Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67401) nakos1212 válasza Frawly (#67399) üzenetére


nakos1212
senior tag

Mindegyik hullamtablas kartyan van massziv dsp, a sound canvas vagy a korg fontjait kibontva igenis erosen felismerheto hogy melyik-melyik, a gravison is van dsp ami pl egyszerubb 3d-s hanglekepzest is tud. A gravis mar a hangokat is modulacioval allitja elo, ugy ahogy a tobbi, hiszen minden hangszert egy magassagban tarol es az osszes tobbit szamolnia kell. Azonban nem negyszogjelbol vagy fureszfogbol szamol mint az mt 32 a sustainjet, hanem pcm hangmintabol. Ha a sound canvas kinyert hangjait beleteszed mas midi szintibe, azert eleg kozeli hangzast kapsz szoval nem igaz hogy ezek annyira szeteffekteznek.

[ Szerkesztve ]

(#67402) DarthSun válasza Madara-san (#67396) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az eredetit nemtom, nem néztem utána de az sztem jó drága lehet. Nekem még régebben szerzett itteni fórumtárs az AweGold- hoz SIMMConn panelt, abba egy 32MB- os EDO, [link], [link] aztán meg is van a max 28MB, az EMU8000 ennyit képes megcímezni [link]. Ezt így kedvező áron kaptam, már nem is emlékszem melyik évben, a blogot a kész gépről később,18- ban írtam. Volt sima Awe- hoz való SIMMConn is, kár hogy nem rendeltem abból is. Ismerőse vagy rokona gyártotta, asszem, de úgy tudom már nem készül belőle sajnos.

(#67403) DarthSun válasza DarthSun (#67402) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Meghallgattam a linken levő Roland Pro szintivel a gamet, szépen szól tényleg, 1h13m, nem semmi :DDD , nézem hogy a játék megvan a listámban, még Ranagol szerveréről töltöttem le :R , majd ha megint felteszem a P-II- őt, kipróbálom mit tud felmutatni a Roland .sf2- vel a profi modulhoz képest, de most a 486 VLB tesztsorozat a fináléban, majd következik a PCI változat....

Közben nagy figyelemmel olvasom a kialakult vitát, az ext hangmodulok vs egyéb hullámtábla, GUS spec mód, etc sokféle midi leképzésről :D , nálam eddig annyi realizálódott hogy a GUS PAT és az Awe .SF2 is mocsok módon jól tud szólni.....ext profi hangmodul az árakat elnézve, esetleg akkor ha eltalálják a lottószámaimat :U :)

mod : majd elfelejtettem, ez a Rise Of The Triad DOS- os játék, DOS alatt nem lesz egyszerű feltölteni a 17MB- os MT32 vagy a 26MB- os Roland fontot a kártyára.

[ Szerkesztve ]

(#67404) Fred23


Fred23
nagyúr

Passzív Radeon 9600 Pro nem főtt meg még senkinél? Mennyire elég az a kis alu borda rájuk? :F 400 MHz-hez ez tényleg teljesen korrekt?

nakos1212: Ez most egy házventi nélküli házba menne éppen, pont ezért filózok a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#67405) nakos1212 válasza Fred23 (#67404) üzenetére


nakos1212
senior tag

megfelelő ház keringéssel nem vészes.

(#67406) gban válasza Fred23 (#67404) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nálam nemrég pusztult meg egy 9550, kis passzív szutyok van rajta.
Hibátlan volt, aztán egyszer csak elkezdett a sokadik (nem folyamatos) teszt alatt idétlenségeket rajzolni.
Most épp egy Voodoo3 2000 van tesztelés alatt, azon is alul van szerintem méretezve az a mini borda, meleg is ha nem kap szelet.
Én a passzív kártyáimat mindig fújtam valamivel, gyakran 12 volt helyett 5 voltot kapó ventivel. A Voodoo-nál is ilyen megoldás lesz a végleges, 5 volton járó 8 centis ventit raktam a ház oldalára. A gyári venti hely a proci fölött van, azzal nem megyek semmire, szerencsére pont lukacsos odébb is, simán feltettem a ventit oda, és pont az AGP fölött van így.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#67407) zoltanz válasza Fred23 (#67404) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nemcsak a Gpu órajel számít, a VRam sávszél is. Legbiztosabb mérni, mert volt hogy ezekbe is jutottak mobil chip-ek. Ha sima, én adnék neki levegőt, és, vagy nagyobb borda ,(esetleg hőcsöves) alacsonyabb órajel.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67408) Fred23 válasza gban (#67406) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nálam is pont egy passzív 9550 pusztult meg 13-án. Előbb a szokásosnál kevesebb pontot adott 3DMark2001-ben, aztán képhibák, csontra fagyás.

