Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67901) laskr99


laskr99
addikt

Ingyen vihető 2db crossfire kábel :))

(#67902) Sanchez638 válasza laskr99 (#67901) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kábel vagy híd.. Nem mindegy.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67903) laskr99 válasza Sanchez638 (#67902) üzenetére


laskr99
addikt

Híd :DD

(#67904) r0b3r


r0b3r
senior tag

Sziasztok!
Voodoo I-es optimális működésének van valami felső korlátja? Mondjuk egy PIII 500 nem túl sok neki? Belepróbáltam, most épp nem volt más, de valamiért villódzott a kép. 3DMark 99-nek mennie kéne vele? Vagy ahhoz túl gyenge? :U

(#67905) DarthSun válasza r0b3r (#67904) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem úgy tűnik hogy lenne egy bizonyos felső korlát a megfelelő működéshez. Ezt ugyanis pont próbáltam, és P4- ben is rendesen működik, nincs villódzás vagy más anomália. Az már más kérdés hogy overkill hozzá a gép, de mint tudjuk, én kedvelem az ilyen kombinációkat. Tehát a konfig amiben jelenleg is bent van az egyik Voodoo1- esem.

Részletesen :
AsusP4T lap
1900MHz- es Willamette proci
Sparkle FX5900XT videokártya
Diamond Voodoo1 társkártya
4x128MB RDRAM 800MHz
Yamaha YMF724F-V hangkártya
10/100Mbit hálókártya
20GB Quantum és 13.5GB IBM HDD
LG GSA4081B DVDRW
1.44 FDD
Noname ház+táp
DOS és Win98SE oprendszerek

3DMark99 lefut rendesen a Voodoo1- en, az eredmény nem túl magas, de ehhez a kártyához mérten jó - [link], a P4 azért rendesen kihozza belőle amit egyátalán lehet :) . A teljes blog a gépről.
Ezek alapján a P-III/500 mellett is probléma nélkül kell üzemelnie, más kérdés hogy korban kb a P1- es kategória illik hozzá.

(#67906) Alpi. válasza FF23 (#67866) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaja, még nem találták fel az "idle állapotot" akkor ! :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#67907) arn válasza r0b3r (#67904) üzenetére


arn
félisten

Par korabeli jatekon kivul sokmindenre nem jo... de ez igaz nagyjabol mindenre meg a kov par evbol, a megjelenest koveto evre elalvult. A v1el az a problema, hogy ekkor kezdodott az egesz, igy a korabbi evekre sem hasznalhato.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67908) KROK640 válasza r0b3r (#67904) üzenetére


KROK640
veterán

Nem hiszem, hogy lenne felső korlát.
Igaz, nem tudok pont V1-es csak hasonló példát mondani. Annak idején a 2000-es évek legelején (2001 azt hiszem) láttam egy gépet ami 1000MHZ-es PIII volt, 256MB RAMmmal és egy Voodoo RUSH kártyával. Semmi baja nem volt, még Quake 3-azni is lehetett rajta elég szépen.

Másik példa saját : 2002 őszén egy 1700-as Celeronba GeForce 2 MX400 mellé használtam Voodo2 SLI-t, szintén semmi probléma nem volt.

Szóval ha villódzik a kép, akkor vagy valami beállítás/driver gond lehet, vagy hibás lehet a kártya. Elsőként próbáld meg másik driverrel.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67909) r0b3r


r0b3r
senior tag

Köszi a válaszokat! :) Ettől tartottam egy kicsit, mert akkor esélyes, hogy kártyahiba. Még próbálkozok másik driverrel, de így is már kettőn túl vagyok. :F

(#67910) jokeph


jokeph
nagyúr

Úgy néz ki, hogy marad a laphiba...(Soltek SL-B7A-F) a másik táppal, dVGA-val is ugyanez a tünet. :(
Kár érte, megmarad teszterlapnak, ramot meg VGA-t tesztelni, életjelig. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67911) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!
Gondoltam én is megosztok pár képet az elkészült retro gépemről

[ Szerkesztve ]

(#67912) DarthSun válasza Chris82 (#67911) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Voodoo2SLI, Awe32 :C . Az AGP foglalatba milyen video került ?

