Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68651) Fred23 válasza r0b3r (#68649) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, idővel tágulni fog a korszak is, ami érdekel. Engem pont ez az XT és PII közötti időszak nem mozgat annyira, pedig 386-oson kezdtem suliban úgy, hogy néha nekem is be kellett ülnöm az egyetlen gép elé, ami meg 286-os volt.
Otthonra egy Cyrix 6x86-ost vettek a szüleim kicsivel később, és kábé engem innentől kezdett el nagyon érdekelni a téma (1996), viszont ezt a gépet még ugye csak használtam, és talán ezért nem kötődök annyira a korszakához. '99-ben fogalmazódott meg bennem először, hogy már én akarok gépet építeni, és innét mélyedtem el jobban a pc-s világban; 2001-ben értem célba, zsebpénzből, alkatrészről alkatrészre haladva lett végül egy 900-as Athlon Thunderbird egy GF2 MX400-zal. 2001-ben ezzel a legtöbb ismerősömnél jobb gépem lett. Azóta tekintem a 2000 és 2004 közötti időszakot a kedvencemnek, és 2005-tel és az AGP eltűnésével ér véget nálam a retró.

Mostanában viszont elkezdtem gondolkodni azon, hogy kéne egy 1996-os gép is. :D

(#68652) arn


arn
félisten

A hw iranti erdeklodes nalam a kezdetektol megvolt, baromi joban voltam a konyvtaros nenivel, aki hozta nekem a korabeli szakujsagokat (chip, computer panorama, alaplap, stb), es ha vki vmi ujat vett a kornyeken, azonnal ott teremtem letesztelni :D a 90es evek elso feleben sokan azt sem tudtak, hogy eszik e vagy isszak a benchmarkokat. De jo fejek voltak, mert igy bemehettem a tanari gepeket megnezni, vagy ha vmi ujat hoztak a geptermekbe. A nyari meloknal ingyen elmentem gepes cegekhez melozni, mert ott lattam testkozelben ujabb hweket, gyorben nem igen voltak szakkiallitasok. Aztan az internettel megjelentek az elso normalisabb hwoldalak 97 kornyeken, onnantol jottek mas forrasbol sokkal relevansabb infok.

Ez a lendulet kb a 2000es evek vegeig tartott, onnan kezdtem erezni, hogy ellaposodott az egesz, a fejlodes uteme annyira belassult, hogy egyszeruen nem elegiti ki az ujdonsagok iranti lelkesedest. Csak amikor egy kb negy eve jottem ra, hogy ezt visszafele is lehet csinalni, akkor kapott el ujra a lendulet. Jo volt felidezni a korszakokat.

A 93as masina ota alkatreszenkent fejlesztettem, a 2013as gepem volt az egyetlen, amit egyben eladtam - ott szakadt meg a folytonossag.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68653) arn


arn
félisten

Ez a tudas a letezo legmeddobb tudas :) nagyjabol kb semmire se tudtam sose hasznalni a hobbimon kivul. Ketszer probalkoztam szervizben meg hwuzletben, de ra kellett jonnom, hogy ez nem nekem valo, massal sokkal elobbre jutok. A hwbuzulas mai napig jo hobbi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68654) Chris82


Chris82
senior tag

Ct3900 :)

(#68655) RollandCG válasza arn (#68653) üzenetére


RollandCG
csendes tag

Nálam is hasonló volt a helyzet, csak annyi különbséggel, hogy a tudást tudtam kamatoztatni ameddig lehetett. ZX Spectrumon, Amstrad CPC-n, Atari ST-n és Amigán nőttem fel ennek hatására végeztem el a programozó matek szakot, de csak magamnak fejlesztek :-) kb. 2000 év elejéig voltam vállalkozó és hwbuzulás volt a fő profil :-) De erre is ráuntam :-)

(#68656) RollandCG válasza arn (#68650) üzenetére


RollandCG
csendes tag

Azzal egyetértek, hogy egy hangkártyával nem lehet lefedni egy korszakot, ezért kell többet belerakni, látom nálad is több van :-) Mivel DOS-ozok így elég egy gép is már :-) Vissza a gyökerekhez :-)

Mivel elfogyott a 9 foglalat a P1-es gépembe ezért most át kell térnem az ipari alaplapokra :-)
Az a jó, hogy az "fm" hangzás, pl, Adlib, Tandy, SSI-2001 (SID) stb. nem használnak IRQ-t.
csak portot, így mehet a többi kártya mellé :-)
Most ezekkel kísérletezek :-)

Nálam az SB PRO 2 (CT1600) vs SB16 (CT1740) versenyben az SB PRO 2 az kiesett.
A teszt az abból áll, hogy van vegyesen kb. 50 kedvenc játék/demo
és ebbe az SB16-os győzött, ez kompatibilitási teszt !
De már nem emlékszem miért száműztem szegény SB PRO-t :-(
Nálad mi a tapasztalat?
Egy másik kérdés Roland RAP-10 hangkártyád van-e? MIDI-n kívül mást tud-e?
IRQ kell-e neki? Vagy csak a szokásos 300-330-as port?

