Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67751) DarthSun válasza arn (#67750) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak a konnektorból felvett teljesítményt tudom mérni, speciális eszközeim nincsenek, sima Wattmérő, mások is avval mérik a konfigokat. Komolyabb laborban lehet vannak spécibb lehetőségek. Alapon, desktop/video legkisebb órajel/ CPU energiatakarékoson fogyasztás >> minden teljesítménycentrikusra+3DMark(ok). Nagyon nagyot ugrott, még akkor is ha figyelembe veszem a táp hatásfokát. Jeleztem a fogyasztást, kalkuláltam egy értéket (ami nem feltétlenül pontos, ezt jeleztem is), viszont az általam saccoltat Alpi még megtoldotta, gondolom ő is kalkulálgatta. Bár nem annyira az a lényeg hogy most 305 vagy 340W a fogyasztás, nekem annyi támpontot adott, hogy 600W- os táppal inkább ne..., mondjuk erre a jól hallható ventibelassulás is már gyanút adott.

Majd megismétlem, hogy felidézzem a részleteket, úgyis csak félkész blog van a gépről. Most más projektek futnak.

(#67752) Alpi. válasza DarthSun (#67743) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaja, Phenom II elég kemény szívogat ! Valahogy nem is gondolnád róla, olyan "könnyedebben" működik, nem is melegszik igazán vadul, stb., de kimérve, olyan szemforgatós értékek jönnek ki ! :)
Az meg, hogy az 580-as képes elérni a 300W-os határt, az is biztos ! (leagalábbis nagyon-nagyon közel hozzá). Egy kicsit magasabb órajeles, "oc"-sabb típus említésre méltó pluszt tud az átlag, refekhez képest.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#67753) hcl válasza DarthSun (#67751) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elég macerás lenne, hogy minden tápvezetékre tegyél egy VA metert, illetve a PCI/AGP/PCIE tápvonalakra is a lapon :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#67754) KROK640 válasza DarthSun (#67748) üzenetére


KROK640
veterán

Hát igen, ez elég jól bírja a húzást (azért választottam ki magamnak), ami nagyban hozzájárult szolgálati idejének a meghosszabdásához. 2006 őszétől 2009 november elejéig már ilyen állat frekin szolgált, 2007 tavaszán kapott egy NVidia 7300GT-t, (meg itt már asszem 1GB RAM volt benne) és onnantól féle két féle játék volt :
1. Amelyik elindult, és full grafikán is röccenésmentesen futott
2. Amelyik el sem indult (SSE2 vagy valami videókártya feature hiánya miatt), de ezek inkább 2009-ben szaporodtak meg

Egyébként a felhúzás után (korábban "csak" 2166MHZ-en ment napira) vettem azt észre, hogy mennyire, de mennyire bottleneck már a GeF3-as. Igazán persze akkor tűnt fel, amikor a 7300GT jött bele. A legeslegvégén (2009 nyara, ősze) már 2GB RAMmal szolgált, de már úgyis látszott, hogy kezd eljárni felette az idő. Addigra erősen teret hódítottak a két magos procik, a Core 2 Duok érezhetően jobbak voltak, szóval akkor eljött a váltás pillanata számomra egy 4 magos Phenom képében (ha már lúd legyen kövér).

Amin nekem képet sem adott, az bármilyen FSB 10× szorzóval. Furcsa volt ez, de még 10×100-on se jött be vagy 10×133-on (alap ugye 11×133) de mondjuk simán bejött 9.5-ös vagy 10.5-ös szorzókkal már.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67755) DarthSun válasza hcl (#67753) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szakértőbb ember biztosan meg tudná oldani, de lehet inkább helyette inna egy sört :DDD

(#67756) DarthSun válasza KROK640 (#67754) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az nekem is feltűnt hogy vannak életképtelen szorzók. Valamikor előveszem, úgyis hűtő és ramcsere lesz a végleges felálláshoz.

(#67757) hcl válasza DarthSun (#67755) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A prototípusokat is mérik ;) De brutál macera lenne otthon összerakni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#67758) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Feltettem a PCI 486- ra egy próba Win98- at. Az előző pakk PCI hangkártyáinak kipróbálásához. Hát...a 98 nem Socket3- ra való. Működik de tetű lassú. SB0100 kipróbálva, működik, hangzásban hozza a formáját.

Megnézem DOS7.10 alatt is, 6.22 alatt nem akart menni...kiderül.

