Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68401) Alpi. válasza DarthSun (#68400) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem fog menni. :) Az az 1000 úgy tűnik egy egész világ. Azóta még ennyit sem tudtam csinálni, mert mindig próbálok valamit hegyezni, de nem bírja. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68402) arn válasza Chris82 (#68390) üzenetére


arn
félisten

Hallgasd meg a youtubeon, hogy tetszik e... nekem nem jon be, a roland siman jobb szvsz. A masik, hogy annyi koze van a korabeli hangzashoz, mint az amiga eredeti sebessegenek a mindenfele utolag kiadott hwes sebessegehez. Semmi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68403) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!

Össze akarok rakni egy 386-os gépet, szépen lassan gyűlnek is az alkatrészek, de persze azért még nincs meg minden hozzá.
Támadt egy őrült és szerintem kivitelezhetetlen ötletem. :DDD
Szerintem nem fogok találni, de ha mégis akkor nagyon nagy szerencsém lesz. Szóval egy ilyen (vagy hasonló) IO kártyát szeretnék beletenni: [link] :Y
(Tegyük fel hogy találok) Az a kérdés hogy egy 386-os alaplap mit kezd a két darab IDE porttal? Mert ugye a BIOS-ban csak egy IDE portot (két eszköz) mutat. Gondolom ebben az esetben is csak egy portot látna a BIOS és boot után lehetne valami programmal láttatni a másikat.
Vagy lehet hogy egyáltalán nem is látna semmit az alaplap?
Csak azérrt kérdezem, mert ha valahol találok is ilyen IO kártyát, feleslegesen azért nem venném meg.

Ha van valakinek tapasztalata, kérem ne tartsa magában. :)

(#68404) arn válasza Hosssszu (#68403) üzenetére


arn
félisten

Ennek sajat biosa is van, de emlekeim szerint atveszi az alaplapi adatokat is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68405) DarthSun válasza Alpi. (#68401) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondtad hogy van 6800XT- d, avval már el kéne érnie, vagy rosszul gondolom ?

(#68406) Alpi. válasza DarthSun (#68405) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaaa, lehet erősebb vga-t ? :DDD
Áhh, ebbe ennyi van jelen kiépítésben. Azért egész közel ugrott. :B

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68407) Hosssszu válasza arn (#68404) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi! :R
Akkor technikailag mennie illik 386-os gépben is.
Most már csk találnom kell egy ilyesmi kártyát. Ez lesz a nehezebb feladat. :))

(#68408) DarthSun válasza Alpi. (#68406) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azért a 2766MHz komoly, vízhűtéshez képest is. Léghűtéssel gondolom nem értek még el ennyit. Legjobb lenne 6600GT- vel, akkor 1:1- ben viszonyítható és elmondható lenne hogy vízzel eléri a 4GHz Presit. De az nincs, akkor a 6800...
Csak kósza ötlet volt az egész amúgy, nagyon nincs jelentősége, nem akarom a szabadidődet rabolni.

(#68409) arn válasza Hosssszu (#68407) üzenetére


arn
félisten

Annyira azert nem nehez, mert sok macera van veluk, keves elonnyel :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68410) DarthSun válasza DarthSun (#68408) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ó, de hát nagyon egyszerű, erre miért nem gondoltam eddig :U :W , már meg is verte a Barton+vízhűtés a Prescott@4GHz+léghűtést. Futtattam én ezt a R9600TX- es kártyámmal is - [link] . A video alacsonyabb órajelen ment, de tuningolva sem hozna sztem +950 pöttyöt.

(#68411) Alpi. válasza DarthSun (#68410) üzenetére


Alpi.
addikt

Az a durva, hogy még így 2.8 Ghz közelében sem a vga ért el a határaihoz. Ha vga órajelein emelek, kb. nem változik, viszont a cpu órajelre nőne. :)
De nem akarom nagyon nyektetni. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68412) DarthSun válasza Alpi. (#68411) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor meg főleg. Jézusom 2.8GHz :Y Észrevettem én is az effektust, a VGA- knak csak enyhe tuningot adtam. Végülis a CPU- t sem szeretem nagyon felhúzni, ez a Prescott olyan kivétel volt. Kupaktalanított, bika léghűtő van rajta, meg úgy néz ki a P4P800- ból is jó példányt fogtam ki, az elődje telepítés közben megadta magát déli híddal, ráadásul alapórajelen volt még. Véglegesre visszatettem 3.7- re, azt még lazábban viszi.

