Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68701) KROK640 válasza Venyera7 (#68698) üzenetére


KROK640
veterán

Scool Computer 1080Z/64. Erre még emlékszem, a korai számtech órákról. Persze sosem lehetett bekapcsolni őket, és csak Neumann-t meg a többit nyomták elméletként.
Szép állapotú (envagyok : honnan veszed h púposak a kondijai? így képről nagyon is jónak tűnik)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68702) nakos1212 válasza Venyera7 (#68698) üzenetére


nakos1212
senior tag

már 18-nál tart a licit egy kvázi értéktelen leselejtezett gépért, de amikor a kimaxolt 486-osomat hirdettem ment a sírás hogy az nem ér ennyit amennyit kértem érte, ment ebayre és ott a másfélszereséért ment el, de érdekes hogy itt meg kapkodnak egy iskolai low end semmi különleges púpos kondis acorp gépért, ezeknek tucatját adtam le e-szemétbe.

(#68703) envagyok válasza nakos1212 (#68702) üzenetére


envagyok
veterán

Ott a hirdetés feladója licitálja önmagát fel.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68704) DBob válasza r0b3r (#68697) üzenetére


DBob
őstag

Nekem anno egy brand gép sem volt, csak amikor elkezdtem retro dolgokkal foglalkozni.
Akkor viszont szinte mindegyik gépem az volt, egy-két kivétellel.

Csak jó emlékeim maradtak meg velük, és egy-két háklis dolguk volt csak. Például volt olyan 486-os Compaq gépem, aminek a BIOS-át egyedi, bootfloppyval lehetett piszkálni csak.

De az összes megbízhatóan ment, gyakorlatilag hangtalanul, remek sebességgel.

Ellenben én nem felejtettem el a '90-es évek DIY PC siralmait. Az akár fél centis toleranciákat, amik miatt nem lehetett az alaplap összes csavarját behajtani, vagy amikor nem tudtál minden kártyát beletenni a gépbe, mert elhajlította az alaplapot / nem ért be a kártya vége. Vagy amikor egy VLB kártya kivágott a kezemből egy darabot, annyira szorult.

Ma ez már elképzelhetetlen, ugyebár. De 30 évvel ezelőtt, ezek megszokott dolgok voltak. Ehhez képest pedig megváltás volt a brand gépek makulátlan kidolgozása és szerelhetősége.

És ha már OptiPlex 780, épp itt van egy, ami nemsokára megy fel vakerára 1 HUF-ért, gyönyörűen kitakarítva, újra pasztázva.

(#68705) envagyok válasza DBob (#68704) üzenetére


envagyok
veterán

Látom a keresős aláírásod.
Mit meg nem adnék én is most 1998-2008 közötti pc gurukért. A poén, hogy megvolt, mert mind megvettem, de egy költözésnél mind ment a kukába.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68706) DBob válasza envagyok (#68705) üzenetére


DBob
őstag

Én anno eladtam mindet. Nagyon jó állapotúak voltak, mert ahogy mindenemre, ezekre is nagyon vigyáztam. Kb. 30-40 kg újság lehetett, teljes 576 kByte szettel például.

A lemezekkel viszont nem tudom mi lett. A CHIP CD-ket archiváltam, de nem tudom miért nem őriztem meg a PC GURU-s lemezek tartalmát. És azt se, kinek adtam oda. Se hogy mikor.

És amíg az újságokat aránylag könnyen elérheted neten, a CD-k tartalma fellelhetetlen. Pedig remek kincsek voltak rajtuk. Rovat tartalmak (FT2), userek által beküldött játékok (béna, mégis nagyszerű felülnézetes autókázó, ami ment anno a 386-oson is), stb.
Nagyon úgy tűnik viszont, hogy a CD-ket senki sem őrizte meg...

(#68707) arn válasza DBob (#68704) üzenetére


arn
félisten

ez csak a filleres tragya hazakon mult elsosorban... voltak akkoriban is ugyanugy normalis minosegu oem hazak, csak azok nem nagyon ertek el hozzank. pl dtk nev alatt forgalmazott hazak teljesen jok voltak, vagy az inwin siman hasonlo minosegu, mint a mostani hazak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68708) DBob válasza arn (#68707) üzenetére


DBob
őstag

DTK házam is volt bőven, abszolút mércén nem voltak jók azok sem. Legfeljebb jobb volt mint az átlag noname.

