Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67701) gban válasza Madara-san (#67698) üzenetére


gban
Közösségépítő

Google, 5tx52 manual, és volt vagy 3 perc :DDD
2. oldal teteje, nem is kellett sokat lapozni.

hcl: korrekt belsők gagyitápokban - néha félrecimkézik :DDD

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#67702) Sanchez638 válasza hcl (#67699) üzenetére


Sanchez638
addikt

:D Xigmatek kb egyetlen olyan tápját használom, amin 80+-os. Viszont ez a táp olyan dolgokkal rendelkezik, amivel a sok tízeres forintos csoda se.. (Lapos profilú kábelek, ha mond valakinek valamit.)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67703) gban válasza Sanchez638 (#67702) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nálam pl. a Kolink 80+ bronze az az ahol a márka és a név többi része valahogy nagyon nem passzol :))
Bár ők is vehettek egy jó gyártótól belsőt, de na...

Postázást nem vállalok.

(#67704) petakpa1 válasza hcl (#67700) üzenetére


petakpa1
őstag

A saját lapomat, most nem tudom előszedni, de íme egy netes kép róla. Felülről az első és második PCI slot között van egy kis fehéres tüskesor. Az a WOL csati. Ezekben a gépekben még külön 3 eres WOL kábellel össze kellett kötni a PCI-os hálókártyát és a lapot a WOL működéséhez. A socket 370-es lapok már fejlettebb chipsettel jöttek, ami támogatta a PCI v2.2. szabványt, és akkor már nem kellett az összekötő kábel.

Nekem végre mindenem megvan hozzá, hogy kipróbáljam valóban működik-e, kivéve szabadidőt :((

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#67705) DarthSun válasza Sanchez638 (#67702) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egyetlen laposkábelesem van, a főgépemben - FSP Hydro.

(#67706) Sanchez638 válasza DarthSun (#67705) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem telibe lapos.. TT Smart SE (530-830ig) tápja még ami telibe lapos. Annyira jó future, és kb semelyik gyártó nem használja.. 40-50től kezdődik az a kategória. A hydro se egy átlagos táp. Azoknak is megkérik az árát.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67707) DarthSun válasza Sanchez638 (#67706) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A telibe lapos - az alaplapi tápkábel is lapos ? Mondjuk az se rossz, mert könnyebb átfűzni menedzsmentes házban, valamint könnyebben elfér a hátsó burkolólemez alatt. A Hydro masszív alaplapi tápkábele épphogy elfér a magasított oldallemez alatt.

[ Szerkesztve ]

(#67708) r0b3r válasza Sanchez638 (#67697) üzenetére


r0b3r
senior tag

Érdekes módon, nekem a 68 pin IBM vinyóim a leghalkabbak. Teljesen jól használhatók. Bezzeg a Quantum... beszélgetni sem lehet mellette. :DDD

(#67709) hcl válasza petakpa1 (#67704) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Whoa. Elég ritka lehetett :) Nekem két Socket 7 lapom volt csak, sok meg sem fordult nálam, se WOL elég kevésen lehetett :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#67710) jokeph válasza DarthSun (#67707) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az is. :K
Nálam pl. ilyen a TT Toughpower GRAND RGB 650 Full Modular.

(#67708) r0b3r: a 68pin-es IBN DNES 4,5 és 9,x GB-os HDD-im nem voltak vészesek, bezzeg az 50 pines 2,1 GB-os dupla vastag Quantum... az mintha a repülők szállnának. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67711) DarthSun válasza jokeph (#67710) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép táp :K , megkérik az árát is...

(#67712) r0b3r válasza DarthSun (#67705) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nálam is a főgépembe van a lapos kábeles. :) EVGA 750 GQ

[ Szerkesztve ]

(#67713) DarthSun válasza r0b3r (#67712) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Komoly tápok, retro szempontból annyi jelentősége van, vajon a mai terhelési rátával ezek mennyi ideig működnek majd ? A 90- es évekbeli AT tápok még mennek, azokból egy sem romlott el nálam. Olyan már volt ha jól emlékszem hogy hibásan került hozzám, de ami működött, az működik ma is.

