Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68251) DarthSun válasza KROK640 (#68241) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez jó hír ha az adatok alapján tudod a tuningos példányokat. Ebben a hsz- ban leválogattam párat egy korábbi teszthez, 6db- ról van közeli fotó, melyeken olvashatók az adatok, bár inkább csak 5db, mivel az első egy TBird. Köztük van a jelenlegi példány is, az aktuális gépben, melyen most futottak a tesztek, a 3000+ M-Barton. Ráadásul ebből van egy tartalék is(típusszámban nem emlékszem hogy teljesen egyforma-e), pár procit elajándékoztam, de a kulcsfontosságúak némelyikéről nem is árultam el hogy van tartalék. Egyedül asszem az 1400- as Tua- ról vallottam be hogy 7db van, de megtartom, mert nem válogattam még le hogy melyik a tuningosabb, ezt majd akkor ha a Tua P-III- at veszem elő részletesebb tesztekhez. Hosszabb effektus lesz mivel a már megépített Tua gépből is 3db van (gépeim össz db száma jelenleg 43), Tua processzor meg nem is tudom 20-30db kb. A teljes prociszámot sem számoltam mostanában, lassan közelít az 1000- hez.

Visszatérve az AthlonXP- re, abból is van vagy 20-30db, és mind különböző, lehet hogy van benne extra tuningos példány, csak nem is tudtam róla :F :U , majd készítek mindről közeli fotót, de az is extra idő/energia, ennyi retrozás mellett be kell osztani.

#68242 : király, ha már valakit csak érdekel, és olvassa a topikot, jó, az sem baj ha éppen egyéb okok miatt nem épít vasat. Hajrá, határidő nincs semmire, amikor éppen lesz idő, pénz, lehetőség.

(#68245) Madara-san : nézőpont kérdése, sokszor elhangzott hogy én nem ragaszkodok a mindenből pontos évjárathoz, van aki igen, saját döntésed hogy milyen utat választasz.
A hasonló ház nekem is bejön kinézetre, nemrég kaptam baráti áron egy nagyon szép példányt [link] , abba kerül a 44. gépem, egy 486VLB, ez úgy néz ki követi a korhű vonalat. A 4GHz P4- et meg már bepakoltam egy egyáltalán nem korhű házba [link], [link], ebből is látszik hogy nem szükséges elköteleződni egyik nézőpont mellett sem, a korhű/vegyes/nem korhű is jól megfér egy háztartásban :) .

(#68252) FF23 válasza petakpa1 (#68249) üzenetére


FF23
senior tag

Onnan lehet a kavarodás, hogy az sl8jx-ből mindkettő volt: s478+lga775(ez 511 néven) [link]
Egyébkén van valami hivatalos doksi is róla, hogy az Intel 2004. októberben indította asztali CPU-knál az xd támogatást az lga775-tel.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68253) Frawly válasza KROK640 (#68243) üzenetére


Frawly
veterán

Máskor a HT-t ne kapcsold ki, hanem Windows Feladatkezelőben a játék folyamatának affinitását állítsd át egy konkrét magra, szálra, így csak azt fogja használni, és úgy fogja érezni, hogy nincs HT bekapcsolva. Így a kecse is jóllakik, és a káposzta is megmarad.

(#68254) gban


gban
Közösségépítő

Azért régebben a Mercury is tudott igényes terméket gyártani:

Manualt nem találok hozzá sehol, ez a jumper blokk konkrétan mit csinál?

Postázást nem vállalok.

(#68255) DarthSun válasza gban (#68254) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A CPU fesszel/típussal van kapcsolatban sztem. Bizonyos lapoknál jumperrel és/vagy biosból is lehet állítgatni. A GND (ground?) pozíciók kérdésesek, hogy jumper on/off vagy föld állásban szabályoz, avagy a kettő kombinációja :U .

(#68256) Bile Demon válasza DarthSun (#68255) üzenetére


Bile Demon
őstag

Én úgy értelmezem:
-az adott VID vonalat helyben tudja hagyni (normal állásban) lehet H és L a CPU-tól függően
-vagy GND állásban L-be kényszeríti

Ez szép és jó, de az eleve L szintű vonalakból már nem tud H-t csinálni, mert azt maga a CPU húzza le.