Most arra gondolok, kiegészítem némi rézzel az alu bordát a használandó passzív karijaimon, ha olyan házba kerülnének, ahol nincs aktív hűtés. Illetve megpróbálok átalakítózásokkal aktív hűtést csinálni, ez lenne a legjobb.

zoltanz: Ilyenem is van, de nincs mire kötni, meg el se fér:

[ Szerkesztve ]

(#67409) gban


gban
Közösségépítő

Megy szépen a Voodoo, ami nem lenne érdekes, de ezen eldurrant egy kondi, minden fekete lett körülötte, de szerencsére nem égéstől, csak az anyagtól.
Kontakt spray nem igazán hozza le rendesen, de sikerült azért megpucolni nagyjából.
Kondit nem volt egyszerű találni rá, de végül egy óriási, PCI-E kockás képet adó (passzív :)) és Giga ;] ) X1550 hátoldalán találtam egyet.
Át is került, bár nélküle is dolgozott szépen, és kell is neki ha jó, de nem akartam nem gyári állapotban járatni.
Az eredmény hibátlan lett:


A lap egy Abit ST6, a proci egy Tua 1200 cerka.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#67410) Ganz-[HUN] válasza gban (#67409) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Tualatint meddig lehet léghűtéssel feszelni tartósan?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67411) gban válasza Ganz-[HUN] (#67410) üzenetére


gban
Közösségépítő

Soha semmit nem húzok az asszony idegein kívül :DDD
Na jó, a S370 cerkákat már igen, egy 800-as 100 -> 133 és simán megy 1066-on.
Egy 766-os meg 66 -> 100 és simán megy 1150-en.
De semmi egyéb tuningot nem űzök.

Egy újabb tanulságos történet.
S370 lap, P3 proci, XP telepítés közben mindig újraindul, nem megy fel.
Celeronnal minden ok, de pár óra áramtalanítás után néha random kifagy.
Kondikat néztem, rendben.
Ram csere, HDD csere nem segít.
Jobban megnézem, és a proci körüli 15 kondiból 1 a legminimálisabban púpos.
Korábban is néztem, de alig volt észrevehető.
Kicseréltem, már P3 procival is megy, fagyás eddig nulla.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#67412) nakos1212 válasza Ganz-[HUN] (#67410) üzenetére


nakos1212
senior tag

Nekem 1.65v korul mar nagyon melegedett a vh6-tben

(#67413) Ganz-[HUN] válasza gban (#67411) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

de ez 1000A :DDD
És jó volna ha menne legalább egy 110-120-as FSB.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67414) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok.

Kaptam egy Gainward 8600GT videokartyat. Tudom, mennyire gyenge volt mar a maga idejeben is, de szeretnem kideriteni, hogy mukodokepes-e.

A kartya nem indul(de a gep sem). Ahogy inditom a gepet felporog a proci ventije fel masodpercre, azutan kikapcsol. Az alaplap mukodik, P5Q3, elotte es utana is teszteltem GTX 260-al, azzal poccre indul. Pci express tapcsati rajta van.

Kuka a kartya?
Koszi szepen a segitseget!

(#67415) Fred23


Fred23
nagyúr

Tovább nem kínoznám ezt az öreg 9600SE-t, ez is szép tőle:

(#67416) gban válasza lotuska (#67414) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha ezzel azonnal blokkol a táp, de más kártyával megy a gép rendesen akkor nem sok találgatnivaló van, zárlatos a kártya.