Tehát nem is kell tovább nyektetned, elérted a célt :R

(#68413) Chris82 válasza arn (#68402) üzenetére


Chris82
senior tag

Melyik Roland-ra gondolsz?
Linkelsz egyet?

(#68414) nakos1212 válasza Chris82 (#68390) üzenetére


nakos1212
senior tag

Nagyon jó a dreamblaster, igen. nekem egy diamond mx300-on ül és general midinek használva minden játékban jól szól.

(#68415) arn válasza Chris82 (#68413) üzenetére


arn
félisten

sound canvas / general midi. sokfele formaban volt.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68416) arn válasza nakos1212 (#68414) üzenetére


arn
félisten

hol hasznalod egy mx300on? addigra mar nagyon tul voltunk a midis korszakon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68417) DarthSun válasza Hosssszu (#68403) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha gyors vinyókezelés kell válassz inkább 486 VLB- t. Én az 1 IDE portos I/O- t választottam beépítésre, kevesebb a macera, van felső limitje az átvitelének (3-4MB/s), de egy 40GB- os 7200rpm laposMaxtorral, az elérési idő miatt nagyon hasít - próbapadon - a vinyó hozzá. Nemsokára házba kerül. Ezen pedig látszik a vinyósebesség is DOS alatt.

(#68418) Hosssszu válasza arn (#68409) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi, ez megnyugtató.
Akkor nem adom fel a keresést. :)
Tudom hogy egy smartdrv.exe simán hozza azt az eredményt amit egy ilyen kártya. De ha már 386-os gépet rakok össze, akkor ki akarom maxolni. Meg egy kis különlegességet is beledobni. :)

(#68419) Hosssszu válasza DarthSun (#68417) üzenetére


Hosssszu
őstag

Tudom hogy a VLB sokkal jobb. Volt is olyan konfigom (még SCSI is volt benne). De most 386-ra gyúrok, pusztán érzelmi alapon. Az volt az első gépem és emiatt akarok összerakni egyet.
Egyértelmű hogy egy 486 VLB többet adna, majd talán a 386 után újra kipróbálom azt is. :)
A VLB-nél volt már DMA az IDE-nek, vagy az csak a PCI lapoknál jött be a képbe?

[ Szerkesztve ]

(#68420) Alpi. válasza DarthSun (#68412) üzenetére


Alpi.
addikt

S478-nál egy szint után már kb. nem mutatott igazán javulást cpu órajelre. Tesztelgettem és a legjobb eredményt az 1:1-es rammal érte el. Addig kell tolni, amig bírja úgy. Ha visszaosztottam, egy csomót bukott és sose fordult pluszra kb. Utána.
Mondjuk cpu órajelből nem volt hiány. :)
[3D99-P4+6800XT]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68421) DarthSun válasza Hosssszu (#68419) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Érzelmi alap (nosztalgia) a retro egyik fő motivációja :R , nyilván érthető, magam is tartok 386- os gépet is. VLB- nél nincs még DMA.

(#68420) Alpi. : az is szép eredmény ! Én visszaosztottam a ramokat (Geil) hogy az FSB emelés után bírják a CL2- őt, de akkor eszerint 1:1- ben kipróbálom majd, ha ismét előveszem a gépet. Mondjuk 3.7GHz- ig 1:1 ben is tartani fogják az időzítést CL2- re sztem.

