Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66351) hege8888


hege8888
aktív tag

Sanyargatom magam a VX87-es lappal
De itt megáll a dolog, nem hajlandó bootolni se floppyról, se HDDről. Egyszem ISA Trident van benne (bár próbáltam PCIvel is, ugyanez).
Hdd-t is variáltam. Mit kéne esetleg módosítani a biosban?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66352) gban válasza hege8888 (#66351) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mit kéne esetleg módosítani a biosban?

Bármit és mindent amíg rá nem jössz, mi a baja.
Vagy nyomni egy bill-t, nekem volt olyan hogy bill nyomásig itt lefagyott egy lap :K

Postázást nem vállalok.

(#66353) Alpi.


Alpi.
addikt

Kell szerválnom valami Phenom félét ! :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66354) benedekco válasza Alpi. (#66353) üzenetére


benedekco
addikt

És próbáltad már unlockolni azt a Sempront? (mondjuk lehet ez elég hülye kérdés ebben a topikban :DDD )

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#66355) Alpi. válasza benedekco (#66354) üzenetére


Alpi.
addikt

"ebben a topikban" = Ebben a lapban. :DDD
Egyébként unlockolható (lenne). Nem csak plusz mag(ok)ra, hanem szorzóra is szükségem lenne. :B

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66356) benedekco válasza Alpi. (#66355) üzenetére


benedekco
addikt

Amúgy ezek a régi teszt programok profitálnak valamelyest a második magból?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#66357) MasterDeeJay válasza Alpi. (#66353) üzenetére

Ismerősnél megy mai napig unlocolt sempron 140-es valami x2 4400e vagy mi néven zalman 9700-assal amin nincs venti. Igen hűvös proci és keveset is eszik.
És ahogy látom nálad szépen is megy, bár valóban 01se-vel nem fog jobban menni két maggal. 2001 körül quake3 és azt használó motorú játékok használták ki r_smp 1 kapcsolóval. Más most így hirtelen nem jut eszembe, talán valami szimulátorok, sakkprogik passz.
De a 6800-as idejében már azért több volt, quake4, doom3...ilyesmik

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#66358) envagyok


envagyok
veterán

Valaki tud elérhetőséget a Geforce GF6GF2XX bios editorhoz?
[link]
Illetve kell még hozzá ez a runtime engine: LabWindows/CVI Run-Time Engine

Vagy mivel lenne lehetséges geforce 1-2 biost szerkeszteni?
Ja és főleg írni olvasni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66359) rumkola válasza envagyok (#66358) üzenetére


rumkola
veterán

-GPUZ kiolvassa és lementi a biost
-NVIDIA BIOS Editor (NiBiTor) -al pedig szerkeszthető, elmenthető
-NVFlash -al meg visszírható

Igaz ezeket Gef6 korszakban használtam, nem tudom régenbbi kártyákkal hogyan működnek. Szerintem menni fog.

(#66360) DarthSun válasza Alpi. (#66353) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem szereztél egy 550 és 565- öst is régebben. Az 565- ös ráadásul még nálam is (a kocatuningosnál :DDD ) viszi a 4GHz- et léghűtéssel - az eredménye 3DM2001- el.

(#66361) DarthSun válasza benedekco (#66356) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Maga a teszt nem, de a többmagos jobban/könnyebben manageli a háttérfolyamatokat (system, kernel) és így nagyobb teljesítményt is ér el.

(#66362) Alpi. válasza DarthSun (#66360) üzenetére


Alpi.
addikt

Azt pont azért ajánlottam be ! ;)
Közben kaptam olyan infot, hogy bár nem ismeri fel, megy benne a 960T, szóval "more to come !". :))

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66363) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azok a szalagos meghajtok :Y
KRAFTWERK - It's more fun to compute (1981)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#66364) alvaro válasza DarthSun (#66344) üzenetére


alvaro
senior tag

Másik 1 megás MVP3-as lapon teszteltem DOS-os cache/mem benchmarkkal, határozottan 256 megát tud cache-elni.

(Valamint örülök, hogy jó helyre került az Epox :))

[ Szerkesztve ]

(#66365) DarthSun válasza alvaro (#66364) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az jó hír :) , és kössz mégegyszer :R

(#66366) MaxWil


MaxWil
csendes tag

Sziasztok!

Kell valakinek ajándékba egy BE6-os alaplap üres doboza ?
Sajnos a szélei kicsit kopottak, de amúgy egyben van
Kérésre rakok fel képet is.

A hülyék már a spájzban vannak...

(#66367) DarthSun válasza zoltanz (#66363) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hatalmas, most volt időm megnézni-hallgatni. A Kraftwerk amúgyis az egyik kedvenc :) .

(#66368) flymi válasza MaxWil (#66366) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Dobj képet nekem privátban. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66369) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Van nálam egy TUSL2-C alaplap, amit tesztelni szeretnék, viszont nem indul. Annyit csinál, hogy a proci (és a tápegység) ventilátora párat fordul, majd megáll. Következő indítás csak áramtalanítás után lehetséges, de akkor is csak ennyit produkál.

