Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67151) Oliverda válasza DarthSun (#67150) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

A chipset részletes leírása.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67152) r0b3r válasza Oliverda (#67151) üzenetére


r0b3r
senior tag

ez se jó... :DDD

(#67153) Oliverda válasza r0b3r (#67152) üzenetére


Oliverda
félisten

Nálam megy még más browserben is. Keressetek rá a fájl nevére. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67154) MongolZ válasza Oliverda (#67050) üzenetére


MongolZ
addikt

Esetleg nem érdekel egy Asus A7M266-D 1.04 + 2x AthlonMP 2000? + Radeon 7500...

(#67155) DarthSun válasza MongolZ (#67154) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kisebb csereberék határeset, de ez konkrét hirdetés, az ilyet inkább privátban, de majd Oliverda is véleményezi, neki ment, és Ő meg Házigazda ha jól tudom.

(#67156) DarthSun válasza Oliverda (#67151) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megtaláltam, tipikus VIP lap. Másodállásomban anno megfordult VIP- es Pentium lap is, az most mennyit érne :U .

(#67157) MongolZ válasza DarthSun (#67155) üzenetére


MongolZ
addikt

Ejj, én csak az összeállításra gondoltam, nekem itt henteregnek. De így utólag tényleg könnyen hirdetésnek tűnik... Egyébként kb. 2011. óta össze akarom rakni, de egyre mélyebbre süllyed a halomban.

(#67158) r0b3r válasza DarthSun (#67156) üzenetére


r0b3r
senior tag

Egy ilyen öszvér VLB+PCI lapot keresek én is... legalábbis nem mennék el mellette, ha szembejönne. Egy VLB videokártyát kedvem lenne kipróbálni Voodoo 1-el, de aztán Arn felvilágosított, hogy valószínűleg nem működne. :DDD Aztán meg ott van, hogy egy 486 DX4/100 sem elég combos mondjuk egy Tomb Raider 1-hez... talán éppen határeset. :DDD

(#67159) DarthSun válasza r0b3r (#67158) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Voodoo1 kihajtásához Pentium kategóriájú proci kell, asszem feléleszthető 486- ban is, de ott nagyon lassú.

(#67160) Oliverda válasza MongolZ (#67154) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahhoz már volt szerencsém valamikor 2005 vége tájékán. :) Egy jóbarátomnak raktunk össze egy A7M266-D-re épülő rendszert. A különlegességét többek között a két XP-M 2600+ proci adta, melyek a foglalatok feldrótozásával stabilan futottak benne ~2366 MHz-en (139*17), ráadásul 24/7-ben. Cserébe baromi nagy zajt csapott a két, egymáshoz igen közel álló Thermaltake rézhűtő. :D Végül cskamacska vette meg kompletten az egészet valamikor 2007-ben. Nem tudom, megvan-e még neki, illetve működőképes-e. Erős vas volt a maga idejében. :K

DarthSun: Mire utal a VIP ebben a kontextusban? Amúgy lehet, van ilyen lapom még itthon. Anno 95 nyarán ilyen Soyo lapot kaptam egy AMD 5x86-tal. Úgy rémlik, simán ment benne 160 MHz-en. Kedveltem. :) A 2000-es éve elején sok ilyen lap volt a bontókban, egy cimborámnak ilyenből raktunk össze hobbigépet. Amúgy nem vagyok HG már lassan 5 éve.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67161) DarthSun válasza Oliverda (#67160) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

VIP- nek a PCI+VLB kombi lapokat szokták nevezni. Az AMD5x86- ot én 3x50- en hajtom, a mérések szerint így gyorsabb mint 4x40- en, látszik a korabeli háziversenyben is.

(#67162) Oliverda válasza DarthSun (#67161) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, hogy VesaIsaPci. :D

Akkoriban még csak abszolút értékekben tudtam gondolkozni. :))

Akosf barátunkkal vajon mi történhetett, hogy törölte magát?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67163) DarthSun válasza Oliverda (#67162) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nemtudom mi történt vagy mi van vele, azt sem tudtam hogy saját törlés volt-e vagy valami miatt Moderátor törölte.