(#67913) Chris82 válasza DarthSun (#67912) üzenetére


Chris82
senior tag

Matrox Millenium G200 van jelenleg benne 2d-re szerintem pont jó.
Esetleg AWE64 Goldra gondoltam a 32 helyett, lehet kicsit jobban passzolna hozzá.
A processzor PII 400, az alaplap 440BX Compaq gyári.
Egy 10 Gb-os HDD volt benne ami működik is, ehelyett beleraktam egy 32Gb-os SSD-t.
Tudom nem korhű de jelentősen halkabb és gyorsabb lett :)

(#67914) Sanchez638 válasza DarthSun (#67912) üzenetére


Sanchez638
addikt

Valami Matrox G450 talán?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67915) DarthSun válasza Chris82 (#67913) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

G200- at teszteltem AGP/PCI- t is, 2D- re igen, jó kártya. DOS alá jó az Awe32, pld ha van rajta OPL akkor jobb is lehet, Win alá meg a Gold akkor ha sok fedélzeti RAM van rajta a hullámtáblához, pld Roland hangfonttal.

(#67916) Chris82 válasza DarthSun (#67915) üzenetére


Chris82
senior tag

OPL chip van rajta (CT3910)
1024x768-ban csináltam egy tesztet

(#67917) DarthSun válasza Chris82 (#67916) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

P-II- höz arányos az eredmény. A V2SLI skálázódik azért erősebb procival - Copper/750/1024x768/SLI majd Copper/1000/800x600/SLI. Persze P-II- vel is már jól játszhatóak a korabeli gamek.
Ahogy tapasztaltam a FastVoodoo2 3.5 driverrel adja a legjobb eredményt. A második linkben szereplő eredménynél magasabbat nem is találtam a neten. S462- ben láttam 800x600 felbontással SLI mérést, de az is valamivel alacsonyabb az én pontszámomnál.

(#67918) FF23 válasza FF23 (#67862) üzenetére


FF23
senior tag

s462->s754->CT-479 Penium M 770

SuperPi-Aida[kép]
3DMark99[kép]
3DM2000[kép]
PCMark02[kép]
PCMark04[kép]

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#67919) FF23 válasza FF23 (#67918) üzenetére


FF23
senior tag

Javítás:
3DMark99 1024x768 felbontás

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#67920) Chris82 válasza DarthSun (#67917) üzenetére


Chris82
senior tag

Előtte kipróbáltam P3-ban is, de most korban kb passzol a proci és a voodoo 🙂
Már csak korban ehhez illő billentyűzet és egér kéne.

(#67921) DarthSun válasza Chris82 (#67920) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Korban hozzáillőt alkalmi vételben találhatsz. Épp most rendelgetek néhány cuccot. Megnéztem(sztem PS2 bill+egér illik hozzá), újonnan de olyan korhű félék :) - egér, bill M-tech olcsón, bill Genius kicsit drágább. Ezek sztem mennek hozzá, ha pontos évjáratot nem találsz. Hasonlókat vettem korábban tartalékba, de most a próbapadnál korabeli darabokat használok.

(#67922) Chris82 válasza DarthSun (#67921) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszi a segítséget :R :)

(#67923) Chris82 válasza DarthSun (#67915) üzenetére


Chris82
senior tag

AWE32-64-hez honnan lehet szerezni plusz memóriát?

(#67924) DarthSun válasza Chris82 (#67923) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az Awe32 : amelyiken van SIMM RAM foglalat, 2x1, 2x4 és 2x16MB 9 bitesekkel lehet bővíteni, sajnos a CT3910- en nincs foglalat.
Az Awe64- re pedig itt leírtam hogyan lehet bővítést tenni, de mivel sem az eredetit, sem a SimmConn- t nem gyártják már sajnos, gondolom használt piacon jó drágán, vagy nagy szerencsével mérsékeltebb áron.

