Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68351) Madara-san válasza Madara-san (#68317) üzenetére


Madara-san
tag

Hát sajnos a PS/2 bekötése úgy nézem jó lesz - innen ellenőrizve. Azt furcsállom csak, hogy BIOS-ban miért nincs opció az engedélyezésére... vagy ha nem menne akkor áramot se kéne adnia?

Serial portot még megpróbálom átkötni, az egér egyébként más gépen működik.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#68352) Spec


Spec
őstag

Sziasztok!
Egy általános kérdésem lenne a topik látogatóihoz, mint retro hardveres témában rutinos csapathoz.
Van egy pár régi holmim (15+ éves dolgok), komplett gépek, alaplapok, VGA kártyák, stb., amiket már hosszú évek óta nem használtam, be se kapcsoltam őket. Elfekvőben voltak a kamrában, padláson.
Szeretném őket kicsit kiszelektálni, "feléleszteni", megnézni, hogy mi jó még, mi nem. Mennyire kell számítsak szerintetek arra, hogy mondjuk ami még jó állapotban volt eltéve, az most az első bekapcsolás után, egy szolid füst kíséretében eltávozik a túlvilágra? Mennyire jellemző, hogy a hosszú állás alatt elöregszenek az alkatrészek, tranzisztorok, kondenzátorok, és az első áram alá helyezésnél meg is adják magukat?
Tehetek-e bármilyen óvintézkedést, hogy az ebből fakadó elhalálozásokat minimalizáljam? Vannak-e erre tippek trükkök esetleg?
Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#68353) gban válasza Madara-san (#68351) üzenetére


gban
Közösségépítő

Jajj...
Pont ezt írtam, a PS2 bekötése AT lapok esetében teljesen egyedi, minden lapnál más lehet.
Te egy SOYO lap bekötési rajza alapján ellenőrizted az Acorp lapon történt bekötést.
Lehet hogy helyes de nem biztos.
Itt a manual a te lapodhoz, ez alapján ellenőrizd le hogy helyes-e a bekötés.

Még ami eszembe jutott, nem mindegy hogy honnan nézed a csatit - a rajzon vajon elölről vagy hátulról van a kerek csati? Nem lehet hogy tükrözve nézted és kötötted be?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#68354) Kadi Laci válasza Spec (#68352) üzenetére


Kadi Laci
tag

Szia !
A régóta nem indított gépeknél bekapcsolás előtt érdemes az alkatrészeket portalanítani, ellenőrizni, hogy rágcsálók nem kóstoltak bele a kábelekbe, végezték dolgukat az alkatrészeken :) Az alkatrészeket megmozgatni a biztosabb kontakt végett, az elektrolit kondenzátorokat megnézni nem púposak, kihasadtak vagy a talpuknál kifolytak. A tápegységet mindenképp ellenőrizd (itt nagyobb feszültség van ezt célszerű szakemberrel átnézetni!) mert ez tud a legtöbb kárt tenni.A gombelem kifolyása kikezdheti az alaplapokat, itt bezöldülési nyom lehet, vagy fehér kristály szerű só.
A hűtés állapotát, ventilátorokat bordákat.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laci

(#68355) Spec válasza Kadi Laci (#68354) üzenetére


Spec
őstag

Köszi szépen!
A tápot a szemrevételezésen kívül hogy érdemes lecsekkolni? Rá lehet mérni multiméterrel itt, ott, és ha jók a feszültség értékek, akkor mehet a buli? Vagy van erre valami céleszköz esetleg?
Ha látok pár kicsit púpos, de még határesetnek tűnő kondit azt még meg lehet próbálni feléleszteni, vagy az már kuka kategória?
Kondenzátoroknál láttam párat, ami ugyan nem púpos, de el vannak hajolva gondolom tárolás, pakolászás alatt megnyomódtak. Ez mekkora probléma, ha elfeküdtek a kondik? Próbáljam visszahajlítani őket, vagy inkább ne piszkáljam?

