Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67051) DarthSun válasza Madara-san (#67049) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Erős Barton- hoz elkél (ha van a háznál) egy NV6600GT (esetleg 6800GT, de az már ritkább), Radeon fronton meg valamilyen 9600-9800.

(#67050) Oliverda : HD3850- el biztos nem lesz GPU limited :) . a mobil-Barton viszont elég ritka manapság.

[ Szerkesztve ]

(#67052) Oliverda válasza DarthSun (#67051) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahogy elnézem, az alaplapot lesz a legnehezebb beszerezni. EP-8RDA3+ PRO a kiszemelt, mivel azon már van natív SATA és gigabites Ethernet. (Már nem mintha az utóbbi ki lehetne használni. :D)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67053) zoltanz válasza Oliverda (#67052) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha azért keresel Sata portos lapot, hogy SSD mellett használd, nem biztos, hogy elindul benne sajna a lemez.
Esetleg IDE-s SSD vagy IDE sd card adapter.
HDD kicsit lassabb lesz ha sok kis fájllal dolgozol, (mondjuk én mindent tömörítve is tárolok) meg ugye a Windows szereti kergetni a lemezt. Az utóbbira jó pl egy Linux.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67054) arn válasza Oliverda (#67044) üzenetére


arn
félisten

Nem kell hozza -5v, az akkori modernebb tapoknal mar nem volt, kikerult az atx specifikaciobol. Erosebb 5v kell, mert a socketa lapoknal nem volt p4 csatlakozo gyakran.

Floppyt minek raksz bele? :) a 34x cdk 98 kornyeken mentek, dvd volt a tipikus.

ez 2003 juniusi, korhu konfig.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67055) arn


arn
félisten

Asus A7N8X Deluxe rev 2.0
AMD Athlon XP 3200+
Spire Falconrock II
Samsung 512M DDR-400
Sapphire Atlantis Radeon 9800 Pro 128M AGP
Zalman ZM80C-HP + ZM-OP1
Creative Sound Blaster Audigy 2 Player SB0240 PCI
Seagate Barracuda 7200.7 120G IDE
LiteOn XJ-HD166S 16x DVD-ROM IDE
LiteOn LTR-52327S 52x32x52x CD-RW IDE
Chieftec Dragon DG-01W
Enermax EG365AX-VE(G)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67056) Oliverda válasza arn (#67054) üzenetére


Oliverda
félisten

Na, ez jó hír! :) A 2003 után gyártott modelleken szerencsére már ott a 4 tűs, így akkor ezzel sem lehet majd gond.

Floppy: egyrészt mert van egy rakat régi lemezem amit át kellene nézni, másrészt pedig miért ne. :) Nem egy korhű konfigot akarok csinálni, ez inkább amolyan Frankenstein lesz, ha elkészül. ;]

A 34x-es CD egészen pontosan 98-as vétel, ami már 22 éve volt. Asus gyártmány, és elképesztő mit kibírt, igazi túlélő. :K

mod: Igen, ez eléggé egyben van, de most nem ez a cél. Ha pedig itt tartunk, ez egy fokkal szerint gusztább: [link]

A legutolsó socket A lapom pont egy A7N8X Deluxe rev 2.0 volt valamikor 2005-ben.

zoltanz: A megmaradt HDD-k is kivétel nélkül SATA csatolósok, és nincs az az isten, hogy én még egyszer az életben pénzt adjak merevlemezért, ergo háttértárat abból kell majd főznöm ami már van.

Az SSD-k miért nem mennek? Az AHCI hiánya miatt, vagy a SATA1.0 miatt?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67057) arn válasza Oliverda (#67056) üzenetére


arn
félisten

Mindkettot en epitettem, ismerosek :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67058) zoltanz válasza arn (#67054) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szép kis összeállítás, vagány házikóban. :)
Kicsit keveslem a karikat, akkoriban ATi All-in-wonder -kel nyomultunk, Audigy hangkártya, Raid kártya, háló kártya.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67059) gban válasza arn (#67054) üzenetére


gban
Közösségépítő

Olyan ezüst Spire procihűtőm van nekem is :K
Nem rossz darab, rézmagos, ennél jobban csak egy igloo-t szerettem a hagyományosak közül S462-re.
A7N8X: akkoriban féltem tőlük az nVidia miatt, sok megsült. Ehhez képest sok a túlélő, pont a héten váltam meg egytől, igaz, az is beteg volt már, nem érzékelte a bedugott lant.

