Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68551) Kadi Laci


Kadi Laci
tag

RAM hűtő "szakszerű" levétele:

azért vigyázz nehogy így járj. :D

Üdv: Laci

(#68552) DarthSun válasza Kadi Laci (#68551) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

De gondolom nem Te vitted véghez.
Mindegyik IC lejött fullra. Ezt utánozni is nehéz lenne. Pont van ilyen ramom, de nem próbálom ki :DDD . Egyáltalán minek kell leszedni róla a bordát.

(#68553) Kadi Laci válasza DarthSun (#68552) üzenetére


Kadi Laci
tag

A másik feléről is lejött az összes, így jutottam hozzá félreraktam, elrettentő példának.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laci

(#68554) arn válasza DarthSun (#68550) üzenetére


arn
félisten

Oxidacio

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68555) DarthSun válasza arn (#68554) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja igen, asszem már mondtad korábban is. Nálam meg az első hibás info maradt meg, végülis az eredmény egyértelmű. Ennél még mélyebbre is sárgul, a fotón a háttérben látszik egy 386- os gép frontja, az már jobban besárgult, sőt ott már az ODD is.

(#68556) laskr99


laskr99
addikt

AMD Thoroughbred

(#68557) KROK640 válasza DarthSun (#68550) üzenetére


KROK640
veterán

Jah, én is azt hittem, hogy gyárilag sárga :D
Meg ha jól rémlik nekem nem szürkék hanem talán bordók voltak a gombok.
Ha emlékeim nem csalnak akkor 2001 nyarán váltam meg tőle. (és utána jött egy hosszasabb ház nélküli időszak, amikor alaplapos dobozon a földön hevert tesztpad jelleggel a napira használt gép - na ezt azért ma elképzelhetetlennek tartom)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68558) DarthSun válasza KROK640 (#68557) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

2001 nyara... :U , akkor legalább tudom hogy a ház kissé korábbi mint a benne levő konfig. Amúgy vannak akik használnak ház nélküli gépet, stilszerűen a falra rőgzítik a lapot.

(#68559) KROK640 válasza DarthSun (#68558) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, akkor adtam rajta túl, a 366-ossal egyezemben. De valójában 1999-ben májusában vásároltam azt a gépet, azzal a házzal zsír újonnan. tehát így nevezhetjük szerintem 1999-esnek a házat.

Egyébként miután egy darabig egy alaplapos dobozra volrt fektetve a gépem, lett egy "váz házam". Ez egy oylan lestarpált ház volt, aminek hiányzott mindkét oldala, a teteje és az elsőlapja is. így voltak benne a dolgok. Nem igazán akartam akkoriban olyasmire költeni ami nem ad plusz teljesítményt, így a ház, táp, billentyűzet és egér mindig a lehető legolcsóbb megoldás volt.
Aztán az 1700-as Celeronnál mondtam azt, hogy ok, vadi új gépnek, legyen már akkor háza is (bár belejátszik h emlékeim szerint a ház árából egyik komponenst sem tudtam volna erősebbre cserélni)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68560) DarthSun válasza KROK640 (#68559) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

1999, sejtettem hogy viszonylag korai lehet, nemgond. Jó ez így, ATX esetén nálam a lényeg hogy a táp ne a régebbi stílusú elforgatott legyen, mely fedi az alaplap egy részét. Ennél a konfignál pedig nem is lenne megoldható, magas a hűtő.Gondolom noname, vagy azonosítható valamiféle gyártó/név ?
Ami kilóghat időben még : HDD 120GB, nem emlékszem mikor jött be(arn táblázatában sem látom), 40GB már volt, 6600GT megy 2004- be, nem nagy eltérés. 2x512MB RAM, nemtom mennyi lehetett a használatos 2003- ban, nekem kevesebb volt, tuti. A DVDR/RW is későbbi.

(#68561) arn válasza DarthSun (#68560) üzenetére


arn
félisten

Persze, ez csak a tipikus tophwekrol ad atfogo kepet. mi a vinyo tipusa?

120-160g voltak a nagyobb hddk, memoriabol 256-512 ment meg.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68562) DarthSun válasza arn (#68561) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Samsung SP0842N 120GB, nem is 120GB, csak 80, kevertem a P4- es géppel.... ezen a tesztképen látszik. A vinyókat nem is szereltem ki fotózáshoz, a komplett gépet kaptam, én csak CPU+hűtő, RAM, táp cseréket végeztem rajta.