(#67714) envagyok válasza DarthSun (#67713) üzenetére


envagyok
veterán

P4-től kezdenek robbani a tápok :D
Nálam több márkás táp is felrobbant 2002-től.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67715) DarthSun válasza envagyok (#67714) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

P4- ben egy ismerősöm is elhasznált 4db márkátlanabbat, volt amelyik dirrdurranással távozott, de a konfigja megúszta. Aztán vett valami normálisabb tápot.

(#67716) jokeph válasza DarthSun (#67713) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az az igazság, hogy tud ez a táp passzív módban is dolgozni, kis terhelésnél is jó a hatékonysága, de én azért vettem meg anno, mert a szénné húzott FX-be szántam. :D
Vicces, hogy most drágább, mint amikor vettem. :)
Most a fő gépemet hajtja.
Ár/érték arányban a legjobb tápom a mai napig is működő 10+ éves Corsair VX 450 (Seasonic belső, osztatlan 12V-os ág és ADDA ventilátor). :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67717) envagyok válasza DarthSun (#67715) üzenetére


envagyok
veterán

Eddig én is megúsztam a tápot leszámítva :))
Noname táp biztos vitte volna magával a rendszert.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67718) zoltanz válasza DarthSun (#67715) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nálam ami eddig bevégezte mind csendben, kis füsttel távozott max, nem vitt magával mást sem. Táp, winyó hagyományos, TFT monitor, ventilátor. Érdekes Crt- még ma is virul. Pedig az is tud durranni. ;)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67719) hcl válasza envagyok (#67714) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt hogyan? :D Nekem egyet sem sikerült... Gépben még táp nem nagyon halt meg nálam otthoni környezetben... Pláne nem füst vagy durranással...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#67720) gban válasza hcl (#67719) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerintem időszakos belenézés hiányában akár elő is fordul ilyen.
Ha időnként ráles az ember hogy van-e pl. púpos kondi és cseréli a cserélendőt, és még portalanítás is történik, jelentősen leredukálható a durranások száma.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#67721) envagyok válasza gban (#67720) üzenetére


envagyok
veterán

2 enermax táp is volt így.
Ránézésre semmi púp.
Az egyik indításkor rögtön. A szomszéd házból átszaladt az ismerős, hogy ki lőtt fegyverrel. :))
A másik pedig mikor rákapcsolt a videókártya teszt indításkor.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67722) Sanchez638 válasza envagyok (#67721) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nálam még nem durrant el táp. Van 2db Chieftec 1000w-os még a hőskórból.. Ezeknél volt egy szagszerűség, de mindkettőnél ugyan az, nagyjából ugyan akkor. Viszont semmi gondjuk nincs.. Lehet csak por.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67723) DarthSun válasza envagyok (#67721) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Túl nagy feladatot adtál neki, nem bírta a szénné húzott procit QuadSLI- vel :DDD .

(#67724) envagyok válasza DarthSun (#67723) üzenetére


envagyok
veterán

Crossfire volt :DD
4870-ből 2db, mellette egy e5450 majd 4GHz-en.
Pedig kiszámoltam, az 12v amperek alapján mennie kellett volna, dehát ilyen az élet.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67725) hcl válasza gban (#67720) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De durranni? Azok sem durrantak, amik a gyárban mentek atom porosan, és minden púpos volt bennük már (Codegen-ek nagyrészt... csere után mentek tovább...)Az az kettő durrant, aminek
- erőszakoltam egy zárlatos alaplappal az indítást, azaz rövidzártam a power on-t (de ott a lap volt rossz)
- beletettem fordítva a puffert (de az meg csak azt mondta, hogy sssszzzzz)

