Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) arn válasza cbmfan (#66650) üzenetére


arn
félisten

apr1 poenosabb lenne :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66652) envagyok válasza cbmfan (#66650) üzenetére


envagyok
veterán

Rampucolás v csere

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66653) cbmfan válasza envagyok (#66652) üzenetére


cbmfan
senior tag

az kevés lesz, találtam rajta pár pörkölődött SMD-t nagyítóval nézve. ment erkélyre darálandók közé.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#66654) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Loew driver próba. Feltettem a memdrivert. Shutdown. Kicseréltem a 2x256M Kingmaxot 2x1GB szintén Kingmaxra.
Úgy néz ki megy a 98, egyelőre hibátlannak tűnik. 512 feletti RAM- al általában már boot alatt kékhalál volt, de desktopon +pogram indításakor mindenképp hiba - fagyás, kékhalál, szabálytalan művelet, out of memory üzenetek valamelyike mindíg befigyelt. Persze fel kell tennem valami erősebb játékot, tovább tesztelni sokféle program és szituációt.
Tehát íme az előzetes jelentés, a sokféle patch, hack, neten található tanácsok, beállítások eddig minden esetben megbuktak, de a Loew driver működik :C

(#66655) flymi válasza cbmfan (#66650) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:DDD Ilyet még nem láttam! Csúcs!
Milyen lap?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66656) DarthSun válasza DarthSun (#66654) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Quake1-2 folyamatos demo ok. 3DM2001 ok. Quake2 ablakban - 620MB fizikai RAM- ot használt a gép. Erősítsünk, feltettem a SeriousSam2- őt, szintén ok, itt pld 722MB a foglalt RAM :

Nagyon szépen fut a játék. Teljesen nem meggyőző számomra még mindíg, ezért felpakolom az UT2004- et, az talán mégtöbb RAM használatot produkál, a vasat legalábbis jobban igénybe fogja venni.

(#66657) Hosssszu válasza DarthSun (#66656) üzenetére


Hosssszu
őstag

Pontosabban: Serious Sam: The Second Encounter
(A kettő már nem biztos hogy élvezhetően futna a gépen, lehet hogy 98-ra fel se menne.)
Csak azért szólok bele, mert ez a rész nekem örök kedvenc! :C

(#66658) DarthSun válasza Hosssszu (#66657) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Helyes a pontosítás :) Nyilván az első megjelentekből a második epizód, úgy értettem. Nekem is nagy kedvenc :R :C .

(#66659) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ha már klasszikus játékok, tegnap jelent meg a Steam-en a Source motorral felújított első Half-Life végleges verziója. 18 € Már a béta sem volt rossz, kár, hogy a multi szerverek kihaltak.
[lYoutube Trailer]
[Steam]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#66660) quailstorm válasza zoltanz (#66659) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Van a BMS-ben multi, de nem az a legjobb része.
Ha HL multit akarsz akkor adrenaline gamer.

(#66661) Hosssszu válasza DarthSun (#66658) üzenetére


Hosssszu
őstag

Imádom azt a játékot!
Pont olyan szerintem mint egy agyatlan horror/akciófilm. Csak lőni kell, nem kell logikázni, gondolkodni. Teljesen kikapcsol. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66662) DarthSun válasza Hosssszu (#66661) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megint egyetértek, ugyanezen okokból kedvelem én is. Ha játék, akkor csitt- csatt dirr-durr, ha más akkor meg elmélkedés - programozás, tudományos témák, scifi filmek, stb - , melyek érdekelnek.

(#66663) Hosssszu válasza DarthSun (#66662) üzenetére


Hosssszu
őstag

Pontosan! Teljes mértékben így gondolom én is! :K :R

Ja! Win 10 alatt is elindul mindenféle trükközés nélkül. Gondoltak a jövőre is a játék programozói. :)

(#66664) DarthSun válasza Hosssszu (#66663) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Win10 alatt nem próbáltam, de 8.1 alatt fent van, ott már tudtam hogy fut. Kis fejlesztőcsapat, önálló motor, gyors, jól optimalizált, szép grafika. Le a kalappal előttük.

