Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67301) arn válasza DarthSun (#67300) üzenetére


arn
félisten

Errol mar sokat irtunk, hogy lap es kartya fuggo, hogy melyik megy egyutt. Vmelyik jatek megszolal, vmelyik nem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67302) DarthSun válasza arn (#67301) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:R Oh, akkor az lehet kiesett a feledékeny fejemből. Hanging bug, időzítés, Yamaha és TD chipek különbsége, stb, ilyenekre emlékeztem. Akkor lehet ez áll a háttérben, megnézem még a ref szabványos Awe64- el, ha az is így viselkedik, akkor ez van, 1 játék nem gond, bár az az egyik kedvenc a 386/486 korból.

Találtam a félretettek között egy Vibra- t, melyen Yamaha OPL van, a jack kimenet problémás rajta, javítottam, szól is halkan és recsegve, valszeg betett neki a hosszan tartó zárlat.

(#67303) arn válasza DarthSun (#67302) üzenetére


arn
félisten

A kesoi pnps kartyak kevesbe haklisak elvileg, a korabbiakat erdemes korabeli gepekbe tenni tobbnyire.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67304) DarthSun válasza arn (#67303) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Korábbiakból Opti és ESS van, mondjuk hogy pontosan melyik évben debütáltak azt nem tudom.

(#67305) arn válasza DarthSun (#67304) üzenetére


arn
félisten

A gyartasi datumbol kb kiderul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67306) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#67289) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Worms, nem ISO, zip- elt. Gondolom szabályos a megosztás, ez már sztem free game.

(#67307) DarthSun válasza arn (#67305) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Itt vannak a korabeli fotók, bár a Gugli eléggé betömörítette. Ezekből az ALS100, meg talán 2 Opti, melyek szabadon vannak. PCI Yamaha, CT2230 beépítve. A hibás jack- es CT2890 is köztük. Az ESS1978 lenne az aduász, de az nem működik, valamint PCI- s, de azért teszek majd vele mégegy próbát, ha a PCI 486 lap lesz fent.

(#67308) arn válasza DarthSun (#67307) üzenetére


arn
félisten

2290et probaltam asus bxben, abban tuti nem volt jo alapbol, nemi bios hackel mukodott nagy resze, ct3910 ugyanez. Ugyanitt guspnp ok, gus 3.74 es sbpro2 nem jo.

gus 3.74 asus txben (p233mmx) nem ok, intel socket5ben mar jo. De emlekeimben ugy el ugyanakkor, hogy abit bxben, es epox kt133as lapban vegig rendesen ment, 2001ig a gepemben volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67309) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#67306) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Közben már meglett, köszi :R

Slot 1 fronton kérném a segítségetetekt.
Adott egy BH6, és a Pentium 2 400-as procimat P3-450E vagy 350(E?)-ként ismeri fel, hiába állítom be a biosban a 400/100-at. Legfrissebb beta bios van rajta.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67310) DarthSun válasza arn (#67308) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Próbálgattam, Awe64 maradt, messze a legjobb hang. Szellős, nem bántja a fülem, nem telepszik rá a hullámtáblára a PCM. Tyrian alatt is szól a PCM evvel. Ennek is vannak hibái (ebben a lapban), FM esetén húz vagy nyávog :U , mint amikor nem jó sebességgel megy pld a magnó - ez a hanging vagy timing bug ?, nemgond mert hullámtáblát használok, az meg jó. Kis zaj, memória és HDD műveletek, előbbi suhogás, utóbbi vátozó frekis síp, halkak, játék alatt nem hallani, kommersz fülesen nemigen észrevehető, de a G430 kihozza.

+ALL VLB 486 további munkálatai
SciTechDD- t telepítettem, VBE3.0 megy, már Chasm alatt is jó a Flat linear. Doom, Arkanoid is ok. ScreenThief DOS képlopót feltettem, nem kell fényképezni, így néhány shotot be is dobok.

