Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67201) arn válasza Oliverda (#67193) üzenetére


arn
félisten

leggyorsabb vlbs kartyak, kb a trio32/64 szintje, mar egy 64v+ is gyorsabb, ami abszolut tucatkartya volt 96ban. az ark1000vl es ark2000pv volt piacon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67202) Oliverda válasza DarthSun (#67194) üzenetére


Oliverda
félisten

- az első 20- as Quantum kattog, halott

Rémálmaimban néha előjön a kattogó Quantom/Maxtor jelenete. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67203) Oliverda válasza arn (#67201) üzenetére


Oliverda
félisten

Máshogyan emlékszem, illetve a korabeli tesztek is másról árulkodnak:


[link]

A bal oszlopban lévő keretezett eredményeket a szóban forgó VLB-s C&T F64300-as fejlesztés produkálta (DOS alatt), a jobb oszlopban lévőt pedig egy S3 Trio64. Kb. ugyanez jelentős a különbség megvolt a korabeli DOS-os játékok alatt is.

A több számi pedig az mutatja, hogy DOS alatti grafikában a VLB-s kártyák egyértelműen jobbak voltak 94-95 könyékén.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67204) arn válasza Oliverda (#67203) üzenetére


arn
félisten

azok a tesztek nem igazan mervadoak... 93-94 kornyeken finoman szolva sem voltak tul kifinomultak a tesztelesi modszerek, es alig volt ra eszkoz. teszteld le magad, ha nem hiszel nekem.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67205) arn


arn
félisten

de ha ennyire vlbben gondolkodsz, vegkepp nem ertem, hogy miert erolteted a hibridlapokat. eleve nehez elvonatkoztatni az adott busz implementaciojatol az adott chipsetnel. a trio64 az egyik legutolso es leggyorsabb vlbs chipset (talan az ark meg gyorsabb vgaban), ami pciban nagyon az alja.

van pcios 486os lapom, de a vlbt preferalom, mert erdekesebb, es az volt a tipikusabb, leszamitva a kesoi 486 konfigokat, amikor a tobbseg mar vmi socket 7et vett. de mindenki abban talalja meg a nosztalgiajat, amiben akarja :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67206) Oliverda válasza arn (#67205) üzenetére


Oliverda
félisten

"de ha ennyire vlbben gondolkodsz, vegkepp nem ertem, hogy miert erolteted a hibridlapokat. "

Nem gondolkozok VLB-ben. Innen indultunk. Te dobtad fel, hogy a "a hibrid megoldasok sose jok", majd kiderült, hogy még nem próbáltál olyan, vagy hasonló lapot.

Szerintem VLB-s és PCI-os VGA-kat is lehetőség szerint ugyanolyan lapban és proci mellett lenne érdemes lemérni. Ha egyszer nagyon sok időm és a helyem lesz ilyesmire, megcsinálom. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67207) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#67192) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Cyrix 6x86-ttal produkálja magát csak. Pentiummal hibátlan :F

Kondikat kéne cserélnem, lehet? Jamicon capek vannak a proci körül.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67208) arn válasza Oliverda (#67206) üzenetére


arn
félisten

optisat probaltam, a siseset nem. de nem lennek meglepve, ha lenne gyorsabb megoldas vmelyik buszon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67209) alvaro válasza arn (#67208) üzenetére


alvaro
senior tag

Én SiS496-os VIP lappal próbáltam kártyákat, de nem igazán mérvadó ez sem. Ebben VLB-vel simán lehet gyorsabb egy-egy VLB-s kártya a PCI-osoknál, de sajnos azért, mert ugyanaz a PCI kártya egy másik (ALI, UMC) lapban simán kétszer olyan gyors. És itt sajnos nem is a hibrid lap a problémás, egyszerűen SiS496-on lassú a PCI, van (volt?) PCI only SiS496 lapom és abban se mentek jobban.

