Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68151) DarthSun válasza Hosssszu (#68146) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor ma este pezsgőt bontok :D .

(#68147) arn : jó az így, izgalmas, felteszed a chipset+VGA drivert, aztán várod a hibát :DDD , viszont ha jól választottál rendben lesz minden.

(#68152) Hosssszu válasza DarthSun (#68151) üzenetére


Hosssszu
őstag

Virtuálisan társulok. :D

(#68153) FF23 válasza DarthSun (#68126) üzenetére


FF23
senior tag

Megpróbálhatjuk, de nem tudom hogy lehetne hitelesen összehasonlítani. Azonos órajelen szerintem a Pentium M elég erős, viszont a P4 Prescottot milyen órajelen mérjük(?).
Van egy HP AM2 X2 4600+ gépem(OC nincs) gondolom architektúrában nem áll messze a 939-től. A PCMark2002 még csak egy szálat használ, a PCMark04-05 már többszálas. Az utóbbiakban gondolom tarol az X2, de a HT-s P4 sem lehet rossz az egymagosak között. A frekik nem azonosak, mert még nem erre készültem:

Egyszálas: Athlon XP->Pentium M->A64 X2

SuperPi 1M: 44,219->26,468->35,672
PCM2002 CPU: 7050->9429->7843

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68154) rumkola válasza DarthSun (#68150) üzenetére


rumkola
veterán

Azta!!! Ez elképesztő, hogy a 9800pro erősebb volt mint a 6600GT. :) 2 év van közöttük, és akkoriban boldog-boldogtalan 6600GT-t vett ár/teljesítmény miatt, én úgy emlékszem jóval erősebb volt a 6600. Félrevezetés, marketing volt akkoriban vagy a 9800 jóval drágább volt még 2 évvel a megjelenése után is?
Nekem kimaradt a 6600, mert 9800 után 6800 jött a gépbe.
Hú, valami nem jó, talán cpu limit van nálad?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#68155) DarthSun válasza FF23 (#68153) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én nem azért írtam mert mérni is akarok azonos órajel klubbot. A #68130- ban ki is fejtettem hogy más irányokba nyomulok. Egy bizonyos konfig amire képes, mérsékelt tuninggal. Az azonos órajel egy irányadó információt adhat, de a gépet nem irányadónak használjuk, hanem amire az adott konfig képes.

Valamint most nem is bonyolódnék bele, egyszerre egy projekt...de esetleg közben vagy utána
Athlon XP->Pentium M->A64 X2 - SuperPi- t tudok majd mérni, PCM2002 CPU- t nem ismerem.

"Közben" mérésre lehetőség : a fentebb analizált 3.3GHz Prescott gép - amíg fent van a padon, utána pedig a Barton@2400MHz jön, SPi nem nagy ügy, lefut gyorsan mindegyiken. Prescott- ból akár a 4GHz- re képes gépen is...sokára, az most bevan dobozolva. A64 939 hibernálva, AM2 elöl van, de abban meg már Athlon-II X2 van, utána meg már csak Phenom-II konfigok, 3 gép...

(#68156) DarthSun válasza rumkola (#68154) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem olvastál visszább. Első cél végülis az AGP kártyasor tesztje volt. A köztes második kitérő projekt pedig a Barton-P4 összecsapás. Választhatnám a Radeont is, de a 6600GT mellett döntöttem. Cél : a tuningolt Barton mit tud felmutatni az átlag 3.3GHz- en pörgő Prescott ellen. Ilyen szempontból most nem különösebben számít hogy a VGA sorból ki lett a nyertes.
Amúgy meg az Anandtech tesztjénél nem látom milyen konfiggal tolták. De ha pld megnézed az UT2004 tesztjüket (1024x768- ban), láthatod hogy az eredmények alacsonyabbak mint nálam. Úgyhogy nemtom, de lehet hogy nincs is CPU limit. Abból is látszik hogy a korábbi évekre datálható tesztek is skálázódnak. Ha mégis van, a cél szempontjából semmi jelentősége nem lesz, lényeg hogy milyenek lesznek a Barton eredményei, ez lesz a kulcsfontosságú.

