laskr99
addikt

AMD VEGA

(#68610) Fred23 válasza Alpi. (#68591) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi szépen, ezzel sikerült is megoldani a problémát 10 perc alatt!

(#68611) DarthSun válasza arn (#68608) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kössz, ez segített, ugyanez a kiosztás a 471- es lapon is. Találtam egy ábrát, annak a jobb oldalán, a csati anya része volt a kiinduló, ez tuti szabványos.

A baloldalon van az Asus- hoz hasonló 6 pines m alak. Elkezdtem multival összesípoltatni a saját csatimat, más lett mint az ábrán, aztán a linkeden lévőhöz néztem, az is más mint az enyém (színek, poziciók is) :U :F :W . Végülis a saját csatlakozódugómban a szálakat a linkeden levő kiosztás szerint rendeztem, úgy működik :C :R . De könyörgöm, itt már akkor kapásból 3 féle bekötésről beszélünk, mi a t***mért nem lehetett valami szabványt vinni bele. Még az a szerencse hogy a tápfeszt kitették messze, magába, a jobb oldalra, ha az jelre kerül, akkor jön a füst.

Azért így még a mezei optikai egérrel is ég és föld, megy mint atom, régebben vettem egy jobbfajta PS/2 egeret, most ennek tiszteletére használatba veszem.

(#68612) arn válasza DarthSun (#68611) üzenetére


arn
félisten

csak igy random radugdosni portokat eleg veszelyes :)

en a multkor epp csak atszereltem a konfigot masik hazba, sotetben fejeztem be, felredugtam a venticsatlakozot, vegig egett a vezetek az egesz a lapon :( nem halt meg, talan a venticsatlakozo is mukodik, de a lakkozasnak annyi a vezetek felett.

ennel csak az volt szebb muvelet, amikor menet kozben jumpereltem a 486 lcd kijelzojet, aztan vhogy lehuzta az at kapcsolo szigeteleset az elolap mozgatas kozben, es rovidre zart. hirtelen sotet lett a lakasban, es szerencsem volt, hogy nem vagott agyon.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68613) DarthSun válasza arn (#68612) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ugyanolyan 6 pines m alak a dugó, mint ami a lapon, simán rádugtam, meg sem fordult a fejemben hogy olyan ostoba emberek is léteznek, akik azonos tüskesor esetén is 3 féle variációt készítenek. Mint említettem, a szerencse hogy mindegyik variációban a táp ugyanazon tüske, valamint a hozzátartozó kábel színe is sárga fixen. A clock, data, ground felcserélése pedig nem okoz füstöt, csak nem működik...

(#68614) laskr99


laskr99
addikt

HBM2 eddig a 4. Réteg, remélem nincs több, mert sorra esnek le a memória tömbök :DD

Most maratom.

[ Szerkesztve ]

(#68615) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az Abit IS-50-be milyen vga-t pattintsak be? A proci egy 3.06 norti lesz, ramból egyelőre 1gb kerül bele, később bővítem 2x1gb-ra.
Az a tervem, h felpakolok rá néhány régi játékot és retró játékos masina lesz belőle.
Az alábbi LP kártyák vannak perpill itthon kéznél "fölösbe", de bármilyen ajánlást meghallgatok amivel ki lehet maxolni a gépet:

Aopen Aeolus FX5200-DV128
Matrox MGI G450-32 G45FMLDVA32DB
Gainward MX440 64MB bga tokozású, passzív hűtős.
Asus 9180SE Rev. 1.00 MX440 64MB

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#68616) Kadi Laci válasza flymi (#68615) üzenetére


Kadi Laci
tag

Szerintem ASUS MX440, amíg jobb nem akad. Egyébként miért nem 800 fsb procit választottál, 865 lap tudná fogadni. Bios mentés megoldódott?

Üdv: Laci

(#68617) gban válasza DarthSun (#68613) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pedig írtam Madara-sannak is hogy a régi rádugós ps2-k totál random kiosztásúak lehetnek.
Kíváncsi lennék, neki megoldódott-e.

Postázást nem vállalok.

(#68618) flymi válasza Kadi Laci (#68616) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

"The situation with the Prescott CPUs is the following: the VRM of the board does support them, but since the first retail revisions (up to C0 inclusive) of such CPUs have increased heat dissipation (from 89 W for the low-end models), their operation is not guaranteed in DigiDice. However, there are no exact figures for the maximum acceptable heat dissipation for ABIT's model, only the upper clock is indicated - 3.06 GHz. But the Pentium 4 of such clock (with FSB 533 MHz) consumes 81.8 W, which doesn't differ much from 81.9 W for the Pentium 4 3.0 GHz and 82 W for Pentium 4 3.2 GHz (both have a 800 MHz FSB). So, DigiDice can probably run any Northwood model, and if the future Prescott revisions will have lower power dissipation, it will also support them. But the Celeron/Pentium 4 on the Willamette core are not supported by this board."