Bruhe

(#68257) DarthSun válasza Bile Demon (#68256) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem biztos hogy értem :B :DDD , de ha jól gondolom akkor a H a high voltage, csak bizonyos CPU- k esetén hatástalan lehet ?

(#68258) KROK640 válasza petakpa1 (#68247) üzenetére


KROK640
veterán

Ez egy 2500+-os Barton Mobil. 2004 július 26-án látta meg a napvilágot (a héten a negyedik waffer volt) :D A hat mobil Barton steppingből ez a harmadik. (a negyedik utániak mennek jobban). 1.45V az eredeti alapfeszültsége, maixmum 100c fokot visel el, 512KB L2, és 266MHZ-es a bus speed(? ez most meglepett, mivel a Bartonoknak 333-at tudtam).

ja de a lényeg, hogy 2324 és 2405MHZ között van a vége 1.65V feszültséggel. Mivel eléggé a waffer szélére esett ennél magasabb órajellel nem is próbálkoznék, sok plusz feszültség adna kevés +MHZ-et.

Igen, TbredB-k, én azokkal foglakoztam eléggé behatóan. Igaz, hogy Bartonokkal is később, de a TbredB-ket valahogy jobban szerettem., és jobban is mentek.
(ha már itt tartunk a kései Thortonok, amik gyakorlatilag felezett L2-vel rendelkező Bartonok voltak, vagyis gyakorlatilag Tbred C-k, a szintén elég jól húzhatóak voltak, de azért volt kevésbé látványos, mert magas + számról indultak, és kévésbé volt finom a skálázás)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68259) KROK640 válasza arn (#68248) üzenetére


KROK640
veterán

Persze, hogy volt eltérés (ami már csak a gyártás technológiából kifolyólag is adódik). Ilyenkor fordultam az OPNhez, ha nem akartam pontosan leszámolni, akkor nagyon gyors válogatást tett lehetővé, ugyanis nem volt hozzá szükségem számítógépre, meg semmire.
Adott egy tálcányi, sorozat : OPN alapján megkeresem a 4-10 legjobbat, a többi mehet trashbe (vagyis vissza, ahonnan a boltokba került), mikor mennyire volt épp szükség.
Aztán ezek általában igénytől függően mentek tuning CPU-nak vagy moneymakernek.

így válogattam azt a procit is ami a napi procim lett (flying tiger) de sok-sok procit még szintén másoknak/eladásra (egy időben a fél gamestar fórumnak is én válogattam/számoltam procikat :D )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68260) Bile Demon válasza DarthSun (#68257) üzenetére


Bile Demon
őstag

Random P4 adatlap 15. oldal: [link]

A CPU a VID lábakon azonosítja, hogy alapból mekkora feszültséget igényel.
A jumper "normal" állásban marad is annyi. A VID kódol egy VCORE feszültséget.

Az adott jumpereket GND-re téve egy-egy bitet lehet 0-ba állítani. De ahol eredetileg is 0 volt ott se normal se GND állásban nem tud már 1-es lenni. Ez azért van így, mert a VID vonalakon van egy-egy felhúzó ellenállás az alaplapon. Ha üres a foglalat, akkor minden vonalon H szint alakul ki. Ha van benne egy CPU, akkor az intel által gyárilag meghatározott VID vonalak GND-re vannak kötve és azokon a vonalakon L szint lesz. A többi VID vonal H szinten marad, mivel nincs GND-re kötve a CPU-n belül és az alaplapon H szintre van húzva.

A H szintű vonalakból a jumperekkel lehet L szintet csinálni, de fordítva nem, mert akár a CPU akár a jumper húzza le GND-re, akkor az már L lesz.

Pl. ha ez a normal VID:
10101
(a VID3 és VID1 vonal van GND-re kötve a CPU-ban, a VID4 és VID2 és VID0 pedig nincs):

Akkor a jumperekkel lehet belőle csinálni:
00101 (VID4-es jumper GND-re kötve)
10001 (VID2-es jumper GND-re kötve)
10100
10000
00100
00001 (VID4-es és VID2-es jumper GND-re kötve)
00000

Manual nélkül én így értelmezem.