Postázást nem vállalok.

(#67060) Oliverda válasza arn (#67057) üzenetére


Oliverda
félisten

Tudom. Az az Antec ház nagyon csinos. :K

zoltanz: Hálókártya minek? Talán azon az Asuson már két LAN is van. RAID-et nem tudom, hogy adja-e alapból, de ebben az időben már az sem volt akkora kuriózum. Nyilván nem tudta azt, mint egy komolyabb hardveres kontroller, de ez azóta sem változott.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67061) r0b3r válasza Oliverda (#67060) üzenetére


r0b3r
senior tag

Mondjuk én nem tudnám elképzelni a gépeimet LAN nélkül... az összes a hálózaton lóg, még az XT is. :DDD

(#67062) DarthSun válasza Oliverda (#67056) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam jelenleg is Asus A7N8XE Deluxe alapon van az utoljára épített Barton konfig, nem olyan elegáns, szép, de jól műkszik M-Bartonnal [link]. SSD- t nem próbáltam ilyen korú gépben, SATA optikát néztem a P4- ben, azt látja rendesen. A régebben épült 462- ben meg Epox7KRA2i lap van , de most pihen a piramisban.

(#67063) Oliverda válasza DarthSun (#67062) üzenetére


Oliverda
félisten

Én egy Epox EP-8KHA+ típussal kezdtem az "A" osztályt valamikor 2001 nyarán. Utána 2003 novemberében jött az Abit NF7-S 2.0. Utóbbit egy teljes gépbontás miatt passzoltam el, majd valamikor 2004 év végén(?) jött az A7N8X Deluxe 2.0. Erre már alig emlékeztem, ma viszont megtaláltam ezt az okos posztot. :D

Az A7N8X-ben halt ki filmnézés közben egy remekül húzható 1700+ Tbred B. Úgy rémlik, 2200-on ment viszonylag normális fesszel, majd jött egy laza fagyás, utána pedig sehova tovább, kuka. Azt hiszem, utána egy 2500+ került bele mielőtt 2005-ben lecseréltem az egészet a Giga GA-K8NSC-939 és A64 3000+ párosra. Nem ma volt. :D

"A régebben épült 462- ben meg Epox7KRA2i lap van , de most pihen a piramisban."

8KRA2i lesz az szerintem. ;) Nagy kár, hogy pont az Abit és az Epox az elsők között hullott ki az alaplapos meccsből. Pedig mindkettő elég jó cuccokat rakott össze anno, egyedi ötletek sorával, amihez képest az Asus, Giga, MSI hármas elbújhatott.

Socket A-ból még az Abit KW7-et nézném meg, habár a KT880-osokon már ránézésre látszik, hogy spóroltak a gyártok. Legalább kb. 1 évet csúszott az optimális piaci megjelenéshez képest a chipset. Kár érte.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67064) arn válasza zoltanz (#67058) üzenetére


arn
félisten

Audigy2 van azota benne, a tobbi lapon is van. Sot igazabol az nvidia soundstorm is egy korszakos erdekesseg volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67065) gban


gban
Közösségépítő

Ezt nézzétek, egy IBM Netvista, mindent várnék az IBM-től csak ilyen dizájnt nem:

P3-933, i815 chipset, majd megnézem Tualatinnal is, hogy kezeli-e, bár szerintem nem, sima 815 csak, és akkor ott a jó kis agp de nem tudsz kártyát tenni bele mert nincs a házon nyílás mögötte :O

Postázást nem vállalok.

(#67066) DarthSun válasza Oliverda (#67063) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A zajosságra nem tudok nyilatkozni, sztem nem is hallgattam meg az integrált hangot, egyből belekerült egy Live, azokban meg nem csalódtam, nem highend nyilván, de szépen szól mindegyik modell.
Az Asus- ra amúgy elég sok kritikát olvastam, ami legjobban szembetűnt - "csigalassú HDD kezelés". Mivel nem éreztem hogy a HDD visszafogná, le is mértem, sztem teljesen rendben van.

