Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66051) hege8888 válasza r0b3r (#66049) üzenetére


hege8888
aktív tag

Igen, épp pár napja frissítettem.

Van egy fehér Dell GX110em, ahhoz jó lene egy fehér 1701FP, aztán van feketében egy dögnehéz P4-es, Optiplex 330 Xeonnal, meg egy P4 server, de most fel kéne cammognom a padlásra, hogy pontos típusszámot mondjak.
Emezekhez jó lenne egy fekete 2001FP, ezen van composit jel is. Melóhelyen egy időben ezen ment a kamerák képe, de sajnos nem egyszerű nálunk selejtezésből menteni.

Szóval ha van, ahol már dobálják kifelé ezeket a régi 4:3asokat, akkor valaki mentsen már nekem.. :)

Olivettiből meg van 386-osom, ahhoz királyság lenne fogni egy billt.
Láttam egyet vaterán fent, de marha drága, ráadásul az ESC is hiányzik...

Mibe rakjam az AGP-s V3000-et? P5Ahoz korhű?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66052) r0b3r válasza hege8888 (#66051) üzenetére


r0b3r
senior tag

Itthon egy 17" DELL CRT-t és egy szintén DELL 17" fekete/szürke tft-t kerülgetek csak. :DDD

(#66053) r0b3r


r0b3r
senior tag

Ritka finnyás egy lap ez a GA-6BXU. :O :DDD
Lassan végre összeáll minden, proci, táp megoldódni látszik, SCSI szépen megy, most már CD-ről is bootol, MX300-as hangkártyát szépen felismeri, de utoljára a hálókártyával még megszívat. :DDD :W :DDD
Van itthon két féle használható hálókártyám, de egyik sem megy benne. A PCI-os PnP egy Rtl8139-es, gyakorlatilag bármelyik slotba próbálom, bárhogy állítom az erőforrásokat BIOS-ba, mindig ugyanazt akarja használni, mint a SCSI vezérlő, ezért inkább nem indul el a Lan kártya. Windows 98 nem találja, mintha nem is lenne a gépben. A másik egy ISA-s Intel 82595 (sajnos jumperolási lehetőség nélkül), ebből is több darabom van, másik gépekben tökéletesen működnek, de ha belerakom ebbe a Gigabyte lapba, akkor nem indul el a SCSI vezérlő. Szintén csinálhatok bármit. 😞 Egyetlen jumperolható Genius kártyát találtam, ami sajnos csak BNC-s, de egy próba erejéig beállítottam rajta a szabad erőforrásokat és tökéletesen működött. Megfért mellette a SCSI vezérlő is és a hálókártya is szépen feltelepült, minden zöld. 😀 Szóval most vadászhatok jumperolható UTP hálókártyát. :DDD

(#66054) hege8888 válasza r0b3r (#66052) üzenetére


hege8888
aktív tag

bacsis-ra jössz?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66055) r0b3r válasza hege8888 (#66054) üzenetére


r0b3r
senior tag

Gondolom... :DDD

(#66056) laskr99


laskr99
addikt

GF100:

(#66057) arn válasza laskr99 (#66056) üzenetére


arn
félisten

szep ez is :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66058) gban válasza laskr99 (#66056) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az első négy kép az oké hogy google maps, de melyik város?
Az utolsó az elég csinos proci azt látom.

Postázást nem vállalok.

(#66059) Alpi.


Alpi.
addikt


https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66060) unclefucka válasza Alpi. (#66059) üzenetére


unclefucka
senior tag

Wow!
Ezek szép eredmények. Főleg a CPU órajel! :Y :C
De a gépet nem tudom fejben összerakni.
Laptop 6600-al?
Vagy a Dothan procit emelted ki és átalakítóztad be egy alaplapba?