(#68709) Kadi Laci válasza Venyera7 (#68698) üzenetére


Kadi Laci
tag

Ez milyen túlélő nem látok semmit ? :((

Üdv: Laci

(#68710) Frawly válasza arn (#68707) üzenetére


Frawly
veterán

Persze, hogy voltak akkor is normálisabb, prémium házak. Csak ugye akkor még a fizetésekhez képest sokkal drágábbak voltak a PC-hardverek, így mindenki úgy spórolt a konfigon, ahogy csak tudott. Így ment bele az ergya ház, kétes táp, márkátlan dzsunka alaplap.

Brand gépeknél meg mindig is arra mentek, hogy kicsi legyen, szabványos kívüli, a brand alkatrészein kívül ne nagyon tudd semmivel bővíteni, meg avuljon el gyorsan, hogy a cég rendszeresen modernizálja a gépparkját.

Igazából ez ma már olyan mesterfokon fordult az ellenkezőjébe, főleg nyugaton, hogy cégek 2-3. genes i5-ös gépeket selejteznek ki 4 GB DDR3-mal, amik még most is teljesen jók lennének, max. csak egy SSD-t kell beletenni, esetleg ha valaki otthon használ ilyet, akkor egy i7-es procit meg egy low profile videókártyát, meg 8-16 GB RAM. Csak ugyebár sok cégnél előírás, hogy 5 év után selejteznek, és veszik a következőt. Kulturáltabb helyeken ilyenkor eladják a régi gépparkot valami refurb cégnek, rosszabb esetben meg megy e-waste-nek, kukába, ahonnan ha valaki kikukázza, akkor mázli, ha nem, akkor megy a zúzdába és nyerik ki belőle a fémtartalmat. Én még C2D, C2Q gépeknél is szoktam sajnálni, ha zúzdába mennek, mert némi upgrade-del még azok is használhatók, pl. rászorultaknak szét lehetne osztani, netezős, levélírós, e-ügyintézős, iskolai beadandóírós gépnek, esetleg gépírást tanulni, alap felhasználói ismereteket anyagilag rosszul álló vidéki iskolákba, de még retró játékokhoz is jó.

Sok nyugati cégnél már nem is veszik a gépet, hanem folyamatos bérlés van, x év után meg leadják, és jön helyette a következő bérlés.

(#68711) arn válasza DBob (#68708) üzenetére


arn
félisten

95 elott? Fenyevekre volt a tipikus kinai haztol... Es nem is vehettel nagyon jobbat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68712) KROK640 válasza DBob (#68704) üzenetére


KROK640
veterán

"Ellenben én nem felejtettem el a '90-es évek DIY PC siralmait. Az akár fél centis toleranciákat, amik miatt nem lehetett az alaplap összes csavarját behajtani, vagy amikor nem tudtál minden kártyát beletenni a gépbe, mert elhajlította az alaplapot / nem ért be a kártya vége. Vagy amikor egy VLB kártya kivágott a kezemből egy darabot, annyira szorult."

A 90-es évek legvégén 2000-es évek legelején találkoztam párszor ilyennel, amikor mentem akkor réginek számító gépeket szervizelni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68713) envagyok válasza envagyok (#68672) üzenetére


envagyok
veterán

odáig jutottam, hogy egy 800MB-os HDD-t felismer, BIOS-a is bejön a vezérlőkártyának, ramokat is látja, belső teszt is hibátlanul lefut, de a CF kártyáról beklónozott DOS-t még nem sikerült indítani. Lehet gond abból, hogy a CF kártyán 6.22 DOS van, vagy hogy P2-es gépen lett telepítve?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68714) arn válasza envagyok (#68713) üzenetére


arn
félisten

A dos nem, hogy milyen a particio, a lemez es az adapter, az igen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68715) envagyok válasza arn (#68714) üzenetére


envagyok
veterán

P1 gépen alaplapi vezérlővel bootol a HDD

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68716) arn válasza envagyok (#68715) üzenetére


arn
félisten

500g alatti vinyoval, es 92-93as alaplapo biossal probald, amiben nincs lba.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68717) gban válasza envagyok (#68715) üzenetére


gban
Közösségépítő

A vezérlőkártyával kellene particionálni, formázni a hdd-t, majd rendszert tenni rá.
Ami még beválhat, az auto detectnél 3 lehetőséget dob fel amikor felismeri - próbáld ki mindhárom verziót beállítva, könnyen lehet hogy az egyiknél bootolni fog.

Postázást nem vállalok.