Arról nem is beszélve, hogy mit hoznak ezek a kártyák Socket 7-ben vagy ne adj Isten egy BX-ben.

Más, ami miatt eredetileg jöttem:

Tovább próbálgattam az MP6-okat. Átkerült a tesztlapba a Dragon, nagyon szépen látszik Astrában, hogy ez már az új 180nm-es Lynx mag. 2.5*100-on simán megy 2V-on, húzni még nem is próbáltam. Általában szép hűvösnek tűnnek ezek a Rise procik, de lesz fogyasztásmérés is, az biztos. Ami viszont feltűnt, az a pocsék skálázódás. Föltettem a Dragont 200-ról (ahol tökéletesen identikus volt teljesítményben a Kirin magossal) 250MHz-re - az eredmény kiábrándító, legjobb esetben is a különbség felével emelkedtek az eredmények.

Adalék: Kipróbáltam ezen is az Elite-eket. Vicces módon a CGA-s jobban játszható ezen a brutál sebességen. És a plusban sem a játékmenet az, ami elromlott, mert maga az űrutazás továbbra is normális. Amit nagyon hazavágott, az a térkép: szinte lehetetlen eltalálni egy-egy rendszert, mert a kurzor a legkisebb billentyű-pöccintésre átszáguld a fél képernyőn. Szóval a receptem továbbra is 286, vagy 386DX turbo nélkül. Esetleg DOSBox :C

(#67210) gban


gban
Közösségépítő

Melyik DOS tesztprogram írja ki a videokártya memória méretét?
Lett 8 db fél megás chipem, fel is bővítettem egy Aristo Trio64 V+ -t, teljes siker.
Felbővítettem egy másik Trio-t, az sima 64, amilyen Darth-nak is van, a PowerColor, amire keresett hátlapot de nem lett, az viszont nem látja.
Előbbin 60 nanos ramok voltak, a bővítés is 60-as, utóbbin (amúgy alapból gyorsabb tesztek alatt) 50-es ramok vannak, amellé tettem a 60-asokat.
Régen ilyenkor is azt tapasztaltam hogy látja de esetleg hibázik pl. a PCP alatt, ez viszont nem látja :(
Harmadik amit bővítettem az a 486-os, amiről írtam hogy a kamu DX2-66 címke alatt felélesztettem a DX4-100-at.
Abban egy Tseng ET4000 van, 60-as ramokkal, ott is siker, viszont van egy gond.
Ha 1024-re vagy 1280-ra teszem a felbontást, a 17-es LCD Out of range-t dob, és nincs kép.
Mindez W95 alatt, és nincsen választható lehetőség sem a frissítésre.
Nem tudom mi lehet a konkrét gond, tervben van egy másik LCD-vel megnézni.
A fenti problémánál meg lehet hogy azért nem látja a Trio64 a második megát, mert a bios érzékeli hogy nem jó neki a 60 nanos chip és figyelmen kívül hagyja?

Postázást nem vállalok.

(#67211) Frawly válasza DarthSun (#67198) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, a lapos Maxtorok ellentmondásosak. Gyorsak voltak, csendesek, de a legtöbb rövid időn belül tönkrement. Amelyik viszont nem volt selejtes, az örökélet+1 napig megy.

(#67212) jokeph válasza Frawly (#67211) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :D
Van még pár itt a garázsban, és mind jó. :K
Orbitálisan tudtak fűteni, ez is lehetett a vesztük, az akkori házak többségében 0 szellőzés volt. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67213) arn válasza alvaro (#67209) üzenetére


arn
félisten

errol beszeltem, nem tudhatod, hogy milyen az adott chipset/lap buszimplementacioja, es a bios is befolyasolja a helyzetet. az optisnal is vlb volt gyorsabb, de ugy, hogy a vlb vmivel, a pci meg joval lassabb volt, mint egy jobban sikerult dedikalt vlbs lap. mindezt az egyik leggyorsabb pcios kartyaval - eleg hibas lenne ebbol azt a kovekeztetest levonni, hogy a kartya/busz lassabb/gyorsabb, egyszeruen ott tud ennyit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67214) arn válasza gban (#67210) üzenetére


arn
félisten

univbe tesztje - kiirja a (vesas) videomeretet, illetve nagyobb felbontasokban latod is, hogy rendesen mukodik e.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67215) gban válasza arn (#67214) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm, megnézem, tegnap szedtem le az univbe-t mert nem találtam magamnál, meglesem hogy a teszt is ott volt-e.