Más: meg kell osszak veletek egy titkos infót.
A jövőben nagyon keresett lesz az SD RAM, viszont annyira kevés lesz belőle hogy 2035 felé újraindítják a gyártását.
Hogy honnan tudom? Voltam a jövőben és hoztam is egy példányt:

Postázást nem vállalok.

(#67417) Hosssszu válasza gban (#67416) üzenetére


Hosssszu
őstag

Figyeltek a korhűségre is, mert még akkor is 64 bit és 133MHz lesz az SD RAM. :D

(#67418) DarthSun válasza gban (#67416) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Sőt, én azt is tudom hogy a NEC még 2048- ban is gyártani fogja :D

(#67419) gban válasza DarthSun (#67418) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az kemény.
Gondolom az enyém 2002/36. hét, a tied 2001/48.
Valószínű utána lett egységes a dátum formátum, azon belül is az év/hét sorrend.

Postázást nem vállalok.

(#67420) Madara-san válasza DarthSun (#67403) üzenetére


Madara-san
tag

Tyű, az a PII-es build nem semmi... lehetne róla beszélgetni, mert hardveresen és szoftveresen is nagyon szépen egyben van. ;) Miért pont azt a Siemens alaplapot választottad hozzá?

Nagy kár, hogy több ilyen SIMMConn nem készül.

#67403: Igen, Lee Jackson mesterműve szerintem kiemelkedő soundtrack a DOS-MIDI korszakban. Számomra csak maga a zene elvinné a hátán a játékot, de a játékmenet maga (a korszakhoz képest) több egyedi és kreatív megoldást mutat fel, én csak ajánlani tudom hogy próbáld ki. DOS-on amúgy nem lehet használni ilyen nagy fontot? Esetleg Win9x alól futtatva?

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#67421) lotuska


lotuska
tag

Kaptam egy Asus A8N-SLI SE felkonfigot is. Pattintottam bele egy GTX 660-at(gyengebb, kisebb fogyasztasu nem volt).Megprobaltam letesztelni.

Indit: VRM resz fustol, 1 masodpercen belul aramtalanitom... VGA meghalt... Hogyaza :W

(#67422) gban válasza lotuska (#67421) üzenetére


gban
Közösségépítő

Jó cuccokat kaptál akkor, ez is füstképző, a 8600GT is, mivel haragítottad magadra az adományozót?
Több cuccot nem nagyon próbálnék ki ami ebből a forrásból van :(

Postázást nem vállalok.

(#67423) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Drámai küzdelem alakult ki VLB fronton. Az S3 és az ALi elhúztak DOS alatt, a Cirrus- ok pedig WinTach alatt állva hagyták az előbbieket :U :F . Eredmények itt.
Mielőtt átállok PCI- re, egy gyors fotó munka közben a VLB- ről

Tényleg, azt még nem is mondtam hogy a HP hálókártya pontos típusának kiderítése és a driver keresése kissé kalandos volt. Típus : HP J3239A DeskDirect EL-10. A drivert meg távolkeleti oldalon találtam meg - [link] . Kissé fel is háborodtam hogy egy ilyen nagynevű cég mint a HP, a honlapján már nincs fent a retro ISA háló drivere.

(#67424) DarthSun válasza Madara-san (#67420) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Siemens deszka adta magát. Mikor a GUSMax- ot kaptam, próbálgattam többféle lapban, eredmények : nem látja, felismeri de a DMA teszteket dobálja, stb. A Siemens volt az első lap melyben kifogástalanul működik, ráadásul dualban az SB mellett. BX- es lap, tehát sebességben, stabilitásban ott van a szeren, tuningopciók nincsenek benne, de a P-II nem is igen tuningolható, úgyhogy sztem jó választás. Ráadás hogy a 2 hangkártya mellett még a 2 videokártya is hibátlanul üzemel benne párhuzamosan.