Az mindenesetre szépen kijön, hogy a Dothan már inkább Core-proci, de semmiképpen sem NetBurst.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66061) Alpi. válasza unclefucka (#66060) üzenetére


Alpi.
addikt

P4C800-E lap Ct-479 adapterrel. Ranagolnak és Bacsisnak köszönhetően, végre tesztelhetek egy ilyent ! :R
Jaja, ez nagyon nem Netburst ! Pl. 3D99-ben, megüti a 6800Gt pontját, amit egy 4.6 Ghz-es Prescottal csináltam, pedig nem ez a teszt az, ami leginkább mutatja az efféle diffiket, de még a vga kihajtás is sokkal jobb.
Ha lesz időm meg idehzetem, folytatom a tesztelgetést és rakok fel képet, ha lesz bármi izgi. Leírás alapján a P4C800 kompatibilis az adapterrel, ugye... Na, hát ebbe kicsit többet vizionáltam látatlanba, mint ami valójában van... Mondjuk úgy, hogy ezzel a lappal indul és van post. Kb. ennyi a kompatibilitás, még azon is dolgozni kell, hogy restartnál a bios ne álljon vissza defaultra... Nem a cpu, hanem globálisan, minden. Minden állítgatást winbe kell csinálni sajna, kivéve a fesz emelést. Azt egy picike dróttal. :DDD (pin mod)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66062) gban válasza Alpi. (#66061) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én régebben próbáltam átalakító nélkül valami mobil procit 478-as lapban, ott a szorzóval volt egyedül gond, csak alacsonyon ment, és nem lehetett állítani.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66063) Alpi. válasza gban (#66062) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaja, nálam is így van a 478-as mobil P4-el. Ez 479-es mbil cpu és itt egyedül a szorzó állítás megy bios-bol, az is csak egyik verzióval. :DDD Fsb, feszek, stb., sajna statikus. :(
Konkrétan az van, hogy F10+enterre, újraindul ugye, majd kapsz egy Cpu has been changed feliratot és dönthetsz, hogy belépsz a bios-ba vagy default settings-en továbbmehetsz...
Pedig egész bizalomgerjesztően indul, ugyanis a post képen már megjelenik egy Dothan felirat és ábra, pont mintha ismerné, de aztán nem... :DDD
Egyébként nincs távol így sem attol, hogy lehessen tuningolgatni, a legnagyobb gondom az, hogy 133-as fsb-hez tartozó ram strap-ekkel megy, amik sajnos nem működnek magasabb fsbn, igazábol az eddig elért, stabil 200 Mhz is több, mint amire gondolnék látatlanba. :)
Jó lenne rendesen küldeni fsbvel, akkor villogna igazán !

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66064) arn


arn
félisten

Orb & Andromeda - Stargazer (2008) demoscene demo 1440p60 retro PC

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66065) envagyok válasza Alpi. (#66061) üzenetére


envagyok
veterán

Nálam is van egy CT-479 sajnos hűtő nélkül, és a lábak is hajlottak :(
Pedig régi álmom kipróbálni.
Nem csak a "-E" P4C800 kompatibilis?
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66066) unclefucka válasza Alpi. (#66061) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ha sikerülne stabil működésre bírni, akkor ez egy nagyon ütős retró masina lenne.
Win 9x kompatibilítás + kvázi-Core teljesítmény, nagyjából mindent vinne.
Grat hozzá! :))

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66067) Alpi. válasza envagyok (#66065) üzenetére


Alpi.
addikt

"E"-s van nálam is, ezzel mutat "ekkora" kompatibilitást...
Hűtő ehhez sem volt, de hamar csináltam lefogatást ! :) Egy hagyományos, 4 szélső fülbe akadó kampós hűtő 2 kampós része, egy átkötő és a közepén egy csavar. Ez átmegy egy hűtő talp fölött, a csavarral meg szépen be tudtam lőni a magasságot. :)
Egyéb, szokásos furatokon átmenő megoldás sajna kilőve, mert az adapter nyákja takar kettő likacskát.

@unclefucka : stabil ez, nincs ilyen gond, ráadásul hihetetlen módon nem melegszik ! Olyasmi, mint egy Tua P3, terhelésre pár fokot emelkedik, de ahhoz is idő kell. :) Szóval igen, egész használós közeli a cucc !

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66068) quailstorm


quailstorm
nagyúr

OSSC-t használ innen valaki? [link]
Arn-nak van az a PCI-E kártyája. Az mennyire szeretné a HDMI-t (OSSC kimenete)? Vagy ehhez javasolt inkább egy HDMI capture eszköz vétele?
Ha jól tudom az ő kártyája az DVI-D és D-SUB analógot tud jól.

