Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66951) unclefucka válasza gban (#66945) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ahogy DarthSun is írta, ez nem a Rush-ok közt volt felsorolva és nem is látom rajta a 2D chip -et sem.
Ez valami fura képződmény.
A Wiki oldal is ír róla, hogy Voodoo 1, ami 6MB -al készült tudott 800x600 felbontást.
Valami igazság lehet a dologban.
Itt is írnak róla.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66952) arn válasza envagyok (#66950) üzenetére


arn
félisten

csak a 2016osat probaltam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66953) MasterDeeJay válasza unclefucka (#66951) üzenetére

Elméletben megvalósítható moddolt biossal és nagyobb sűrűségű ramokkal növelni egy kártya vramját.
Gyakorlatban pedig pl: voodoo4 32 to 64mb mod [link]
De ehhez szükséges némi tudás a forrasztáshoz, meg persze valami bios editor. Legjobb az lenne ha slotos ramhelyek lennének mint az s3 kariknál.
Lehetne érdekes kártyákat csinálni. Vagy mondjuk gyorsabbakat jobb ramokkal.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#66954) DarthSun válasza unclefucka (#66951) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az érdekesség hogy azon a Canopus- on nincsen dual DSub, akkor meg a PCI buszon cseveg a 2D kártyával :U , ha ez igaz akkor meg spec driver is kellhet hozzá :F .

(#66955) r0b3r válasza envagyok (#66950) üzenetére


r0b3r
senior tag

Vasárnap próbáltam ki én is, de túl sok benne az ugrálós rész... na azokat nehezen viselem. Egyébként látványra nagyon szép és meglepően jól optimalizált, még a régi kis negyedik generációs gépemen is tökéletesen fut "ultra nightmare" :DDD grafikán. A jelenlegi nagy kedvenc a No Man Sky... na azt viszont nem tudom abbahagyni. :D

(#66956) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kipróbáltam ma az overkill P4- en a DOS- os Arkanoidot ;] , a Chuk Romberger által írt verziót.. 486- ról emeltem át, nem is láttam a labdát :DDD . Namost, töröltem a .cfg- t, új konfig, és jó :)) , sztem előrelátóan a sebességmérés visszaadását integer helyett longint vagy real- ban rögzíti. Csak kb 2x olyan gyors mint 486- on, de nekem még ok, mivel 4 évig gyakoroltam a játékot..., hang is jó az SB0220- on, sőt az emuláció alatt még a rezidens hangerőszabályzóm is jól működik. SB0100- on már próbáltam másik gépen, 0220- on még nem jött össze, de most kiköböztem hogyan kell, bent kell lennie a SET változóban és az elérési PATH- ban a Win és az SBPCI könyvtáraknak is.

(#66957) unclefucka válasza DarthSun (#66954) üzenetére


unclefucka
senior tag

Szerintem csak az egyszerűség kedvéért használt a Voodoo-k többsége VGA-VGA átkötést, abszolút nem kizárt, hogy ezen a Canopus kártyán az egyik Mini-DIN (annak kinéző) csatlakozó látta el ezt a feladatot. A PIN-ek számát tekintve a szükséges mennyiség meg lehet. Már csak azért is, mert a sima VGA jel 5db BNC-n is átmegy.

#66953 MasterDeeJay:
Igen, bár én nem állnék neki, max. egy S3-nak.
Egy Voodoo 1 kártyán meg alapból nincs hely, ahová lehetne forrasztgatni plusz modulokat.
Ugyanígy 12MB-os Voodoo 2 NYÁK-al sem jött ki 8MB-os. Annak meg nem sok értelme van, hogy a 12MB-osról leszedjünk 4MB-ot és visszabutítjuk a BIOS-át.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66958) DarthSun válasza unclefucka (#66957) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lehet a másik csati is átkötésnek valóban, de nem találkoztam még olyannal a gyakorlatban.

12MB- os Voodoo2 nyáktervvel van 8MB- os is, a 24 db RAM- ból simán lehagytak 8- at, van is ilyen kártyám.