Van valami ötletetek? Halott a lap, vagy az újabb fajta tápokat nem szereti? Egy 80+ bronze táppal próbáltam...

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#66370) Hosssszu válasza csabyka666 (#66369) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hali!

Valahol egyszer olvastam hogy (relatív tudom) az újabb tápoknál néha van olyan (gondolom típusfüggő) hogy csak bizonyos terhelés felett hajlandó csak elindulni. Nem tudom hogy ez mennyire igez, de talán egy próbát megérhet hogy a tápra rádobsz még valamit ami közelben van. Pl. néhány HDD-t.

(#66371) Alpi. válasza csabyka666 (#66369) üzenetére


Alpi.
addikt

Hát, az nem túl jó jel ! Mármint, hogy csak áramtalanítás után hajlandó ismételt indításra, mert általában az zárlat, részleges zárlat miatt szokott előfordulni. :S Nincs oxid, apró kis rosszindulató kosz valamelyik slotban ?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66372) csabyka666 válasza Hosssszu (#66370) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, ezt kipróbálom!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#66373) csabyka666 válasza Alpi. (#66371) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem találtam rajta semmit, de kifújom holnap újra. Púpos kondi, oxid, semmi nincs.
A kapcsolókkal beállítottam 100-as FSB-t, mert olyan állásban volt, amit nem sorol fel, de semmi.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#66374) Alpi. válasza csabyka666 (#66373) üzenetére


Alpi.
addikt

A "semmi" az nem a bios-ban állítható állása ? Ettől mondjuk még kéne indulnia.
Valami még beugrott, még egy dolog miatt csinálja ezt a lapok egy része ! Mégpedig ha nincs proci vagyis nem érzékeli. A socketet lehet, érdemes lenne kicsit "átmozgatni", esetleg valami tisztics spray-vel kifújni. Félig nyitott (vagy félig zárt :DDD) karnál próbáld meg ki-be mozgatni akár, hátha oxidos valahol.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66375) csabyka666 válasza Alpi. (#66374) üzenetére


csabyka666
addikt

A kapcsolókat csak a lapra szitázottakból gondolom, hogy nincs olyan állása. Mindegyik le volt húzva OFF-ra.
A proci foglalatot nem fújtam ki, de megnézem!:R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#66376) flymi válasza Alpi. (#66374) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én már találkoztam olyasmivel is, h ha nem volt rendesen felszerelve a hűtő a proccra csak rárakva a tetejére, akkor nem érzékelte a cpu-t és kisípolta vagy olyan is volt hasonló megoldás mellett, h pillanatok alatt felszökött a maghő 90+ °C-ra és lekapcsolt. Paszta nélkül ugyanez.
A mai nap bölcsessége legyen hát ez: A cpu hűtőt mindig megfelelő mennyiségű pasztával kell használni, talpával lefelé felhelyezni a cpu-ra :DDD és rendesen fel is kell szerelni az alaplapra!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66377) Alpi. válasza flymi (#66376) üzenetére


Alpi.
addikt

jaja, az ugyan úgy a rossz socket kontakt miatt van. Nekem is van olyan lapom, ahol játszani kell a hűtő leszorítással. ha laza se és ha túl szoros se indul. Socket gond sajna. :S

Hmm, ez a talppal lefele nem tűnik hülyeségnek ! :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66378) flymi válasza Alpi. (#66377) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na igen. :D Láttunk már furcsaságokat.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66379) hege8888 válasza csabyka666 (#66373) üzenetére


hege8888
aktív tag

Én még szoktam olyat ilyen régebbi, soki időt állt lapokkal, hogy ha AGP slot nem ad képet, akkor más kátyákkal PCI, ISA foglalattal is próbálkozom.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66380) bacsis


bacsis
Közösségépítő

skaccok!
Elgondolkodtatok már azon, hogy lehet egy DOS-os PC-re 2 Joy-t kötni? gondolom 2 Gameport kell hozzá, ahhoz meg 2 hangkártya?!
Teszem azt ha bevágok egy gépbe 2db SB16 karit, vagy valami hasonlót, akkor az úgy menne?

(#66381) Hosssszu válasza bacsis (#66380) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hali!
Rég volt már, de ha jól emlékszem 386-486 gépekben az IO-kártyán is előfordult Gameport.
Nem kizárt hogy ha olyan gépről van szó, akkor egy hangkártyával már két Gameport lesz a gépben.

(#66382) hege8888 válasza Hosssszu (#66381) üzenetére


hege8888
aktív tag

Ja, ezen jó kérdés.. Épp valamelyik nap a Golden Axe, Alien Breed menüjében bóklászva a 2 joy opción én is begondolkodtam, hogy ezt 'oszt hogy...