Elvileg tudná igen, de inkább maradok az origi támogatott nortik mellett. Persze elképzelhető, h kipróbálom presivel is, van 3-as, 3.2-es és 3.4-es is.
Biost még mindig nem néztem. Tényleg a 20-as a "legújabb", 2005-ből.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#68619) Frawly válasza DarthSun (#68594) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt az MS-DOS 7.1-et érdemes feltenni a 6.22 helyett? Én retró emulátoroknál és virtuális gépeknél a 6.22-őt szoktam feltelepíteni.

(#68620) Frawly válasza Kadi Laci (#68616) üzenetére


Frawly
veterán

Én simán az FX5200-at tenném bele. Az MX440 igaz, hogy némileg több fps-t hoz játékokban és tesztekben, de csak azért, mert DX7-es kártya, hardveres shader nélkül, egy csomó effektet nem jelenít meg. Az FX5200 meg DX9b-s kártya, pixel shader 2.0-ás támogatással, és újabb drivereket is támogat, amiket talán az MX440 nem, ezért egyes játékoknál kevésbé problémás.

Persze mindkettő Videó Károly elég gyengécske, kicsit olyan, mintha az ember abból választhatna, hogy a bal vagy a jobb kezét vágják-e le. Egyértelműen egyik se, inkább egy Radeon 9xxx-sorozatos kártya, ha ebből a korszakból kell valami. Ha AGP-ből a legerősebb, akkor HD3850.

(#68609) laskr99: ejjnye, mi történt ezzel a szerencsétlen Ályemdé Paleo Vegával, hogy így ékszerként végzik a chipjei? Ennek hadrendben kéne még teljesítenie :(

[ Szerkesztve ]

(#68621) Fred23 válasza Frawly (#68620) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Ha AGP-ből a legerősebb, akkor HD3850."

Azt nem biztos, hogy tudná kezelni a lap.
Régi Dell gépeknél sokak által említett probléma volt anno, hogy átalakító chipes VGA-k meg sem nyikkantak bennük. Én is vettem egy 2003-tól 2004-ig gyártott GX270-be egy HD3450-et (Rialto chip és AGP), még forrasztottam is miatta, hogy legyen elég hosszú molex tápcsati neki, de meg se nyikkant, ha pörgette is a ventit a VGA-n. Nem adott képet sehogy. 865G chipset. Állítólag a tápcsati nélküli HD4350-nel is fölöslegesen próbálkoznék -még nem vettem olyat, de fogok- netes infók szerint.

[ Szerkesztve ]

(#68622) DarthSun válasza gban (#68617) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Végülis tapasztaltam már az M577 lapon, meg a P5A-B-n is, de azok hosszú, többféle tartalmú tüskesorok, belekeverték a PS2 mellé az USB- t is. ennél meg ugyanúgy néz ki az alakja és a pinszám is. Pld hasonlóan mesterit alkottak az AM2 lapokig is, ahol meg a front audio volt szálanként csatizandó, összevisza szabvány szerint, az AM2+ - tól már szerencsére szabványos, kompakt a dugó.

Az ilyen érdekességekre még Hofi- t tudom idézni : "ja, a sok nagytudású megalkotta, pedig ha én találtam volna ki, akkor csak egy hülye lenne"

(#68615) flymi : az FX5200, a tesztemben is több pontot hozott, mint a GeF4MX440, igaz mindegyik 64 bites, de ha 128 biteseket nézünk, gondolom hasonló lenne az arány

(#68619) Frawly : én mindkettőt feltettem, van amiben az egyik, másban a másik jobb/kompatibilisebb

(#68621) Fred23 : a HD3450 sima Asus, Asrock P4 lapokban megy(brandban nem próbáltam), feltételezem hogy a HD3850 is, ezt még nem néztem, de majd sokára megejtem, ha kiemelem és sorra kerül az a gép, melyben tanyázik

[ Szerkesztve ]

(#68623) flymi válasza DarthSun (#68622) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ezért is kérdeztelek benneteket, mert jobban vágjátok. Ati 9-es szériás kártyával is volt szerelve állítólag. Kérdés, h elfér-e a hdd keret alatt egy teljes értékű kártya vagy csak LP...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#68624) FF23 válasza Fred23 (#68621) üzenetére


