Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67451) MasterDeeJay

Korai p2-eshez mi az ajánlott videó kártya?
Megtaláltam a 20 éve kidobottnak hitt gépemet :DD a raktárat pakolászva.
Chaintek 6ltm lap, 266-os klamath p2 passzív
Sd ramot keresek 256-os van asszem.
Amit találtam és szerintem jó lehetne:
3dfx voodoo3 3000
Leadtek WinFast 3D S320 II Ultra Pro (tnt2)
Ati rage 128

Amiket találtam még:
Abit BM6
Abit KD7
Abit ST6
Abit SR7-8x
Procomp B684
Matrox MGA
Elég sokat ki is dobtam aminek le voltak törve kondijai vagy túlságosan komersz (Asrock, Asus via sis és egyéb állatfajták) volt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#67452) arn válasza MasterDeeJay (#67451) üzenetére


arn
félisten

vmi 97bol... riva128, voodoo

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67453) nakos1212 válasza MasterDeeJay (#67451) üzenetére


nakos1212
senior tag

Ezek kozul a voodoot mondanam, az ati se rossz, de a tnt kartyakon valami hulladek ramdac van nagyreszt es baszott ronda kepe van, nem tudom hogy vajon pont ennek a leadtek-nek is, lehet ennek nem rossz.

(#67454) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hú Skacok ez KO. A PCI lapban a Matrox Millenium tarol Win3.11 alatt.

- itt már olyan a driver hogy szépen be lehet lőni a frissítést megfelelőre, az 1280x1024- et pedig 16M colorral, ezen felbontáson brutal eredményt hoz , WinTach overall 454.14, holott a VLB max 640x480- on 32K colorral 74.28.

- 640x480 /32K colorsban már kevesebb - 143.70- et hoz, de még mindíg közel 2x veri a VLB- t
- korabeli 8MB- os kártya, akkoriban olyan félprofi, tehát nem annyira látom az esélyegyenlőséget :U , bár a DOS- os mérések alapján nem gondoltam hogy ennyire elhúz...
- DOS alatt végigmértem, ott feszes eremény, néha jobb-rosszabb a VLB- nél, nemtom, majd meglátom a végén, lehet kell egy külön DOS és Win összesítőt számolnom.

Pozitívum hogy végre van egy 1280- as Win3.11 shot, rajta az Awe cuccok és a Matrox set ablaka

(#67455) jokeph válasza MasterDeeJay (#67451) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én a Rage 128-at dobnám be. :) :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67456) MasterDeeJay válasza jokeph (#67455) üzenetére

Na hát itt volt minden, riva meg voodoo volt a gépben régen de ati még nem. Lehet az lesz. Összelegózom a dolgokat aztán tesztelek, bár egy hetet csúszik a projekt. Táp már van, ide hdd is (laposmaxtor) hangkari még kérdéses majd nézem mik vannak.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#67457) DarthSun válasza jokeph (#67455) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mindjárt kiderül mit tud, igaz hogy csak 486- ban mérem, de ez következik.

(#67458) DarthSun válasza MasterDeeJay (#67451) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

P-II- be én a felsoroltak közül a Voodoo3- at tenném, vagy a Matrox- ot. A Matrox a Win objektumokat nagyon gyorsítja (éppen mai mérés), játékokban azonban nem jeleskedik. Ha Cad, Office vagy képszerkesztés-rajzolás, akkor Matrox, ha játszani akkor Voodoo3 :D .

(#67459) jokeph válasza DarthSun (#67458) üzenetére


jokeph
nagyúr

Voodoo-nk sajna anno nem volt, bűn ára volt néki.. Matrox G200-at használtam, példátlan jó képe volt, a Rage 128-nak szintén, de ezzel jól mentek a játékok is, Matrox-al kevésbé. Riva TNT, hát, vegyes érzelmek, semmi kiemelkedő, szódával elment és occsó volt. :D
2004-ben kéz alatt hozzájutottam egy fullos-dobozos Inno 3D GeForce 3 Ti 200-hoz, az mindent vitt. :P Igaz, ez már P4-be került, PII-be a szintén olcsó S3 Savage 4 8 MB-os AGP volt, majd GeForce 2 MX 400/ GeForce 2 GTS.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67460) arn válasza jokeph (#67459) üzenetére


arn
félisten

Tnt mikor volt olcso? :) amikor megjelent rohadt draga volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67461) DarthSun válasza nakos1212 (#67453) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

de a tnt kartyakon valami hulladek ramdac van nagyreszt es baszott ronda kepe van

Végre valaki megmondta azt ami az én véleményem is. Hogy kehet élvezni a játékot egy olyan kártyán aminek nem is látod a képét rendesen, hót sötét, részletek elvesznek, ha az alfát felhúztam, akkor meg tejfölös köd...