Desktop retro Aidával+Matrox- al

Vintage CPUz ablakok, teszteléssel, az AMD5x86/160- hoz hasonlítottam, mint várható volt, a PODP@100 integer teljesítménye alacsonyabb, de FPU- ban rendesen elhúz

(#67759) nakos1212 válasza DarthSun (#67758) üzenetére


nakos1212
senior tag

98lite //xxcopy9x eszközökkel jelentősen helyre lehet pofozni.

(#67760) DarthSun válasza nakos1212 (#67759) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egyiket sem használtam. Ezeket utólag fel lehet tenni vagy a telepítést velük kell kezdeni ? Funkcionalitást mennyire nyírbálják meg ?

(#67761) nakos1212 válasza DarthSun (#67760) üzenetére


nakos1212
senior tag

98lite-ot telepítés előtt és után is lehet, nem nyírbál meg semmit csak opcionálissá tesz egy csomó funkciót, meg van egy módja amivel a 98-as explorer.exe-t amibe bele van az internet explorer integrálva kicseréli a 95-ösből arra a verzióra amiben még nincs, ez nagyon sok teljesítményt ad vissza. xxcopy-t telepítés után, driver install előtt érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

(#67762) hcl válasza DarthSun (#67758) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Arra 95 való max, de 8+ MB RAM ajánlott :) Nekem volt 33MHz- esen 95 4 meg 5MB RAM-mal, hát nem volt jó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#67763) nakos1212 válasza hcl (#67762) üzenetére


nakos1212
senior tag

másodkézből (apám rendszergazda volt a 90-es években), meg tudom erősíteni amit mondasz, a suliban csupa 486 volt kevés rammal, a 98 csak a 98lite-al futott normálisan.

(#67764) DarthSun válasza hcl (#67762) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

32MB RAM van benne, avval még eldöcög (többet nem tettem, mert az alaplapi 256K kess ennyit lát be max). A Live és az SB128 pedig igényli a 98- at (legalábbis a DOSdrivers láncolással). Kipróbálgatom a kártyákat (még 5 db SB128 jön), aztán meglátom. Lehet megvizslatom a Lite- ot, ha bejön akkor DOS 6.22, Win3.11 és Win98 lesz, ha nem akkor csak az első kettő. 95- öt nem akarok, az első kiadás fapados, az OSR2- nek meg vannak érdekességei.

(#67765) nakos1212 válasza DarthSun (#67764) üzenetére


nakos1212
senior tag

a win95-re is felmegy az sb live vxd drivere.

(#67766) hcl válasza DarthSun (#67764) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Óóó, az szép már egy 486-ban. Erőgép :)

A 95 mondjuk tényleg elég púpos, de egy jobb 98 azért kér 64MB-ot :S De mondjuk az érthető, ha a kártyákhoz inkább 98.

Mutogatni való hater díszpinty

(#67767) arn


arn
félisten

melyikek azok a jatekok, amiben egy k6-2/3 3dnowal hasonlo szintet hoz, mint a p2/p3? a q2on kivul... mert amilyen jol szakit dos alatt (alu + nem p2es fpu kodnal), annyira gyaszos win alatt az egesz.

az elso k6-2 333 kortarsa a p2 400 majd 2x akkora fpseket tud v2vel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67768) DarthSun válasza hcl (#67766) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

98- hoz a P4@4GHz a legjobb 1GB tuningrammal ;] :DDD - [link]

(#67765) nakos1212 : meglátom, lehet hogy aztán az lesz...

(#67767) arn : K6-III+@617MHz+R9800Pro- val jól megy a többi is. Tesztben mindenesetre a P-II/450- et kicsit meghaladja, bár nyilván a BX problémamentesebb. A Coppert meg semmiképpen nem közelíti meg.

(#67769) hcl válasza DarthSun (#67768) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én az AthlonXP-men 2002-ben kipróbáltam, de asz'szem fagyott, meg különben sem akartam már szívni vele :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#67770) arn válasza DarthSun (#67768) üzenetére


arn
félisten

k6 amit irsz, az kb 2000 masodik feleben volt elerheto, amit en, az meg 98 elso feleben :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67771) DarthSun válasza hcl (#67769) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Valszeg 512MB- nál több RAM volt benne, amiatt fagyott. 512 felett kell a Loew driver.