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#68356) gban válasza Spec (#68355) üzenetére


gban
Közösségépítő

Enyhén púpos (de látszólag normál állapotú de belül totál kiszáradt kondi is) okozhat mindenféle problémát, instabilitást, nem indulást, stb.
Feküdt kondit szintén jobb ha cseréled.
Tápra elvileg jó a multiméteres ellenőrzés, atx esetén rövidre zárod a zöldet a mellette levő feketével, majd ha nem verte le a biztosítékot, már mérheted is.
Bizti leverés áram alá helyezéskor is előfordulhat, sőt, főként akkor, amikor bedugod a 220-as kábelt.
Ezért először a tápba dugd, utána a konnektorba, vagy használj kapcsolós hosszabbítót.
Javasolt terhelés alatt mérni, vagyis rákötsz pl. pár félhalott hdd-t.

De próba előtt én minden hozzám kerülő tápot szétszedek, portalanítok, és megnézem, van-e benne púpos kondi.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#68357) Kadi Laci válasza Kadi Laci (#68354) üzenetére


Kadi Laci
tag

Tápegység vizuális ellenőrzését követően lehet indítási tesztet csinálni, leterhelve egy hibás de felpörgő vagy kisebb értékű Hdd-vel. At-s táp simán kapcsolóval indítható Atx-nek van egy kapcsoló szál amit egy fekete szállal össze köthetsz így indul (általában zöld színű ).Multiméterrel érdemes ellenőrizni.Az elhajlott kondi nem életbiztosítás szvsz cserélni érdemes, főleg ha teljesen elfeküdt, de így még menthető.

Üdv: Laci

(#68358) Spec


Spec
őstag

Egy hülye kérdés, előre is bocs :)
Ahogy látom a tápegység kritikus ez esetben. Nem egyszerűbb ha egy biztosan jó állapotú, tutira működő, sőt akár új tápot nézek és ezzel tesztelek végig mindent?
Van esetleg valami átalakító, amivel ATX-es tápot (mert ilyenem van több is, ami tuti jó) rá tudok dugni AT lapra?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#68359) envagyok válasza Spec (#68358) üzenetére


envagyok
veterán

Nálam már robbant hatalmasat több táp is.
De videókártya is volt, ami tüzijátékosat játszott, sőt szemem láttára elkezdett görbülni bekapcsolás után a nyák, stb.
Füstjelek is előjönnek.
Szóval ahogy bejáratós motoron is kezed mindig a kuplungon, itt az áramtalanító gombon legyen.
Ja és persze olyan konfiggal próbálj mindent, amit nem sajnálsz :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68360) Kadi Laci válasza envagyok (#68359) üzenetére


Kadi Laci
tag

Minden füsttel megy, ha kijön a füst ott gond van :DDD

Üdv: Laci

(#68361) KROK640 válasza Frawly (#68284) üzenetére


KROK640
veterán

Elhiszem, hogy nagyon népszerűek, de rohadt nehéz megmondanom, hogy mennyi is az annyi ha a végéről van szó :D

A Tbred idejében az a kevés cache azért nem volt annyira kevés

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68362) KROK640 válasza balux33 (#68283) üzenetére


KROK640
veterán

Teljes Sorozatszám után ugyan okosabb is lehetnék, de ez így eléggé CPU gyanús.
A 3200-asnál fura, mert az asszem gyárilag is 200-as FSBvel jön már

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68363) KROK640 válasza Alpi. (#68301) üzenetére


KROK640
veterán

WOW, 2646MHZ-en Barton.
Na tessék Dartsun, addig is míg az enyém elkészül, itt egy 2,6 Athlon XP :D (igaz nem Tbred B)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68364) KROK640 válasza FF23 (#68302) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem napira ment 1.85-el, de annak idején mikor nagyon állatok voltunk, akkor nagyon komoly hűtéssel (LN2) 2.2V-ot is toltunk.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68365) FF23 válasza Alpi. (#68350) üzenetére


FF23
senior tag

Igen, láttam az 1T/2T biosokat, gondolom a 2T a magasabb FSB miatt kellhet...Ez meg engem nem fenyeget. Köszi :R

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68366) KROK640 válasza alvaro (#68318) üzenetére


KROK640
veterán

Az assumptionből.

