Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66851) DarthSun válasza Hosssszu (#66848) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Na igen, arról a kapcsolódó hozzászólások alapján kialakult egy kép, hogy egyelőre nem kívánom :DDD .

(#66852) zoltanz válasza DarthSun (#66847) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem ment minden Linux-on, Audigy-t nem próbáltam AudioPCI-Ensoniq kárya rendben volt. Túl egzotikus hardvert nem próbáltam, de sok gépen, notin teszteltem.
Nálam egyedül a Wifi-kel volt probléma (Bár az Winen is), most lekopogjam minden ok. Válogatós a driver-ek miatt, ami a gyártók hiányossága.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#66853) r0b3r válasza Hosssszu (#66850) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ezért próbálok ismerkedni a Linux Mint-el és reménykedek az egyre nagyobb támogatottságában, mert nem akarok Win7-ről 10-re váltani. Munkahelyen bőven elég kínlódni vele... :DDD

(#66854) Hosssszu válasza r0b3r (#66853) üzenetére


Hosssszu
őstag

Munkahelyen nekem is azt kell használni, elég is annyi belőle. :DDD

(#66855) hege8888


hege8888
aktív tag

Hello!
Ezt segítsetek már beazonosítani legyetek szívesek.
FB aprohirdetés. Ér ez 3000-et?

Mit/mire figyeljek esetleg? (az eladó khmm nem egy értelmiségi)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66856) jokeph válasza hege8888 (#66855) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ez így elég sokminden lehet... ref. nVidia kari, lehet 7xxx valami...
Blikkre azt mondanám, hogy 7800 GTX. :D (a hűtés komolysága miatt),
ha tényleg az, akkor szerintem megéri, amennyiben működik. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66857) Sanchez638 válasza jokeph (#66856) üzenetére


Sanchez638
addikt

7800GTX/7800gt talán. Nem sok kártyát találni ezzel a ref hűtéssel.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#66858) envagyok válasza hege8888 (#66855) üzenetére


envagyok
veterán

Inkább 7800GTX
Ha 512MB-os, akkor többet ér, ha 256-os, akkor kb annyit.
Figyelni arra tudsz, hogy kipróbáld, mert hibásan nem ér semmit.
A hűtő ha el van tömődve szöszökkel az nár rossz jel.
Nálam is van pár:

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66859) unclefucka válasza envagyok (#66858) üzenetére


unclefucka
senior tag

Az a fekete borda a kártya végében pont jó lenne nekem a 7600GT HSI chip -jére. :K :)

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66860) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Quake2 OpenGL teszteredmény PlayOnLinux-xal (wine fork) az alábbi beállítással:
MESA_EXTENSION_MAX_YEAR = 1998
Nem lett valami sok sztem, olyan TNT2 szint lehet.

C2D Xeon E5205 @2x2926 MHz (Wolfdale)
Intel GMA X4500
3 GB RAM
MX Linux
1024/768: 59,9 Fps.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#66861) Sanchez638 válasza unclefucka (#66859) üzenetére


Sanchez638
addikt

Milyen típus? Elv Galaxy-ra van HSI borda nálam.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#66862) arn


arn
félisten

mericskelte vki a vlbs vezerloket core303 benchel dos alatt?
meglepoen nagy kulonbsegek vannak. de ami meglepo, hogy nem csak a bufferelt sebessegben, hanem a linearisban is. ugyis, hogy a bufferelt sebesseg nem korlatozza. vmelyiken volt info az idozites jumperelesekrol, vmelyiken semmi.

a legratyibb vezerlo a leggyorsabb, amirol a masodik csatornat is lesajnaltak. 4.7mb/sot tud, amit en meg vlbs vezerlotol nem lattam mindenfele drv nelkul.

Socket 3 controller tab

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66863) DarthSun válasza arn (#66862) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elég nagy eltérés, az első gyakorlatilag annyit megy mint egy ISA- s. A 4.7 meg szép. Régebben méregettem, de nem is emlékszem a pontos eredményekre, a VLB- sek blogolása még hátravan. Mondjuk jön rövidesen pár VLB- s cucc, lap és kártyák is, próbapadon is tudok majd mérni.

