Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) arn


arn
félisten

atepitettem az 233as mmx + v1 konfigot (1997.09) k6-2 333 + v2re (1998.06). a v1et kb semmire sem tudtam hasznalni, a p3ban meg a v2 volt kihasznalatlan. meg tobb szempontbol finomitasra szorul, de az majd kesobb. igy talan jobban illik a socket 5 es a slot 1 koze sebessegben.

AMD K6-2 333 CPU
Asus P5A (ALi ALADDiN V) mainboard
Mosel Vitelic 64M SDRAM RAM
Asus 3DP-V3000/TV 4M PCI (NVIDIA Riva 128) VGA
Diamond Monster 3D II 12M PCI (3Dfx Voodoo2) VGA
Creative Sound Blaster AWE64 Gold PnP sound card
Gravis Ultrasound Plug & Play 8M sound card
Quantum Fireball ST 4.3AT HDD
Cyberdrive 240D CD-ROM
Mitsumi 3 1⁄2 FDD
TK2002 case
Enermax EG365P-VE PSU

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67802) DarthSun válasza arn (#67800) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

CPUworld szerint 200- as volt az első K6-2. Azt nem is tudom hogy van-e a gyűjteményemben :B . 333- as biztosan van, és az megy 400- on is úgy emlékszem, de majd ellenőrzöm ha visszatérek az SS7 projekthez.

(#67803) DarthSun válasza arn (#67801) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép gép, príma fotók.

(#67804) hcl válasza petakpa1 (#67793) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én vettem 5ALI61-et, és ugyan lemaradt a P2-ktől, de nem bántam meg. Ma is megvan :)

@zoltanz : A 486-omat azért nem tuningoltam, mert nem volt rajta lehetőség, a 286-ról meg azt se tudtuk, mi az a tuning :D A K5-133 az első tuningcikk olvasása után ment fel 180 környékére, semmi baja nem volt. A K6 nehezebb eset volt, nem akarta, aztán sikerült sok év múlva felrántani 450 köré a 350-est, de pár év után belepusztult, így abba a gépbe (akkoriban már anyámnál volt mailkliens modemes neten) lett egy 550-es. Ez most újra a szétvagdosott 286 házban van, amiben 2002-ig volt :D
Nem voltunk vastagok, a környéken sem senki, pont azért tuningoltunk (ésszel) mert kellett volna a kraft :D

@arn : " 98 ev kozeperol beszelunk. es a nagy joletben akkor k6-2ot vettel, egyaltalan nem okozott "
Jó, nyilván, az Intel első Pentiumjai meg bugosak voltak. Puff.
"s a nagy joletben akkor k6-2ot vettel, egyaltalan nem okozott problemat a lap lecserelese, "
Öööö, bocs, okozott. Csak azért vettem hozzá lapot, mert nem volt tiszta, hogy menne-e a régiben. Ment volna... nem voltam boldog...

Mutogatni való hater díszpinty

(#67805) arn válasza DarthSun (#67802) üzenetére


arn
félisten

amikor megjelenik nem egy orajelen jon ki, a legnagyobb orajelu elso k6-2 a 333as volt. azert 95os fsbvel, mert az akkori stepping nem tudott tobbet. ami neked van az vmi ujabb mag.

nezd meg a korabeli reviewkat. [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67806) arn válasza DarthSun (#67803) üzenetére


arn
félisten

koszi - majd normalisabb fotok is lesznek, ha osszeall.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67807) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jöjjön az izgalmas feladat - kicsomagolás, fotók.

Gyűjteményi darab, csodaszép Ti4200


Radeon X1300AGP

SB0100

Hiánypótló HDD-k - 2 laposMaxtor 40, WD 80, Samu 40GB



3 ATX táp középretro gépekhez - DTK, Q-Tec, Sárga címkés - ezt választottuk márkanévnek :)


Tökéletes pakk, szép, mindent lepróbálva kaptam, most egyelőre a BE6- hoz választom és egyben ki is próbálom én is :
DTK táp, WD80 vinyó, Live SB0100, Ti4200 (ebből a GeForce- ból van egy OEM darab már, más konfigokban mértem, lesz hasonlítási alap).