Alpi : "Ezeket az órajeleket, hogy érted, mint max ? Alapfeszen ?"
Ha csak nem írok eltérő esetről, akkor 1.65-1.75V között értendő. Pontosabbat azért nem tudok mondani, mert az alaplapok között eltérés lehet, ami az egyikben 1.65 az lehet h a másikban csak 1.75-ön adja.
A "vége" pedig mindig (max 1.85) mellett értendő

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68367) DarthSun válasza FF23 (#68346) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép eredmények, aktív volt minden komponens ?

Amiatt tartok többféle CPUz- t, van amelyik tényleg fagy :K , ilyen korú gép+XP esetén. Itt konkrétan az 1.58- as fut rendesen, a bugzás részleges, a proc name ok, a specificationnál az Unkown jelen van, megszoktam, nincs jelentősége, ha egyébként műkszik rendesen. A CPU feszt pedig érdekes módon van amikor kiírja, van hogy nem :DDD . Az nForce drivert nem is néztem most, azt még a gép összeszerelésekor tettem fel, most nem kapcsoltam be, de asszem ez van rajta :
This nForce Win2K/XP driver package contains the below components:
Audio driver 3.62 (WHQL)
Ethernet driver 3.46 (WHQL)
GART driver 3.34 (WHQL)
SMBus driver 3.38 (WHQL)
IDE driver (In-the-box) 3.43 (WHQL)
Installer 3.65

A sideband a CPUz- ben disabled, a RivaTuner meg aktívra jelzi, nemtom melyik a valós :U . A 12V- ot az Aida magasra jelzi, ez multival mérve 12.4. Készítettem a 4GHz- es állapotról egy HWMonitor képmentést is, azon ezek láthatók, valamint az is hogy itt éppen kiírta a CPUz a procifeszt.

(#68363) KROK640 : az nem kérdés hogy vízhűtéssel megy annyit, főleg ha Alpi tuningolja. Ha visszanézed a leírt kritériumaimat, szerepel benne hogy léghűtés, tökmindegy milyen, csak az legyen, Te is azt írtad hogy léghűtéssel használtad.

(#68368) KROK640 válasza DarthSun (#68367) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, én léghűtéssel használtam 2.66GHZ-en. Méghozzá éveken át. (tulajdonképp 2006 szeptemberétől 2009 novemberéig)

Egyébként közben megnéztem a harmadik winyót is, a gép fel sem ismeri (mármint a nagy asztali sem) pedig ebben reménykedtem, hogy majd menni fog. Szóval akkor ott tartok, hogy HDD sincsen. Kezd bonyolódni a helyzet, mert egyelőre kajak úgy érzem még visszafelé haladok a projecttel.
Pedig ma ismét bennem volt a lelkesedés eléggé.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68369) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.

Van valami bevált módszeretek arra, hogy meglévő WinXP partíció (első a sorban, elsődleges, aktív partíció, ntfs) mellé létrehozott újabb partícióra (második a sorban, elsődleges, fat32) hogyan lehetne Win98-at tenni úgy, hogy amikor indul az XP, akkor lehessen a Win98-at választani?

Fontos, hogy az XP legyen előbb telepítve.

(#68370) DarthSun válasza KROK640 (#68368) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A lelkesedés is változó lehet néha. Tegnap már este tesztelni akartam, aztán leültem mint az iszap, filmeztem, böngésztem, stb. Csak az éjszaka közepén vonszoltam át magam a próbapadig, mondjuk az is igaz hogy én akkor vagyok a legéberebb.

(#68371) DarthSun válasza #68216320 (#68369) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak a Win98- at előre véve veszi fel mindegyiket a bootmanagerbe, de asszem hogy utólag is lehet ezt piszkálni. Gondolom az a probléma, ha a 98 van először telepítve, akkor FAT32 marad a disken, nincs mód NTFS- re. Második HDD- re tettem Win98- at most a Barton konfignál is, aztán biosban váltogatom hogy melyikről bootoljon. Nem mindenkinek megfelelő ez, a precízebbek tesznek az 1. vinyóra egy független bootmanagert.