(#67459) jokeph : később valóban occsó' lett a TNT, de annyit sem ért meg...
2004-ben kéz alatt hozzájutottam egy fullos-dobozos Inno 3D GeForce 3 Ti 200-hoz - kiváló kártya, az NV a GeForce2- től már kijavította a TNT korszak f*s képét.

(#67462) nakos1212 válasza DarthSun (#67461) üzenetére


nakos1212
senior tag

Most nekem alakult ki egy olyan gepem hogy:
Matrox g550 pcie x1
775 g41 lap
2x4gb ram
Q6600->majd xeon ha talalok
Audigy2zs
Gravis ultrasound pnp 16mb
Diamond mx300
Nzxt kraken xt51 aio
Noctua ventillatorok
Samsung 850 pro 512gb
Deepcool tesseract wh
Win98se
A matrox kepe digitalison is jobbnak tunik

[ Szerkesztve ]

(#67463) arn válasza DarthSun (#67461) üzenetére


arn
félisten

A sotetseget parszor mar megbeszeltuk, hogy a voodoo gainja volt 2-3x felnyomva alapbol, ahhoz kepest minden sotet volt. A 3ds kepe meg kimondottan jo volt a maga koraban, olvasd el a korabeli teszteket :)

az analog kimenet a kartyagyarton is mulott.

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67464) DarthSun válasza nakos1212 (#67462) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pazar. Win98SE ? :C , ez odacsap a Win98- as P4- emnek :O .3 hangkártya :U , azz iiggen. GUSPNP - akkor van ISA is a lapon. A GUS- ba hogy tettél 16MB RAM- ot, max 2x4- et támogat tudtommal, valamint 8MB- osakról nem is tudok, 256k, 1M, 4M, 16M létezik, asszem. Látja az 1db 16- ost :U . Futassál teszteket, kíváncsi vagyok :) .

(#67465) Ganz-[HUN] válasza MasterDeeJay (#67451) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

ilyen procc hűtőt 10 éve keresek már legalább. Valami típust, cikkszámot, stb.-t tudnál adni? :R

Amúgy WinMe-hez milyen Service Pack szerűséget ajánlotok? :R

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67466) nakos1212 válasza DarthSun (#67464) üzenetére


nakos1212
senior tag

Nagy simm adapterrel, facebookos ismerosom gyartja.
Kinai ipari g41 alaplap ddr3 memoriakkal es 3 isa slottal, megkozelitoleg 40 ezer forintert rendeltem amikor meg kevesebb volt a dollar.
Ganz: ugy emlekszem a win98se sp3 felmegy ra.

[ Szerkesztve ]

(#67467) KROK640 válasza DarthSun (#67450) üzenetére


KROK640
veterán

LIKE (nem lehet ilyet tenni a postnál)
Hamarosan én is felélesztek egy gépet :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67468) DarthSun válasza arn (#67463) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Persze-persze, de....anno vettem egy nyilván noname TNT2Pro- t. Az említett képével csalódás. Aztán jött egy akármilyen Geforce2MX, szép kontrasztos kép, sokkal gyorsabb is mint a TNT. A Voodoo pedig valószínű hogy trükközött a gain- al ahogy mondod, de ennek ellenére a nagyobb/megfelelő fényerő mellett nem lett tejföl a képe, nagy kontraszt és transzparens, jól átlátható az alcsony texturák ellenére is. A Voodoo2- őm is kommersz PV830 típusból volt először, mái napig megvan, príma a képe. Valszeg van olyan TNT melynek jobb a DAC- ja, régebben nem kívántam ismét, ma meg már nem kellene, márcsak a TL hiánya miatt sem.

(#67469) DarthSun válasza KROK640 (#67467) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kíváncsian várjuk mit hegesztettél össze :) .

(#67470) alvaro válasza nakos1212 (#67462) üzenetére


alvaro
senior tag

Ez elvetemült, azt próbáld ki, megy-e az Impulse Tracker guspnp.mmx driverrel, mert az interwave driver az tuti menni fog, abban semmi nehézség nincs. A pnp codec driverhez viszont rendesen helyre kell tenni az IRQ-kat meg a DMA-kat.

