Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67501) arn válasza DarthSun (#67500) üzenetére


arn
félisten

fogalmam nincs... en elegge elkerulom az rtcs lapokat. egy van, ami cserelheto :D

flat assembler - Replacing Dallas RTC

de ez is sokkal szebb megoldas
GW-12887-1 DS12887 RTC Replacement Module from The Glitch Works on ...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67502) DarthSun válasza arn (#67501) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép, az egyik nekem is cserélhető, másikat majd moddolom. Harmadik már moddolva. Nem szerzek be ilyeneket én sem már, ezekből kettő kidobandóként landolt, egyet vettem régen, de akkor még nem tudtam hogy bootlop szivatós ha lemerül.

(#67503) arn


arn
félisten

igazabol egy lapom van forrasztott rtcvel, talan az elso asus atxes lap, egy 430hx... ami nagyon szep deszka. mar regota parkolopalyan, de jobb lenne vmi kesoi rev, amin cr2032 van.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67504) hege8888 válasza arn (#67501) üzenetére


hege8888
aktív tag

Ezt a kéknyákost milyen néven árulják? Tetszetős.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#67505) DarthSun válasza arn (#67503) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Különleges elrendezése van, de logikus tervezés végülis.

(#67506) arn válasza hege8888 (#67504) üzenetére


arn
félisten

kettot talaltam:
https://centuriontech.eu/product/rtc-falcon030/
https://www.tindie.com/products/glitchwrks/gw-12887-1-ds12887-rtc-replacement-module/

nem olcsok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67507) arn válasza DarthSun (#67505) üzenetére


arn
félisten

a korai atxeknel meg nem igazan tudtak, hogy minek hol lesz a helye :) a csatlakozok is total mashogy helyezkednek el, mint ket evvel kesobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67508) Frawly válasza nakos1212 (#67487) üzenetére


Frawly
veterán

Valóban, rosszul emlékeztem. Az zavart meg, hogy még régebben a DOS-os Quake readme-jében szerepelt 3dfx-es rész, de ezek szerint az a windowsos verzióra vonatkozott, nem a DOS-osra.

Mert elvileg a 3dfx-nek nincs akadálya DOS alatt, voltak DOS-os játékok is, amik használták. De ezek szerint a Quake nem tartozik közéjük.

(#67488) arn: igen azokra optimalizálva van, de nem újabb utasításkészletekre, pl. MMX, SSE és társai.

[ Szerkesztve ]

(#67509) arn válasza Frawly (#67508) üzenetére


arn
félisten

mivel akkor meg nem letezett, nehez lett volna ra :) intel fpura van belove.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67510) hege8888 válasza arn (#67506) üzenetére


hege8888
aktív tag

ümmm, tényleg nem olcsó... :Y ahhoz képest, hogy milyen kis biszbasz..

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#67511) DarthSun válasza hege8888 (#67510) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én inkább kiégetem vörösen izzó 60- as szöggel a műanyag peremét, aztán forraszok a pólusokra kábelt, arra pedig elemtartót.

(#67512) Madara-san válasza DarthSun (#67483) üzenetére


Madara-san
tag

Jó kis kártyának tűnik. Nem sűrűn fordul elő akkoriban a DVI csatlakozó, az biztos. A bal alsó sarkán milyen bővítmény van? Jobb oldalán van jól látom a memóriafoglalat ami üres, tehát alapból 8 MB van benne? :Y Viszont, DOS játékokhoz ezek szerint nem a legjobb választás.

Jó lett amúgy a teszt, köszönjük. Kedvet kaptam én is egy ilyesmit csinálni.

***

Ha AT-s gépházba ATX tápegységet szeretnék tenni, le kell mondjak az előlapi kis kijelzőről?

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#67513) DarthSun válasza Madara-san (#67512) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Bal alsó sarok : fogalmam nincs :B , de sztem az maga a DVI csati nyákja, még azt sem néztem hogy lehúzható-e.
Mem-hely : egy 4 MB- os bűvítőmodul keveredett hozzám, azt belepróbáltam, fel is ismeri de instabil vele, valszeg nem hozzá való. Viszont jó lett a RagePro- ba, tehát tuti ahhoz készült (a fotón már belepattinva a modul), így abban is 8MB RAM lett.
A Matrox memóriája min 8MB, a SpeedSys nem írta ki a mennyiséget, de megy vele az 1280x1024/24bit colors felbontás Win3.11 alatt.

- :R a tesztet táblázat és eredmény szinten postoltam a topikban, most szerkesztem/rendezem össze egy részletesebb blogba, linket majd bedobok.