(#67808) arn


arn
félisten

Jo cuccok, azzal a qtecel vigyaznek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67809) zoltanz válasza hcl (#67804) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A 286-486-MMX és Voodoo 1-2 időkben igazából nem is éreztem szükségét a tuningnak.
Azután is csak komolyabban a Vga-kon játszottam az órajelekkel kissé, hogy nagyobb felbontások fussanak a játékok. Proci, memória tuningnak kis előnyei voltak csak itt-ott. Inkább cseréltem egész platformot, úgyis kellett pl AGP, PCI 2.2, PCI-E csatik vagy az utasításkészletek (SSE/SSE2) vagy a memória korlát miatt. (Linux-ok kihasználták, cache-seltek)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67810) arn válasza zoltanz (#67809) üzenetére


arn
félisten

azert a v2 nagyon nem futja ki magat... siman skalazodik eleg magas prociszintig.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67811) r0b3r válasza arn (#67806) üzenetére


r0b3r
senior tag

Na igen... belülről nem egyszerű fotózni ezt a házat. :DDD Nekem a Slot1, SCSI PIII-500 van most a tesójában. :)

(#67812) hcl válasza zoltanz (#67809) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi éreztük volna, mert gyengusz gépek voltak mindig... 33Mhz-es 486 lehetett volna 40MHz ingyen... A K5 is azért kezdett tuningolódni, mert ha megy, nyertem, de persze óvatosan. Haverok is, mindenki igyekezett többet kihozni a gépéből :)
Az AthlonXP azért lett húzva, mert drága volt a RAM, meg amúgy is, miért ne?
A Core2-t meg hülyeség volt alapon használni :D Az 2.1 helyett helyből ment 2.7GHz-re :) Azután meg csak lapos jött, ezt sajnos nem lehet értelmesen tuningni. A 2014 körüli melóhelyen megpróbáltam az ottanit, minimálisan lehetett csak.

Én meg videokártyát nem tuningoltam. 2000-től nem nagyon játszok, gép is mindig gyenge volt hozzá, nem volt ingerencia.

Mutogatni való hater díszpinty

(#67813) arn válasza r0b3r (#67811) üzenetére


arn
félisten

nekem csak azert van meg, mert nem talaltam jobbat helyette :) amugy mar reg kivagtam volna... a multkor majdnem sikerult egy alu hazat venni, ami a vilag legelso alu cm haza volt 99ben. de nagyon pofatlan arat kertek erte :( akkor a szepseges inwin menne socket7be, az ugyis olyan 97-98ban volt igazan nepszeru.

amennyire megritkultak a szep allapotu 90es evekbeli hazak, mar lehet megadnam azt az arat erte.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67814) r0b3r válasza arn (#67813) üzenetére


r0b3r
senior tag

gondoltam... már az elején se volt róla jó véleményed... :DDD

(#67815) arn válasza r0b3r (#67814) üzenetére


arn
félisten

Konzervdobozbol nem lehet jo minosegu hazat csinalni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67816) zoltanz válasza hcl (#67812) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkoriban adatbázisokkal dolgoztam, azon max a Raid lemez tömb segített.
Én sem játszok már, néha barátokkal Fifa ilyenek.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67817) hcl válasza zoltanz (#67816) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért procierő adatbázis alá sem árt, meg sok ram, de a háttértár az tuti sokat dob :) Mindenen is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#67818) DarthSun válasza DarthSun (#67807) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mélykómában volt a lap. Az eltett állapotban, procival-ramokkal nem indult. Sippantás sem volt. Tök süket. Gondoltam igazítani kell a procin, nem jött be. Hátha a ramok fáradtak meg, nem mennek 133- on, tehát kicseréltem a procit sima Katmai/500/100- ra (sokáig kerestem, a slotos procikat külön dobozban tartom, rendet raktam, így egy darabig nem is találtam :DDD :W melyik dobozban van). Meglett, beletettem, néhány indítás, megint semmi. Kivettem az egyik ramot, a bentmaradtat kisípolta, tehát végre valami életjel. No akkor keressünk bele, rengetegből 3db 128- ast sikerült találnom (egyenként), melyek mennek. Ok, bele mind a három, kisípolja. Felemás ramok, végül úgy sikerült hogy az egyoldalas van a 1- es, a kétoldalasok pedig a 2-3 slotban, 384 lett a vége, lényegében elegendő, 500- as procin úgysem indítok UT2004- et. Végre települ a 98, a Sosket3- hoz képest észvesztő sebességgel.