(Vááá, core2-es DOS gép, az kemény lenne! Blood 1600*1200-ban úgy folyik rajta, próbáltam valami vacak G31-en, a Vortex2 DOS TSR-rel szólt is, de sajnos igen gyakran fagyott :()

(#67471) MasterDeeJay válasza Ganz-[HUN] (#67465) üzenetére

Ez pedig full kommersz Foxconn 166781-001 cikkszámos. Brand gépekbe volt. Compaqból van asszem. Több is volt korábban.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#67472) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megakadtam, a Rage Pro PCI- nek nincs Win3.11 drivere, legalábbis én nem találtam. DOS alatt lemértem, ígéretes, de így lehet ki kell hagynom.

(#67473) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Lenne egy felajánlásom.. Remélhetőleg nem hulladékba megy, hanem olyanhoz aki fel tudja építeni/tölteni a hiányzó rész. Nálam soha nem készűlt el, de már nem is látok rá esélyt.

Van egy HP Netserver E60 - Kb 3-4 éve van nálam. Benne van az Dual Slot1 alaplap, van benne egy 256gb ecc memória. Optika, Dat.

El kell jönni érte, nem adom postára, nem futározok. Fóton található! (Budapest felett 15km-re)Perpill elég sokat vagyok itthon. Tehát időben tudok alkalmazkodni. Letakarítva adom át annak, aki elviszi. Sajnos a por megfogta.Szerintem akad bele scsi lemez is.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67474) nakos1212 válasza alvaro (#67470) üzenetére


nakos1212
senior tag

sehol az interneten nem találom azt a drivert, ha elküldöd / felrakod a topikba szívesen kipróbálom. dos közben 200mhz-en megy a processzor.

(#67475) KROK640 válasza DarthSun (#67469) üzenetére


KROK640
veterán

Az Athlon XP lesz felélesztve :)
csak találnom kéne hozzá egy tápot.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67476) zoltanz válasza DarthSun (#67468) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Valszeg van olyan TNT melynek jobb a DAC- ja, régebben nem kívántam ismét, ma meg már nem kellene, márcsak a TL hiánya miatt sem."

Nekem semmi gondom a TL nélküli VGA-kkal, a TNT2 szériát meg kifejezetten szeretem is.
De akár hozzám vághatnának egy ATI Rage 128Pro-t 128 bites SD Ram-mal (vagy 64 bites DDR-rel) Hogy egy Fury Maxx-ról ne is beszéljek :)

Más. Én is beindítottam, leporoltam pár retro gépet.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67477) Sanchez638 válasza Sanchez638 (#67473) üzenetére


Sanchez638
addikt

Iday kolega elvitte. Nem emlékeztem, de volt benne egy V2-is.. Megkapta azt is mellé. :))

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67478) alvaro válasza nakos1212 (#67474) üzenetére


alvaro
senior tag

[link] <- Ebben benne van.

Hogyhogy 200? Szerintem nem is tud olyan alacsony szorzót :F

(#67479) DarthSun válasza zoltanz (#67476) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Különleges eset vagyok, mindenféle retrot kedvelek, csak a TNT szériát utálom, nagyot csalódtam benne.

(#67480) nakos1212 válasza alvaro (#67478) üzenetére


nakos1212
senior tag

266, vagy hogy, setmul.

(#67481) Madara-san válasza DarthSun (#67424) üzenetére


Madara-san
tag

Így már teljesen értem a dolgot. Jó kis konfig lett, pontosan ilyen Abit Ti200-am van nekem is, nálam Tua 1.4-S gépben foglal helyet :)

Szépen alakul ez a Socket 3 PCI teszt is, pontosan milyen Matrox kártyát használtál benne?

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#67482) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 486PCI BIOS- ában átállítottam 2 mem- el kapcsolatos pontot, amik fogalmam nincs mire szolgálnak, de gyorsult 21.78MB/s- ra (a Matrox és a Rage már így mérve). A SpeedSys a Matrox memória mennyiségét valami miatt nem ismerte fel, a Rage- t viszont igen. Azt hittem 4MB van rajta de 8- at írt ki, utánanéztem, neten is 8- at írnak - benne van a bővítő modul.

Egy Snooper diag :

A SysChk pedig szépen mutatja a DOS alá managerrel felosztott disket :

A Matrox és a Rage Quake alatt nem jeleskedik, de a többi DOS eredmény príma - táblázat frissítve. A Quake a 486 esetén amúgyis csak erős tesztnek számít, a játszhatóság inkább Pentium lapot kér, Socket3- ban még a tuningolt PODP is kevés neki.

(#67483) DarthSun válasza Madara-san (#67481) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Matrox fotója. Millenium G200, ha minden igaz, legalábbis a SpeedSys ezt a típust írta ki róla.