(#67164) Oliverda válasza DarthSun (#67163) üzenetére


Oliverda
félisten

Saját. Tudtommal a szankciók nem terjednek ki a fióktörlésre.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67165) FinalCaleb válasza gban (#67149) üzenetére


FinalCaleb
tag

V.I.P. (ICtech) 225-ös platform. Pár P4 Q-tech táp is ezzel van szerelve néha passzív pfc-vel is ellátva. Van a gyártónak pár fura AT belsője is. A vacak kondikat leszámítva ez egy elfogadható 300 Wattos belső.

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#67166) gban válasza FinalCaleb (#67165) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm az infót.

Postázást nem vállalok.

(#67167) alvaro válasza r0b3r (#67158) üzenetére


alvaro
senior tag

DX4-100 valóban gyík a TR1-hez, de vajon Voodooval is az...?

Szoftveresen 5x86-160-on játszottam vele viszonylag sokat, egész ehető volt.

@DarthSun, "proci forró, FET-ek hidegek" - nem maradt véletlenül 5V-on, mikor betetted a DX4-et? Mert akkor történik, hogy a FET-ek csak malmoznak, a CPU meg telibe kapja a másfélszeres feszt. Rövid távon biztosan nem döglik bele, de azért nem hagynám így.

(#67168) gban válasza alvaro (#67167) üzenetére


gban
Közösségépítő

Korábban 5v-os overdrive volt benne, tehát akár ez is lehet, bár Darth ennél szerintem figyelmesebb.

Postázást nem vállalok.

(#67169) DarthSun válasza alvaro (#67167) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

5V- on van, most DX4ODP100 P23T PGA169 5V- os Overdrive proci van benne, előtte pedig az Intel Pentium overdrive 83 - PODP5V83- at próbáltam, szintén 5V- os, csak ez nem működött megfelelően, majd kiderítem mi van vele, amúgyis ezután egy PCI 486 lap tesztje jön.

Az S3 805 és az ALi VLB videok is lepróbálva (amiket hoztál), ALi POST, boot, kis játék, az S3- on meg órák óta fut az Arkanoid demo. Szép képe van mindegyiknek.

(#67170) Bile Demon válasza DarthSun (#67169) üzenetére


Bile Demon
őstag

5V-os procinál a FET nem dolgozik (kikerüli az áram).

Bruhe

(#67171) FinalCaleb válasza gban (#67166) üzenetére


FinalCaleb
tag

Címke stílusáról könyű őket felismerni. De változó épp mi van a dobozban.

VIP 014 AT:

VIP 060 AT:

Többieknek is hátha hasznos info :D

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#67172) DarthSun válasza Bile Demon (#67170) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem tudtam :B , azt hittem stabilizálják az 5V- ot is, akkor amiatt hidegek.

(#67173) r0b3r válasza alvaro (#67167) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ebben bízok egy kicsit én is, hogy a kártya egy tehermentesíti egy kicsit a procit... ;] :DDD
Úgy rémlik, mintha régen a K5-ös procin játszottam volna a TR1-el. :U

Más for all...

Végre megjött az 18Gb IBM SCSI vinyó a PIII 500-ba. Végre halk... :DD A többi márkához képest sztem az IBM SCSI vinyóknak van a leginkább elviselhető hangja, úgyhogy a körfűrész Quantum Atlas IV-nek mennie kellett. :DD ;]

(#67174) arn válasza Oliverda (#67148) üzenetére


arn
félisten

Csak az optisat probaltam, de ott a vlbn keresztul ment a pci. De minek a pci mellett a vlb?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67175) arn válasza Oliverda (#67160) üzenetére


arn
félisten

Biztos 95 volt az?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67176) arn válasza r0b3r (#67158) üzenetére


arn
félisten

Nem azt irtam, hogy nem megy, hanem hogy lassu, foleg azzal az optival. De igazabol barmilyen 486tal lassu lenne, a voodoo mar a socket7 korszak vegen jott.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67177) Oliverda válasza arn (#67174) üzenetére


Oliverda
félisten

Például azért, hogy ne kelljen VGA-t cserélned, ha upgradelsz.