- az előlapi kis kijelzőről ATX táp esetén sem kell lemondanod, meg kell nézni hogy az adott kijelző 3 vagy 5V tápot kér-e. Az 5V- ot könnyen leveszed egy molexről, a 3V- ot pedig a tápról, vagy az alaplap turbo led, esetleg HDD led tüskéjéről.

- a Matrox 486- ba amúgy teljesen jó játékhoz is. VBE3, jó a kompatibilitása, LCD- n is látható hogy a legjobb a képminősége. Quake lassabb rajta, de az érdektelen a 486 szempontjából, procilimit, tesztre jó inkább. A többi játék repeszt Matrox- al.

[ Szerkesztve ]

(#67515) nakos1212 válasza DarthSun (#67513) üzenetére


nakos1212
senior tag

a 16 megás g400 tv-vel megy a fullhd/32bit 98 se alatt, gyonyoru szep az is, foleg hogy gondolom nem ehhez lett kitalalva :D

(#67516) DarthSun válasza nakos1212 (#67515) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát ja, Cad- re meg Office- ra kihegyezték rendesen, gondolom amiatt van benne annyi tartalék hogy FHD- ban is teljesít :)

(#67517) nakos1212 válasza DarthSun (#67516) üzenetére


nakos1212
senior tag

a turbogl driverrel a jatekok se veszesek, elotte azert vannak fura dolgok

(#67518) DarthSun válasza nakos1212 (#67517) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem hallottam róla, rákerestem, látom P-III esetleg K6 + Win98, 486 szempontjából nem releváns. A Matroxom PCI csatis, tehát azt mindenképpen 486- ba érdemes tenni. SS7 vagy BX- be meg az AGP- s kártyák mozognak. Esetleg van egy AGP Matrox is a raktáramban, az még esélyes lehet avval a drivercsomaggal, bár ott meg sztem a 9600TX és a 9800Pro állva hagyja...és azoknak is kiváló a képminősége.

(#67519) Venyera7


Venyera7
senior tag

Off de nem hagyhattam ki:

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#67520) hege8888 válasza DarthSun (#67511) üzenetére


hege8888
aktív tag

Na, ezt kipróbálom.. szöget gázrózsán melegíted fel?
A flexelgetés nem jött elsőre be, mert lágyul a műanyag, bizonytalan voltam, hogy kell-e még lejjebb menni...

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#67521) DarthSun válasza hege8888 (#67520) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pontosan, kombinált fogóban tartva jó sokáig a gázláng felső részében melegítve, fehéren izzon, mert mikor kiemeled rohamosan csökken a hőmérséklete, vörösen izzó lesz. Óvatosan, mert viszi a műanyagot mint a zsírt :DDD

(#67522) gban


gban
Közösségépítő

Kis összehasonlítás, MSI Ti4200 vs, ASUS MX440.
Abit NF7 + Barton 2800+ volt mellettük.

További eredmények, első szám a Ti, második az MX:

3DMark99: 5938 5926
3DMark2k: 13486 5459
3DMark03: 1597 185 :Y

Postázást nem vállalok.

(#67523) MasterDeeJay válasza gban (#67522) üzenetére

Hát a Ti az bruál erős volt akkoriban, annyira hogy az FX szériában is a csúcsok közelében volt dx7-dx8 módban.
Az mx meg hááát mx :D

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#67524) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megszületett az írás. A topikban már fullra spoilereztem, a blogban pedig végleges, rendezett formába öntöttem.

(#67525) arn válasza MasterDeeJay (#67523) üzenetére


arn
félisten

Az elso mx azt tudta, mint a gf256 sdr fel evvel korabban :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67526) envagyok


envagyok
veterán

Van ötletetek, hogy x19510xtx-hez honnan lehet szerezni vrm hűtőt?
Sajnos enélkül jött hozzám egy, nélküle nem merem elindítani.
Az x1900xt,xtx-en lévők túl magasak sajnos.
Valakinek nincs esetleg egy?
Erről lenne szó:

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67527) Ranagol_5 válasza envagyok (#67526) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Aprón szoktak lenni sünik, szerintem azzal meg kétoldalu ragasztós hővezetővel megoldhatüó gond nélkül. De Ali-n is láttam már ilyen hosszú bordát kb 2 dollárért.