Feltehettem volna helyette a Via P4 lapot, melyet nemrég próbáltam ki, markánsabb eredmények jöttek volna, de csak azért is ez kellett, legalább látszik hogy mit megy az SS7- hez képest. Később persze lehet megnézem a P4- ben is.

A konfig tehát :
Abit BE6 lap
P-III Katmai 500MHz proci
3x128MB SD 133@100 CL2
MSI Ti4200 video
Live SB0100 hang
HP ISA háló
USB 2.0 bővítőkártya
WD 80GB vinyó
LG DVD
Gotek
DTK 300W táp
Ugyanúgy felszoftverezem mint a K6-III+ - os konfigot -Win98SE+UOSP telepítés alatt.

Mérések a teljes konfig mennek majd, hogy igazságos legyen, valamint úgy látni hogy mindennapi felhasználás mellett mire számíthatott a user.

(#67808) arn : nem volt még tápdurranásom, bátrabb vagyok, a -5V klasszikus is kell...ritkul
#67810 : azon meglepődtem én is, többször felül kellett vizsgálnom az előző döntéseim, hogy mennyi max procit kér

(#67819) jokeph válasza hcl (#67812) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jóféle E8400/8500/Xeon E3120/3130 meg egy faja X38/48 vagy P45-ös lap és mehet a C2D az égig, 4 GHZ+. :D

(#67816) zoltanz: :K
SATA SSD RAID-ba kötve ? ;]

(#67813) arn: Szép kis kuckó. :C

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67820) arn válasza jokeph (#67819) üzenetére


arn
félisten

anno rohadt draga volt, mostanra meg ritka mint a feher hollo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67821) hcl válasza jokeph (#67819) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem P35 volt, de a 3GHz kb. annyi volt, hogy átírtam az FSB-t.
Aztán 2,7 lett, mert ott még a RAM-ok is a gyári közelében voltak megfelelő osztóval.

Mutogatni való hater díszpinty

(#67822) jokeph válasza hcl (#67821) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az is van elrakva, Asus P5K3C Deluxe Wifi képében. :D
Meg egy P5E3 Deluxe (X38), egy P5Q (P45) és egy P5N32-SLI. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67823) hcl válasza jokeph (#67822) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Asust nem akarok látni még egyszer, hiába az van a Vmware alatt most is :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#67824) jokeph válasza hcl (#67823) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mi a baj az Asus-al ? :D
Kicsit fötörtem, előbújt még egy MSI G41 P25 (DDR3), egy Gigabyte P35C-DSR3 (kombó DDR2 és DDR3, DDR2-vel dög a lap, DDR3-al megyen) és egy P35-DSR3 is a EP43T-USB3 is.
Nehogy azt hidd, Asus függő vagyok. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67825) hcl válasza jokeph (#67824) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akárhányszor találkozok vele, valamit megszívat :D
Saját SNSV cuccom nem is volt eddig... Többek között ezért :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#67826) DarthSun válasza DarthSun (#67818) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát azért a BX az BX. Szépen pörög az SS7 is ha már jól be van lőve, de az kényes. BX esetén nem kell keresgélni hogy melyik a jó driver/beállítások, tökmindegy mindennel zavartalanul megy, nemigen kell görcsölni.
Konfig leírása a kapcsolódó hsz- ben, összeállítottam :

A Dell tokozású Katmai nagyon patenten áll a helyén, precíz rögzítésű. Toltam a 3DMark- okat, a képeken a CPUz kistesztjében hasonlítgatást is tettem - a prg szerintit.