Postázást nem vállalok.

(#67216) DarthSun válasza Oliverda (#67202) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Rémálmaim nem voltak, egyszer ébren kaptam dührohamot, 200GB Samu minden előjel nélkül kampó, HDS sem jelezte. Legnagyobb adatvesztésem volt, sokminden nem volt anno lementve róla. Garanciában kaptam helyette egy 320- ast, de az adatokat nem pótolja. Azóta is keresem pld az UT99 UT1 grafikai modját, a személyes adatok, fotók, dokuk, meg ugye nem pótolhatók. A másik ami már off, a parkolásmániás 1.5TB WD Green, belassult, arról le tudtam szedni ami kellett, de egy hétbe telt, 50-200 KB/s- al olvasott :DDD , helyette küldtek egy gyárilag már átflashelt példányt, ami már nem parkolgat, azóta is jó.. Más nagy probléma nem volt, még az XT- ben levő 32 és 40MB- osak is jók. Ez a pintörött Maxtor meg így került hozzám, kidobandó gépben volt.

(#67207) Ganz-[HUN] : elképzelhető hogy a Cyrix jobann igénybeveszi a már bizonytalan kondikat

(#67209) alvaro : a teljesítmény növekedés általában nem lineáris az órajel növekedésével. Mondjuk a 250MHz- hez nekem adnom kellet egy pici +feszt is -2.1V-, 2.2V- on meg már 300- on is stabilizálódott.

(#67210) gban : a SpeedSys jól írja ki, még a 128MB- os AGP kártyákat is jól jelzi, az utoljára tesztelt S3805 VLB- ben is jól jelzi a 2MB- ot - [kép]

(#67212) jokeph : volt olyan amikor egy darabig nem tudtam kivenni a mobilrack fiókjából a laposMaxtort, annyira felmelegedett hogy égette a kezem

486 PCI-VLB téma : SIS, Opti, UMC, meg mittomén még milyen lapokban a PCI VGA lassabban megy klasszikus teszttel, mint VLB lapban, de most éppen affelé megyek hogy tisztázzam a gyakorlatban. A 471 VLB jó támpont talán, aztán meg a VIA PCI 486 deszka jön, evvel nincs tapasztalatom hogy megfelelő referencia lesz- e, de ezt kell kipróbálnom jelenleg. Van pár korabeli teszt, a Doom1.9s és a 3DBench2, azt mondják tűrhetően skálázódik, de kérnék javaslatot hogy mivel teszteljek még. Kiválasztom a legerősebb procit ami megy a VLB lapban, leméregetem a video-sebességet, majd ugyanezen procival a PCI lapban, táblázatban meg összefoglalom mire jutottam. Magam is kíváncsi leszek mi lesz a konklúzió.

(#67217) arn válasza DarthSun (#67216) üzenetére


arn
félisten

kérnék javaslatot hogy mivel teszteljek még

lsd benchmark tabla - ott osszegyujtottem az osszes epkezlab fps programot a korbol (legtobbet meg a 90es evekben).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67218) Oliverda válasza DarthSun (#67216) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, ilyesmire gondoltam. A magneto-mechanikus technológia alapvetően gyenge megbízhatóságú és lassú, legalábbis a memória-alapú megoldásokhoz (flash és társai) viszonyítva biztosan. Kár, hogy ilyen lassan futott fel a flash, szívesen kihagytam volna a HDD-s korszakot egy az egyben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67219) DarthSun válasza arn (#67217) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ott jó sok teszt van, megpróbálok minél többet. Ahogy nézem a VLB kártyáid, abból S3 és Cirrus van, valamint Tseng és még egy másik, de azok gépben. ALi- t nem látok de bevetem. PCI fronton S3Trio fajták, Matrox Millenium, ATI Rage, melyek szabadon vannak még, jó buli lesz :) .