FF23
senior tag

A brand gépeket kicsit máshogy kell nézni. Elsősorban a saját supportjukra figyelnek, mint bevétel, de vannak műszaki oka is.
Kicsi a világ, és ez a hsz. pont egy Dell GX270 bontásából származó táppal született (a ház a pincében várja a lomtalanítást, az alaplap @laskr99-nél kötött ki, hogy elénk tárja a 865G chipset rejtelmeit).
250W 16A/12V-on nem különösebben alkalmas plusz csatis VGA-k használatára(pl. egy korai Prescott mellett) ha jól rémlk, akkor az AGP-s VGA-k 35W TDP felett kérnek +12V-ot.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68625) DarthSun válasza flymi (#68623) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha találsz a 9- es szériából olyat ami elfér, akkor az a nyerő. Főleg ha 128 bites teljesértékű kártya. A 9600TX pld meglepett a teljesítményével. Ok, a 256 bites 9800Pro mégjobb, de az ritka már. Még a 128 bites 9550 ami manapság könnyen beszerezhető, és elég jó a teljesítménye.

(#68626) arn válasza Frawly (#68619) üzenetére


arn
félisten

Ha kell a fat32 a 2g feletti particio supporttal, akkor erdemes. Amugy mindegy. Win9x melle felesleges a 6.22.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68627) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok
Socket M és socket P foglalatrol nincs valahol egy táblázat?
Van most nálam egy régi noti Socket M foglalattal.
2 procim van ,egy 666 ,és egy 533 as fsb-s
Jo lenne valami pin moddal az 533-as procit 666 on hajtani.
Setfsb -vel megy csak a memoria idözités miatt bizonytlan a rendszer
Erre tippek? Melyik lábat , hova átkötni?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68628) Fred23 válasza DarthSun (#68622) üzenetére


Fred23
nagyúr

& FF23:
Brand gépeknél az is erős korlátozó tényező lehet, hogy játszanak az alaplapokkal adott szérián belül. Ami érdekes: nálam a 6600 GT elindul a Dell-ben, de a HD3450 meg nem. (Ami más alaplapban meg persze jó.)

Erősebb AGP-s low profile karikból néhány: 9100, 9600SE, 9550, 5500, 5700LE, 6200, Firegl T2-64S.

[ Szerkesztve ]

(#68629) petakpa1 válasza Fred23 (#68628) üzenetére


petakpa1
őstag

Nekem simán működik az AGP csatolós HD4650 egy HP D330-as gépben (i865G chipset), illetve nForce2 lapban sincs probléma vele...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68630) laskr99


laskr99
addikt

R9 290x

(#68631) flymi válasza laskr99 (#68630) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nagyon mutatósak... az ujjlenyomataid. ;] :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#68632) arn


arn
félisten

Szvsz is jobb lenne, ha vmi standard meretu vmit tennel melleje, mint egy euros erme pl.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68633) Kadi Laci válasza laskr99 (#68630) üzenetére


Kadi Laci
tag

Megérkezett a Barton, egészen friss (a tépőzáras fóliába némi sav is került :D )
Nagyon tetszetős, köszönöm szépen !

Üdv: Laci

(#68634) laskr99 válasza Kadi Laci (#68633) üzenetére


laskr99
addikt

Az nem sav, víz, el is felejtettem mondani :DDD Ha véletlen maradt volna sav a magon, az azt feloldotta volna :))

(#68635) laskr99


laskr99
addikt

GTX Titan:

(#68636) Fred23 válasza laskr99 (#68635) üzenetére


Fred23
nagyúr

Elképzeltem a fürdőszobát ilyen kockákkal kirakva, bejövős! Kicsit sok chip kéne hozzá mondjuk. :)

(#68637) laskr99 válasza Fred23 (#68636) üzenetére


laskr99
addikt

Meg jó sok idő :DDD

(#68638) laskr99


laskr99
addikt

HD7970:

(#68639) Tothg86 válasza laskr99 (#68638) üzenetére


Tothg86
tag

Lenyűgözőek! Főleg ez a néhány komolyabb chip mostanában. Olyan, mint mikor gyerekkoromban az alaplapok scifi városoknak láttam. Csak meg menőbb.
Szerintem is jó fejlesztés lenne egy szép homogén háttér, esetleg valami -skála mellé. Illetve valahova feltölteni, hadd nézegesse a járókelő.

(#68640) laskr99 válasza Tothg86 (#68639) üzenetére


laskr99
addikt

Rajta vagyok, dönthető lámpa(nagyon minden irányban) és fehér dönthető háttér kéne, próbáltam a papír lapot de nem adott megfelelő dolgot hozzá :(

+hát telefon helyett macro obi a gépemre :))

[ Szerkesztve ]

(#68641) Tothg86 válasza laskr99 (#68640) üzenetére


Tothg86
tag

Ez a háttér mindig kéznél van :))

[ Szerkesztve ]

(#68642) gban válasza laskr99 (#68640) üzenetére


gban
Közösségépítő

Esetleg milliméter-papír lenne hasznos háttér.