(#67925) DarthSun válasza DarthSun (#67889) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Via P4 folytatása.

Konfig :
Asrock P4V88+ lap
Prescott 3GHz@3.3GHz proci
2x1 GB DDR
Radeon9800Pro video
Audigy2ZS hang
Samu 40GB vinyó
LG DVD
Gotek
DTK 300W táp
XP SP3

- a neten írogatják hogy a PCI DOSDrivers meghajtó megy az Audigy- vel is, vagy nem :U . Próbáltam, nem ok. Kísérlet az SB0100- al is, az sem megy. Namost...az SB0100 és 0220 is simán megy DOS alatt a P4P800- ban. Ott viszont van direkt IRQ kiosztás a PCI slotokra, valamint Legacy beállítás is. Asrock- ban nincs. Lehet hogy menne de az ACPI APIC miatt a PCI audio base IRQ 15 fölé kerül(nem módosítható), a DOS pedig 7,9,10 vagy 11- re várja, az emuláltat pedig 5- re. DOS tesztek tehát kimaradnak, mindegy Win alatt megy rendesen az Audigy
- a kísérletezéssel kissé elment az idő, így még a 9800Pro- t mérem majd tovább (3DMark megvolt), nem mindíg egyszerű a retrozás :DDD
- utána jön csak az X1300

Az "új" Audigy2ZS - porral vegyült, megkövült egérvizelet :DDD a kártyán és az élcsatlakozóján is, így kaptam. Ecset+szappanos vízzel megfürdettem, szárítás, aztán egész újszerűen néz ki és működik is

Az egész konfig pedig

(#67926) arn válasza DarthSun (#67924) üzenetére


arn
félisten

Dos alatt nincs is sok ertelme... szamomra erthetetlen, hogy miert csak win alol lehet toltogetni a bankokat, es miert nem hasznalja semmi a jatekoknal eredendoen. A 3910et a 95os socket5 konfigomba tettem, azon csak dos622 van - a kesobbi gepbe meg mar a gold kerult a 4m ramjaval.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67927) gban válasza DarthSun (#67924) üzenetére


gban
Közösségépítő

Lehet rendelni máig új SimmConn-t

Postázást nem vállalok.

(#67928) gban


gban
Közösségépítő

Véleményeket kérnék Inno3D GF 7950 GT ügyben.
Van egy ilyen kártya, korábban tettem is be képet meg tesztet róla.
Accelero 5 hűtés volt rajta, gondoltam rendbekapom.
Viszont az egyik csavarról nem jött le az anya, a csavar tört el a tekeréstől, így most vagy megcsinálom más csavarral az Accelerot, ami nem egyszerű mert a csavar feje bele van öntve a hűtőbe és lapos, vágat nélküli, vagy kap egy másik hűtőt.
A képen szereplő Zalman megfelelő lenne?
Azt néztem, a ramok gyárilag nem hűtöttek, viszont az Accelero azokat is hűtötte.
Ez mennyire lényegi kérdés?
Én tuti nem húzom, az új gazdája meg ki tudja mit tesz majd vele.

Gyári hűtése sose volt meg nálam már, itt van némi referencia hogy milyet tettek rá.
Itt meg a hasonlón jóval kisebb hűtő van mint a Giga-Zalman.
Van egy ilyen kis hűtővel szerelt 7600GT nálam, az csíkoz...
Órajelek meg ahogy látom egyeznek, és az én példányom sem moddolt:

Szóval a nagy kérdés, menjen rá bátran a Giga-Zalman?

mod: most látom, az órajeleket nem is látjuk csak a defaultot...
Majd rálesek arra még.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#67929) Sanchez638 válasza gban (#67928) üzenetére


Sanchez638
addikt

4850 környékére is elég volt... Ez a Zalman eléggé univerzális..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67930) Chris82 válasza gban (#67927) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszi :R

(#67931) gban válasza gban (#67928) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hűtésre hülyeséget írtam, Silencer NV 5 volt rajta, de mindegy is.
Felkerül a Zalman VF-1050, nagyon halk, és a hűtés hatékonysága is meggyőző:

3DMark03 alatt max. 47 fok, az elég jónak tűnik.