[ Szerkesztve ]

(#68563) arn válasza DarthSun (#68562) üzenetére


arn
félisten

olyan 2003 majusa, p80as, volt belole 160as is.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68564) flymi válasza flymi (#68546) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Egyik módszerrel sem sikerült levenni. Szerintem marad a véső-kalapács kombó. Kell az a hűtő, mert nem gyári bepattintós, hanem csavaros és az ilyen ritkább.
A prociért nem kár ha szétesik, bele tudok pattintani helyette ideiglenesen egy SL7NJ-t.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#68565) flymi válasza flymi (#68564) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na kérem ez gyors volt. Egy gyors koppintás és már le is jött a procc, semmi baja nem lett és ami a lényeg, h működik a cucc. Elemcsere kellett neki.

A hűtő leszorítása is megoldott lett a teszt erejéig. :DDD


Ragasztottam az északi hídra egy kis bordácskát, az eredeti nincs meg. Majd kerítek rá valami épkézláb darabot.

Az egyetlen dolog amit nem értek, h mikor elmentem a változtatásokat a biosban akkor ugye feljön ez az ablak:

Namost ezután semmilyen gombra nem reagál. Se Y, se N, se Enter, semmi. Újraindítás után megjegyezte a beállításokat, de ha ismét a mentésre megyek ugyanazt produkálja.
Ötletek, h ez mitől lehet? Találkozott már valaki ilyesmivel?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#68566) DarthSun válasza arn (#68563) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kössz az infót. Akkor még a P4- ben a 120- as is fedi a korszakot.

(#68567) KROK640 válasza DarthSun (#68560) üzenetére


KROK640
veterán

Nem emlékszem semmi nevére vagy számára. :( Valami noname ház lehetett vagy ha nem, akkor sem tudok semmit se róla.
Jajj olyan házakkal én is találkoztam, hogy felé az alaplapnak meg proci hűtőnek is... ha ehhez hozzájöttek az olyan lapok, ahol pl a RAM kiszedéséhez a VGA-t is ki kellett szedni, akkor kész szerelési rémálom lett a ház (előfordulhatott h pl ramcseréhez a tápot és a VGA-t is ki kellett szedni, de CPU hűtőcseréhez a tápot mindenképp).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68568) KROK640 válasza DarthSun (#68560) üzenetére


KROK640
veterán

Na, akkor mondom, hogy hogy volt, ugyanis könnyen megjegyeztem (mivel ezekre az arányokra törekedtem), ráadásul anno le is írtam.
így párosultak egymáshoz a RAM - HDD

128MB RAM -- 20GB HDD (2001)
256MB RAM -- 40GB HDD (2002)
512MB RAM -- 80GB HDD (2003)
1024MB RAM -- 160GB HDD (2004)

Ezután kezdett kcisit elcsúszni, mert a 250-es winyók sőt aszeme a 320-asok is hamarabb hódítottak tért, mint a 2GB RAM (elég lassan jött divatba a 2GB RAM, pláne a winyókhoz képest).

Egyébként ha a fentebbi "táblázatban" elosztod a RAM-ot néggyel, akkor kijön az akkoriban jellemző és arányos VGA RAM is.

Tehát :
128MB RAMhoz pl 32MB-os VGA dukált, 256MB RAMnál már gyakori volt a64-es VGA (és ugye értelem szerűen a fentebbi mintához a 40GB HDD), 512MB RAMnál már a 128MB VGA RAM (és a 80GB HDD) stb.

Szerencsére ezt még anno leírtam (2003-ban lett ez a megfigyelésem, még hellyel közzel 2006ban is megállta a helyét, igaz némi lassulással, igazából akkoriban kezdett nagyon lassan a 2GB RAM - 320(-400)GB HDD ).

Érdekesség :
Ha a 2001-2004-es időszakot nézem, akkor ha a fejlődés megmaradt volna azon a szinten mint akkor; akkor ma 2020ban, 32768GB (nem elírás) RAM lenne egy átlagos gépben, 8192GB VGA RAMmal, és mindehhez átlagosan egy 5242880GB-os (vagyis 5242TB-os ) HDD járna. Ez is jól mutatja, hogy mennyire lassult a fejlődés.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68569) DarthSun válasza KROK640 (#68568) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Köszi, a jobb konfigokra valószínű azért nem emlékszem, mivel akkoriban jóval gyengébb gépre tellett csak. Emiatt lényegében a piacon levő erősebb komponenseket nem is figyeltem, úgyis elérhetetlen volt...

