Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66151) alvaro válasza hege8888 (#66150) üzenetére


alvaro
senior tag

Vicces, de az Impulse Tracker pl. tud speakeren játszani, dacára annak, hogy utolsó generációs DOS tracker.

(#66152) arn válasza hege8888 (#66150) üzenetére


arn
félisten

speakerre? minek? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66153) iday


iday
aktív tag

Van egy MSI-4144 486os lapom.
600x átnéztem a beállításokat, 4 rammal, 2 videokártyával próbáltam.
Bios elem cr2032, cserélve.
Ennél a hibakódnál megáll mindig.
Mi lehet ez?

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#66154) gban válasza iday (#66153) üzenetére


gban
Közösségépítő

Másik procival nézted?
Előtte milyen kódokon megy át?

Postázást nem vállalok.

(#66155) iday válasza gban (#66154) üzenetére


iday
aktív tag

Igen, másik procival is.
13 10 az előtte lévő kód, más nincs.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#66156) unclefucka válasza iday (#66155) üzenetére


unclefucka
senior tag

Furcsa ez a debug kártya abból a szempontból, hogy általában egy két digites hexa kódot szoktak kiírni.
A leírása mit mond erre a kódra?

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66157) Frawly válasza alvaro (#66148) üzenetére


Frawly
veterán

Így van, az Adlibnak és klónjainak DOS alá nem kell semmilyen driver. Se IRQ, se DMA. Max. Windows 3.x, 9x, stb. alatt kell neki driver.

(#66158) Bile Demon


Bile Demon
őstag

GUS PnP kártyán van egy JP8-as jumper block, ez benne van a leírásában (a PRO-nál lehet letiltani az 512kB-s memóriát, a simánál fixen be van forrasztva). Van viszont egy különálló JP9-es jumper (a CD hang bemenetek és az InterWave chip között), amiről net szerte nem találok infót, hogy mit csinál. A képek szerint félig rá van dugva az egyik tüskére. Tehát nincs összezárva, de még jumpert is adnak hozzá, tehát valamit biztos csinál. :)

Nem tudja valaki mire szolgál ez a JP9 jumper?

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#66159) hege8888 válasza arn (#66152) üzenetére


hege8888
aktív tag

modokat lejátszani/buzerálni.. :)
Ja, tényleg volt Impulse is, még a Screamtrackerrel futottunk pár kört, aztán ugye jött az SB, és a Fasttracker.. A Modplug Trackerrel pl nem tudtam megbarátkozni anno sehogy..
De biztos volt más is..

ISA-s CT4170-et szeretnék felrakni, de beleszédültem, hogy mennyi SB
cuccli van a vogons-on.
Ez a kártya egy Soundblaster 16 lenne. ?
Melyik drivert szedjem le dos-hoz, és 98-95--höz? Dostól tartok, hogy ha összekutyulom rossz telepítéssel az autoexec-et, meg a config.sys-t, akkor szétbarmolom azt is, ami eddig jó... :)

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66160) arn válasza hege8888 (#66159) üzenetére


arn
félisten

pcn vegulis kb ezek a trackerek voltak nepszeruek: st2, st3, it, ft2

ugy tudod inicializalni, mint barmely mas pnps blastert.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66161) envagyok válasza hege8888 (#66159) üzenetére


envagyok
veterán

Csak csinálj mentést róluk.
Tényleg, meg lehet azt oldani, hogy ha valami nem oké, ne töltse be az autoexec-et és a config-ot?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66162) Hosssszu válasza envagyok (#66161) üzenetére


Hosssszu
őstag

Meg lehet oldani.
Boot során vadul nyomogatod az F5-öt, vagy az F8-at. (sajnos pontosan már nem emlékszem hogy melyik a nyerő)

(#66163) MasterDeeJay

Nem kimondottan retró de itt elég okosok vanak a témában.

Van egy Matrox Xenia videókártyám de nem találok róla semmi infót. Azt sem tudom hogy egyáltalán dx9-et tud-e.

Aida supportnak sincs infója mi is ez pontosan. Mármint azt tudom hogy mire való de hardverjéről nincs infóm.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#66164) quailstorm válasza MasterDeeJay (#66163) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Van hozzá bármilyen DirectX támogatott drivered? Ha igen, akkor elkezdhetnél játékokkal tesztelni. DX8.1, DX9.0b, DX9.0c, figyelni az effekteket, textúrákat. Akár Source engines játékok, HL2 és HL2 EP2.

(#66165) rumkola válasza MasterDeeJay (#66163) üzenetére


rumkola
veterán

Ez nem hagyományos vga, nics 3d gyorsítás. Tudtommal.

