Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68951) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Hát ez a típus eléggé... :)
FIC PA-2007, VIA VP2, 1M cache

(#68952) Frawly válasza DBob (#68936) üzenetére


Frawly
veterán

Csak a korai P5-ök voltak 5V-osak. FDIV bug is csak a korai modelleket érintette. A P54 is P5 architektúra, csak másik csíkszélesség, meg stepping. A P5-öt meg azért nyugdíjazták gyorsan, mert akkoriban nagy volt a fejlődés, jött helyette a P6-os architektúra, ami mindenben előrelépés volt.

(#68937) arn: nekem volt P54-es procim, laptopban, és abban nem volt FDIV bug.

(#68953) Sanchez638 válasza DarthSun (#68950) üzenetére


Sanchez638
addikt

Dehogy ritka.. Minden nagyobbb gyűjteménybe ott van egy. Meg 1-1 darabbal mindig találkozok valahol vele..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#68954) arn válasza Frawly (#68952) üzenetére


arn
félisten

Kesoi steppingben nincs is, irtam. De mire joarasitott volt a pentium az alacsonyabb orajelu peldanyok is jelentos reszt a socket 7el megjeleno p54cs es nem p54c procik voltak. Mindket csikszelessegen gyartottak oket, a p54c 120mhzig skalazodott, ez volt a hivatalosan utolso socket 5 proci.

fdiv bug volt p54cben - ki lehet keresni melyik sl kodosak erintettek. A p54cs mar minden esetben bugmentes volt, alatta a steppingen mulik.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68955) arn válasza Sanchez638 (#68953) üzenetére


arn
félisten

Lassan minden ritka lesz :)
***

a tseng is tipikusan tulhypeolt vmi... a korai vga korszakban volt inkabb jo, kesobb eleg sok bug jart vele dos alatt, foleg az et6000nel. Talalhatsz kevesbe bugos es gyors(abb) kartyat. Ark2000, riva128 pl

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68956) Sanchez638 válasza arn (#68955) üzenetére


Sanchez638
addikt

Egy Voodoo5 ritka.. Egy Gravis ritka.. (Mondjuk ezzel is sűrűbben futok össze). De ez a Hercules logós kártya nem ritka. Viszont nekem is van és szeretem is V2 mellé.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#68957) envagyok válasza Sanchez638 (#68956) üzenetére


envagyok
veterán

Pár hónapja szinte naponta dobáltak fel aprós oldalra Gravisokat.
Lestem is, hogyezmegmi? Akkor vettem én is kettőt.
Azóta meg semmi.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68958) DarthSun válasza zotyesz66 (#68951) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Értem, 1M cache az tényleg ritka ebben a kategóriában. FIC- ből meg amúgyis 486- om van csak.

(#68956) Sanchez638 : ET6000- ből akkor 3db- ot légyszi (Hercules feliratost), Voodoo5, Gravis is jöhet legalább 2-2db, mivel csak kidobnád, Dunát lehet rekeszteni vele, természetesen ingyen és a postát is Te fizeted, nyilván, mivel pénzért csak privátban vagy a HA- n kérhetném.

(#68959) arn válasza Sanchez638 (#68956) üzenetére


arn
félisten

semmi sem ritkabb, mint 5-10 eve :) keves halt meg azota kozuluk, csak kevesebb kerul a piacra, es meg kevesebb megy el jo aron. sok penzert ugyanugy van minden.

tegyel fel egy hirdetest, hogy vennel ezt azt 1000 euroert, lesz minden. jo aron ritka.

(#68958) DarthSun penz kerdese az egesz.

***

az en reszemrol ugy vagyok, hogy ami erdekelt azt nagyjabol mar begyujtottem - sok penzert ez nem az en hobbym, sok penzert modern gepet veszek. bar amiota alabbhagyott a gyujtoszenvedely, azota maga a tema is kevesbe mozgat vhogy. legalabbis nem toltok vele annyi idot vele, mint elotte.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68960) Sanchez638 válasza DarthSun (#68958) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nézelödni kell a neten.. PPro fekvő gép is hozzám került. Pedig soha nem gondoltam, hogy lesz egy ilyen rendszerem és nem buz* nagy dög megoldást sikerűlt.