Desktop - Aida+CPUz kistesztek

A Live is kifogástalan

Az UOSP- s 98 alatt a Win8- hoz szerkesztett TC is szépen fut

SS7- K6-III+ -hoz a közvetlen hasonlítás majd a 9800Pro- val, mivel az avval volt mérve részletesen (és jóval erősebb kártya mint a Ti4200), de előtte még az X1300AGP kipróbálása jön.

[ Szerkesztve ]

(#67827) arn


arn
félisten

Nagyon finoman fogalmaztal a ss7el kapcsolatban :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67828) DarthSun válasza arn (#67827) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:DDD , írhattam volna így is - ha még nem használtad az SS7- et R9800Pro- val vagy erősebb NV kártyával, és/vagy nem expert gyakorlott vagy, akkor ne felejts el lónyugtatót kitenni az asztalodra.

(#67829) arn válasza DarthSun (#67828) üzenetére


arn
félisten

De hasznaltam, ezert nem probalok v3nal vagy riva128nal mereszebbet beletenni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67830) DarthSun válasza arn (#67829) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Általánosságban írtam, azt tudom hogy Te meg tudod oldani, viszont nincs szükséged agyament :DDD kombinációra.

[ Szerkesztve ]

(#67831) DarthSun válasza DarthSun (#67826) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az X1300- at nem fogom kipróbálni a BE6- ban, most nézem az AGP szakaszolót, csak 2x- est tudót fogad, úgy emlékeztem hogy tudja a 4x- est. Mindegy akkor azt majd a Via P4- ben. Így most a R9800Pro jön, hasonlítgatási céllal, mielőtt leveszem a BX- et.

(#67832) arn


arn
félisten

nem tudom, hogy melyik nagyobb sz*r... a win95osr25 vagy az ali aladdin v :D egyszeruen nem talaltam hozza drvt, ami felmegy ra (az uli drv azt irja, hogy nincs ali chipsetem, a korabeli agps drverek meg az irjak, hogy legalabb osr21 kell - mindketto kb a wtf kategoria).

de a tobbi hwnel is az a jellemzo, hogy esik kel az egesz. nem is tudom, miert sz*patom magam vele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67833) DarthSun válasza arn (#67832) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

OSR2 alatt nem próbáltam. Win98- hoz viszont kigyűjtöttem a hozzávalókat [link], atomstabilra be lehet installálni. Korhű ALi AGP driverrel rosál, de azóta van új, mint a linkelt hsz- ben is jeleztem. A finomhangolásokat Fenyő postjaiból vettem főleg, ő ebben doktor.
Tippem hogy OSR2 alatt is működnie kell a receptnek.

Nekem tehát ok is ezen beállításokkal, amiatt kellet végül az Epoxot választanom, mivel a P5A-B- ben egyáltalán nem indul a R9800Pro, nem ad képet sem, lövésem sincs miért.

(#67834) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok. Maradva s478-nal. Azt hiszem sikerult eletet lehelni a Pentium prociba. Talaltam egy masik alaplapot.

Kernek egy kis segitseget:
1.) Szerintetek a RAM beallitasok rendben vannak? Probaljam megcserelni az 1GB-os modulok legyenek az 1-es 3-as slotba vagy semmi ertelme?

2.)Milyen SSD menne ehhez a laphoz? Most egy 80 Gigas SATA-s HDD-rol fut az operacios rendszer, de gondolom sokat gyorsitana az SSD. Kell valamire figyeljek, vagy barmelyik SATA-s SSD megfelel?

3.)Ameddig nincs SSD. Vannak itthon IDE eszkozok: 1 db DVD ROM, 1 db 80 GB HDD es 1 db 250 GB HDD. Ha megkerlek szepen valaki elmagyarazza roviden, hogy kotom be.
Tudom, hogy a DVD ROM jon az IDE kabel vegere, HDD kozepen, a kabel hosszabik vege pedig az alaplapra megy. Kerdesem ilyen esetben az IDE-s HDD-t, hogy kell jumperni es milyen beallitasokat kell vegezzek a BIOS-ban? Az IDE-s HDD-ra csak nehany jatekot tennek. Ideiglenesen tovabbra is a SATA-s HDD-rol futni az operacios rendszer.