Landmark adja rendesen a PODP- vel

A végleges rendszer

3DBench

Tyrian és Arkanoid

Win3.11 alatt a DisplayDoctor- al sem megy 800x600 fölé, 1024- ben lekapcsolja a monitort, valami frekiállítást láttam, belőttem, de hatástalan.
Nagyjából összeállt a konfig, lehet tesztelni, csak a videokártyákat kell cserélgetni.

(#67311) arn válasza DarthSun (#67310) üzenetére


arn
félisten

Awe64en nincs normalis fm. A hanging bug az teljesen mas, a rakotott midinel beakadnak hangszerek. Ha idozites problemad van, az sokfele gondot okozhat, hangkartyankent mast. Pl nem detektaljak a jatekok, szetesik az fm, hibasan olvassa a memoriat, osszevissza szol, etc

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67312) nakos1212


nakos1212
senior tag

Most kiprobaltam egy opl awe32-t a kinai 775 lapban es teljesen jo, ugy latszik rendes ISA inplementacio van rajta.

(#67313) DarthSun válasza arn (#67311) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor ez az Awe ebben a lapban jó,

nem detektaljak a jatekok, szetesik az fm, hibasan olvassa a memoriat, osszevissza szol, etc

FM nem kell, a többi felsorolt pedig ok.

(#67314) petakpa1


petakpa1
őstag

Ha valaki épp socke A procit keresne 1000,-Ft-ért kínálnak itt egyet az aprón. Persze lehet, hogy pont a proci hibás benne, bár a kép alapján nem tűnik lesarkazottnak.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#67315) Ganz-[HUN] válasza Ganz-[HUN] (#67309) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

megvan :U
600E Copper volt a prociban :U

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67316) alvaro válasza Ganz-[HUN] (#67315) üzenetére


alvaro
senior tag

Én viszont épp most próbáltam P3B-F-ben egy ugyanolyan 600-as CuMi-nak címkézett 500-as Katmait. Most komolyan megérte valakinek átszövegezni vagy leszedni egy valódi 600-as CuMi tokját és rátenni...? :F Alig átlátszó, meg is állt a kezem azonnal, mikor megláttam a 600/100/256 feliratot és a NYÁKot a cache IC-kkel :U Ráadásul a lap bekapcsoláskor szintén azonnal lebuktatja, hiszen ezen fix 5-ös szorzó van...

Lehet, hogy megtartom, hamis P3-am még úgyse volt. Nem mintha nehéz lenne kivitelezni egyet a házban található anyagokból.

(#67317) Madara-san válasza DarthSun (#67076) üzenetére


Madara-san
tag

Folytatom tovább a S7 P1 építési procedúrámat, nagy örömömre sikerült az 5TX52-t feléleszteni :) először teszt gyanánt egy 200-as MMX-el próbáltam, majd beletettem a 233-as MMX-et amellyel használni szeretném. 3.5 x 66 -ra jumperelve megy szépen:

Ekkor gondoltam, egy kis tuning nem árthat, megpróbáltam az FSB-t 75 illetve 83 MHz-en is, de egyiken sem volt hajlandó elindulni. Érdemes lenne a feszültségen is emelni, vagy ennél a lapnál / procinál ne számítsak tuninglehetőségről?

Kigondoltam a hardverösszeállítást is (egyelőre még csak elméletben a rendelkezésre álló hozzávalókból), kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy ez így mennyire lesz szerintetek jó, vagy mit érdemes cserélni:

- Acorp 5TX52 alaplap
- 64 MB PC100 SD RAM
- Diamond Riva 128 VGA
- Diamond Monster 3D Voodoo
- Valamilyen 10/100 PCI LAN kártya, amit épp találok (Realtek RTL8139 esetleg)

- AWE 64 hangkártya: van sima és Gold is, itt az egyik dilemmám, hogy tegyem ebbe a konfigba a simát, vagy "pazaroljam el" ide a Goldot?