Az viszont tuti hogy a 6600GT a maga korában, ár-teljesítmény szempontból best-buy volt.

szerk - mégegy gondolat, amúgy én is a 6600GT- t vártam nyertesnek a P4- ben, de érdekes ez, magasak az órajelei, viszont a 9800Pro meg 256 bites szervezésű...

[ Szerkesztve ]

(#68157) FF23 válasza DarthSun (#68155) üzenetére


FF23
senior tag

Nem kell mérned, mert most össze van rakva minden konfigom (5 van házban+IS7-E tesztpadon)
A PCM2002 CPU meg a pcmark2002 cpu tesztjét jelenti.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68158) nakos1212


nakos1212
senior tag

Figyeljetek a regi optikakra mert megy mar mindegyikben szet az ekszij...
Ugyanitt plextor irokat keresek, csatolo mindegy

(#68159) DarthSun válasza FF23 (#68157) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ok, úgy értettem hogy kapcsolódjak be a mérésekbe. A pcmark2002- ről tudok, de nem használtam, biztos nincs benne semmi bonyolult, de általában az ismeretleneket ki kell tapasztalnom alaposan, az pedig időbe telik.

(#68158) nakos1212 : ajándékba keresed gondolom...

(#68160) nakos1212 válasza DarthSun (#68159) üzenetére


nakos1212
senior tag

természetesen igen..

(#68161) FF23


FF23
senior tag

Kérdésem lenne.
Van egy ilyen ASUS V9520HT/128M vga-m. 3DM99-ben és 2000-ben végig hibázik a teszt alatt, mint amikor túl van húzva. Nem fagy ki és simán lefut a teszt, pontot is ad rendesen. De. A 3DM2001 és 3DM2003 hibázás nélkül lemegy.
Nem tudom van-e összefüggés, az első kettő ugye 98 kompatibilitásban fut.
Valami ötlet, hogy mi lehet?
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68162) gban válasza FF23 (#68161) üzenetére


gban
Közösségépítő

A hibáról tegyél be inkább képeket, az szerintem többet segítene.

Postázást nem vállalok.

(#68163) KROK640 válasza rumkola (#68154) üzenetére


KROK640
veterán

Engem is eléggé meglepett, hogy a 9800Pro erősebb mint a 6600GT. 6600GT folyt akkoriban a csapból is, ár/teljesítmény miatt, én is akartam, de végül nem lett :( a 7000-es sorozatra tudtam lecsapni mire lett annyim (2007)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68164) KROK640 válasza nakos1212 (#68160) üzenetére


KROK640
veterán

Egy darab DVD olvasó/írót nekem is be kell amjd szereznem az Athlon XP projecthez, mert gondolom nemigen tudom majd pendriveról telepíteni rá az XP-t ...
vagy szerintetek lehetséges lenne?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68165) KROK640 válasza FF23 (#68161) üzenetére


KROK640
veterán

Kerestem a hibát, aztán rájöttem, hogy nem arról tettél be képet. Inkább arról tegyél be, ahogy Gban is mondja

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68166) petakpa1 válasza KROK640 (#68164) üzenetére


petakpa1
őstag

Én anno telepítettem nf2 chipsetes gépre XP-t pendrive-ról. Ha érdekel utánna nézek majd hogy csináltam a pendrive-os XP telepítőkészletet.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68167) FF23 válasza gban (#68162) üzenetére


FF23
senior tag

Oké, de most nem kötöm vissza csak holnap (kell a hely).
Amikor színes csíkok villannak fel meg hosszú hegyes háromszögek.