(#68570) arn válasza KROK640 (#68568) üzenetére


arn
félisten

Nem linearisan fejlodott ez. Nekem pl 2000ben volt 256m ramom, es 40g vinyom. Amugy egyszeru... keress ra, az aktualis tophw tesztekre, es tobb tesztbol latod, hogy mi volt a tipikus ram mennyiseg, az elerheto vinyok tipusa is pontosan beloheto. Ez alatti szinteken persze barmi lehet, es lehet a korra nem jellemzo kimaxolt rammennyiseg is, amit a lap kezelni tudott.

a sajat konfigjaimnal en megneztem anno, vhogy igy alakul:

93 - 8m ram 3-400m hdd
94 - 16m ram 700-1000m hdd
95 - 16m ram 1000-1600m hdd
97 - 32m ram 4-6g hdd
98 - 64m ram 8-16g hdd
99 - 128m ram 27-34g hdd
00 - 256m ram 40-60g hdd
03 - 512m 120-160g
06 - 2g ram, vinyora nem emlekszem

de nem kell semmit sem logikazni, csak megnezni a korabeli sajtot, teszteket.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68571) KROK640 válasza arn (#68570) üzenetére


KROK640
veterán

Nem, nem lineárisan fejlődött feltétlenül, de akkoriban rengeteg gépet építettem és jellemzően ezek mentek. Nyilván voltak ezektől eltérések azért.
2001-ben pl nekem 466-os Celeronnal volt egy időben 768MB RAMom és 2×20GB HDD... pedig csak 2001 volt.
Ugyanakkor 2003ban (főleg az első felében) rengeteg 512 RAM + 80GB HDD gépet raktam össze. (már jellemzően 128-as VGAval)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68572) KROK640 válasza DarthSun (#68569) üzenetére


KROK640
veterán

nincs mit :)
nekem is elérhetetlenek voltak (legalábbis így 2000-2001 magaságában) de nagyon végtyma a csúcs gépekre és figyeltem őket egy ideig, meg néha volt hozzájuk szerencsém.
2003 már inkább szólt arról h én is megvehetem a jobb dolgokat.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68573) DarthSun válasza arn (#68570) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép, már az első is, akkoriban gyengébb gépem volt. 98- ban lett olyan elfogadható. Ma házba építem a VLB konfigot, 94 ? :U - asszem, legalább így retroként jóval erősebb lesz, mint az akkori gépem :)

(#68572) KROK640 : 93-99- ig melóztam másodállás/számtechben, az akkori konfigokra jobban emlékszem, bár nagyon erős cuccokat csak néhány ember rendelt, valamint cégek, ahol volt lóvé. Aztán 2004/5- ben megint számtecheztem, de onnan a rengeteg P4 rendelésre emlékszem, 2004 évvégén 50db- ot szereltem össze. Jött egy magánember is, aki az akkor elérhető legerősebb P4- et rendelte, leesett az állunk, hogy milyen gazdag...

(#68574) arn válasza KROK640 (#68571) üzenetére


arn
félisten

En a topgepeket irtam, alatta barmi lehetett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68575) KROK640 válasza DarthSun (#68573) üzenetére


KROK640
veterán

93-99-ig én nagyban Commodoreoztam. 1999-ben lett PC-m, az egy 366-os Celeron volt 64(majd inkább 32)MB RAMmal, 4MB S3 Trio 3D-vel, meg 2.1GB HDDvel.
2001-től merültem bele nagyon, olyan kb 2006 végéig 2007 eleje, aztán 2009-ben tértem vissza jobban.

arn : Aha, értem, hogy a topot mondtad, de én meg pont arra gondoltam, hogy mi volt a jellemző, leggyakrabban összeállított konfig.
Emlékszem, hogy akkoriban sokszor volt egy "keret" vagy "szentháromság" ami minden általam összeállított gépben azonos volt, a kor igényeinek megfelelően, kivéve ha kifejezetten más volt a kérés.
pl ha valaki 2003-ban azt mondta h kell neki a gép X ezerből, akkor az első amit tudtam, hogy 512MB RAM lesz benne, 80GB HDDvel és 128-as (GeF3 akkoriban) VGA. Aztán ezek mikor levonásra kerültek a kiinduló összegből, akkor a fent maradó összeg és az igények döntötték el, hogy Celeron/P4/Athlon XP lesz.
Később ehhez amúgy különféle árkategóriás tápok is társultak, meg az egyes rendszerekhez alaplapok, és sablonokból az összeg és igény alapján pillanatok alatt össze lehetett dobni a gépet. (A sablonok persze rendszerint frissültek).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68576) laskr99


laskr99
addikt

Na erre kiváncsi leszek, nem retro de:

(#68577) flymi válasza flymi (#68565) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szereztem a géphez egy 3.06-os Northwoodot, jövő héten érkezik. :C A 2x512MB Geil ramjaim felszívódtak vagy nemtom, mert sehol nem találom. Viszont kezembe akadt egy Kingston KVR400X64C3A/1G, ha megkajolja a lap akkor ezt kapja és majd szerzek neki később egy párt.

