Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68301) Alpi.


Alpi.
addikt

Új nap, új proci. :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68302) FF23 válasza Alpi. (#68301) üzenetére


FF23
senior tag

B@ccki :C És nem is mobil. Ugyanaz a léghűtés, mint a videón? Meddig lehet ezeket feszelni? (csak az 1,84V miatt kérdezem)

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68303) DarthSun válasza Alpi. (#68301) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez már vízzel ment gondolom :U . Valamint nincsen rajta időbélyegző, az én szempontomból így érvénytelen :DDD :P

Viccet félretéve szép :C . Mondjuk már az elején le akartam írni, ha Te beszállsz a buliba akkor KO mindenkinek.

(#68304) Alpi. válasza FF23 (#68302) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaja, ez egy sima 2500+, vízzel ment. Így érkezett ez a konfig tegnap hozzám. Lap + proci egyben. Nekem tetszik ! :)
Elég komolyat megy ez a 2500+ ! Annyira jellemző, hogy mikor feladod a cpu keresgélést, akor jön szembe egy sosem látott mobil xp hírdetés (innen is köszi ! :DDD ), illetve egy fillérekért vásárolt, igazábol a lap miatt, de volt vele egy cpu, ami kb. szintén az eddigi egyik legjobb bartonom...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68305) DarthSun válasza FF23 (#68302) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó léghűtéssel 1.85V. Az Asus csúcslapja 70 fok felett lekapcsol, nem ismeri az M-Barton 90 fokját. Az Abitot nemtom, nem használtam, de van, csak kondizásra vár.

(#68306) Alpi. válasza DarthSun (#68305) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaja, lehet tolni nekik nyugodtan, amíg tudod hűteni. Egy jobb léghűtővel 1.8-1.9V -al még tartható a hőfokuk általában. Amikor már 60 körül jársz, úgyse fog jobban menni több fesztől.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68307) Kadi Laci válasza FF23 (#68296) üzenetére


Kadi Laci
tag

A hűtő jól fel van rakva, vagy cpu ventilátor forgását nem jól érzékeli, vagy a hőfokot téveszti. Lehet Alpinak van igaza és a kondenzátorok már nem a legjobbak. Púposodás és kifolyás nem látszik ugyan, de ez nem jelent semmit.

Üdv: Laci

(#68308) FF23 válasza Alpi. (#68306) üzenetére


FF23
senior tag

Kísérletezek egyet. Teszek az Athlon XP-re egy northwood kupakot és egy CM Hyper 103-as hűtőt.
Ha párosodnak, akkor lesz sok gigaherc meg hájpertréding :D

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68309) Alpi. válasza Kadi Laci (#68307) üzenetére


Alpi.
addikt

Ha 3 lapod is ugyan azt csinálja, akkor azért az elég gyanús.
Milyen Bartonokat próbáltál ? Bár ha nem ismeri a procit, akor is el kéne indulnia a postnak ls mondjuk C1-en kiállni és sípolgatni. Fura. Mondanám még a bios chip-et,de ugye megint az van, hogy 3 lapod is egyező tüneteket mutat. Nemtom'. :S
Cpu venti nélkül is elindul, sőt defaulton a lekapcsolásos hőfok korlát disabled a biosba. Bár nem offi bios-okat használok az igaz, erre emiatt nem esküdnék meg.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68310) Kadi Laci válasza FF23 (#68308) üzenetére


Kadi Laci
tag

Szerintem inkább valami izmosabb CPU kupakot tegyél rá, hátha több valós mag lesz belőle. :D

Üdv: Laci

(#68311) Kadi Laci válasza Alpi. (#68309) üzenetére


Kadi Laci
tag

Az egyikkel el kezdtem kísérletezni, mivel már szépen letakarítottam, chipset hűtőt visszaállítottam aktívvá (venti hibás volt). Új gyári biost töltöttem rá, egyébként ezzel próbáltam a mobilokat (a tiédet is) tehát a nagyobb fogyasztású elmélet sántít. Asus a7n8x deluxba mind elindult, igaz annak nem teljesen gyári biosa van, de a módosítás a nagy sata hddkre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laci

(#68312) gban válasza Kadi Laci (#68311) üzenetére


gban
Közösségépítő

Itt az is kérdés lehet hogy honnan vannak a procik.