- Quantum 6.4 GB IDE HDD --> és itt erősen elgondolkodtam, hogy a negyedik PCI slotba teszek egy SCSI vezérlőt, és keresek valamilyen HDD-t hozzá

- sárgás, de mondhatni szép állapotú AT ház
- 5,25 és 3,5 FDD meghajtók
- IDE mobil rack, optikai meghajtónak már nem jut hely
- elvileg van USB kivezetés is ezen a lapon, és nem kell külön kártyát bele tennem

- Windows 95 illetve a hozzá való DOS

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#67318) arn válasza Madara-san (#67317) üzenetére


arn
félisten

Mikori gyartmany az mmx? A korabeliek nem nagyon mentek tobbet 250-260nal. Legalabbis amiket en probaltam, es nem is mindegyik volt lockmentes.

ami most van az siman megy 300on feszemeles nelkul, de retro gepet nem erdemes tuningolni.

ezt a rohadt ronda logot csereltem le evil insidera anno :D

***

Az acorp tortenetere kivancsi lennek... mert eloszor mindenfele budget lapokat arultak - jetway, lucky star, fong kai, aztan jottek az “igazinak” tuno acorpok. De lehet ezek is mentek mas nev alatt a tavolkeleten.

rakerestem nehany noname cuccomnak a gyartojara, a qdit pl hallottam mar, ami a quantum designt jelenti, de talaltam video technology computerst is. A vezerloknel meg cifrabbakat, mintha a kinaiak a hasukra csaptak volna csak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67319) DarthSun válasza Madara-san (#67317) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól összeválogattad, Awe- ből majdnem mindegy melyiket teszed bele, a Goldban is 4MB hullámtábla RAM van, alapon sokmindent nem lehet rátölteni. 28MB- ra bővítéssel fér el pld egy Roland hangminta.
233MMX ment 3x75- ön az Acorp- ban, bár ez lehet példányfüggő, ahogy arn is írta.

(#67318) arn : mekkora Acorp dömping volt sokáig, jó ötlet utána nézni. A PCChips- ről olvastam hogy milyen gyenge alkatrészekből építkezett, ebből annyira meggazdagodott hogy aztán már jobb minőséget is gyártott, pld az M577 lapra még megoszlanak a vélemények hogy hová tartozik.

(#67320) DarthSun válasza DarthSun (#67319) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

3.5x75- ön, elírtam. Viszont ez a példány a Soltek SL54U5- ben megfutja a 3x100- at.

(#67321) arn válasza DarthSun (#67319) üzenetére


arn
félisten

A pcchips szvsz azt es ugy gyartotta, amit a megrendelo akart. Ha jobbat, akkor azt csinaltak, ha meg cache nelkuli, minimal vekonynyakosat, akkor azt. Az elejen boldog boldogtalan alkatreszeket gyarthatott a 80as evektol (sok mai ceg is innen eredeztetheto), aztan ahogy lenni szokott, csak par maradt fenn, es megettek a kishalakat. Nemelyikre rakerestem, meglepo modon meg leteznek, de mar massal foglalkoznak.

Founded in 1987, ECS is headquartered in Taiwan with operations in North America, Europe and the Pacific Rim. The company merged with PCChips(Hsing Tech Enterprise Co., Ltd), a major manufacturer of low-cost motherboards, in 2005.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67322) r0b3r válasza Madara-san (#67317) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ugyanezt raktam össze csak Awe helyett Monster MX300-al és 5ALI61 lappal. :)

(#67323) Madara-san válasza arn (#67318) üzenetére


Madara-san
tag

Jó kérdés, ezt meg kell néznem. Van még egy 233-as MMX, kipróbálom majd azzal is. Azt a "rohadt ronda logót" hogy kell lecserélni? Van valami Award BIOS tool, amivel lehet módosítani ezeket?

Egyébként mennyire számít az Acorp, illetve ez a lap gagyinak budget-nak? Kb. mint ma egy ASRock?

(#67319) DarthSun: Köszönöm! :) Akkor maradok a "sima" AWE-nál. Amúgy, ezen a Riva 128-on nincs hűtőborda... érdemes lenne raknom rá, vagy így is problémamentesen fog működni?