(#66864) unclefucka válasza Sanchez638 (#66861) üzenetére


unclefucka
senior tag

Xpertvision 7600 GT (ez a leginkább szemléletes oldal)

43mm -esek a lyuktávolságok. Ha van bármilyen kb. ilyen, HSI-méretű hűtő, akkor már el tudok indulni valamilyen irányba vele.
Azt nézem, hogy a Galaxy esetében sem pont a chip -el egy vonalban vannak a lefogató pöckök, elvileg jó lehet.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66865) arn válasza DarthSun (#66863) üzenetére


arn
félisten

Az idozitesekkel erdemes eljatszani. A lassu vezerlon is van egy rakat jumper, csak eppen semmi utalas sincs rajtuk a felszitazasnal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66866) Sanchez638 válasza unclefucka (#66864) üzenetére


Sanchez638
addikt

Zalman VF700? Nem jobb lenne? Egy kis passzív bordát meg rá ragasztod..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#66867) unclefucka válasza Sanchez638 (#66866) üzenetére


unclefucka
senior tag

Zalman VF700 van/volt rajta, de -alapból- nem kompatibilis, úgyhogy az is átalakításra szorul, de az nem vészes.

A problémám pedig pont a "kis passzív bordával" van, merthogy az nem volt rajta és reszelni kéne egyet rá.

Kipróbálni sem tudtam egyelőre, remélem nem sült meg.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66868) gban


gban
Közösségépítő

Elkészültem a korábban említett 486-os érdekességgel.
Adott egy ilyen gép:

Ami az érdekesség, nézzétek a proci beazonosítását a jobb oldalon:

Bal oldalt meg: P24C, ami elvileg DX4 :Y

A proci hasa:

Proci környéke, jumperek, alaplap lehetséges azonosítói:




És a lényeg, sajnos most csak ezt az oldalt találtam, volt egy másik is amire ráleltem, ott picit bővebben tippelgettek az ilyen procikról.
Szóval ez lehet hogy egy 100-as proci amúgy?
Proci környéke alatti 2. fotón a CLKMUL-t bárhova rakom, illetve az elem alatti jumpert némileg variálva is a BIO minden esetben DX2-66-ot ír ki.

Ami még fontos lenne, aki ért hozzá, nézzen már rá, létezik hogy 1 FET mellett 3V-ot tud a lap?
Mit mondotok a procira? Hát a lap feszültségére?
Manual sehol nincs (vagy csak én nem találtam) a géphez. Ha valakinek van otthon, ne tartsa meg kizárólag magának :))

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66869) gban


gban
Közösségépítő

Meg is lett a megoldás.
A CLKMUL jobb oldali és bal oldali jumperrel is a chkcpu 3*22 MHz DX-4-nek írja a procit.
Viszont ha nincs rajta jumper, a bios már DX4-100-at ír, és a chkcpu is :C
Terhelés nélkül a képen látható borda kézmeleg, kellene neki valami venti?
Erre nehéz rátenni, viszont kizárt hogy le lehessen szedni a bordát.
Nagy gáz ha így marad?

Postázást nem vállalok.

(#66870) DarthSun válasza gban (#66869) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A DX4/100 már határeset. Sokan mondják hogy megy csak bordával, plusz hozzáteszik - ha már gyárilag így szerelték :U . Én mindenesetre applikálnék valahogy egy ventit rá, kialakítása miatt erre elég nehéz, de megoldottam már hasonló helyzetet, valamit itt is kitalálnék...

(#66871) gban válasza DarthSun (#66870) üzenetére


gban
Közösségépítő

DN3D alatt már izmosabban melegszik :K
Még a Tsengnek adok +1 megát és nagyon tuti lesz minden.
A táp is minőségi ANTEC a gépben.
SL/STD jumper az mit takarhat?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66872) DarthSun válasza gban (#66871) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tipp : slower/standard, turbó kapcsoló ?

