Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66451) arn


arn
félisten

Oh, meg szereny szamokra emlekeztem :) igaz egy magasabb tdpju procival keszult (korai i7). A 2000es evek masodik fele igazi watt-temeto, ehhez kepest a mai idle fogyasztas negyede kb.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66452) unclefucka válasza arn (#66450) üzenetére


unclefucka
senior tag

Igen, tisztában vagyok vele, de:
Az X2 5000+ már az a kategória, aminél "nem célszerű tartani a korhűséget".

Egyébként a most kapható tápok közül is van olyan, ami a régi szabványnak (is) eleget tesz.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66453) Fred23


Fred23
nagyúr

HD 3450 (AGP) karira szerintetek minek tettek kiegészítő tápcsatit (Molex vagy Floppy) a 25W-os TDP-hez? Ez egy full belépő karesz 55 nm-en, és az utódja, a szintén 55 nm-en gyártott HD 4350 (AGP) a 20W-os TDP-jéhez már nem kapott. Mintha valamiért nem tudná szívni a kakaót az AGP slotból rendesen, más magyarázat nem jut az eszembe. Talán 12V-os ágról (1A) kap 12W-ot, 5V-os ágról (2A) 10 W-ot, és nyista? 3W hiány miatt pedig a Molex?

(#66454) arn válasza Fred23 (#66453) üzenetére


arn
félisten

Nem mindegyiken latok. Nem vmi orajel emelt db?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66455) hege8888


hege8888
aktív tag

Jó reggelt!
Ezt a két pines csatit, ami a molexből jön ki, mire használták? Gondolom az alaplapra kéne dugni, de milyen jelölésre? Mi célt szolgált? P2, AT táp.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66456) unclefucka válasza hege8888 (#66455) üzenetére


unclefucka
senior tag

Jó reggelit!

Az előlapi MHz-kijelzőt hajtották meg róla.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66457) r0b3r válasza hege8888 (#66455) üzenetére


r0b3r
senior tag

Az az előlapi kijelzőé.

(#66458) MasterDeeJay

Kipróbáltam az Asus maximus extreme-t, 5eft volt az aprón annyit megért. VRM-je egész erős.
Beleraktam a nem létező extreme editionomat, de nem tudom hűteni semmivel, vízzel sem!. Gyári órajelén ami csak 2.8ghz! annyira forró hogy nem tudok hozzáérni a proci keretjéhez, és a vizhűtő csövei is forróak. VRM nem forró de érezni pár másodpercel az indulás után hogy melegszik.
A lap amúgy tetszik, majd még core2-esekel kipróbálom. Ez a netbrust projekt nem fog menni, nem életképes a proci.



Hőfok nem hiszem hogy valós, felmegy olyan 126-ra majd átvált negatívba. Annyi biztos hogy 90-et eléri.
Most nincs működő win-em hogy teszteljem de így nem is merem.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#66459) DarthSun válasza MasterDeeJay (#66458) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Számomra különös ez a melegedés. 478- as Prescottot is kazánnak mondják, nálam tök hűvös, szintúgy az EE is. Nemcsak az alaplap szerint, hanem kézre is csak langyos a hűtő, terhelés alatt is. A Barton viszont ontja a meleget, fél méterről érezni a kitóduló hőhullámokat.

(#66460) MasterDeeJay válasza DarthSun (#66459) üzenetére

Van egy pentium d820-asom is az bezzeg hűvös.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#66461) jokeph válasza DarthSun (#66459) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pedig kazán a Prescott. :D A Nothwood-om sokkal hűvösebb volt. Ennek elég volt divx kódoláshoz is egy normál réz mentes hűtő, beállt 70 fokra (3,0 GHZ-es ), a 2,8-as Prescotthoz meg kellett egy hőcsöves hűtőt beszereznem, így már az is megállt 70 fok körül, enélkül instant 90 fok. ;]
0-24-es kódolások voltak, volt hogy 2-3 napon keresztül ment húzóra. DVD to DivX x264+eredeti hangsáv.

(#66458) MasterDeeJay: mondtam hogy király kis lap. 5k-ért meg malacod van vele. :D
Tegyél bele egy rendes C2D E8400/8500-at vagy Xeon E3120/3130-at, kimegy a világból. Quad-al már nem megy annyit valszeg. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66462) arn válasza DarthSun (#66459) üzenetére


arn
félisten

tekerd meg kicsit ar orajelet, aztan nezd meg a vrmek homersekletet :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66463) DarthSun válasza jokeph (#66461) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

24 fok idle jó vagy rossz ? 3.77GHz, 1.568V :DDD ;] [link] - itt már a teszt után pár perccel. Persze...tudom, egy dolog hogy mit mér a lap, de kézre is fémhideg idleben, terhelésen éreztem langyosnak.