(#67770) arn : persze, bocs, az időrendhez Te ragaszkodsz, úgy viszont nehéz lesz a PII- höz hasonló futás, a 400-500 körüli K6-2- ők is lassabbak, sőt a sima 450- es K6-III is.

(#67772) hcl válasza DarthSun (#67771) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

256MB volt, azzal szenvedtem vagy 2008-ig :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#67773) DarthSun válasza hcl (#67772) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

256- al simán megy, nem szabad fagynia, valami más okozhatta akkor.

(#67774) hcl válasza DarthSun (#67773) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja. De igazából annyira nem hiányzott :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#67775) arn válasza DarthSun (#67771) üzenetére


arn
félisten

persze, amugy mi alapjan hasonlitom vmihez? 2000ben mar az athlon meg a p3 volt a merce, nem a 450es p2.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67776) tornas válasza hcl (#67757) üzenetére


tornas
őstag

Nem olyan bonyolult megmérni az áramokat... Csak egy Trms képes DC lakatfogó kell hozzá. Én Voltcraft VC-330-at használok, hozzá egy vagy több Maxwell MX-25304 multimétert is.

És nem szálanként kell mérni, hanem csoportonként a különböző feszek kábeleit. Ha nagyon pontosan akarnánk mérni, akkor pl kellenek söntök és szkópok... az már macerás és drága lenne

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#67777) DarthSun válasza arn (#67775) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az Athlont és a P-III- ast nem éri el a K6-III+ sem. Az SS7 idejének kitolása inkább a kispénzűeket vonzotta, nem kellett lapot cserélni hozzá.

(#67778) hcl válasza tornas (#67776) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És tényleg :)

@DarthSun : Nem az volt, hogy nem készültek el időben a P2 versenytársával, és ez volt az áthidaló megoldás? :)
(Volt egy 350AFR-em meg egy 550-es is :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#67779) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lepróbáltam pár hangkártyát a 486PCI- ben, 5db SB128, 1db SB0220. Az előzőleg lepróbált SB0100- al együtt 7db működő kártyát könyveltem be a raktárba. Ma pakkot bontok, abban is van egy SB0100, + még van egy teszteletlen Audigy2ZS, de annak a drivere már nem biztos hogy felmegy a Socket3- ra. Ha minden jól megy 9- re emelkedik a tartalék/felhasználható PCI hangkeltők száma.

(#67780) DarthSun válasza hcl (#67778) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az AMD szempontjából minden bizonnyal közrejátszott a technológiai késés. A felhasználó oldalit írtam, a P-III elég drága volt. Valamint mások is kihasználták ezt, Cyrix, IDT, IBM, NexGen, Rise, WinChip, stb. Az Intel a P1- től már zárt licenszre váltott, nem szabadott klónozgatni, másolgatni mint azt előtte tették. Pozitív eredménye hogy S7/SS7- be készült a legtöbbféle proci.

(#67781) arn válasza DarthSun (#67780) üzenetére


arn
félisten

Oszinten? A k6 helyett mindig volt jobb alternativa... mmx, celeron, duron, etc azert van belole keves, mert kevesen vettek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67782) hcl válasza arn (#67781) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amikor a K6 kijött, akkor Duron még nem volt. P2 Celeron is drágább volt, nem hogy a P2, a P1 MMX meg gyengébb (meg a K6 elment P1 alaplapban, ami megint csak nem volt rossz pénzügyileg).

@DarthSun : Ja, user oldalról persze, abszolút király volt ár-érték arányban.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#67783) arn válasza hcl (#67782) üzenetére


arn
félisten

Idorendben irtam... 97-98 mmx, celeron 98-99, duron 2000. Mindegyik jobb valasztas volt a maga idejeben, plane tuningolva. Talan 98 kozepetol 98 vegeig tuningolatlanul.

Super socket 7hez ugyanugy masik lap kellett.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67784) DarthSun válasza arn (#67781) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem bejön a K6 sorozat. Már a K5 is egy technikai remekmű, úgy értve hogy az akkori helyzetben önálló procit tudtak alkotni. A nehéz korszakon átsegítette az AMD- t. Ha becsődöl akkor ma nem lenne Ryzen, az Intel monopolhelyzetben lenne, annyit kérne a procikért amennyit akar. K6-III pedig a topik névadója, meg amúgyis zseniális proci. MMX, Celeron, Duron akkoriban nem vonzott, utóbbiakhoz meg lapot is kellett volna cserélni...akkor éppen házépítés mellett. Celeron, Duron most sem nagy szám, a Copper, Athlon az igazi, azok már harapnak rendesen.