(#66166) jokeph válasza rumkola (#66165) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :)

(#66163) MasterDeeJay: Csak nem lomiztál a radiológiáról egy gépet ? :D Ha igaz, ott használják ezeket a VGA-kat a spéci tulajdonságai miatt.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66167) MasterDeeJay válasza quailstorm (#66164) üzenetére

Teszteltem kicsit.
Dx9-esnek írja dxdiag, opengl 2.0-át tud aida szerint. De a Cod1 nem indul pedig írja hogy opengl 2.0 támogatott.
3Dmark01se gyorsba indítottam. Hááát őőő nem is tudom...
Fx5200? vagy Ati 9200 szint lehet?

És ezt egy 3.2ghz-en futó Xeon 3050-essel (Allendale Core2 2.33ghz 2mb L2)
Grafikai hibákat nem csinál, egy homályos 17"-os érintőképernyős kijelzőn teszteltem így nem tudom megítélni a képminőséget.
Ha lesz időm megpróbálom újabbakat is. Crysis a cél :DDD elérné a 60fps-t....percenként.
Ramjai DDR2 1066-osok 8db talán 128bites? azt meg tudtam nézni, de nem hagyományos módon van rajta mert hol 256 hol 512-nek látszódik pedig 1gb-os kártya, igaz 3 kimenetes tehát valahogy eloszlik vagy nem tudom hogyan működik.

jokeph
ötezerért vettem mert kellett egy kártya gépeket tesztelni ami halk, nem dupla slotos és nem kell neki táp. De akkor már legyen valami egyedi. :DDD Régen volt Matrox kártyám. Ez meg pcie és win10 is támogatott (non-WHQL módra)
Holnap nyomok rá egy 3dmark06-ost is ha az megy akkor fullos dx9-es. A fenébe most adtam el a teslát, mehetett volna physixre mellé :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#66168) quailstorm válasza MasterDeeJay (#66167) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Annyival közelebb vagyunk, hogy T&L-es, tehát legalább Parhelia szint, de inkább újabb.
Szerintem jöhet a HL2 a parancssoros DX level kapcsolókkal. Meg a HL2 EP2 mert az csak SM3.0-val megy és ott kibukik hogy SM2 vagy SM3.

Na kép alapján szerintem ez az M9120-hoz lesz közelebb.

[ Szerkesztve ]

(#66169) rumkola válasza MasterDeeJay (#66167) üzenetére


rumkola
veterán

ez fullos :D
én kérek elnézést :R :R :C :Y :C

(#66170) iday válasza unclefucka (#66156) üzenetére


iday
aktív tag


Nem tudom mi a másik két digit.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#66171) gban válasza iday (#66170) üzenetére


gban
Közösségépítő

1813 Wait state failure (disabled).
Akármi is legyen ez...

Postázást nem vállalok.

(#66172) flymi válasza iday (#66170) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hehe...
80/80 nekem azon a tesztlapon amit fél év után elővettem és elsőre nem adott életjelet, aztán ezt a hibakódot dobálta folyton. Papírforma szerint valami baja van a billentyűzettel? AMI Bios. 3 klaviatúrával is próbáltam, mindig ugyanaz. 2 usb, 1 ps2 csatis volt.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66173) iday válasza gban (#66171) üzenetére


iday
aktív tag

Ezt hol találtad?

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#66174) gban válasza iday (#66173) üzenetére


gban
Közösségépítő

Millió helyen :))
[link]
[link]
[link]

Postázást nem vállalok.

(#66175) iday válasza gban (#66174) üzenetére


iday
aktív tag

Köszi! :R

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#66176) envagyok


envagyok
veterán

S370-es MSI 815EPT pro lappal szívok.
A videókártyát, az audigy hangkártyát, a hálókártyát, az integrált USB-t, mindent a 11-es irq-ra rak be.
Gyanítom ezért akadozik az usb egér, ha hálózati file-okat másolok, és ezért torz a hang néha játék közben.
Mit lehet ezzel csinálni?
Próbáltam már bios defaultot, escd update-t

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66177) gban válasza iday (#66175) üzenetére


gban
Közösségépítő

Aztán meséld el majd a megoldást ha meglesz.

Postázást nem vállalok.