(#67220) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#67216) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

6x86L úgyszintén szarakodik. Megdőlt volna a teória? :U

holnap alaplapmosás lesz, kontakthibák ha lennének, se legyenek.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67221) arn válasza DarthSun (#67219) üzenetére


arn
félisten

Altalaban azt teszteltem, ami erdekelt, a lehetseges konfigokhoz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67222) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#67220) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nemtom, Cyrix- et használtam sokat régen, aztán retro implementációban is építettem, nem volt gond, mindegyikre felment a Win98, sőt arra emlékszem hogy a Tomato lapban bootolt a leggyorsabban, úgy is hirdette a gyártó, amúgy senki nem szerette, nekem bejött. A Soltekben meg az M-II PR400, jókora tuninggal is stabil.

(#67221) arn : én is részben, másik fele meg ami beesett hozzám, ingyen vagy kedvező áron, a mostani 4db VLB video nagyon hiánypótlónak bizonyult, nagy örömmel tesztelem.

(#67223) zotyesz66 válasza DarthSun (#67222) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nálam most van egy Tomato TX98-3D egy MII PR233-mal, de a friss Win98 telepítés az első újraindulás után megállt bootolás közben. Mondjuk olyan sokat nem foglalkoztam vele. Viszont egy máshol telepített Win98 HDD-vel szépen elindult és egész gyors is.
Van nálam egy Soltek SL-53D5 is, de az eléggé kéri az új kondikat, abban nem próbáltam. Mindkét lap Via VPX-es, amennyire utánaolvastam, a Cyrix-eknek a Via chipsetes lapok jobbak lehetnek mint az Intelesek.
Legjobban egy FIC PA-2007 (Via VP2) lap kéne, de nem találok.

(#67224) DarthSun válasza zotyesz66 (#67223) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A korabeli Tomato VIA volt nálam is, asszem ugyanaz a TX98, a neve kissé megtévesztő, meg a Soltek SL54U5 is VIA, úgyhogy lehet a dologban valami igazság. FIC PA-2007- et megnéztem a neten, olyan lapom nem volt még.

(#67225) zoltanz válasza DarthSun (#67216) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Azóta is keresem pld az UT99 UT1 grafikai modját,"

Sztem az Unreal 98 (de van benne multiplayer is) helyből jól néz ki (van belőle Gold kiadás is https://www.gog.com/game/unreal_gold ) a maga mezőnyében. Viszont az irányítása teljesen más mint akármelyik FPS-nek, valahogy pontosabban kell célozni, nekem ezért érdekes. Valamint van benne hasznos timedemo, GLide API kezelés.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67226) Fred23


Fred23
nagyúr

2003-ban ezek szerint már volt 1GB-os DDR1, nem hittem volna. Vagy esetleg a doksin lévő dátum nem 2003 október 30-a (ahogy én értelmezném alapból), hanem 2010 március 30-a? Utóbbi elméletileg kizárt, ilyen sorrendben tán sehol se értelmezik a dátumjelzést, de az is igaz, hogy ami angol nyelvterületen van dátumjelzés szempontjából, az gyakran számukra sem egyértelmű. Másrészt: 2010-ben vajon még gyártottak DDR1-es modulokat? Szóval tippre azt mondanám, ezek szerint tényleg volt már 2003-ban 1GB-os DDR1 modul. De ez is furcsa azért.