Postázást nem vállalok.

(#68313) Kadi Laci válasza gban (#68312) üzenetére


Kadi Laci
tag

Ezt nem egészen értem. Van kB. 30-40+ db AMD gyűjteményem, onnan veszem elő. Bontott laptop és asztali gépekből.

Üdv: Laci

(#68314) gban válasza Kadi Laci (#68313) üzenetére


gban
Közösségépítő

Értem. Jöhettek volna azonos helyről, és lehettek volna leselejtezett, hibás darabok, erre gondoltam.

Postázást nem vállalok.

(#68315) Madara-san válasza arn (#68250) üzenetére


Madara-san
tag

Igen, az enyémen csak a hűlt helye van meg a kijelzőnek - mondjuk talán tudok majd szerezni hozzá, amúgy is hiányoltam róla. Egyébként tudsz mutatni példát a "modern vonalú" 93-as házra?

(#68251) DarthSun: Szép az a ház. Olvastam a VLB-s tesztedet, szerintem illeni fog bele egy ilyen 486/POD VLB gép. Nagyon nehéz már ezekből jó állapotút szerezni.
44 gép? Te jó ég... :DDD de kicsit megnyugodtam, nálam "csak" kb 20-25 gép tanyázik, igaz egyik sincs még készen - és aggódtam, hogy kicsit megalomán lehetek, de örömmel tölt el hogy vannak még páran így. :C

Közben követem itt a Barton tuner kategóriát is, nagyon szívesen beszállnék mert van hozzá minden (mobil proci, VGA-k, NF2-S lapok), de előbb szeretném mindenképp a Socket 7 konfigot befejezni, amivel kapcsolatban most kérdezni is szeretnék.

Tehát a problémám az, hogy Windows 95-öt próbálok telepíteni, de nem látja az egeret install közben. Igaz, hogy több mint 10 éve nem telepítettem 95-öt, de úgy emlékszem a telepítőben már kéne, hogy legyen egér. Win98 boot floppyt használom és hdd-ről indítom a telepítést. Biztonságból felmásoltam a cutemouse-t is, az elindítva "Error: device not found" hibaüzenettel díjaz... van ötletetek, mit felejtek ki?

BIOS-ban nem találtam semmiféle egérre vonatkozó beállítást, egyébként ez a BIOS van rajta: 07/22/1998-i430TX-2A59ISWBC-00 - 5TX52 VER:H

Illetve próbáltam Serial (golyós) és PS/2 (optikai) egérrel is, az optikai egér világít ha bedugom szóval gondolom én a PS/2 port működik, manual alapján kötöttem be.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#68316) gban válasza Madara-san (#68315) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egér: ha a sorost nem látja (és másik gép látja azaz jó az egér) akkor sanszosan a másik bekötésű soros port kell a lapodra. AT a lap, ATX-nél ugye fixek a portok.
Kétféle volt, egyiken sorba mennek a szálak a csatlakozó lábain (ahová az egeret dugod, nem ami az alaplapra megy), másikon cikkcakkba.
Akár át is forrasztható ha nincs másik.
PS2 szintén többféle bekötéssel van, ott viszont az alaplapi csatlakozó bekötése egyedi.
És szintén AT lap esetében.
Az hogy világít az annyit jelent csak hogy a táp bekötés jó lehet, de attól még az adat bekötés lehet hibás.
Annyi még lehet hogy PS2 egeret csak akkor látja ha már bekapcsoláskor be van dugva, míg a sorost bármikor bedughatod.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#68317) Madara-san válasza gban (#68316) üzenetére