(#66179) arn


arn
félisten

Games available on the Facebook:
Hi-Octane (1995) DOS game @ Sound Blaster AWE32
Mortal Kombat (1993) DOS game @ Sound Blaster Pro 2.0
Unreal (1998) Glide game @ 3Dfx Voodoo3 3000
Day of the Tentacle (1993) DOS game @ Sound Blaster Pro 2.0

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66180) MasterDeeJay

Tesztelgettem egy Pentium D 820-ast ami ugye kettő prescott kályha összedrótozva FSB-n. Raktam rá egy low end vizet és meglepően hűvös még húzva is. (4.4ghz-en még bootol de nem stabil)
Ilyen 40-50 fokokat produkál amin eléggé csodálkozok. Alap órajelen meg messze hűvösebb mint egy modernebb i7-es, pedig 95w TDP.
És megint eljutottam arra a következtetésre hogy bizony a régi TDP osztályok messze hűvösebbek voltak mint a maiak. Sőt ez a dual prescott meg merem kockáztatni hogy hűvösebb mint egy haswell i7-es ami kevesebb TDP-s papíron. Vagy csak jót fogtam ki nem tudom.

Matrox-ot nem kínzom 3dmark06-ossal, 0 fps minden tesztben, végig sem vártam. :DDD Szóval dx9 support szerintem csak valami kompatibilitás miatt van benne, dx7/8-on még használható de ott is inkább fx5200 szint.

Hűtőzsír helyett valami ragacsos szar volt rajta, nehéz kaparni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#66181) arn válasza MasterDeeJay (#66180) üzenetére


arn
félisten

a tenyleges fogyasztast merd le, a homerseklet meg nem igazan osszehasonlithato, mernek vmit, aztan beallitanak ra egy offsetet es azt mondjak, hogy ez ennyi... aztan minden procit mas modszerrel merhetnek (foleg a regieket), es masmas offsettel mukodnek. tehat, hogy huvos-meleg erosen relativ.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66182) alvaro válasza MasterDeeJay (#66180) üzenetére


alvaro
senior tag

Valamint az se mindegy, mikori a (2) Prescott, mert állítólag (magam ugyan nem mértem) a régi steppingek sokkal forrófejűbbek az újaknál, reszelgettek közben a fogyasztáson.

(#66183) Alpi. válasza alvaro (#66182) üzenetére


Alpi.
addikt

:K
Fogyit nem vágom, hogy alakult, de a melegedési hajlam az rengeteget csillapodott az újabb steppingeknél.
(mondjuk mi sem nagyobb bizonyíték erre, minthogy mertek 2 magost is csinálni belőle a végén. :DDD )

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66184) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Most d4/d4 hibakódokat dobál a lap a post kártyára. Az mi a franc?
AMI bios, kép nincs, ventik pörögnek.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66185) arn válasza Alpi. (#66183) üzenetére


arn
félisten

akkor a fogyasztasnak is csokkennie kellett :) vagy volt neki vmi kulonleges kepessege, amire az energia elment? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66186) gban válasza flymi (#66184) üzenetére


gban
Közösségépítő

A neten nem sokat találtam ami használható lenne de memóriára tippelnék.
Milyen lap, milyen és mennyi memória, milyen proci?

Postázást nem vállalok.

(#66187) flymi válasza gban (#66186) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A konfig változatlan: ASUS P5E3 Deluxe + Q9650 + Micron 4x2GB DDR3
Mán kérdeztem korábban, csak időm nem volt folytatni a tesztelgetést -> (#65871) flymi válasza gban (#65870) üzenetére
Azóta annyit változott a helyzet, h kedden volt 80/80-as hibakód ami valami billentyűzet hiba. Hármat is cseréltem benne (usb, ps2) de nem változott semmi.
Ma újra összeraktam, ramokat ki-be, másik ps2 bill, és ma meg csak a d4/d4 hibakódokat dobálja. Holnap így mi lesz? :DDD :O

Kézikönyv annyit ír ehhez a hibához: Returning to real mode. Executing any OEM patches and setting the stack next.
Nekem ez nem mond semmit.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66188) gban válasza flymi (#66187) üzenetére


gban
Közösségépítő

Értem.
A történet, ami nagyon hasonló, ezért is tippeltem a ramra, meg most így a lapra is:
Adott egy szintén 775 lap, prescottal nem indul, pedig kéne, hibakód D1, conroe-val nem is mocorog a tesztkártya, míg egy E6800-zal (3,33GHz) simán megy, de csak egy rammal a sokból, az se mindegy hogy melyik slotban, mert különben D1.
Bios írás után nem indul, mert biosra tippeltem, leforrasztva - újraírva sem még de most lehet forrasztási hiba is, nem volt időm 3 hónapja tovább nézni.