A bios beállítások elmentésénél felmerült problémára nincs ötlete senkinek? :U
"semmilyen gombra nem reagál. Se Y, se N, se Enter, semmi. Újraindítás után megjegyezte a beállításokat, de ha ismét a mentésre megyek ugyanazt produkálja."

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#68578) FF23 válasza flymi (#68577) üzenetére


FF23
senior tag

PS2 billel próbáltad? Nekem 1-2 abit lapnál voltak anomáliák usb-ssel.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68579) Kadi Laci válasza flymi (#68577) üzenetére


Kadi Laci
tag

A Geilt ne sajnáld, ha nem kerül elő, nem a legjobb tapasztalatom van velük kapcsolatban. A géphez BIOS frissítés nincs, lehet a nagyobb CPU-hoz is kell ?

Üdv: Laci

(#68580) DarthSun válasza Kadi Laci (#68579) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem jól megy a P4- ben a Geil ultra CL2.

(#68581) Kadi Laci válasza DarthSun (#68580) üzenetére


Kadi Laci
tag

Én kifogtam egy sorozatot, válogatta az alaplapokat, volt amiben el sem indult.Rossz emlék, mert több mint 1 tucatot vettem és örültem mikor az utolsót is sikerült beépítenem.Utána volt DDR2 1066 abból még most is van, azok még szörnyűbbek :D Akkora feszültséggel indult csak, hogy először másik RAM-al kellett beállítani az alaplapot.(Mi van 1 BIOS reset után Usernél, ha nincs neki másik modulja? Csodavárás :DDD )

Üdv: Laci

(#68582) DarthSun válasza Kadi Laci (#68581) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az gáz. Ahogy egy profi IT- s mondja : a lehetetlent megoldom, a csodára várni kell egy kicsit :DDD

(#68583) flymi válasza FF23 (#68578) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Azt elfelejtettem mondani, h ps2 csatis a bill, nem usb-s.

Kadi Laci: Nekem sem volt problémám eddig a Geil-ekkel. Kicsit esztétikusabbak is a gyárilag hűtőbordásak szvsz, mint a mezei ramok.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#68584) FF23 válasza flymi (#68583) üzenetére


FF23
senior tag

Bios a legújabb 20-as?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68585) flymi válasza FF23 (#68584) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát azt nem néztem megmondom őszintén.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#68586) FF23 válasza flymi (#68585) üzenetére


FF23
senior tag

Nem árthat, már csak a cpu-microcode miatt is.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68587) Fred23


Fred23
nagyúr

Régi gép tuningolásakor átírtam a RAM modulok SPD-jét egyre gyorsabbra az SPDTool progival, végül sajna olyat állítottam be, amivel már bootolni se tud. Fast boot kikapcsolva, BIOS alapon, úgy se. Rekordot akartam dönteni. :D :DDD

Működhet esetleg, hogy beteszek egy nem tuningolt modult, amivel megy a gép, és úgymond forrón (XP már betöltött) beteszem mellé valamelyik hibás modult, aminek az SPD-jét utána helyre tudom tenni? Vagy abszolút elképzelhetetlen ez az ötlet? Valami más?

Inkább búcsút mondok 2 modulnak, minthogy a gép halálát kockáztassam, de tippre lehet esély egy ilyen szörnyűségre is. Vagy ne is gondoljak rá?