(#68657) DarthSun válasza RollandCG (#68656) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az SBPro állítólag jó kártya. SB16- al azonban sajnos nem kompatibilis regiszterszinten. Régen telepítettem asszem, gondjaim voltak vele. Hasonló mint pld az újabb lefosztott Vibra esetén, az nem veszi HighDMA- t, legalábbis a gyári driverrel. Érdekes hogy ennek ellenére válaszol a HDMA lekérésekre, saját driveremmel csak a főrutin inicializálása kell, aztán megy is. A régebbi rendes Vibránál nincs ilyen gond.
Az SBPro- kat meg otthagytam a kidobandókban (a rossz tapasztalat miatt), amikor még félretették nekem. Csak az SB16/32/Awe- ket válogattam ki. Így már nem is tudom kipróbálni az "újabb" retro gépeimben, hogy tényleg? olyan jó-e :U

(#68658) DarthSun válasza DarthSun (#68594) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Újabb tapasztalat a gépről. Sajnos a hosszútávú stabilitástesztek alatt megbukott 100MHz- en :O . Van amikor megy órákig, van olyan is hogy rövidebb idő alatt rosál. Valamivel melegebb már a lakás, lehet az is közrejátszik. Visszatettem 83MHz alapórajelre. Valszeg a proci nem bírja a 100- at, az alaplap sztem kifogástalan, 83- on a legszűkebb időzítésekkel is stabil - 0WS, 1T/1T,2T RAM/cache. Mivel a stabilitás nagyon fontos ezért 83- on marad, így is gyorsabb a 133- as alapórajelen járó Amd5x86- nál.

(#68659) arn válasza RollandCG (#68656) üzenetére


arn
félisten

en is vegig szoktam nezni a jatekgyujtemenyemet :) az sbpro2 szvsz jobb kartya 94ig, mint a ct17x0:
* sbpro comp jatekok 91-92tol vannak, itt az sb16 sima blasterkent megy (bar vannak kivetelek, mint pl a wolfenstein 92bol)
* az sb16, csak 93 legvegetol tamogatott, de sok elonye nincs (8bit + opl3 gyakran)
* 95ig talan nincs is 16 bites hangmintaval jatek
* a digitalis alapzaj sokkal nagyobb, mint a pronal - de ezt nem minden jateknal vettem eszre
* jobban szeretem a regi jatekokkal az sbpro filtereit
* van olyan jatek, ami sb16tal nem szolal meg blasterkent sem (de ilyen kivetelek mindegyik kartyanal akadnak)

van rap10em. 93as kartya, de csak nehany kesoi soundlibbe kerult bele (miles azt hiszem tamogatja), a digitalis reszet igy szerintem ki se probaltam. annyira elenyeszo a tamogatottsaga, mindenkepp kell vmi melleje/helyette.

a midi resze hasznos, siman 300-330 porton elerheto, barmilyen kartya melle berakhato (sbpro mellett hasznaltam sokaig). gmidit tamogat, olyan 92tol egy csomo jatek megy vele, es van, hogy szebben szol, mint az sc55. az mt32 miatt kerult parkolopalyara, mert a midi kontrollerre az sc55+mt32 konnyen rakotheto.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68660) gban


gban
Közösségépítő

Ezen ilyen FPS lehetne még játszható?

Postázást nem vállalok.

(#68661) envagyok


envagyok
veterán

Egy LCS-6641 ISA IDE vezérlőt szeretnék tesztelni.
Sík hülye vagyok hozzá, szóval hogyan kell?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68662) gban válasza envagyok (#68661) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha van alaplapi, letiltod, erre dugod a hdd-t, onnantól kezdve ugyanaz mintha az alaplapit tesztelnéd.

Ja és előtte dugd be egy ISA slotba. :DDD

Postázást nem vállalok.

(#68663) envagyok válasza gban (#68662) üzenetére


envagyok
veterán

Error code=1
Rákötöttem 1 hszórót is de az meg se mukkanik, próbáltam rammal és anélkül is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68664) DarthSun válasza gban (#68660) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Régebbi játékokkal jó lehet, de ha lehet bele tenni dedikált VGA- t, akkor egy közepes teljesítményűvel is jobb lesz.