(#66665) DarthSun válasza DarthSun (#66656) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát úgy néz ki hogy még 2004- ben is elegendő volt a P4+R9600TX. Szépen fut az UT2004. A memóriafoglalás nagyobb de nem túl magas - 867MB. Ez már meggyőző, a Loew driver bizonyította hogy kiváló. Teljesen stabil a gép és ugyanolyan villámgyors mint a driver nélkül. A RAM felhasználást nézve elegendő is lesz a tuninghoz a 2x512M AData Kitt.

[ Szerkesztve ]

(#66666) arn


arn
félisten

van nalam egy vlbs cachevezerlo (korban 93 vege, 94 eleje - 286 procival)... kb a legjobb pelda, hogy miert nem erdemes a szezont a fazonnal keverni :)

a 93as dx2-66on dolgozom, ez az idevezerlo nem egyszeru kerdes. egyreszt 93as vlbs vezerlot nem talaltam, amik vannak, azok mind 95 kornyeki eide vezerlok. meg van egy 93as isas kartyam.

az isas kartya kb 1800kb/snal tetozik, egy jobb vlbs kartya olyan 3400kb/sot tud (csak hogy mennyire nagy dobas volt a triton fx... az 11000kb/sot). ezek a bufferelt sebessegek, ez annyit jelent, hogy jo esetben a vinyo cache buffer tud ennyit, a soros es random atvitel meg evekkel kesobb sem erte ezt el.

eloszor mindig sdkartyaval kezdek, annal termeszetesen a random atvitel is tudja az 1800kb/sot, mindenutt ki van maxolva. a vlbs cache vezerlovel a bufferelt sebesseg 15000kb/s korul van (ez lehet fake ertek), viszont olyan 1000kb/s a soros es a random atvitel. 420as wdvel (93 vege), az isas kartya 1200kb/s soros atvitelnel, 900kb/s randomra. egyertelmuen a hdd limital, teljesen mindegy, hogy milyen kartyat raksz eleje, isas, vlbs.

ami erdekesebb, hogy a wd vinyoval viszont nagyobb atviteli sebessegeket mutat soros es random atvitelre is, mint az sdkartyanal (1200kb/s vs 1000). ergo, az egeszbol az jon le, hogy sdkartyaval a sima isas kartya is jobb valasztas (1800kb/s vs 1000), viszont korabeli vinyoval siman lelepi a cache vezerlos kartya az isasat (1200kb/s vs 900).

ha gyakorlati merest nezek igazi masolassal kis-kozepes fileokkal, 3m54s cache vezerlovel csak 1m40 lesz (nagy meretu fileoknal kb egal). mar egy gyorsabb, nem korhu vinyoval is borulna a keplet, az sdkartya viszont teljesen felrevinne az egesz merest - ahol az alacsony eleres miatt amugy sem erdemes ezen rugozni, de a sima atviteli sebessegek megleptek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66667) r0b3r válasza DarthSun (#66654) üzenetére


r0b3r
senior tag

Sose láttam még ekkora pontszámot 3DMark 99-en. :DDD

(#66668) DarthSun válasza r0b3r (#66667) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Valóban ? Akkor ehhez mit szólsz ?. De amúgy ezen a P4- en is még emelkedni fog kissé azért 4GHz- en ;] , valamint ha még belepattintom a 9800Pro- t, simán 20K fölé kell hogy menjen.

(#66669) gban


gban
Közösségépítő

Itt most nem a pontszám a lényeg:

Postázást nem vállalok.

(#66670) Sanchez638 válasza gban (#66669) üzenetére


Sanchez638
addikt

Felpumpáltad? :D Látom, nem lukadt ki.. :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#66671) DarthSun válasza gban (#66669) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szoftver render. A 2001- ben kell a hardveres TL, amiatt alacsony a pont (a V3- ban nincs TL). 3DMark99- el próbáld ki, ott hasítani fog.

Ja persze, nem a pont a lényeg, hanem hogy működő példány...

