Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68801) KROK640 válasza arn (#68799) üzenetére


KROK640
veterán

Hűha ...
Akkor kb akkor lesz Ryzenem amikor már az is nagyon elavultnak fog számítani, a mostani 4th gen I3-asomnak meg van akkor még vagy 8-10 éve.

Mert ha ez igaz, akkor állításod szerint manapság egy "mainstream" proci (csak a proci) nem áll meg 268916ft-ból (az akkor csúcs Athlon X2 4800+ 679 usd ára mai árfolyamon forintban), memória 114338ft-ból (a 2GB DDR2 mai ára ft-osítva), alaplap 71961ft-ból (na mondjuk ezt elhiszem, ha nem is mainstream de csúcs lap esetén), és mindehhez 500 usd VGA (mai ára ft-osítva 197900ft, mai csúcs VGAk ennél drágábbak, viszont a mainstreamek/sweetpotok inkább feleennyibe kerülnek) még csak nem is mainstream? vagy éppen csak az?

Ja és hol van még akkor a ház, PSU, HDD?
na tegyük is hozzá :
ugyanott a hirdetésben van PSU, 53usd, az ma ft-ban 20876ft, ház szintén onnan 150usd, ami mai áron 190usd azaz 59154ft, valamint nézzünk egy winyót : mivel ott csak external drive van csökkentsük a 279usd-t 30%-al (és akkor igencsak nagyvonalú voltam) az 184usd mai áron 234, vagyis 72918ft pedig HDDre.

Na akkor összeadom a számokat és végösszegre kijön 806063ft azaz valamivel több mint 800 ezer ft. Ha ma 800 ezer ft kell egy mainstream géphez, akkor sokkal szomorúbb a helyzet mint gondoltam. Pláne h egy mainstream játszogatós gép, szerintem csak a CPU 268916ft-jából kijönne.

legalábbis egy ilyen mindenképp :
GIGABYTE H310M DS2 2.0 alaplap
Intel Core i5-9400F processzor
Kingston 2x8GB DDR4 2400MHz HyperX Predator XMP memória
Asus GTX 1660 6GB GDDR5 TUF3-GTX1660-O6G-GAMING videokártya
Kingston 120GB SA400S37/120G SSD meghajtó
Toshiba 1TB 64MB HDWD110UZSVA merevlemez
Chieftec ECO 600W GPE-600S tápegység
Zalman i3 Midi fekete Számítógépház

( forrás pcx )

szerintem ezt a gépet nyugodtan lehet ma mainstreamnek, sőt talán picit annál jobbnak is nevezni.

Emlékeim szerint (és most h utána is néztem) pont hogy egy sötét kor volt a 2006 vége 2007-es év, amikor az Athlon XP-mtől alig vagy semennyire sem jobb gépeket építhettem jó drágán, mert olyan volt akkor a piac. Nem véletlenül húztam 2009 novemberéig a 2003-as platformom leváltását.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68802) arn válasza KROK640 (#68801) üzenetére


arn
félisten

akkoriban nem volt hedt platform... manapsag meg a mainstreamet nyomtak fel lassn highend arba. ot eve meg 350 volt egy top mainstream proci (i7 vmi), most meg 500-750. igaz felesleges annal tobb, de tudsz meg sokkal dragabb pc epiteni. korabban ez nem volt - az volt a teto es kesz.

most meg? 64 mag, titan, etc ezek jelentik azt a topot. az akkori x2 a mai threadrippernek felel meg, nem a ryzennek.

akkoriban is voltak ertelmetlenul draga extreme edition procik 1000 dollarert, es a gigahzes p3 sem volt olcsobb. de xed aron gyakran megkaptad a 10-20-30%al lassabbat. epp a multkor csodalkoztam ra, hogy pl a gf3ti200, ami alig volt lassabb, mint a ti500 175 dollarba kerult. hol vagyunk ettol? :) igaz a 90es evek elejen voltak ilyesmi arak, hogy tobb havi fizu volt egy jobb gep, de az inkabb a szar fizeteseknek volt betudhato).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68803) KROK640 válasza KROK640 (#68801) üzenetére