Nem mondtam, hogy kidobnám. Csak itt egy két cucc túl van tolva, ha ritkaságokról beszélünk.

Ritka lap volt a Chaitec SS7 micro ATX lap, minden földi jóval felszerelve. Vagy ritka a PQI 150mhz-s hűtőbordás ramom.. Ezekből 1-1 láttam a nemzetközi csoportba. Még info se nagyon van ezekre..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#68961) DarthSun válasza arn (#68959) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, a lóvé....a megmaradt jobb retrok 95%- a gyűjtőknél van, aki megválik tőle csak jó pénzért (kivétel néha előfordul, régebben gyakran is kaptam ajándékba jó cuccokat). Nálam is szerencse hogy nagy része megvan, amire vágytam valaha. Ami mostanában meg még kellett, jó forrásoktól jött, baráti áron.

(#68960) Sanchez638 : nézelődök, az utóbbi időben több időm is volt rá mint általában. Olcsó és jó vétel azonnal jegelve van HA- n, máshol meg eladva. Sok pénzért meg inkább új cuccokat vettem a tervezett 2011v3- hoz, ha már egy proci ajándékba jött nemrég :C , gépet kell köré építeni :B

[ Szerkesztve ]

(#68962) alvaro válasza DBob (#68945) üzenetére


alvaro
senior tag

Látnád az XT-met 1G-s SCSI vinyóval dir után szabad területet számolni :DDD

(#68963) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.

Mi a véleményetek, 486-os gépet (Amd 133MHz) VLB vagy PCI-os lappal érdemes összerakni.
VLB-ből csak Cirrus VGA-m van. Illetve VLB IDE/Floppy/Serial/Parallel kártyám.

Főként régi mod-ok hallgatása és demo-k nézése lenne a cél.

(#68964) arn válasza #68216320 (#68963) üzenetére


arn
félisten

pci - altalaban vmi olcso sis496ba pakoltak oket. demokhoz keves lesz (kb 94ig ok).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68965) DarthSun válasza #68216320 (#68963) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Demok erős gépet kérnek, min P-II/400- at szoktak az elején kiírni (némelyik beszól ha gyengébb a gép), P-III/1000 már elegendő. Video nem annyira befolyásolja, sokfélével próbáltam, esetleg kompatibilitás szempontjából.

(#68966) envagyok válasza DarthSun (#68961) üzenetére


envagyok
veterán

Igen, drágán bármikor lehet venni.
Jó áron csak hatalmas szerencsével.
Itt HA-n ráirtam valakire 5 perccel a hirdetés felrakása után, de nem én voltam az első, de volt egy Gigabyte dual gpu-s Geforce 6600gt is itt nemrég 17-ért kisebb hibákkal. Ott időben jeleztem a vételi szándékom, de mégse lett az enyém , mert rámlicitáltak. Volt még egy fx5900 MSI is, ott el is utaltam az árat+postát, telefonon is lebeszéltem mindent a sráccal, aztán nagy csend, majd 3 nap múlva jött vmi kamu dumával, hogy elromlott a kártya, de furcsamód pár napra rá felkerült újra 3x áron másnál.
Újabban ezért inkább adok többet a cuccokért, csak ne tülekedjenek ezren.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68967) DarthSun válasza envagyok (#68966) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

De gondolom a pénzt visszaküldte ?
Ilyen a mai világ, nem gond, lényegében nem létszükséglet, én már úgy vagyok vele, ha jó áron ajánlják, akkor talán megveszem ;] :B

(#68968) #68216320 válasza arn (#68964) üzenetére


#68216320
törölt tag

Pontatlanul fogalmaztam.
A "hőskor" demoi érdekelnek.
[link]

Ha jól nézem a pci lapon, akkor valami UMC chippek vannak rajta, ami számomra teljesen ismeretlen gyártó.