(#66069) Alpi. válasza quailstorm (#66068) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem is olyan régen vettem egy D-sub - Hdmi átalakítót pont hasonló céllal.
Sajna még nem jutottam el odáig, hogy kipróbáljam, mennyire működőképes egy így átalakított jel a Hdmi capture kártyának. Ha érdekelhet, akkor majd beírom ide mindnképp, mire jutok.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66070) Alpi. válasza Alpi. (#66069) üzenetére


Alpi.
addikt

Pár hete volt fent egy [ilyen] 5K-ért itt, eladó. Nem biztos ugyan, de sztem ezzel jól lehet rögzíteni mindenféle digitális jel előtti vgat is.
Bár ha csak a Dvi csati elvi és gyakorlati átjárhatósága közt felmerülő anyázós pillanatokat nézzük, az a biztos, ami már működött, rögzítetted és nézhető. :)
Analóg jelnél kicsit több tényező keserítheti meg az életet.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66071) flymi válasza envagyok (#65927) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Próbáltam 15.7.1-el, azzal nem ment. Most találtam és sikeresen leszedtem egy korai 12.10-et, megpróbálom azzal. Valamelyik külföldi fórumon olvastam, h 12.xx valamelyik driverrel is összeomlik, kékhalál meg egyéb finomságok.
Ha ezt megoldottam akkor pedig jöhetnek az agp-s karik tesztre.

Még valami!
Procihűtő pwm és jó helyre dugtam, 800-2100rpm közt kéne szabályozza, de folyton fixen és maxon pörög. Lehet valamit tenni ez ellen? :U
Asus p5n-e sli a tesztlap.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66072) envagyok válasza flymi (#66071) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem mintha ment volna azzal.
Ha szeretnéd megnézem valamikor.
Mi történik, mikor a 15.7.1 drivert telepíted?

A lapod biosában nem lehet állítani a cpu fant, hogy sima vagy pwm?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66073) flymi válasza envagyok (#66072) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Vendégünk jött, ha elment újra megpróbálom.
15.7.1 telepítése után újraindítás, ekkor már a win nem tölt be.
Biost újra átnézem, de eskü nem találtam ilyen opciót. Bár mostanában simán elsiklok alap dolgok felett is. :B

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66074) arn válasza quailstorm (#66068) üzenetére


arn
félisten

datapath e1s-em van, ehhez szvsz felesleges az ossc.

az ossct tervezem, de azert, hogy esetleg vmi modernebb capture kartyara valtsak. viszont szkeptikus vagyok, hogy a folyamatos modvaltasok jol mennek rajta, illetve, hogy a modernebb kartyan loopbackel menne a 4k60p rogzites. lehet csak egy dedikalt capture geppel lehetne.

egyre nepszerubb a retro, nem hiszem el, hogy nincs egy gyarto, aki csinalna mar egy kompromisszummentes megoldast. 100-200 eurobol tuti ki lehetne hozni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66075) arn válasza Alpi. (#66070) üzenetére


arn
félisten

rengeteg problemat meg kell oldani, a legnagyobb, hogy a folyamatosan valtozo modokat lekezeljek, illetve a lag.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66076) quailstorm válasza arn (#66074) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én arra gondoltam, hogy composite/component megy az OSSC-be, és annak a HDMI-je a Datapath-ba, de ugye az e1s nem HDMI-s, szóval szerintem ez a nem a legfényesebb ötlet.

Igazából mivel most úgyse érek rá tartalmat gyártani, mint te, nekem az OSSC fontosabb.

Jaigen, figyelmeztető mindenkinek!!!!

Dell U2410-et felejtse el mindenki, aki komponenset és kompozit videót akar. Borzalmas képminőség, semmi nem segít rajta. Zajos, sávos, sötét, tragédia.
Vegyetek OSSC-t...

Nagy kár azért nem ért, mert van egy karcmentes fullHD monitorom, amit napi szinten nézek, de azért bosszantó.

(#66077) envagyok válasza quailstorm (#66076) üzenetére


envagyok
veterán

Jó tudni.
Én egy 26os fujitsut találtam, az amigával egész korrekt, pedig nincs is a listán.
A gbs-8200 és 8220 jó még ár érték arányban.
Én az ossc-re sajnálok kiadni 60k-t.
Akkor már inkább emu pc-n.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66078) quailstorm válasza envagyok (#66077) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bitfunx nincs 60k, bár nem tudom milyen.