KROK640
veterán

Tovább megyek : ugyanezen újság 37-ik oldalán kitárgyalják h mennyibe is kerülne egy akkori top PC : 9850usd-re jön ki, ami ma 12527usd vagyis 3901909ft. Azaz közel 4Millió ft, ami egy autó ára. Ennyiből még ma is top pc-t lehet építeni, nem mainstreamet, de ha ennyibe kerülnének a használható gépek, már rég vettem volna inkább egy régi amerikai autót, és az lenne a hobbim :D

(és még ígyis elnézően számoltam, mert ezek ugye az amerikai árak, de sok esetben itthon ez még többe kerül pl a remek ÁFA miatt).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68804) KROK640 válasza arn (#68802) üzenetére


KROK640
veterán

Lehet, hogy nem volt HEDT platform kimondva, de ugye a "teteje" az volt.
Az is tény h a mostani középkategóriát kezdik árban fölfelé eltolni, de van egy nagy szerencse is (ami mondjuk 2006-ban szintén beütött) : A konzol generációk pár évekénti váltása, visszafogja a játékok gépigényét így lkebvésbé jónak számító gépekkel is egész jól el lehet lenni.

Na most tisztáttuk a mainstream fogalmát is : Az az, ami átlag vérpistikének van / megfizethető.
Azt tapasztaltam, hogy ma magyarországon (ok, az átlag vér pistike 120K-ból akar gamer gépet de az értelemsebbjei) olyan 250-300ezer ft-ot tudnak/akarnak kiadni pc-re. Ergo ez a mainstream. Nem mellesleg ezen remekül el lehet játszani.

Igazán kemény helyzet majd akkor jön, ha jön a következő konzol generáció és rájuk az új címek meg azok PC verziói, akkor eltudom képzelni, hogy lesznek álleejtős gépigények ismét.

Ilyen szempontból egyébként a 2002-2003 időszak volt hálás, a Tualatin Celeronok, Athlon Xp-k miatt olcsón lehetett elég jó teljesítményhez jutni, VGA fronton az általad említett GeF3Ti200, később a Ti4200... emlékszem, hogy 100-120ezrekből (kb 2 havi fizu) olyan gépeket tudtam építeni amire én is azt mondtam h nyugodt szívvel ajánlom. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68805) arn válasza KROK640 (#68804) üzenetére


arn
félisten

en ezt ugy szoktam, hogy felosztom a desktop termekskalat, es mi a kozepe... hogy mi az elerheto egyeseknek (plane magyarorszagon), az mas kerdes.

az amd igy fogalmaz:
For desktop enthusiasts, demanding gamers, and content creators who need a high-performance PC
For professionals, serious content creators, and elite enthusiasts who need the most powerful desktop processors in the world1

magyaran van a highend, meg a highhighend :D nehogy szarul erezze magat, akinek nem telik a dragabbra.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68806) envagyok válasza KROK640 (#68804) üzenetére


envagyok
veterán

Most kb a 4k 144+ hz Gaming a csúcs, bár már lehet vannak nagyobb felbontású és frissítésű monitorok is.
RTX2080TI SLI vagy nemsokára Rtx3080ti kell hozzá.
Ezt csúcsprocival, csúcs lappal több tera leggyorsabb m2 ssdvel ma se állítod meg 4-5 milla alatt.
[link]
De vannak vadabb árak is
[link]

Alaplap 300k felett
[link]
Proci bele 1.2M
[link]
Monitor félmilla, de bőven vannak drágábbak
[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68807) nakos1212 válasza DarthSun (#68800) üzenetére


nakos1212
senior tag

Ez egy Behringer studióinterfész, nem Creative kártya, és a MIDI soundbanket Reaper-be töltöm, am egy DAW és csak többek között egy szoft szinti.

(#68808) Fred23


Fred23
nagyúr

CS 1.6-hoz milyen proci kell a stabil 100 fps-hez? A 3.2-es NW P4 nem elég ehhez, ha beteszek néhány botot, és nagyban dúl a harc. Nem tragédia persze, hogy 60 és 100 között ugrál, pláne, hogy általában 80 és 100 között, de mondjuk egy 3.4-es EE-vel már megszűnnének a beesések? Vagy kellhet ehhez egy 3.6-os Presler, netán erősebb is?

Tudom, a 100-ra korlátozás is átírható, és az is egy érdekes kérdés, mi kellhet a 120/144 fps-hez.

(#68809) DarthSun válasza nakos1212 (#68807) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezt talán csak részben értem, a Reaper és DAW - azt sem tudom ezek micsodák, hogyan használandók ?