Majd még megpróbálom az eredeti asus driverekkel, mert ezt a foscht semmi sem monitorozza rendesen és órajelet sem lehet állítani (riva tuner, nvinspector...). Talán a smart doctorral.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68168) envagyok válasza FF23 (#68167) üzenetére


envagyok
veterán

Vagy ram hiba, vagy zavarosabb tápok szoktak néha bezavarni

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68169) DarthSun válasza FF23 (#68161) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem megfelelő driver. Látom 2003- as kártya. A 17x.xx driver némelyike már nem jó a régebbi kártyákhoz. Látom a 175.19- es driverrel futtattad. Túl új driver, régi kártya : az említett poligonhiba (kitörő háromszögek), teljes texturahiány, havazó pixelek, instabil működés - ilyeneket produkált nálam némelyik kártyával. Innen tudsz leszedni régebbi drivereket. Nálam is hiány volt a középrégi ForceWare- kből, itteni linkből, a filenév lefaragásával találtam az FTP- t véletlenül. A 6x.xx-7x.xx-8x.xx drivereket ajánlom, azokkal hibátlanul és gyorsan futnak a korabeli kártyák.

(#68163) KROK640 : mielőtt leveszem a P4- et, futtatok egy 3DM03- at is...meglátjuk. Meg egy SPi- t, ami a CPU-Cache-RAM lépcső sebességről ad egy gyors képet, végülis ez most a VGA tesztemből kivált, mutálódott konfigteszt lesz. Eddig úgy tudtam én is hogy a 6600GT a gyorsabb, de nem tudtam mit tenni, ezen eredmények születtek. Mindkét kártyánál azonos driver/beállítások/enyhe tuning volt, igazságos küzdelem sztem...úgy néz ki ez van. Mondjuk a 3DMark03- ból most csak a 6600GT- ről lesz eredmény, a 9800Pro- t majd később, a viszonyítás kedvéért, a Barton-P4 viadal kimenetele fontosabb, ez határozza meg most a Galaxisunk további sorsát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68170) KROK640 válasza petakpa1 (#68166) üzenetére


KROK640
veterán

Az jó lenne, mert hátha megúsznám az ODD szerzését.
ígyis még kell pár dolog mire összeáll (úgy tűnik mégsincs tápom mint hittem, sőt lehet hogy winyóm se)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68171) KROK640 válasza DarthSun (#68169) üzenetére


KROK640
veterán

Várom azt a viadalt :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68172) DarthSun válasza KROK640 (#68170) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én most vettem vadiúj DVDRW- t tartalékba, már kezd ritkulni, szép lassan megy felfele az ára.

(#68173) DarthSun válasza KROK640 (#68171) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mindjárt folytatom, csak ma sok elintéznivalóm volt, előtte még meg kéne reggeliznem, mert arra sem volt még időm :DDD

(#68174) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Közben míg pihenek kicsit, visszanéztem GAI tesztjét.

Tesztkonfigja :
Alaplap: ABIT IC7
CPU: Intel Pentium 4 3.4 GHz (Prescott)
RAM: 2 GB (2x1 GB) G-Skill DDR-400 (Dual Channel)
Hűtő: Zalman Fatal1ty FS-C77
Táp: Chieftec 450W
Op. rendszer: Windows XP

Eredményei :
R9800Pro 3DM2001 : 16612
6600GT 3DM2001 : 16921

Az én konfigom :
Asrock P4V88+ lap
Prescott 3GHz@3.3GHz proci + Asus toronyhűtő
2x1 GB DDR
Audigy2ZS hang
Samu 40GB vinyó
LG DVD
Gotek
DTK 300W táp
XP SP3

Az eredményeim :
R9800Pro 3DM2001 : 18476
6600GT 3DM2001 : 18563

Ugyan már kedves elvtársak, hol itt a gond ?, nem látok semmiféle anomáliát, annyi hogy a két kártya közel van egymáshoz, a 2001 alatt nálam is kicsit többet hozott a 6600GT. A közel 2000 pont a konfigom javára pedig valszeg a régebbi driver miatt van. GAI- nak újabbat kellett használnia valszeg, mivel újabb kártyák is szerepeltek a tesztjében.