Ja és a Dell monitorról amcsi fórumokon is megtaláltam a hasonló véleményeket. Hiába vettem drágább komponens kábelt is PS2-höz, sávos/zajos maradt...
Bezzeg vásárlás előtt nem találtam rá (nem most vettem, de eddig csak kompozit volt rajta).

[ Szerkesztve ]

(#66079) hege8888 válasza envagyok (#66077) üzenetére


hege8888
aktív tag

Hello!

Írd műr ide a típusszámát a annak Fujitsunak, hátha én is belebotlom egybe.
Amigára végül hogy írtál ki játékokat?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66080) envagyok válasza hege8888 (#66079) üzenetére


envagyok
veterán

3260w

Vettem egy párhuzamos pc<>Amiga kábelt, amihez adtak egy amiga programot is:
[link]
Ez egész jó cucc, p4 gépről gyorsan megírja vagy visszsolvassa a floppyt.

Ezenkívül ugyanettől az eladótól vettem egy gotek floppy emulátort, amit egy külső floppy házába raktam bele, és egy df0/df1 átkapcsolót. Így eldönthetem, miről bootoljon az A500. Ezzel is szoktsm másolni, pendrive-ra rá az adfek majd xcopy indít, és másolgat.
De újabban rákattantam a gotekre. Tettem rá párszáz forintos oled kijelzőt, illetve egy buzzer hangszórót, 2 perces munka volt.
Igazából így már nem erőltetem a floppyzást annyire.
C64/128 vonalra pedig már csak egy ic-t várok hogy az nálam évek óta porosodó pi zeróval összedobjam a pi1541-et.
C64/128-ra most a xum1541es usb csatolót használom, amivel a rendes gépemről írom ki a d64eket floppyra.
Képre még az aliexpresses scart to hdmi egész vállalható vagy a gbs-8220, ami nekem nagyon bejött. Persze nem hibátlan, de nem is 40-80k, hanem tizede-huszada

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66081) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lassan a végére érek az SS7 pontvadászatnak. Valaki írta -nem kerestem vissza- hogy kevés példány megy 400 fölé a 9800Pro- ból. Jó példányt kaptam - Gban :C :R -, itt a @411/371- es futás :

Evvel már a korabeli háziverseny 5. helyére lennék jó, a személyeket nézve pedig a 3. hely, az első 4 helyet 2 profi, akosf és bacsis foglalja.
Nem szoktam ennyire tuningolni, de ez érdekel mert akkoriban csak részt akartam venni, de az MVP3C2+9800SE csak fagyást produkált, anno időm/lóvém sem volt továbblépni.

Érdekesség hogy megy @418/378- on is, hibátlan futás, de az eredmény alacsonyabb lett (de még mindíg az 5. hely) :

Persze lehet hogy valami beállítást elkavartam...

@430- on is elindul, majd képhibák, fagyás, tehát valahol 418-430 között van a kártya vége - nem kerestem meg. Mondjuk akosf példánya a @461/390- el nem semmi (R350 van azon is).

(#66082) rumkola válasza DarthSun (#66081) üzenetére


rumkola
veterán

amikor tuning van és mégis kevesebb a pont, ott már hibázik/belassul a vga, mert túl van húzva
szóval neked jelenleg valahol 418 ALATT van a vége

(#66083) DarthSun válasza rumkola (#66082) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ó, akkor ezekszerint inkább 411-418 között kell keresni a valódi végét. VGA tuningolásban kevés a tapasztalatom. CPU- ban inkább, de még ott is csak kocatuningosnak számítok :DDD .

(#66084) Alpi. válasza DarthSun (#66083) üzenetére


Alpi.
addikt

Imc nem bírja 2-2-2 -n a ramot vagy amaz kér lazítást már itt ? Gondolom, imc lesz. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66085) DarthSun válasza Alpi. (#66084) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ahogy nézem lehet a memcontroller. Az akkori listás eredményeket vizsgálva látszik hogy 100MHz FSB felett bacsisnak is levette CL2-3-3-6- ra, pedig biztos extra RAM- ot használt. Van egy 133MHz- en is CL2 RAM- om, de az nem indul a lapban, pedig 4 bankos, talán avval menne CL2-2-2-5- ön, feltéve ha nem az IMC korlátoz.