(#68810) FF23


FF23
senior tag

Ma új konfig épül.

Ház
Innen DBob-tól. Van az elején LCD-s egérmozi, hőmérsékletet, fordulatszámot mér. Tegnap este megtisztítottam. Nem lett tökéletes, mert közben kicsit besöröztem.

Alaplap: Asus A7N8X Deluxe rev. 2.00
Innen az apróról cserével. Nem az "E" asszem ennél 233FSB a max. de jó lesz ez is.

CPU: Athlon XP 2000+ TbredB
KROK640 1860-1900MHz-et kalkulált rá, valószínűleg úgy is lesz. Egy sör volt az ára.

VGA: Radeon 9550 [link] [link]
Régebben kinéztem magamnak az aprón, nem tudom miért nem vitték már el. Ki fog derülni, de ez jó eséllyel a top 9550 XT, mert a legtutibb samu chip van rajta (-GC2A). Nem akartam költeni, de a kolléga engedett belőle, így elhoztam.

Hűtés: még nem tudom mi fér el a táptól. Lesz ODD, 40GB-os IDE Maxtor, telepítés, estére kész lesz, ha minden jól megy.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68811) arn válasza FF23 (#68810) üzenetére


arn
félisten

Az e-s asus mar az athlon64 utan jott budgetebb megoldas volt 2004ben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68812) FF23 válasza arn (#68811) üzenetére


FF23
senior tag

Az asusnál inkább SE szokott lenni a budget, de szerintem deluxe-ból nem csináltak ilyet.
Az -E mindig a top lap volt:
A7N8X-E Deluxe
P4C800-E Deluxe...
Én így tudom.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68813) arn válasza FF23 (#68812) üzenetére


arn
félisten

Felszereltsegeben igen, csak amikor az a64 jelentette a csucsot, akkor az athlon es a hozza tartozo lap nem lehetett mar csucs. A sima nem -es verzio, meg a csucsra erkezett, ez a nyitoarakon is latszott.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68814) Kadi Laci válasza FF23 (#68810) üzenetére


Kadi Laci
tag

A sima Deluxe is tud 333 FSB-t sőt talán még 400 is BIOS frissítés után.

Üdv: Laci

(#68815) FF23 válasza arn (#68813) üzenetére


FF23
senior tag

Oké, így már értem.

@Kadi Laci Igen, ez a rev.2.00 lap már tud 400-at, ha megnézed a képet a dobozon is ott van, a biosa is más ennek, mint a rev.1.0x korai verzióknak. Megnéztem egy-két tesztet és ennél 233(466) volt a beállítható max. FSB, az "-E" lapnál, ha jól rémlik, akkor 100-tól 300-ig lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68816) Kadi Laci válasza FF23 (#68815) üzenetére


Kadi Laci
tag

Van mindegyikből, bár az E-nek módosított BIOS-a van, ha lesz időm összehasonlítom.

Üdv: Laci

(#68817) KROK640 válasza envagyok (#68806) üzenetére


KROK640
veterán

Félreérted.
Arn nem azt mondta, hogy manapság is van olyan drága (vagy drágább) egy csúcs gép mint 2006 végén... mert ha ezt írta volna némi helyeslés után lapozok. De azt írta, hogy ma egy "mainstream" gép kerül annyinba mint akkor a TOP.
A mainstream nálam az amit az átlag user megvesz magának, (ez MO-n inkább 150-200; de legyen 250 ezres kategória) hogy eljátszogasson (még leginkább) FullHDban az aktuálisan népszerű (nem feltétlenül AAA+ játékokra gondolok) címekkel.

Na most ha ARN állítása igaz lenne, akkor manapság kb 800 ezer ft-os gépek kellenének mindehhez.

Az viszont igaz lehet, hogy a high-end árait tekintve talán jobban leszállt mint 14 évvel ezelőtt (bár ebben sem vagyok biztos --- de még ha így is van sem lehet hibáztatni a gyártókat, mert szerintem egy pl Nvidia 2080Ti-t lényegesen nehezebb és drágább lehet legyártani, mint mondjuk egy 7950GT-t... de mondhattam volna akár mondjuk Athlon X2 4800+-ot és Threadripper 3900X-et is).