A P1MMX- ben asszem sikerült feltöltenem fontot DOS alatt, megoldás ott, most emlékezetből meg nem mondom a kulcsot, neten lehet hogy találni. Ha a játék fut a Win DOS ablakában, akkor asszem látja az SFBank managerrel betöltött fontot.

(#67425) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Előkészület, rákerestem a lapra (manual, mit írnak róla). Pontos típus : FIC-486PI03. Az első találat, raktáron, rendelhető, 375 dollár :Y - [link]. Úgy néz ki nemcsak EBay- en vannak EBay- es árak :DDD .

(#67426) zoltanz válasza gban (#67409) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jó kis összeállítás. Köszi!
2000 es évekre azért emlékeim szerint a Voodoo 3 -ak kezdtek karcsúak lenni 1024/768 felbontásban, sőt minden ami nem DDR és 128 bit.
& DarthSun most nézem nincs a topikban egy Cyrix + Voodoo eredmény. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67427) DarthSun válasza zoltanz (#67426) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Huh, majd valamikor mérek egyet. Viszont Cyrix+FX5950U eredményem van - [link] ;] .

[ Szerkesztve ]

(#67428) Hosssszu válasza DarthSun (#67427) üzenetére


Hosssszu
őstag

Gondolom a VGA-ra nem is kellett hűtés a proci(limit) miatt. :DDD

(#67429) DarthSun válasza DarthSun (#67425) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A manual pedig a 3 találatból a 2. Ilyen ritka lap :U . Bejumpereltem a PODP- hez, azonban néhány jumper nem meghatározott. Mondjuk nagy baj nem lehet, az 5V eldöntött, 3.5V nem jelent gondot, azon is elindul a procira integrált fesszabályzó miatt, legfeljebb ha kevés neki a Watt, akkor instabil.

(#67430) DarthSun válasza Hosssszu (#67428) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

De kellett, rajta is volt a gázturbina :D [link], éppenhogy elfért a kis SS7 lapon, terhelésen kerregett is rendesen, mint az ütvefúró csak halkabban. Terhelés nélkül csendes amúgy.
A procilimittel meg óvatosan, láttál már Cyrix procit 336.5 MHz fizikai órajelen ?, keressél rá, világbajnok ;] . Az FPU így is gyenge, de DOS alatt felveszi a versenyt a Copperrel is, a rendkívül nagy integer teljesítménye miatt.
Amúgy csak a Soltek SL54U5- ben megy ennyit, Epoxban már 300MHz- en instabil lesz.

(#67431) Ranagol_5 válasza DarthSun (#67425) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Szerintem ezeket pakolták ipari gépekbe, azért van ilyen ára. Talán pont hasonlót láttam németországban, még frescho segített nekem, hogy dos alatt fel tudjam rá csatolni a windows serveres share-t, hogy oda mentse a log-ot a gép. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#67432) DarthSun válasza Ranagol_5 (#67431) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az komoly indok, ha nagy termelő gépek vezérléséhez egyen-alaplapot választottak, mely mással nem helyettesíthető. Ha pld 100K dollárt termel naponta, akkor már aprópénz a 375 $ érte.

(#67433) gban válasza DarthSun (#67432) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azt hiszem át kell majd beszélnünk ezeket az árakat, lehet hogy tévedtem egy nullát :DDD :DDD

Postázást nem vállalok.

(#67434) DarthSun válasza gban (#67433) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Bakker, akkor ráfaragtam. Mélyrepülésben a királyi valuta, világgazdasági válság is borítékolható, és még hozzáteszel egy 0- át....csődeljárást kell indíttatnom magam ellen :DDD .

(#67435) gban válasza DarthSun (#67434) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azt nem akarjuk, akkor hagyjuk azt a nullát, egy nullával úgyse megyek semmire :DDD
Meg a csőd nem tesz jót a tápkészletemnek se :P

Postázást nem vállalok.

(#67436) DarthSun válasza gban (#67435) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ok, visszaraktam a rohamkésem a tokjába, már majdnem beledőltem...

