Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68051) HSNet válasza Tothg86 (#68045) üzenetére


HSNet
aktív tag

Qrva jó :) azért én félteném azt a talicskát :)

DarthSun: jaja, napokban kerestem én is hasonlót, akkor futottam bele, gondoltam, másnak is hasznos lehet.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#68052) arn válasza gban (#68048) üzenetére


arn
félisten

Koszi, ez eleg... csak a lyukak meretere voltam kivancsi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68053) jokeph


jokeph
nagyúr

Megjött, végre.
Vasárnap CPU csere, T9300 helyére megyen be a garázsgépben (Asus Imisr-VM lap), a T9300 meg a T8100 helyére a laposomban, a T8100 meg a T5670 helyére haver laposában.


:))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68054) DarthSun válasza DarthSun (#68029) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Feltettem a 67.03- as drivert a 175.19 helyett, elég jól gyorsult az 5900- as. Persze nem éri el a 9800- at, de már jobb az összkép. Táblázat frissítve.

3DM99 : 17846-->18128
3DM2001 : 13855-->15394

(#68055) HSNet válasza DarthSun (#68054) üzenetére


HSNet
aktív tag

Nem az volt az a környék, amikor quake.exe botrány volt a driverekkel? Az magyarázat lenne a durva gyorsulásra.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#68056) DarthSun válasza HSNet (#68055) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nemtom, nem néztem utána, fejből meg nem emlékszem az idejére. Nekem valami csalás rémlik a 3DMark esetében :U , a drivert a kódhoz hackelték :F , vagy fordítva. Az általam futtatott 8 tesztből az 1. és a 8. viszont valszeg nem érintett - a 3DMark99 és az UnrealTournament 2004 1024x768 def DM-Deck17 FPS demo - , és azok is gyorsultak, igaz az utóbbi csak kissé, de erősen közelít a 9800 eredményéhez, ami nagy szó.

Középrégi retro videokártyák, más esetben is tapasztaltam, ha késői a driver akkor lassulhat, ha korábbi, akkor szintén (vagy nem is megy vele). A kártya megjelenéséhez viszonyítva, általában a kissé későbbi driverek érnek be, talán 1-1.5 év :U .

Pld SS7 esetén is hasonló, a Radeon az 5.3- assal a legjobb, korábbival vagy későbbivel jelentősen lassul, az pedig biztos nem érintett a botrányban /nem Nvidia+korábbi időszak.

(#68057) DarthSun válasza DarthSun (#68056) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Keresgettem, úgy nézem a 3DMark03 környékén voltak turpisságok, a 4x.xx és 5x.xx driverekkel [link], vagy itt az 1.hsz, mely leírja tömören a lényeget.

(#68058) laskr99


laskr99
addikt

Ingyen kellenek valakinek hűtők? P4, AMD,chipset vegyesen, kb egy kisebb doboz, most estig lehet jelentkezni, és hétvégén vinni, mert holnap reggel leadom a méhbe.

[ Szerkesztve ]

(#68059) arn válasza DarthSun (#68056) üzenetére


arn
félisten

Annyit csinaltak, hogy a drvt a benchmarkhoz optimalizaltak, csak egy reszet szamolta, mint amit egy jatekban megtett volna.

mongy a vilagon kb minden hasonlo teszttel hasonloan jarnak el :) pl egy auto torestesztre is felvan az auto keszitve. Olyan tesztet kell csinalni, hogy elerje a celjat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68060) DarthSun válasza arn (#68059) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, az lejött már az utolsó linkben is hogy kihagyták a teljes térből (körbefordulás...360fok) annak a számolását ami nem esik a látómezőbe/képernyőre, holott a teszt tartalmazta, ahogy egy játék is. Játéknál aktuálisnak kell lennie a teljes térnek, mivel a játékos bármikor bármerre fordulhat/nézhet. Előre felvett, lejátszandó tesztnél végülis felesleges a látószögön kivül eső tér átszámolása. Hát nemtom hogy ez most csalás vagy nem. Azt is most tudtam meg hogy a 3DMark03- at meg lehet állítani és körbenézni :Y , ezen bukott ki hogy avval a bizonyos driverrel pld megforduláskor nem volt semmi a képernyőn :DDD .

(#68061) arn válasza DarthSun (#68060) üzenetére


arn
félisten

Szigoruan veve optimalizalas, ma is fontos resze a drvnek, hogy csak azt szamoljak, amit feltetlenul szukseges. Ha a benchmark ezt fontosnak tartja, akkor korbe kell nezni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68062) Alpi.