Más:
Összeraktam a két 8800GTX-et, mivel jelenleg csak rövid SLI hidam van, így az egyik 16x-os PCI-E-ben van a másik pedig 8x-osban. Viszont a kép minden 3D-s cuccban villódzik.
Az SLI aktív, a kártyák külön-külön teljesen jól működnek. A The Witcher is villódzott, mondjuk FPS az teljesen jó értéket mutatott, meg a 3dmark06 is, de a pontszám ott is reális lett. Valaki tapasztalt már ilyet, vagy nincs ötlete rá mi lehet a baja? 800W-os chieftec hajccsa a cuccot.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#67528) Sanchez638 válasza envagyok (#67526) üzenetére


Sanchez638
addikt

Van fent valahol mucsaröcsögén egy ilyesmi kártya.. Marketen megtalálod.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67529) envagyok válasza Ranagol_5 (#67527) üzenetére


envagyok
veterán

SLI kábel hiba.
Tisztítsd meg a kártyákon is az sli csatlakozót, hátha oxidos, és igazgasd a kábelt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67530) KROK640 válasza DarthSun (#67524) üzenetére


KROK640
veterán

A 4GHZ-es Win98-asod érdekes project!
Anno rájöttem, még 2000-ben hogy a Win98-nak (a simának nem SE) bőven elég 128MB RAM is. (akkoriban nem sok gépben volt 128MB RAM)
192MBnál mér nem i vettem észre plusz gyorsulást semmiben

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67531) Ganz-[HUN] válasza envagyok (#67529) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

SLI Bridgen milyen adatokat kommunikál egymással a két kártya?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67532) envagyok válasza Ganz-[HUN] (#67531) üzenetére


envagyok
veterán

Nem tudom, de amikor nekem eddig valahányszor villogott, eddig mindig sli kábel, vagy érintkezési hiba volt.
Ennyi van a wikiben:
"All graphics cards are given an equal workload to render, but the final output of each card is sent to the master card via a connector called the SLI Bridge. For example, in a two graphics card setup, the master works on the top half of the scene, the slave the bottom half. Once the slave is done, it sends its render to the master to combine into one image before sending it to the monitor.
The SLI bridge is used to reduce bandwidth constraints and send data between both graphics cards directly."

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67533) DarthSun válasza KROK640 (#67530) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Látom a blogjában is írtad, válaszoltam, de ide is bemásolom :

Az SE- nek is elegendő 128MB RAM, 192- nél nem veszed észre a gyorsulást. Esetleg lassulást P1/S7/SS7 esetén, ha a lap nem tudja kesselni a 128 feletti területet. Erős gépben viszont a Win98 esetén is szükség lehet sok RAM- ra (P-II- től már nincs kess belátási gond), az UT2004 pld 128- al csak vergődni fog, ha egyátalán elindul - nem is próbáltam, de valszeg el sem indul...

Ott nem írtam, de kiegészítés : nálam a retro feeling miatt mindenképpen élet-halál kérdése volt megoldani Win98 esetén az 512MB feletti RAM kezelést. Nem győzöm hangsúlyozni hogy egy vérbeli retros számára az ilyen dolgok nem a szükséglet miatt születnek, hanem életcél-hivatás. Mint pld SS7 konfiggal 4000 pont felett lenni 3DM2001- ben, félembernek éreztem magam, amíg el nem értem.

(#67534) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#67533) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Nos 512MB RDRAM-om már van, csak egy megfelelő 423-mas deszka kéne alá :DDD :C

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67535) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#67534) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem kell hozzá okvetlenül RD RAM- os cucc, bármilyen konfig megfelel a W98- nak, főleg 512MB mennyiséggel, afölé is lehet ugye menni, csak akkor fel kell tenni a Loew drivert. Figyelni kell rá hogy install közben 512 vagy alatta, utána driver fel, majd lehet több memóriát is tenni bele. Valamint nagyon fontos hogy csak a Loew driver oldja meg ezt, semmi más nem hatásos, bármit is írogatnak a neten.

(#67536) nakos1212 válasza DarthSun (#67535) üzenetére


nakos1212
senior tag

Az a német vmm32 amit korábban linkeltem is jó, csak minden kék hibaüzenet nyelve német lesz tőle.
Valamelyik ISA buszos hangkártyának kellhet bus master? Utánaolvastam az alaplapomon lévő chipnek és elvileg azt nem tudja.

(#67537) DarthSun válasza nakos1212 (#67536) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tuti letöltöttem, benne vannak a spec GUS PAT- ok is, de nem találom, pedig itt van valamelyik vinyón. Emlékszel a filenévre ?, a felhőben a linked már nem aktív.

DOS alatt az SB- nek tuti nem, csak a DMA- t kell spec megszakítással hívni, a többi mehet egyből a regiszterekre. Win alatt sok kártya .wdm- et használ, ott nem programoztam, egy-két public fejlécet ismerek, de a Windows Drive Modell belsejét nem, lövésem sincs. HDD- ről tudom, hogy ott fontos a busmaster.

