Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66701) DarthSun válasza gban (#66700) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen látom, 1 HDD tüskesor+1floppy. Elegendő is annyi retro gépbe. Az EIDE meg talán előny ha van, de ha nincs akkor is megy rajtuk nagy vinyó diskmanagerrel.

(#66702) arn válasza gban (#66700) üzenetére


arn
félisten

2/4 csatornas a vlbs vezerlo. Az eide elott nem volt ertelme tobbet tenni ra, mert a biosok sem tamogattak tobbet. A cache vezerlokon lehetett tobb, mert azon sajat bios volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66703) DarthSun válasza DarthSun (#66680) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tuning + R9800Pro


[ Szerkesztve ]

(#66704) arn


arn
félisten

ilyen volt egy tipikus kontroller 93ban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66705) gban válasza arn (#66704) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mi a lényegi különbség a tied és az itteni között?
Utóbbi a matrica szerint 94 novemberi gyártás.

Postázást nem vállalok.

(#66706) DarthSun válasza arn (#66704) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ilyenem van is gépben sztem, vagy pont ilyen, vagy nagyon hasonló.

(#66707) arn válasza gban (#66705) üzenetére


arn
félisten

korabban nem nagyon foglalkoztak tipusokkal, akkoriban azt sem tudtad, hogy "486" alaplap alatt mit kapsz az uzletben. ez foleg igaz volt a vezerlokre, de meg a videovezerlokre is.

ebbol kifolyolag szinte keptelenseg beazonositani, hogy melyik pontosan mitol meddig volt gyartasban. amire hagyatkozhatsz:
* gyartasi datum, az eladas elott par honappal gyarthattak
* chip megjelenesi datuma (eszaki hid, vagy a grafikus chip, etc) - altalaban egy idoben kezdtek el gyartani, olyan gyorsan porgott a dolog, sokaig nem is maradhattak gyartasban
* nevesebb modellekre ra lehet korabeli ujsagokra keresni
* esetleg probalj ugyanilyen tipusra kepet keresni, hogy van e korabbi gyartasi datummal

kb erre lehet hagyatkozni...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66708) unclefucka


unclefucka
senior tag

Hali!

Nincs valakinek egy HSI hűtőbordája elfekvőbe?
Vagy halott GeForce 6 v. 7 szériájú AGP-s kártyája?

Most nem fűlik a fogam, hogy reszeljek egyet egy NB-bordából.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66709) gban


gban
Közösségépítő

Ma megnéztem két 1 megás PCI Trio-t, az egyik Trio64, a másik Trio64 V+
Ami meglepett, az Everest szerint:
- a 64 V+ (chipen 86C765, 9715) 50 MHz chip, 50 MHz ram sebesség
- a sima 64 (chipen 86C764X, 9603) 70 MHz mindkettő

Ez jó így? Azt hinném gyorsabb az újabb.
Sebesség-tesztet nem néztem.

Postázást nem vállalok.

(#66710) arn válasza gban (#66709) üzenetére


arn
félisten

Amit en mertem, ott gyorsabb a v+. A trio az egyik leglassabb pci kartya.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66711) DarthSun válasza gban (#66709) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én az órajeleket nem is néztem de leteszteltem mindegyiket DOS alatt DoomBench- el és Landmark- al. Ha megnézed (az első kettő kártya a listában), van fotó is, chipszám megegyezik a Tieiddel, fej-fej mellett mennek, Landmark : a 64 a gyorsabb, Doom : hangyányival a 64V+ jobb, legalábbis a kis gyorstesztem alapján.

(#66712) gban válasza DarthSun (#66711) üzenetére


gban
Közösségépítő

A 64 az tökugyanaz (99%-ban) mint az enyém.
Az enyém nem Ver 1.2, és a chip felirata is némileg más, de amúgy pont ez.
Ramok is pont ezek, meg az Expertcolor matrica is.

V+ nem ugyanaz, de a ramok majdnem, 9703 stimmel, csak nem BCF23-M hanem BCH20-M, akármit is takarjon ez a kód.
Az enyém Aristo, hátán dtk matrica.

Emlékszem, innen hiányoltam a virgácsot.

Viszont a V+ 2 megás, a sima 64 meg 1.
2 megást a tesztre 1 megásítottad?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66713) DarthSun válasza gban (#66712) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hozzám mindegyik 1M- val érkezett, a V+ - ba már én tettem a +1M- át, a másik meg alapon maradt, egyelőre...