Postázást nem vállalok.

(#67932) Alpi.


Alpi.
addikt


Na, ki ül benne ? Naaaa ?? :DD
[A Windows task manager kedvence] :K

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#67933) DarthSun válasza gban (#67927) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor vagy maradt készlet, vagy még készítenek :U . Aki nekem szerezte, megszűnt a forrása, azt nyilatkozta. Az ára elég magasra kúszott, a linkelt helyen átszámítva 16881 HUF, de végülis nem mindenkinek okoz ez gondot, aki nagyon szeretné bővíteni, vagy magas jövedelmű, annak jól jön a link. Régebben még töredék áron hozták, közös rendelésben.

(#67926) arn : mintha lenne módszer a DOS alatti bank-feltöltésre, valamit aberráltam régebben, majd utánanézek ha RAM bővített Awe- vel rendelkező gép kerül a próbapadra.

All : vettem ma egy nagyfloppy meghajtót, kemény 200Ft- ot csengettem ki érte :D . Bementem egy elekronikai boltba, ahol néha vásárolok. Van egy polcuk ahol régi paneleket, mindenféle szétszerelt cuccok maradványait és ilyesmi retroféle cuccokat tartanak. Ennyiért nem lehetett nem elhozni, jól fog mutatni a VLB 486- ban. Szemre 1.2MB- os, de az sem baj ha 360KB- osnak bizonyul.

(#67934) DarthSun válasza gban (#67931) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó kis kártya, kár hogy nem AGP- s :) .

(#67932) Alpi. : 5GHz ? :D . Neked a NKözi Űrállomáson kéne tuningolni, kint a vákumban :DDD , nem is kéne a videokártyára sem venti, a CPU meg csupaszon. A pálya éjszakai oldalán kb -265 fok (3 Kelvin a háttér, a kiterjedt ionoszféra pedig 4-5 fokot emel, emiatt nem megy le -273- ig).

(#67935) Alpi. válasza DarthSun (#67934) üzenetére


Alpi.
addikt

:D
Erre a vgara itt a saját bolygónkon se kéne ! :))

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#67936) alvaro válasza DarthSun (#67934) üzenetére


alvaro
senior tag

Nem kötekedésképp (de), vákuumba elég nehéz leadni a hőt, még ventivel is :DDD

(#67937) arn válasza alvaro (#67936) üzenetére


arn
félisten

Foleg ventivel... :) epp ezen gondolkodtam, hogy ott milyen hutesi megoldasok vannak. Hosszutavon minden a hattersugarzas homersekletehez konvergal, de ha learnyekoljuk es egy zart hutokozegbe rakjuk allando nyomassal, mukodnie kell.