(#68969) arn válasza #68216320 (#68968) üzenetére


arn
félisten

azokrol beszelek... dosos demok 94ig futnak jol ezen a konfigon, utana mar akkor ha nem zavar a low fps.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68970) #68216320 válasza arn (#68969) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem zavar az alacsony fps.
Fontos, hogy korabeli gépen lássam.
A demo lényege az lenne, hogy egy korabeli gépből mit tudtak akkor kihozni.
Semmi értelme P2-P3 gépen néznem egy '94-es, netán '95-'96-os demot.
('96-ban még simán voltak olyanok, amik reccenés nélkül kell menjenek dx4-133-on)
Értelem szerűen a 2000-es évek cuccait nem ezen fogom nézni.

Csak azon töprengek pci vagy vlb legyen az alap.

[ Szerkesztve ]

(#68971) arn válasza #68216320 (#68970) üzenetére


arn
félisten

pci - vmelyik jol megy egy dx4en 96bol, vmelyik slideshow lesz.
viszont doson az aranykor kb 96-98 volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68972) alvaro válasza #68216320 (#68970) üzenetére


alvaro
senior tag

Mostanában a demók foldernevében kiterjesztéssel szoktam jelölni, nagyjából milyen generáción futnak jól, szépen lehet látni, ahogy megjelentek és elterjedtek a hardverek, persze vannak demók, amiket korhű gépen szaggatás nélkül esélytelen megnézni.

Am5x86-on egyébként elég sok megy szépen, főleg a 320x200x256 korból. UMC chipset szerintem jó, PCI VGA-k sokkal jobban teljesítenek benne, mint SIS496-ban. ALI M1487/89-et is tudom ajánlani ugyanilyen okból. Bele egy 5x86 160-ra húzva, mert azt akkor is úgy használtuk, egy GUS classic, és mehet is a vetítés. Szeretem ezt az összeállítást, soha nem volt felső kategória (sőt), de nekem nosztalgikus és szerintem élménydús. Szükség esetén pedig 75 MHz-ig lassítható, illetve a cache-ek is kikapcsolhatók.

Az "aranykorban" pedig csomó demót néztem rajta szaggatva :D

[ Szerkesztve ]

(#68973) Chris82


Chris82
senior tag

Retro gépem (nekem) új monitorja :)

(#68974) Fred23 válasza Chris82 (#68973) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szép is, jó is. :K

(#68975) r0b3r válasza Chris82 (#68973) üzenetére


r0b3r
senior tag

Jó kis Eizo... nekem is az van, csak egy 22-es fekete. :)

(#68976) Chris82 válasza r0b3r (#68975) üzenetére


Chris82
senior tag

Nagyon szép képe van :), jobban tetszik mint a Dell ultrasharp monitorom.
Az élettartama egyébként ezeknek hány ezer óra szokott lenni?

(#68977) r0b3r válasza Chris82 (#68976) üzenetére


r0b3r
senior tag

Én is egy 27-es Dell előtt ülök munkahelyen, de nem hinném, hogy sokkal szebb a képe. :U Mikor esetleg ajánlom a márkát valakinek, értetlenül néznek, mert nem ismerik. :U Sztem még a NEC lehet hasonló minőség.
Az élettartamáról fogalmam sincs, kb 10 éve nyúzom és már használtan vettem, de nem úgy tűnik, mint ha a végét járná. :D

(#68978) petakpa1 válasza DarthSun (#68950) üzenetére


petakpa1
őstag

4MB-os Acorp Tseng is különleges ma már?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68979) alvaro válasza petakpa1 (#68978) üzenetére


alvaro
senior tag

Huhú, ezekkel a Tseng 6000-esekkel elég szomorú tapasztalatom, hogy vagy a memóriák halnak, vagy a kártyákon valami, de gyakran nem sikerül 4 megát összehozni rajtuk, kárhogy pakolgatom a memóriákat. Látszólag működik, 2 megát még detektál (bár van, hogy csak 1-et), de ha 4-et próbálok belerakni, nem látja a felső részt :(

Szóval ha jó a 4 mega, szerintem ne szórd ki semmiképp.

