Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67101) envagyok válasza DarthSun (#67099) üzenetére


envagyok
veterán

Én csak 1 okból szoktam egyetlen hardverre nem figyelni korhűség szempontjából:
Gyorsabb HDD-t, SSD-t, rakok minden gépbe lehetőség szerint.
Világéletemben útáltam, mikor a háttértár miatt volt csiga egy gép, várni amíg kerreg a vinyó... brrr. :(((
Minden korban az adott leggyorsabb hardverek modern háttértárral hihetetlen gyorsak még mai szemmel nézve is.
A P4 3.4GHz gépemen Windows XP SSD-vel is pikkpakk betölt, talán még gyorsabban, mint a mai modern win10-es gépem. Igaz nem 4-5GB-ot tölt be a ramba, csak a töredékét ;]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67102) arn válasza Oliverda (#67098) üzenetére


arn
félisten

ez a cel :) meg nem jelenti azt, hogy tesztpadon nem probalok ki egy csomo mas dolgot. de szamomra ezek a gepek idokapszulak (os, sw es drv szinten is korhuek), visszarepulni az idoben, es van mar annyi belole, hogy nem erdemes kevernem a korokat, egyszeruen beallitok egy masikat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67103) DarthSun válasza Hosssszu (#67100) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Asszem egyikben sem menne, ahogy nézem a leírást. PCI v2.2 kell neki, valamint a támogatott déli híd is kisebb az SS7- ben és egy 486- ban.

(#67104) arn válasza envagyok (#67101) üzenetére


arn
félisten

pedig vhol a resze, hogy eljussak a korabeli sebessegfilinghez. eloszor amikor osszeraktam egy ghzes p3at, 256m ramot, meg x evvel ujabb vinyot, meg is lepodtem, hogy a win98 olyan rohadt gyors lett, hogy ilyenre nem emlekeztem :D perpill ugyanez p700, 128m es korabeli 27g hdd - ez tulajdonkepp szinten nagyon overkill 99 vegen, de ez mar olyan volt, ami remlett.

en valahol a balanszot keresem a meg elfogadhato sebesseg azokkal a programokkal, amit hasznalok abbol a korbol, de korhu marad. ezert is keszult a nagy benchmark tabla, hogy lassam kb, hogy milyen evekre erdemes fokuszalnom. ha lassu valami, valtok az eggyel ujabb masinara.

kb mint az autorestauracio, es a hotrod - kit mi fog meg. en tuti restauralnek, ha autokrol lenne szo :) visszaallitani az eredetit.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67105) Oliverda válasza arn (#67102) üzenetére


Oliverda
félisten

Világos. Ha lesz egyszer egy akkora házam/lakásom, ahol ki tudok magamnak jelölni egy legalább 20 négyzetméteres játszószobát, akkor én is nekilátok ennek. :))

envagyok: Egyetértek. A HDD-kre nem tudok kellemes nosztalgiával visszatekinteni. Lassú, megbízhatatlan, hangos vacak az összes. Elégedetten fogok bólintani egyet, amikor az utolsó darab elhagyja a WD vagy a Seagate gyártósorait. Szerintem ez 2030-ig meg is történik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67106) Hosssszu válasza DarthSun (#67103) üzenetére


Hosssszu
őstag

Első oldal végefelé:
"Ennek köszönhetően az i-RAM elvileg szinte minden alaplappal kompatilis lehet, de azért vegyük figyelembe a gyártó listáját is a vásárláskor."

De közben rájöttem hogy hülyeséget írtam, mert a leglassabb SSD is gyorsabb szerintem mint a SATA1 port. Így nem sok értelme lenne bármilyen gépbe tenni ezt a csodát.
Így inkább offolom is a hsz-t.

[ Szerkesztve ]

(#67107) zoltanz válasza Oliverda (#67098) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én is hasonlóképpen gondolom. Hozzá tenném pl az alternatív OS is használatot. Pl hiába nem retro egy alkatrész, de pl Linuxon tesztekben kvázi retro eredményre képes csak a driver-ek vagy egyéb miatt. Persze inkább féloff-ak ezek a konfigok akkor is.