(#68665) DarthSun válasza envagyok (#68663) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jumperelést nézd át. 386/486- os lapban próbáld. Biosban a HDD- t lődd be. ha ismered az adatait, vagy autodetekt. Ha nem ismeri fel, de legalább 504MB vagy nagyobb a HDD, akkor az 1024/16/63 (504MB) beállítással elindul mindíg. Ha feltételezhetően kisebb, akkor az előre definiált típusokból kell választani.

(#68666) envagyok válasza DarthSun (#68665) üzenetére


envagyok
veterán

2GB CF kártya a próba alanya.
Pentium 1 lapbsn skkor nem biztos hogy elindul?
ASUS P/I-P55T2P4 rev 3.0 lapban próbálom.
btw ahhoz a laphoz honnan lehet a legjobb biost letölteni?
Úgy olvastam sok jó mod volt hozzá.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68667) gban válasza envagyok (#68663) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ennek így se füle se farka.
Hogy kötötted a kártyára a hangszórót?
Vagy a lapra kötötted?
Nélküle megy a lap?
letiltottad az alaplapi mindent is ami a kártyán van?
Mi mondja azt hogy error code=1?

Postázást nem vállalok.

(#68668) envagyok válasza gban (#68667) üzenetére


envagyok
veterán

Így néz ki, ezen nincs jumper mint a leírásban.

Az IDE vezérlő kártyára raktam a speakert, de nem jelzett.
Ha nem rakom be, akkor természetesen az alaplap ide vezérlője működik, betölt a DOS.
Ha berakom a kártyát, letiltom az alaplapi IDE és FDD vezérlőket, és arra dugom rá a 2GB CF kártyát, akkor írja ki, hogy error code=1
@darthsun
A biosban a HDD-t akkor nem none-ra kell rakni? Azt hittem mindent tiltani kell BIOS-ban.
Ramot rakjak bele, vagy elindul anélkül is?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68669) gban válasza envagyok (#68668) üzenetére


gban
Közösségépítő

Először ne cf-el próbáld hanem hdd-vel.
Com port nincs a kártyán, meg lpt? azokat is tiltsd a biosban.
HDD auto legyen, az a hdd-re vonatkozik nem a vezérlőre.
A kártyán nem nagyon kéne hogy legyen speaker csati, de lehet hogy csak én nem láttam még olyat.

mod: képet most látom csak, szép példány.
Com, lpt akkor maradhat a biosban ahogy nézem.
Leírást nem néztem de ezen látok egy 5-ös jumpersort.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#68670) Hosssszu válasza envagyok (#68668) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szerintem az LED ahová a hangszórót tetted.
386, vagy 486 lapban lenne érdemes kipróbálni.

(#68671) arn válasza envagyok (#68668) üzenetére


arn
félisten

Ez egy 92es kartya, kis esellyel van benne lbas bios. Ill en azt vettem eszre, hogy ami nekem van vlbs, az pl az ujabb lapok biosaval nem mukodik egyutt tul jol.

Probald egy regi 92-93as ami biosos geppel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68672) envagyok


envagyok
veterán

Köszönöm a válaszokat.
Összeszedek akkor egy régebbi lapot valahonnan.

Más Creative Audigy platinum EX-hez tud valaki angol driver cd iso lelőhelyet?
Német van a kártyához :(

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68673) Chris82


Chris82
senior tag

Még egy ehhez passzoló monitort kéne találnom...

(#68674) arn válasza Chris82 (#68673) üzenetére


arn
félisten

90es evek vege... asszem v700 meg v55 neven mentek akkoriban a compaqok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68675) Chris82 válasza arn (#68674) üzenetére


Chris82
senior tag

Kár hogy lcd verzó nem létezik :(

(#68676) jokeph válasza Chris82 (#68675) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azért egy korabeli 14-15"-os fehér Compaq LCD illene az összképbe. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68677) Kadi Laci válasza Chris82 (#68673) üzenetére


Kadi Laci
tag

Nagyon szép állapotban maradt ez a gép, biztos nem ablak mellett volt, ahol sütötte a nap. :R

Üdv: Laci

(#68678) RollandCG válasza DarthSun (#68657) üzenetére


RollandCG
csendes tag

Az SBPro-ról anno én is azt olvastam, hogy jó kártya, ezért is szereztem be mindjárt kettőt :-) De valahogy nem jött be :-(
Nekifutok még egyszer a tesztelésének.