(#67437) DarthSun válasza DarthSun (#67429) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát ez pöccre indult. Minden ok, csak egy bibin görcsölök most, miért nem ismeri fel az optikát ? No mindegy, kiderítem, DOS alatt addig is tudok tesztelni, minden fent a vinyón. Videodriver kell majd Win3.11 alá a Matrox- hoz, avval kezdek.
Procit 100 MHz- re jumpereltem, jó is lett. Valaki használ(t) PODP- t ?, tuningolva is fémhideg a proci, az Intel már akkor is tudott valamit.

(#67438) DarthSun válasza DarthSun (#67437) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

DVD- t config.sys- ben felismeri, autoexec.bat- ban mscdex- nél megáll. CD- vel nincs gond, megy. BIOS- ban minden fastesten, úgy néz ki stabil - futtatok Doom- ot azért jóideig. Szoros verseny lesz ez, fürgének látszik ez a lap.

Hoppá a RAM sebesség kisebb mint a VLB lapban, de mivel a kessek hasonlóan hasítanak, sztem nem sok jelentősége lesz, bár nemtom megtippelni ki lesz a nyertes.

(#67439) alvaro válasza DarthSun (#67437) üzenetére


alvaro
senior tag

Használtam PODP-t, pár óra erejéig. Valami 5db közül egy se volt stabil 100-on.

(#67440) Hosssszu válasza DarthSun (#67430) üzenetére


Hosssszu
őstag

Az a turbina kiporolta szerintem az egész gépházat. :DDD
Cyrix... 386 után az volt a következő gépemben. Pontosabban egy Cyrix MII 266 [link]
Forró volt mint a kazán, de a sebességugrás a 386-hoz képest mennyei volt, szó szerint új dimenziók nyíltak meg. :))
Akkor szembesültem eléször BUS sebességgel. Ugyanis vettem egy VX chipsetes lapot hozzá, ami nem tudta a 83MHz-et és nem indult benne a proci sehogysem. Úgyhogy ráfizetéssel cseréltem egy TX-es lapra, abban már minden tuti volt.

(#67441) DarthSun válasza alvaro (#67439) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hmm, 2 db van, a címke nem azonos, de ugyanaz a proci, mindegyik stabil 100- on. Valószínű hogy csak szerencsés példányok és nem alaplapfüggő, a most használt a 4. lapban jár már, mindegyikben ok.

(#67440) Hosssszu : VX- ben alacsonyabb buszsebességgel sem indult :F , elvileg mennie kellett volna, de nem próbáltam, úgyhogy csak tipp.

(#67442) Hosssszu válasza DarthSun (#67441) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ohh, akkor még nem volt ilyen jellegű ismeretem, így ki sem próbáltam.
Egyszerűbb volt a lapot kicserélni. Persze a pénztárcámnak nem volt olyan egyszerű.

(#67443) Frawly válasza quailstorm (#67400) üzenetére


Frawly
veterán

Azért nem tudtak teljes értékű emulációt beletenni, mert valamennyire máshogy működnek. Nem az alapelvekben, hanem a kivitelezésnél. Pl. SC55/88-ba hiába is teszed bele az MT-32 hangszerbankokat, a generálás még abból kicsit más paraméterekkel történik, meg más a hangszerkiosztás is. Emiatt sose fog ugyanúgy szólni.

A VA-ba meg szerintem simán tudtak volna normális MT-32 emulációt tenni. Azt gyanítom, hogy csak az SC55/88-at érte meg nekik emulálni, azokban meg van MT-32 emuláció, és igaz, hogy nem tökéletes, de a Roland úgy volt vele, hogy nem csak szerintem, de szerintük is tök elégséges, ezzel érik be a skacok, ha játszani akarnak. Egyszerűen szerintem nem érte meg nekik +1 termékre külön emulátort fejleszteni, meg karban tartani, biztosan úgy ítélték meg, hogy nincs kellően nagy piaca, azt a pár retróőrültet, akinek 195%-ra pontos emuláció kell, nem akarták kiszolgálni (főleg, hogy mindössze pár tucat DOS-os játék támogatta, és ezek közül a legtöbb jól szól General MIDI Sound Canvassal is). Vagy úgy voltak vele, hogy azok majd használnak Munt-ot arra a nagyon kevés számú DOS-os játékra, amik tényleg csak MT-32-vel szólnak jól.