(#68980) DarthSun válasza petakpa1 (#68978) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

VLB ET4000- re gondolsz ? Elnéztem, az csak 2MB lehet max. De a sima Acorp PCI is ritka sztem. Nekem volt egy hibás, a ramok miatt elajándékoztam, 2 kocka kivehető volt.

[ Szerkesztve ]

(#68981) Sanchez638 válasza r0b3r (#68977) üzenetére


Sanchez638
addikt

Dell 24-es a nagy monitorom és Dell a kisebbik is, amit a régebbi dolgokra használok a felbontása miatt. (1600x1200). Mind2 IPS. Viszont EIZO-t megnézék még egyszer, egy komolyabb darabot.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#68982) Chris82 válasza r0b3r (#68977) üzenetére


Chris82
senior tag

Sokat jelent hogy 20ms vagy 8ms a válaszidő régi játékoknál?

(#68983) arn válasza Chris82 (#68982) üzenetére


arn
félisten

Par fpsnel szvsz mindegy. Ez ledes hattervilagitasu?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68984) Chris82 válasza arn (#68983) üzenetére


Chris82
senior tag

Szerintem nem ledes, típusa Flexscan S1921

(#68985) Fred23


Fred23
nagyúr

Az itteni LP-s Radeon 9100 is 128 bites, viszont lassú memóriával szerelték.

Erről viszont máig nem is tudtam, hogy létezik:

LP-s retró VGA kedvelők egyik álomkártyájának tűnik. :)

(#68986) Madara-san válasza Chris82 (#68984) üzenetére


Madara-san
tag

Szép darab. :) Én is gondolkodtam rajta egy darabig, de végül HP LP2065-öt vettem a felbontása miatt (IPS, 1600x1200). Több retros fórumon is javasolták, én is meg vagyok vele elégedve.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#68987) arn válasza Chris82 (#68984) üzenetére


arn
félisten

vannak ujabbak ilyen arannyal, azok mar azok... a regi hattervilagitas mindig sargas szinu (meg tobbet fogyaszt is). de szvsz jobbak a 4:3as monitorok erre a celra, mint az 5:4esek.

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68988) arn válasza Chris82 (#68984) üzenetére


arn
félisten

vagy ez... csak jo draga meg. https://geizhals.at/eizo-flexscan-s2133-schwarz-s2133-bk-a1015623.html?hloc=at

ez ledes, ips, vga bemenet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68989) Madara-san válasza arn (#68988) üzenetére


Madara-san
tag

Hú ez elég király lehet. Tényleg drága, azért elmentettem a típusát, hátha majd egyszer normális áron elérhető lesz.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#68990) laskr99


laskr99
addikt

Pentium 2(nem tudom melyik), még egy kis réz gaj rajta.
Kadi Laci adománya, amit ezúton is köszönök megint!

(#68991) r0b3r válasza Madara-san (#68989) üzenetére


r0b3r
senior tag

Hát sztem ezek már csak drágábbak lesznek. :DDD
Nekem ez van... :DD igaz ez nem retró képarányú. :DDD

(#68992) petakpa1 válasza alvaro (#68979) üzenetére


petakpa1
őstag

Hát amikor kikerült a gépből (van vagy 5 éve) még jó volt. Állás közben megmordálhat? :Y

Így néz ki egyébként:

Ja és igen, borda nem eredeti rajta természetesen. Azért került rá, mert a PCI busz húzva volt 66@83 MHz-re és e miatt melegedett a kártya, de bírta, nem fagyogatott :))

J1 tüskesort tudja valaki mire jó?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68993) DBob válasza petakpa1 (#68992) üzenetére


DBob
őstag

"Állás közben megmordálhat?"

Természetesen.

(#68994) gban válasza petakpa1 (#68992) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mozgasd meg a ramokat.
Én is nemrég bővítettem Trio64-eket, és szinte egyik se látta elsőre a ramokat, csak mozgatás után.