(#68372) gban válasza DarthSun (#68371) üzenetére


gban
Közösségépítő

Minden megoldható.
Itt pl. úgy csinálnám, hogy először csinálnék egy partíciót az xp-nek, de a hdd elején kihagyva annyi partícionálatlan területet amennyit a 98-nak szánok.
XP fel, Fat32 a lemez elejére és már mehet is a 98.
Boot managert pedig mindig MRBooter-t használtam (igaz, utoljára több mint 10 éve).
Ennél az is beállítható hogy az adott partícióról bootolva a másik partíció rejtett legyen pl.

Postázást nem vállalok.

(#68373) Alpi. válasza FF23 (#68365) üzenetére


Alpi.
addikt

Cpu-z elkezd tölteni és közben megfagy az egész rendszer ? S462 Nforce2 ?
Tudom reprodukálni akárhányszor. Ismerős.. konkrétan az őrületbe kergetett egyszer. Hwbotra kellett volna egy eredmény és képtelen voltam cpuz ablakot produkálni. Aztán félig véletlenül rátaláltam, mi okozta....
1T / 2T : alapbol cr2 -vel megy. Minden gyári bios sztem, ez biztosan megy minden rammal, stb. Viszont !! Nekem eddig soha nem volt gondja 1T bios-szal sem ramokkal, sem fsbnél nem láttam igazán visszaesést. A teljesítmény cserébe sokkal jobb. Itt rengeteget tud hozni esetenként.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68374) Alpi. válasza DarthSun (#68367) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem sok pluszt tudok hozzáadni. (Sajna)
Megy, az jó, ha nem akar, én hiába akarom.
99%-a az, hogy össze kell vadászni a jó komponenseket. Megtalálni azt a procit, ami átlag feletti, stb. Alkalmas lap, esetleg valami jó kis ramocska, stb. Innen már csak elb@cni lehet. :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68375) DarthSun válasza gban (#68372) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ilyen esetben ha elegendő területet hagysz a Win98- nak, mondjuk kb 8GB, akkor az XP kezdőszektora bőven az 1024. pálya fölé kerül. Bios onnan már nem bootol, de gondolom akkor a használt bootmanager képes rá.

(#68376) gban válasza DarthSun (#68375) üzenetére


gban
Közösségépítő

Win98-nak 8 giga? :Y
XP is elment eee PC-n 2 gigán :))

Postázást nem vállalok.

(#68377) DarthSun válasza Alpi. (#68374) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja-ja, sokféleképpen lehet variálni. Indulhattam volna magasabb szorzóval, aztán kisebb FSB emeléssel, vagy csak simán 200- on 12x- es szorzóval, valszeg alacsonyabb teljesítményt kaptam volna, de nem próbálgattam a sokféle lehetőséget, nem akartam sokáig forralni a gépet. A hardverlista meg adott, ebbe a gépbe az ADatánál jobb ramot nem találok sztem, videokártyát tudok variálni, de jó így nekem, alaplap meg adott. A gépet hagyom így. Az NF7- et átkondizom majd, aztán abban megnézegetem a többi procit, akad-e tuningos darab.

(#68378) balux33


balux33
csendes tag

Haladtam valamicskét a projektel, de elég furcsa irányba megy a dolog.
Arra jöttem rá, hogy Nvidia kártyával stabil a rendszer 220-as FSB-nál is, így megfutja a 2400MHz-et(talán többet) nálam is a Barton.
Viszont Ati kártyákkal(9800PRO, HD 1650 PRO, 9550) windows újratelepítés után is ugyanaz a helyzet mint eddig, hogy 200-as FSB-nál 3Dmark közben újraindul a gép, de 166MHz-en beton stabil ezekkel is.
Próbáltam több VGA drivert is (legújabbat és régebbieket), de mindig ugyanez a helyzet.
Most a chipset driverre gyanakodok. Használja valaki a legújabb 5.10-es drivert? Vagy ti melyiket ajánlanátok?
Csak jó lenne megoldani, mert AGP-s Nvidiából egy TI4200 szintű quadro a leggyorsabb kártyám.