Alpi.
addikt

Retro konfigon ssd-zni, már ha opció a lehetséges probléma források csökkentése, én nem az onboard sata-t javasolnám. Tapasztalataim alapján (ami azért nem egy aztaq' , de jópár platformon és lap típuson cseszekedtem már ezzel) nagyjából úgy néz ki, hogy előfordul olyan lap típus, ami gond nélkül megy ssd-vel ! Általában pompásan letestel sata vezérlő ssd-töl. Nforce-ok olyan 97.3 - 98.4 % közt tudják, nforce 4 előtt. Viszont egy ide - ssd átalakítóval megvásárolható a gondmentes élet, garantált üdvözülés a másvilágon, örök vigyor az arcra. :DD Semmivel sem lassabb, ugyanis ezek a régebbi cuccok jól elvannak ide port sávszéllel eléjük hordott dolgokkal is, ami igazán gyorsít és ez platform független, az a latency elhagyása. :) Én még a sata-s lapokon is alapból ide-sata adapterrel és úgy bekötött satas-ssd-vel tolom.
[Ez egy P3-as, eskü (mivel nincs más :DDD ) ide porton keresztüli ssd-vel]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68063) DarthSun válasza Alpi. (#68062) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az IDE csatolós flash még 386- os gépben is működik - DOM (Disk on Module), a fotón jobbra, a retro teszt szerint pedig a seek time N/A, nem mérhető, olyan gyors.

(#68064) Sanchez638 válasza DarthSun (#68063) üzenetére


Sanchez638
addikt

CF --> IDE.. 4gb kártya már filléres. win98 alá tökéletes.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#68065) DarthSun válasza Sanchez638 (#68064) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Avval az a gondom hogy régi CF esetleg alkalmi vételben van, az új pedig sokkal drágább mint az SD kártya. Így inkább az IDE-SD konverter felé hajlok.

(#68066) Frawly válasza DarthSun (#68063) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, ilyen retró gépekre, 386-486-P1, P2 - P3 - korai P4-ig IDE/SCSI megoldásnak elég a CF vagy SD megoldás is. A SATA SSD szintjét ezek a régi gépek (és régi OS-ek, régi szoftverek) amúgy sem tudják kihajtani, tehát nem lesznek gyorsabbak SSD-vel, mint az ilyen flash-es megoldásokkal, cserébe utóbbiak sokkal olcsóbbak, kaphatók 120 gigásnál kisebb méretben is (míg SSD már nem nagyon) és a bottleneck hatás fellépéséig épp úgy kiszolgálják azt a sebességet, amit a gép ki tud még hajtani. Kései P4-ek, meg C2D, stb. konfigok azok, amiken már a lapon elterjedt volt a SATA vezérlő, azokba jobban megéri már SSD-t tenni.

HDD-t ma már semmibe nem tennék, nem is azért, mert kínzóan lassú, hanem teljesen megbízhatatlanok mára, amelyik még megy is 10-20-30 évvel ezelőttről, az is egyre inkább leheli kifelé a lelkét.

XT-286 szintű gépbe egyébként még egy modernebb, gyorsabb IDE HDD is teljesen overkill, mert annál erősebbet nem tud kihajtani a vezérlő, meg a proci. Így a flash-alapú megoldásoknak inkább a megbízhatóság, néma üzem, meg a könnyű adathordozhatóság az előnye inkább, nem is a sebesség ilyen gépeken.

(#68067) quailstorm válasza Frawly (#68066) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Athlon XP-be mit tennél?

Silicon Image SATA RAID kártyát és SATA HDD-t?

(#68068) gban


gban
Közösségépítő

Jött pár érdekesség.
Kezdjük egy találós kérdéssel.
Milyen kártya látható az alábbi képen?
Segítség: a neve úgy kezdődik hogy 3DF... :))

Aztán jött 2 Crossfire híd, szóljon akinek kellhet, én tuti nem használom őket:

És végül egy csemege:

A távirányító még RF, nem infra, a lila kábel meg AV in kábel, és a legfelső csatlakozó az övé.
A kártya maga sajnos csak egy 9200 SE, de manapság ez se jön szembe minden nap, pláne a tartozékaival.

Postázást nem vállalok.