[ Szerkesztve ]

(#66672) DarthSun válasza arn (#66666) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Közben próbáltam felfogni a gondolatmenetedet :B . 386- ban nézem a méréseim, DOM és HDD is 1.6MB/s, annyi hogy a DOM elérési ideje NA, olyan gyors gondolom, az átvitelt pedig az ISA IO csatoló korlátozza. 486- ot nem blogoltam (viszont asszem már mértem), de SS7- ben már megugranak a sebességek 10MB/s környékére [link]. Viszont asszem hogy 486- ban egy jó VLB IO, a 3-4MB/s- al elegendő, mármint a géphez viszonyítva, ott nagyon nagy programokat nem kell töltögetni, másolgatni.

(#66673) gban válasza DarthSun (#66671) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az pont nem volt a pendrájvon, nem is értem.
Amúgy egy Cel 766@1150 van alatta, sajnos csak 168 mega ram, de indjárt jön a 99 is.
Addig is itt a 2k:

Postázást nem vállalok.

(#66674) DarthSun válasza gban (#66673) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 2K- ban már jobb, itt választható az Intel optimalizáció is.

(#66675) gban válasza DarthSun (#66674) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez hasít? (nem tudom, kérdezem :B )

Postázást nem vállalok.

(#66676) DarthSun válasza gban (#66675) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jónak tűnik. Nem is emlékszem mennyit ment a V3 2000- esem :U . Driver fent van rendesen ? (chipset+Voodoo).

(#66677) DarthSun válasza DarthSun (#66676) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Voodoo2SLI- t be kéne fognia, vagy kicsit megelőznie...asszem... :U

(#66678) gban válasza DarthSun (#66677) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ott is XP volt fent?
Illetve, gyanítom nem csak 168 mega ram, valamint a P3-1000 se egy cerka, mégha 1150-en szalad is a kis 766-os.
Amúgy XP mindent feltett szerintem, BX133 -Raid a lap, illetve Voodoo drivert külön feltettem, bár az XP drivere se volt rosszabb.

Postázást nem vállalok.

(#66679) DarthSun válasza gban (#66678) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Win98 van rajta. XP alatt nem is megy az SLI, illetve nagyon nehéz összehozni. Úgy néz ki reális, jó az a kártya. Igen, valószínűleg a Copper/1000 erősebb a magasabb órajelű Cerkánál, valamint én hetekig kísérleteztem vele, talán eltaláltam a legjobb variációt az összes beállítást/drivert nézve.

(#66680) DarthSun válasza DarthSun (#66665) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A tuning

Az AData- k valami anomáliába ütköznek a P4P800- al, néha megy, néha bizonytalan (sima 400- on, CL3- ban is), vagy megfáradtak, vagy nem szereti a lap, később kiderítem.
A Geil Kitt- et választottam helyette, mely alacsonyabb órajelű, inkább az időzítésre hajaz. Persze nyomulhattam volna fordítva is, de ha már ezt a karakterisztikát ajánlja a gyártó. 426MHz lett CL 2-3-3-7- el. Gondolom feljebb is megy, még CL2- vel is, de a visszaosztás után ennyire jött ki az FSB emeléssel. Kicsit kalkulálni kellett :) . Mikor kész lett a terv, jött 3pass MemTest, biztos ami biztos, nehogy szétvágja a jól feltelepített vinyót (nem Ghostoltam, vinyóhiány van, beszerzés tervben). Lazán vette eszméletlen RAM és cache sebességekkel.

A lap+proci továbbra is jó erőben van, szépen megy a 4GHz.
A 3DM99 látványosan megugrott - 17056 --> 21177

A 2001 pedig 13414 --> 14767, ez már nehezebb feladat. A 9600TX- et a különlegessége miatt kunyiztam el, de nem gondoltam hogy ilyen teljesítményre képes.

A 4GHz természetesen csak a tuning kedvéért ment, véglegesre 3.7 körülire állítom majd. A visszaállítás előtt még azért stabilitás/játék tesztek, valamint belepattintom a 9800Pro- t is, kíváncsi vagyok avval mennyit megy.