A 3DMark2003 alatti tesztjében viszont már nagyobb a különbség :
R9800Pro : 7300
6600GT : 8427

Tehát ahogy haladunk az időben, a 6600GT erősödik, bár az UT2004 teszt nálam pont a 9800Pro győzelmét hozta, igaz csak kicsivel lett jobb. GAI az UT2003- al tesztelt de eltérő felbontáson, 640- ben teljes a procilimit, 1280- ban már skáláz, én meg pont 1024- ben teszteltem (hogy a kisebb kártyákon is lefusson), emiatt a közeli eredmény, tehát megint nem történt semmi anomália, 2 tesztelő, 2 eredménysor, ami tökéletesen egybevág, persze a 3DMark03 kivételével, amit én nem is mértem, de pótolom.

[ Szerkesztve ]

(#68175) DarthSun válasza DarthSun (#68174) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezt jól elírtam :
Az eredményeim :
R9800Pro 3DM2001 : 18476
6600GT 3DM2001 : 18563
Bevéstem a 3DM99 értékeit :B

Helyes értékek :
R9800Pro 3DM2001 : 17972
6600GT 3DM2001 : 16471

Anomália részben van, no de nem vészes.

A tervezett pótlás - 3DMark03 és a SPi :

(#68176) DarthSun válasza DarthSun (#68175) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A konfig fotó is kell az akkreditált összecsapáshoz, tehát itt a 6600GT- vel - mielőtt a Barton átveszi a helyet - [kép].

(#68177) FF23 válasza DarthSun (#68169) üzenetére


FF23
senior tag

Persze, az volt az első, hogy régebbi driverrel is megnéztem.

Mindegy, ahogy olvastam ez eleve egy elcseszett vga, amiben az asus mindenben eltért az nvidia home theater megoldásától.

A vga valószínűleg rossz, gpu vagy memória hibás, csak ez nem mindig jelentkezik. Az atitool szőrös kockája is hol dobálja a hibát, hol nem. Tesztelni jó lesz, nem fagy és 2D-ben eddig minden rendben. Nem ér annyit, hogy tovább vesződjek vele, csak ez volt az utolsó szabad agp-s kártyám, ha befut egy hibátlan, akkor ez repül.
:R

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68178) arn válasza DarthSun (#68174) üzenetére


arn
félisten

Ez mar az a kor, amirol rengeteg teszt van a neten. Jo esellyel korhu gepekkel es drvel :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68179) DarthSun válasza arn (#68178) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Olvasgattam is régebben ezeket, de talán felejtettem is valamennyire, bár azt át lehet ismételni...de három dolog miatt is jó azonban ez a teszt - saját magam győződök meg róla - szubjektív retro élmény, szerelés, install, tapasztalatgyűjtés, driverkérdés, stb - valamint hozzájárul a fórumbeli Barton-P4 vitához, mivel tény hogy volt vita és eltérő nézetek is vannak. Ok az utóbbit szubjektíven dönthetem csak el, a végén reményeim szerint meg tudom mondani hogy az átlag P4- em vagy a Bartonom jobb- e (vagy döntetlen). Objektíven pedig lehet hogy lesz aki ezt elfogadja.... vagy nem - tök mindegy mit mondok én. De nem is célom meggyőzni bárkit, esetleg egynek jó a tesztem, ilyen is volt aztán annyi. Lehet hogy aztán lesz olyan aki azt mondja hogy neki hasznos volt, akkor már nagyobb az öröm, mert tudom hogy nemcsak magamat szórakoztattam vele.

Az első indokról -saját magam győződök meg róla- jut eszembe : melóhelyen az egyik öltözőszekrény ajtajára rá volt írva - ne törd fel, nincs benne semmi értékes, valaki pedig alá ezt írta - te mondod, én ellenőrzöm :DDD

ALL : hű mire feltettem a 462- re az fullréz AeroCool hűtőt, brutális a leszorító-ereje, mondjuk ezt tudtam, emiatt előtte kézzel hajtogattam kicsit, de így sem piskóta volt bepattintani a lefogatót.