[ Szerkesztve ]

(#67227) Oliverda válasza Fred23 (#67226) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem kizárt, bár a doksin lévő dátum még nem feltétlenül jelenti azt, hogy már a piacon is volt, ugyanakkor a korabeli lapok manuáljában már szerepelt az 1 gigás modulok támogatása.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67228) Fred23 válasza Oliverda (#67227) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, ebben is van valami, de ha a doksi kijött hozzá októberben, a modulok szállítása se késhetett sokat.

(#67229) DarthSun válasza zoltanz (#67225) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezt jól összekombináltam, az UT99=UT1, elírtam lényegében. Tehát létezik az Unreal Tournament- hez(99) egy patch mely a grafikai kinézetét olyanná alakítja amilyen első volt, a sima Unreal(98). Ezt keresem, ha esetleg valaki tud linket vagy lent van neki offline és feltöltené felhőbe, megköszönném.

(#67230) jokeph válasza Oliverda (#67227) üzenetére


jokeph
nagyúr

Emlékeimben éldegél... 1 GB DDR 333 45-50k magassága volt, 2004 elején. :U
2003 ősszel az 512 MB DDR 333-at vettem 25k-ért. :D 38k körül volt a P4 1,8 Northwood Titan hűtővel, és 40k volt az Asus P4PE i845-ös lap. Integrált Silicon Image SATA
IDE RAID vezérlővel. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67231) Fred23 válasza jokeph (#67230) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kár, hogy kidobtam az árlistás mappám (2000-től 2005 közepéig gyűjtöttem sok város sok boltjának árlistáit), engem az mozgat, hogy még 2003-ban tudott -e a mezei user 1GB-os modult venni, vagy sem!?
Ezt meg ma vettem nagyon olcsón:

(#67232) jokeph válasza Fred23 (#67231) üzenetére


jokeph
nagyúr

Télleg kár hogy kidobtad... :(
2000-ből van valahol egy árlistám Siófoki boltból. :U
Szép Radeon. Hasonló félém (asszem 9000-es) van, PCI-os, de sajna kakukk, pedig van olyan lapom, amin nincs AGP.
Működik is ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67233) Fred23 válasza jokeph (#67232) üzenetére


Fred23
nagyúr

Már én is sajnálom a kidobást, de időnként mikor kell a hely, eltűnik pár érdekes cucc is sajnos.

Az eladó ma tesztelte, azt mondta, tökéletes, csak a ventinek kellett adnia egy kis WD-40-et. Megbízható embernek tűnt, de azért majd letesztelem valamikor én is.

(#67234) DarthSun válasza Fred23 (#67231) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép kártya, egészen újszerűnek néz ki, tisztítottad már, vagy így érkezett ?

RAM kérdésben vannak érdekességek, a DDR2- ben például utógyártás is előfordult. Lásd AMD- hez való 4GB- os high density modulok. Olyan lapban is mennek, melynek a max támogatása 2GB/foglalat, annyi megkötéssel hogy max 2db lehet belőle 1 lapban + a másik két helyre lehet sima 1 vagy 2 gigásakat tenni, így 12GB- ra mehet a bővítés(2x4+2x2). AMD- nél az IMC tudja.

(#67235) nakos1212


nakos1212
senior tag

milyen jó minőségű billentyűzetet lehet venni AT vagy PS/2 formátumban a model m-eken kívül? usb sajnos a dos miatt kizárva, dos 6.22 alatt is működnie kell, win 98 alá is jobban csipáznék valami driver nélkülit.

(#67236) arn válasza Fred23 (#67226) üzenetére


arn
félisten

Marciusban kerult bele az arlistakba.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67237) gban válasza nakos1212 (#67235) üzenetére


gban
Közösségépítő

USB: BIOSban be kell állítani hogy egyrészt a bios támogassa, ne az OS, ha van ilyen, másrészt a legacy-t engedélyezni kell és akkor van dos alatt is bill.

Postázást nem vállalok.