Madara-san
tag

Köszi a tippeket, le is ellenőrzöm a bekötéseket. Nem is gondoltam arra, hogy két féle soros port kivezetés létezik, azt hittem egy szabvány. Van egyébként több darabom is, gondolom akkor ide a “régebbi” kell - csak szedhetem szét megint a gépet teljesen ha tényleg ez lesz a gond. :(((

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#68318) alvaro válasza KROK640 (#68261) üzenetére


alvaro
senior tag

Az a kérdés bizergál már tegnap óta, hogy ezeket a "wafer széle" adatokat honnan szeded :F

(#68319) DarthSun válasza alvaro (#68318) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én is agyaltam rajta, talán a Dresden (Drezdai) AMD gyárban melózott abban az időszakban :U :F

szerk : [link]

[ Szerkesztve ]

(#68320) Alpi. válasza KROK640 (#68261) üzenetére


Alpi.
addikt

Ezeket az órajeleket, hogy érted, mint max ? Alapfeszen ?

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68321) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Huh, késésben vagyok, éjjel fent voltam, reggel bevásárlás, aztán mosás, főzés, takarítás :DDD . Kénytelen voltam pihenni kicsit, de már készülök a tesztre. Elvégzem a reggeli velness programot (kávé-konyak-cigi-kávé-konyak-cigi), aztán mehet a móka.

@Alpi : arra gondoltam hogy lenyomhatnád ezt az eredményt Bartonnal. A Win98- as P4- emen - teljes konfig, minden aktív, léghűtéssel született, 4GHz- en, Win98 alatt. GPUz nincs, 98 alatt nem fut, a GPU(9800Pro) igazoló órajele RivaTuner ablakban, valamint HT nélkül, a 98 csak 1 szálat tud, HT- t tehát ne keress. Az előző eredményed már közelíti ezt, ha túlszárnyalod, akkor az OC tudományok kandidátusává nevezünk ki :D , oklevél...stb. Persze itt már a víz, nitrogén, abszolút 0 fok is megengedett.

(#68322) arn


arn
félisten

A hardverapro.hu, az Állásbörze és a városi LOKÁL topikcsoportokon kívül máshol terméket, szolgáltatást, munkát hirdetni.

tilos a keresek szo hasznalata? Mert en nem hirdettem semmit... annyi tortent, hogy visszakerdeztem poen szinten, hogy ennyiert szivesen vennek en is... erre figyelmeztetest kaptam.

nagyon tultoljak a sracok. Meg nem oszthatom a privatot, mert az is tilos. olyan ez lassan, mint a spanyol inkvizicio.

De ha ennyire kotozkodunk, akkor kernem a fenti mondat pontositasat, mert nem fogalmaz egyertelmuen.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68323) nakos1212 válasza arn (#68322) üzenetére


nakos1212
senior tag

az alapvető szabály is, hogy most a topikhoz kötődően ha kell valakinek valami nem írhatja ki hogy venne ilyet, vagy ha valami retro érdekességet árulnál, még az apród se linkelheted, teljesen retardált elképzelés, megöl egy fontos lehetőséget, ami minden komoly külföldi fórumon (pl vogons) adott.

[ Szerkesztve ]

(#68324) Sanchez638 válasza arn (#68322) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ne foglalkozz velük. Én is kaptam már párat. Ha nekik mész csak te szívod meg. (Kiskirályok..)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#68325) arn válasza nakos1212 (#68323) üzenetére


arn
félisten

De en komolyan nem ertem, mit profital ebbol barki is? 18 eve forumozok itt, a hwswn az elso tagok kozott voltam, gyk a magyar hwes scene aktiv tagja vagyok a megszuletesetol. Sose kaptam senkitol se figyelmeztetest, se megrovast, de ezek vmi harmadszor talalnak meg vmivel.

Ennyi ido alatt xszer valtozott a szabalyzat, es bevallom oszinten nem tartozik a napi olvasmanyaim koze, mert johiszemuen betartom az iratlan tarsadalmi szabalyokat.