(#67785) arn válasza DarthSun (#67784) üzenetére


arn
félisten

Ne tulozzunk, mindegyik gyengebb volt, mint a kortars intel. Az athlon volt az elso utokepes procijuk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67786) DarthSun válasza hcl (#67782) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

+1, jól megfogalmaztad amit még én is gondolok :)

(#67783) arn : időrend akkoriban főleg nem volt, építkezés, család mellett örültem hogy K6- ra is tellett. Manapság retróként már megtehetem(ném) én is hogy időrendet tartsak, bár én nem ragaszkodom annyira hozzá, mint Te.

(#67787) DarthSun válasza arn (#67785) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A K6 pld azért erősebb volt mint az MMX - magasabb órajel. De mint fentebb is írtam, nálam nem számított, lényeg hogy volt olcsó alternatíva.

(#67788) hcl válasza arn (#67785) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt senki nem mondta, de nem is azért volt jó, hanem mert ezt meg tudtad venni, az Intelt meg nem. :D (A Celeron azért jött létre, mert a P2 túl drága volt, csak ugye az első Cerkákból meg kimaradt a cache, azt állva hagyta a K6 is, meg a P1 MMX is... )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#67789) nakos1212 válasza DarthSun (#67784) üzenetére


nakos1212
senior tag

Az amerikai torvenyek miatt ha megszunnek az intel versenytarsai, fel kell darabolni a ceget szoval az intelnek erdeke hogy legyen egy sokkal gyengebb es takareklangon tartott ellenlabasa. Az mas kerdes hogy a ryzen 1000 ota netto baromsag intel processzort venni.

(#67790) DarthSun válasza nakos1212 (#67789) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

O..o, ezt nem is tudtam így konkrétan, futólag hallottam hogy van valami kartell ellenes törvény, részleteiben nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#67791) arn válasza DarthSun (#67787) üzenetére


arn
félisten

nah de epp ez az... hogy socket7es lapban a 333as k6-2 dragabb volt, mint egy 233as mmx, kozben meg sok helyen alig jobb (fpu miatt), integerben gyorsabb, de akkor annak mar sok haszna nem volt (ala 6x86). a k6-2ot nem tuningoltad, az mmx meg elment 250-300mhz kozott vhol (a 166-200as peldanyok is). es ezek mar idoben eltolt dbok, kb a k6 orajelben a ugyanazt tudta, mint a hasonlo koru budgetebb intel. ez volt kb 98 elso feleig. [link]

tuning nelkul egyedul a cache nelkuli celeron idoszakban volt versenykepes az also kategoriaban. tuningolva mar ott is kerdeses. szamomra ez az egyetlen idoszak, ahol a k6 erdekes alternatilva, mert nem tuningolok, es meg egy bx konfig nem kell.

98 vegetol a c300a + abit bx alig volt dragabb, mint egy k6-2 + normalisabb ss7 lap. tuningolva meg teljesen mas szintet kepviselt. aki egyszer bevasarolt egy bxbe, az utana meg is tartotta meg egyket evet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67792) hcl válasza arn (#67791) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"k6-2ot nem tuningoltad,"
Wow, akkor én mit csináltam? :D Meg K6-2-ből volt 500MHz-es is...

"98 vegetol a c300a + abit bx alig volt dragabb, mint egy k6-2 + normalisabb ss7 lap. "
Ja, csak S7 lapod már volt egy, mert abban volt a P1-esed - vagy kidobtad, és vettél BX-et, vagy vettél bele egy K6-ot... És akkoriban nem volt jólét.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#67793) petakpa1 válasza hcl (#67792) üzenetére