Bruhe

(#68261) KROK640 válasza DarthSun (#68251) üzenetére


KROK640
veterán

Persze, hogy tudom.
Hm, ismerős ez a 6CPU de nagyon, Nem számoltam én egyszer már le ezeket? (vagy csak magamnak néztem meg őket?)
Mindegy, ha nem kell pontos (mint amit az előző postomban írtam) csak felszín, akkor mondom :
A Tbirdel és a régi szerver procival nem kezdek semmit, mivel mindkettő kb a saját órajeléig jó, fölös is melléjük ülni kiszámolni.

A többi felszínes "first look" vélemény lesz most, mert kissé idő szűkében vagyok már ún 1-2 ismeretlenes Bartonok kiszámolásának nekiállni most (valamikor vacsorázni is kéne)
Tehát az első kettő utáni újabb Athlon XPkre vonatkozik a sorrend :

Első (AXDC2400DKV3) : Tisztán jól olvasható darab, bár waffer széle és "highend" 2150MHZ körül gond nélkül menni fog, a helyedben egy 16-16,5-ös szorzóval, vagy 12.5×166-al próbálkoznék.

Második (AXMJ2800FHQ4C) : 2800+-os Barton kellemesen jó anyagból, egész jó wafferből, de nagyon rossz helyről, 2200MHZ-et tudnia kell azért, de többhöz alapos számolás kéne, nem hiszem h sokkal több lenne benne

Harmadik (AXDA2900DKV4E ) : 2900+-os, jó anyagból, de rossz helyről, érdekessége h újabb mint az előző, de mégis régebbi a stepping. Ráadásul ha jól látom 200-as FSBre van méretezve. Ebben se lesz sok tartalék :D

negyedik (AXDA3000DKV4E ) : 3000+-os, kicsit rosszabb anyagból mint az előző, de jobb helyről. Szintén 200-as FSB, konkrétan kb 200MHZ-nyi tartalék van benne

Ötödik (AXMA3000FKT4C) : Szintén Barton, de 266-os FSB-vel, 2400MHZ-től kicsit fentebbi véggel.

Amúgy jó sok géped van, nekem pontosan itthon 1,5 van már csak (régen nekem is rengeteg mindenem volt, de a 2009-es lakásfelújításkor sajnos menniük kellett, komplett P4-ek, de régebbi gépek is, rengeteg VGA, HDD, EDO-tól DDRig mindenféle RAM stb. egyedül a Commodore szekció úszta meg a szanálást, meg az akokr még aktuális gépem a 2,6GHZ-en futó Athlon XP, illetve pár proci, de tényleg csak 4-5db-ra gondolj).

Athlon XP ok, de inkább Tbred B-ket nyomassál, azokat könnyebb számolni, és ha %-os ugrásra mész rá, akkor az esély is nagyobb.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68262) KROK640 válasza Frawly (#68253) üzenetére


KROK640
veterán

de durva, ezt az affinitás trükkköt nem ismertem :D
Jó tudni, ennyi év Win7 felhasználás után, hogy ilyet is lehet :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68263) DarthSun válasza Bile Demon (#68260) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem semmi, tippem szerint épp egyetemista lehetsz hogy ilyen jól forog a procid. Rá nem jöttem volna, próbaképpen pakolgattam volna a jumpereket, a 90 nanos procit elvileg 1.6V- al sem lehet kinyírni(már ha a vid kombi ki is adná valamely típusnál), meg a 478- asokban már gyors hővédelem van, tehát ha üzem közben leveszem a bordát megáll, visszarakom továbbmegy, ugyanígy túlfesz esetén is.

(#68261) KROK640 : kössz :R . A végüket nem próbáltam jobb minőségű lapban, illetve az utolsót ugye igen, stimmel is az analíziseddel, 2400 megy neki, felette képet sem ad, annyi hogy az erősebb hűtéssel nem néztem efelett, de sztem nem is érdemes, ha hidegen indítva sem adott képet, akkor nem a hőfokon múlik, illetve az már akkor huzamosabb idő után befolyásol inkább, 5-10 perc azért kell mire elkezd hibázni túlmelegedés esetén. Valamikor majd megnézem akkor hogy TBred-B ügyileg hogy állok, van-e és milyen - esélyes-e.