(#68679) RollandCG válasza arn (#68659) üzenetére


RollandCG
csendes tag

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat :R
Most egy időre elvonulok és készül majd az "SB Pro 2 vs. SB 16" nagy teszt :-)
arn! azért majd néha privátba "zaklatlak" :-)

(#68680) arn válasza Chris82 (#68675) üzenetére


arn
félisten

Az meg nagyon crts korszak volt... a korabeli lcdk kb semmire se jok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68681) arn válasza RollandCG (#68679) üzenetére


arn
félisten

nyugodtan... de igazabol, hogy melyik jobb, a te egyeni igenyeiden mulik, mindegyik kompromisszum. pl az sbpro erzekenyebb lehet az idozitesekre gyorsabb gepekben, de ez lap/bios fuggo. nem tudom milyen lapot hasznalsz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68682) Chris82 válasza Kadi Laci (#68677) üzenetére


Chris82
senior tag

Úgy tudom korábban iskolai gép volt. Ahhoz képest tényleg szép állapotban maradt meg. Lehet hogy a tanáriban volt lent az asztal mellett.

(#68683) Chris82 válasza arn (#68680) üzenetére


Chris82
senior tag

Nehéz találni szép állapotban lévőt.

(#68684) DarthSun válasza envagyok (#68668) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Sajár biosos, ahogy fentebb is írták, ilyet még nem használtam (csak SCSI- ban), valahogy össze kell passzintani a lappal, konkrét tippet nemtudok...esetleg nem ír ki valami forróbillentyűt POST alatt, amivel be lehet rántani a biosát ? :U

(#68685) arn válasza Chris82 (#68683) üzenetére


arn
félisten

Epp, mint hazat :) volt nekem is epp ilyen hazam/gepem (p3 1000, socketes), ez volt a legelso retro. azt hittem atx, de minimalis mertekben elter a tap, a lap, a haz, stb. a vegen kidobtam, mert a brand gepek nem erdekelnek. Az is erdekes lehet, de korhuen az eredeti alkatreszekkel meg sokkal kemenyebb dio, mint az epitett masinak.

Az sem sargult - valszeg az anyaghasznalaton mulik, melyik birta jobban. Amigahazakat pl csinalnak uvallot. Jo lenne par korabeli at replikahazat is legyartatni... a szebbekre szvsz lenne igeny, de ekkora tetelben es a kis tetel miatti magas ar miatt tuti nem lenne rentabilis.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68686) Chris82 válasza arn (#68685) üzenetére


Chris82
senior tag

Nálam pont fordítva alakult. Először kommersz házakkal kezdtem, aztán átálltam brand gépekre. Ebben minden eredeti alkatrész, gyári compaq matricákkal, kivéve a voodoo 3 3000-es kártya.
Nekem ez nagyobb kihívás mint egy épísd magad gépet összerakni. :)
A legtöbb dolgot sokkal nehezebb hozzá beszerezni, ezért se tartok rengeteg gépet. Ami van az legyen kimaxolva

(#68687) arn


arn
félisten

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68688) DarthSun válasza RollandCG (#68679) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek az eredményedre/véleményedre :)

(#68686) Chris82 : volt nekem is egy Dell P3- asom, aztán az alaplap behalt. Spéci, valamint a hozzátartozó táp is. Beszerzése macerás, ezért kimentettem a proci/RAM/HDD/ODD kombót, a többi meg ment az EHulladékba. A mentett alkatrészek prímán üzemelnek másik gépekben...
Szóval jó a brand, de kockázatos...és tuning sincs, ellenben BE6- ban van, megy is a mentett Katmai 500@550MHz- en stabilan - [link]

(#68689) laskr99


laskr99
addikt

Core2duo conroe:

[ Szerkesztve ]

(#68690) DarthSun válasza laskr99 (#68689) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép, látszik hogy a cache elfoglalja a lapka majd felét.

(#68691) Chris82 válasza DarthSun (#68688) üzenetére


Chris82
senior tag

Most adtam el a be6II - es lapom, nekem korábban a brand gépek kimaradtak, most pótolom.
Engem sosem érdekelt nagyon a tuning, egy retro gépet szerintem egyébként se kell, mert az hozza magával a folyamatos fejlesztést :)

(#68692) DarthSun válasza Chris82 (#68691) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Van igazságod lényegében, ha nagyobb teljesítmény kell, azt szoktuk mondani, bekapcsolunk egyel újabb gépet, végülis én, és sokan mások is, több gépet tartanak. Ez a kis tuning valahogy rám ragadt, nem lenne szükséges de jön :B :) ...nagyon nem tuningolok, csak szerényen.
Viszont tényleg nagyobb gond ha brand lap/táp rosál, valóban nehéz pótalkatrészt beszerezni. A szabványosakból relatíve könnyű - feltéve ha eleve nem atomritka darab kell.