En vagyok az a hulye, aki a gyalog pirosnal all ejfelkor, akkor is ha egy fia auto nincs a kornyeken, bringaval se megyek at sose piroson. Keves szabalykovetobb embert ismerek magamnal, de ez kicsit nekem is sok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68326) Chris82 válasza arn (#68325) üzenetére


Chris82
senior tag

Én is tegnap kaptam azért mert kiírtam hogy keresek de én pl leginkább segítséget vártam.
Én már nem is akartam erre reagálni....
2003 óta vagyok itt tag, nagyjából ismerem a szabályokat már....
:U
Vagyis ki se írtam hogy keresek, csak hogy van e valakinek...

[ Szerkesztve ]

(#68327) arn válasza Chris82 (#68326) üzenetére


arn
félisten

Rosszul fogalmaztal, a “ha valaki nem szimpatizal a fenti targy birtoklasaval” vagy a “mely benyomast tett ram az xy targy es szivesen megismernem” szofordulat lehet celravezetobb lett volna :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68328) DarthSun válasza arn (#68322) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lényegre törő és fontos kérdés.

tilos a keresek szo hasznalata? : szakmai topikban egyértelműen hirdetésnek számít
hogy ennyiert szivesen vennek en is : ez nem behatárolható sztem a szabályzat alapján teljes pontossággal, határesetnek vehetik, bár emiatt nem tudom hogyan jutott figyelmeztetésig a helyzet :U
Meg nem oszthatom a privatot, mert az is tilos : ez meg hogyan ? :U . Privátban engedélyezett mindenféle piaci, adásvételi megbeszélés, annál is inkább mivel a Privát üzenetváltás csak a résztvevő felek számára publikus, mindenki más fele titkos, még a PH sem nézhet bele, kizárólag rendőrségi nyomozati, bírói végzés alapján adhatja ki a tartalmát

(#68329) Chris82 válasza DarthSun (#68328) üzenetére


Chris82
senior tag

Szerintem az enyém sem volt annyira jogos, mert kb fogalmam se volt hogy milyen memória kell az awe kártyára, aztán le lettem oltva.
Azóta máshonnan tudom hogy 30 pin, non parity stb...

[ Szerkesztve ]

(#68330) arn válasza DarthSun (#68328) üzenetére


arn
félisten

Jogilag valoszinuleg sose volt mashogy a privat, de korabban nem hinnem, hogy barki is fennakadt volna ilyesmin. Mindenki tisztaban van azzal, hogy mi az amit illendo kibeszelni, es mi nem. Valo eletben is fel lehet jelenteni barkit, de egy kozosseg tudja kezelni ezt a helyzetet es nem rohangal senki a birosagra. Hiaba szabalytalan vmi, akkor is van kb egy kuszob, ami alatt tulreagalas.

a vegen oda lyukadunk ki, hogy majd rebuszokban beszelunk, nehogy karunk szarmazzon belole. Eltem ilyen vilagban gyerekkent, akkor jo volt, de a rendszert nem vagyom vissza.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68331) Alpi. válasza DarthSun (#68321) üzenetére


Alpi.
addikt

Nincs 9800-as Radeonom. Se 256 bites vrammal. :)
Egy 9600-asom van asszem. Ht itt amugy se hoz semmit, vga pontnál legalábbis, de tán cpura se.
Vehetem elő a dram boostert megint akkor... :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68332) DarthSun válasza Chris82 (#68329) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát igen, nehéz egyenlet ez...nézzük is, meditálunk is egy kicsit...

- a kapacitások megjelölése alapján tippeltem hogy a 9bit SIMM ismerete ok Nálad, de a 8MB- os létezésének hiánya valahogy kimaradt, vagy nem tudtad
- a TG hozzászólása a topikszintű posztban nem számít figyelmeztetésnek, inkább megelőzése annak hogy ne egy Moderátori belépővel kapjál valódi figyelmeztetést, avagy korlátozó bannt
- a TG poszt elfogadásával, a szabályok betartatására tettem ígéretet, ezeket nem én alkottam, de ugyanúgy alkalmazkodnom kell hozzá, mint bárki másnak
- ez így egy rendhagyó hozzászólás a részemről is, mivel egy korábbi Moderátori belépő alkalmával már elhangzott, hogy a moderálás mikéntje nem topiktéma, tehát az én feladatom, a szabálytalan hsz törlése + az elkövető értesítése privátban
- 2003 óta vagy regisztrálva, régebben mint én :R, de a szabályok minden tagra egyaránt érvényesek