Ranagol_5
Hajlékony Riser kábel X16 PCI-E-hez nincsen?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67108) DarthSun válasza Hosssszu (#67106) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Overkill szempontból azért mégsem teljesen off az ötleted.
- 386- ban én is használok DOM- ot (flashmeghajtó). Az ISA csatoló korlátozza a linear átvitelt, de a hozzáféfési idő miatt mégis sokkal gyorsabb, ráadásul DOS alatt sok kis filevel dolgozik a gép, arra pont kedvező.
- SATA1 alatt működni képes SSD esetén ugyanilyen effektus, a random acces sokkal jobb, emiatt pörgősebb lesz minden mint HDD- vel.

(#67109) Oliverda válasza DarthSun (#67108) üzenetére


Oliverda
félisten

A flash-alapú tárak legnagyobb előnye az alacsony elérési idő, a lineáris átvitel csak a második helyen szerepel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67110) Hosssszu válasza DarthSun (#67108) üzenetére


Hosssszu
őstag

Igazad van, az ISA slot valóban korlátozó tényező tud lenni.
Ezzel először akkor szembesültem mikor vettem egy ISA slotos 10/100-as hálókártyát. Ugyan a kapcsolat 100Mbit/s volt, de gyakorlatilag mégis kevesebb.
Már nem emlékszem pontosan, de az ISA mintha valahol 7MB/sec sebesség körül van. Persze lehet tévedek, de szerintem nagyságrendileg valahogy így van.

(#67111) DarthSun válasza Hosssszu (#67110) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Korlátoz, az ISA IDE csatoló a gyakorlatban megáll 1.8 MB/s- nál, elméletit most nem is tudom. A hálót kevered sztem, ISA- ban 100Mbit- es nem létezik, az már 12.5 MB/s, amihez az ISA nagyon kevés. 10Mbit- esek voltak abból csak.

(#67112) Hosssszu válasza DarthSun (#67111) üzenetére


Hosssszu
őstag

Már hogyne létezne:



Vigyázok is rá, mert szerintem kuriózum.
Mondjuk mostanában nem retrózok, így a kártya is pihen.

(#67113) Oliverda válasza DarthSun (#67111) üzenetére


Oliverda
félisten

8MB/s a 16 bites ISA maximuma: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67114) Hosssszu válasza Oliverda (#67113) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi! :R

Akkor nem is írtam nagy hülyeséget. :))

[ Szerkesztve ]

(#67115) DarthSun válasza Hosssszu (#67112) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép darab. Hát ezt nemtom hogy hozták össze, az ISA hálók nálam jó ha max 1MB/s- ig felmennek másolásban, de inkább alacsonyabb. Esetleg a "base" , talán annyi hogy 100- as switch/router- en is kompatibilis. Gigabit routerrel gondja van a 10Mbit- es kártyáknak, emiatt a routerre csatlakozik nálam egy 100- as switch, arra mennek a 10Mbit- es hálóval rendelkező retrok. A DHCP- vel így sincs gond, a router kiosztja a switch- re is. DHCP- t meg már a Win3.11 is tud a TCP32 patch- el.

(#67116) Oliverda


Oliverda
félisten

1 gigás DDR400-as brand modulért mennyit szabad kiadni manapság?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67117) r0b3r válasza envagyok (#67101) üzenetére


r0b3r
senior tag

Mondjuk a munkahelyi Win10-es gépemnél még az XT-m is gyorsabban tölt be...egyszer lemértem, 1perc 40mp. :D Dell 5820.

(#67118) r0b3r válasza arn (#67104) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nekem is tök jó gyors a PIII 500 SCSI vinyóval... nem ilyenre emlékszem régről, mikor IDE vinyóm volt. :)

(#67119) DarthSun válasza Oliverda (#67113) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elméleti... :U , a gyakorlatban még a VLB IDE csatolók is megállnak 3-4MB/s környékén. Nálam ISA soha nem préselt át 8- at, egyik kártyára sem, pedig van pár olyan gépem.