Epox számát elírtam :B . Jó cuccokat gyártott. Ez Via lap, de kedvelem. Extra hardveres POST kijelző, a BIOS POST képernyőn pedig ott figyelnek az érzékelők adatai, szép és magas északi borda. Igényesen lett megcsinálva. +1 az Abit- ra is, kár értük.

(#67067) Oliverda válasza arn (#67064) üzenetére


Oliverda
félisten

A Soundstorm volt az első PC-s cucc ami támogatta Dolby Digital Live-ot, vagyis egy kompatibilis, digitális bemenettel szerelt erősítővel teljesen zajmentesen lehetett átvinni többcsatornás hangot. Mint azóta több más hasonló fejlesztésnek, (pl. Trueaudio), ennek is a szoftveres támogatás hiánya lett a veszte. Amúgy itt elég jól össze van foglalva, hogy mit tudott.

DarthSun: Ja, a 8KRA2i egy elég tisztességes lapnak néz ki, kb. olyan, mintha csak chipsetet cseréltek volna valamelyik nForce2-es rokonán. Hozzá képest a KT880-as EP-8KRAI Pro már ránézésre szegényesebb: [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67068) DarthSun válasza gban (#67065) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pedig jellemző sajnos. Én valami PS- t kaptam régebben, kidobandó volt a gazdájától. Bekapcsoltam, aztán kb 1perc múlva meg is jelent a POST kép :DDD , ennyi elég is volt, már szedtem is szét - nem volt egyszerű művelet, pld csavar helyett szegecs a riser felett, meg más nehezítések, hogy még véletlenül se lehessen szerelni. Megoldottam, lett RAM, HDD, ODD, FDD, Katmai belőle, más konfigban mindegyik príma. A lap, ház, táp pedig ment az elektronikai hulladékba.

(#67069) MolnárKrisz


MolnárKrisz
csendes tag

Sziasztok!
Nincs véletlen valakinek elfekvőben socket 478 CPU hűtő lefogató keret jelképes összegért cserébe?
Sikerült hozzájutnom egy fellelt állapotú 2003-s Alienware géphez.
A több éves por alul előkerült egy BFG Asylum FX5950 ULTRA, de sajnos nem tudom letesztelni mert a fent említett keret az el van törve és nincs másik 478 konfigom.
Köszi!

(#67070) jokeph válasza Oliverda (#67063) üzenetére


jokeph
nagyúr

No és mi a helyzet a Chaintech-el ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67071) gban válasza MolnárKrisz (#67069) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem van jópár, írj rám ha még aktuális, Pesten vagyok.

Postázást nem vállalok.

(#67072) iday


iday
aktív tag

Ha valaki slot-a procit szeretne venni, akkor az aprón MegasArchon -t keresse.
Van neki 3db 500Mhz-es.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#67073) envagyok válasza iday (#67072) üzenetére


envagyok
veterán

Én párszor írtam neki régebben, eléggé elvetemült emberke, nehéz eset.
Semmi se jött össze vele.
Se vétel, se eladás.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67074) zoltanz válasza Oliverda (#67056) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Az SSD-k miért nem mennek? Az AHCI hiánya miatt, vagy a SATA1.0 miatt?"

Nem, a Sata1 vezérlők (de még a kora Sata2 -k is) nem jönnek ki némelyik SSD-vel, igazából lutri sikerül-e a nász. :)

"Hálókártya minek? Talán azon az Asuson már két LAN is van. "

Persze jók, használhatók azok is, csak a legtöbb integrált elégé terheli a rendszert.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67075) Madara-san válasza Oliverda (#67050) üzenetére


Madara-san
tag

Mobil Barton az jó dolog, én is vadásztam rá egy időben, sajnos nem jött össze.

***

Közben mai retro tevékenység: Lehoztam az Acorp 5TX52 alaplapot, megpróbáltam egy ATX táppal elindítani, egyelőre stabilan nem megy, pörögnek a ventik de se kép, se hang (próbaképp Trio64-et tettem bele, 32MB RAM-ot és 200-as MMX procit). Előtúrom a kijelzős teszter PCI kártyát megnézem azzal is, mi lehet a gond. Viszont manual-t nem találok hozzá... nincs esetleg valamelyikőtöknek lementve?