a szuperfolyekonysag is erdekes lehet, mint hutesi modszer.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67938) DarthSun válasza alvaro (#67936) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tévedsz. A hang nem terjed vákuumban, mivel nincs anyagi közeg mely a hullámokat, rezgést továbbítsa a dobhártyáig. A hő, infra foton hullám/részecske, nagyon is terjed. Van vezetett és sugárzó hő. Az űr vákuuma rendkívül kis hővel rendelkezik ha a föld körüli pálya nappal ellentétes, tehát az éjszakai oldalon vagy. A nappali oldalon pedig vegyes, egy űrhajónak éppen a nap felé eső oldala sok hőt fog be, az ellentétes oldala pedig veszít. A hődilatáció nagyon nagy, emiatt nagyon jó anyagminőségre van szükség (űrtechnikai szabvány), illetve alkalmazhatják a tengely körüli pörgetést is, hogy csökkentsék a hőfeszültséget.
Tehát sugárzással is nagyon rövid idő alatt távozik a hő a vákuumba is. Tipikus példa - ha űrruha nélkül kilöknek egy embert a légszilipen, akkor 2 hatás kezd azonnal érvényesülni, a nyomáskülönbség és a hővesztés. A nyomásvesztés miatt azonnal elkezd a test folyadéktartalma belülről felforrni, a hővesztés miatt pedig kívülről dermedni, fagyni. A felforrás miatti felrobbanás azonban itt elmarad, mivel olyan gyors a hővesztés hogy pillanatok alatt az egész test kőkeménnyé fagy. Ha pld szobahőmérsékleten nézzük ugyanezt (pld egy vákuumkamrában), akkor a nyomáscsökkentés viszont robbanást idéz elő, mivel fokozatosan csökkenő nyomás hatására, szobahőmérsékleten is felforr a vér.

Lényeg hogy a hő sugárzás formájában is távozik a vákuumban, nem kell hozzá anyagi közeg. Az egyensúly pedig bekövetkezik, mivel energiaminimumra törekszik a természet, és nagyon nagy különbség esetén, nagyon gyors a kiegyenlítődés. Tehát egy hűtőborda nélküli, csupasz processzor is azonnal felveszi az űr hidegét, semmiféle egyéb hűtésre nincs szüksége.

A nap melege is a vákuumon keresztül jön, sugárzás formájában , sőt 150 millió km távolságból.

(#67939) envagyok válasza DarthSun (#67938) üzenetére


envagyok
veterán

Hú mit lehetne tuningolni a sötét űrbe kitett cuccokkal :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67940) alvaro válasza DarthSun (#67938) üzenetére


alvaro
senior tag

Nem vagyok meggyőződve, hogy egy szilíciumchipnek megfelelő hőmérsékleten annyira egyszerű elsugározni a képződő hőt. Az űrruhákat is hűteni kell, mondjuk ebben nem tudom, mekkora szerepe van a napsütötte oldal melegedésének, és mekkora az ember saját hőtermelésének, ami nagyjából egy kategória egy t@k@sebb prociéval.

Btw az ember nem tud fölrobbanni a belső 1 atmoszféra nyomástól. Egy kicsit megdagadsz vákuumban, ami visszaáll, ha a légköri nyomást visszakapod (persze nem biztos, hogy maradandó sérülések nélkül). A nyílásokon minden kirobbanhat belőled, ami kellemetlen (de még mindig jobb, mintha szétvágná a légnyomás a tüdődet, szóval inkább ne is próbáld visszatartani a lélegzeted), a szádban pedig felforr a nyál. Pár másodpercig magadnál is maradhadsz, mielőtt a véredből kifogyna a megfelelő mennyiségű oxigén, megfagyni pedig szintén nem fogsz az alatt, mert nincs időd elsugározni annyi hőt.

[ Szerkesztve ]

(#67941) Hosssszu válasza envagyok (#67939) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hali!

Szerintem valaki hívja be ebbe a topikba [Cifu] fórumtársat. Annyi űrhajós cikket írt a logoutra, hogy szerintem kisujjból megírja hogy hogy viselkedne egy proci a világűrben. :)