(#68180) Madara-san válasza arn (#68139) üzenetére


Madara-san
tag

Igen ezzel így egyet is értek, természetesen a nosztalgiafaktor mellett én is figyelembe veszem a hasznosságot is.Éppen ezért SS7 helyett inkább majd P2 lesz, de az majd valamelyik következő projekt... most egyelőre végre fejezzem be az S7 "csúcsot" :) . V1 számomra pont jó lesz benne, mert ezen max azt a nagyon kevés DOS 3dfx címet szeretném kipróbálni, V2-t pazarlás lett volna ebbe tennem, főleg hogy SLI-t szeretnék... még nem is tudom mibe rakjam majd bele, vagy P2 450, vagy P3 Katmai 600-ba... úgy néztem profitál az erősebb prociból.

Mindenesetre ezen Win95 / DOS fog futni, úgy gondoltam ide talán jó lehet az AWE64, no meg korban is passzol a '97-es évjárathoz. Láttam amúgy itt nem nagyon favorizáljátok a Win95-öt, nekem (valószínűleg pusztán nosztalgia miatt) egyik kedvenc retro OS.

Persze, szeretnék mindenképp több gépet is, egy Socket 5 (P1 120) és Socket 3 (486 VLB, DX2-66 vagy DX4-100 még nem döntöttem el melyik) fogják majd ezt a konfigot megelőzni. Ezekbe már tényleg illene valami OPL-es megoldást raknom. Van egy AWE32 Value, SB32 PNP illetve SB16 (ebből mondjuk többféle is). Gondolom, ha nem találok rajta OPL chipet akkor kár is vesződnöm vele? :DDD

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#68181) nakos1212 válasza Madara-san (#68180) üzenetére


nakos1212
senior tag

A CQM chip se olyan borzalmas, de az eredeti OPL felismerhetően más. Igazából mivel arra írták a zenéket minden más klónon más milyen lesz mint ahogy kéne neki szólnia.

(#68182) arn válasza Madara-san (#68180) üzenetére


arn
félisten

a v1/v2 inkabb erdekes, mint hasznos :) ha nagyon voodoozni akarsz, akkor inkabb a v3. csak ahhoz kepest meg par honap ugras, es ott a gf256, ami egy teljesen mas szint.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68183) Madara-san válasza nakos1212 (#68181) üzenetére


Madara-san
tag

Igen, igazad van. Valószínűleg a "DOS-only" gépembe azért majd mindenképp egy OPL-es kártyát szeretnék tenni. Itt valaki szerint egyes OPL-es SB kártyák nem túl jó minőségűek, igaz ez? Van esetleg bevált model, amit érdemes beszerezni?

@arn: Nem úgy van, hogy SLI-ben a lenyomja a Voodoo 2 a 3-at?

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#68184) arn válasza Madara-san (#68183) üzenetére


arn
félisten

nem, es tobb a nyug vele, plusz szarabb a kepe :)

mai szemmel az osszes isas kartya vacak... azt kell nezni, hogy az adott korabeli jatek melyiken a legjobb :) ha az fm korabeli kell, az sbpro2 lesz az.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68185) nakos1212 válasza Madara-san (#68183) üzenetére


nakos1212
senior tag

az biztos hogy a legtisztább opl az a ymaha opl3-sax, ilyet pl az aztech gyártott. nézzél olyat, ami nem pnp-s és opl-es, azzal lesz a legkevesebb szívás.