(#68346) FF23 :
Nekem is ez a driver van fent és a CPU-Z nálam is pont ugyanezt produkálja.
Nem próbáltad véletlen a gépet ATI kártyával? Nálad nem voltak problémák?

(#68379) DarthSun válasza gban (#68376) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Há' nekem kell annyi :B :DDD . Elég ha csak felteszek egy UT2004- et, a kiegészítői nélkül is 5.5GB !!, ezen a képmentésen láthatod is, a TC bal panelében összeszámoltattam a könyvtárak/fileok helyfoglalását. Jobboldalt fent pedig látható hogy 10GB jelenleg az össz helyfoglalás, pedig nincs még minden fent, majd lesz rá telepítve még (Win98- as P4 a gép).

De amúgy 2GB esetén is felette van, 1024/16/63 geometria esetén 504MB a kapacitás.

(#68380) Alpi. válasza balux33 (#68378) üzenetére


Alpi.
addikt

Pci/Agp frekit fixálod vagy auton van ?

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68381) Alpi. válasza DarthSun (#68377) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaja, azok nagyon jó ramok ! Örülök, hogy meg lett a helyük ! :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68382) DarthSun válasza Alpi. (#68381) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én is és sokadszorra is kössz :R , már nekem is illő lenne Neked valamit ajándékba küldenem :) .

(#68383) balux33 válasza Alpi. (#68380) üzenetére


balux33
csendes tag

Nem piszkáltam, valamelyik lapnál ez auto-t jelent, talán az MSI-nél pedig fix 66MHz-et, de kerek 200MHz FSB-nél azt gondolnám, hogy az auto beállítás is 66MHz-et eredményez nem?
Próbáltam még 4X-es módban és a fast write-ot kikapcsolva is.

(#68384) Alpi. válasza DarthSun (#68382) üzenetére


Alpi.
addikt

Én is úgy kaptam. Egy kedves "kolléga" tett egy felajánlást anno itt a topicban, pont online voltam és lecsaptam rá. 2 kit Adata volt. Időközben nekem lett még egy, úgyhogy úgy éreztem, ideje visszaadni valamit a köznek ! Ennyi. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68385) Alpi. válasza balux33 (#68383) üzenetére


Alpi.
addikt

Elvileg, de amig auton van, lehet 85 is. Simán fixáld 66-ra. Nem biztos, hogy ez a gond, de egy dolgot kilőttél legalább.
Ez amugy sokszor okoz problémákat. Auton hagyott opciókra gondolok. Amig auto, addig lehet bármi. Legtöbbször jó érték, máskor nem. Semmiképp sem szabad úgy gondolni, hogy az az alap értéket takarja. Lehet, hogy az, lehet, hogy nem. Érdemes minden dolgot kézzel megadni. Meg ha az az alap érték is. Akkor legalább tudjuk, hogy az annyi.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68386) Kadi Laci


Kadi Laci
tag

Asztali Bartonból is létezik szorzózár mentes proci nem csak mobilból ?

Üdv: Laci

(#68387) Alpi. válasza Kadi Laci (#68386) üzenetére


Alpi.
addikt

Igen. Pl. minden 2003 valahányadik hétig gyártott Barton zármentes. Tán 43, de nem tuti.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68388) Kadi Laci válasza Alpi. (#68387) üzenetére


Kadi Laci
tag

Köszönöm, akkor ilyenem is van 2.5+@2508 Abit Nf7-s v2 gyári biossal. :DD

Üdv: Laci

(#68389) #68216320 válasza gban (#68372) üzenetére


#68216320
törölt tag

Jó lenne az MRBooter, de valamiért rámásolva egy boot floppy lemezre, nem akar indulni.
EFDISK megy, de pont az MRBOOTER nem. Nem tudom mi lehet a gond.