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#67076) DarthSun válasza Madara-san (#67075) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az Acorp5TX52 manual itt, az 5tx52.htm file.

[ Szerkesztve ]

(#67077) alvaro


alvaro
senior tag

Ma végre elővettem a két "vadiúj" Rise MP6-ot. Az elsőt bejumpereltem az 5ALI61-es tesztlapomban (2*100MHz) és végignyomtam rajta egy sor DOS-os benchmarkot. Úgy tűnik, az órajeléhez képest egyáltalán nem teljesít rosszul - még Quake alatt se -, csak nem kéne rá az a PR266 jelölés. Lehet, csinálok egy viszonylag komplett tesztet a többi (S)S7-es procival azonos órajelen és tuningolva is, meglátjuk, mi lesz belőle.

(#67078) alvaro válasza alvaro (#67077) üzenetére


alvaro
senior tag

(Természetesen hatalmas köszönet SarthSun topiktársnak a kiváló tesztalanyokért :R)

(#67079) r0b3r válasza envagyok (#67073) üzenetére


r0b3r
senior tag

Rossz Voodoo kártyát adtam el neki alkatrésznek, én pedig procikat vettem tőle. Semmi gond nem volt. :U

(#67080) DarthSun válasza alvaro (#67077) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Király, kíváncsian várom, legalább lehet hasonlítgatni, feltéve ha futatsz az általam alkalmazott teszt(ekből) is. Az eddig tesztelt procik táblázata, van benne 2 féle Rise. A Dragon a 200MHz- es alapórajele ellenére megy 300- on is (.18 micronos).

(#67081) DarthSun válasza alvaro (#67078) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Örülök hogy viszonozhattam az Epoxot, meg a VLB- ket :) :R

[ Szerkesztve ]

(#67082) Oliverda válasza zoltanz (#67074) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd kiderül. A natív vezérlőkben egy fokkal jobban bízok, mint az első generációs Silicon Image csodákban.

jokeph: Nekem a Chaintech kimaradt. Rémlik a korabeli tesztekből a csúcskategóriás nF2 lapjuk, de nagyjából ennyi.

Madara-san: Nem akarom elkiabálni, de van rá esély, hogy jövő héten meglesz a proci. Beszámolok majd, ha már itt van előttem az asztalon. :K

Az egyik jóbarátomnak Acorp 6LX87-es lapja volt 2000 környékén. Belenyomtunk néhány 100 órát Heroes 3-mal és Colin McRae Rally 2.0-val. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67083) Madara-san válasza DarthSun (#67076) üzenetére


Madara-san
tag

Zseniális, köszönöm! :R

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#67084) jokeph válasza Oliverda (#67082) üzenetére


jokeph
nagyúr

Anno nekem is, akkoriban Intelem volt. :)
Silicon Image 3xxx vezérlőkkel nem volt anno problémám, HDD-vel. :D
SSD-t nem próbáltam még velük :U
Ha meglesz az Intel SSD-m, jövő héten megnézem mit kezd vele az Abit NF7-s 2.0 Sil. vezérlője. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67085) Oliverda válasza jokeph (#67084) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy másik jóbarátom elég sokáig használt egy X25-M SSD-t nForce4-gyel, bár úgy rémlik, az a chipset már SATA 2-es volt. Kíváncsi vagyok, hogy megeszi-e az Abit. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67086) Sanchez638 válasza envagyok (#67073) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szintén szerettem volna venni tőle 2db MP Athlon-t és közölte, hogy nem eladó. De a listán eladóként szerepelt a cucc..