(#68186) envagyok válasza Madara-san (#68183) üzenetére


envagyok
veterán

Voodoo 2 SLI a voodoo 3 2000 és 3000 között van.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68187) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Barton kalandok go. Mint említettem a hűtőt sikerült felaplikálnom. P4 leszed a próbapadról, helyére a házban levő 462. Simán indult, de BIOS defaulttal, elem lemerült, kapott egy Kodak CR2032- őt. Nagyjából emlékeztem a korábbi beállításokra, belőttem, egyelőre tuning nélkül alapra. Win bebootolt, 3DMark lefutott. RAM csere jött az AData 566- osokra, ezeket a P4 nem szerette, a 462 asszem komálja, eddig legalábbis megy. Így lehetőség lesz CL2 mellett némi FSB emelésre, bár a 462 jobban kedveli a szinkron órajeleket, de meglátom mennyi hatása lesz egy aszinkron emelésnek. A CL3 --> CL2 is pár százalékkal megtoldja a teljesítményt. Az alapórajeles teljesítmény bíztató, ahogy számolom lehet esélye a P4 ellen, de tudjuk hogy az órajellel a teljesítmény nem lineárisan változik. A CPU jó meleg az erősebb hűtővel is, de elvileg nem lehet gond, az XP-M procira 90 fok maxot írnak, de nem tudom ez mennyire reális, gyakorlatban mennyit bír. Most 3DMark megy loopban, a gépház oldala le van véve, szépen folyik ki a meleg felém :D , többször említettem már ezt, hozzá képest a 4GHz- en futó Prescott esetén nem érezni +hőt, az szinte hűvös ehhez képest. Mindegy, nemgond, lényeg hogy működjön, de azért oldalról kapott egy 12cm- es ventit.

RAM- okat próbálom mégszűkebb időzítésre lőni, aztán ha POST- ol, akkor MemTest....ha ez is jó, akkor pedig CPU tuning, utána megint MemTest....nem megy ez hipp-hopp, eltart egy darabig mire megtalálom a vas határait.

(#68188) FF23 válasza DarthSun (#68187) üzenetére


FF23
senior tag

Érdekes. Az adata 566 elvileg mind samsung TCCD chipes, azt meg szokták szeretni az Intel és AMD lapok is. Kicsi fesz kell neki, általában amit nem tud 2,60-2,65V-ig, azt nem tudja nagyobbon sem. A típusjelzésben a "SS" jelenti a samut, "HY" a Hynix-et.

Nem melegszik az annyira. A P4-en gondolom a toronyhűtő oldalra tolja a levegőt, ez meg ahogy nézem az alaplap felé és onnan áramlik vissza.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68189) DarthSun válasza FF23 (#68188) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nemtom, az AData Prescott mellett, az Asus és az Asrock lapokat is megkergítette, akárhogyan lőttem be a BIOS- ban, persze az sincs kizárva hogy volt benne user error is :B , a tuningramok lelkivilágához nem értek nagyon. Az Asus Socket462- ben megy rendesen CL2 és már FSB- t is emeltem. Ahogy nézem nem nagyon lesz itt küzdelem, még csak a 2.3GHz stabilitástesztjei futottak le, utána próba 3DMark99- et futtattam, az eredmény szerint az "átlag P4" (3.3GHz) Prescott el lesz kalapálva, mint a huzat. És ez a proci 2.4GHz- et tud, de lehet hogy nem is fog kelleni annyi :DDD .

A 84.26- os driver volt régebbről a gépen, brutális FPS- ekkel indult, csak néztem ki a fejemből. Cseréltem a 67.03- ra, mivel a P4- ben is avval lett mérve, ez kicsit lassabb driver, de ez is elég lesz a P4 vereségéhez, legalábbis a 3DMark szerint, bár a többi teszt még okozhat meglepetést, kiderül nemsokára...

A légáram iránya - igen biztosan befolyásolja a hőérzetet. De az alaplap is magas hőfokot jelez, jó az nem pontos, de a borda forró. Pld a Gallatinon is stock hűtő van (bár nagyon jó), de ott csak langyos a borda.

Először 1 ventivel indítottam a hűtést, de aztán mégis alkalmaztam a dual módszert, a 8centis fölé sufniztam egy 9centist, -6 fokot hozott.

mod : most néztem rá a 3DM2001 eredményre is, az is magasabb lett, a 67.03- as drv is elegendő, így igazságos hogy azonos driver...