Más. Gigabyte BIOS recovery volt már valakinek?
Van egy lapom, G31M , bekapcs, és azt mondja, hogy Award Bootblock BIOS, scanning BIOS image from Hard Drive...
Adtam neki tuti bootolható winyót, rajta DOS, BIOS file, autoexec, flasher. De nem megy tovább.
Mondjuk ha nagyon nem jut semmire, akkor fogok egy USB-TTL sorost, és flashelés lesz :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#67726) DarthSun válasza envagyok (#67724) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Néha csalnak az elméleti Amperek :) . A C3- as Phenom-II@3.9GHz+GTX580- nál úgy számoltam hogy elegendő a 600W Csifi. Aztán 3DMark és azonnal hallottam hogy a gépben az összes venti belassult - határterhelés. Kicseréltem 700W szintén Csifi, a gond megszűnt. A probléma oka : sajna a GTX580 TDP- je nem fér bele a 300W- ba. Terhelésre 350W- ot is dobhat plusszban. 350+150 (húzott Phenom-II)+ 60W egyéb 12V- os fogyaszó (560W) már éppen túllépte a gyári 542W/12V specifikációt. Bírta, ment, de nem vágytam durranásra, emiatt a csere.

(#67727) Sanchez638 válasza DarthSun (#67726) üzenetére


Sanchez638
addikt

TDP az a hőtermelés... Viszont érdekes a GTX580. Nekem sose kért 300w felett.. De jobb tápok +100-150w-ot tudnak valameddig tartani..

Le is mérted a fogyasztást? Vagy csak osztottál-szoroztál..

(#67725) hcl: Gondolom elolvastad miként kéne formázni/elnevezni a fájlt. Vagy hogyan működik ez a procedura.. :)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67728) hcl válasza Sanchez638 (#67727) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

El, semmi ilyet nem írnak. Elvileg végignézi a winyót, és megtalálja a BIOS-t, de még a fellelhető képeken sem ezt látom. Néhol bootolhatót írnak, de nem értem, miért az kéne. IDE, SATA, pendrive is vótmá.

@DarthSun : Az áramkorlátot tapasztaltad meg :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#67729) DarthSun válasza Sanchez638 (#67727) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tökmindegy, a hővé alakuló és a hasznos teljesítmény együttesen beterhel a tápnak :) , mindegyiknek az adja a szuplát. Mértem is, pont akkoriban érkezett meg a Wattmérőm. Természetesen a primer 230V oldalit tudom mérni, de nyilván szoroztam a táp hatásfokával, és erre jutottam, amit a ventihang csökkenése is megerősített.

A GTX580 az teljesen biztos hogy nem fér bele 300W- ba, terhelés esetén - nemcsak az én véleményem. Nálam is tartotta a táp, "a valameddig" biztosan ok lett volna, de nem akartam kipróbálni hogy az a valameddig, meddig tart :DD

(#67730) hcl válasza DarthSun (#67729) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

PH táptesztekben régebben volt túlterhelésteszt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#67731) arn válasza DarthSun (#67726) üzenetére


arn
félisten

ha nem referencia kartya, akkor lehet egeszen elvadult aramfelvetele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67732) DarthSun válasza hcl (#67730) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt nem olvastam, így nincs rálátásom hogy a szerencsétlen 600W- os meddig bírta volna. Nemgond az úgyis kellett kevésbé éhes gépbe, így mindenképpen kellett akkor új táp.

(#67733) DarthSun válasza arn (#67731) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Sosem tudom ám melyik referencia, gondolom az 5- ös sorozat esetén is a bowler hűtős, tehát az általam tesztelt asszem nem refkártya.

(#67734) Sanchez638 válasza DarthSun (#67733) üzenetére


Sanchez638
addikt

Áhá, 2x8pin csati úgye? Megtalán külön gomb az OC-ra.. Asus szörnyeteg.. Így érthető a 300+ watt..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67735) laskr99


laskr99
addikt

Újabb ingyen elvihető dolgok:

Asrock 754 lap, hirdetéseim közt megtalálod.
Rakat IDE/floppy kábel
ESD zacsi ha kellene esetleg
Socket A hűtő még elvileg van.
CF/SLI kábel.

Érte kell jönni, Pesten van.

[ Szerkesztve ]

(#67736) arn válasza DarthSun (#67733) üzenetére


arn
félisten

Techpowerupon 305 wattot mertek peaknek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67737) DarthSun válasza Sanchez638 (#67734) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:K , 2x8pin, és 3 slotos szörny. OC gomb, azt nemtudom, csak a procit húztam, az 580- at nem is mertem... :B .