Lehet, hogy 96 volt. A fene emlékszik már pontosan ennyi idő távlatából minden évszámra. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67178) arn válasza Oliverda (#67177) üzenetére


arn
félisten

Marmint tesztelni? Mert az akkori vgak szinte kivetel nelkul jottek mindket busszal. Bar nekem a 486 az mindig vlb volt, a pci mar a penya ;)

95ben epp hogy jott az amd dx4, az nyomta le az arakat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67179) jokeph válasza r0b3r (#67173) üzenetére


jokeph
nagyúr

9 és 18 GB-os 68 pines IBM DNES SCSI HDD-im voltak, relatív tényleg elég csendesek (és fürgék is, pci-os Adaptec AHA-2940UW vezérlővel 40 Mb/sec-el mentek), a 2,1 GB-os Quantum 50 pines SCSI HDD-hez mérve hangtalanok voltak. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67180) Oliverda válasza arn (#67178) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, használni. Emlékszem, hogy az egyik korabeli PC-s haverom pont azért vett ilyen lapot, hogy át tudja rakni a Chips & Tech F64300-as kártyáját ami kenterbe verte az akkori mainstream PCI-os VGA-kat.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67181) arn válasza Oliverda (#67180) üzenetére


arn
félisten

Ezt nem ismerem... De 96ban mar piacon volt az et6000 es 95ben az ark logic. Azoknal is gyorsabb? Illetve dosrol beszelunk ugye?

5x86al es vlbvel olyan 105 fpst tudtam kicsikarni a sis471bol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67182) Oliverda válasza arn (#67181) üzenetére


Oliverda
félisten

DOS alatt, de ~25 év távlatából nem fogok pontos eredményeket mondani. Arra emlékszem, hogy az akkori új játékokat (pl. DN3D) szépen vitte a kártya egy 5x86-tal.

High performance GUI and CAD accelerator known also as Wingine DGX.

Ha itt nem tévednek, akkor az Ark Logic is 96-ban jelent meg.

mod:

Miket meg nem lehet tudni utólag. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67183) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Sziasztok
Mennyi időbe kéne hogy teljen egy egészséges win98se telepítés, Fireball CX 8GB-ról vissza ugyan arra a HDD-re (win98 mappa átmásolva a cdről) egy IBM 6x86 PR150@PR166-osnak, MSI VX chipsetes lapon, 256kb cache-sel, és 64 mega rammal? Mintha kicsit vért köhögne valami, mert folyamatosan védelmi hibákba ütközök, és két fajta rammal is próbáltam. Jó ideje próbálom már feltelepíteni a wint, eddig sikertelenül.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67184) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#67183) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Win alól próbálod a Windows könyvtárat vissza/felülírni ?, védi a saját fileokat. Ha pedig sima telepítés, akkor viszonylag hamar felmegy, bár nem stopperoltam. P4- re HDD- ről indítva a telepítőt, rakétatempó.