[ Szerkesztve ]

(#66959) envagyok válasza unclefucka (#66951) üzenetére


envagyok
veterán

Itt is van pár érdekesség:
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66960) unclefucka válasza DarthSun (#66958) üzenetére


unclefucka
senior tag

Bővítsük 12-re? :D

#66959 envagyok

Új cél: 2x Voodoo2 - Quad-SLI (8x Voodoo2)

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66961) MasterDeeJay válasza unclefucka (#66957) üzenetére

Nem extrának forrasztani bár azt is lehet, volt kínai ddr1-es ramom aminél a chippek egymásra voltak forrasztva. Emeletes ram. [link]
Inkább úgy gondoltam hogy a meglévő ramokat cserélni nagyobb kapacításúra. De ez inkább az újabb kártyánál jönne jól mert nyilván a voodoo1-nél nem nagyon van ram limit.
Vagy egyszerűen gyorsabb tuningosabb ramokra cserélni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#66962) DarthSun válasza unclefucka (#66960) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Felesleges, még régebben mikor olcsóbb volt (vagy ingyenes, megunt gép kollégáktól, kidobásra ítélt, stb), bespájzoltam jópár 12MB- ost (is). Valamint az első vásárolt darabom is megvan, dobozosan - PV830, szép kék nyákos. Össze kéne számolni, pontos db- ot nem is tudok :B , ahhoz ki kéne emelni a gépeket a piramisból hogy lássam.

(#66963) Frawly válasza MasterDeeJay (#66961) üzenetére


Frawly
veterán

Épp ezt akarom írni, hogy ilyen régi kártyánál felesleges forrasztgatni, mert nem a VRAM mennyisége a limit. Ha úgyis olyan grafikát futtatsz rajta, aminek több VRAM kell, simán GPU bottleneckbe ütközik bele. Ez ilyen, ezek retró kártyák a GPU-k őskorából, primitív, mai szemmel nevetséges teljesítmény meg VRAM, de a retrónak pont ez a lényege, hogy az akkori korlátok között hozod ki belőle, amit lehet.

(#66964) zoltanz válasza Frawly (#66963) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért nem hátrány a gyors VRam sok esetben, ha élsimítással, magas felbontásban indítasz játékot. A mennyiség régebbi kártyáknál volt fontos 16MB körülig. Emlékszem videó lejátszáshoz pl 8 MB volt a minimum, elég soknak tűnt akkor. Azután inkább a memóriavezérlőket nyirbálták durván, 128 bitről le 64-32-re, ami szűkös lett.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#66965) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Bontottam a kisebbik pakkot. Nagyon szép állapotban levő ALi és S3 VLB videok, ráadásul mindegyik 2MB- ra bővítve. + házhoz jött fénypostával +kipróbált, működő, a megbízható forrás szerint.

Régebbről van egy IO is, ez már nem is emlékszem honnan, melyet asszem még nem fotóztam :

Ezen látszik egy kis nyomódásos hiba + szennyeződés, a koszt letakarítottam, úgy nézem használható, kontaktok megmaradtak és nem érnek össze a lábak :

Holnap megapakk bontás, abból jön több VLB, ház, táp, lap, stb. Fotózás, raktárkészletre bevétel, aztán pedig tesztelgetek :))

[ Szerkesztve ]

(#66966) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Sziasztok. Nem bírom életre kelten a 40MHz-es Am386Dx alalapomat az istennek se... Próbáltam mindent a kristálycserélgetéstől kezdve mindent amit pákával és multival meg lehet mérni... Semmi.
Na de felajánlanék egy plakát méretű 286 alaplapot 10MHz-es CLCC procival és 1MB chip rammal. Kicsit megette az akku sav, de ez a működését semmiben sem befolyásolja annak, aki ad egy hasonló értékrendű 386-os alaplapot cserébe. Képeket mindjárt dobok fel.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#66967) iday


iday
aktív tag

Forrasztás...

Hopp lejött a chip.

Másik ugrásra készen.