(#66681) arn válasza DarthSun (#66672) üzenetére


arn
félisten

A legyege az volt, hogy nem mindegy, hogy melyik vezerlot tarsitod melyik meghajtoval, kulonben rossz konkluziora jutsz. Erdemes az adott korbol szarmazo vinyokat hasznalni.

De pcios 486ban vagy vlbs vezerlonel is van olyan fajta, ill beallitas, ami szinte semmivel sem gyorsabb, mint egy isas vezerlo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66682) DarthSun válasza arn (#66681) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Érdekes egyébként, jó ideje figyelgetem én is. Korhű vinyóval talán még könnyebb a téves következtetés, ha szabad ilyet mondanom. A korhűségre a legnagyobb kontrasztú ellenpélda nálam a 40GB- os Maxtor a 286- ban [link]. Az ISA annyira korlátoz hogy a linear csak 1.8MB/s, viszont a track-track léptetésnél látszik (0.6 ms) jól hogy gyors vinyó dolgozik a háttérben. Ha erre egy korhű vinyót kötök, könnyebben gondolhatom hogy annyit tud, amennyit egy retro bench lemér. Áttéve egy 486+VLB IO- ba aztán látszik mennyit tévedtem. Mondjuk sztem így nagyrészt egy csónakban evezünk.

(#66683) arn válasza DarthSun (#66682) üzenetére


arn
félisten

te az atviteli limitrol beszelsz, en meg arrol, hogy ez attol is fugg, hogy mit kotsz ra :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66684) arn


arn
félisten

hogy egy csomot gorcsoltem a socket3as dx4en, a socket2es dx2 nagyon kis fain gep lett, raadasul minden korhu benne (1993 okt) :) fotok kesobb, csak ennyi van fenn egyelore. azert nem dx2ot epitettem korabban, mert tul lassunak talaltam, legalabbis ha a doom 25 fps lassu (ami amugy 93ban gigauberbrutal volt a szokasos 5-10fpsekhez kepest). a dx2 otletet azert nem birtam elereszteni, mert 93ban kaptam az elso gepemet, es akkor ilyesmi szerepelt nedves almaimban. egy wd90c33 kontroller talan jobb lenne, de sehol nem talalok.

[link]

Intel OverDrive 486DX2 66
DTK PKM-0037S (SiS 85C461)
8M FPM RAM
Prolink Computer MVGA-PS805 1M VLB (S3 86C805-P)
Creative Sound Blaster Pro 2.0
DTK PTI-227B ISA controller
Western Digital Caviar 2420 420M HDD
Panasonic 5 1⁄4 FDD
Mitsumi ​3 1⁄2 FDD
Baby AT (black display)
Computer Zone 200W PSU

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66685) benedekco


benedekco
addikt

Processzor gyűjtők figyelem.
Gyűjteménybe felajánlok egy professzort.
Itt található.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#66686) DarthSun válasza arn (#66684) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Valóban izgalmas darab lesz, mégha a VLB IO hiányzik is, kíváncsi leszek a fotókra, pld a black display az milyen :U . Doom - 486 DX40- en is anno a custom pályák azért akkori szemmel is beszaggattak :DDD , gyűjtői lemezen voltak, betöltöttem, aztán tapasztaltam hogy az alapjátékhoz képest szinte befagyott a gyorsnak hitt VLB- s 486- om. Egzotikus darab lehet még a Computer Zone 200W PSU, ilyenről nem is hallottam :B . Valamint honnan a túróból szerzel ennyi Creative Sound Blaster Pro 2.0- át, sok van, vagy áttetted másik gépből ?

(#66685) benedekco : félretro csúcs, mely nekem is álmaimban szerepel, vagy esetleg kompromisszumként egy jó kis 1366, persze mindkettő jófajta alaplappal, megbízható forrásból, és nem utolsó sorban ha esetleg elkülöníthető lóvém is lesz rá...

(#66687) benedekco válasza DarthSun (#66686) üzenetére


benedekco
addikt

Akkor jól értem, hogy ez egy igen? :DDD
Priviben kérek címet! Feltéve ha változott az utolsó adat egyeztetés óta ;)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#66688) gban


gban
Közösségépítő

Nincs valakinek ilyen csati / átalakító / bármi ami így néz ki, elfekvőben?