[ Szerkesztve ]

(#68264) Kadi Laci


Kadi Laci
tag


Sziasztok tudnátok segíteni abban ezek mennyit tudhatnak?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laci

(#68265) gban válasza Kadi Laci (#68264) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tuningban vagy az árazós topicot keresed?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#68266) Kadi Laci válasza gban (#68265) üzenetére


Kadi Laci
tag

Tuningba.

Üdv: Laci

(#68267) Kadi Laci


Kadi Laci
tag

AXMH2400FQQ4C Z317163280276 AQXEA0331XPMW
AXMG2600FQQ4C Y942662H40344 IQYHA04295PMW
AXMG2600FQQ4C Z369652K30527 IQYHA0346WPMW
AXMA2600FKT4C Y896663263008 AQYFA0343MPMW
AXMG2600FQQ4C K020272A40252 IQYHA0348MPMW
Kiírtam, hogy egyszerűbb legyen.

Üdv: Laci

(#68268) envagyok


envagyok
veterán

Ismertek olyan alaplapokat, amik 975x core2-t támogató chipsetre épülnek, és piros színűek?
Vmi ABIT fatalityről olvastam, de a típus nem jön be, ha rákeresek.
Meg egy foxconn-t fob ki a kereső.
MSI-ből nem létezett? Pedig a 875p olyan szép piros :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68269) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok, valaki tud esetleg javítani memória foglalatot? Awe kártyán letört a fogó része.

(#68270) arn válasza Chris82 (#68269) üzenetére


arn
félisten

Szvsz tobb kart csinalsz, mint hasznot a probalkozassal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68271) Chris82 válasza arn (#68270) üzenetére


Chris82
senior tag

Nem én törtem le...

(#68272) arn válasza Chris82 (#68271) üzenetére


arn
félisten

Ezt en nem is irtam :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68273) Chris82 válasza arn (#68272) üzenetére


Chris82
senior tag

Így került hozzám, a memória nem marad bent a helyén. Műanyag hegesztéssel ezt meg lehet csinálni? Javaslat?

(#68274) Alpi. válasza DarthSun (#68149) üzenetére


Alpi.
addikt

[legyen 21,291 a Bartonnak !] :C

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68275) DarthSun válasza Alpi. (#68274) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Legyen :)
2480 MHz, 169.21- es driver - 21291, szép, de ez a driver lassít, jóval több is lehetne...

A proci órajel magasabb, videokártya kisebb. A 84.26- os driverrel hajtsd meg, az sokkal gyorsabb 3DM99 alatt, viszont 2001 alatt meg a 67.03- as jobb, valamint a régebbi kártyákhoz kompatibilisebb, amiatt választottam azt.

A 84.26- al próbáltam először (az volt a gépen régebbről), ennyit ment 99 alatt :

Csak nem ezt a drivert választottam, 2380 körül 21 fölé megy kb a 84.26- ossal, csak akkor meg a 3DM2001 lesz alacsonyabb, este lehet megnézem...

(#68276) DarthSun válasza DarthSun (#68275) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Persze kérdés hogy az ADaták, amit tőled kaptam :R , meddig tartják a CL2- őt, ha csak FSB- t emelek és 216(432)- őn még bírják CL2- ben (gondolom igen, mivel 566/CL3 a spec), akkor meglesz...bár most nézem hogy szinkronban mentek -1:1-, de most fixálva van a 33/66, mindegy, kiderül. Mondjuk az is igaz hogy Veled nem érdemes versenyezni, úgysem érlek utol :DDD

(#68277) Kadi Laci válasza Alpi. (#68274) üzenetére


Kadi Laci
tag

Ez melyik volt 1 vagy 4 ? Akkor megvan az eredmény az egyikre (#68264) köszi a videót is :D

Üdv: Laci

(#68278) Alpi. válasza Kadi Laci (#68277) üzenetére


Alpi.
addikt

A 4-es. :) A másik se rossz, de ez jobb. Igazábol csak gyorsba teszteltem, semmi több. Működés, alapvető órajel-hajlam vizsgálat, ennyi. :)
Ami nagyon durva az a hőfokuk. Vagyis annak a hiánya ! :K
Kb. egy 20-assal a "desktop" Bartonok alatt mennek. Először azt hittem, csalhat a szenzor, de a másik is pár fokon belül volt, szóval gyanús, hogy ez ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68279) Alpi. válasza DarthSun (#68276) üzenetére