"
Szia
Bocsi, pillanatnyilag tesztelésre használom. Bizonytalan ideig még nem szeretnék megválni tőle.
-Tamás
"

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67087) Oliverda


Oliverda
félisten

Fogok magamnak rendelni a német ebayről lesarkazásgátlót XP-hez. Úgy nézem, kb. 6-7 euróra jönne ki darabja úgy, hogy az ott élő cimborámmal hozatom majd el. Szóljatok, ha kell valamelyikőtőknek. Ilyen:

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67088) r0b3r válasza Sanchez638 (#67086) üzenetére


r0b3r
senior tag

Akkor én voltam a szerencsés kivétel... :DDD

(#67089) Madara-san válasza Oliverda (#67082) üzenetére


Madara-san
tag

Sok sikert hozzá, én drukkolok :)

... illetve kíváncsi vagyok, hogy van-e még belőle :DDD

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#67090) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

3. pakk kibontása, English országból ingyenesen, elkövető : benedekco :R
32 GB DDR2 667MHz server RAM

Hátha valamikor lesz hozzávaló lapom...

A DDR2 már félretro, de a következő még off
Intel® Xeon® Processor E5-2609 v3 2011v3 1.9GHz 6core/1.5MB L2/15MB L3

(#67091) alvaro válasza DarthSun (#67080) üzenetére


alvaro
senior tag

Igen, én is tervezek egy SS7/win98 tesztrendszert, de mindeddig DOS-os bencheket nyomtam csak rajta, nagyon szűk a közös keresztmetszet. Igazából azt se tudom, ALI vagy VIA alapon lenne inkább érdemes ezt összerakni, meg milyen videokártya kéne hozzá. DOS alatt egyszerű, becuppantok egy Riva 128 alapú PCI vagy AGP valamit, és jó teljesítményt kapok elég jó kompatibilitással, egy egész vödör videomóddal. Ahol már az AGP és a 3D API-k játszanak, ott hirtelen kinyitok egy nagy kukackonzervet. Abban mindenesetre szinte biztos vagyok, hogy nem húzott 9800Pro-t fogok velük etetni :D

Igazából ha végleges dolgot építenék SS7 alapra, valószínűleg az lenne a "Voodoo gép". Ha jól sejtem, ez pl. a 3DMark 2001-et kapásból kiszórja a kalapból, de talán még mást is :F

Szóval erre a projectre valami mást kéne megpróbálni. És akkor máris kezdem érteni a 9800pro-t, mert annak legalább saját tápcsatlakozója van, és nem az alaplapi AGP tápellátását húzza, ami abban a korban véletlenül se volt felkészítve semmi komolyan vehető fogyasztásra...

(#67092) Sanchez638 válasza alvaro (#67091) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nálam TnT2 Ultra meg egy V2 van benne.. Tudom a vga inkább p2 körüli géphez lenne ideál.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67093) alvaro válasza Sanchez638 (#67092) üzenetére


alvaro
senior tag

Nekem anno SS7-ben egymás után volt Riva 128 PCI, TNT2 M64, GF2 GTS. Ami utána ment át S462-be, ahol aztán egy 9600pro követte, miközben még SD-DDR váltás is volt, amit a K7S5A tett lehetővé. SATA meghajtó is először PCI vezérlővel került a fő gépembe, miközben már arra gyúrtam, hogy a következő konfigban kiiktassam azt a sok zavaró széles PATA kábelt. Core2-vel aztán úgy is lett. Szóval olyan véresen komolyan nem tudom venni a korhűséget, mert ha valaki nem egybegépet vett, ezek úgyis össze tudtak folyni. Én is úgy lépkedtem a hardverekkel, mintha kis felbukkanó-elsüllyedő zsombékokon ugrálnék.

(#67094) Sanchez638 válasza alvaro (#67093) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem annyira vagyok korhű, de probálom színre/korra össze hozni. Persze életképesen. Ebbe egy modernebb hdd van, hogy ne legyen bazi lassú. Bár lehet érdemes lenne egy DOM modult szerezni bele, 10-20gb körül. Vagy egy Silicon Image Ide ssd-t.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67095) arn válasza alvaro (#67093) üzenetére


arn
félisten

Minden annyira korhu, mint a legujabb alkatresz a gepben :) amugy miert ne lehetne bele korabbi vasat pakolni? Ami oli az egeszet szvsz ha vki 10-20 ev tavlataban keveri oket, mert kompatibilis.