(#67322) r0b3r: Az szép, 3 Diamond kártya egy lapban. :DD Valahol nekem is van egy Vortex 2, de azt inkább K6 vagy PII konfigba szánom majd.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#67324) nakos1212 válasza Madara-san (#67323) üzenetére


nakos1212
senior tag

Az asrock manapsag egyaltalan nrm budget, az acorp lapok tenyleg szejjel voltak sporolva, amivel a kondikon kivul annyira nagy gond nem is lett volna.

(#67325) r0b3r válasza Madara-san (#67323) üzenetére


r0b3r
senior tag

Egy ideig így volt az MMX233 után, aztán kapott egy K6-2 500AFX-et. Most megint szét lett szedve, a Monster egy PIII-500-ban van, a többi pedig dobozban a polcon. :D :DDD

(#67326) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Sziasztok
Igazi GUS megszállottakat kérdezném, lehetséges Roland MT-32 Soundfontjait GUS fontokká átalakítani valahogy?
Akár egyenként is, de lehetséges lenne? Bár a GUS-nak hiányzik a reverb funkció de nagyon. :U

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67327) nakos1212


nakos1212
senior tag

Van mt 32 patchkeszlet es a gus tud reverbet.

(#67328) arn válasza Madara-san (#67323) üzenetére


arn
félisten

Valami tool volt hozza, utana a biost kellett egetni emlekeim szerint. Vmelyik bbsen tuti fenn van.

A txes lapok speciel teljesen korrektek, de acorp nev alatt mindenfele itthon ismeretlen olcso brandu hwt arultak, igy a minoseguk is hullamzo volt. Mivel keleteuropaban ismert, arra tippelnek, hogy vmi helyi erdekeltsegu ceg dobozolhatta. Mindenesetre anno nem volt tul jo hiruk, olcsobb cuccoknak szamitottak. nem is emlekszem, mikor haltak ki... ugy 95-96 korul jelent meg, 2000 utan mar nem nagyon remlik, utana meg a ma is ismert lapok mentek mar. A mai top lapgyartok szvsz eleg hasonlo minoseget kepviselnek, max jobb rosszabb szeria van. Csak az indulaskor volt az asrocknak budget asus hirneve, a 2000es evek elejen, kozepen.

a riva128ak tobbsegen nem volt borda.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67329) arn válasza Ganz-[HUN] (#67326) üzenetére


arn
félisten

Az mt32 teljesen mashogy generalja a hangot, csak egy resze hullamtabla alapu, semmi mas nem fog ugy szolni, max a munt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67330) Ganz-[HUN] válasza arn (#67329) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

LAPC-1 klónt vajon lehet e csinálnj? Vagy ilyesmit?... Azt leszámítva hogy illegal.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67331) arn válasza Ganz-[HUN] (#67330) üzenetére


arn
félisten

Kello tudassal mindent lehet :D de szvsz olcsobb lenne venni egyet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67332) nakos1212 válasza Ganz-[HUN] (#67330) üzenetére


nakos1212
senior tag

munt + midi interfesz a gepeden, pl egy midi usb kabel + gravis megaem programja.
https://youtu.be/zRyPjvbDkvg
ezt bedobod a megaemnek, hogy csak mpu-t utanozzon es ne a a teljes egysegeket.

[ Szerkesztve ]

(#67333) Madara-san válasza r0b3r (#67325) üzenetére


Madara-san
tag

Szép (volt) :) végül miért szedted szét?

(#67328) arn: Köszi az infót, jó tudni ezeket! Azért érdekelt főleg, mert van egy Asus Riva 128-am is, azon gyárilag van borda - gondolom nem spóroltak rajta.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#67334) arn válasza Madara-san (#67333) üzenetére


arn
félisten

Az asus talan a legjobb riva. Tisztessegesen osszerakott kartya.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67335) alvaro válasza arn (#67334) üzenetére


alvaro
senior tag

Érdekes, hogy a Diamond viszont lehagyta a bordát. Kissé ferde szemmel is nézek rá emiatt. Működni működik, de...