(#66873) arn válasza gban (#66869) üzenetére


arn
félisten

Ez nem 2x szorzoval jaratott dx4 volt?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66874) arn válasza DarthSun (#66870) üzenetére


arn
félisten

A dx2-66 melegebb, mint a dx4. Es mindegyik volt gyarilag sima bordaval. Brand gepeknel sokkal nagyobb tdpvel is megoldottak a hutest (semi)passzivan.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66875) gban válasza arn (#66873) üzenetére


gban
Közösségépítő

Fentebbi chkcpu kép mindig ugyanaz volt, 3*22.
Hogy jól érzékelte-e, nem tudom, sajnos nincs leírás.
Egy biztos, FuSie-ék át akarták b@xni a jónépet, nem volt 66-os procijuk, így felcimkézték DX2-66-nak, és azon is járatták.
Korábban keljenek fel, nem tudják kivel van dolguk :DDD

A proci kapott végül egy ventit, szerencsére volt olyan csavarom ami nem lötyög a bordák között.
Ami még kapcsolódhat ahhoz hogy 66-on járatták, a socket mellett van egy 2 pines venti csati, viszont nincs benne delej - lehet ezért nem adták ki ezt a sorozatot 100-as procival, mert oda már venti kellene, annak meg táp.

Postázást nem vállalok.

(#66876) alvaro válasza gban (#66875) üzenetére


alvaro
senior tag

Viszont szerintem 66-on legalább megfelelően jártak el a bordázással :P

(Hm. Nekem is van 3V-os DX2-m. Meg kéne néznem, nem átcímkézett DX4-e. Végülis némelyik AMD SV8B DX4 is átcímkézett 5x86, de még a fél cache letiltására vagy 16k-snak címkézésre se vették a fáradságot...)

(#66877) quailstorm válasza gban (#66869) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem az AMD DX4-em gyárilag ventis volt a gépben. De a kis vakarcs légkavaró helyett inkább egy nagy átmérőjű csendes házventit tennék be.

Borda nélküli csak a 33-as volt nálam.

[ Szerkesztve ]

(#66878) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Sziasztok.
Még mindig van 2db SX948-asom, alaplap nélkül. Valakinek szívesen odaadnám az egyiket egy hozzá tartozó alaplapért ;) :) :DDD
Kérlek, valakinek essen meg rajtam a szíve.
Socket 423 úgyszintén, bár abból csak egy proci van, nemadom :DDD :P RDRAM van :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#66879) arn válasza gban (#66875) üzenetére


arn
félisten

Lattam, csak a 22es fsb nem tul gyakori, a dx4et meg lehet 2x jaratni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66880) gban válasza arn (#66879) üzenetére


gban
Közösségépítő

Másik, ténylegesen 66-os procit betéve lehetne megnézni hogy mit takarnak a jumper-állások valójában.
De most hogy megvan a megoldás (mostanáig pislogok hogy már akkor is ment ez az átcímkézés, és örülök a leleplezésnek), csak akkor fogom betenni a 3 voltos DX2-66-os IBM-et ha nagyon unatkozok majd egyszer.

Ami még azonnal feltűnt, az intel procik hasán az egyik sarokból kiinduló arany csík hiánya.
Erre mondtam hogy a hossza jelzi a húzhatóságot, és már a 66-os overdrive-on is ott volt.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66881) Frawly válasza quailstorm (#66877) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem is ugyanez volt. A Socket3-as Gigabyte alaplaphoz gyárilag járt egy kis 2 centis vakarcs venti, az volt az Am486 DX4 100 MHz-es procimon meg később az 5x86 133 MHz-esen is. Szükség is volt rá, mert ha levettem, akkor voltak néha fagyások, instabilitási problémák. Valószínű egy normálisabb hűtőborda magában elég lett volna, de akkor még nem értettem a hűtésekhez, így évekig hallgattam azt az idegesítő, hangos, π-csa kis ventit. Egy 486 DX2 66 MHz, vagy akár egy 80 MHz-es proci még elvolt teljesen hűtés nélkül.

(#66882) iday


iday
aktív tag

Nagyjából 8-10éve kikondiztam egy alaplapot, hogy újrakondizom, ez akkor valamiért félbemaradt.
Most elővettem, amit lehetett kimértem, de volt néhány amit totóznom kellett.
Kisebb mázlifaktor is közrejátszott, de életre kelt.
Elsőre kaptam a post képernyőt.
Maga a lap nem egy nagy szám, de ha figyelembe vesszük hogy egy Slot-A deszka, akkor máris más.
Ezzel már ez a 4. típusú Slot-A deszkám.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#66883) DarthSun válasza iday (#66882) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép lett, újszerűnek néz ki :C . 4 féle típus SlotA- ból az manapság már rekordgyanús.

(#66884) gban válasza DarthSun (#66883) üzenetére


gban
Közösségépítő

SlotA-ból 1 is ritka :K

Postázást nem vállalok.