(#68190) FF23 válasza DarthSun (#68189) üzenetére


FF23
senior tag

Én is beizzítom az NF7-S-t egy hármas tesz erejéig [kép]

1. Tegnap mentettem egy DELL tápot, szétkaptam, portalanítottam... 250W 12V-on 16A, elvileg ehhez a konfighoz tuning mellett is elégnek kell lenni. Megmérem mennyit vesz fel a falból.

2. Még bőven tavalyi szerzemény egy 2x512MB 400-as HyperX kit. A múltkor két gép sem indult az egyik modullal, most megtisztítottam alkohollal az érintkezőit és lőn csoda, megy-> teszt.

3. a Primecoolert a múltkor nem teszteltem le igazán, csak megnéztem hogy megy, hűt, akkó' jóvan.
Egyelőre ennyi a terv.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68191) DarthSun válasza FF23 (#68190) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Príma ! Kár hogy nem 6600GT lesz mellette.

1 : elég lesz sztem, bár ezek még inkább az 5V- ot igénylik jobban. P4- hez a 300W DTK elég volt. 462- ben meg 350W FSP van
2 : minden élcsatlakozót tisztítok használatbavétel előtt, fülpálcikára fújok műszerész kontaktspray- t, avval. Valamint a molekszekbe csak befújok --> száradás után használom
3 : Primecooler ahogy néztem, elegendő hűtést fog adni

(#68192) petakpa1 válasza KROK640 (#68170) üzenetére


petakpa1
őstag

Bootolhato WinXP iso-t ki lehet írni pendrive-ra
- Rufussal (v1.3.4 van nekem lementve a gépemen azzal anno biztosan sikerült, de amikor telepítesz csak az a lemezegység legyen benne amire telepítesz + a pen amiről telepítesz.)
- Yumi-val (v0.1.1.0. val nekem működött, ez elmléletileg különféle Linux disztró telepítőkészletek pendrive-ra írására van, de ha WinXP-t is sikerült vele pendrive-ra írni, sőt arra is képes, hogy több iso-t is kiírj ugyanarra a pen-re, és a pen-ről való boot során egy menüből tudod kiválasztani, hogy melyiket kezdje el telepíteni.)
- Win32Diskimager-el is lehet elméletileg, de ezt a gyakorlatban nem próbáltam még.

Fontos, hogyha sata porton lévő HDD/SSD-re telepítenél XP-t akkor előtte a telepítő iso-ba bele kell integrálni az alaplapi sata vezérlő ahci driverét. Ezt lehet pl nLite-al

+ Ha SSD-re telepítesz akkor az SSD-t elő kell készíteni előbb külön gépen úgy, hogy partíció eltolás 1024 vagy 2048 byte legyen, létrehozni a telepítendő partíciót és megformázni ntfs-re.
Legegyszerűbb ha beteszed az SSD-t egy Win7-nél újabb OS-ű gépbe -> Vezérlőpult->Felügyeleti Eszközök->Számítógép kezelés->Tárolás->Lemezkezelés. Itt kiválasztod az előkészítendő lemezt (figyelj nehogy a saját adat/rendszervinyódat válaszd!) és értelemszeűen létrehozod az a partícióstruktúrát amit WinXP-és gépben szeretnél majd látni. XP-nek én mindenképp ntfs fájlrendszert javaslok.