Ez ugye a V3 3500 pumpáján van, de fellelhető több HP vga csatlakozónál, meg gondolom máshol is.
Olyan mint a DVI csak nem 24+5 hanem 30+5 tűs.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66689) quailstorm válasza gban (#66688) üzenetére


quailstorm
nagyúr

DMS-59-nek hívják ha az segít.

(#66690) r0b3r válasza quailstorm (#66689) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nekem is az volt az első gondolatom, de az 59 pin-es. :K

(#66691) gban válasza quailstorm (#66689) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez EVC, P&D és M1-A néven fut inkább.
A DMS-59 az 59 pöcök lábból áll, míg ez 30 láb + 5 amiből 1 lap, olyan mint a dvi.
Horror áron van csak mindenhol ilyen.
Jó lenne szerelhető DVI csati is de az se nagyon elérhető.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66692) quailstorm válasza gban (#66691) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bocs, akkor túlságosan a HP-re koncentráltam.

Ilyet még én se láttam akkor.
Sajnos még az analóg részéhez se jó egy csonkolt DVI-I to D-SUB adapter, másnak tűnik a pinsorrend, de a legnagyobb baj, hogy a VSYNC a tüskesorban van. Úgyhogy ez jó drága menet lesz.

[ Szerkesztve ]

(#66693) arn válasza DarthSun (#66686) üzenetére


arn
félisten

a vezerlo azert nehez, mert ketcsatornas, nem eide vezerlo kellene, az meg vlbsben nem tul gyakori :) altalaban abbol van sok, ami olcso volt, 93ban meg nem ez volt a tipikus. a tap egy oem linkworld 150wos belso, sbprot meg osszesen ket gepbe raktam.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66694) gban válasza quailstorm (#66692) üzenetére


gban
Közösségépítő

Megvan a bekötés, köszönet Sanchez638-nak, kaptam kölcsön egy pumpát.
Simán megoldható lenne egy DVI - DSUB átalakítóból is, csak tele vannak ezek öntve műanyaggal, nehéz szerelni.
Majd hőlégfúvóval megpróbálom kifolyatni az anyagot :DDD

Postázást nem vállalok.

(#66695) DarthSun válasza arn (#66693) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt sem tudom hogy a meglévő VLB vezérlőim, a leírtak alapján mely kritériumoknak felelnek meg :B :DDD

(#66696) arn válasza DarthSun (#66695) üzenetére


arn
félisten

Nezd meg a gyartasi datumokat, ill hany csatorna van rajta.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66697) DarthSun válasza arn (#66696) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ok majd időt szakítok rá, már amelyik kint van tartalékként, asszem 1db (ezt majd lefotózom mindkét oldalról), többi gépben, azokat kissé körülményesebb előszedni a piramisból. Valamint a CMD- ről készítettem fotót a front oldaláról még régen [link], erről tudsz szakértői véleményt mondani ? Már amennyi látszik, a Google arhiváláskor rendesen betömörítette, pedig 16MPx- es fotót töltöttem fel.
A CMD amúgy szépen műkszik egy 486- ban. Örültem mikor hozzám került, sokat adtunk el a számtechben, a tulaj jó kártyának tartotta, de én már csak véletlenül, retroként jutottam hozzá.

(#66698) arn válasza DarthSun (#66697) üzenetére


arn
félisten

Ezek 95ben mentek, nekem is asszem ilyen volt. Volt hozza vmi driver, ami dos alatt megdobta a bufferelt sebesseget. Utolag viszont azt olvastam rola, hogy van vmi bugja, ami adatvesztest okoz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66699) DarthSun válasza arn (#66698) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Uhh, adatvesztést szerencsére nálam még nem produkált, legalábbis nem vettem észre ilyesmit.

(#66700) gban válasza DarthSun (#66695) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az új VLB-s, de az ISA-s vezérlőd chipje is 94-es gyártású.
És ha megnézed, mindkettő egy csatornás csak.
A vesa az úgy rémlik eide, a tesztképen nem látszik sajnos.

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.