Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66801) Tothg86 válasza arn (#66800) üzenetére


Tothg86
tag

(#66802) gban válasza arn (#66800) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem meg a vga :))

Postázást nem vállalok.

(#66803) DarthSun válasza bacsis (#66798) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lowprofile 9550 hibrid :) . Annyiféle 9550 volt/van mint ahány keverék-kutya létezik :DDD . A legérdekesebb azért 9- es sorozatból a 9600TX.

(#66804) Frawly válasza DarthSun (#66797) üzenetére


Frawly
veterán

Nem is értem, hogy ezeket a 64 bites hulladékokat kiknek csinálták anno, és még most is erőltetik a gyártók, mikor 2020-ban nagyon gáz. Annyival nem olcsóbb (nem is volt soha), mint amennyivel gyopárabb.

(#66805) unclefucka


unclefucka
senior tag

Valamit muszáj volt rakni a Sulinetes gépekbe is. :DDD
Nagyinak is jók ezek recepteket letölteni.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66806) DarthSun válasza Frawly (#66804) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát ez ilyen, üzletpolitika is benne van. Irodai gépbe vagy aki csak böngészni, esetleg filmezni akart, oda még elmegy. A gond ha játékra veszi, csak a típust nézi, aztán nem érti miért szaggat.

(#66807) DarthSun válasza Tothg86 (#66801) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az ilyen kinézetű házakat bírom, van benne egyfajta retro elegancia, feelinges, + még kijelző is, az sem baj ha már besárgult. Többféle hasonló van nekem is, lassan pedig érkezik egy tartalék.

(#66808) gban


gban
Közösségépítő

Láttatok már olyat hogy egy 478-as lap, ami ráadásul Prescott és HT ready, igaz, csak 533-as FSB-t tud max., az nem bootol se 32, se 64 bites, se Home, se Prof. gyári Win7 lemezről, és ugyanilyen pendrájvról se? :Y
Több optikával is próbálva.
DVD-nél kiírja, nem tud bootolni, error 05.

Postázást nem vállalok.

(#66809) arn válasza DarthSun (#66807) üzenetére


arn
félisten

Nekem ket kategoria van itt, a rondaronda es a bajosan ronda. Ez nyilvan szubjektiv, es ez utobbit keresem. Korabban mindig probaltam nos hazakat felkutatni, de annyira ritkava valtak, hogy azota a nem leharcoltak johetnek. Nem baj, ha latszik rajta a hasznalat, de azert olyannak tunjon, amin latszik, hogy megbecsultek. A masik, amire odafigyelek, hogy ugy tunjon, hogy az egesz konfig egyszerre oregedett, tehat korhu alkatreszek lehetoleg, szinben passzolo meghajtok.

termeszetesen szepen letisztitva, minden leellenorizve, szep allapotra hozva, hogyha vki 10 ev mulva megnezi, ugy tunjon, hogy egy szep hasznalt gepet lat, amit megbecsult a gazdaja.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66810) Tothg86 válasza DarthSun (#66807) üzenetére


Tothg86
tag

Igen, szerintem is pont ez bennük a megkapó. Természetesen mindenkit másért mozgat a retro, pont ez benne a jó.

Ami érdekes, az az, hogy a turbó gomb fehérebb. Vajon Azért, mert be volt nyomva? Kevésbé érte a fény? Az a 3 mm ennyit számítana? Olyan Ez, mint egy régészeti kutatás:)

@gban

(#66811) gban válasza Tothg86 (#66810) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez most Virge vagy Trio?

Postázást nem vállalok.

(#66812) DarthSun válasza gban (#66808) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

478- asra még nem próbáltam Win7- et tolni. Tipp esetleg hogy a DVD UDF- ben van felírva. Nero- val készíts egy lemezképet, azt pedig ISO formátumban visszaírni optikára. Penre kiíráskor is talán vihette az alapformátumot, de ez már mégnagyobb tipp. Ezeket egy régebbi BIOS nem képes indítani.

(#66809) arn : igényesebb vagy, én csak lesikálom CIF- el amennyire lehet, később ha több időm lesz lehet kikupálom szebbre mindegyiket. Kisebb hibák, karcok nem zavarnak, legyen egyben rendesen, a nagyon leharcolt az már nekem sem jön be. Néhány db határeset, van olyan mely kicsit lejjebb (kényszerűségből), nagyobbrésze egész jó. Az overkill Win98- as P4 meg egész szép házat fog kapni, bár az meg annyira nem korhű hogy Nálad eretnekségnek számítana :DDD .