Alpi.
addikt

Samsung TCCD chipes, nagyon sokkal nem biztos, hogy tudják a cl2-t 400 fölött.
432 az nem rossz, cl2,5-en 550 köré eljutnak, cl3-on meg 700+. :)
Proci teszt volt nálam ez csak pont láttam, hogy idevág kicsit a 3d99 runom.
A verseng(ny)és nem az utolóréséről szól, hanem a végtelen mókáról. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68280) FF23 válasza Alpi. (#68274) üzenetére


FF23
senior tag

Azon agyalok. hogy hogy dobott többet a sima 6600 azokon az órajeleken DDR1-gyel, mint a GT DDR3-mal(?).
Valami spéci XP-t használsz tesztelésre?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68281) Chris82


Chris82
senior tag

Tudtam szerezni egy másikat jó foglalattal :)

(#68282) Frawly válasza KROK640 (#68262) üzenetére


Frawly
veterán

Nem csak Win7 alatt működik ez az affinitásos trükk, hanem már Win2000-től kezdve az összes NT-n, XP-n át egészen a Win10-ig. Elméletben működik NT 3.1-től kezdve, de szerintem azokban még nem volt ilyen részletesen állítható feladatkezelő, így fel kell hozzá tenni egy 3rd party taskmanager megoldást, hogy elérd ez a feature-t. Illetve az összes Linux, Unix/BSD alapú OS is tud ilyet.

Anno a P4-es korszakban kísérleteztem HT kikapcsolásával, igaz akkor még korai XP alatt, és volt, hogy valami gyorsabban futott kikapcsolt HT-val, igaz nem sokkal, néhány fps itt-ott egy-két játéknál. Igaz akkor még nem futtattunk ennyi progit egyszerre, nem voltak ilyen bloatak a böngészők, más volt a felhasználás.

(#68283) balux33


balux33
csendes tag

Sziasztok!
Évek óta követem a topic-ot, csak eddig nem volt időm a retrózásra ezért nem írtam.
Most az Athlon XP-s témát olvasva én is kedvet kaptam hozzá és összeraktam egy(pár) gépet, de nem tudok vele zöld ágra vergődni.
A problémám az, hogy 200MHz-es FSB-al semmilyen összeállításban nem stabil a gép, jellemzően a 3Dmark 2001SE lobby tesztje közepén újraindul a gép, de más programokkal is tapasztalhatók furcsaságok.
Próbáltam 2 processzorral(AXDA3200DKV4E, AXDA3000DKV4E), 3 alaplappal( ASUS A7N8X, ABIT NF7-S2G, MSI K7N2), több DDR400-as memóriával(visszaosztva is), 3 fajta VGA-val, de az eredmény mindig ugyanaz.

Találkoztatok már ilyen problémával?
Lehetséges, hogy szoftveres gond lesz? Azért nem gondolnám, mert 166-180MHz FSB-al stabil és lefut a 3Dmark is.

(#68284) Frawly válasza KROK640 (#68258) üzenetére


Frawly
veterán

Ezek a kései mobil Bartonok iszonyat népszerűek retró körökben: alacsony fogyasztás és kis fesz (kisebb csíkszélesség) miatt jól húzhatók, nem kell hozzájuk bika 5V-os ATX ág, ma is könnyen, olcsón beszerezhetők. Egyedül egy hátulütője lehet, kell hozzájuk BIOS támogatás, emiatt frissíteni kell a BIOS-t, és egy-két gyopárabb alaplaphoz nem biztos, hogy adtak ki ilyet.

A Tbredet szerintem végső soron a kevés cache fogta vissza, azért nem skálázódott a teljesítmény tuning alatt.