(#68422) Kadi Laci válasza FF23 (#68398) üzenetére


Kadi Laci
tag

Csak félretettem mindig az "érdekes" darabokat és sok olyannal találkoztam :DDD Most amiből több felgyülemlett, párat eladok (de mindenből hagyok is)

Üdv: Laci

(#68423) #68216320 válasza #68216320 (#68389) üzenetére


#68216320
törölt tag

Megoldódott :)

(#68424) FF23 válasza Alpi. (#68420) üzenetére


FF23
senior tag

A mobil P4-en tudsz szorzót állítani?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68425) Alpi. válasza FF23 (#68424) üzenetére


Alpi.
addikt

Igen. Winbe lehet. Szorzót és kis határon belül festzt is.
https://youtu.be/YF8kkKZqEBY

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68426) Hosssszu válasza DarthSun (#68421) üzenetére


Hosssszu
őstag

Örülük hogy nem csak én érzem így! :R
Köszi, akkor ha esetleg újra VLB-re kerül majd sor, nem fogom kergetni a DMA-t támogató (nem létező) lapokat, IO kártyákat. :D

(#68427) arn válasza Hosssszu (#68419) üzenetére


arn
félisten

Az elso dma0 vinyo talan 95ben jott eloszor.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68428) FF23 válasza Alpi. (#68425) üzenetére


FF23
senior tag

Nekem nem működik semmi: rmclock, systool, notebook-valami.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68429) Hosssszu válasza arn (#68427) üzenetére


Hosssszu
őstag

Akkor legalább azzal nem kell foglalkoznom amikor esetleg VLB konfigot akarok összerakni.

(#68430) Alpi. válasza FF23 (#68428) üzenetére


Alpi.
addikt

Rmclock megy nálam.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68431) Chris82 válasza arn (#68415) üzenetére


Chris82
senior tag

Olyanra gondoltam ami esetleg rátűzhető a hangkártyára. :)

(#68432) arn válasza Chris82 (#68431) üzenetére


arn
félisten

Van olyan formaja is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68433) Fred23


Fred23
nagyúr

Ennek a VGA-nak a nyákja ugye magasabb egy kicsivel, mint a szokásos low profile kariké?

Ez egy Mobility Radeon AGP-n ülve, de a nyákon van 4 üres hely a memchipeknek; az pedig soknak tűnik, vagyis épp egy kicsivel többnek, mint ami megszokott low profile kariknál. Nincs esetleg valakinek a topikból, aki le tudná mérni egészen pontosan? Lehet, csak 2-3 mm-rel több a szokásosnál, de többnek tűnik így képről.

(#68434) jokeph válasza Fred23 (#68433) üzenetére


jokeph
nagyúr

igen, magasabb, kb a dsub csati helye még ott van.
Ami nálam van most LP AGP-s Radeon 9250 64bit 128MB-os VGA, az 65mm magas nyákkal bír.

:)

A képek alapján szerintem a hosszuk durván egyforma lehet.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68435) envagyok


envagyok
veterán

Ingyé, ha kell valakinek.
Helyszín: Győrújbarát, 06.12-ig tartom, utána megy a levesbe.
Táp jónak tűnik, ami benne volt lap indult vele, a 2 meghajtót nem teszteltem.
Pofás kis ház 2002-2003 környékéről.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68436) Fred23 válasza jokeph (#68434) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi!
Éjjel én is olvasgattam még utána, és más is megerősítette, mert nem tudta betenni egy Dell SFF-be, kicsivel magasabb volt a kelleténél.

Az említett LP AGP-s Radeon 9250 64bit 128MB meg mondhatni a szabvány méret.

[ Szerkesztve ]

(#68437) Fred23


Fred23
nagyúr

Tudom, kicsit karcos. :)

(#68438) DarthSun válasza Fred23 (#68437) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Különleges és szép kártya, ilyet sem láttam még.

(#68439) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kidolgoztam a Barton konfigra telepített Win98- at rendesen (van benne egy második, 40GB- os HDD FAT32- vel). Az alaptelepítés korábbi, de nem használtam, mivel a rampatch egyik verziója sem volt megfelelő(legalábbis amiket korábban próbáltam), de már van a free Loew driver. Először gondoltam hogy kiveszem az egyik ramot, de nem kellett, jó hogy végigolvastam a manualt, sima DOS 7.10 alól is felmegy, az pedig fut 1GB rammal is. Egyéb gondok előfordulnak, de a patch lefut simán. Majd :
- UOSP
- USB patch
- user specifikus setek, telepítések

Kialakult a rendszer, először egy 3DM99- et futtattam. Driver a 81.98 Win9x, a 67.03- asból nem látok Win98- ast. Az eredmény kicsit magasabb lett mint XP alatt, de ez lehet a driver miatt is.
XP alatt : 19502, itt pedig :