4.)Melyik VGA passzol legjobban ehhez a rendszerhez a lentiek kozul?(Ezek vannak most meg)

FX 5200
FX 5700 (gyenge, de ugy nezem ramegy a Zalman VF 900) es ezt nem is sajnalnam annyira
Radeon 9600 PRO 256MB (korabban, nagyon sokaig Gecube 9550 GT-m volt, amit 9600 PRO-nak ismert fel a rendszer, csak szar rajta a venti...
Radeon 9800 XXL 128MB (ezt inkabb akkor hasznalnam, amikor kitapasztaltam a dolgokat)
Radeon 2600XT 512MB (ez a legerosebb)

5.)Erdemes/lehet ezeket a procikat alul feszelni?

Koszi szepen a segitsegeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#67835) arn válasza DarthSun (#67833) üzenetére


arn
félisten

koszi win98 alatt mar teszteltem eleget, csak gondoltam win95re rakom, elvileg akkor jelent meg az aladdin v, amikor ez volt a legfrissebb. mekkora orom lehetett ez a sajat koraban a korabeli swekkel... :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67836) arn válasza arn (#67835) üzenetére


arn
félisten

Hja... a win98 alapbol felismeri.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67837) DarthSun válasza lotuska (#67834) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

- az SPD- t nézve vegyes ramok, sztem jó a most beállított időzítés, bínia kell, MemTest- el tudod ellenőrizni
- SSD- t nem használtam még XP alatt, nincs tapasztalat, TRIM nem lesz asszem...
- IDE beállítás : master/slave jumerelés, HDD master, ODD slave mondjuk. Szalagkábel piros jelzése mutat a tápdugó felé. BIOS- ban auto beállítás, vagy direktben HDD autodetect
- VGA bármelyik megfelel, játégigénytől is függ, én a 9800- at választanám, de lehet beletenném a HD2600XT- t, had szóljon... :)

(#67838) KROK640 válasza lotuska (#67834) üzenetére


KROK640
veterán

1. Semmi értelme, ha ígyis hibátlanul fut a gép (nem kapsz kékhalált stb.)

4. Ha korhűségre törekszel akkor a Radeon 9600 Pro vagy a 9800 XXL marad a kosárban meg az FX5700. (most nézem 800-as FSB-s P4 3GHZ)
AZ FX5200-t nyugodtan el is felejtheted, ugyanis nagyon szűk keresztmetszet lenne a játékoknál. (gyakorlatilag lassabb mint egy GeForce 3-as, ami szintén bőven bottleneck lenne egy ilyen gépben)
Az utolsó kártya nem PCI-E már? Mert a többi még AGP...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67839) Sanchez638 válasza lotuska (#67834) üzenetére


Sanchez638
addikt

Keress bele egy X800-at, szerintem az egyik legjobb agp széria. Van benne erő, de úgye nem tud Shader 3.0-át.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67840) jokeph válasza Sanchez638 (#67839) üzenetére


jokeph
nagyúr

X1950GT-t bele, overkill lesz. :D

(#67841) Sanchez638: :K
X800-am van, de sajna pci-e és sanszosan ram hibás. :(
X1950GT 256 MB AGP-t használtam P4 2,8-as Prescott mellett, kb. a VGA húzta a gépet. ;]
GF 6600GT-t váltott.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67841) Sanchez638 válasza jokeph (#67840) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ez a X800 széria arany középút. 9800Pro-ból tele van hibás darabokkal anet, a silány minőség miatt. 6600GT szintén. 9600-as szerintem gyenge, viszont bárhol össze lehet futni velük.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67842) arn válasza Sanchez638 (#67841) üzenetére


arn
félisten

a 9800pro a korszaknak megfelelo hutes miatt inkabb :) amelyikeken csereltek hutest nagyobb esellyel elte tul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67843) Sanchez638 válasza arn (#67842) üzenetére