(#66714) arn


arn
félisten

Nem szamit, hogy 1-2m. A benchmark tablaban megtalalod mindegyiket x fele konfigban vagy 10 fele benchel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66715) DarthSun válasza gban (#66712) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A teszt alatt így mentek ahogy a fotón is van. A 2M- ásból nem vettem ki a 2 modult.

(#66714) arn : Win alatt számít esetleg, a 2M- ással nagyobb felbontást és/vagy színmélység kombinációt lehet beállítani.

(#66716) arn válasza DarthSun (#66715) üzenetére


arn
félisten

azt dos alatt is, de sebessegben mindegy :) 1-2 megas tsengnel szamit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66717) arn


arn
félisten

Nincs vkinek frontlemeze es hutoje asus v6800 deluxehoz? Foleg az elozo erdekelne, esetleg vmi rossz donorkartyarol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66718) gban válasza arn (#66717) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mindenkihez passzolok valamivel, nekem meg az S3-hoz kellene, a sima 64-hez.
Mondjuk nekem egyszerűbb dolgom lenne ha találnék akár soros port hátlapi kivezetést, amin pont ott a luk, de amit találtam az egyik se passzolt.

Hűtője ilyen gagyi a gyári?
Gyárit keresel amúgy?

Postázást nem vállalok.

(#66719) DarthSun válasza gban (#66718) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mérd le a lemez teljes magasságát. Majd a luk távolságát az alsó-felső ponttól. Holnap megnézem hátha találok.

(#66717) arn : ahhoz tuti nem lesz lemezem, hasonló kártya sem fordult meg nálam, a rendes GeForce1-2 szériából teljes hiány, 2MX- ek vannak. Egy rossz FX5700 jó hűtője passzolt a R9550- re, áttettem, én így oldottam meg, de Neked az ilyen kevert gányolás valszeg nem felel meg.

(#66720) envagyok válasza DarthSun (#66719) üzenetére


envagyok
veterán

Geforce 256-nak , legalábbis az ASUS-nak teljesen más a lyuktávolsága mint a gf2, stb kártyáknak.
Ezzel én is szívtam.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66721) gban válasza DarthSun (#66719) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ott van nálad a minta :DDD
Nem kell méregetni.
Azért annyira nem lényeg, csak ha épp az ember kezébe kerül egy akkor már föl is tenném.
De köszönöm előre is.

Postázást nem vállalok.

(#66722) DarthSun válasza gban (#66721) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, akkor tényleg az a példány ugyanazon méret/lukpozíció valszeg. Holnap körülnézek.

(#66723) MasterDeeJay

Egy érdekes állatfaj: DDR3-as SSD ami igazából sima sata3-as.



Teljesítménye egy régebbi átlagos SSD-nek felel meg. Szegény nem jól érzi magát a 60 fokos ramok között, egyébként nem melegszik.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#66724) arn válasza gban (#66718) üzenetére


arn
félisten

Igen, gyarit. Van tartalek v6600am, azon ilyen van, attettem egyelore.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66725) arn válasza DarthSun (#66719) üzenetére


arn
félisten

Talan a v6600 es a v7700 lemeze ua, odameressel ugyanott vannak a csatlakozok. De egyik kartyam se deluxe.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66726) DarthSun válasza MasterDeeJay (#66723) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Már ilyet is gyártanak :U , SATA adatkábel, a tápot pedig a RAM fogalalatból kapja ?

arn, gban : van még néhány tennivalóm, aztán körülnézek, az S3- hoz tuti lesz, mivel van egy RAM donor kártya, ami rossz de a RAM- ok jók, azokat leszedtem....és akkor a lemez már teljesen felesleges rá. Közben csekkolom hogy GeForce- ra illő nincs-e a rossz kártyák közt, hátha...