Odaugrott.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#66968) DarthSun válasza iday (#66967) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép munka, miket tudsz :C

Egyesével forrasztottad körbe a lábakat ? :DDD :DD

(#66969) DarthSun válasza DarthSun (#66965) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Bontottam a nagy pakkot. Korszakalkotó, szép állapotú darabok. Lapok, kártyák, ramok nagyon újszerűnek néznek ki, vagy szépen megtisztította a forrás, de a többi is kifogástalan.
Ez már nem tudott jönni felsugárzással, kalandos az útvonal. Gban ->Apukája ->bacsis ->helybéli haverom, mindenkinek köszönet hogy ideérhetett még a korlátozások előtt, ebben a vészterhes helyzetben.
Sok fotó, de bepakolom, mivel szenzációsan erősíti a (főként) 486- os korszakot.

Cirrus5428VLB Video

Cirrus5429VLB Video

UMC VLB IO

PT606 ISA IO

HP ISA háló

RAM 3x16MB FPM vagy EDO :U :F

486 PCI VIA lap

486 Asus VLB lap

Erősítés hangkeltőkből, 3xSB128 + Live SB0100

Korabeli ház+táp (200W), többféléből is választhattam, nekem ennek a stílusa tetszik, korban talán passzol is a 486 érába, tervem hogy egy gyors VLB- s konfig kerül bele

Végül de nem utolsó sorban egy szép állapotban lévő XT/AT átkapcsolós mechanikus billentyűzet

(#66970) alvaro válasza DarthSun (#66969) üzenetére


alvaro
senior tag

Nagy valószínűséggel FPM-ek (a jelölésük mián), az XT-AT bill-t meg irigylem. Sajnos nem nálam csapódnak le, azokat már a raktárban elintézik, azonnal levágják róluk a kábelt :(((

(#66971) DarthSun válasza alvaro (#66970) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az FPM végülis jobban kellett, abból hiány volt, reméltem hogy az, de a jelzés alapján sosem tanultam meg. EDO van még jópár 16- os, a 32 és 64- ből van hiány. A fenti 2 lapban elindul az EDO, vagy FPM kell nekik ? A SIS496- ban elindul, de csak FPM- ként kezeli, a 471- ben nem emlékszem, Via 486 meg nem is volt még, Opti pedig le is kezeli EDO- ként.

Van egy XT- m, van hozzá billentyűzet, de az kissé romosabb állapotú, amiatt örülök ennek a szép példánynak.

[ Szerkesztve ]

(#66972) alvaro válasza DarthSun (#66971) üzenetére


alvaro
senior tag

Na, ez egy közös pont: nekem is van egy romosabb XT billentyűzetem. Pár bill nem működik rajta, ráadásul a 84(?) gombos kiosztást se tudom igazán megszokni. Anno XT-n ilyen 101 gombos XT/AT darabbal kezdtem, csak az elhasználódott az évek során, talán meg se érte ezt a századot :(

EDO/FPM-nél többnyire működik, hogy a chipeken a típusszám utolsó jegyét figyeli az ember. Ha ez 0, akkor jobbára FPM, ha más, EDO RAMmal van dolgunk. A felsőnél pl. HY5117400B, 0 az utolsó jegy, szóval ~98% valószínűséggel FPM. Mondjuk itt inkább 100, mert ilyen chipet látok eleget :)

Hogy eszik-e a lapok az EDO-t, passzolom. Előfordulhat. Gyorsabb nem lesz tőle, esetleg ugyanolyan vagy pár ezrelékkel lassabb, legalábbis eddigi tapasztalatom ez Socket 3/4 fronton memóriák terén. Állítólag létezik 486, aminek tényleg jót tesz az EDO, nekem nincs, vagy nem kerestem rejtett opciókat a BIOS-okban :D A'sszem egyébként, hogy ALI chipsettel használtam EDO-t.

(#66973) arn válasza alvaro (#66972) üzenetére


arn
félisten

Szvsz csak a kesoi rev sis496 meg ilyesmik ismerik, a korabbi tipusok es revek ott sem, mert szimplan mar joval az edo elott megjelentek.

szep haziko :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66974) DarthSun válasza alvaro (#66972) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az Octek Hippo lapomra mondták hogy EDO- val gyorsabb, de én nem teszteltem ki, EDO- val kaptam, az is maradt benne.

Típusjelzés irányadás jó támpont, megnézem a készletet hogy van-e még ami esetleg FPM gyanús.