(#68333) Alpi. válasza DarthSun (#68332) üzenetére


Alpi.
addikt

9600xt vel felejtős. Szeretem a veszett helyzeteket, de ez még az se. :D
Egyébként a legerősebb 3d99 eredményem valszeg egy 27.700 -as run Agps vgaval. 6800XT, s478, P4.
Jó móka lenne egy 9800Proval megnézni, meddig lehet elmenni, de nem lesz olyanom szvsz. :)
6800XT-vel megpróbálom elerni a pontodat ! Ha összeadjuk a típusban található számjegyeket még egyel a 9600Xt alatt is van. :))

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68334) Chris82 válasza DarthSun (#68332) üzenetére


Chris82
senior tag

Ritkán szoktam írni a topicba, pont azért mert nem szeretném sok felesleges miatt teleszemetelni, inkább visszaolvasok.
Sajnos nem ismertem ezt a szabályt, hogy ilyet nem lehet kérdezni, tudom ez nem mentesít, de azért ne legyen minden apróság miatt moderálás. :)

(#68336) Chris82 válasza Alpi. (#68335) üzenetére


Chris82
senior tag

Pont ezért nem szólok inkább hozzá, maradok az olvasásnál :)

(#68337) DarthSun válasza Alpi. (#68333) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 6800XT tuti extra pontokat fog adni, ahogy tapasztaltam a Barton erejét, 2600 feletti fizikai órajelen, valszeg megpörgeti azt is rendesen. Gallatin mellett legalábbis a 6800GT is már közel ki lett hajtva. Tehát 6800XT- vel azt tippelem hogy feljebb megy mint a P4@4GHz+9800Pro

(#68336) Chris82 : nyugodtan írjál is, nem szeretném ha a szabályok elvennék a kedvedet a retrozástól, mindössze a direkt hirdetéseket mellőzzük, aztán go. Ha bármi hardver-szoftver problémád van, akad itt mindíg valaki, aki tudja a megoldást :)

(#68338) Kadi Laci


Kadi Laci
tag

Elindítani az egyik Abit NF7-S lap, OC asztali 2.5+ Barton 2464 Mhz tovább nem kínoztam. Mellesleg az egyik post kártyám ledöglött..
[kép]

Üdv: Laci

(#68339) Alpi. válasza Kadi Laci (#68338) üzenetére


Alpi.
addikt

:D
Van egy tippem, mitől állt FF-en eddig !
:DDD
Mobilokhoz olyan bios kell, ami a nagyon magas multis vagy nem teljesen felismert cpukat egy minimum konfiggal indítja. Mobil xp-ket 15x multival pl. 700 mhz-en. 100x7 -be. Utána lehet állítgatni. Egyébként nem tudja az aktuális felépítéssel 133x15 pl. működtetni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68340) Kadi Laci válasza Alpi. (#68339) üzenetére


Kadi Laci
tag

Igen, megmondtad :D megszívatott a piszok és hamis infókat adtam miatta...

Üdv: Laci

(#68341) Alpi. válasza Kadi Laci (#68340) üzenetére


Alpi.
addikt

Ezek a legszopatósabb hibák. Kb. senkinek nincs benne az első 100 tippjében a post kártya megkölykedzése.. :F

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68342) Kadi Laci válasza Alpi. (#68339) üzenetére


Kadi Laci
tag

Igen észrevettem, hogy "válogatja" a procikat, mobil nem indul el benne.Gyári 27 bios a Sempronon viszont csodálkozom miért nem kezeli .Hol lehet működő mod biost találni?
A kártya melegedése miatt szúrtam ki, véletlenül

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laci

(#68343) FF23 válasza FF23 (#68308) üzenetére


FF23
senior tag

Hát ez projekt nagyon nem jött be. A visszajelzés szerint a hőfokkal nem volt gond, de érdekes módon alapon(2500+) kívül sehol nem volt stabil, ahol eddig simán, pl. 3200+-on. Feszemelés sem segített, meg semmi más.
Mondom: Hmmm?! Visszatettem a Primecoolert és minden visszaállt a régibe, lehet megint húzni.