Egyébként nem csak felfelé, de lefelé is skálázódott a dolog, elég ha az ember ránéz az Intel desktop CPU termékpalettájára (fentről lefelé csökkenő sorrendben) van :
Core I9 Extreme
Core I9
Core I7
Core I5
Core I3
Pentium G
Pentium S
Celeron

Ez most itt így nagyjából 8 liga, azon belül is számos alváltozattal, eltérő cache memóriával, vagy órajellel.
Régen meg nagyjából csak órajelben térek el a procik (esetleg az olcsóbbakban fele annyi cache memória volt)

Ha az I5-öt veszed mainstreamnek (tapasztalatom szerint kb az) akkor 3 liga felfelé 4 liga lefelé... ha így nézem még emelődött is a mainstream helyzete.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68818) KROK640 válasza FF23 (#68810) üzenetére


KROK640
veterán

Izgalmas project, nyomassad csak :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68819) FF23 válasza KROK640 (#68818) üzenetére


FF23
senior tag

Olcsó húsnak...Most néztem meg csak a procit jobban és szépen le van sarkazva :D A képen nem látszik annyira, bal alul pont árnyékban.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68820) Kadi Laci válasza FF23 (#68815) üzenetére


Kadi Laci
tag

Megnéztem Asus A7N8X DELUXE GOLD van ami szerintem ugyanolyan alaplap, csak valami körítést adtak mellé. Bekapcsolni körülményes, mert legalul van és nehéz kivenni ráadásul hiányos is.

Üdv: Laci

(#68821) FF23 válasza Kadi Laci (#68820) üzenetére


FF23
senior tag

Igen ugyanaz. A "Deluxe/ Gold"-ot csak a rev.2.0-ra írták rá, a rev1.0x-es lapokon csak simán Deluxe van. A rózsaszínű párhuzamos porton van a pontos típus

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68822) KROK640 válasza FF23 (#68819) üzenetére


KROK640
veterán

Na, az még nekem sem tűnt fel... Mondjuk a távtartó tappancsok állapotát elnézve gyanakodhattam volna. Ahogy elnézem valakinek igencsak nehéz volt leszedni erről a prociról a hűtőt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68823) KROK640 válasza FF23 (#68821) üzenetére


KROK640
veterán

és ebben lévő procinak a sorozatszáma? :P
(mondjuk a kép alapján reddish, pink szal csodát nem várok)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68824) KROK640 válasza FF23 (#68810) üzenetére


KROK640
veterán

Asus A7N8X-E DLX lap nekem vitt 250-es FSBt is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68825) FF23 válasza KROK640 (#68823) üzenetére


FF23
senior tag

Azt nem adta hozzá, csak a lapot küldte. Nincs is másik s462 procim, csak még ami az NF7-S-ben van 2500+, de azt nem akarom most szétszedni.
Igen az E-ben 300-ig lehet emelni. Aztán hogy ebben simában lehet-e setFSB-vel vagy valamivel 233 fölé tolni...
Igazából mindegy, megrekedt a projekt. írtam a srácnak, nem a sört sajnálom, mert meghívom proci nélkül is, ha nagyon szomjas.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68826) Kadi Laci válasza FF23 (#68819) üzenetére


Kadi Laci
tag

Nem biztos, hogy hulla a CPU, épp most leveleztem az eladott 3000+ Bartonnal kapcsolatban, http://kepkezelo.com/images/dvnosx4yavrkx2q0byc4.jpg
a bal sarokban hiányzik belőle, de ennek ellenére működik.Igaz nem ezt, hanem egy épet küldtem hátha valamit mégis téveszt.

Üdv: Laci

(#68828) FF23 válasza Kadi Laci (#68826) üzenetére


FF23
senior tag

Kicsit megkapargattam körömmel, mert először nem láttam mi az és apró csillogó szilícium darabkák váltak le. Szerintem ez kuka.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68829) Kadi Laci válasza FF23 (#68828) üzenetére


Kadi Laci
tag

Ez esetben valószínű, sajnálom.

Üdv: Laci

(#68831) nakos1212 válasza DarthSun (#68809) üzenetére


nakos1212
senior tag

Digital Audio Workstation. Sávos hangszerkesztő program ami elég buta alapból, de soundbankokat és pluginokat lehet bele tölteni, pl torzító, gitárerősítő szimulátor, mindenféle effekt. tulajdonképpen egy általad használt szoftmidi szinti és egy audacity kombinálva, csak ennél azért egy kicsit több. És a Reaper egy ilyen program, de van még a Steinberg Cubase vagy az Apple Logic X-je például.