(#66975) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Nem vagyok már szűz, ezaz! Pofámba robbant az első tantál kondenzátor egy 486-oson :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#66976) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#66975) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha az arcodba megy nem nagy gond, szemre kell vigyázni, huh, akkor ajánlott a védőszemüveg. Nekem még nem volt ilyen élményem, de akkor óvatosabb leszek.

(#66977) Hosssszu válasza Ganz-[HUN] (#66975) üzenetére


Hosssszu
őstag

Facial volt? :DDD

(#66978) Ganz-[HUN] válasza Hosssszu (#66977) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

.bocs de nem értem :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#66979) alvaro válasza Ganz-[HUN] (#66975) üzenetére


alvaro
senior tag

Nekem 286-tal esett meg.

(#66980) Madara-san


Madara-san
tag

Sziasztok, rég írtam már ide, sajnos csak most jutott időm ismét nekiállni retrózni egyet. Főképp a Socket 7 szakiktól kérdeznék. Jelenleg ezt a négy S7 alaplapot találtam itthon, pontosabban az egyik egy gépben van:

Acorp 5TX52:

Aristo, pontos típusra nem jöttem rá:

A-TREND ATC-1000+:

SD-P5TD (Acorp talán ez is):

A kérdés pedig az lenne, hogy találkoztatok-e már valamelyik alaplappal, és ha szeretnék egy jó erős ('96-97 környéki) konfigot építeni, tehát P233MMX, 64MB RAM, Riva128 + Voodoo 1, AWE 64, akkor melyik lapot lenne érdemes választanom, mint kiindulási pont?

Köszönöm előre is a válaszokat. :R

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#66981) Ganz-[HUN] válasza Madara-san (#66980) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Szerintem TX-es Acorp lap SD rammal. Azt a 64M-et én megdupláznám helyből :DDD

Hajár, jó kis konfig lesz win9x-szel :K

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#66982) DarthSun válasza Madara-san (#66980) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én ezek közül az Acorp 5TX52- őt választanám. Sokáig abban ment a P1MMX nálam, stabil, megbízható lap. Csak amiatt cseréltem le mert vettem egy AsusP5A-B- t, az került a helyére, de az Acorp is megvan még talonba.

(#66983) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#66981) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 64MB ramot itt semmiképp nem szabad megduplázni. A TX 512K lapi cache- el szigorúan 64MB- ot lát be max. A lassulás dupla ram esetén pedig sokkal nagyobb mint pld egy SS7 lap esetén, durván 30%- ot is lassulhat a rendszer.

(#66984) arn válasza Ganz-[HUN] (#66981) üzenetére


arn
félisten

inkabb megfelezni :) az volt a tipikus, de a 64m fole nem szabad menni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66985) arn válasza DarthSun (#66969) üzenetére


arn
félisten

most talaltam... nagyon kene :) bar ebbe talalj korabeli fekete cdt :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66986) DarthSun válasza arn (#66985) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyon szép. Elrendezésre ugyanaz mint az enyém, csak még szebb kivitel. Fekete CD, hát azt nem látok, de perpill most a kanapémon ülve is 6db fekete optikát tudok megszámolni, 4 gépekben, 2 meg a polcon, persze mindegyik DVD/DVDRW.

(#66987) DarthSun válasza DarthSun (#66986) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Amúgy még meg akartam kérdezni hogy évszám szerint mikorra datálhatók ezen házak ?

(#66988) arn válasza DarthSun (#66987) üzenetére


arn
félisten

ranezesre 93 korulire tippelnem, de korul kellene nezni a korabeli ujsagokban.

kiindulasi alapnak https://www.facebook.com/pg/mylittleretrocomputerworld/photos/?tab=album&album_id=524729521478585 [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66989) Madara-san válasza Ganz-[HUN] (#66981) üzenetére


Madara-san
tag

@Ganz-[HUN] és @DarthSun, köszönöm :) neki is állok az összeépítésnek, egyelőre csak próbapadon, majd választok hozzá a rendelkezésre álló házak közül egy szimpatikusat, lehet majd azokról is küldök egy fotót és kikérem a véleményeteket.