(#68718) arn


arn
félisten

meg altalaban ezeket a vezerloket lehet ugy beallitani, hogy elsodleges, vagy masodlagos vezerlo. az utobbinal valszeg nem arrol fog bootolni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68719) envagyok válasza arn (#68716) üzenetére


envagyok
veterán

Mi az az 500g?
Itt hol lehet ilyet beállítani, stb?

Beszereztem a 2003-2009 közti pc gurukat.
Hogy azokban mennyi hülyeséget írtak... :)
P4 7GHz-ig, lassan jön a radeon 9900
Még csak a 2003-as évet olvastam ki.
Megvannak a cd mellékletek is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68720) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Üdv!

VLB kérdés következik:
Szereztem egy 386-os lapot amin van 1db. VLB slot is az ISA slotok mellett (még táp hiányában nem volt módom kipróbálni).

Egyszer valahol azt olvastam hogy a VLB egyik előnye hogy bizonyos lábai direkten a CPU-hoz mennek. Tegyük fel hogy ez tényleg így van. A kérdés az hogy egy 386-os proci is támogatja ezt dolgot, vagy ott nincs hatása a VLB-re?
Remélem viszonylag értelmesen tettem fel a kérdést. :))

(#68721) arn válasza envagyok (#68719) üzenetére


arn
félisten

500mb, csak elirtam. Nem ismerem ezt a kartyat, csak tippeket tudok adni. A biosat lehet frissiteni?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68722) DarthSun válasza Hosssszu (#68720) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem 386 esetén is van gyorsulás, de még asszem nem próbáltam. Van nekem is 386 lapom 1 VLB slottal, de kipróbáláskor éppen nem volt szabad VLB videom. Régen meg Opti lapban egyszerre cseréltem az ISA kártyákat VLB- re, a procit pedig 386-->486- ra.

(#68723) envagyok válasza arn (#68721) üzenetére


envagyok
veterán

Elvileg igen, lehet azzal kellene kezdeni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68724) arn válasza envagyok (#68723) üzenetére


arn
félisten

mert ugy lehet megoldodna egy csomo nagyobb vinyoval valo gubanc :) de kartya melle szvsz tokeletesen felesleges a cachelt vezerlo, meg lehet lassabb is lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68725) envagyok válasza arn (#68724) üzenetére


envagyok
veterán

Igazából egyelőre tesztelném.
Van egy VLB 486 lapom, ès kìvàncsi vagyok mit tud.
VGA csaj egz s3 805i van vlb, az jònak szàmìt?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68726) Hosssszu válasza DarthSun (#68722) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi a választ!

Befut a maradék komponens a géphez, akkor rálesek hogy mit mutat.
Lényeg hogy akkor nem teljesen esélytelen 386-ban VLB adta előnyöket kihasználni. :))

(#68727) arn válasza envagyok (#68725) üzenetére


arn
félisten

ugyanazt, mint a masik isas, csak az apro file muveletek gyorsabbak lesznek - epp mint memkartyaval :)

az isabusz raadasul belimitel, ami lehet a cacheatviteli elonyt bukja, ami a vlbnel mukodik. en azt tippelnem, hogy semmilyen korulmeny kozott nem fog tobbet menni 1-2m/s sebessegnel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68728) DarthSun válasza envagyok (#68725) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az S3 805 jó kártya szerintem. Legalábbis azt választottam a nemrég összerakott VLB konfighoz. Nem mindenben a legjobb, de a Landmark eredménye szép.

(#68729) DarthSun válasza arn (#68727) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem is az ISA felülről levágja az átvitelt. A VLB az nagyobb sávszélesség+a memkártya meg amúgyis gyorsítja a sok kis filehasználatot, tehát összességében az utóbbi ad jobb eredményt.

(#68730) arn válasza arn (#68727) üzenetére


arn
félisten

itt teszteltem par dosos atvitelt: [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68731) DarthSun válasza arn (#68730) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A DX4 100 WB/fastest konfignál az a 4752 KB/sec nem semmi :D . Asszem megnézem én is a PODP+overkill vinyóval mennyit hoz nálam :U . A SpeedSys alacsonyabbat hozott, de 100MHz- en nem volt full fastestre lőve, most 83 defaulton van, minden a legszűkebb a biosban.

(#68732) arn válasza DarthSun (#68731) üzenetére


arn
félisten

Ovatosan, mert lehet megszorja a vinyot bad sectorral :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68733) DarthSun válasza arn (#68732) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Le van mentve minden, meg tartalék vinyóm is van most 3 is. De amúgy stabil, a mostani setekkel átment az 5-6 órán át tartó teszteken.