(#66464) DarthSun válasza arn (#66462) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Órajelet tekertem 4G- ig, de csak a procihűtőt fogtam meg, VRM nemtom mennyi lehet, ahhoz nem nyúltam, meg infrás mérőm sincs (tényleg azt kéne beszereznem). Érdekes esetem volt viszont, az első P4P800- at mégcsak lábujjhegyen telepítgettem, semmi tuning, de elszállt a déli híd :W . A másodikkal semmi gond, abban van a Prescott most.

(#66465) gban válasza DarthSun (#66459) üzenetére


gban
Közösségépítő

Megfelelő mustár kérdése csak :DDD

Postázást nem vállalok.

(#66466) MasterDeeJay válasza jokeph (#66461) üzenetére

Eddig annyi bajom van vele hogy ramot nem találok bele, alig eszik valamit. Két szinte tök egyforma 1gb-osból az egyik megy a másik nem pedig csak pár betű különbözik ugyan annyi chip van mindkettőn és kingston-ok.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#66467) hege8888 válasza unclefucka (#66456) üzenetére


hege8888
aktív tag

unclefucka, rob3r: köszi szépen.. mint mondtam a DOS-95 éra nekem kimaradt, ezért vannak néha triviális kérdéseim..

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66468) DarthSun válasza gban (#66465) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tényleg kiderül hogy egyedi-e? Kipróbálom azt a példányt is majd, amit küldtél. Bár elég nagy :D hűtő van hozzá, talán nem fog túlmelegedni.

Mustár ? Lekvárt nem mertél írni mert az már jogvédett :DDD .

(#66469) arn válasza DarthSun (#66464) üzenetére


arn
félisten

tekerd fel, aztan nyomj ra egy p95ot par orara, aztan probald megfogni :D mar ha meg mukodik a gep.

anno vizhutessel a blokk huvos volt, a vrm miatt a tarto csavarok meg tuzforroak. par napon belul kimult az ic7, akkor valtottam a64re.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66470) Fred23 válasza arn (#66454) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tök sima low profile darab:

25W TDP, és Molex.

Utódja pedig, a 4350 (AGP) 20W TDP, Molex vagy bármi más tápcsati nélkül:

[ Szerkesztve ]

(#66471) gban válasza Fred23 (#66470) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ugyanaz lehet az oka mint ezen.
A csati cimkéjére pedig az van írva hogy tápfeszültség nélküli agp slotok esetén kell csatlakoztatni.
Ne kérdezd hogy olyan min volt.

Postázást nem vállalok.

(#66472) DarthSun válasza gban (#66471) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor most abba a TX- be be kell dugni, vagy ha nem kell de mégis rácsatizok, gondolom kárt nem okoz. A sima AGP asszem kb 50W- ig jó :U .

(#66473) gban válasza DarthSun (#66472) üzenetére


gban
Közösségépítő

TX-be nem kell csak ha nem ad le semmi tápot az AGP.
De olyat sose láttam.
Ha rádugod amikor nem kéne akkor nem tudom mi történik.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66474) Fred23 válasza gban (#66471) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, vélhetően jól gondolod! Azért furcsa. Most lőttem apróról, az alaplapnál és a procinál is jobban megfogott. A low profile AGP-s karikat évjárattól függetlenül gyűjtöm.

Ha lefut rendesen a 3DMark2001/2003, nem dugok rá Molexet.

(#66475) gban válasza Fred23 (#66474) üzenetére


gban
Közösségépítő

Csak hibátlanokat gyűjtesz? Illetve csak olyat aminek megvan a LP hátlapja?

Postázást nem vállalok.

(#66476) Fred23 válasza gban (#66475) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hibátlanokat, de az LP hátlaphoz nem ragaszkodok, ha nagyon kell a kari. Mondjuk ezen kívül talán már csak a HD 4350 hiányzik, illetve pár borzasztóan régi, ami most annyira nem is foglalkoztat. A GF4 MX-esek a legrégebbi darabjaim.

(#66477) jokeph válasza DarthSun (#66463) üzenetére


jokeph
nagyúr

Na jó van na, de ez egy Gallatin. ;) :C
Sima 2,8-as Prescott-al próbáld. :D

(#66466) MasterDeeJay: 2 oldalas 2 GB-os modulokkal nem szokott gond lenni.
OCZ Platinum 1066/1333, G.Skill 1333 (fekete) és G.Skill 1600 (piros) Rip Jaws 2 GB-os modulokkal csont nélkül ment az összes DDR-as s775-ös lapom, G41,P43,P35 és X38 is. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66478) Fred23 válasza DarthSun (#66463) üzenetére


Fred23
nagyúr

Wow, most nézem a procid! Emberi áron hol lehet ilyet szerezni?