(#68069) DarthSun válasza Frawly (#68066) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Retro gépben csak az említett 1 db flash meghajtóm van, az egyik 386- ban. Az biztos hogy a HDD számít nálam is a leggyakrabban meghibásodónak. Nem számoltam db- ra, de van egy fióknyi rossz. Azonban elég sok a működő is. SSD- t még csak a nagygépben ill egy tartalékban tartok. Persze az adattárolás azokban is HDD- n, csak a rendszer van SSD- n. Retro gépekhez ahogy írod az IDE-SD konvertereket kéne lassan beszereznem, az SD kártya most olcsó, cserébe a konverter drágább mint a CF- es(árukapcsolás). Nemrég kaptam olcsón 4db 100%- os HDD- t, retro gépbe megfelelő. A korai SATA- s lapokba meg kisebb SSD- k talán, de azok is kezdenek újonnan kikopni, inkább a nagyobb kapacitásúak elérhetők.

Valóban, 486 és korábbi gépek esetén a vezérlő szinte vízszintes átviteli grafikont produkál(korlátoz), ezekben a flash az elérési idő miatt gyorsít. Majd ahogy kikopnak a HDD- k, próbálom cserélni, egyelőre azonban még az XT- ben levő kettő ősrégi vinyó is hibátlan.

(#68070) DarthSun válasza gban (#68068) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A első az...az Voodoo3 3000 ?, bár csak alu színű hűtővel láttam eddig, de ha 3000- es, akkor különleges...

(#68071) gban válasza DarthSun (#68070) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem, de még nem lövöm le a poént, de megírom privátban ;)

Postázást nem vállalok.

(#68072) DarthSun válasza gban (#68071) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ok.

A 9000- es AIW széria kiegészítőit, én is megkaptam, fórumtárstól...

(#68073) gban válasza DarthSun (#68072) üzenetére


gban
Közösségépítő

Még jó hogy vannak ilyen kollégák, akik nem dobják ki az értékes tartozékokat sok év után sem.

Postázást nem vállalok.

(#68074) arn válasza DarthSun (#68070) üzenetére


arn
félisten

ez is alu, csak mas szinure van eloxalva.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68075) alvaro válasza gban (#68068) üzenetére


alvaro
senior tag

Nekem a gugli GF2MX-et dobott a misztikus kártyára :D

(#68076) DarthSun válasza arn (#68074) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Persze, azt gondoltam hogy nem réz.

(#68077) gban válasza alvaro (#68075) üzenetére


gban
Közösségépítő

Guglival könnyű :DDD
De megvan a jó tipp, ez egy 3DForce2MX-64.
Látszik hogy mind külsőre, mind névben ő egy voodoo akar lenni majd ha megnő :))

Postázást nem vállalok.

(#68078) envagyok


envagyok
veterán

Napokban összedobtam egy best of kb 2005-öt:
Athlon X2 S939 4800+ (Az FX-60 hadd pihenjen)
ASUS A8N SLI Deluxe
2x7900gs a poén és a szép duplaventi kedvéért.
6800 GT SLI-vel, majd ultrával is próbáltam, az túl kevés volt 7900GTX- SLI-n is agyaltam, de az túl új ehhez, a 7800gtx-ek meg nagyon melegednek, így lett 7900GS
Meg egy creative x-fi

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68079) DarthSun válasza envagyok (#68078) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép, ha 2005- ben ilyen gépem lett volna...

Nekem is rendbe kéne tenni a 939- est, már régóta csak a router van rajta, ott porosodik alatta, de még lusta voltam kiemelni :B

(#68080) envagyok válasza DarthSun (#68079) üzenetére


envagyok
veterán

Újra össze kellene rakni a crossfire 939 rendszert is.
Most kezdek rájönni, mekkora hülye voltam, mikor erőltettem a pentium 4 történetet régen.
Akkor sokkal jobb volt játékra az Athlon

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68081) Frawly válasza DarthSun (#68079) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, 2005-ben én is csorgattam volna a nyálamat egy ilyen konfigra, még álmomban sem engedhettem meg, még egy szál ilyen GPU-t sem, nem hogy SLI-ban tolva. Akkoriban az átlag polgár a P4-ről is csak álmodott, javarészt AthlonXP-ket meg P4 Celeronokat vettek a legtöbben, akik nem voltak techsznobok meg burzsujok.