Aztán ha kész, SSD mehet át a másik gépbe, penről indítod a WinXP telepítőt, és a megfelelő képernyőn kiválasztod melyik partícióra telepítse az XP-t. Újraformázni sem szükséges telepítő által a partíciót mert Win7 alatt már megcsináltad.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68193) hege8888


hege8888
aktív tag

Sziasztok
Van egy monitor ( FS Scaleoview Q26W-1), amin valahogy elindították azt a self tesztet, mikor a képernyőt 3 másodpercenként különböző színnel mutatja (gondolom pixelhibát kiszűrni).
De a gazdája sehogy se tud belőle kilépni, illetve első körben a google nekem se dobott fel
értelmes találatot..
Egyszer egy Xerox monitorral már megoldottam ezt, de nem tudom, hogy erre hogy keressek
rá, "self test"?
Eseleg valaki tudja milyen gombkombinációval lehet kilépni belőle?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#68194) rumkola válasza hege8888 (#68193) üzenetére


rumkola
veterán

kihúzni a konnektorból? :D

(#68195) FF23 válasza DarthSun (#68191) üzenetére


FF23
senior tag

1. Van 4pines csatlakozó az alaplapon, az meg elvileg a procit táplálja 12V-tal.

Alapfesz 3200+ 2200MHz
Idle: 103W
Aida FPU teszt: 120W
3DM03: 137W

Bios CPU: 1,75V 2315MHz
Idle: 116W
IBT: 148W
Aida FPU: 140W
3DM03: 157W

Minden tesztnél a csúcsot írtam. Az is látszik, hogy a 7300 GT 2D-ben még nem veszi vissza az órajelet meg a feszültséget.
Ez a táp még PFC nélküli és olyan 70-75%-os hatásfokú lehet. Ha ennyit vesz fel 230V-ról, akkor szerintem teljesen jó ehhez a konfighoz.

Végül is minden jó lett, a végére egy kis VGA tuning: [kép] [kép]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68196) KROK640 válasza petakpa1 (#68192) üzenetére


KROK640
veterán

Oh, tényleg Yumi!
El is felejtettem...
Köszi :)

SSD mehg lehet mégsem lesz, mert ahogy a dolgok most kinéznek így is több dolgot is vennem kell majd a géphez

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68197) petakpa1 válasza KROK640 (#68196) üzenetére


petakpa1
őstag

Szivesen. En mar mindenhez SSD-t hasznalok, mert idom sokkal dragabb mint HDD toltogetesere swappolasara varni.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68198) arn válasza petakpa1 (#68197) üzenetére


arn
félisten

retro gepnel mire nincs idod? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68199) DarthSun válasza FF23 (#68195) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Persze, ez ki is ment a fejemből hogy az NF7- en van 4pin 12V CPU csati. Ez az egyetlen amit az Asus korabeli csúcslapjáról hiányolok. Lehet hogy lemérem én is a fogyasztást, bár mondta valaki itt hogy a középretro FSP viszonylag rossz hatásfokú táp, hiába megbízható. Pontosan 2315MHz- en vagyok most én is a konfiggal.

Látom a procit is feljebb toltad, a 7300GT meg hasonló lehet teljesítményben, mint a 6600GT, jó hasonlítási alap, órajeleik is nagyjából összevethetők.

(#68198) arn : egyetértek, a retrozáshoz amúgyis sok idő kell, az hogy most 10mp, vagy 1-2perc a bootidő, nem oszt nem szoroz.

ALL : az UT teszt még nincs meg, fel kell tenni a játékot a 462- re, eltart egy darabig. Viszont már anélkül is nyert a Barton konfig, de a rend kedvévért persze lefuttatom. Nem gondoltam volna, azt hittem a határokat kell majd feszegetni, mégnagyobb órajel, hűtő, stb. A győzelem már 2315MHz- en amiatt is jó. mert itt még teljesen 24/7- es az AMD, mérsékelt fesz, kisebb melegedés mint 2400- on. Tényleg nagyon jó volt ebben az időszakban. Persze, a Bartonnak drukkoltam, nyert. Másik két tesztemben viszont nem nyertek, melyeknek drukkoltam - 486VLB vs PCI és a Katmai vs K6-III+ - [link], [link].

(#68200) arn válasza DarthSun (#68199) üzenetére


arn
félisten

meg alapvetoen az ember azert epit retrogepet mert lassu.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.