(#66479) envagyok válasza Fred23 (#66478) üzenetére


envagyok
veterán

Nem emberi áron sem lehet sehol se venni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66480) arn válasza Fred23 (#66470) üzenetére


arn
félisten

jo, de itt pl nem latok

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66481) Fred23 válasza envagyok (#66479) üzenetére


Fred23
nagyúr

56k szállítással legolcsóbban:
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

arn: Ez PCIe-es, és szerintem valami brand is, tippre Dell. Viszont mindenképpen nagyon furcsának találom a Molex meglétét. Mondjuk gban tippje jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#66482) DarthSun válasza arn (#66469) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Prime- t inkább nem erőltetném. Elegendő ha játékkal és 3DMark- al stabil.

(#66477) jokeph : Prescott is ilyet mutat, csak annál nem mentettem bele az érzékelő ablakát (3GHz@4GHz, kupaktalanított, D0- ás, TT SilentTower 2db 9cm- es ventivel). Ezt majd előveszem, megnézem hogy megy rajta a Win98 4GHz- en :)) .
Jött egy szintén nagy hűtővel, szintén 3GHz Presi, az meg kipróbálási tesztre vár. Bár tuti működik, mivel megbízható kolléga már ellenőrizte :) , az alaplap meg teljesen újszerűnek néz ki.

(#66481) Fred23 : igen nagyon drága, vagy nagy mák ha olcsón felleled, vagy elfelejtett, kidobott gép, stb.

(#66483) gban


gban
Közösségépítő

Ma vettem 4 AT-s gépet, ezt a hardvereszközt nem ismertem fel egyedül:

közelebbről:

Vannak benne érdekességek (overdrive, IBM 6x86 P120+, IBM Blue Lightning DX2, stb.), azokról majd később.

Postázást nem vállalok.

(#66484) r0b3r válasza gban (#66483) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ez a gép nem Bacsis kiállításán volt véletlenül a kassza? :DDD Valaki rossz lyukon dobta be, az egyébként korhű pénzt. :D

(#66485) DarthSun válasza gban (#66483) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Retro- hoz bónusz retro (rejtett tartalék) valuta :DDD .

(#66486) Fred23


Fred23
nagyúr

Egy Dell GX270-ben a gyári -vacak- CPU hűtőt levettem, és egy régi házventit kapott cserébe, aminek a csatiját belemaszekoltam az alaplap 3pin-es Dell foglalatába. Minden indulás után szólt, hogy venti hiba, nyomjak F1-et, ha folytatni akarom. Gondoltam, a 3pin-es csati egyik ágon jelenti a gyáritól -akár ventifordulattól- eltérő állapotot, és ezért rinyál, oké, egyelőre elfogadom.

Aztán most betettem a Geforce 6200-as helyére egy Radeon 9550-et, és a rinya abbamaradt a feldriverezés után. Turn off és restart is tesztelve, a gép simán betölt minden alkalommal, nem kell az F1.

Logikus magyarázat?
Így néz ki egyébként:

[ Szerkesztve ]

(#66487) DarthSun válasza Fred23 (#66486) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Valszeg nehéz a magyarázat, újabb X-akta :U . Látom szépen be vannak pakolva a retrok, esetleg még ESD zacsiba kéne tenni őket.

(#66488) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elkezdtem fotózni, lemerültek az aksik közben, de az Asus Silent Knight- ről még sikerült. OEM, Intel, AMD lefogatókkal, szép nagy darab.


Folytköv, töltés alatt tesztelek, meg egyéb szükséges hétvégi teendők.

(#66489) Sanchez638 válasza Fred23 (#66486) üzenetére


Sanchez638
addikt

Van egy Zotac 775 ITX lapom. (Nem WI-FI s darab)De megkapta a wifis versa bios-át. Elsőre bele fagyott mindenbe. Többet nem adott képet. Kb 2-3 hét múlva elővettem a lapot. Azóta semmi gondja nincs. Össze van rakva mini játékgépnek..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#66490) flymi válasza DarthSun (#66488) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Asus Silent Knight AL, hogy egészen pontosak legyünk. Nekem nincs ilyen, ez vajon hogy lehet? :U :D
A másik amire rájöttem időközben, h nincs elegendő gyári Intel hűtőm s478 és s775-re. :N WTF? :DDD Tesztlapokra csak nem fogok a gyűjteményből bontani...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66491) DarthSun válasza flymi (#66490) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Erre nem számítottam, azt mondtam volna hogy Neked, mint hűtőgyűjtőnek, tuti van ebből komplett, dobozos példányod. Talány, nem értem, lefagytam :DDD .