(#66813) DarthSun válasza gban (#66811) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mindegyik, 2 in 1 :DDD

(#66814) Tothg86 válasza gban (#66811) üzenetére


Tothg86
tag

A megfelelő aláhúzandó :))
Phoenix S3 Trio64V+ biosa van

(#66815) gban válasza Tothg86 (#66814) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kár hogy nem a jó kis 3D lassítót takarja a matrica :))

Én is készülök 486-os érdekességgel, több szempontból is érdekes lesz a dolog.
Egyik hogy a 2 megásítható Tseng ET4000/W32P van az alaplapon. (bár lehet hogy ennek csak én örülök jobban mintha S3 lenne rajta)
Azt néztem, a T4000 volt ISA, VLB meg PCI kártyákon is, gondolom azért nem tökegyformák voltak.
A többit később, screenshot kell majd hozzá.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66816) arn válasza Tothg86 (#66810) üzenetére


arn
félisten

a led felett hianyzik a fekete takaro, illetve a ket dolog lehet a gomboknal ill a takarolemeznel, vagy nem az az eredeti db, vagy mas muanyagbol csinaltak. de ez utobbi szvsz kis valoszinusegu.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66817) arn válasza DarthSun (#66812) üzenetére


arn
félisten

en teljesen szet szoktam szedni a hazakat, minden muanyagot, stb. egyenkent letisztitom viz + szappan majd szaritas, restauralas es osszerakom. a rozsdafoltokat neha nehez eltavolitani. pl az utobbi haz igazan szep allapotu, de talan az elem cseppenhetett le, vagy ilyesmi, mert feher oxidacio volt rajta. eltavolitas utan csak a lemez maradt, a feluletkezeles nelkul egy dbon. ha esetleg ujra rozsdasodna, akkor lehet majd szurke festekkel orvoslom.

***

jah igen, a kekhutos oknyomozas :) a vogonson sem tudott senki sem valaszt adni, vki azt irta, hogy dellekben volt ilyen. vki meg azt, hogy ez a boxos verzio. ez utobbival nem ertek egyet, mert probaltam rakeresni, hogy milyen retail procik voltak. amit talaltam, x87, overdrive, pentium, ill ez utan mar mindig volt retail verzio. de 486bol nem volt semmifele boxos kiadas, csak az overdrive, ami az oem procival egy idoben jelent meg.

igy szerintem inkabb maradok az overdrivenal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66818) gban


gban
Közösségépítő

Az mennyire normális hogy
- erre ezt mutatja a GPU-Z? (9250 vs 9200 Pro)

- egy Pro 64 bites?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66819) quailstorm válasza gban (#66796) üzenetére


quailstorm
nagyúr

XP-vel próbáltam és ProSavageDDR elindítja Half-Life 2-t is, DX6 módban (korai build kell hozzá), de teljesítmény az nulla. Kb. a CardBusos Trident szintjén van.

(#66820) hege8888 válasza DarthSun (#66812) üzenetére


hege8888
aktív tag

Én a múltkor át akartam tenni egy Asus Cd-rom-ot, ahogy rendezgettem a gépparkot egyik AT házból a másikba, hogy akkor az egyikben Asus lap, vga, milyen király..
Aztán ráhagytam, mert a másik ház nem úgy sárgult, és disszonáns lett volna az összkép mindkét ház esetében. Egyikben túl sárga lett volna az előlaphoz, a másikban meg virított volna az optikai... Majd ha kiglancolom retr0brighttal, akkor újra törpölöm..

Kaptam egy Asus Radeon 9250-est, 256Mb-s.. Kb ez egy P4P-800-as deszkához korban passzol? Azt GPU-Z-vel tudom kideríteni, hogy 64 vagy 128 bites a kártya?
Próbálom én is él(vez)hetőre összerakosgatni őket..

Hát a gyereknapi bulim elúszott egyelőre, pedig Snake1977 olyan bitan jó posztert csinált.. :W
Én a múltkor át akartam tenni egy Asus Cd-rom-ot, ahogy rendezgettem a gépparkot egyik AT házból a másikba, hogy akkor az egyikben Asus lap, vga, CD-ROM, milyen király..
Aztán ráhagytam, mert a másik ház nem úgy sárgult, és disszonáns lett volna az összkép mindkét ház esetében. Egyikben túl sárga lett volna az előlaphoz, a másikban meg virított volna az optikai... Majd ha kiglancolom retr0brighttal, akkor újra törpölöm..