[ Szerkesztve ]

(#68588) envagyok válasza Fred23 (#68587) üzenetére


envagyok
veterán

Működő rammal állítsd kézire a biosban a ram időzítéseket, rakd be a nem indulós ramot.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68589) FF23 válasza Fred23 (#68587) üzenetére


FF23
senior tag

Hehe, egy gyors procicserét is megejthetnél közben ;]
Inkább indítsd el egy mudullal, ami megy benne, vedd vissza az FSB-t, vagy oszd vissza amennyire lehet, állíts be fix nagy késleltetést a ramoknak, meg nagyobb feszt, mentsd el a beállításokat és postnál állítsd le a gépet, majd tedd be a javítandó ramokat és próbáld visszaírni az spd-t

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68590) Fred23 válasza FF23 (#68589) üzenetére


Fred23
nagyúr

& envagyok:
Se RAM időzítések piszkálására, se FSB, se fesz állításra nincs lehetőség, egy brand gép, szinte semmi nincs a BIOS-ban, azért használtam az SPDTool-t. Az működött is jól, amíg túlzásba nem vittem a tuningot. :DDD :(

Lehet, építek csak azért egy másik gépet, hogy kísérletezhessek a gyógyítással. Egy olyan gépet, aminek szuper a BIOS-a, de egyébként meg nem kár érte. Van mindenem, csak idő...

[ Szerkesztve ]

(#68591) Alpi. válasza Fred23 (#68590) üzenetére


Alpi.
addikt

Első slotba egy műkódő sticket, következőbe egy átírtat tegyél be. Elvileg az egyes slotba lévő spdvel fog próbálkozni.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68592) FF23


FF23
senior tag

Hopsz, meglettek a csavarok. Egész tipp-topp, lehet felkerül valamire (r9550 vagy 7300 GT?)

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68593) RollandCG válasza Chris82 (#68390) üzenetére


RollandCG
csendes tag

Csak gyorsan szólok, hogy AWE32-re ne vegyél Dreamblaster-t, mert kidobott pénz lesz!
Érdekes, hogy senki nem írta, hogy az SB hangkártyák nagy része kuka ebben a témában, mert a DSP 4.05-től 4.16-ig BUG-os ! :-(
"Bug-free" kártyák
CT1730 - SB 16
CT1740 (DSP ≤4.05) - SB 16 CSP
CT1750 (DSP 4.05) - SB 16 Multi-CD CSP
CT1770 (DSP 4.05) - SB 16 SCSI-2
AWE64 cards (DSP 4.16)
Erről bővebben ITT
Sikerült beszereznem CT1740-est és arra tettem a yamaha hangmodulomat és tényleg megszűntek a lejátszási hibák
kb. az AWE szinti részét 40-50 játék használja, lista ITT
Még mindig DOS-ról beszélünk, elég 2MB-ig bővíteni, mert csak egy DOS-os játékot tudok ami feltölt 2MB-os hangmintát gyárilag ez az Eradicator.
Hirtelen ennyi jutott eszembe!

(#68594) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Házba pakoltam a VLB eszmét.

A lista előtt az 1.2MB FDD sztárfotója (200 Ft- ba fájt :D ), jelentősége csak a feeling, nemtom találok-e még működő lemezt. Már a Gotek- et használom, ha floppyzásra van szükség. Azonban kéccázé' megérte díszítőelemnek, retro hangulatnak.

A konfig :
Asus SIS471 lap
Intel PODP83@100MHz proci
S3805 VLB video (a fotón az alsó)
2x16MB FPM RAM
ALS100 hang
SMC ISA háló
UMC Winbond VLB IO
Maxtor 40GB ATA HDD
Sony CDU5211 ATA ODD
Panasonic 1.44MB + 1.2MB FDD- k
200W noname AT táp
Noname AT minitorony
DOS6.22, 7.1 + Win3.11

A hirtelen megszaporodott VLB videok közül az S3- at választottam, a többi tartalék, valamint kell még majd 2 konfigba.
A ház jól szerelhető, a hosszú VLB kártyák pont elférnek a HDD kosár alatt.
A Sony CDR 2003- as, már pld a Barton konfighoz passzol időben, de abba inkább a DVD- t hagytam meg. A tetején elszíneződés/korrózió volt, melyet részlegesen tudtam csak leszedni, a csiszatolás szálnyomai látszanak is. Lényeg hogy működik. Valamint van rajta audioCD direkt gomb.
Az ALS100 olyan átlagos, teljes SB16 kompatibilitás hardveresen, nem is kell driver, csak az init prog. Van rajta IDE CD port, a Sonyt arra tettem, elég jól tekeri, és így maradt 1 port egy esetleges +HDD- nek. Minden játékban szól a PCM/midi. Középsávban kis torzítás, nem vészes, de pld az audioCD az ODD jackről szebben szól mint a hangkártyáról.
Feltettem a DOS6.22- őt és a 7.1- et is, menüből választható. kidolgoztam mindegyiket. A Win3.11- et legyalultam, sokféle hardver lett bele installálva a VLB vs PCI teszt alatt, kissé megzavarodott a végére. Azt még felteszem egy tiszta installal, belövöm a hálózatot, aztán kész is.
Nagyjából korhű, a HDD/ODD melyek overkillek, de kellenek a sebesség/tárhely és a megbízhatóság miatt.