(#68285) Alpi. válasza FF23 (#68280) üzenetére


Alpi.
addikt

A ram jó tipp, de a vgan lévő szvsz nem számít annyit, mint az alap ram setup. Mármint a lapon található ramokra gondolok. :)
Ezért ellenfele itt a P4-eseknek az Athlon ! Alacsonyabb latencyt lehet kihozni s462-ben. Itt megy pl. a Cr 1 !!
Bugyutácskának tűnik ez a platform, de azért vannak jó dolgai. Nyers erőben alulmarad, de kis piszkos trükkökkel azért sokszor megcsípi a s478-as vetélytársakat.
Meg pille könnyű xpt is használok bár ennek nem tudom itt mekkora szerepe van. Az mondjuk biztos, hogy segít, akár picit akár többet.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68286) gban válasza balux33 (#68283) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem volt ilyen pár héttel ezelőtt, igaz nem bartonnal, ott ugyanez volt, a lobby közben amikor nagy volt a feje a csókának, újraindult a gép.
166-os gyári fsb helyett 133, és ment vígan, illetve proci csere után a jó procival is ment hiba nélkül.
Vagyis nálam proci hiba volt, gyanúsan nálad is az.
Régebben is volt hasonló 2200+ procim ami gyári fsb-vel hibázott, levéve hibátlan volt, évekig ment így hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#68287) Kadi Laci válasza Chris82 (#68269) üzenetére


Kadi Laci
tag

Elővettem párat, megnézni, hogy lehet megoldani, de mivel már megoldódott csak a képet teszem fel. Olyan verzió is van amin nincs ilyen letörhető foglalat.

Üdv: Laci

(#68288) Alpi. válasza balux33 (#68283) üzenetére


Alpi.
addikt

Próbáld meg másik vga driverrel. Nem csak ez okozza, az tuti, de sokszor egy másik driverrel nem dob ki. Illetve a táp 3,3-as, és / vagy az 5V ágára nagyon érzékenyek ezek a cuccok. Ok Nf-7 nél meg tán K7n-nél a cpunak legalább van saját +12 -je, de minden más komolyabb fogyasztó ezeken csüng Ram vrm, Chipset, Agp tápkör, stb. Újabb tápok nem mindig vannak erre felkészítve, mivel ez manapság nem létező terhelés ott.
A7N-nél még a Cpu vrm is az 5V-ra van bekötve.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68289) Kadi Laci


Kadi Laci
tag

Abit NF7-S v2 olvastam sok leírást egy hibáról, hogy szirénázik. Belefutottam ilyen alaplap(ok)ba, szirénázik és leáll és még akkor is szirénázik Sempron 2.6+ Athlon 2.4+ de ha Duron 600 rakok gond nélkül elindul. Végigolvastam több fórumot, de megoldást nem igazán találtam. Valaki tud rá okosat?

Üdv: Laci

(#68290) Alpi. válasza Kadi Laci (#68289) üzenetére


Alpi.
addikt

Post el sem indul ? Nem nézted post kártyával ?
Az esetleg elárulhatna valamit. Ha pl. C0/A0/A1 asszem, re áll ki és visibál, akkor az cpu. Ami pl. lehet egy fáradt kondi, ami miatt nem képes egy nagyobb fogyasztású cpunál a megfelelő feszültség szintet elérni. Például. Vagy ez vagy valami más, az tuti. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68291) gban válasza Kadi Laci (#68289) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szirénázik és leáll az túl meleg proci, nem?

Postázást nem vállalok.

(#68292) Kadi Laci válasza Alpi. (#68290) üzenetére


Kadi Laci
tag

Speaker 1 csippant, hogy elindult és letilt, utána sziréna.Következő indítás egyből sziréna. Post kártya semmit nem jelez FF és kész. Kondenzátor az lehet, mert még eredetinek tűnnek. Csak érdekesség, hogy 4-ből 3 ezt produkálta.A 4-ket nem próbáltam.(Beépített mesterséges elavulás)

Üdv: Laci

(#68293) Kadi Laci válasza gban (#68291) üzenetére


Kadi Laci
tag

Úgy vélem azzal van összefüggésben, hogy a hőfok szenzora azt jelzi túlhevült a hideg proci :D Abit sokat "javított" hőfok érzékelőn bios frissítéssel.

Üdv: Laci

(#68294) Chris82 válasza Kadi Laci (#68287) üzenetére


Chris82
senior tag

CT3910 nekem is van.
Valakinek esetleg van awe32 kártyához 2x8 vagy 2x16 memória?

(#68295) balux33 válasza gban (#68286) üzenetére


balux33
csendes tag

Igen, általában pont ott indul újra.
Kipróbáltam egy 3. gyárilag 400-as bartonnal is, sőt egy szorzózár mentes Thoroughbred-el is alacsony szorzón 400MHz-en, dettó ugyanazt csinálja, ezért nem a procira gyanakodok.