(#67484) nakos1212 válasza DarthSun (#67482) üzenetére


nakos1212
senior tag

a quakenek meg a dosos 3dfx valtozata is kozel jatszhatatlan 486oson, nagyon kell az a pentium.

(#67485) KROK640


KROK640
veterán

Na, egy kis hír a projectemről :

Múltkor találtam a szobámban egy nagy marék DDR1-es memóriát. Persze egy kivételével mind 256-os csak :(
Ekkor jutott eszembe, hogy anno mikor az Atlon XP-t bontottam akkor már 2GB RAM volt benne, egy 1GB-és meg két 512MB-os. Arra emlékszem, hogy a 1GB-osat villámgyorsan elvitték meg az egyik 512-est is, az az 512-es amit most találtam a sok 256-ossal meg lehetett a másik ami anno benne volt.
A lényeg, hogy rájöttem, hogy kitoltam magammal, mert így most a visszaélesztési projectnél - hacsak nem akarok rá költeni, és nem akarok - akkor be kell érjem 512+2×256MB RAMmal. Mindegy, egy 1700+-os Athlon XP-nek még az is gyanúsan sok RAM, többnyire 256MB-val vagy jobb esteben 512-vel futottak még ezek.

Táp is kell még, de elvileg van egy itthon vadi új 0km-es dobozos, holnap megkeresem.

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67486) Frawly válasza nakos1212 (#67484) üzenetére


Frawly
veterán

Hajjaj. Pentiumból is lehetőleg valami erősebb, nem ilyen P60-P90-szint. Quake-kel az a szívás, hogy nem csak technológiában előzte meg durván a korát, hanem ha kivételesen nem 320×200-as, 256 színű pixelpaca módban akartál játszani vele, akkor hardverigényben is eléggé megelőzte. Persze, elfutott azért 486-oson, szépen lehetett rajta nézni a diavetítést, meg lehetett követni a vertikális sorokat kirajzoláskor, annyira nyögött rajta. De ezek a korai fps-játékok mindig is ilyenek voltak, mindig tolták ki előre a technológia határait, azokat feszegetve. Már a Doom 1-2 is problémás volt a megjelenésekor, amikor sok embernek nem volt hozzá elég RAM-ja, meg ilyen 386-osokon, gyengébb 486-osokon próbálták játszani, és azokon csak ilyen bélyegkép méretűre összehúzva ment csak, ha ment egyáltalán.

Ezen kívül a DOS-os Quake-változat hibája, hogy nem is valami optimalizált, se a CPU kódja, se a 3dfx driverrésze. Egy GLQuake már más tészta, nem csak amiatt, mert a GPU vett le terhet a CPU-ról, hanem sokat segítenek rajta az optimalizációk, újabb utasításkészletek, OS ütemezője.

(#67487) nakos1212 válasza Frawly (#67486) üzenetére


nakos1212
senior tag

A sima quakenek nincs 3dfx resze, csak a glquakebol van egy dosos port amiben van 3dfx mod... Legalabbis en igy hasznaltam.

(#67488) arn válasza Frawly (#67486) üzenetére


arn
félisten

Dehogy nincs jol optimalizalva... pprora, es penyara. A korabeli jatekoknal a fejlodes uteme miatt teljesen normalis volt, hogy egyket ev mulva lehetett vele jol jatszani feltolt grafikaval. Es ez igaz volt az aktualis tophwre is.

A masik, hogy akkoriban a 20-30fps mar nagyon jonak szamitott, ami mai szemmel kevesnek tunik.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67489) DarthSun válasza arn (#67488) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

+1, az optimalizálás nagyon jó, Carmack a kor legjobb programozója. A poligonszám és az akkori legjobb mozgásszimuláció alapján aligha lehetett volna a kódot gyorsabbra megírni. Csoda hogy 486- on is ennyi PFS- t produkál. Carmack nyilatkozta hogy PPro200- on már jól megy ;] , erre sokan fújtak mert elég drága proci volt akkor. Azért a P1MMX/200- on már elég jól ment, 400x300- ban, legalábbis akkori szemmel. A most tesztelt 486- okon azért már remeg rendesen a teszt alatt, játék közben viszont szűkebb tereken egész tűrhető.

(#67490) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megszületett az eredmény. Az AtiRagePro PCI- t nem számoltam bele, nincs Win3.11 drivere, a DOS eredményeit viszont beírtam, mivel jó kis kártya - helyette a sima Trio64- et vettem be a versenybe. 4 kártya számolása : egyszerűen összeadtam az eredményeket, Landmark videot osztottam 10K- val, mivel csak meghatározott értékeket vehet fel és nagyon elvitte volna a realitást. A DOS és Wintach eredményeket külön vettem, a PCI nagyon elhúzott Win alatt, de ezeknél a konfigoknál a DOS lényegesebb. A régi Landmark eredmények alapján nem gondoltam volna, de nyert a PCI konfig.