(#66885) zotyesz66 válasza iday (#66882) üzenetére


zotyesz66
őstag

Jó nagy hely van a SlotA hűtőnek! A Soltek-emben kb. fele ekkora.

[ Szerkesztve ]

(#66886) DarthSun válasza zotyesz66 (#66885) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A K7M- en is hasonlóan nagy hely van, viszont annál azért kicsit bezavar az alaplapi tápcsatlakozó, látszik az összeszerelt képen hogy a venti (szerencsére) épphogy elfér.

(#66887) iday válasza DarthSun (#66883) üzenetére


iday
aktív tag

KA7-100
K7M
K7M 3D
BVK1A

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#66888) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kapott egy nagyobb réz bordát most proci, ha már ilyen jól hűlöget gondoltam adok neki némi tuningot. Kizárólag a saját érdekében. :)

Asus P5N73-CN nForce 630i (MCP73PV)
Xeon E5205 2x1867 MHz
IGP GeForce 7150 600 Mhz megosztott 256 MB
2 GB Ram DDR2-800 @CL5
Win7
3Dmark2001SE: 5062
[kép]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#66889) Frawly válasza zoltanz (#66888) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt az IGP fogja vissza. Nálam 17 évvel ezelőtt egy sima Radeon 9600 (sima, azaz nem Pro, nem XT, nem spéci edition) 128bit 128MB VRAM-os kártya 10k-t pontot hozott 2001SE-ben egy 2,6 GHz-es P4 mellett, fele ekkora GPU frekin, és fele ekkora VRAM órajelen. De szerintem az az IGP is tudna többet menni, ha nem megosztott DDR2 RAM-ot kéne használnia.

Asztali gép, szóval ha beleteszel egy pár éves használt PCIe dedikált GPU-t (egy ilyen 5-10 évvel ezelőtti közép/felső kategóriás, de nem csúcskategóriás videókártyát), 2001SE-ben simán 50-100k között fog hozni, igaz ehhez lehet procit is kell upgrade-elni, a 2001SE az egy szálas erőt, magas IPC-t, magas órajelet szereti, nálad meg az órajel alacsony, és hiába van 2. mag, azt nem használja.

(#66890) DarthSun válasza Frawly (#66889) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kicsit overkill a hatás low irányba. Dedikált videokártyáért kiált. Az a Xeon proci valószínűleg "biztonsági" szerver órajelet kapott, sztem tuningolható lapban talán a 3GHz- et is megfutja. Akkor egy GTX285- el biztosan lenyomná a félretro Phenom-II- es eredményemet is, mivel az Intel jobban pörgeti a 3DMark- ot. A 2 magos AMD fizikailag hasonlóan felszerelt (6MB L2) mint az Intel, de tesztekben az Intel a nyerő. Bár sok jelentősége nincs mert 60K körüli pontszámnál már teljesen rezzenéstelenül mennek a koruknak megfelelő játékok.

(#66891) FF23


FF23
senior tag

Ennyire ritka ez az Athlon XP-M? Nekem is épül (inkább szépül, mert pincében pihizett) egy NF7-S v2.0 konfig és gondoltam mobillal rakom össze, de sehol sem találok.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#66892) DarthSun válasza FF23 (#66891) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ritka, az is már-már az egzotikus kategóriába sorolandó.

(#66893) FF23 válasza DarthSun (#66892) üzenetére


FF23
senior tag

Fenébe. Pedig milyen jól nézett volna ki az Asus ct-479 mellett az AMD desktop-mobil megfelelője.
Mindegy, azért összerakom, egy 2500+ volt benne :)

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#66894) DarthSun válasza FF23 (#66893) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az NF7- ben a 2500+ megfutja sztem a 2400MHz- et, az XP-M nél is itt van a max nálam...egyelőre. RAM nem limitál, mert visszaosztva is órajelplafon van. Majd ha ismét előveszem (most két másik projekt fut), kap a rézmagos helyett fullréz hűtőt, meg azért tuning-RAM- okat is, hátha segít. 2600MHz körüli futásokat is hallottam léghűtéssel, de elég legendnek tűnik, 2400- on stabil, aztán erre elegendő egy pici emelés és már rosál. Mintha egy betonfal lenne 2400- nál.