(#66086) DarthSun válasza DarthSun (#66085) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondjuk így is szuper, a 9800Pro- ból már a működő példányok is ritkulnak, az meg hogy még 400 fölé megy, tiszta happy :))

(#66087) gban válasza DarthSun (#66086) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha sokszor 400 fölé megy --> ritkul a 9800Pro élő példányainak száma ;)

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66088) hege8888


hege8888
aktív tag

Van AGP-s Asus V3000-esem, 4 Mb-s. Mibe rakjam? Asus P5A-b, vagy Abit BX6osba, hogy kb korhű legyen? (Van Riva TNT, meg ATI Rage pro turbo-m is, asszem 16Mb-s ek) bőség zavara van? :F

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66089) rumkola válasza hege8888 (#66088) üzenetére


rumkola
veterán

Riva az 200mmx mellett volt anno, úh P5.

(#66090) Frawly válasza DarthSun (#66081) üzenetére


Frawly
veterán

Látom még mindig nem adtad fel. Továbbra is azt tudom írni, hogy húzhatod az egekbe is azt a szerencsétlen 9800-as Radírt, akkor sem fog többet menni, mert a proci fogja vissza mocsok durván. Természetesen ebben a kártyában lenne 3× ennyi is, ha egy erősebb P4 lenne mellette. Ezek a régi 3DMariskák, meg DX8-ig bezárólag a játékok nagyon procilimitesek. Nincs értelme szerintem szénné húzni, meg ezért tönkretenni egy jó kis retró GPU-t, hogy egy szintetikus benchmarkban még elérj +1-2 %-ot.

Ha mégse tudod elengedni ezt a témát, akkor inkább a procit és a RAM-ot húzd, emennyire csak lehet, az sokkal többet fog dobni a pontszámon, mint ha a GPU-t húznád.

(#66091) DarthSun válasza gban (#66087) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igazad van, jobb az óvatosság. Ez az eredmény megmarad egyéni csúcsnak, melyet meg lehet említeni blogban. Visszarakom az órajeleket épeszűbb állapotba, készítek egy referencia-eredményt aztán abba pakolom a kisebb CPU- kat. A K6-III+ - ot sem kínzom tovább, 617 felett már extra fesz kell a stabilitáshoz.

Mondjuk kíváncsi leszek ha lentről kezdem és beleteszek egy P100- ast mondjuk, mit kezd a szimplább featurekkel a most fent levő chipset és VGA driver. Elvileg működnie kell, de garancia nincs rá.

(#66092) DarthSun válasza Frawly (#66090) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Továbbra is igazad van, de mint leírtam itt nem a 9800 kihajtása a cél. Amúgy emelkedett a pont 4251- ről 4282- re, mely SS7 esetén hatalmasat számít, mint leírtam a 6.- ról --> 5. helyezés. Ez rendkívül fontos volt :DDD . Így már meg vagyok elégedve, mint fentebb írtam, tovább nem kockáztatok.

Egyébként Ákos eredményében láthatod mennyit számít a mégjobban megcibált 9800. SS7 szempontból sok, retro szempontból majdnem mindegy.

Tehát ismét : nem az számított hogy van értelme/nincs értelme, hanem az ebben a platformban elérhető pontszám, azt pedig a 9800- al lehet 4000 pötty fölé vinni. Az érveid helytállóak, de itt azok értelmüket vesztik...

Van félretéve P4P800/Prescott/TT hűtő félgép, abban lazán megy a CPU @4GHz- en alapfesszel, ott majd villanthat a 9800Pro, hogy a valódi tudását lássam. Vagy az AGP- s 939- ben, A64X2 mellett ;] .

(#66093) Frawly válasza DarthSun (#66092) üzenetére


Frawly
veterán

A 9800-hoz P4 való. A 939-es AMD64 meg A64x2 mellé már inkább egy 6800 szintű kártya dukál, esetleg X1900, ezek mellé pocsékolásnak éreznék egy 9800 Pro-t is, persze kihajtani ki tudja, de ilyen felállásban meg GPU limit lesz mindenhol.