(#66727) MasterDeeJay válasza DarthSun (#66726) üzenetére

Pontosan. Már 10 éve van ilyen de nem átlag usernek, új árra gondolom horror lehetett.
Elvileg szerverekhez készült ahol nincs már hely, de jó pl ITX gépekbe is.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#66728) arn válasza DarthSun (#66726) üzenetére


arn
félisten

Nem hinnem, hogy jo lenne barmi massal, mint asus deluxe lemezzel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66729) DarthSun válasza DarthSun (#66726) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

gban : a donor sajnos nem jött be, S3TrioV2DX a típusa és teljesen más pozícióban van a DSub csati

arn : ezt a kártyát találtam, fotózni sem kellett, mivel mikor hozzámkerült már fotóztam. Most deluxe vagy sima a kártyád ? Erről jó bármi ? Hűtője szépen forog...kézzel pörgettem most csak

Közben találtam 8bites IO kártyát, nem is tudtam hogy van :B , bár mondjuk az XT- men a lapra van integrálva.

[ Szerkesztve ]

(#66730) r0b3r válasza DarthSun (#66729) üzenetére


r0b3r
senior tag

Mi van azon az I/O kártyán? Floppy és hdd is a szokásos soros párhuzamoson kívül? Eddig csak com/lpt portos 8 bites kártyát láttam, olyat használok is. :U
8 bit Floppy kártyám volt csak, a héten adtam el. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66731) DarthSun válasza r0b3r (#66730) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak a soros-párhuzamos, HDD-FDD nincs.

(#66732) r0b3r válasza DarthSun (#66731) üzenetére


r0b3r
senior tag

Akkor az sejtem milyen lehet, olyat használok a VESA 486-ban. Game + LPT és COM1-2 portok vannak rajtuk. :)
Meglepődtem volna, ha korabeli 8 bit HDD vezérlő lenne... létezett egyáltalán? Floppy van, múlt hétig nekem is volt, de nem használtam.

(#66733) arn válasza DarthSun (#66729) üzenetére


arn
félisten

Deluxe, az jo csak sajnos. Meg nem erdemes ep kartyat megbontani, csak ha vmi bugos ;)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66734) DarthSun válasza r0b3r (#66732) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nemtudon hogy létezett-e, XT- ből csak a meglévő ultramodern :DDD lappal van tapasztalatom.

(#66733) arn : a hűtő ?, sztem ezt a kártyát talán soha nem fogom használni, elküldhetem ajándékba így ahogy van, ha kell. DX2/66 gyári hűtős meglett ? A 2 keresett példány van a gyűjteményemben, procitól nem szívesen válok meg, de egyik mehet ajándékba.

Ja és Alvaro- nak pedig egy Rise proci, mivel az Epox- al kisegített a bajból.

[ Szerkesztve ]

(#66735) arn válasza DarthSun (#66734) üzenetére


arn
félisten

koszi, nagyon kedves vagy - de akkoris inkabb add oda olyannak, aki orommel hasznalna. mentsunk meg annyi retro hwt, amennyit lehet :) elobbutobb jon szembe majd ugyis egy kukaba szant donor, az ellen semmi kifogasom, hogy szetbontsuk.

a gf256 alapu kartyak egyre ritkabbak.

dx2bol overdriveot raktam bele, olyan kek hutoset nem lattam. de igazabol kivancsi lennek ra, hogy azokat mibe raktak eredetileg, ha az overdrive volt a retail. azt hittem a kekhutos az.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66736) DarthSun válasza arn (#66735) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt nem tudom hogy mi volt az eredeti célgép, brand- nak szállították avagy OEM- ként/dobozosként is árusították-e. SX759 és SX731 van a kék hűtősből.

(#66737) DarthSun válasza DarthSun (#66736) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gyűjteményi szempontól két különböző feliratú de lényegében ugyanazon procik, itt a darabszám és a különlegessége számít. Ugyanis ha Socket3- ból összerakok kompletten még egyet, akkor egy overkill lesz szokásomhoz híven : magas órajellel/teljesítménnyel - DX4, 5x86, PODP vagy pld a TurboChip, melyet még ki sem próbáltam.

A GeForce256/MX AGP pedig szintén nem vág az overkill mániámhoz, van : FX5200/5500/5700, valamint nem is tudtam hogy van (ezt sem :B ), de a tegnapi pakolászás közben találtam asszem R9250- et (felirat kopott), melyek mennek 2x- es AGP- ben. Mindegyik lenyomja a V6600MX- et.
Mondjuk az aduászok ilyen szempontból a R9600TX és a R9800Pro. Előbbi végleges gépben lesz, utóbbit még nem döntöttem el, egy ideig biztosan teszt-referenciaként teszi a dolgát. A 9600TX kellemes meglepetés, itt úgy néz ki hogy a TX jelölés nem vakítás, tényleg gyors kártya és nem utolsó szempontként különleges darab.