Az is igaz, hogy ebben a korszakban nagy léptékű volt a fejlődés, gyorsan avult minden, 2003-ban AMD64, 2005-ben két mag, meg X2, meg stb., de 2006-ban azonnal verte mindet a DDR2-es C2D és Q2D, meg akkor jött ki a 8800GTX is, ami meg szintén torony magasan vert minden addigi megoldást (ezek még ma is vernek sok entry level brand gépet és laptopot, pl. GTA V futtatásáról szóló videó alatti kommenteket érdemes olvasni). Így állati burzsujnak kellett lenni, ha mindig a legjobb kellett, és nem akarta az ember, hogy elavuljon a gépe.

(#68082) DarthSun válasza envagyok (#68080) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az Athlon64 az biztosan jobban teljesít mint a P4. Az AthlonXP<-->P4- et lehet inkább hasonlítgatni, hát ott meg a késői P4 nagy órajele és jó tuningpotenciálja dönt, legalábbis a saját méréseim szerint. Feltéve ha nem extrém tuningot, hanem léghűtéssel 24/7- ben is használható értékeket nézünk.

(#68083) DarthSun válasza Frawly (#68081) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az volt az egyik időszak amikor gyorsabban pörögtek az események, bár előtte is volt néhány. Manapság mintha kissé lassult volna, a technikai határokat feszegetik, a Si lapkákkal már csak komoly trükkökkel lehet gyorsítani - architektura, sokmagosítás, stb. A legkisebb megvalósítható csíkszélességet is nagyjából már elérték/közelítik.

(#68084) DarthSun válasza DarthSun (#68054) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Folytattam az NVidia kártyák mérését a Via P4- ben. 3 kártya került sorra.

MSI Ti4200 @260/261 *DDR 128bit
Giga FX5700 @435/285 *DDR 128bit
Galaxy FX5500 @281/143 *DDR128bit , ezt még nem fotóztam, netes képet vágtam ki. 5500- asból van egy Inno is gépben, melyről készült már fotó, ennek kicsit magasabbak az órajelei.

Táblázat frissítve.

- a Ti4200 hasonló összpontszámot ért el mint az X1300, jól tippeltem hogy utóbbi jó lesz Ti4200 pótlónak, igaz már DX9- es kártya, de ahhoz izomból meg gyenge. P-III AGP4x- es lapba - TUSL2C, ST6, VH6-T - elegendő, Tua1400 ki is hajtja rendesen, tippre.

- a lowend budget itt az 5500- as, 256MB RAM, de lassítva, viszont érdekes hogy az UT2004 még ezen is eléri a játszható szintet, bár a tesztet figyelve már néha beesik 30 alá az FPS (UT esetén sima FPS tesztet futtatok, nem timedemo, tehát szemmel jól követhető, az aktuális FPS pedig kiírva a képernyőre). A viszonylag jó eredmény a @3.3GHz proci miatt van sztem, az FPS beesés pedig a DM-Deck17 pálya nagy terei miatt, szűkebb helyen látni hogy feljebb ugrik 80- ig is, a teszt az átlagot írja ki, mely itt 50.45 lett.

- az elbaltázott FX sorozat (melyet ennek ellenére kedvelek) anno legjobb ár/teljesítményű darabja sztem az 5700- as. Egyenletes teljesítmény, mindegyik teszt szépen, laggmentesen futott, ok hát az 5900 jobb, viszont pont az UT tesztben az 5700 érdekes módon kicsit magasabb eredményt produkált.

A 3DMark képmentések az 5700- ról

(#68085) petakpa1


petakpa1
őstag

Van egy félretro gépem, amit Faterom mai napignetezésre + irodai munkára használ:
Gigabyte 880GM-D2H lap
AMD Phenom II X3 720 (BE) CPU
2*2 GB RAM
120 GB-os SSD

Előbb csak lefagyogatott, nehezen indult el, aztán mostmár egyáltalán nem indul.

Fizikailag nem vagyok a gépnél, de Fater leírása szerint az alábbiakat csinálja:
- Bekapcsoló gomb megnyomása után power led folyamatosan világít, majd halványan kezd villogni, néhány másodperc múlva újrakezdi, erősen folyamatosan világít a led, majd halványan villog.
- Ventik pörögnek, kép nincs a monitoron, jelet se ad felé.
- Csippanás nincs, de lehet nincs is bekötve a hangszóró ezért nincs...
- Van egy 3,5 slotba épített kártyaolvasó, aminek szintén van ledje, ami folyamatosan ég, tehát táp 5V-ot tutira ad.

Ennyiből meg tudja valaki mondani mi lehet a gond?