(#67185) Ganz-[HUN] válasza Ganz-[HUN] (#67183) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

...és mégegy! De már a win98 telelepítés első fázisa sikeres volt
0E végzetes hiba

P4-ről persze hogy rakéta tempó, M3-mas BMW-t ne hasonlítsunk trabanthoz :DDD :P

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67186) r0b3r válasza jokeph (#67179) üzenetére


r0b3r
senior tag

A 486-osban az 50pin 1.2Gb IBM és a 2.1Gb HP AHA-2842V-ről egész kulturált, a kettőnek egyszerre nincs fele akkora hangja, mint a Quantumnak. A 68pin 36Gb és 18Gb IBM AIC-7890-ről már majdnem IDE hangerő, de a 9.1Gb-os 68pin Quantum Atlas IV-re, ha elindul, összeszaladnak a szomszédok. :DDD :W :DDD :DDD

(#67187) Ganz-[HUN]

Igen, arról beszélek... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67187) Ganz-[HUN] válasza r0b3r (#67186) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Nekem van egy Atlas IV vagy V. Azaz... Két egyforma :DDD

...csak valahol megint eltűnt az egyetlen egy darab 68-as SCSI kábelem, amint DarthSun adott.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67188) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#67185) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Cyrix- re is viszonylag gyors kéne legyen. Procid nem melegszik túl ?, az a széria vonzza a magasabb S7 hűtőt. Táp feszültségeit ellenőrizted ?

(#67189) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#67188) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Soltek Socket A hűtő van rajta.

L2-t kikapcsoltam, most még hibátlannak tűnik

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67190) Ganz-[HUN] válasza Ganz-[HUN] (#67189) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Igen. Határozottan. Nincs hiba, ha az l2 le van tiltva. Chip csere akkor? :U
Mitsubishi cache chipek vannak rajta. Nem tudom, mond e ez valamit valakinek.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67191) arn válasza Oliverda (#67182) üzenetére


arn
félisten

Ez egy 93as chip, meglepodnek, ha labdaba rugna egy 95-96os pcios kartyaval szemben. Az arklogic nem egy chipsetet csinalt, ez csak az egyik utolso volt. Itt altalaban a bejelentesi datumok vannak, olyan 95 legelejen kerulhettek piacra.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67192) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#67190) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha felment a Win esetleg megpróbálhatod a cache időzítéseit lazábbra venni, ha állítható a biosában. Érdemes megpróbálni mert lazább alaplapi cache- el is gyorsabb mint anélkül. Vagy csere végső esetben, ahogy mondod.
486- ban van olyan PCI lapom, melyen lazábbra kell venni, de olyan is ami megy a legszűkebbel is. Amint említettem a most fent levő VLB 486 is szerencsés, stabil fastest beállítással.

[ Szerkesztve ]

(#67193) Oliverda válasza arn (#67191) üzenetére


Oliverda
félisten

Sok az általánosítás. Milyen 95-96os pcios kártyaval szemben? A leggyorsabbakkal nyilván nem vette fel a verseny, de az akkori belépőt és középkategóriát, (S3 Virge és társai) hozta, azokra nem érte meg lecserélni. A VLB-PCI hibridlapnak hála pedig ki lehetett tolni 1-2 évvel az életútját, ha nem akart valaki mindenáron új VGA-t venni néhány 10 000-ért (ami akkor "kicsit" több pénz volt, mint most). Pont az volt a szerepe, mint az AGP-s HD3850-nek vagy HD4670-nek, és még lehetne sorolni a hasonló, gazdaságos upgrade-et célzó termékeket.

Másrészt könnyű így utólag, egy komplett, részletes adatbázis segítségével okosnak lenni. 95-ben többé-kevésbé az egyetlen idehaza elérhető mainstream információforrás a PC Guru két oldalas hardverrovata volt by Old Man, meg amit a különféle üzletekben mondtak a meglehetősen rapszodikus hozzáértésről tanúbizonyságot tevő eladók.

"Itt altalaban a bejelentesi datumok vannak, olyan 95 legelejen kerulhettek piacra."