(#67942) DarthSun válasza alvaro (#67940) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Napfény nélküli vákuumban nagyon gyorsan csökken a chip hője - termodinamika. Az űrruhát hűteni napsütés esetén kell, anélkül meg fűteni, a szervezet hője nem elegendő. Az 1 atmoszféra nem mindegy milyen irányba történik. Ha egyről nagyon alacsonyra, akkor veszélyes, de lefele-felfele is bizonyos szintig kibírja az ember. Mérsékelt nyomáscsökkenéssel tesztelik is a pilótákat, űrhajósokat, hogy mennyit bírnak, mikor kezdődik a szédülés, rosszullét, hallucináció.
Az űr vákuuma gyakorlatilag nulla nyomás. Nagyon nagy erők ébrednek ott már. Előző munkahelyemen heccből a laborban császkáló kártékony rovart tettem ki vákuumnak. Zsilipelt rendszer, a belső kapu nyitódásakor 1- ről -> 0,03 légkört tudott átlagosan 2-3 mp alatt. Az alany atomi szinten elpárolgott, csak egy filmszerű vékony réteg maradt a mintatartó felületén, amit levakarni is nehéz volt.

(#67943) DarthSun válasza DarthSun (#67942) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hű, most gondolok bele, nekiálltam vitázni Veled, aztán a vége az lesz hogy meg sem kapom a beígért cuccost :B :DDD .

(#67944) arn


arn
félisten

en is azt olvastam, hogy nem a kihules lenne a gondod az urben... :) a hovezetesnez epp ugy kozeg kell, es ugyan van az embernek is hosugarzasa, de az elenyeszo a naphoz kepest, ami a nagy homersekleti kulonbsegeket okozza. szvsz lassabban veszitened el a homersekleted hosugarzassal, lassabban, mint a foldon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67945) DarthSun válasza arn (#67944) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Asszem még nem vállalta be senki hogy űrruha nélkül kilép a légzsilipen :DDD . Gondolom a fizikusokra, biológusokra támaszkodhatunk, mi történne pontosan, happyend nem az biztos...

(#67946) envagyok


envagyok
veterán

Régen láttam valahol egy nagyon jó kis oldalt, ahol ASUS P2B, P2B-DS lapokhoz nagyon jó kis moddolási leírások voltak, illetve a revíziókkal kapcsolatos támogatási információk.
Nincs meg valakinek a link, most sehol sem találom?
Egy másik megvan, de ez nem az : [link]

Edit: nagy nehezen meglett, sajnos törölték az oldalt.
[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67947) envagyok


envagyok
veterán

Valakinek nincs ftp mentése róla?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67948) arn válasza DarthSun (#67945) üzenetére


arn
félisten

persze, de a ruha elsosorban azert kell, hogy ne fulladj meg - viszont mivel levegorol es magarol a ruharol van szo, ott mar nem mindegy a hoatadas miatt az a par szazfokos kulonbseg.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67949) r0b3r


r0b3r
senior tag

Hahó ez itt az Űrszekerek! :DDD
Egy kicsit offolnék...retró PC témával. :DDD :D

Slot 1 PII SL2HD procira szeretnék hűtést szerelni, a jelenlegi állapota az alábbi képen látható.

Milyen megoldások léteznek erre? Van hozzá egy batár nagy gyári Compaq passzív hűtő, de mivel fekvő házban volt, lefelé túl nagy a kilógása és csak méretre vágás után férne el. Nos ezt egyelőre nem szeretném. Az egyébként körmökkel csatlakozik a képen is látható 4 nútba. Jó lenne valami hasonló univerzális megoldás, hogy ne kelljen leszedni a proci fölötti fekete fémlapot. Egy másik Slot1 PIII 500 procimon egy univerzális Cooler Master hűtő van, de az olyan minta keresztül lenne fúrva a műanyag burkolat és le kell szedni hozzá a mag feletti fekete fémlapot. Ráadásul gyanús, hogy a nyákon lévő 4 furat sem elég nagy átmérő ehhez az univerzális hűtőhöz. Talán más hűtő való PII és PIII-hoz? :U Google is kidob ezer félét... szerintetek melyik felfogatási megoldás a legegyszerűbb (igényel legkevesebb bontást) ehhez a procihoz? :U
Köszi! :R

(#67950) arn válasza r0b3r (#67949) üzenetére


arn
félisten

mas huto kell secc1 es secc2 procikhoz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.