(#67238) alvaro válasza DarthSun (#67234) üzenetére


alvaro
senior tag

Különösen hasznos olyan lapban, aminek eleve csak 2 slotja van rá. Nekem is akadt tök véletlenül, sajnos csak 1db. Inkább használok mezei 2g-s 1066-ost, az a lap (am2+/3) hasznát veszi az órajelnek is.

Elite plus: 286-12, de iszonyat gyors VGA-val, még mindig jó, bár kamerába mászó ellenségeknél már belassul. Viszont amúgy kezelhetőbb, mint a 20-as. Iszonyat gyors VGA=CL-GD5426, ebben a lapban 7680-as Landmark eredmény, amihez hasonlót ISA kártyával csak opti 895-ös lapban láttam, túlhúzott ISÁval. Ledöbbentem, mikor megláttam.

[ Szerkesztve ]

(#67239) DarthSun válasza alvaro (#67238) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az egyik gépet én febővítettem így 12GB- ra. 2GB 1066- osok tervben vannak de még nem adtam ki rá pénzt. 2 gépbe is jó lenne melyekben 4x1GB/800- as van, bár az egyikben tuningos Corsairok, melyek mennek 900 felett is.

7680- as eredmény ISA- val nagyon komoly :K .

(#67240) arn válasza alvaro (#67238) üzenetére


arn
félisten

A legkorabbi vlbs kartyam 5426 (93 legeleje), az is gyorsabb, mint a 5429 (dos alatt). Mongy a kesobbi cirrusokat mindenfele szirszar kartyara raktak, a 5426 meg egy msi, szep meretu nyakon, megpakolva alkatreszekkel, lehet a kesobbi kartyarol mar lesajnaltak vmit, vagy alacsonyabb orajelen jar vmi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67241) gban válasza arn (#67240) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez olyan mint a korábban tárgyalt eset, hogy a Trio64 gyorsabb is és 50-es ramokat kapott (bár lehet ezért gyorsabb) mint az egy évvel későbbi, 60-as ramokkal szerelt Trio64 V+.

Postázást nem vállalok.

(#67242) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát ez a Yamaha ISA 719- es hang vegyes fogadtatásra talált nálam. A 724- es PCI testvére szebben szól. DOS alatt SBPro és Adlib kompatibilitási beállító prg- ja van, nagyjából sikerült is belőni de...valahogy az OPL és a PCM hang nagyon egymásra telepszik. Magában a midi szépen szól, a PCM viszont durván agresszív. Elég nagy a zaj is, kisebb mértékben nem zavar, megszoktam, magnót és LP- t is hallgatok, de itt néha nagyon sütik a zsírt :DDD . Már fent van a Win3.11 is, megnézem ott is, de lehet hogy másik kártyát kell keresnem ebbe a VLB konfigba, a DOS itt fontosabb. Amiatt erőltetem mert teljes kiépítéssel benchelek általában, tehát számomra lényegesebb hogy mit tud egy általános használatra képes gép, mint egy benchre kihegyezett. Beletettem a HP ISA hálókártyát is már, hogy teljes legyen az összkép. Ellehet egy ilyennel molyolgatni egy darabig, kicsit lassabban is megy, mivel VLB- vel régebben foglalkoztam már.

Az S3 805 drivere pedig 1024- ben nálam is lekapcsolja a 75Hz- re képes LCD próbamonitort Win3.11 alatt, 800x600- ban tökéletes.

(#67243) Fred23 válasza arn (#67236) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gondolom, ez 2004 márciusát jelenti, és akkor tényleg be kellett érni 2003-ban még az 512-es modulokkal. Emlékeimben is így volt, azért is találtam furcsának, amit találtam, ugyanakkor azt azért mégse zárnám ki, hogy külföldön 2003 december végén valaki már tudott venni magának az 1GB-os modulokból. Akár nagykerből.