(#67120) Hosssszu válasza DarthSun (#67115) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi! :R

Igen, kb. úgy van ahogy írod. Tudja a 100-at, de természetesen nem jött neki össze a 100Mbit/sec sebesség. Mondjuk (emlékeim szerint) a 10-től gyorsabb volt.
Érdekes hogy a gigabit router nem szereti a 10-es sebességet. Persze gondolom ritka, de nem hinném hogy komoly munka lenne a gyártók részéről bennehagyni ezt a lehetőséget.
A jó öreg Win3.11. Emlékszem van rá egy 32 bites patch is, amivel néhány Win95-re írt program is elindult.

Egyébként volt nekem anno egy picimaci ISA kártyám is.
Akkor éppen az volt a fétisem hogy a 386-ban legyen USB (is). :Y
Vettem is egy kártyát ami ISA-slotos volt és volt rajta kettő picimaci port. Az volt az elképzelés hogy abba teszek egy picimaci USB kártyát és akkor minden tuti lesz.
Hát sajnos zátonyra futott, mert az csak 16 bites picimacit tudott és USB kártyát csak 32bitesben találtam.
Pedig jó poén lett volna. :DDD

(#67121) r0b3r válasza DarthSun (#67119) üzenetére


r0b3r
senior tag

Mivel méred a sebességét? Kipróbálnám a SCSI VLB-t. :) DX2-66-on van értelme, vagy nem hajtja ki rendesen?

(#67122) envagyok válasza Oliverda (#67116) üzenetére


envagyok
veterán

Ha jófajta, 1000ft/GB.
Én legalábbis annyit adnék érte.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67123) DarthSun válasza Hosssszu (#67120) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, a 32bites patch : Win32s néven fut, konkrétan az említett TCP32 előtt is fel kell tenni hogy működjön a TCP/IP, de praktikus, mert ugyanolyan DHCP felületet ad Win3.11 alatt, mint ami a Win98- ban is van.
USB ott talán reménytelen, az PCI buszhoz van kötve hardveresen.

(#67121) r0b3r : DOS alatt ? SpeedSys a modern Orosz DOS bench (tudnak az Ororszok), vagy a régebbi Core 3.03.
Példák : Overkill P4 mérése a Speedsys- el, ugyanezen gép Win alatt Aidával.
Retrobb gépben, Core 3.03 és flashmeghajtó [link], látszik hogy az átvitel 1.68 MB/s max, viszont az acces N/A, nem mérhető a korabeli program által, olyan gyors.

(#67124) r0b3r válasza DarthSun (#67123) üzenetére


r0b3r
senior tag

Win95 és a hozzá tartozó DOS van rajta, szóval valamelyik... :U

(#67125) DarthSun válasza r0b3r (#67124) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Win95 : Aida, Everest, DOS : SpeedSys vagy Core 3.03, tehát ugyanúgy tudod mérni mint ahogy fentebb írtam.

(#67126) Oliverda válasza DarthSun (#67119) üzenetére


Oliverda
félisten

Fogadni ugyan már nem mernék rá, de határozottan rémlik, hogy a 240-es Maxtor 10 MB/s körül ment egy Am386 DX40-ben egy 16 bites vezérlő társaságában.

Most nézem, hogy a feljebb említett érték a 8 bites verzióra vonatkozik, a 16 bites értelemszerűen a dupláját tudja (magasabb órajel mellett), ergo akár a 100 megabites háló is kihajtható vele:

A VESA órajeltől függően (25-50 MHz) 100-200 MB/secet tud, tehát az a 3-4MB/s baromi kevés, ott valami el lehetett baszkurálva.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67127) petakpa1


petakpa1
őstag

Tegnap/tegnapelőtt volt itt szó retro gép vs modern SSD témáról.