@arn: Igen, tudtommal csak a HX chipset képes 64 MB-nál többet lefedni, megfelelő TAG IC-vel. Bár ebbe a konfigba a 64 MB is bőven elég lesz, DOS-t és Win95-öt tervezek rátenni.

Az a szürke ház iszonyat jól néz ki!

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#66990) arn válasza Madara-san (#66989) üzenetére


arn
félisten

korabeli mmxekben jo ha 32m volt...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66991) alvaro válasza Madara-san (#66980) üzenetére


alvaro
senior tag

Akkor még egy szavazat az 5TX52-re, ha még nem késő, és arra is, hogy ne menj 64MiB fölé :) (Még akkor se, ha TX-ben a BX-friendly 256-os SD is megy...)

[ Szerkesztve ]

(#66992) DarthSun válasza arn (#66988) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Fácsén nem vagyok regelve. 93- ban kezdtem számtechben melózni. Fekvő házakra, 286, 386 lapokra emlékszem, bár ennyi idő után...VLB nem is tudom mikor érkezett raktárra. Az egyik fenti lapon 93- as dátum, meg a ramokon is, de tudjuk hogy a copyright dátum nembiztos hogy egyezhet a kiadásival. Sok jelentősége nincsen, nálam nem döntő, csak hogy elmondhatom-e majd ezen konfignál hogy korhű minden, ha nem az sem baj. Meg még a belekerülő procitól is függhet.

(#66993) arn válasza DarthSun (#66992) üzenetére


arn
félisten

a mini tornyok 92 kornyeken kezdtek otthon bejonni. a vlb 93ban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66994) Madara-san válasza alvaro (#66991) üzenetére


Madara-san
tag

Köszi :) és RAM-ból milyet érdemes bele tenni? 1 db 64-es CL2 PC100 SD-t? Vagy inkább 2x32? Gondolom itt még nem létezett dual-channel. :DDD

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#66995) alvaro válasza Madara-san (#66994) üzenetére


alvaro
senior tag

Valóban nem, tök jó neki bármelyik, amivel jó időzítésekkel megy.

(#66996) DarthSun válasza arn (#66993) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor eddig korhű kb.

(#66994) Madara-san : dualchannel a kanyarban sem volt még. Asszem mindegy hogy 1 vagy 2 RAM, itt még nem jelentős a foglalatonkénti terhelés. Később pld már a S939 is visszaveszi a sebességet ha 2db RAM helyett 4- el használjuk, persze tuning esetén visszakúszik, meg amúgyis vissza kell osztani, kivéve ha gyors tuningpéldányokat használunk.

(#66997) Ganz-[HUN] válasza Madara-san (#66989) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

mondjuk GA-586DX, 2db W24129AK-12-vel és 2db UM61L3264F-7-ttel, full sebességen megy akkor a 128 mega ramom? :F
ebbe van 2db 200-as MMX-em :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#66998) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#66997) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nemtom, de gondolom ott rendben van. Egyrészt dual lap, másrészt HX chipset, fentebb pedig lett említve hogy állítólag az tudja a cache ablakot mozgatni. Viszont egyszerű eldönteni, lecsökkented a ramot 64- re, futtatsz egy tesztet, vissza 128- ra, megint teszt, az eredmény pedig megmondja a választ. TX- ben próbáltam, ott durván visszaesett 128- al, szemre is látszódó erős szaggatások 3DMark- ban, játékban. SS7 ALi és MVP3 esetén is csökken ha több a ram a cache- eltnél, de ott kevesebbet, a TAG korlátozottan képes újabb szegmenseket bepörgetni, de az is időbe telik (ezt a Shiny teszt pld szemléletesen mutatja, cache gond esetén lassan indul, majd fokozatosan gyorsul). Valamint L2 cache- s procinál meg már alig számít.

(#66999) gban


gban
Közösségépítő

Ezt ismeritek? Megvan valahova feltöltve?
Ha hasznos lehet, szívesen elküldöm:

Postázást nem vállalok.

(#67000) DarthSun válasza gban (#66999) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Régóta használom, nálam lent van offline is, vinyón. Online is fent van még, de ki tudja meddig. Felhőbe fel tudom én is tölteni, ha valakinek kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.