Talán feszült valahogy, túlságosan meghajlott az alaplap, vagy mittudomén. Most megint jó.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68344) DarthSun válasza Alpi. (#68274) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Haladás, csak 200 pöttyel maradtam el a mestertől, úgy hogy a GPU erősebb, a proci meg csak 2.4GHz- en fut, egész pontosan 2401.8 MHz- et jelez a CPUz (viszont az oprendszer és a hardverelemek is fullon aktívak)

- itt még stabil teljesen, a 3DM2001 Nature tesztjét futtattam loopban, igaz csak olyan fél órát forraltam a procit
- feljebb a proci instabil, ha visszaosztom a ramot, vagy növelem az időzítést, akkor is
- 2.4- hez is jó nagy fesz kell neki
- az AData ramok nagyon jók, 436- on sem hibáznak CL2- ben

@FF23 : itt pedig az AquaMark, szintén 2.4GHz- en, a fenti 3DMark képen látható beállításokkal. A programban nem állítottam semmit, defaultban ment, az első menüpontot indítottam

A tesztek után pedig gyorsan vissza is állítottam a procit 2315 MHz- re, elegendő az is :) .

(#68345) Alpi.


Alpi.
addikt


https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68346) FF23 válasza DarthSun (#68344) üzenetére


FF23
senior tag

Nem most látom először, hogy a CPU-Z bugzik a Vcore-ral. Nekem konkrétan lefagy a win a betöltés elejénél, ha megnyitom a cpu-z-t. Alapon is, mindenhogy, tehát nem stabilitás probléma. 5.10-es nforce van rajta meg a VGA driver.


[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68347) FF23 válasza Alpi. (#68345) üzenetére


FF23
senior tag

Naaa, ezt nézhetjük a Pentium M-hez clock to clock [link]

Az NF7-s-hez jobb a 26-os bios?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68348) Alpi. válasza FF23 (#68347) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem indult a lap először. Cseréltem bios chipet, azon meg ez volt. :) Nem foglalkoztam most ezzel. Egyébként egy Merlin Seedfire bios.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68349) FF23 válasza Alpi. (#68348) üzenetére


FF23
senior tag

Nagyon sok mod bios van NF7-hez, nem igazodok ki rajtuk. Van valami plusz lehetőség a menüben?
(amúgy király az a procid)

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68350) Alpi. válasza FF23 (#68349) üzenetére


Alpi.
addikt

Igen, sokat készítettek ! Általában mindegyik mod biosnak van valami speckó iránya. Különböznek még a hadznált ram strapek-ben is pl. 133-166fsb vagy vannak kifejezetten 166-200 fsb és + setuphoz módosítottak. Van amelyik kifejezetten 2d-s, cpu teljesítmény orientált, mások pont vga stabilitásra magas fsbnél, stb. El lehet veszni bennük. Merlin biosokbol van több verzió is. V1, v2, v3. Valami aktualis dologhoz módosította az előző, stabil verziót a bios varázsló ! Legtöbbnek ezen túl további 2 verziója is létezik. Cpc on / cpc off megnevezéssel leggyakrabban. Ez a command rate 1 vs 2 -t jelöli ramnál. (1T vs 2T). Nem óriási diffik ezek amugy, de egy setuphoz illő, jó bios azért érezhetően dob a mutatványon. Én pl. Nf7 Merlin biosokat nagyon szeretem ! Stabilak és tényleg erezhetően nagyobb szívvel megy pl. magas fsbnél a cucc.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.