Teljesítmény-index 2 alaplap, 8 kártya alapján :
DOS VLB : 854.02
DOS PCI : 904.96
WinTach VLB : 222.76
WinTach PCI : 529.81

Az eredmények érdekesek, a PCI nyert, de pld Quake alatt gyengébben szerepelt.
Ha valakit érdekelne a részletes eredmény : táblázat

(#67491) nakos1212 válasza DarthSun (#67490) üzenetére


nakos1212
senior tag

nekem egy tseng et6000 van ilyen korai pci kártyákból, az hol helyezkedik el a mezőnyben? jónak számít? a képe szép és azzal szoktam tesztelgetni lapokat. úgy emlékszem 4 megás, de lehet 4 és fél, azt hiszem hercules.

(#67492) DarthSun válasza DarthSun (#67490) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hiba, kettő Landmark video eredményt nem jól írtam be a számolási cellákba, így a VLB szummája kicsit csökkent, mod :

DOS VLB : 836,81
DOS PCI : 904.96
WinTach VLB : 222.76
WinTach PCI : 529.81

Azt elfelejtettem hogy a Landmark CPU/FPU eredményekkel nem számoltam, mivel mindkét lapban ugyanannyit jelzett.

(#67491) nakos1212 : Nem használtam még ET6000- est, de játékban sztem megveri a tesztelt 8 kártya közül mindegyiket. Officeban esetleg a Matroxot nem, az ott nagyon erősnek látszik. Egy hibás ET6000 fordult meg nálam, VLB- ben ET4000 van - kész gépben.

szerk : közben próbálok visszaemlékezni, az előző PCI lapokban a Landmark video eredmények sorra 10K alatt voltak, amiatt is voltam kíváncsi mit mutat egy rendezett teszt, eddig olyan alkalomszerű, összevissza méréseim voltak. Lehet hogy ez a lap jobb, mivel az előzőekben is jártak ezek a kártyák, PODP- vel is. Ezek is közrejátszottak hogy meglepődtem a PCI győzelmén.

[ Szerkesztve ]

(#67493) arn válasza nakos1212 (#67491) üzenetére


arn
félisten

attol fugg miben teszteled... alul a tabok [link]
maga idejeben az egyik leggyorsabb kartya volt, csak eleg sok dosos buggal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67494) hege8888


hege8888
aktív tag

Kis kihagyás után üdv mindenkinek..

Egyszer már kérdeztem, hogy honnan lehetne Dallast szerezni, és kaptam is rá tippet, de nem találom a bejegyzést.. Lomex, HEstore?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#67495) hege8888


hege8888
aktív tag

Budapestieknek szerintem egy jó vétel:

https://www.facebook.com/marketplace/item/514445455869374/

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#67496) alvaro válasza nakos1212 (#67480) üzenetére


alvaro
senior tag

De akkor is... szerintem 6 a legalacsonyabb szorzója, amibe akár BIOS, akár EIST bele tudja rakni. Az még (4*)200 FSB-vel is 1200MHz, nem 200.

(#67497) Ganz-[HUN] válasza hege8888 (#67494) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Dremmel+cr2032. Felesleges erre energiát kidobni

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67498) hege8888 válasza Ganz-[HUN] (#67497) üzenetére


hege8888
aktív tag

Próbáltam, de első nekifutásra nem jött össze.. Sőt, a próbálkozáshoz még pár rossznak is örülnék, ha valaki bontogat, és küldene postadíj fejében egy 5-6 darabot.. Úgy csak nyugodtabban gányolok, hogy tudom, nem ez az egy lehetőségem van..
Vagy tippet, hogy PC-s iparon kívül milyen szakikat vallassak, akiknél esetleg lehet..
TV szerelő, ilyesmi?

A másik, hogy az ODIN chippekkel ezek lábkiosztásban egyeznek?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#67499) arn válasza Ganz-[HUN] (#67497) üzenetére


arn
félisten

Esetleg, akkor socket + rtc. En nem szeretem, amikor ossze van ganyolva a lap.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67500) DarthSun válasza arn (#67499) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az milyen, hol lehet kapni ? Egy Dallast moddoltam, de a socket + rtc kényelmesebb lenne, gondolom, márha ki tudja iktatni a lemerült Dallas bootlopját :U .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.