szerk : nekem nem kell bontani, meg is kapja a Prescott, amivel jött. Mondjuk én habozás nélkül használok gyűjteményi darabokat is (főleg procikat). Erős WTF ha a hűtőgyűjtőnek nincs elegendő hűtője :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#66492) Sanchez638 válasza flymi (#66490) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kötsög pöcök alul letörik.. Utóbbi 2-3 hétbe legalább 4 hűtés pöckét kivégeztem. Majd pótolnom kell.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#66493) jokeph válasza flymi (#66490) üzenetére


jokeph
nagyúr

s478-as van pár fölös darab. talán s775 is, mindegyik az eredeti low-cost Intel megoldás. :D

(#66492) Sanchez638: elvileg az s775-ös hűtöknek ugyanaz a fordítós (törős mocsok :D) pöcke van mint az s115x-nek és s1366-nak. :U

(#66494) Sanchez638: a full rézmagos a ritkább. :D
Egy C2D/C2Q elszaladgál az alap lapos ALU változattal is OC nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66494) Sanchez638 válasza jokeph (#66493) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ugyan az van, csak a tekerőnél több a műanyag borítás. (Mivel szerelhetőség szempontjából ezek jobbak, így arany érnek az Intel gyári/stock hűtők. Főleg a rézmagos, teljes magas, amit a Pentium mellé csomagoltak. Azokkal még egy közepes OC-t is be lehet vállalni pl a C2D procikon..)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#66495) Frawly válasza jokeph (#66461) üzenetére


Frawly
veterán

Kazán a Prescott, de a Northwood sem volt sokkal hűvösebb. Anno nekem csak egy 2,6 GHz-es FSB800-as Hyper Threadinges Northwoodom volt, alap órajelen is elég forró volt, kellett rá egy 7700CU-s Zalman rézrózsa, és még az is küzdött a lehűtésével, ha épp eltömődött porral, akkor ilyen 90+ fokos tartományban járt a proci. Ragozhatjuk, az összes Netburst-proci hulladék volt, technikai zsákutca.

Meg ugye a Netburstok teljesítményét nagyon lehúzza a mai procikhoz képest az 1-2 mag vagy 1-2 szál, meg hogy a memóriavezérlő nincs integrálva a prociba, meg alacsony az IPC és nem energiahatékony architektúra, plusz mai szemmel a cache is baromi kevés bennük, meg alacsony a buszsebesség.

Meg igazából a Netburstoknak nincs sok értelme retróügyileg, nem csak nagyon melegednek, de nincs más előnyük sem. Windows 9x-es retrózáshoz bőven elég erős egy P3-as is. WinXP-s retróhoz meg sokkal jobb a 775-ös C2D, C2Q vagy akár a Core i platform, utóbbi a 4. generációig támogatta az XP-t, esetleg az utóbbiaknak erőben és korban megfelelő AMD.

[ Szerkesztve ]

(#66496) laskr99 válasza jokeph (#66493) üzenetére


laskr99
addikt

775 más lyukmérettel rendelkezik mint a 115x

(#66497) Sanchez638 válasza laskr99 (#66496) üzenetére


Sanchez638
addikt

És? :) A műanyag pöckökről beszélünk.. :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#66498) alvaro válasza MasterDeeJay (#66437) üzenetére


alvaro
senior tag

Huhh. Épp 775 az asztalon (ritkán veszem elő, fő gépem volt ez a platform 10 évig, jó, megbízható, meg 10 év után pöttyet unalmas :D), kicsit megijesztettetek ezzel az X38 vs 533-as CPU problémával.

De szerencsére jelenthetem, hogy a Gigabyte GA-EX38-DQ6 eszi a 2933-as Prescott procit szépen szabályosan. Btw, az X38 nagyon bejön, a legtöbb 775-ös chipsettel ellentétben szép nagy fémsapkája van a northbridge-nek, nem fogom véletlenül lesarkazni, mikor pakolom egymásra a lapokat. Meg máskor se.

(#66499) gban válasza jokeph (#66493) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem magas 775-ös rézmagos van az 1155 xeonon, meg a gyereknek is az i5-ön, csavarozva :))
Legtutibb megoldás.
Alul az ellendarab egy 775 alsó kereszt levágott 4 vége, pöckök ki, csavar a helyükre.
Igaz, már lehet egy ideje venni alsó keretet is 115x-re, de 775 kereszt volt bőven, meg kéznél is volt.

Postázást nem vállalok.

(#66500) DarthSun válasza Frawly (#66495) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Olyan infókat mondtál el amit mindenki tud, de mégis sokan szeretik a 478- as korszakot. Nekem is az a véleményem hogyha 775, akkor már inkább Core2D/Q proci legyen benne, oda már nem érdemes NetBurst- ot. De a 478- al igazi retro csemege. Kell rá egy jó hűtő, aztán nincs gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.