Az UOSP- ről pedig kiderült végleg hogy rendesen kezeli az NTFS HDD- t is (read/write), és a hálót is belőttem a DLinkkel - a TPLink itt már nem játszik, mert 98- hoz nincs drivere

Feltettem a Far mellett az NDN- t is (DOS Navigátor hosszú fileneves verzió), valamint látszik hogy az 1.47- es és a Vintage CPUz is kiírja a procifeszt 98 alatt

Aztán elkezdtem a DOS session kidolgozását, itt megint az SB PCI DOSdrivers gondba ütköztem.
- P4P800- on sima ügy volt. A kártya az IRQ10- et kapta alapra, az emuláció pedig IRQ5- ön, működik, semmi gond
- a 462- őn EMS hiba - a lapkeret kezdőcíme nem állítható be. Az eszközök nem hagynak szabad 64k- t a felső memben. Érdekes pedig ugyanennyi és hasonló eszköz megy a P4- en is. Próbáltam pár ajánlást a netről, a Himem, EMM386 paraméterezésre és az EMSMagic programot, eddig nem sikerült, meditálok rajta

(#68440) Fred23 válasza DarthSun (#68438) üzenetére


Fred23
nagyúr

FX 5700, majd lövök róla tán egy videót is, ha megint gépben lesz, mert nagyon szépen világít a kijelzője.

(#68441) DarthSun válasza Fred23 (#68440) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az FX sorozatból az 5700- as rendelkezik sztem a legjobb ár/teljesítmény mutatóval.

(#68442) Kadi Laci válasza Fred23 (#68437) üzenetére


Kadi Laci
tag

Szép kis kártya!

Üdv: Laci

(#68443) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Üdv!

Nemrég írtam hogy 386-os gépet szeetnék összerakni. Szépen lassan gyűlnek is hozzá az alkatrészek.
Kaptam egy ajánlatot 4MB SIMM RAM-ra. 3000Ft/db. Ez szerintetek reális ár?
Én egy picit felhúztam a szemöldököm.

Tudom, tudom egy 386-os gépbe még a 8MB RAM is sok, de úgy vagyok vele hogy baja nem lesz tőle ha több van benne. :)

Más: Én keresek rosszul, vagy itthon nem forgalmaz senki DOM-ot IDE felületre? Csak külföldi oldalakon láttam. Ennyire ritkaság lenne itthon?

(#68444) envagyok válasza Hosssszu (#68443) üzenetére


envagyok
veterán

Ha nem kell, szólj, én megveszem.
Ezer éve keresek 4 MB vagy nagyobb SIMM ramot :R

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68445) Hosssszu válasza envagyok (#68444) üzenetére


Hosssszu
őstag

Örülök hogy passzívan tudok segíteni. :R
Privátban átküldöm az elérhetőségét.

(#68446) laskr99


laskr99
addikt

Pentium 4 willamette:

Van valakinek elfekvőben ingyen elvihető?
:))

(#68447) Kadi Laci válasza laskr99 (#68446) üzenetére


Kadi Laci
tag

Van pár hiányos lábú processzor, megnézem milyenek. Vga kártyáról csak a Gpu kell? Mintha kerestél volna olyat is.

Üdv: Laci

(#68448) laskr99 válasza Kadi Laci (#68447) üzenetére


laskr99
addikt

Igen, többi számomra mindig megy újrahasznosítós kukába.

(#68449) nakos1212 válasza arn (#68416) üzenetére


nakos1212
senior tag

a vortex 2 elég jól emulálja az sb prot, és a general midinek ott van ezen a hullámtábla csatlakozón, jó kis drivere van ami nem foglal sokat, tökéletes pci-os kártya dos alá, ha nincs a lapon isa csatlakozó.

(#68450) laskr99


laskr99
addikt

Félve nekiálltam a pici megmaradt alumínium részt leszedni, mert van hogy a mag befoltosodik a savtól. Jelentem, sikeres lett a művelet :))

P4 Willamette teljes pompa:

Jelenleg nagyobb felbontást nem tudok, próbálok valahogy macro cuccot szerezni, kamerával messze tudok csak fókusz találni, teló meg csak 8mpx.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.