Nekem sikerült összelőni egy ilyen párost:
Asus TX97-E lap
Sil3114 SATA vezérlő
128 GB-os Samsung SSD

Íme az Aida által mért olvasási sebességek

Sajnos a PCI csatoló 133 MB/s es sebességét nem éri el, de vélelmezem ez annak köszönhető, hogy a videókártya, hangkártya, és hálózati kártya is foglal valamennyit a PCI busz sávszélességéből.
(Egy modernebb nForce lapban ugyanez a Sil vezérlő + SSD párossal szépen kimértem a 133 MB/s-et.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#67128) Oliverda válasza petakpa1 (#67127) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez teljesen jó eredmény, tekintve, hogy a 133 MB/s az elméleti maximum, amiben benne van a többletterhelés (overhead) is. Szerintem ennél sokkal többet akkor sem tudna, ha nem lenne más aktív eszköz a buszon.

Milyen proci volt benne? Ezzel lappal akár a P1+SSD kombó is megvalósítható, vagy esetleg Cyrix 6x86-tal vagy K5-tel is meg lehet kínálni. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67129) petakpa1 válasza Oliverda (#67128) üzenetére


petakpa1
őstag

K6-2+ proci van benne, 83x6=500 MHz-en.
A Te Acorp TX chipes lapodban is mennek a K6-2/3 procik ha találsz megfelelő BIOS-t. Alaplapon a szorzót jumpereld 2x-re, mert ezt a K6-2/3 procik 6x-nak érzékelik.
Attól függően, hogy FSB 66/75/83 MHz-re van jumperelve kapsz 400/750/500 MHz-es CPU órajelet. Utóbbi a max órajel amit socket 7 rendszeren el tudsz érni.

Ha Budapesti vagy egy K6-2/450 CPU-t (ami nekem ebben a lapban ment 500 MHzen gond nélkül) tudok kölcsön adni pár hétre :)

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#67130) DarthSun válasza Oliverda (#67126) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Arn mérései az összefoglaló linkjéből, A VLB 486- ban is 1MB-4.7MB/s a gyakorlatban, a tipikus a 3-4 körüli. Nagyon fürge 386 lehetett az. Éppen VLB teszthez készülök, már összeállítottam a RIG- et, kíváncsi leszek, de régebbről is hasonlókra emlékszem.

100- as futurisztikus ISA hálóm nincs, tehát nemtom, de a 10- esek rendre, egyik retro gépemben sem érték el másolásban az 1MB/s- ot sem.

Amúgy 386-486 gépekben nem is nagyon van szükség magasabb átvitelre, kisebbek a csomagok, hamar átmennek így is.

(#67131) Oliverda válasza petakpa1 (#67129) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem nincs (illetve nem is volt) olyan Acorpom, viszont van egy Epox MVP3G2 lapom ami állásában elhalálozott. :( Gondolom, valamelyik kondi száradt ki vagy az északi híd forrasztása rohadt meg. Megpróbálom majd megcsináltatni. Pont az általad már kipróbált SSD-s teszt miatt rendeltem hozzá pár éve egy vadiúj PCI-os VIA vezérlőt. Akkor derült ki, hogy nem indul. Van hozzá K6-III+ ami ment már benne 600-on. (Sőt, már 666,7-en is. :D)

DarthSun: Érdekes. Az eredményekből jól látszik, hogy a vezérlő lehet a szűk keresztmetszet. Érdekelne, hogy az a Western Digital Caviar 2700 730M milyen számokat adott vagy adna egy integrált vezérlős, pl. 440BX lapban.

"de a 10- esek rendre, egyik retro gépemben sem érték el másolásban az 1MB/s- ot sem."

Tekintve, hogy 10 megánál 1,25 MB/s az elméleti maximum, az ~1MB/s teljesen jó eredmény. A 100 megásnak optimális esetben hoznia kellene a 8-9 MB/s-t.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67132) arn válasza Oliverda (#67105) üzenetére


arn
félisten

En szeretem a mechanikus reszeket a regi gepekben. Ez fog a leginkabb kihalni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67133) arn válasza Oliverda (#67126) üzenetére


arn
félisten

Soros atvitelben kb a tizedet tudtak tipikusan. Bufferelve a triton chipsetek tudtak ilyesmi sebesseget 95-96 kornyeken, de a leggyorsabb fireballok mentek olyan 6 megat.