(#68734) arn válasza DarthSun (#68733) üzenetére


arn
félisten

Csak arra az esetre irtam, ha tulhuznad a vezerlo timingot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68735) DarthSun válasza arn (#68734) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az IO kártya jumperelését nem állítottam, nem is néztem hogy <=33MHz vagy >33-on van-e, lehet hogy nincs is rajta az ezt szabályzó lehetőség, az alaplapon van, azon most =33MHz/0WS van beállítva.

(#68736) Frawly válasza DarthSun (#68731) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, az a majdnem 5 mega szép. Ha a proci bírja, és VLB-s a vezérlő, akkor egy védett módú 32 bites OS alatt 32 bites vezérlővel, jobb cache-eléssel szerintem kipréselhető belőle 1-1,5 MB. Bár ez memóriától, procitól is függ, hogy hol a vége. Nem tudom, hogy annak az UMC-s IDE vezérlőnek mi lehet a maximuma. Az átvitelből ítélve ATA2 vagy ATA3-at tudhat, annak 16,66 MB/sec a vége elméleti síkon, ezt a VLB max 133 MB/sec-es átvitele 33 MHz-en nem limitálja, de a proci igen. Mármint itt már nem HDD-ről beszélek, hanem valami gyorsabb, Flash-alapú tárolóról. A HDD limitje jóval lejjebb lehet, az tényleg az 5 MB/sec határon billeghet.

Félelmetes belegondolni, hogy ma meg a leggyopárabb USB2-es pendrive, gagyi USB2 olvasóba küldött SD kártya, stb. is többel megy. De épp néztem minap, hogy a régi procikban az L1 cache sebessége nem volt akkora, mint egy SATA2 SSD-é.

[ Szerkesztve ]

(#68737) DarthSun válasza Frawly (#68736) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát igen, 2010 óta van azért egy kis pangás a fejlődésben, de a háttértárolók tekintélyes sebességet értek el. pld az alaplapi M2 SSD- k mire képesek...

(#68738) envagyok válasza arn (#68724) üzenetére


envagyok
veterán

Sikerült végre megoldani.
Megy szépen, annyi volt a gond, hogy hiába állítottam be bármit a BIOS-ban, újraindításkor elfelejtette. Kivéve a pontos időt, dátumot. Csodálkoztam is, biztos a DALLAS elem miatt lehet.
Másik lapban szépen elindult.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68739) DarthSun válasza envagyok (#68738) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor valószínű, már sokszor kitárgyaltuk hogy a Dallas elég genyó, ha lemerül, nem menti a beállításokat, tehát a cseréig/moddig használhatatlan a gép.

(#68740) KROK640 válasza envagyok (#68719) üzenetére


KROK640
veterán

Annak idején a hasonló évjáratú Gamestarokban is hangzottak el érdekességek.
nyilván sokat silabizáltak és találgattak. A Radeon 9900 is pl egy ilyen...
Pl amikor leírták h a Tejas magos P4 majd 5.2GHZ-től, 10.4GHZ-ig terjed, és utána jön a NEHALEM.
magam részéről nem sokkal 6GHZ feletti volt a legdurvább P4 amit láttam, de az nem a gyári órajele és hűtése volt ám :R

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68741) DarthSun válasza arn (#68734) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

2.5MB/s környékén megáll, kártyafüggő akkor gondolom, Winbond W83757AF a kártya. Érdekes hogy az ISA frekit 7MHz- en hagytam, avval kicsit 2.5 alatt hoz, ha 8MHz- re teszem akkor pedig 2.5 fölé. Valamennyit befolyásol VLB esetén is akkor az ISA alapfreki. Mivel 7MHz- en teszteltem hosszan, úgy hagyom, mégegyszer már nem fogom végigjátszani a hosszútesztet. Amúgy ehhez a géphez nekem elég is ez. Az elérési időket viszont annyira hozta mint nálad az utolsó oszlopban látható Intel Pentium III 800, ez gondolom az overkill 7200 Rpm- es vinyó miatt lehet, a seek idők eszerint Socket3- ban elérhetik :U a P-III+IBM Deskstar szintjét, vagy a látszat néha csal effektus van jelen :F .

szerk : visszanéztem, azért a procierő is számít, 100MHz- en 2.8MB/s volt.