Amiket en epitek egy olyan elkepzelt szituacio, hogy akkor bementel az uzletbe, es mi allt rendelkezesre, ha egy masinat ossze akartal rakni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67096) Ranagol_5 válasza DarthSun (#67090) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Bazzeg.. én meg égen földön keresek ilyen DDR2 ECC ramokat a SUN szervereimbe, amiket tesztre használok itthon..

Más: Bacsis küldött nekem sli hidat..
Keresd a hibát :DDD

(#67074)zoltanz: Nekem P4C800-E Deluxe-ban simán megy a kingston SSD. Igaz ez még az a korai változat amiben nem volt cache ram.

(#67073)envagyok: Nekem volt már vele üzletem, tőle szereztem a 478-as gallatin, 3 vagy 4 hangkártyára cseréltük. Teljesen korrekt egyébként a srác, nekem szimpatikus volt.

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#67097) DarthSun válasza alvaro (#67091) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kombinálni is lehet elég jól Win98 alatt, ha éppen nehéz a döntés VGA téren.

Riva 128 : jó DOS kompatibilitás. Win98 tudja a diszkrét dualVGA- t is, Riva DOS alá, GeForce meg Win alá, Win látja párhuzamosan mindegyiket, mint itt : [link] - PII- ben használom így, másik topikban is szó volt róla épp most. DOS alatt meg PCI vagy AGP elsődlegesként beállítva a BIOS- ban lehet választani, hogy melyik induljon. Tovább is lehet fokozni, ezek mellé még beletenni Voodoo1 vagy 2- őt, vagy akár Voodoo2SLI- t :D

9800Pro : csak a régi verseny miatti kihívás, mindenképpen 4000 pont fölé kellett mennem 3DM2001- ben SS7- el, ez rendkívül fontos életcél nálam :DDD , emiatt volt olyan fontos az Epox, mert abban 600MHz fölé lehet menni a K6-III+ - al.

Voodoo2- vel a 3DM99 és 2000 megy, a 2001 már nem.

AGP : kompatibilitás elég nehéz az SS7- ben. ALi esetén az utolsó ALiAGP driver+util+finomhangolások, a teljes receptet összegyűjtöttem egy korábbi postban, mindent belőve nincs gond. Bár a 9800Pro nem indul benne a +tápcsati ellenére sem. MVP3 szintén kényes, csak pontosan összeválasztott 4in1+Radeon driverrel fut rendesen a 3D, ha minden jól be van lőve, szépen megy a 9800Pro is. Ehhez is leírtam előrébb a pontos receptet. SS7- ben ez a szép, megtalálni az összhangot. Bezzeg BX- ben tökmindegy milyen drivert teszünk fel, nem zavarja, megy rendületlenül.

(#67098) Oliverda válasza arn (#67095) üzenetére


Oliverda
félisten

Szépek, igényesek az általad összerakott korhű konfigok, számomra azonban oda az izgalom, ha legalább egy kis mértékben nem keverednek a komponenseket. E nélkül nem tudhatsz meg semmi új információt, hisz az adott korszak komponensei jó eséllyel kompatibilisek, illetve ugyanazt a teljesítményt nyújtják most is, mint 10-20 évvel ezelőtt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67099) DarthSun válasza alvaro (#67093) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szóval olyan véresen komolyan nem tudom venni a korhűséget, mert ha valaki nem egybegépet vett, ezek úgyis össze tudtak folyni.

+1 : ez elég jól kifejezi a korabeli helyzetet, akkor manapság miért ne lehetne keverni.

(#67095) arn : tiszteletben tartom a korhűséghez való ragaszkodást is, én is építettem korhű gépeket

(#67096) Ranagol_5 : kicsit hosszabb kéne :U

(#67098) Oliverda : ez a másik tény, ami miatt én is overkillezek, izgalmas látni hogy egy régebbi konfig még mennyire maxolható ki újabb cuccokkal

(#67100) Hosssszu válasza DarthSun (#67099) üzenetére


Hosssszu
őstag

Igazából a korhűséggel kapcsolatos overkillre válaszolok.
Tudtam hogy egyszer régen olvastam egy tesztet és szerencsére meg is találtam: [link]
Ezt kellene kipróbálni egy 486-es, vagy esetleg egy (Super)Socket 7-es gépben.
Ez lenne szerintem a totális anti-korhű setup. ;] :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.