A tipikus 386 isa kontrollerrel a korabeli 1-200 megas vinyok 1mb/s alatt mentek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67134) Oliverda válasza arn (#67132) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy-két halk ventilátor ellen nincs kifogásom, de a sivító, rezonáló merevlemezek többé-kevésbé mindig is zavartak. Visszagondolva, a legtöbb bosszúságot a magneto-mechanikus adattárolás okozta számomra (és az ismerősök számára is) amióta az eszemet tudom. Egyik pillanatról a másikra megpurcano floppyk és HDD-k, odaveszett adatok, 1-2 évente garanciáztatás. Szvsz a magnetomechanikus technológia csak egy púp (volt) a számítástechnika hátán, kényszerpálya.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67135) petakpa1 válasza Oliverda (#67131) üzenetére


petakpa1
őstag

Bocsika, akkor összekevertelek valakivel, aki épp egy TX chipsetes Acorp lap kapcsán kérdezgetett itt a héten.

Ugyanilyen Via chipes sata vezérlőt szereztem én is először, csak Raid-es verzióban. Sajnos akármilyen SSD-t, modern és gyors HDD-t kötöttem rá 60 MB/s fölé nam akart menni sebességben. Azt hiszem átflashaltem BIOS-át sima Satalink vezérlőssé, de az sem segített. Ezután váltottam Sil3xxx típusra. Kíváncsi vagyok Neked mit produkál majd a Via-s.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#67136) Oliverda válasza petakpa1 (#67135) üzenetére


Oliverda
félisten

Beszámolok majd arról is. Ahogy nézem, a Sil 3114 sem egy nagy összeg, ráadásul azon van BIOS is. Próbáltál már bootolni róla?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67137) zoltanz válasza arn (#67132) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hdd engem sem zavart nagyon, illetve nem volt vele sok meghibásodás, kellemetlenség, kivéve hordozható eszközöket. Floppy már más tészta, cipelhettem a notit legtöbbször abban az időben.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67138) petakpa1 válasza Oliverda (#67136) üzenetére


petakpa1
őstag

Persze. Arról megy a rendszer :)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#67139) envagyok válasza arn (#67132) üzenetére


envagyok
veterán

Nem kell kidobni a régi HDD-ket, de ha nem használod, nem megy tönkre.
10 év múlva iszonyat ritkák lesznek.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67140) arn válasza envagyok (#67139) üzenetére


arn
félisten

Most is azok, csak szerencsere sokan elcsabulnak kesobbi vinyokra, vagy sdkartyara.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67141) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kicsit teszteltem.
Egy közepes Pentium3 + Voodoo2 -vel elértem már ennél többet is. (35 Fps-t pontosan) Ezek a nyílt meghajtók elég silány teljesítményűek Linux-on GeForce-okhoz.

Asus P5N73-CN nForce 630i (MCP73PV)
Xeon E5205 2x1867 MHz
IGP GeForce 7150 600 Mhz megosztott 256 MB nyílt driver
2 GB Ram DDR2-800 @CL5
MX-Linux és Wine

Quake3 defaut:
31,5 FPS

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67142) DarthSun válasza Oliverda (#67131) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Coppermine P-III 750@930- al BX lapban 2 vinyót blogoltam nemrég :
40GB Samu, 1GB Seagate HDD- k
Dos alatt : SpeedSys a 40- esen, Core 3.03 mindkét HDD- n.
Itt már PCI buszon csatlakoznak, gyorsabbak relatíve.

[ Szerkesztve ]

(#67143) zoltanz válasza zoltanz (#67141) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem voltam pontos, a Voodoo2 800/600-ban hoz 35-öt, ez 20,5 FPS-re képes mindössze ebben a felbontásban. Akkor inkább Voodoo1 szint, 3Dmark 2001-ben 1000 pont alatt lehet.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67144) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kissé megint késébe kerültem, voltak kis xopacsok. Összeállítottam a highend VLB RIG- et.