Ja még annyi talán hasznos, hogy a CPU 4. magja aktiválva lett, illetve 2800@3200-ra OC-va van a szerkezet, de nekem furcsa lenne, hogy több év nem intenzív, de problémamentes működés után most e miatt ne működne hirtelen :(

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68086) gban válasza petakpa1 (#68085) üzenetére


gban
Közösségépítő

Első körben megnézném másik táppal / tápban a kondikat, aztán az alaplapon a kondikat.
Csatlakozókat, kártyákat, ramokat megmozgatnám / kivenném, újra visszatenném.

Postázást nem vállalok.

(#68087) petakpa1 válasza gban (#68086) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi, hát ez neki nem fog menni. Rá kell néznem személyesen valamikor :(

Táp azt hiszem egy 350W-os FSP.

Arra van esély, hogy lap meghalt? Fater tényleg csak alap dolgokra használta ezt a gépet, nem hajtotta túl.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68088) gban válasza petakpa1 (#68087) üzenetére


gban
Közösségépítő

Bármelyik alaplap bármikor meghalhat.
De talán mégsem ez a helyzet jelenleg.

Postázást nem vállalok.

(#68089) arn


arn
félisten

Kidolgoztam egy retro pc korhu authentikalasi pontrendszert.
Erdekel vkit? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68090) DarthSun válasza arn (#68089) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hogyne, minden érdekel ami retro. Én ugyan gyakran nem tartom be a korhűséget, de az információk fontosak. A videokártyák műszaki adatait pld most nem is tudom csekkolni, megszűnt a gpureview.

(#68091) Madara-san válasza arn (#68089) üzenetére


Madara-san
tag

Szintén. Éppen téged akartalak megkérni, hogy korhűség szempontjából majd minősítsd a konfigokat, amiket majd hamarosan megosztok itt. :)

Amúgy akartam kérdezni tőletek, hogy éppen úton van felém egy X850 XT PE, a gyerekkori nagy álom... na csak most jön a dilemma, hogy mégis mibe rakjam bele? :DDD Mobil Barton ugye gyenge lesz neki. P4-ből van egy 3.2-es Prescott fél/háromnegyed konfig, meg egy 3.2-es Northwood komplett gép FX5900 Ultrával. Na most tuningoljam meg a Prescottot szépen, és tegyem bele abba, vagy esetleg építsek össze hozzá egy S754-es Athlon 64 konfigot?

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#68092) envagyok válasza Madara-san (#68091) üzenetére


envagyok
veterán

Én 15 éve a gf 4 ti4600-at p4 proci mellett "fejlesztettem" ASUS gf6800 ge-re, ami x850xt korabeli. Ez is lehet ha nem is korhű, de valósághű.
Korhűen S939 4000+ mellett lenne szerintem a legjobb helyen, ha játékra használnád.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68093) petakpa1 válasza envagyok (#68092) üzenetére


petakpa1
őstag

Én ugyanekkor egy nf2 lapban 2300 MHz-re tuningolt Athlon XP-M mellett cseréltem Gef4MX-et Gef6600GT-re, szóval nyugodtan mehet a 3 GHz felett hajtott P4 mellé az X850XT.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68094) laskr99


laskr99
addikt

SLI kábel ingyen elvihető, Budapesten :))

(#68095) DarthSun válasza petakpa1 (#68093) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pont hasonló összevetést tervezek. Ha végeztem az AGP kártyák mérésével, akkor kiemelem a piramisból a Barton gépet. Abban már jelenleg is 6600GT van. Kicsit moddolok rajta, hűtő és RAM csere. Aztán mérés a 6600GT- vel. Majd lemérem a 6600- at a P4- ben is. 2 az egyben eredmény lesz, kapok viszonyítást a többi AGP kártyához P4- ben, bár ott csak a 9800Pro lehet versenyben a 6600GT- vel, legalábbis az eddig mértekből. Valamint lesz eredményem a tuningolt Barton<-->átlag P4 (3.3GHz) összevetésére, tehát az architektura+prociteljesítmény kérdése.
X850XT- m nincs, az erősebb mint a 6600GT ? Esetleg a 6800GT- t tudom még kiemelni a Gallatinból, ha a 6600 nem elegendő, bár kész gépeket nem szeretek háborgatni. A Barton konfig most kivétel, az úgyis be van tervezve rendbetételre.

(#68096) petakpa1 válasza DarthSun (#68095) üzenetére


petakpa1
őstag

Őszintén szólva sosem volt X850XT-m csak korban kb hasonlóak, ebből gondoltam, hogy jó lesz P4 mellé.