Postázást nem vállalok.

(#68643) RollandCG válasza arn (#68595) üzenetére


RollandCG
csendes tag

Nagyon sokáig AWE64 és GUS PNP kártyám volt, de senkit nem akarok elszomorítani, DOS-hoz ez a két legrosszabb kártya amit valaha kiadtak. Az utóbbi 10 évbe rengeteg VGA és hangkártyát vásároltam azaz kerestem a Szent Grált, nálam a kompatibilitás a lényeg.
Ha leülök esetleg valamit játszani vagy demót nézni akkor a játékból/demóból a lehető legtöbbet hozzam ki.
Jelenleg ezek vannak a gépembe:
SB16 (CT1740) + NEC-XR385 (Yamaha DB50XG)
GUS ACE 1.1
Adlib (Még össze kellene forrasztani)
Tandy Sound (folyamatban)
Roland MPU IPC-T MIDI kártya
+ Roland MT-32
+ Roland SC-55
+ Yamaha FB-01 (YM2164 (OPP) )
+ Yamaha MU-80 (folyamatban)
...és még maradt 2 szabad IRQ-m :-)
...és van még 4 videokártya mellette :-)
Nem akarok már "50db" gépet tartani, "kinőttem" már abból a korból, hogy korhű gépeket építsek (gyógyulok :-) ), az új projekt fedőneve neve: "egy gép mindenek felett" :-) ezt még az asszony is támogatja :-)



[ Szerkesztve ]

(#68644) Chris82 válasza RollandCG (#68643) üzenetére


Chris82
senior tag

Nekem is ez a koncepció, egy gép legyen ami rendesen össze van rakva a legjobb komponensekből, ha néha leülök nosztalgiázni. Ami nem kell, igyekszem leépíteni.
Kevés helyet foglal :)

(#68645) gban válasza Chris82 (#68644) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ezt én odáig fejlesztettem hogy semmit nem tartok meg, csak kicsit foglalkozok vele, felelevenítem az emlékeket, tesztelem, renoválom, javítom amit kell, aztán olyan kollégákhoz kerül a legtöbb dolog, szerintem elég normális áron, akinél 100% hogy jó sora lesz.

Postázást nem vállalok.

(#68646) Fred23 válasza Chris82 (#68644) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nálam 3 retrózós gép van egyben, meg egy halom alkatrész szerte a lakásban. Hely hiányában 5 fölé sosem fogok menni, nyuszikám se örülne neki. :)

Most éppen kedvem lenne egy 754-es konfigot beüzemelni (nincs is teljesen szétszedve), de zavar kicsit a tesztekben mért teljesítmény hiánya. Nem tudom, mennyire normális, de a legtöbb esetben nálam a 478-as konfig erősebb a 754-esnél. (Ennyit jelentene a dual channel memória? Vagy mi a szösz? 3.2-es NW húzatlanul vs 754-es Athlon 64 3000+ húzva.)

(#68647) Chris82 válasza Fred23 (#68646) üzenetére


Chris82
senior tag

Nekem is három volt, maradt a középső. :)

(#68648) envagyok


envagyok
veterán

DFI LANPARTY BI P45-T2S Elite laphoz keresek supportot, utolsó bios, driverek, etc.
Tud valaki segíteni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68649) r0b3r válasza Fred23 (#68646) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nálam szintén három, de kisebb a lefedett időszak. XT és PII közötti időszak érdekel csak. Ez a pár gép voszont kvm switch-el van állandóra bekötve és bármikor használhatóak szerelés nélkül. :)

(#68650) arn válasza RollandCG (#68643) üzenetére


arn
félisten

en innen indultam :D
Pedig egy geppel nem lehet a dos korszakot sem lefedni, egy hangkartyaval sem. Ha egy kartyat hasznalhatnek: jatekokhoz sb pro 2, demokhoz gus classic. A 16 bites kartyakbol max a nagyon kesoi korszak profital valamicsket, az ilyen midis egzotikumok meg sose voltak tipikusak - erdekesek, de nekem nem nagyon van nosztalgikus erzesem, amikor hasznalom oket. Az elejen tomkodtem sok hangkartyat a gepbe, a legkevesebb geppel talan ez volt a legkompatibilisebb felallas, minden esetre a 90-00 korszakra (jatekok, demok):

P3 - sblive + awe32 opl3 + gus pnp
dx4 - sbpro2 + gus classic + midi kartya (sc55 + mt32)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.