petakpa1
őstag

Pontosan így történt. Asus TX97-E lapomban P1-200 MMX-et cseréltem K6-2/450-re,amit sikerült 500 MHz-en hajtani. Ez volt 99-ben asszem. Akkor ennek is örültem, mert legalább tudtam azokkal a játékokkal játszani, amikkel haverok játszottak Celeronon meg P2-őn: UT és Q3Arena. Igaz kellett még hozzá egy Voodoo2, mert ez volt csak az elérhető árú PCI csatolós vga.
Ha nincs K6-2/3 széria akkor egészen 2002-ig nem tudtamvolna játszani, mert komplett gépcserére nem tellett. Szóval nagyon jó kis budget CPU volt ez akkoriban.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#67794) DarthSun válasza arn (#67791) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az árakra nem tudnék visszaemlékezni, gondolom a 333- as azért nem volt egy olcsóság a megjelenéskor. Valamelyik magazinban, talán épp a Chip- ben rémlik hogy olvastam a tesztet. A 300- ast szponzortól kapták kölcsön, a 333- as meg a "szerkesztő féltve őrzött darabja" nevet kapta. Elég jó eredményeket hoztak ki. Nézem a táblázatodat, alapórajelen Nálad is gyorsabb a 233 Intelnél. Meg a K6-2 is elviselt némi tuningot. Há' nemtom, időrend+teljesítmény, lényegében Neked kell eldöntened hogy milyen kombinációt szeretnél. Persze, ha későbbi időpontot választasz akkor a P-III földbe tapossa (de az azért nagyon drága volt akkor). A Katmai- ra nem emlékszem, de a magasabb órajelű Copperek aranyáron mentek. Nézem a Time táblázatodat, a Katmai 99- es, pont azt teszek fel, lásd lejjebb.

+ALL : pakolás jól elvitte az időt, sokminden kint volt, kis rendszert kellet belevinnem, ESD zacsi+dobozolás, a titáni hangkártya-kollekciónak is dobozt nyitottam. Feltettem a próbapadra a tartalék BE6- ot, 533- as Katmai- val (nagy pakk bontásba kezdek, tápok, vinyók, videokártyák jöttek + a már említett SB0100). Legalább ellenőrzöm hogy működik-e még a lap, valamint a régebbi ATX tápok (-5V) kipróbálására is jó lesz. Közben kíváncsi leszek milyen lesz a teljesítménye a tuningolt K6-III+ ellen, tehát részben a tárgyalt K6 - Intel témát is fedi, bár nem a 98- as évet, inkább ha jól nézem 99-2000 környéke :U .

(#67795) DarthSun válasza DarthSun (#67794) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Huh, még a CD-DVD lemezeket is összerendeztem, nem volt egyszerű, a driver-install lemezek összevissza hengerekben + a 486 teszt alatt is kiírtam 2DVD+4CD- t :B , de már minden kéznél az új projekthez. Közben már valami kalóriát is kell bevinnem, aztán fotózás...

(#67796) gban válasza DarthSun (#67794) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hogy te mindig milyen jó cuccokat kapsz...
Fogadjunk még dobozos agp videokártyát is sikerül néha beszerezni.

Postázást nem vállalok.

(#67797) DarthSun válasza gban (#67796) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Persze, mert van egy kolléga aki rámtukmálja :DD , mivel tudja hogy nem tudok ellenállni a kísértésnek :DDD .
Ráadásul még be is spoilerezi a ritka darabot...
Viccet félretéve akkor tőlem is spoiler, gban az elkövető...és megint baráti áron.

(#67798) gban válasza DarthSun (#67797) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez pont nem spoiler, ettől csak mindenki kíváncsi lesz hogy mi lehet az :DDD

Postázást nem vállalok.

(#67799) zoltanz válasza hcl (#67792) üzenetére


zoltanz
nagyúr

""k6-2ot nem tuningoltad,"
Wow, akkor én mit csináltam?"

Ne magadból indulj ki, bátor voltál, meg vastag. Akkoriban az átlag user örült ha gépe volt, és volt rajta OS.
Én is örültem mint majom a farkának, hogy valami stabil, nem hogy piszkáljam is. Féltettük is, főleg ha valami márkásabb cuccod volt nem Acorp, Tomato és társai.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67800) arn válasza hcl (#67792) üzenetére


arn
félisten

az elso k6-2ket te nem huztad sehova... nem veletlenul jottek 95os fsbvel 100 helyett. 98 ev kozeperol beszelunk. es a nagy joletben akkor k6-2ot vettel, egyaltalan nem okozott problemat a lap lecserelese, mert egy 370 dollaros procirol van szo. csak a celeron a nyomta le az arat osszel, mert nem vette volna senki - 150 dollaron jott, 1.5x tuningolhatossaggal.

az 500ast meg 99 oszre lehetett kapni, addigra az amdnel az athlonon volt a hangsuly. az arak mindig kor fuggvenye, anelkul beszelni sem erdemes rola, mert ami jonak szamitott megjeleneskor, lehet egyaltalan nem volt az fel ev mulva.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.