[ Szerkesztve ]

(#68742) arn válasza DarthSun (#68741) üzenetére


arn
félisten

Ugyanazzal a benchcsel teszteld, amugy sokat nem er a dolog. Van amit a hdd, van amit a vezerlo limital - es az is szamit, hogy melyik milyen modban megy. Ez foleg a regebbi vezerlokre ervenyes, amik nem tamogattak a magasabb pio, dma modokat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68743) arn válasza Frawly (#68736) üzenetére


arn
félisten

Ez pure dos, mindenfele driver nelkul. Drvel, a kesoi vlbs chipsetek tamogatjak mar a dma modot, azzal tobb lenne - de altalaban az ata protokol limital vmelyik oldalrol (pdfekben utana lehet nezni, melyik mit tamogat). A cache vezerlonel jol kijon a 15mb/s, amugy a tritonok sem tudjak ezt.

A bufferelt sebesseg mutatja tobbnyire a vezerlo korlatait az adott default modban, a soros atvitel meg a vinyo kepessegeire utal, ha ki tudja futni magat. 95ben jottek az elso dmas vinyok (quantum fireball pl), az soros atvitelben vagy 2-3x gyorsabb, mint az azonos evjaratu wd 31200.

Erdemes hasonlo koru hweket mixelni, amugy elegge felrevisz az eredmeny az adott kort illetoen, pl egy korabeli chipset lehet nem is tamogatta a magasabb modot, amit egy kesobbi vinyo tamogat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68744) arn válasza DarthSun (#68741) üzenetére


arn
félisten

Ezen a kartyan szvsz az umc a hdd vezero, de meg kellene nezni a doksikban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68745) DarthSun válasza arn (#68742) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Core3.03- al teszteltem most(illetve a SpeedSys- el is), a táblázatodban úgy látom szintén a Core- val ment mindegyik. Hasonló eredményt adnak, kivéve hogy a Core az elérési időket jobbra hozza. Az utóbbinál meg ott van az a bizonyos Linear verify, melyen látszik a vinyó valódi sebessége, melyet egy modern alaplappal megy (55MB/s). 100MHz- en nem néztem a Core- val, de már nem is fogom, 3 jumpert kell átrakni (1 FSB+2 WS), csak ahhoz ki kell venni a vinyókosarat hogy rendesen hozzáférjek.

#68744 : ezt nem néztem, fogalmam nincs, csak a Winbondot olvastam le, láttam hogy te is azt írtad be. a kártya doksiját sem kerestem, úgy használom ahogy jött, de megkeresem, ha megtalálni egyáltalán valahol

(#68746) DarthSun válasza DarthSun (#68745) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ennek a vezérlőnek a leírását sehol nem találom, de van szabadon egy DTK PTI-255W (VER. 1.01). Látom hogy időzítéseket is lehet állítani rajta, drive speed 240-600ns, valamint jelölik a CPU frekihez illesztést 33 és 50MHz. Gondolom ha 50- re van állítva, de a CPU csak 33FSB- n megy, működik csak lassúbb lesz (33- ra érdemes állítani :U ).
A 240-600ns- ot pedig hova ? , gyors drive esetén, vagy kísérletezni kell...

(#68747) DarthSun válasza DarthSun (#68746) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az S3 805 is fennt van, de ahogy nézem, azon nemigen kell állítgatni semmit :)

(#68748) arn válasza DarthSun (#68746) üzenetére


arn
félisten

ugyanilyenem van, es mintha epp forditva mukodne, mint logikus lenne.
tehat asszem 50mhz, es 240ns - de probald ki.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68749) DarthSun válasza arn (#68748) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A táblázatodban DTK PTI-265W VLB van tesztelve, van 255- ösöd is ?

(#68750) Frawly válasza arn (#68743) üzenetére


Frawly
veterán

Ha megvan a 15 MB/sec memóriakártyán, akkor kihajtja lényegében DMA móddal az elméleti 16,6 MB/sec ATA2-ATA3 sávszélt. Ez mindig elméleti maximum, ahogy hálózatoknál az 100 és 1000 MBit sem ténylegesen annyi a valóságban, mert meta/vezérlőadat is közlekedik a csatornán, meg fizikai veszteségek miatt sem érhető el soha a 100%.

Ezt a 15 MB/sec-et nem hogy a VLB nem limitálja, de még a PCI sem limitálna, kivéve ha túl sok eszköz osztozik rajta. A ISA viszont limitálná felére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.