Kaptam egy Asus Radeon 9250-est, 256Mb-s.. Kb ez egy P4P-800-as deszkához korban passzol? Azt GPU-Z-vel tudom kideríteni, hogy 64 vagy 128 bites a kártya?
Próbálom én is él(vez)hetőre összerakosgatni őket..

Hát a gyereknapi bulim elúszott egyelőre, pedig :R Snake1977 :R olyan bitang jó posztert csinált.. :W

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66821) DarthSun válasza hege8888 (#66820) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Korban összeillenek kb, úgynézem. Persze a GPUz kiírja. Rendezvényeknek reszeltek egy darabig.

(#66822) r0b3r


r0b3r
senior tag

Tényleg, most gondolom a fülei kiállítás is elmarad... :(

(#66823) Sanchez638 válasza r0b3r (#66822) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vagy későbbre tolódik.. Lehet ezentúl öszi BRSZK lesz..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#66824) alvaro válasza r0b3r (#66822) üzenetére


alvaro
senior tag

Basszus, tényleg... Én meg még az Árok Party miatt aggódtam.

(#66825) Frawly válasza DarthSun (#66812) üzenetére


Frawly
veterán

Én használtam Win7 Pro-t anno még s478-as gépen, 2009-2011 között. Teljesen jól ment, pendrive-ról telepítettem, rá a lemezképet Win USB Creatorral toltam fel, akkor még nem ismertem a Rufus-t. A teljesen jól ment alatt azt kell érteni, hogy támogatott minden hardvert, és bár nem futott villámként, kicsit komótosabb volt itt-ott, de használható sebességgel lehetett használni a rendszert. P4 3 GHz + 2 GB RAM volt a felállás. Nyilván 32 bites Win7-ről van szó. Az is igaz, hogy a Win7 a sok update miatt azóta bloatabb lett, így nem tudom, hogy ez még most is fennáll-e.

(#66826) arn válasza alvaro (#66824) üzenetére


arn
félisten

arok partyn ket meterre matareszegen fekszetek egymas mellett, epp jo :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66827) alvaro válasza arn (#66826) üzenetére


alvaro
senior tag

Nem is emlékszem már, milyen partyn rúgtam be utoljára... Mostani Árkon egy kupac (mostly) Commodore géppel rohangásztam fel-alá, hogy ki tudom-e valahol próbálni.

Azóta már itthon is be tudtam üzemelni a C64-eket (aztán közben el is fogyott az S-Video kábel, amit összehevenyésztem hozzá, kell csinálnom újat), olyannyira, hogy az egyik hibásnak talált darabot sikerült is megjavítani - ja, mert csak egy kondi lábán engedett el a forrasztás...

A500-akig még mindig nem jutottam el azóta se, de ami késik, nem múlik. Egy jó kis klasszikus A500 mindig jól jöhet.

(#66828) arn válasza alvaro (#66827) üzenetére


arn
félisten

Jolvan, nekem meg 90es evekbeli emlekeim vannak a partikrol.

az a500at nekem is be kellene izzitani, de elvagyok a sok pcvel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66829) DarthSun válasza Frawly (#66825) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 3GHz P4 relatíve már erős gép, biztosan elfogadhatóan ment rajta. Én inkább az ellenkező variánst, a Win98- at tettem fel. Ha nem az overkill a cél akkor meg XP ami illik rá, de nyilván elfogadom ha valaki Win7- et futtat rajta. Bacsis fokozta még, asszem P-III- ra is tett Win7- et, meg valami alacsony órajelen is futtatta.

(#66830) jokeph válasza DarthSun (#66829) üzenetére


jokeph
nagyúr

PII 400-as Pentiumos gépemre anno a 80 GB-os HDD-re 320 Mbyte SDRAM-al felszerelve tettem kíváncsiságból Vistát. :D
Elkocogott rajta, lehetett mindent csinálni, csak játszani nem, a játékok sebessége kritikán aluli lett. Egy GeForce 2 GTS mellett.
Úgyhogy ment vissza az XP. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66831) DarthSun válasza jokeph (#66830) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem csodálom, a Vista állítólag még robosztusabb rendszer. Lowend gépen nem próbáltam, tehát viszonyítási alapom nincs, mindössze 1 gépre tettem fel eddig, Phenom-II X2+4GB RAM, azon már szépen megy.