(#66738) arn válasza DarthSun (#66736) üzenetére


arn
félisten

Erdekelne, ha megvalsz vmelyiktol. Van roluk foto?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66739) DarthSun válasza arn (#66738) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Fotózni most nem vettem elő, régebbi 16MPx- es csportképből vágtam ki, látszanak azért viszonylag tűrhetően.

(#66740) DarthSun válasza DarthSun (#66739) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja elfelejtettem, ha kell valamelyik, ingyenes lesz, le is kell írni mert amúgy csak priviben mehetett volna :) .

(#66741) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Beállítottam a hardcore W98- as konfigot a végleges 3.7GHz- re, ahogy említettem a 4GHz csak a tuning kedvéért volt. CPU feszt csökkentettem, RAM- ok benne maradnak, a szép GEIL- ek, CL2-3-3-6- on. Új beállítások, új stabilitástesztet vonz, 2 órája megy a SeriousSam, még egy óra hiba nélkül és elfogadva. Aztán belövöm DOS alá ;] , kíváncsi vagyok mi az ami tolerálja ezt a veszett tempót. Valamint hogy az SBPCI DOS driver megy-e és milyen hangot produkál játékok alatt. Régebben Tua mellett próbáltam, egész tűrhető volt.

(#66742) arn válasza DarthSun (#66739) üzenetére


arn
félisten

koszi, probalom eloszor leinformalni, hogy mik is ezek a kek bordak... de egyelore nem kaptam sajnos valaszt. arra lennek kivancsi, hogy milyen formaban arultak oket. ez is egyfajta retail cucc lehetett, vagy oem.

mert az overdriveot pl eleg sokaig gyartottak (sok a kesobbi datumu), de ahogy ezt elnezem ezek tobbnyire a felfutaskor lettek kiadva, az oem procikhoz hasonloan. kar, hogy nem emlekszel a forrasra :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66743) DarthSun válasza arn (#66742) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A közvetlen forrásra emlékszem, azt nem lehet elfelejteni....szted ha az ember fia millás értékű procigyűjteményt kap :U . Azonban nemtom hogy az első tulajdonosnál honnan származtak, vette, beazonosítható gépből vette ki, stb, nincs információm.

(#66744) arn válasza DarthSun (#66743) üzenetére


arn
félisten

ok, nem tudtam hogy jutottal hozza :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66745) Hosssszu válasza DarthSun (#66741) üzenetére


Hosssszu
őstag

Általában csendben olvasom a fórumot, de erre azért felkaptam a fejem:
" Aztán belövöm DOS alá ;] "
Nos erre én is kíváncsi vagyok!
Ha lesz időd, kedved, akor írd le a tapasztalaid. :) :R

(#66746) DarthSun válasza Hosssszu (#66745) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ki nem hagynám leírni az ilyen tapasztalatokat :R , főleg még ha valakit érdekel is az ilyen elborult overkill aberrációm :B :D

(#66747) Hosssszu válasza DarthSun (#66746) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ennek nagyon örülök! :R
Az ilyen elvetemült elmék színesítik szerintem a világot (és ezt a topikot is)! :D

(#66748) Frawly válasza DarthSun (#66741) üzenetére


Frawly
veterán

DOS-nak garantáltan nem fog tetszeni, se a 3+ GHz, se a nem fixált PCI/ISA órajel, se az alacsony RAM időzítések. A DOS sokszor már a 200+ MHz-es Pentium MMX-en is problémás, meg egy 900-as Duronon, nem hogy 3-4 GHz-es konfigon.

(#66749) jokeph válasza DarthSun (#66741) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, sok sikert hozzá. ;) Én drukkolok. PII-es gépen a W95 OSR2-őt nem tudtam stabilan futtatni, széthajtotta magát a 400-as Celeronnal. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66750) arn


arn
félisten

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1eXksIjli6f0JetBpih-XuR7PJrAJry4GLwFq7x3MVZU/edit?usp=sharing

the benchmark table updated:
* ages: thunderbird 1400 dos benchmarks added
* socket 3 mainboard: Soyo Opti 82C822 (vlb + pci hybrid) added with ark logic cards. the hybrid mainboard pci implementation is very slow.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.