A tied is erősen hasonló jeleket produkál, nálam tuti a lap beteg, valami táp-vonalra tippelnék, többek között a proci-válogatósság okán is, meg talán a ram se kap megfelelő tápot, és csak azzal megy ami elmegy kevesebbel is.
Nálad nem tudom, de próbálnám más procival, egy rammal minden slotban, abból is különbözőkkel, másik vga-val, stb., ha eddig nem történt volna meg.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66189) flymi válasza gban (#66188) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tavaly sokat használtam a konfigot tesztlapként, nem is volt benne más proci és ram csak ezek.
A vga tuti jó, pár napja teszteltem négy másikkal együtt. Mindegyikkel ugyanezt csinálja szal nem vga hiba.
Nekem az a furcsa, h két nap eltéréssel két különböző hibakódot dobott, pedig közben hozzá sem nyúltam semmihez leszámítva a másik klaviatúrát.
Lehet az északi híd haldoklik és böfög fel ilyen hibákat? :U
Állásában megmurdelt volna? Pedig nem is a padláson hevert hanem becsomagolva, bedobozolva volt.
Csak azokat az alkatrészeket tartom kint, amiknek nem árt a nagy hőingadozás, pl: hűtők, gépházak.

Még próbálkozom a ramokkal, hátha...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66190) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Most 81/81 hibakód (szintén keyboard a kulcsszó), pedig csak annyit csináltam, h egy ramot hagytam az első slotban.
Vagy déli híd hiba esetleg?
Tökmindegy melyik usb foglalatba rakom a billentyűzetet nem villannak fel rajta a ledek, az egér sem életképes.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66191) gban válasza flymi (#66190) üzenetére


gban
Közösségépítő

Őszintén, nem tudom mi a hiba, de 2 eset lehetséges.
1. bios hiba, újra kellene írni, próbáld hogy reseteled sokszor, és nézd hogy máshol áll-e meg a kártya, vagy tökugyanaz mindig. Ha egyszer elindul, el fog többször is, és lehet flashelni
2. lap hiba, akkor meg majdhogynem mindegy is hogy valamelyik híd, valamelyik fet, vagy mi a baja.
Az 1 db ram volt minden slotban?

Postázást nem vállalok.

(#66192) flymi válasza gban (#66191) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kivettem mind a négyet, egyet visszaraktam az elsőbe. Tovább nem is mentem.

Híd hiba = lap hiba, ez sajnos igaz.
Emlékeim szerint volt már olyan lapom, amin "csak" az usb-k szálltak el és így nem tudtam pendrive-ról semmit sem feltelepíteni rá, de működött.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66193) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Faßomszívbajkerülget!
Gondoltam mérgembe megejtek rajta még egy hard reset-et megint (már háromszor csináltam eredménytelenül, először elemcserével), vártam ~10 percet, most indul!!!
Beállítások után tölt a win, használható a gép! :C

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66194) gban válasza flymi (#66193) üzenetére


gban
Közösségépítő

Erre a variációra alternatíva a sok reset.
Ha megint összecsinálná magát, frissíts biost ha sikerül újraindítani megint.

Postázást nem vállalok.

(#66195) envagyok


envagyok
veterán

Olvastam valami sweet dos bootlahtó cd játék kollekcióról.
Ezt be lehet szerezni még valahol?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66196) flymi válasza gban (#66194) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Közben kiderült a turpisság a 6870x2-re is Alpi jóvoltából, miért nem akarta az igazságot. Ebben a lapban gyönyörűen lefutott a 3dmark teszt, a másikban a win betöltéséig sem jutott el.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66197) gban válasza flymi (#66196) üzenetére


gban
Közösségépítő

Na ebből egy szót se értek :B

Postázást nem vállalok.

(#66198) flymi válasza gban (#66197) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

pci-e szabványból adódó áramfelvétel lehet a ludas.
HD6990 el sem indul p5n-e sli lapban, a Deluxe-ban nincs gondja.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66199) gban válasza flymi (#66198) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vagyis a vga volt a gond, azért nem indult végül a lap?
Igen, azt nem mondtam, hogy attól még hogy tuti jó egy vga, attól még meg kell nézni másikkal is.

Postázást nem vállalok.

(#66200) flymi válasza gban (#66199) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Két tesztlap van:

1. ASUS P5E3 Deluxe + Q9650 + Micron 4x2GB DDR3 + winXP -> Ezt kell cseréljem majd win7-re. Itt nem akart életre kelni a lap, dobálta a hülye hibakódjait. Sokadik hard reset után aztán pöccre indult és végre a HD6870x2 és HD6990 3dmark tesztje is szépen lefutott vele.

2. Asus P5N-E SLI + QX6850 + Geil Black Dragon 4x1GB DDR2 + Win7 -> Ez eddig is jól működött, viszont mikor beraktam a 6870x2-őt driver telepítés után a win se töltött be. HD6990-nel pedig se kép se hang.

Alpi szerint a deluxe-nál már pci-e 2.x szabvány van, a másik lapnál pedig még nem volt. Vagyis nem tudja a csatlakozón keresztül felvenni a megfelelő mennyiségű delejt ezért nem indult el az erősebb Radeon sem és vacakolt a másik is.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.