(#66895) alvaro válasza DarthSun (#66894) üzenetére


alvaro
senior tag

Nem tudom, nekem a 2500+, 2600+ Bartonok egyike se futotta meg stabilan a 2200MHz-et alapfeszen, sőt azt se tudom, volt-e olyan, ami képes lett volna legalább bebootolni az XP-t. Mobilom van, ami majdnem jó 2300-on a saját alapfeszén, ami még alacsonyabb is, mint az asztalié, talán 1.575V vagy valami ilyesmi.

Végigpróbáltam egy 8-10 darabot a múltkor, de csak 2800+-tól fölfele akartak az alapfeszen 2.2-t elbírók megérkezni. Úgy tűnik, eléggé válogatni kellett őket a gyárban. Aztán meg is untam, egy jó darab bekerült az NF7-S buildembe, a vacakokat meg visszaszórtam.

....viszont, iiiigen. Hála Perifractic mostani videóinak (valószínűleg nagyon ráér otthon...), nekem is kedvem támadt Elite-ezni. Basszus, általános iskolás koromban játszottam TVC-n, aztán később még PC-n is belekóstoltam, és gyarló módon sokkal jobban szerettem a fillezett modelleket és a gördülékeny játékot, mint a szaggatós monokróm drótvázakat... Így előszedtem a 386DX/VLB gépemet, és kipróbáltam wavetable bizgerével, aztán vissza is tértem a jó öreg OPL-hez, valahogy jobban ízlik. Aztán lehet, hogy átülök ezzel is 286-ra, 386DX-40-en mintha csak turbó nélkül lenne normális sebességű. Vagy csak második indításra szoktam hozzá a sebességhez Peri szaggatós C64 videói után :D

(#66896) arn válasza alvaro (#66895) üzenetére


arn
félisten

pedig anno olyan bartonok voltak, mik 2.4 kornyeken mentek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66897) MasterDeeJay válasza DarthSun (#66894) üzenetére

Nf7 simában nekem a 2600-as MP vagy (xp-m?) ment 2.9ghz-et bootképernyőig, de 2.5ghz-en használtam 1.65v-al 7000-es zalmannal. Igaz egy kondi ferdén állt kicsit, valahogy nehezen ment rá az a hűtő. :DDD
1.3v-on vitte a 2.2ghz-et. Akkor nem emlékszem a steppigre lehet xp-m volt szamitogep.hu fórumára postoltam is de valmiért megszűnt az a fórum. Nf7 unknownak írta és valami 1ghz körül bootolt. L1 nem volt árvágva és világosbarna volt a proci.
Talán havernál megvan ha nem dobta ki.
De találkoztam antituning XP 2500+-al ami 2.2-t sem ment alapfeszen. Meg volt valami olyan Nf7 is ami egy rakás szar volt, hiányoztak belőle dolgok talán valami utolsó butított szériás, nekem a legelső volt ami nem S-es.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#66898) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Biztosan vannak szórások, az AMD akkoriban gondolom válogatni kényszerült, rosszabb kihozatal mint az Intelnél, nem tehették meg hogy nagyobb órajel tesztest berakjanak alacsonyabb szállítmányba, bár lehet hogy néha ez is előfordult. Igazából teljesen nem nyomoztam le hogy a 3000+ - osom hová tartozhat, erősebb hűtő esetén majd kiderül hogy mennyi az annyi, bár jelenleg is 2 légkavaró van a rézmagoson, de a fullréz azért gyorsabban szedi a hőt a magról. Valamint magas fesz [link], dől is meleg a házból, mint már többször említettem, a Prescott ehhez képest hűvös :DDD .

(#66899) FF23 válasza MasterDeeJay (#66897) üzenetére


FF23
senior tag

szamitogep.hu fórumára postoltam is de valmiért megszűnt az a fórum

szamitogep.hu/ drivers.hu -Jó volt az a fórum, szétröhögtem magam a sztorijaikon.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#66900) zoltanz válasza Frawly (#66889) üzenetére


zoltanz
nagyúr

IGP 7100 valójában egy átnevezett 6200-as széria (NV4x).
A dedikált VGA-khoz képest ezek csökkentett pixel shaders, vertex shaders, TMU, ROP tartalmaznak (feleződtek kb.)
Valamint ez egy belépő szintű lapnak indult, a chipset (nForce 630i ) csak butított Single Channel mémóravezérlős, ez is közrejátszhat.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.