Postázást nem vállalok.

(#68995) DarthSun válasza petakpa1 (#68992) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szépen néz ki, tippem hogy még működőképes. Esély persze mindíg van rá hogy hosszabb állás után nem indul.

A J1 asszem másik belső kártyához feature. Digitalizálóval vagy hardveres videolejátszóval összekötés gépen belül.

(#68996) petakpa1 válasza DarthSun (#68995) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi a válaszokat mindhármótoknak. Ok, majd rápróbálok, hogy működik-e még, csak örökké időhiányban vagyok:( Őszintén szólva meg lennék lepődve ha halott lenne, nem igazán értem mi tud elromlani rajta állás közben. Még kondik sincsenek rajta...

Más:
Az létezik szerintetek, hogy egy alaplap 4-5 évente kinyír egy egy memóriamodult. Konrétan egy i865G chipsetes P4 lapról van szó, amelynek mind a 4 memória slotja fel van töltve modulokkal.

4-5 éve és most is a CPU foglalathoz legközelebb eső modul szállt el. Egyszer csak lefagyott a gép, többet már nem is post-olt be, alkatrészeket egyenként kiszedve jöttem rá, hogy megint a legelső modul halt be. Másik foglalatba áttéve USB-s pen-ről memtest még elindult vele, de 1 percen belül elkezdte dobni a hibákat.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68997) arn


arn
félisten

Ha szoba kerultek mar a kijelzok... egy 15-17 colos crtt mar regota hajtok tiptop allapotban, gyari dobozban doshoz. Van vkinek esetleg ajanlasa tipusra? Ami nem nagyon sargul, es szep elenk kepe van megfelelo fenyerovel.

amit sonyt vettem szinten dobozban... win ala igazan autentikus, de a trinitron egy rakas kaki dos ala. tehat vmi shadow maskos kellene.

Aktualisan nincs ilyesmire helyem, de idovel ezek is eltunnek, igy a raktarban elalldogalna.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68998) Tothg86 válasza hege8888 (#67900) üzenetére


Tothg86
tag

Eljutottam oda, hogy egy első véleményt tudjak mondani a Retropie-ról.
Konzolokra szerintem marhajó, szépen futnak rajta a játékok. DOS emuláláshoz DOSBox-ot használ. Millió féle emulátor van hozzá, rengeteg idő kipróbálni és kitapasztalni mindet. Nagyon rugalmas, csendes és praktikus az egész. Használhatsz hozzá modern USB-s billentyűzetet és egeret, kontroller.
Mondjuk egy Duke3D-nél nem voltam elájulva az FPS-től, de egyelőre nincs hozzá rendes tápom, nem kap elég feszt szegény, folyton panaszkodott. Kap egy normális tápot, aztán meglátom
Nekem nagyon nagyon bejön, a praktikum nagyon nagy előnye. Persze emulátor, és nincs retro szaga :D
Viszont síri csendben játszani, modern DAC HAT-al a hifin hallgatni és játszani a prince-t és társait, nagyon perverz

(#68999) arn válasza Tothg86 (#68998) üzenetére


arn
félisten

hifin, stb jatszhatsz a regi geppel is :) csak az input eltero (az is csak az elso usbs gepekig, 97 kb). de ki mennyire akar belemerulni... csak sw szintje, hw is. szivem szerint minden regi lenne (crt, etc) - csak erre nincs helyem. igy marad a regi gep, regi input, de modern output (lcd, mixer).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69000) Tothg86 válasza arn (#68999) üzenetére


Tothg86
tag

Ez teljesen igaz. Most nagyon tetszik a Pi, de mondjuk van egy brand socket7-es gépem, abban már usb, sok mindent ki lehet hozni belőle. Valószínű hosszú távon egy rendes táppal és procihűtéssel abból lesz egy jó DOS gép, a Pi meg jó lesz konzolt emulálni.
De összességében jó kis masina

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.