Egy évvel a bejelentés előtte már piacon voltak?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67194) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Úgy néz ki hogy nem mindíg a probléma van előtérben, van amikor gördülékeny a retrozás, sőt szerencsés. Vinyókeresés
- az első 20- as Quantum kattog, halott
- a második régóta van a nem működők között, Maxtor DiamondMax Plus8, a klasszikus laposMaxtor, a 40GB- os verzió

Mégegy esélyt adtam neki, holott tudom hogy hardveresen gondja van, és bakker elindult, működik :DD , miért gondoltam hogy úgysem indul ?, keresd a hibát :

P-III, P4, Barton, meg még talán Phenom-II gépben is detektáltam, fel sem ismerték, bezzeg a VLB IO azonnal detektálta :D . Aki látja a hibát, mi a tippje, mi miatt működik a régebbi csatolóval ?, tippek nálam is vannak, csak kiváncsi vagyok a véleményekre.

Ráadásul ez 7200rpm, folyadékcsapágyas már, megy mint atom. Miután beindult, az eljárás a szokásos volt : Maxtor diskmanager, 4x2GB partíció majd format FAT16- ra. Asszem 8GB bőven elegendő egy 486- ba. Aztán DOS+pár prg telepítése, de kell még sokminden rá, lesz vele meló. Most egyelőre egy SpeedSys teszt. Látszik hogy a program szerint az ODP DX4 majdnem eléri az AMD5x86- ot, ígéretes ez a lap. A vinyó eredménye meg felettébb érdekes, a LinearRead alig látszik alul, 2.57MB/s- nál falat húz az IO, a LinearVerify meg fent az egekben 57MB/s- al :U :F

(#67195) Bile Demon válasza DarthSun (#67194) üzenetére


Bile Demon
őstag

A DMARQ pin van letörve. Úgy látszik, hogy PIO módban megy anélkül is.

Bruhe

(#67196) unclefucka válasza DarthSun (#67194) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ez csak teória:
A 21-es láb a kódex szerint DMA Request. A régi csatin keresztül, illetve a régi IDE-vezérlővel lehet, hogy nem használja, nem használhatja azokat a memória regisztereket, amit "normál esetben" igényelne, de nem tud hozzáférni. Mindenesetre nem egy földelést ellátó láb törött le, hanem egy fontosabb és ez okozza a hibát. Ez viszont -viszonylag- könnyen orvosolható némi forrasztási-készséggel.
Én szerettem a vékony Maxtor-okat, ha rendesen voltak hűtve, akkor nem mentek tönkre, mert hát melegedni azt nagyon tudtak.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#67197) DarthSun válasza Bile Demon (#67195) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Grat ! Azt nem tutam mi a pin neve, de valamit a DMA- val kapcsolatban tippeltem én is, hogy ahhoz lehet köze. Bár akkor az újabb lap is fel kéne hogy ismerje, csak lassabban menne, bár nemtom lehet hülyeséget mondok.
A SpeedSys szöveges logot is készít, abból másoltam ki :

ATA/ATAPI Device Information

IDE0ÄÂÄMasterÄ<ATA-7>Ä Maxtor 6E040L0
ł Cylinders: 4998, Heads: 255, Sectors: 63 (38.29 GB)
ł Serial Number : E1KD084E
ł Firmware Revision : NAR61590
ł Maximum Transfer Mode : PIO 4, DMA 2, UDMA 6 (ATA-133)
ł Selected DMA Transfer Mode : DMA 2
ł Cache Buffer Size : 2048 KB

Azt írja hogy az aktuális mód DMA2 :U

(#67198) DarthSun válasza unclefucka (#67196) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Asszem nem javítgatom, ha ebben a gépben műkszik, jó lesz hozzá. Az elérési ideje miatt gyorsabb mint egy korhű.

(#67199) Bile Demon válasza DarthSun (#67197) üzenetére


Bile Demon
őstag

Én úgy értelmezem, hogy nem tud menni DMA módban anélkül a láb nélkül.
[link]

Bruhe

(#67200) DarthSun válasza Bile Demon (#67199) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Olyasmi, engedélyezi vagy elutasítja a DMA- t, fordítóba tettem mert az Angolom szegényes. Még Win3.11 megy rá, ahhoz sem kell DMA.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.