(#68693) KROK640 válasza arn (#68674) üzenetére


KROK640
veterán

nekem van egy CompaQ V720-am, az nagyon jó kis monitor (de nem szeretném eladni, mert kell a projectemhez. Meg az ugye 17-es ilyenjkor meg még inkább 14-15-ösök mentek)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68694) KROK640 válasza DarthSun (#68688) üzenetére


KROK640
veterán

"Szóval jó a brand, de kockázatos...és tuning sincs"
na igen. Már kifejetettem régebben, (egy másik topicban asszem, és volt aki mondta h azért lehet h nekem nem volt szerencsém) hogy a Brand gép az az asztali gép és a laptop hátrányait egyesítő dolog azok előnye nélkül.
Hordozni ugye a legtöbbet nem egyszerűbb mint egy átlagos asztali gépet, ebben asszem egyetértünk. ugyanakkor amikkel én találkoztam, meglehetősen válogatós CPU ügyben, ami sok esetben nem is megoldható, hogy cserélődjön, mert passzív hűtéssel van kb az eredeti CPU hőtermeléséhez belőve a ház. Tuning persze nincs. Nagyon-nagyon válogatós memóriában, VGA esetében meg vagy lowprofile vagy kb semmilyen csere/bővítési lehetőség sincsen.
Emellett azért a legtöbbe spec táp kell, nem megy bele semmi rendes (pl volt olyan amiben L alakú tápot láttam nem is egy). Újonnan aránytalanul drágák tudásukhoz képest, és általában viszonylag erős proci, gyenge vagy integrált VGA, kevés RAM és kevés HDD kiépítésben kaphatóak. Legalábbis régebben így volt.

Megjegyzem nem "workstation"ökre gondolok itt elsősorban, hanem a PC boltok olcsó pc kínálataiban megjelenő levedlett/új irodai brand gépekre.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68695) jokeph válasza KROK640 (#68694) üzenetére


jokeph
nagyúr

"a Brand gép az az asztali gép és a laptop hátrányait egyesítő dolog azok előnye nélkül."
Ez telitalálatos mondat !
A többivel is egyet tudok érteni, kiegészítve még ezekkel:
-sok-sok brand gép ultra finnyás VGA ügyben is, most nem a fizikai dimenziókra gondoltam.
-PSU, front panel és egyéb csatlakozók is legtöbbször abszolút egyediek.
-a BTX formátum egy inyencfalat. :D
-nem csak a régebbiek ilyenek. :U
-a felárat sok esetben a supportal magyarázzák, de azért az sem áll sokszor a helyzet magaslatán. :))
Persze azért akadnak üdítő kivételek is, de (még) nem ez a jellemző. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68696) Chris82 válasza KROK640 (#68693) üzenetére


Chris82
senior tag

Simán jó a 17es, 98ban már mentek azok.
A monitort én keresem... :)

(#68697) r0b3r válasza jokeph (#68695) üzenetére


r0b3r
senior tag

Két Brand gépet használtam eddig sok évig, Egy IBM Lenovo-t egymagos 1600MHz-es procival és egy DELL Optiplex 780 fektethető, állítható házas kivitelt, X48-as chipsettel. Ez utóbbit nagyon kedveltem. E8400-as procival vettem, később bővítettem egy Q9400-al, 4x2Gb DDR3-al és egy low profile Nvidia GT630 VGA-val. Még sokáig toltam rajta a GTA5-öt, aztán végül ugyanolyan hibátlan állapotban ahogy anno vettem, visszaalakítottam eredetire és továbbadtam. Sztem ha vigyáztak rá, még mindig működik. :)
Akkoriban még volt bennük anyag, tartósak és hibátlanok voltak a Dell-ek. Most egy munkahelyi DELL Precision 5820 Workstation-ról írok, ami viszont már egy ipari hulladék. A hét új, darabja 2000 eurós gépből kettő fél óránként gondol egyet és felpörög a cooler, mint a helikopter. Garis "javítás" alaplapcsere után a hiba ugyanez. :DDD Ja és nem gyorsabb (sőt, helyenként lassabb), mint a régi i7 4770-4790k gépeink voltak. :DDD :O

(#68698) Venyera7


Venyera7
senior tag

(#68699) envagyok válasza Venyera7 (#68698) üzenetére


envagyok
veterán

Sosem használt púpos kondikkal :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68700) arn válasza Venyera7 (#68698) üzenetére


arn
félisten

a haz esetleg a monitor erdekes lehet az allapota miatt, amugy kuka a tobbi. es az elobbi ketto is tipikus lowend cucc.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.