Alpi:
Megpróbáltam 2 másik táppal(egy korabeli 350W-os FSP és egy modernebb 400W-os chieftec), de nem segített.

Elkeseredésembe előszedtem egy VIA chipsetes A7V600-X lapot, mondom megnézem feláll e vele ugyanez a windows.(Tudom nem szép dolog, de ma már nem volt kedvem telepítgetni.)
Nagyjából működik is, de nagy meglepetésre ezzel is ugyanaz történik :F
Holnap felhúzok egy új rendszert, más már nem lehet, körülbelül csak a HDD és a windows állandó a gépben.

(#68296) FF23 válasza Kadi Laci (#68293) üzenetére


FF23
senior tag

Tudom, hogy hülye ötlet, de rendesen felfekszik a hűtő a magra? Nem áll ferdén vagy valami ilyesmi?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68297) DarthSun válasza Alpi. (#68279) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

2400- ig tuti megy és stabil, azt a gyengébb hűtéssel is tudta. FSB plusszolással megpróbálom, fixálva és aszinkronban is. Amúgy is megnéztem volna lábujjhegyen hogy most hogy reagál az ilyen kérelmekre. A 2315- öt amiatt hagytam meg, mert így is lenyomta az "átlag" (3309 MHz) Intelt, nagyobb a dicsőség :D :B . Ez marad is véglegesre, a próba után visszateszem, bevált érték lett.

A verseng(ny)és nem az utolóréséről szól, hanem a végtelen mókáról.

Ezt jó hallani egy, a tuningban nem eléggé jártas embernek :R

(#68283) balux33 : driver nem megfelelő és/vagy az oprendszer beállításai, nekem is előfordult. Megfelelően (sorrend is) setupolt rendszerrel jó szokott lenni. Vagy rendesen pucolj le minden VGA driverhez, prg- hoz kapcsolódó cuccokkat, a registry- ből is, aztán fel újra a VGA driver, lehetőleg az általam fentebb ajánlottak valamelyike

(#68280) FF23 : a CPU órajel jóval magasabb volt, ez+a RAM+kessek teljesítménye sokat számít a 3DMark- ban, a sortesztemben pld a R9800Pro nyert, pedig alacsonyabbak az órajelei. Én full teljes kiépítéssel mérek, minden alkatrész aktív+a drivereik is, az oprendszerem maxra feltelepítve mindenféle alkalmazással, ami kellhet egy retro géphez, ezek tapasztalatom szerint lassítanak, de erre vagyok kíváncsi hogy mit produkál egy konfig, napi felhasználásra felkészítve.
Valamint Alpi- nak a tuning a szakterülete, a sok tapasztalat...meg olyan titkos módszereket is tud szerintem, amit hétköznapi felhasználóknak nem árulnak el az OC- sek.

(#68294) Chris82 : 2x8 nem létezik, 9bites SIMM- ből 256k, 1MB, 4MB és 16MB- osak léteznek, de manapság a 4MB- os is ritkán tűnik fel. A hsz pedig határeset, gondolom ajándékba keresed, azt oda kell írni, mert anélkül hirdetés, ami itt szabálytalan, egy előző hirdetéses posztodat már töröltem is régebben, privátot is kaptál róla.

(#68298) FF23 válasza DarthSun (#68297) üzenetére


FF23
senior tag

Tudom én azt. 6600 GT-vel (pci-e) évekig vezettem a 3dm05-06 listáját, azután persze letoltak az i7 stb-vel, nincs is ezzel gond. Tényleg, az Aquamarkot miért nem szeretjük?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68299) DarthSun válasza FF23 (#68298) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem terjedt el annyira mint a 3DMark, de lefuttatom szívesen, kíváncsi is vagyok milyen, hogy fut. Talán régebben próbáltam :U , nem is nagyon emlékszem a kinézetére. Melyiket kell használni, van belőle több is? AquaMark3 névvel találtam hirtelen, le is töltöttem.

(#68300) FF23 válasza DarthSun (#68299) üzenetére


FF23
senior tag

Az lesz az. Eszembe jutott, hogy régen ez is népszerű volt a 3dmarkok mellett.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.