(#66832) arn válasza DarthSun (#66831) üzenetére


arn
félisten

Robosztus = ratyi? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66833) DarthSun válasza arn (#66832) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:DDD , bacsis meglátja, biztos ír rá, neki a kedvence volt, sokáig használta.

(#66834) arn válasza DarthSun (#66833) üzenetére


arn
félisten

En sokaig skippeltem, egeszen a win7ig :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66835) jokeph válasza DarthSun (#66831) üzenetére


jokeph
nagyúr

Korai, Béta változatom volt, P4-en (Prescott 2,8+1 GB ram) és Athlon 64 5200+-os gépen is használhatatlan volt 2*1 GB rammal (GeForce 3 Ti 200 és GeForce 4 Ti 4200-al), el is ment a kedvem tőle. W7x86 első ver. angol verzióval nem voltak ilyen problémák.
Úgyhogy Vista nálam skip, W7 forever, W8/8.1 skip, a garázsgépen még mindig W7x64 PRO fut. :D
Most a W10x64 PRO-val meg vagyok békülve, lekopogom eddig nem futottam vele kiemelkedő problémába (a W10 topikban hihetetlen mennyiségű problémát írnak), igaz teljesen alap módban használom, UW-s kacatokkal nem foglalkozom.

(#66832) arn : Igen, ez az érzés fogott el engem is. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66836) envagyok válasza jokeph (#66835) üzenetére


envagyok
veterán

Én szerettem, igaz akkor vettem a core2duo 6600-át, (majd hamar lecseréltem quad q6600-ra) 2GB rammal, és 8800gtx-el.
A Vista támogatta először a dx10-et.
2 retró gépemen is vista fut, SLI-re 8800ultrákkal, és cf-re 4870x2 quad cf-el.
Win7 már DX11, azt az x58-as rendszerre dobtam fel.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66837) jokeph válasza envagyok (#66836) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem mondom, hogy a végleges variáns nem volt jó, mert a béta után elment a kedvem a további próbálkozástól, meg aztán jött a W7. :D
Számomra a DX10 semmit se jelentett, mert az akkori VGA-m DX9 C-t tudott max, a játékaim jó része meg DX7/8-as volt. ;]
A mostani játékom is csak DX9-es. :)) Mázli, hogy nem okoz gondot se a modern VGA-knak, de a W10-nek. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66838) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

939 A64+1 majd 2 magos proci+3GB RAM ment sokáig, azon nem próbáltam ki a Vistát, mikor Phenom-II X4 lett, akkor meg már kint volt a Win7, úgyhogy inkább azt telepítettem. Vistát már később, olyan félretronak néztem meg. Most meg megint csak régebbit, 8.1- et használok, 10- et majd később. Nagy frissítéseknél rengeteg gondot írogatnak, főleg a hangkártya elnémulások, meg egyéb hanghibák. Az ElitePro is így járt, annál kitől vettem, nálam meg semmi gond. Az Audigy2ZSPPro- kat meg már Win7- en sem tudták rendesen használni, azokat is emiatt találtam mérsékelt áron, nálam tökéletesen mennek. Az USB Audigy2NX- et szintén úgy vettem, hogy Win7 alatt nem bírtak vele, aztán nálam meg 8.1 alatt is rendesen megy. Lehet akkor az ElitePro- val sem lenne gondom 10 alatt sem, de ki sem próbáltam. Majd ha lesz kedvem. Van egy 480- as bontatlan SSD- m, arra talán, bár sok értelme egyelőre nincs, mert régebbi játékokkal is el vagyok maradva, DX12 majd valamikor...

(#66839) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mértem egyet Unreal Tournament 2003-mal, OpenGL-re állítva a játék beállításaiban. Nem tudom milyenek számít az eredmény. :)
C2D Xeon E5205 @2x2926 MHz (Wolfdale)
Intel GMA X4500
3 GB RAM
MX Linux + Wine

1024/768
Flyby: 70 Fps
Botmatch: 45,72 Fps

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#66840) r0b3r válasza zoltanz (#66839) üzenetére


r0b3r
senior tag

Mennyire használható megoldás linux alatt a wine? Milyen windowsos programok, játékok mennek vele? :)