(#67738) DarthSun válasza arn (#67736) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én többet, de nehéz megmondani a pontosságot, bár mindegy mert a fent említett tápnak biztosan sok volt.

(#67739) arn válasza DarthSun (#67738) üzenetére


arn
félisten

Ez csak a videokartya, hogy merted?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67740) laskr99 válasza laskr99 (#67735) üzenetére


laskr99
addikt

Esetleg ha valakit érdekel, GPU/cpu kupak kulcstartónak/dísznek van egy halommal.. :))

(#67741) envagyok válasza DarthSun (#67726) üzenetére


envagyok
veterán

Gtx590-et x58 lappal 6/12-es i7-el vígan hajtottam márkás 550-es táppal.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67742) DarthSun válasza arn (#67739) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Win desktop alatt néztem, aztán 3DMark alatt csekkoltam mennyit ugrott a Watt.

(#67743) DarthSun válasza envagyok (#67741) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az i7 kevesebbet fogyaszt mint a Phenom-II.

(#67744) KROK640 válasza Madara-san (#67698) üzenetére


KROK640
veterán

Hát a 2669MHZ-et elvárom tőle, mivel úgy sikerült napira is üzemeltetnem a végefelé.
Sőt, igazából többet is, mert 2010 végén az erkélyen mínuszokban ennél többet is ment léggel, csak akkor volt hogy a táp egy nagy pukkanással és némi füsttel elszállt. Akkor került C vágányra a project.
Most a héten volt más bajom is, szal nem haladtam semmit, de kell táp (elvileg van csak nem találom) kell winyó (elvileg van 3db de egyről azóta kiderült h nem jó - van még kettő amivel relative korhű is lenne), a biztonság kedvéért lesz hozzá egy másik alaplap is, meg ugye van egy marék RAMom, meg a 9800Pro vagy GeF3... meg korhű CompaQ V720 monitor. (és szerzek majd XP-t is, illetve van ötletem ODD-t is honnan szerzek de az nem biztos, pedig az nagyon kéne bele)
Én is kiváncsi leszek mi az amit elérhetek vele.

(A héten sajnálatosan más esemény is történt ami miatt most egyelőre kisebb bajom is nagyobb ennél a projectnél most)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67745) DarthSun válasza KROK640 (#67744) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:Y , az olyan freki nekem mindíg csodának tűnik a 462- ben. Nálam profi lappal és M-Barton- al is max 2.4GHz, felette már nem stabil. Ha rendeződnek a körülményeid, megy a project, és sikerül, akkor légyszi dobjál be képmentést - CPUz- CPU, Mem, GPUz, szabályosan, láthatóan rendezve + egy 3DM2001 eredmény is legyen látható, ilyen formában. A szabályos képmentés hiányában nekem csak legend a 2.67 GHz.

(#67746) KROK640 válasza DarthSun (#67745) üzenetére


KROK640
veterán

lesz képmentés és eredmények is. Régen ennyit ment, ennyit elvárok tőle most is.
Persze ok, h 10 éve volt, de remélem majd tudja majd.
Rajta leszek a projecten ;)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67747) KROK640 válasza DarthSun (#67745) üzenetére


KROK640
veterán

Itt egy régi kép róla, napi frekin már akkoriban (ez már a közelgő cseréje előtt), GeF3 Ti500-al :

Meg lehetett tőle süketülni olyan hangos volt, de imádtam a plusz teljesítményt :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67748) DarthSun válasza KROK640 (#67747) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép ! Az enyém ekkora frekin képet sem adna...

(#67749) FF23 válasza KROK640 (#67747) üzenetére


FF23
senior tag

Kíváncsi leszek a tesztekre, hogy mennyit számít a 256KB-512KB L2.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#67750) arn válasza DarthSun (#67742) üzenetére


arn
félisten

Irtam, hogy a 305w csak a kartya teljesitmenye, hogy akarod osszevetni az egesz gepen mert vmivel?

De kuldj ra egy x-1 szalas p95ot meg egy furmarkot. Akkor kozelebb leszel szvsz a max fogyasztashoz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.