(#67444) Frawly válasza nakos1212 (#67401) üzenetére


Frawly
veterán

Ez valóban szintinként változik, hogy mennyire alakítják át a hangmintát. Szerintem a Roland termékek ennek a spektrumnak abban a végében vannak, amelyek erősebben átalakítják, míg a hullámtáblás Sound Blaster, Audigy meg GUS a spektrum másik végén, amelyek nem annyira (bár azért valamennyire). A két véglet meg az abszolút hangminta alapú megoldások (amik minden hangjegyhez külön hangmintát vesznek alapul, és nem nyúlnak hozzá), a másik véglet meg az FM MIDI, ami meg semmilyen hangmintát nem használ.

Az MT-32 is dolgozik hangmintákkal. Csak a moduláció egyes részei vannak négyszögjellel, stb.-vel megoldva, de ez is csak az adott kor limitációja volt hardverügyileg. Nem volt akkoriban opció, hogy túl nagy RAM-ba túl sok hangszermintát töltsenek fel, túl nagy felbontásban, meg DSP-t sem tudtak még akkor olyan erőset rátenni, ami fel tudott volna dolgozni egy tisztán minta alapú megoldást. Így trükközniük kellett négyszöghullámos sustainnel meg hasonlókkal, hogy elfedjék a kevés és rossz minőségű hangminta hátulütőit.

[ Szerkesztve ]

(#67445) KROK640 válasza Ganz-[HUN] (#67410) üzenetére


KROK640
veterán

Darabonként eltérő, ahogy a tuning potenciáljuk is, de 1.65V felé ne tedd légggel.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67446) nakos1212 válasza Frawly (#67444) üzenetére


nakos1212
senior tag

Igen, köszönöm hogy ismertetted velem, de ezt próbálom egy jó ideje átadni hogy azért az mt-32 az mégis egy külön csoport, ezek szerint szerinted is, és gondolom a youtube-on hallható játékminták alapján már arról is meggyőzted magad hogy máshogy is szól az sc-n található mt emuláció mint az igazi, és nem csak minőségbeli különbség van.

(#67447) KROK640 válasza DarthSun (#67418) üzenetére


KROK640
veterán

Hm, ez furcsa ...
A CPU-Z Dim0 és a DIM1-is 133-as 128MB-os RAM. Mégis 512Gb (gigabit?) az összes memóriamennyiség.
Látszólag 2 memória slot van a gépben (Aida szerint) ám ott már 256-osnak látszik az egyik modul. (és a neve alpján a másik is)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67448) Frawly válasza nakos1212 (#67446) üzenetére


Frawly
veterán

Nem kellett meggyőzni magam. Mindvégig írtam, hogy VAN különbség. Csak nem akkora, mint beállítjátok, hogy az MT-32 külön állatfaj lenne.

(#67449) nakos1212 válasza Frawly (#67448) üzenetére


nakos1212
senior tag

galambbal sakkozni...

[ Szerkesztve ]

(#67450) DarthSun válasza KROK640 (#67447) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tényleg, nem is figyeltem :B . Az biztos hogy az össz RAM a gépben 512MB. Gondolom hogy mi lehet a huncutság, az a Siemens brand lap oldalanként bankol, mint pld sok laptop is. DIMM5 és 6- nak 128MB van feltüntetve, most nincs bekapcsolva a gép, de majd megnézem - szerintem a Modules information fület ha lenyitom, szerepelni fog még 2db 128MB- os bank, saccra a DIMM3-4, vagy esetleg az 1-2- ben. Itt még értelme nem nagyon van, az újabb laptopoknál evvel a módszerrel különböző méretű modulokkal is megy a dualchannel. SD RAM- nál esetleg annyi a ráció, hogy több különböző (1-2 oldalas) modul is zavartalanabbul megy együtt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.