(#67336) DarthSun válasza alvaro (#67335) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tegyél rá. Lehet is kapni megfelelő méretű, hőátadó ragasztós bordát. Hasonlóan fel lehet tenni mint pld a sünöket.

(#67337) r0b3r válasza Madara-san (#67333) üzenetére


r0b3r
senior tag

Az az időszak most annyira nem köt le... és korban megfelelő házam sincs hozzá. :DDD

(#67338) Frawly válasza arn (#67329) üzenetére


Frawly
veterán

Ez így van. GUS-hoz hiába van MT32 patch készlet meg reverb, sose fog úgy szólni, mint egy igazi MT32. Különben MT32 helyett mindenki az olcsóbb GUS-t vette volna. A sors fintora, hogy mára meg a GUS drágább az MT32-nél, sokkal.

MT32 emulációra nem csak a Munt van ott, hanem a Roland Sound Canvas VA VSTi szoftvermodul, ami tudja emulálni. Csak ezeknek ugye külön gépen kell futnia, mert a retró gép nem olyan erős, hogy a háttérben vigye.

(#67339) zoltanz válasza Madara-san (#67317) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Diamond Riva 128 VGA helyett én valami Ati vagy Matrox-ot tennék be, bár ennek lehet nem olyan homályos a képe. De a akkoriban elég rossz hírben állt e téren Riva.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67340) Ganz-[HUN] válasza nakos1212 (#67332) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Csináltam 50 centes Mt32-t már :K
Db15-db15, midi rx/TX keresztbe kötve, másik gépen megy a munt, midi bemenettel. Fasza volt amíg jó volt a kábel :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67341) arn válasza zoltanz (#67339) üzenetére


arn
félisten

A 2ds kepe nem rossz... Legalabbis az asuse nem. Inkabb atlagosnak mondanam, jobb mint a trio/virge etc. Korabeli pciosbol szvsz a diamond 968nak jobb kepe van, mint a millenniumnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67342) nakos1212 válasza Frawly (#67338) üzenetére


nakos1212
senior tag

Abban a vst pluginban ugyanaz a kamu mt32 van mint az igazi sound canvasban, jobb a munt.

(#67343) Madara-san válasza zoltanz (#67339) üzenetére


Madara-san
tag

Sajnos PCI-os ATI-m nincs, A Matroxal meg egyszer már meggyűlt a bajom DOS és 2D játékoknál - ahogy láttam, nem voltam vele egyedül. Ráadásul abból sem találtam most PCI-ost, ellenben Vision 968 (ELSA)-t igen. Mondjuk azt más gépbe szántam, vagy a non-MMX P1-be, vagy az 5x86-ba.

(#67336)DarthSun: Honnan tudok szerezni olyan bordát?

(#67337) r0b3r : Megértem, jó korhű házat találni tényleg nem egyszerű. Nekem ez a korszak az egyik kedvenc :)
És közben a konfig szoftveres részét összeállítva: Win95-öt tervezek, méghozzá abból is OSR2-t, mert tudtommal az a legfrissebb magyar nyelvű kiadás (nosztalgiafaktor miatt szeretném a magyart), az OSR2.5-ből nincs. Microsoft Plus!-ból létezik magyar nyelvű verzió?

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#67344) Frawly válasza nakos1212 (#67342) üzenetére


Frawly
veterán

Ebben igazad lehet, ilyen mélységében nem értek hozzá. Bár elvileg a Sound Canvas a Roland hivatalos terméke, elég drága pénzért is adják, azért én bíznék benne, hogy szól olyan jól, mint egy ingyenes, opensource Munt. Én csak az utóbbit használtam, azzal meg voltam elégedve, igaz Linux alatt használtam DosBox-szal, és nem valódi retró gépen.