(#66841) DarthSun válasza r0b3r (#66840) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kis tapasztalatom nekem is van. Játékot nem futtattam, de a CPUz, Everest és a TCommander fut szépen [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#66842) r0b3r válasza DarthSun (#66841) üzenetére


r0b3r
senior tag

Már néhány alkalommal használtam Linux Mint-et, de mindig csak Win7 mellett. Majd ha már nagyon égető lesz a Win 7 cseréje Win 10-re. és valami csoda folytán a worknc a catia és a No Man Sky is működni fog linux alatt, akkor átállok teljesen. :D

[ Szerkesztve ]

(#66843) zoltanz válasza r0b3r (#66842) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mennek rendesen a programok Wine-vel.
3D Legjobb támogatás, teljesítmény az újabb nVidia (Ubuntu-val csak LTS-re adnak ki Zárt drivert.) és Amd gpu-kra van. Azután az Intel és a régebbi nVidia, teljesítmény itt is jó, de már lehetnek gondok a megjelenítéssel. A nyílt nVidia support-ja rendben, de lassabb jóval.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#66844) Frawly válasza envagyok (#66836) üzenetére


Frawly
veterán

A Vistával nekem nem volt bajom, igaz nem használtam saját gépen, csak más gépeken. De a Win7 megjelenésével értelmét vesztette, szerintem retró gépen is. Mert azon a gépen, amin tűrhető sebességgel fut a Vista, azon a Win7 is kb. azonos sebességgel és használhatósággal elmegy, driverek is jók lesznek, és nem csak DX11, hanem DX12 is, meg Vulkan is használható lesz rajta. Vista only szoftver meg játék úgyse létezik. Amelyik gépnek meg sok a Vista, arra úgyis XP való maximum.

(#66845) Frawly válasza r0b3r (#66840) üzenetére


Frawly
veterán

Teljesen használható. Igaz programja és játéka válogatja. De főleg a régi programoknál és játékoknál teljesen jól teljesít a Wine általában, a teljesítmény sem sokkal rosszabb, mint natív Windows alatt. Az a néhány progi meg játék, ami nem fut, vagy nem jól, az sem a Wine hibájából van nagyrészt, hanem valami idióta DRM megoldás miatt, vagy a windowsos szoftver/játék bugja miatt.

Az, hogy mit lehet futtatni Wine alatt, meg mi fut rosszul, és mi az, ami egyáltalán nem, azt a winehq.org oldalon tudod megnézni, adatbázis van ott róla, hogy melyik windowsos szoftver, játék hogy fut. Az oldalon fent csak beírod a nevét, és elkezdi kilistázni, egész részletesen, sokszor még az adott windowsos progi verziószámaira is lebontva, hogy ilyen meg olyan verziós játék pl. ilyen meg olyan verziós Wine-vel fut jól vagy rosszul. Sokszor ez utóbbi is fontos információ, mert a Play On Linux kiegészítést ha felteszed Wine mellé, akkor be tudod állítani, hogy melyik Wine-verziót használja az adott programhoz, lehet profilokat létrehozni.

(#66846) r0b3r válasza Frawly (#66845) üzenetére


r0b3r
senior tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek. :) Eddig ugyan még semmit nem sikerült elindítanom Wine alatt, de még próbálkozok. :)

(#66847) DarthSun válasza Frawly (#66844) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én csak a félretro kedvéért tettem fel egy gépre, legyen Vista- ból is egy :) .

#66845 : a Linux- al az a gondom hogy mindíg volt egy hardverelem, ami nem ment. Utóbbi időben sorrendben a hálózat, azt sikerült megoldani. Az utolsó kísérletnél pedig az USB Audigy2NX hang nem ment. Sehol nem találtam hozzá meghajtó modult, ami csatolható vagy kernelbe fordítható. Az alaplapi hang az ment egyből, de ugye annak a hangja felejthető egy Audigy- hez képest. Azóta van USB X-Fi HD is, tehát ha tudsz/vagy tud valaki olyan disztro- ról melyben van valamelyikhez meghajtó, akkor lehet teszek kísérletet ismét.

(#66848) Hosssszu válasza DarthSun (#66847) üzenetére


Hosssszu
őstag

Mintha a windows 10 frissítéseiről lenne szó. ;]

(#66849) r0b3r válasza Hosssszu (#66848) üzenetére


r0b3r
senior tag

Na azokat még nem ismerem... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66850) Hosssszu válasza r0b3r (#66849) üzenetére


Hosssszu
őstag

Addig nyugodt az életed. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.