(#68390) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy van e valakinek tapasztalata a Dreamblaster X2 kártyával? Érdemes e felrakni AWE32 kártyára vagy nem lesz sokkal szebb a general midi hangzással?

(#68391) erer1000 válasza DarthSun (#68379) üzenetére


erer1000
őstag

na most gondolj bele, nekem pár ezer pálya, sok mod, gamemode és minden egyéb community contentel együtt 300GB fölé mászott az UT2004 mappám már ;] ;]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#68392) DarthSun válasza Chris82 (#68390) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tapasztalatom nincs vele, ránéztem a leírására. 64MB memória van rajta, meg valami jó minőségű DAC- ot írogatnak. Előre feltöltött bank is van rajta, ha jól értem. A 64MB ramba már befér egész jó minőségű hangminta is. Hullámtábla használatához jó lehet, gondolom. DOS- t nem látom hogy említenének, de lehet hogy a rátöltött bank működik DOS alatt is, ezt nemtom. Win alatt is van néhány játék pld a Doom átiratai, melyek kihasználják a hullámtáblát, persze be kell lőni Winben és a játékban is (ZDoom, Zandronum). A kártya leírása.

(#68393) DarthSun válasza erer1000 (#68391) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

El tudom képzelni, elég sokminden van hozzá. Sőt már az ennél régebbi játékok is meg tudtak hízni eléggé, ha jól tele lettek pakolva a kiegészítőikkel.

(#68394) KROK640 válasza DarthSun (#68370) üzenetére


KROK640
veterán

Abban a pillanatban nagyon lelkes voltam, hogy megmutassam nektek, hogy mi az Athlon XP :P
Meg is fogom :P
A flying tygerem úgyis menni fog

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68395) DarthSun válasza KROK640 (#68394) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyszerű, várjuk türelmesen :)

(#68396) FF23 válasza DarthSun (#68367) üzenetére


FF23
senior tag

Minden a régi, csak a drájverben állítottam egy-két dolgot. Annyira nem fontos, hogy feldobjam a Rivatunert(+D3DOver...) mert azzal még többet lehet "tweakelni".

CPU-Z
Biztos voltam benne, hogy driver-probléma, nem néztem egyenként, az utolsó nforce pakkot tettem fel (5.10). Eszerint más is copik a jelenséggel ;]
A HP A64 x2 gépemen pl. XP-n az aida64 ugyanígy lefagyasztja a gépt, ha valami olyanra kattintok, ami az "Érzékelő"-vel kapcsolatos, de ha win 10-en indítom el, akkor minden rendben.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68397) FF23 válasza FF23 (#68161) üzenetére


FF23
senior tag

Más

Lehet, hogy haldoklik az IS7-E lapom?
Egy hűtőcsere és egy ötlet vezérelve szétkaptam az IC7-max3 komplett gépem, majd feltettem a tesztpadra...
És csoda történt!
Amire ez a hsz. válasz készült Asus FX 5200 VGA-n mindenféle artifact...hiba nélkül futnak az említett 3dmark tesztek. Bénázás sem lehet, mert a win XP ugyanaz. Végül is 15-17 éves alaplap, bármi lehet.

Azért használtam az IS7-E-t tesztelésre, mert azt hittem jobban veszi a magas FSB-t. Ennek a procinak 250FSB-nél vége volt benne, ugyanez IC7-max3-ban:

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68398) FF23 válasza Kadi Laci (#68388) üzenetére


FF23
senior tag

Baccki, te megvetted az Athlon XP gyártósort? :))

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68399) Alpi. válasza DarthSun (#68321) üzenetére


Alpi.
addikt

Ne legyél nyugodt egyelőre ! :B
Az ok, hogy az utolsó 100 a legnehezebb, de igazából sokkal jobban haladok, mint előre reméltem volna.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#68400) DarthSun válasza Alpi. (#68399) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Még 1071 pont kell hozzá. 9800Pro- val vagy 6600GT- vel már lehet hogy meg is lenne. 9600- al eszméletlen :R . Nyugodt vagyok, mert már előre tudtam hogy megcsinálod :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.