(#68832) arn válasza KROK640 (#68817) üzenetére


arn
félisten

en korabban (vagy 20 even kereszul) mindig az elerheto csucs kozeli vagy kicsit az alatti teljesitmenyt celoztam meg... ket eve sokkal tobbet koltottem a gepre (1900 eur van csak a gephazban), de a kozeleben sem vagyok pcn elerheto teljesitmenynek. szvsz sokkal dragabbak a hwek, mint a korabbi evtizedekben, igaz nem avul el, mert szar se hasznalja ki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68833) KROK640 válasza arn (#68832) üzenetére


KROK640
veterán

Jó neked, hogy megtehetted. Én tulajdonképpen csak az Athlon XP-mnél tehettem meg a felső szintet (azt is leginkább a tuning miatt) de amúgy felső középkat vagy alsó középkat volt amit megtudtam célozni.

A csúcs nyilván drágább mivel feljebb tevődött, mint ahogy leírtam, hogy az alsó szegmens is diverzifikáltabb lett.

Viszont a 2000-es évek közepétől (a konzoloknak hála nagyrészt) bekövetkezett az a szerencsés dolog, hogy a hardverek elkezdtek jóval lassabban elavulni. Míg 1998 és 2003 között évente kb a komplett gépet és platformot cserélni kellett addig manapság egy megvételkor, felső közép kategóriás géppel 4-5 évig simán el lehet lenni, maximum kisebb bővítéseket igényel.
(jelen példának jó az I3-asom, ami 2014 januári vétel, azóta volt cserélve a VGA 2×, került bele +8GB RAM, került bele SSD-ből is, ez a második benne alapból nem is volt benne, és +2TB HDD... de az alap ugyanaz, de mint látható azért jócskán hozzá kellett nyúlni (és akkor azt már csak zárójelben, hogy közben cserélve lett a monitor kétszer, a billentyűzet és az egér is minimum egyszer))

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68834) FF23 válasza FF23 (#68810) üzenetére


FF23
senior tag

Végül is összeraktam a 2500+ Bartonnal. Az FSB ennél is már 300-ig megy, úgy látszik ami tesztekbe belenéztem, azok még korai biosokkal voltak.

Szerintem az NF7-s v2.0 jobb, mint ez. Pedig szeretem az asus lapokat, ennek a biosával nem vagyok kibékülve. Valamiért bugos is, pár tesztprogram nem fut le, drájvereket kellene próbálgatni. Az NF7-S ugyanez a chipset és ott "csak" a CPU-Z-nél fagy ki a win, ennél viszont a 3dm2001 és 3dm03-nál is újraindul.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68835) DarthSun válasza FF23 (#68834) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor valami nem kerek. Nekem M-Barton- al 2400- ig stabil, de ott már magas feszt kér, izzik a proci, határon van. A teszteket 2315- ön futtattam hogy a nyugis, mindennapi használatra alkalmas arcát mutassa -
[link],
[link], [link], [link],

A 67.03- as certi nélküli driver a leggyorsabb összességében, de a 81.98- as viszont 3DM2001- ben többet hoz.
Lehet hogy késői drivert tettél fel, próbáld esetleg a fentiekkel.

(#68836) arn válasza FF23 (#68834) üzenetére


arn
félisten

Kondik? De ott vmi nem stimmel... nalam rendesen fut.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68837) FF23 válasza DarthSun (#68835) üzenetére


FF23
senior tag

Nem mondanám, hogy egyáltalán nem megy, csak valami bugzik, már egyszer újra kellett rakni az xp-t és kicsit belefáradtam.