(#66094) Hosssszu válasza Frawly (#66093) üzenetére


Hosssszu
őstag

Teljesen igazad van!
De azért szerintem próbálgatást megér a dolog. Kártyának, lapnak, procinak nem lesz baja és legalább látjuk hogy mennyi a limit.
Én (ha nem lennék lusta mint a dög és hajlandó lennék energiát fordítani a retrózásra, akkor) biztos hogy pl. 386-ba IDE HDD helyett CF kártyát használnék. :)
Már csak azért is hogy gyorsabb legyen. :)

(#66095) DarthSun válasza Frawly (#66093) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem baj. A 939- ben HD3850 van, legalább majd jól lehet látni hogy a 9800Pro mennyi GPU limitet okoz. Amúgysem szoktam a CPU-GPU arányt bebetonozni, kedvelem a nem összeillő, overkill párosításokat is, persze a korhű arányokat sem kevésbé.

(#66096) envagyok válasza DarthSun (#66091) üzenetére


envagyok
veterán

Lehet húzni, de ilyenkor mindig extrém szellőzést rakok ezek mellé.
Igazából a túlmelegedés öli meg ezeket a cuccokat, nem az órajel.
Hűtő jól feküdjön fel, gyári cooler pörögjön előírás szerint, ne legyen csapágyas, és hosszában az egész kártya végén fityegjen egy erős 12cm-es venti, ami végighűti a ramot, nyákot.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66097) Bile Demon válasza DarthSun (#66095) üzenetére


Bile Demon
őstag

Persze vigyázni kell a 9800PRO-ra... de én azt gondolom, hogy benchmark erejéig csúcsra járatni az üzemszerű használatnak minősül. :DDD

Bruhe

(#66098) DarthSun válasza envagyok (#66096) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kártya már úgy üzemel hogy újrapasztáztam, hűtő szorosan fogatva, kapott 8cm sufniventit, réz-sünöket a RAM- okra, valamint ahogy már korábban tanácsoltad bevetettem egy 12cm- es ventit is, kereszbefúvással.

(#66097) Bile Demon : nagyobb tuningnál azért paranoiás vagyok kissé :B , valamint itt most hosszan fog üzemelni, sok proci tesztelése lesz, emiatt maradok egy kisebb mértékű tuningnál. Talán ésszerűbb mint hónapokig (kb annyi időt vesz majd igénybe) koppon járatni. Meg ezeknél már nem lehet tudni, lehet hogy még így is BGA- s lesz, aztán cseszhetem.

(#66099) MasterDeeJay

Egy elég értelmetlen gépet kezdtem el összerakni, érdekes lesz.

Core2 Duo E8100 aminek már csak tényleg kevéske kell a WR-hez.
Akasa A20 vízhűtés, Giga P35-DS3 lap, 2x1gb ocz reaper 1066-os sajnos kell a nagy ram órajel miatt, nem tudok több gb-ot belepakolni
Maxtrox Xenia Pro 1gb videókártya egy 1x pcie riseren. :DDD Kizárólag 2D-re, érdekes kártya
Tesla M2090 6gb WDDM módban opengl gyorsításra, megoldottam és mennek rajta játékok (csak opengl-esek egyenlőre) szintén érdekes kártya (igazából csak egy duplapontos GTX580 6gb ECC rammal)
Corsair Force GT 60gb SSD, semmi extra
Tiny Win7 32 bit az OS mivel kevés a ram és ha két rammal nem megy akkor csak 1gb-ból kell gazdálkodnom.
HKC 550w-os táp, bár ha visszajön a szervizből akkor FSP Hyper 700w-os lesz benne
Furcsa egy konfig mert egyik videokártya sem játékra készült és a proci sem létezik hivatalosan, víz kell sajnos neki mert 3.9-4ghz-et akarom stabilizálni. 1.6-1.8v-al ;] (már megöltem két ramot a tuning miatt 2.5v-al)
Milyen opengl benchmarkot tudnátok ajánlani ami kb olyasmi mint a 3dmark csak opengl-be olyan 2010 körülit?
A Matrox Xenia Pro úgy tudom dx9-et tudhat de kb geforce 6200 szinten, ezért inkább csak képet adna és a teslát akarom tesztelni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#66100) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Sziasztok!

Padláson is kipakoltam, még ezt a gépet találtam, amit ingyen elvihet, aki úgy érzi, hogy szüksége van rá.
A képeken kb minden infó rajta van. A benne lévő vinyó nincs egyedül, mert az döglődik, legalábbis a hangjából ítélve. :)





[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.