Sanchez638
addikt

Igen, de viszont sokan ezt a szendvics hűtés favorizálták. Viszont szerintem a rendes pl ArcticCool hűtés se lehetett drágább..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67844) lotuska válasza DarthSun (#67837) üzenetére


lotuska
tag

Koszi szepen. Egyenlore ugy nez ki sikerult a rendszerhez konfiguralni az IDE HDD-t es ODD-t. Sajna a 250 GB-os HDD-m nem mukodik, ezert marad 2x80GB tarhely. Az SSD-t lehet egyenlore mellozom. Lehet furan hangzik, de szerettem volna internetet erre a gepre(de ra nem merek csatlakozni, mert egyenlore eleg furgenek tunik a gep es felek csak osszeomolna a rendszer frissitesek es egyebek miatt...).

No igen, VGA, holnap ez kovetkezik.
A HD2600XT meg AGP, habar azt hiszem csak DDR3-as memoriakkal, PCI-E-ben azt hiszem DDR4-esek voltak mar, de lehet rosszul emlekszem.
X800 szeria lenne szerintem is a sweet spot, tenyleg meglepoen erosek. es talan meg valamennyire korhu is.X1000-es szeria mar lehet tul eros lenne szegenykenek :D. Jo lenne majd az NVidiakat is kiprobalni 6-os,7-es szeriat, olyan kartyak nem jartak soha nalam, csak a nyalam csorgattam anno utanuk :Y .

Amugy indul a rendszer 3.4-es prescott-al is. egy ures bordat tettem csak a procira(venti nelkul, semmi felfogatas/paszta, csak elinditottam a gepet es megnyitottam a cpuz-t aztan kikapcs... Mondanom sem kell tuzforro volt a borda :DD. Semmi ertelme azt a kazant hasznalni :D

(#67845) DarthSun válasza lotuska (#67844) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam Prescott@4GHz- en is jók a hőfokok, csak batár hűtővel ki kell fújni a felesleget :D .
NV 6-7 szériában szerencsém van, a 6600GT- t ingyen kaptam, 16174, a 6800GT- t pedig nagyon olcsón, régebben, 22790 és ezen a shoton láthatod a hőfofokat is, Gallatin@3.77GHz/1.568V, ráadásul ezen nem is torony, hanem stock hűtő van, de abból nagyon jófajta.

mod : még az előzőhöz - alulfeszelni nem szoktam ezeket, inkább mérsékelt tuning (a 4GHz kivétel :) ), kis feszemeléssel. Azt viszont észrevettem hogy a Prescott esélyes lehet az alulfeszelésre, Northwood- ot nem nagyon elemezgettem még. A Prescott alapfeszen +400-600 MHz- et bír, amiatt tippelem/gondolom hogy alapórajelen csökkenthető a Volt. És valszeg Northwood esetén is hasonló az ábra.

(#67846) KROK640 válasza DarthSun (#67845) üzenetére


KROK640
veterán

Magam részéről is, inkább emelek a frekin stock Volton, minthogy csökkentsem az alapfeszt

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67847) lotuska


lotuska
tag

Valahogy kitudom szedni, hogy ne jojjon allandoan elo a windows varazslo az ethernet controllerre? Akarmit csinalok visszajon. Nem erdekel az etherned driver...Ha cancelre is teszem megjelenik egy ujabb ethernet controller a device managerbe...
Driverem nincs... Valami brand gepes alaplap lehet...

(#67848) Thrawn válasza lotuska (#67847) üzenetére


Thrawn
félisten

Tedd fel neki a drivert aztán tiltsd le az eszközt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#67849) lotuska válasza Thrawn (#67848) üzenetére


lotuska
tag

Nincs semmilyen driverem. Ez az alaplapi ethernet controller lehet(mert mas nincs). De valami noname alaplap, amiheznem talalok drivert.

(#67850) FF23 válasza lotuska (#67849) üzenetére


FF23
senior tag

Foxconn a lap és Realtek gigabit a LAN [link]

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.