Az összeszerelt gép :

Az eredményei a tesztblog táblázatából kiollózva :

(#68595) arn válasza RollandCG (#68593) üzenetére


arn
félisten

nem kuka, csak nem mukodik rendesen :) de az sb16 tobb sebbol verzik... nem ez lenne az egyetlen gondja. az elso generacios sb16 erositoje baromi zajos, ha bekapcsol a digi resz, lesz egy alapzaja az egesznek, erdekes mondon nem minden jateknal szembetuno, de pl a doomnal az. ha kikapcsolod az erositot, nagyon halk az egesz, es az fm valik zajossa - atforraszthatod, de en sose csinalnek ilyet egy regi vassal. a masodik generaciosnal ott a hanging bug, de nincs az alapzaj, es kevesbe kompatiblis, a kesobbieknel meg nem nagyon van rendes opl3 (az elso vibran meg van ymf chip). mindegyik kompromisszumos.

ha mar a midire koltesz, gondolom nem az opl3 a lenyeg, akkor inkabb awe64.
tovabbi problema, hogy nem intelligens vezerlo, igy lehetnek timing gondjai, geptol es swtol fuggoen.

regi jatekoknal (<=94) jobb kombo egy sbpro2 (nem zajos, jo opl3 implementacio, jobb kompatiblitas) es egy midivezerlo kulso modulokkal (mt32, sc55). azzal minden megy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68596) arn válasza DarthSun (#68594) üzenetére


arn
félisten

nekem van egy floppypakkom meg 92-93bol - ez az osszes sajat eredeti hwem abbol a korbol. epp a 93 dx2 van nalam is fokuszban, abba raktam ket floppyt (kb ez volt az utolso ev, amikor meg jellemzo volt). az elso volt, hogy megnezzem, hogy mi van rajtuk :D azt hittem vmi igazi oscucc... de backupnak hasznaltam meg a 90es evek masodik feleben is neha, igy nem volt tul erdekes.

az elso gepet a 386ot nagy floppyval kaptam, mert az volt a suliban. az elso egyket evet kiveve kiveteles esetben hasznaltam, mindent vinyon masolgattunk (mar 93ban is). utana ki is kerult a gepbol, es sokaig porosodott a fiokomban - azota nem is tudom hova tunt, gondolom vmelyik koltozesnel ki lett dobva. kis floppym sose volt.

az elso gepbol meg a gephaz jart be egy nagyobb utat - szvsz csak az atxes valtasnal lett cserelve szegeny 98 korul. most mit nem adnek erte...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68597) arn válasza RollandCG (#68593) üzenetére


arn
félisten

meg oszinten szolva midit kotni az sb16ra ez inkabb retros preferencia, a maga koraban vagy az sb16 is rohadt draga volt, nem vettek melle semmit, vagy amikor tucatkartyava valt, akkor meg eleve a midizes nem az illeto penztarcajanak szolt. szvsz kicsit tul van lihegve a hanging bug jelentosege.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68598) Chris82 válasza RollandCG (#68593) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszi a segítséget, szerintem majd egy sound canvas-t fogok beszerezni, annak úgyis jobb a minősége :)
Jó ez a lista :R

(#68599) DarthSun válasza arn (#68596) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Floppy-lemezem rengeteg van, az 1.44- esekből sokat kipakoltam a tesztállomás mellé, némelyik részlegesen olvasható is. Az 1.2- esekből még sztem találok működőt, talán a rajtuk levő cuccok lementése esetleg a cél. 286-386-486 felélesztéséhez a Gotek megbízható, gyors alternatíva.

A 471- es Asus lap PS2 mouse tüskekiosztása nincs meg véletlenül Neked ? Neten nem találtam. Rádugtam egy pinszámban azonos csatit, világít az egér, de nem műkszik, valszeg csak a táp+föld van jó helyen. Soros/golyós egérrel megy szépen, de jó lenne az optikai.

(#68600) arn válasza DarthSun (#68599) üzenetére


arn
félisten

Leirasaban nezd meg - de en golyos egeret hasznalok ats gepekhez :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.