Feltettem, szépen indult, de a bootolás megállt a starting msdos- nál. Hát a POST ok, BIOS- ban tudok mindent állítgatni, meg is tettem, vettem lazára/közepesre/feszesre mindent, ramok-kessek, szinkron, transzparent mód, aztán WS jumper, 33MHz határ alá-fölé, jumperelés DX4- re. Néha azt elértem hogy kicsit továbbment, de megállt-befagyott. Gyanúm a Gotek volt, talán a pen elhagyta magát, hát mondom nem sok meló, format majd felzúgattam 21 lemezt, bootok, meg pár próbaprogram.

Vissza a pen a Gotekbe, ugyanaz. Bemértem a CR2032- őt, lemerült, cseréltem, gond megmaradt. Elkezdtem cserélgetni az alkatrészeket, semmi nem változott, de legalább BIOS postig le lettek próbálva. Tápot lemértem, feszek hajszálpontosan 5/12V. Proci maradt, kivettem a PODP- t, helyére egy ODP DX4, bejumpereltem, és lám megy minden, egyből bootolt a Gotek. Vagy valami baja lett a PODP- nek, vagy a lap nem szereti, később megnézem másik lapban. Telepítés idejére marad a DX4, aztán majd megnézem 5x86- al(AMD/Cyrix) és TurboChip- el, hogy azokra mit lép. A DX4 amúgy megy szépen úgyis hogy minden fastesten van, és Landmarkban végre 20K felett a video eredmény(S3 805 van most bent), PCI- s nem hoz ennyit. Proci jó forró, az ujjam max 5mp- ig bírja, a FET- ek viszont hidegek :Y . Próbáltam 3x40 MHz- en is, ott már bizonytalan, lazább időzítés esetén is. Lehet hogy segédventivel menne :U . Hát a Socket3- nak is lelke van mint az SS7- nek :) , volt vagy 100 bootolás, de még szerencse hogy Gotek- ről gyorsabb és nem kell a read-erroros floppykkal bajlódni.

Megy rá egy optika, aztán jön ismét egy nehezebb feladat, kell találnom a készletben egy hozzávaló működő vinyót...

(#67145) Oliverda válasza DarthSun (#67144) üzenetére


Oliverda
félisten

Soyo SY-4SAW2 laphoz volt már szerencséd? Elvileg ez a legutolsó olyan, kereskedelmi forgalomba került lap amin volt VLB.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67146) arn válasza DarthSun (#67144) üzenetére


arn
félisten

melyik bios verzio? milyen datum?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67147) arn válasza Oliverda (#67145) üzenetére


arn
félisten

ezek a hibrid megoldasok sose jok, vagy a pci, vagy a vlb van vmilyen chipen keresztul az elsodleges buszhoz kotve. az asus gx4 v2.1 a legjobb vlbs lap.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67148) Oliverda válasza arn (#67147) üzenetére


Oliverda
félisten

Próbáltad? A SiS 85C496/497 natívan támogatja mindhármat. A VLB a gazdabuszon van, a PCI az északi-hídon, az ISA pedig a délin:


[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67149) gban


gban
Közösségépítő

Megnéztem belül a AT-feelinges ATX tápot, nem is annyira gagyi (az én szememnek):

Postázást nem vállalok.

(#67150) DarthSun válasza Oliverda (#67145) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A linked 403 hibára fut, de szerintem olyan lapom nincs, nem is volt.

(#67146) arn : a lap rev 1.7, ahogy néztem mindegyik rev kissé különbözik, jumperelésben is, de végülis elég jól fel van szitázva, csak a szorzó derült ki nehezen. Dátumot látom, BIOS fene tudja,
POST kiírás feül :Award BIOS v4.50G
alul :
04/26/94-SIS-85C471-i486SV2G-00
#401A0-0204-DB2

#67148 : VIP- es lap, nagy ritkaság, azért már nagy lóvét elkérnek, feltéve ha tudja a tulajdonos hogy milyen értéke van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.