(#67345) arn válasza Frawly (#67344) üzenetére


arn
félisten

a canvas csak mintakat hasznal, nem tudja a generalt hangot ugyanugy utanozni a chip hianyaban. amugy barmi megszolal mint "mt32", csak kerdes hogyan.

a munt cpun general, a hangmintak meg a hivatalos mt32 romok.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67346) Frawly válasza arn (#67345) üzenetére


Frawly
veterán

Elvileg az egész chip működését emulálja, beleértve a generálást is, nem csak az alap mintákat. YouTube-on néztem róla teszteket, lejátszották ugyanazt Canvas VA-t meg eredeti hardveren is, mindjárt egymás után, MT-32, SC-55 Mk2, SC-88, és egy deka különbséget nem lehetett hallani.

Ezért is feltételezem, hogy a Roland a saját hardveres termékét épp úgy tudja emulálni, mivel az eredeti ROM-ok meg algoritmusok is épp úgy rendelkezésére állnak, nem csak a hangminták. Persze, nem reklámozni akarom, mert én is Muntot használnék erre, csak megemlítettem, hogy ez az opció is ott van hivatalosan, még ha nem is olcsó.

(#67347) arn válasza Frawly (#67346) üzenetére


arn
félisten

a canvas vat nem ismerem - az eredeti sound canvas mt32 emulaciokra irtam. az ottani mt32 modoknak nincs koze az eredeti mt32 hangjahoz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67348) Frawly válasza arn (#67347) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem az eredeti SC eszközök MT-32 emulációja se olyan rossz. Néhol sántít, nem is hangminőségben, hanem pl. a hangszerbankok számozási eltérése miatt valami nem azon a hangszeren szólal meg, amin kéne, vagy néma marad valami sáv. Ennek ellenére már a hardveres MT-32 emulációk is kb. 99,9%-os pontosságúak voltak, alig van olyan játék, ahol 1-2 hangjegy emiatt nem stimmel, ott sem mindig zavaró, észrevehető, ha valaki nem a kákán keresi a csomót. Tehát nem az van, hogy kakán szól az egész, meg nem élethű vagy ilyesmi. Nyilván, aki szakbarbár, meg tudja mondani a különbséget, ahol sokan az mp3-at is kiszúrják, akkor is, ha 320 kbps-ban van kódolva, mert felismerik egyes tömörítési hibáit, míg az emberek 99,9999%-a meg nem hallja ezeket, mert vagy a hangfelszerelése se olyan, vagy nincs a füle ráedzve.

Természetesen a Munt emulációja sem tökéletes, de ahhoz képest meglepően pontos, hogy teljesen ingyen van. Épp ezért nem is szoktam javasolni, hogy csak ezért valaki kifizesse a drága pénzt Sound Canvas VA-ért.

Ennek ellenére az SC VA létezése sem felesleges, mert ahogy halnak ki, meg mennek tönkre az eredeti Roland/SC hardverek, egyre kevesebb lesz belőlük, egyre megfizethetetlenebbre megy fel az áruk, úgy egyre nagyobb igény lesz a szoftveres emulációra, és az SC VA legalább egy rendezet jogi státuszú, hivatalos támogatású termék, ami valószínűleg hosszabb távon is elérhető marad, így mint opciót egyre inkább figyelembe kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#67349) Ganz-[HUN] válasza Frawly (#67348) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

kb 50-80 euróért lehet liciten venni egy SC-t ebay.de-n. MT-32 ezzel szemben akár 200 euró környéke. Nem mindegy :DDD

Azt nem értem a Roland miért nem ad ki egy nosztaliga témát meglovagolva egy MT32/CM32L/CM64 emut, akár egy 2x2-ttes fartduino mini méretben is. Értem hogy pro audio gear (volt amikor kijött), de azóta eltelt vagy 30 év. Szóval illene hogy olcsóbban el tudják készíteni.

Más, abitos kérdés. Valakinek van véletlen egy BX133(-Raid) alaplapja? VPU VRM kondijaimat kikapdostam, elkezdvén a recapot, de annyiban is maradt, az eredeti és a csere kondik is elvesztek szobapakolőásban. Értékeket valaki le tudná írni? :R
Proci felett, és az ATX táp alatt:
EC12, 16, 15
EC 10, 22, 20, 19, 08, 17, 14, 11

Ezeket keresem. Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67350) DarthSun válasza Madara-san (#67343) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.