(#67538) nakos1212 válasza DarthSun (#67537) üzenetére


nakos1212
senior tag

link
mióta a loew patch ingyenes, azért az a jobb, a vmm32-ben sok minden van amit nem illik piszkálni 98 alatt....

(#67539) DarthSun válasza nakos1212 (#67538) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:R , letöltöttem, legyen ez is meg. A Loew viszont tényleg jó, kifogástalanul megy vele. Talán soha nem tudtam volna meg ha nem postolod.

98 alatt nem hackeltem, Win8.1 alatt variáltam az objectekkel hogy 2 X-Fi menjen együtt. Driverszinten mentek, csak az ET console halt be, a digital in pedig csak ott kapcsolható be az USB HD- n. Összevissza másolgattam a különböző verziójú system fileokat :DDD , aztán eltaláltam, most megy együtt az ElitePro- val.

(#67540) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#67535) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Nyáááá... RDRAM és a Socket 423 kb annyira passzol együtt mint a Bolognai Spagetti és a parmezán :))

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67541) KROK640 válasza DarthSun (#67533) üzenetére


KROK640
veterán

Én Pentium II alapú Celeronnal próbáltam, 466MHZ-essel, ahol nyilván nem volt már ilyen gond. De mivel a 128 és 192MB RAM is 2001-ben történt, ezért UT 2004-et nem engedhettem rá. Csak azt tapasztaltam, hogy nincs játék aminek ne lenne bőven elég ennyi RAM. (2004-ben már Atlon XP 1700+ @ 2700+ és 512MB RAMom volt) 2001-ben még nem volt szoftver amivel ezt megtudtam volna fogni. (nem igaz : kipróbáltam a Win2000-et, katasztrófális volt, kevés játék indult el alatta, de aminek sikerült annak is jelentősen megnőtt a gépigénye, főképp RAM irányába. )

Ugye nekem akkor máég nem volt retro feeling (hiszen napi gép volt) és a pontokra sem adtam, nem is ismertem teszt programokat (treemark kivételével) csak az volt a fontos, hogy a játék jól menjen.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67542) DarthSun válasza KROK640 (#67541) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

2 helyen is beszélgetünk :) , nem gond nem tart semeddig átmásolni ide is a választ :

Hogyne, ez mind érthető. Nálam a projectet a ma rendelkezésre álló lehetőségek hívták életre, ahogy a blogban is írtam - mindíg szerettem volna látni a kedvenc retro oprendszeremet több rammal megpakolva.

(#67543) Ranagol_5 válasza envagyok (#67529) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Köszi az infót!
Letisztítom akkor a csatlakozókat a kártyákon, aztán megvárom mostmár amíg megérkezik a 8cm-es amit ebay-ről rendeltem. :R

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#67544) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok. Valakinek van tapasztalata Medion 9800 XXL kartyaval? Mennyire ritka ez a tipus? Sikerult szereznem egyet. Ugy nez ki meg mukodik, hangja mint egy porszivo...

(#67545) envagyok válasza lotuska (#67544) üzenetére


envagyok
veterán

Nyugat eu-ban sok medion (aldi) gép lett vele eladva.
Nem rossz kártya, de nincs nagy pörgés rá.
Nem szabadna annyira hangosnak lennie.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67546) Sanchez638 válasza lotuska (#67544) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem ritka. De ha működik rendesen, az ritka dolog.. :D Sunon venti van gondolom rajta. Olajozd be.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67547) arn válasza Sanchez638 (#67546) üzenetére


arn
félisten

ha olajozni kell, az mar nem segit rajta, max rovid ideig lesz jo megint - legalabbis nalam egy venti sem lett olyan, mint uj koraban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67548) Sanchez638 válasza arn (#67547) üzenetére


Sanchez638
addikt

Neked ismerősek a Sunon ventik.. Egy a közös bennük, olyan szinten be tudnak hangosodni.. És ezeknél még az olajozás se segít sokszor. Viszont ezeket a hardvereket nem sokat használja az ember, tehát alkalmire tökéletes.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67549) arn válasza Sanchez638 (#67548) üzenetére


arn
félisten

Legtobbnel a tengely kopik ki, azon meg mar sokminden nem segit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67550) Ganz-[HUN] válasza arn (#67549) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Igen, de sok esetben a bronzperselyes megoldást szétszedni, WD40-ben áztatni, utána ugyan így féktisztítóban, kitakarítani, majd PTFE olaj, és máros legalább olyan mint az új sok ideig. Azért zajosodik be, mert kiszárad a kenőanyag.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.