DarthSun: így kaptam, nekem is tetszik.

gban: Találtam végre LP-s 9600 SE-t aprón, már jegelve is van a részemre. :)

(#67244) arn válasza gban (#67241) üzenetére


arn
félisten

Nem igazan, itt csak 80 nanos, lassabb ram van az 5426on. Illetve, a trio64+ok altalaban edo ramosak mar, en a ket diamond trio64 vs trio64v+bol a v+ nem is kicsivel gyorsabb. Amit neztem noname v+t ugyanazt tudta, mint a diamond.

De az nekem is feltunt, hogy pl tobb kesobb lowend szintre belott kartyanal, amikor megjelentek egyaltalan nem annak szantak, igy sokkal szebb kartyak szulettek, illetve lattam pl s3 805ot es wd90c33at is 45ns rammal. Egy evvel kesobb, mar csak a szokasos 60-70ns ramok mentek a felbevagott nyakon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67245) arn válasza Fred23 (#67243) üzenetére


arn
félisten

Nem, 2003 marcius

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67246) arn válasza DarthSun (#67242) üzenetére


arn
félisten

Nem ismerem a yamahat, de a korai blastereken eleg eros szures van. Mindig probalkozom ujabb kartyakkal, de a pre94es jatekoknal oda lyukadok ki, hogy az sbpro mukodik osszessegeben a legjobban.

Talaltam most egy ct2260at, ami a legelso vibra, es igazi yamaha opl chip van rajta, meglepo modon olyan jatek is megszolalt rajta, blasterkent, ami az sbpron sem (az ilyen haklis jatekokrol lehet kellene egy osszeirast csinalni, mert csak a fejemben vannak). Viszont az opl3 jobb a pron, es mindenfele allitgatas nelkul tok jo a midi es a digi balansza, az sb16on meg mixerbol kellene allithatni, mert tul halk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67247) zoltanz válasza DarthSun (#67229) üzenetére


zoltanz
nagyúr

“Tournament- hez(99) egy patch mely a grafikai kinézetét olyanná alakítja amilyen első volt, a sima Unreal(98)”

Ebben mi volt a jó? Vagy mi volt gyakorlati előnye, gyorsított valamit?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67248) Fred23 válasza arn (#67245) üzenetére


Fred23
nagyúr

Wow! Nem gondoltam volna.

(#67249) gban válasza DarthSun (#67242) üzenetére


gban
Közösségépítő

Yamaha XG sokáig a kedvencem volt.

Fred23: örülök, úgy beszéltél mindig róla hogy reménytelen találni ilyet, jó hogy nem adtad fel.

arn: úgy értettem hogy ugyanaz, hogy az újabb kártyától jobb eredményt várna az ember de nem mindig ez a valós helyzet.
Nálam a V+ az Aristo, és ha nem a ramok miatt, akkor nem tudom miért lassabb kb. 15%-kal a dosos tesztek alatt mint a PowerColor Trio64.

Postázást nem vállalok.

(#67250) DarthSun válasza arn (#67246) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az ISA Yamahán a PCM erősebb volt, keverőben levettem, de úgy sem az igazi. Sb16- hoz a rezidens szabályzómat használom, igaz csak a Master potmétert tettem bele, de semmi ideig nem tart belefordítani a midi/PCM- et, az assembler rutinok már benne vannak a .tpm- ben. Mondjuk elég sok lenne már a forróbillentyű, left alt+shift lefele, right alt+shift meg felfele szabályoz. +2 csatornához kéne még 4 forró kombi, játéktól függően kellene foglalni, összeakadás nem lenne, regiszterek elmentve/visszaírva, csak esetleg játékbill funkció lenne hatástalan, bár sokban setupolható a keyboard kiosztás.

(#67247) zoltanz : csak a nosztalgia faktor :) , szépen néz ki amúgy, az UT99 grafikáján azért faragtak kicsit, több poligonszámmal az Unreal 98 kinézett, nagyon tetszett

(#67249) gban : gondolom a PCI- osról beszélsz, az nekem is tetszik, szebben szól mint az ISA- s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.