Csakhogy azok nv driverek, nekem ati van most benne. (10.2)
Nforce-ból az utolsó 5.10 van fent más semmi (meg xpsp3)

@arn -Látszólag minden rendben

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68838) DarthSun válasza FF23 (#68837) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hoppá, tényleg 9550 van benne. Radeonhoz a 3.8- ast használtam :DDD az utolsó tesztsorhoz, itt pld látszik, bár ez P4- ben futott, de a régebbi jobb AMD mellett is, úgy tapasztaltam.
NForce chipset driverből is a régebbit ajánlom, nálam a 3.65 van fennt.

szerk : konkrétan ez a csomag --->

This nForce Win2K/XP driver package contains the below components:

Audio driver 3.62 (WHQL)
Ethernet driver 3.46 (WHQL)
GART driver 3.34 (WHQL)
SMBus driver 3.38 (WHQL)
IDE driver (In-the-box) 3.43 (WHQL)
Installer 3.65

[ Szerkesztve ]

(#68839) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kiköböztem a Gotek miért hibázik PODP mellett. Korábban említettem, DX4/100 mellett simán megy, PODP mellett megzavarodik. Rájöhettem volna előbb is, triviális :B :W . Az L1 cache. És tök mindegy hogy WT vagy WB- re van állítva, megfogja. L1 letiltva - hiba megszűnt.
Így csak annyi ha a Gotek- re akarok írni, restart, L1 disabled biosban, ha már nem kell Gotek művelet, akkor meg L1 vissza.

(#68840) FF23 válasza DarthSun (#68838) üzenetére


FF23
senior tag

Az 2003-as (2.64) driver.

Tudtam, hogy valami driver nem stimmel. Mentésben találtam egy régi cpu-z-t és az Omegával nekem sem indul újra a gép.
Megy ez, nem mondom, hogy nem. Találomra beállításokkal: [kép] [kép]
Meg van még [kép]
27-28°C van itt, tovább nincs értelme nyúzni.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68841) DarthSun válasza FF23 (#68840) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

9550- el nagyon jó eredmények !

(#68842) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!

Tudna valaki adni egy helyes beállítást config sysben xms és ems memóriakezeléshez?
Pl valamiért a dune 2 setup azt írj hogy extended memory is not available
Köszönöm :R

(#68843) FF23 válasza DarthSun (#68841) üzenetére


FF23
senior tag

RV360 ID:4152-> 9600 XT lenne( a 9550 eredetileg RV350 ID:4153)...Utánanéztem és a rosszabbul sikerült GPU-k, amik nem tudták az XT 500MHz-ét, abból csinálták ezeket a "csúcs" gecube 9550-eseket. Különböző PCB-vel, memóriákkal, órajelekkel.
Szerintem erre fogom rátenni a passzív Zalmant.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68844) nakos1212 válasza Chris82 (#68842) üzenetére


nakos1212
senior tag

csak rakd fel a qemm-t, ne szivj ilyen marhasagokkal.

(#68845) DarthSun válasza FF23 (#68843) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Néztem a fotót, olyan komoly kinézetű 9550- et nem láttam még, ráadásul BGA ramok vannak rajta.

(#68846) DarthSun válasza Chris82 (#68842) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A két klasszikus sor nem elég neki ?

Csak XMS :
DEVICE=C:\DOS\HIMEM.SYS
DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE NOEMS

XMS+EMS :
DEVICE=C:\DOS\HIMEM.SYS
DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE RAM

(#68847) arn válasza DarthSun (#68846) üzenetére


arn
félisten

xmshez minek ems?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68848) DarthSun válasza arn (#68847) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

XMS- ben emulált EMS. Hát...így szokták, mindegyik rendelkezésre áll. Egyik programnak ez kell másiknak az, vagy mindkettőt képes használni, pld Wolf3D, Doom.

szerk : az elsőre gondoltál, NOEMS kapcsoló ? Feltöltés miatt. DOS=HIGH,UMB- hez kell az EMM386 (HMA), valamint a többi LH töltéshez az UMB.

[ Szerkesztve ]

(#68849) KROK640 válasza FF23 (#68834) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem az ASUS anno volt oylan proci amit 250-es FSBvel is megtudott hajtani

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68850) FF23 válasza KROK640 (#68849) üzenetére


FF23
senior tag

Arra lett volna jó az unlockos AXP 2000+TbredB, ha nincs lesarkazva.
Közben tettem a lapra egy mod biost.Tök jól megy vele, lehet chipset feszt állítani, a ramoknak 2,9V-ig adni, aktív a cpu interfész stb:

"1008mod3.BIN, modded by trats

asus bios 1008mod3 for a7n8x deluxe rev. 2

- L12 (200fsb) mod built-in
- higher bandwidth romsips from dfi infinity 6-19 bios
- xp-m cpu name included
- various bios options/settings are unhidden

...Meg találtam ez a jó kis amd tuning progit, legalábbis én nem ismertem.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.