Szerintem a 3,2-3,4 GHz-es P4 azért összességében erősebb mint a 2,3 GHz-es Barton. 2,8-3 GHz-es P4-el van szerintem egálban hiába a XP rating.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68097) arn válasza Madara-san (#68091) üzenetére


arn
félisten

ok, hosszadalmas lenne leirni minden reszletet, de azert megprobalom roviden osszefoglalni a lenyeget. van ket tabla:



mindketto 0-100ig skalazodik, az elsoben az alkatreszt pontozzuk, a masodikban a fontossagat sulyozzuk a konfigban - mennyire befolyasolja a korhuseget kullem, sebesseg, funkcionalitas, stb szempontjabol.

itt egy pelda:


fontos egy kituzott datum, amihez viszonyitod az egesz gep korat (itt 1995 majus), ezen tul, hogy mikortol volt elerheto (tehat nem mikor jelentettek be) az adott alkatreszt, es hogy mikor gyartottak. ebbol jonnek az oszlopok ertekei (wd 31200 vinyoval):

* elso oszlop az alkatreszek pontozasa (lsd fenn felso tabla), pl 90 letezo hdd tipus, de mas rev, es kesobbi gyartas
* a masodik a sulyozasuk (lsd fenn also tabla), 45 pont
* a harmadik oszlop ezek szorzata (az erteket mutatja), 90*45 = 4050
* a negyedik pedig a maximalisan megszerezheto pontot, 4500 pont

ezekbol jon, hogy a maximalisan megszerezheto pontokbol, hany szazalekot sikerult elerni (92,8%). ha minden korhu - pl ha van egy bontatlan gep 1995 majusabol - 100% ertelemszeruen.

csinaltam egy otodik opcionalis oszlopot is, ami a legnagyobb elterest mutatja a "korhusegtol". itt a cdu77 cdrom a leggyengebb pont, ami nem letezo tipus volt (csak decemberben jelent meg), de ugyanugy 4x sebessegu, es ugyanugy nez ki, mint a korban elerheto cdu76. ha pl kicserelnem egy dvdre, az se kullemre, se sebessegben, funkcionalitasban nem a kornak megfelelo, nulla pontot kapna.

ezek termeszetesen iranyadoak, illetve sok hataresetes alkatresz lehet, de azert remelem erheto, es hasznalhato a pontrendszer :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68098) DarthSun válasza petakpa1 (#68096) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kb én is azt gyanítom, de azért szeretek ilyesmikről meggyőződni a saját, elérhető eszközeimmel. Az eddigi méréseimből hasonlóra lehet következtetni, de ez itt most közvetlen harc lesz, azonos videokártyával. A Barton előnyt fog kapni tuningramokkal (időzítés jobb lesz), jelenleg 2.4GHz- en jár, meglátjuk megy-e feljebb. A P4- et pedig azért mondom átlagnak a 3.3GHz ellenére, mivel mezei ramok vannak benne, Via chipset, bár még nem mértem ki hogy lassúb-e az azonos órajelen működő P4P800- nál (lehet hogy nem is lassabb). Annyi még hogy a ramok időzítése csak átlagos, viszont mivel ezen a lapon a PCI/AGP frekit nem lehet fixálni, magasabb órajelen járnak a chipsettel együtt kicsit, a mérsékelt tuning miatt (előny), a ramokat meg ugye vissza kell osztani, de a tuning ahhoz kevés hogy visszaálljanak 400MHz- re (hátrány). Magasabbra pedig nem lehet menni vele - fix, alacsony a CPU fesz, valamint a túl magas AGP órajelet nemigen díjazzák a videok.

(#68099) DarthSun válasza arn (#68097) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A viszonyításhoz szükséges adatokat is Excelben helyezted el, vagy valami független adatbázisban ? A hasonlítók, számolók Excel függvények ?

(#68100) envagyok válasza petakpa1 (#68093) üzenetére


envagyok
veterán

A 2005-ös évtől az a baj, hogy általában aki régi gépét upgradelte, az AGP-t vett, aki komplett új gépet rakott össze, az 99%-ban PCIe lapot vett.
Amikor X850XT(2005.III.hó) volt, akkor nem egy AGP-s rendszer volt a csúcs, hanem mondjuk S939 PCIe lap, mondjuk 6800ultra SLI-vel, vagy X850XT crossfire-el.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.