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66383) envagyok válasza Hosssszu (#66381) üzenetére


envagyok
veterán

Nem valami splitteres dolog? (y-splitter)
Van egy gravis kontrollerem, azon a gameport dugó átmenős.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66384) bacsis válasza hege8888 (#66382) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Micro Machines 2-nél van 4 játékos mód egy képernyőn.. mármint úgy egy képernyőn, hogy nem osztott képet ad... ez jó.. a rossz az, hogy 2 játékos billentyűről 2 játékos joy-ról tud irányítani, de az igazán rossz az, hogy ezt nem lehet állítani... meg vannak a fix gomb kiosztások meg a fix 2 joy, azt jónapot.
Ebből kiindulva 1: működik a 2 Joy-os megoldás, 2: ezt nem volna rossz, ha meg tudnám oldani

(#66385) Alpi. válasza bacsis (#66384) üzenetére


Alpi.
addikt

Mi azt játszottuk 3-an egy bill-ről. :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#66386) csabyka666 válasza hege8888 (#66379) üzenetére


csabyka666
addikt

Oké, de az a baj, nem indul el a lap sem. Párat fordul a venti, aztán csak van.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#66387) csabyka666


csabyka666
addikt

Na urak, a TUSL2-C valóban socket bajos lehet, legalábbis ha kiveszem a procit, és úgy indítom, akkor megy kb 2 másodpercet, ha benne van a proci, akkor csak pár fordulatot csinál a venti.

Kompresszorral adok a foglalatnak!

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#66388) Hosssszu válasza hege8888 (#66382) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hát ki kell próbálni, ha pont olyan IO kártya van a gépben.
envagyok : Splitterre én is rákerestem, de hirtalan csak olyat találtam ami a joy-ok között kapcsolgat, vagy a joy mellett mehet a MIDI cucc is.
De most jut eszembe még egy dolog:
Ha a joy portnek van saját portja (mint pl SB-nek a 220), akkor szerintem bármennyi jov lehet egy gépben.

(#66389) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hát akkor magyarán mondva próba-cseresznye? akkor betolok 2 hangkarit, azt meglássuk :U

(#66390) hege8888


hege8888
aktív tag

Kérdeznék én is:
Van egy opti hangaris laptopom..
Eszközkezelőben pont, mint az SB: 220,5,1, Sb-ként működik is pár játék.
De pl az Aladdin-t hiába rakom erre (pedig szerintem az nem egy összehányt játék), az pl nem akar megszólalni..
A másik. előkerült egy olyan procihűtő (P1), amin van egy olyan vezeték, ami alaplapra dugható, mint a resewt, vagy az előlapi HDD?
Ennek funkciója? Hova, milyen jelzésre kell dugni?
Egy ismerősöm azt mondta, hogy míg nem volt hővédelem, ez volt a védelem, hogy pörög a venti- vagy sem ennek megfelelően indult/nem indult a lap.. De én ilyenről nem hallottam.. persze lehet, hogy volt..

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66391) hege8888


hege8888
aktív tag

Ha van itt valaki, aki marékszámra fér Dallas chiphez, egy privátot szánjon már rám.. :R

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66392) cbmfan


cbmfan
senior tag

kaptam egy Diamond/Micronics Redstone BX-es Slot 1 lapot, de nem ismeri fel PIII procikat helyesen. lenne valakinek frissebb BIOS hozzá? kerestem mindenhol de nem találtam semmilyen Micronics laphoz.

hege8888: Lomex, Mikronika pl. kicsit drága, de nem lemerült elemmel kapod mint amit én tíz darabot világ túlfeléről...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#66393) DarthSun válasza bacsis (#66389) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A game port báziscímet használ. Elvileg megy 2, csak különböző címen legyenek. Használtam régebben 2 Blastert 1 gépben, de csak az egyikhez tettem fel a game drivert. Már Blaster-GUS kombinációban vannak azok a gépek, de asszem csak a Blasterhez van fent a Gameport for joystik meghajtó (Win98), DOS alá meg nem kell semmi, de 98 alatt lehet ellenőrizni hogy aktív-e mindegyik.

szerk : ja és van amelyik lapon/IO kártyán van integrált game port, ott be lehet azt is fogni a buliba.

[ Szerkesztve ]

(#66394) Bile Demon válasza bacsis (#66384) üzenetére


Bile Demon
őstag

Konkrét tapasztalat nincs, de épp két hete olvastam a dobozos GUS leírásában, hogy egy PC-ben egy game port lehet, tehát tiltsuk le valamelyiket.
Amúgy a game port 2 joy-t tud kezelni, vagy egy olyan joy-t, ami 4 tengelyes.
Itt van bekötés az Y kábelhez: [link]

Bruhe

(#66395) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mivel a Quake2 AMD verziója van fent, belevettem a táblázatba a

Quake2 800x600 3DNowOGL StartTimerefresh
Quake2 800x600 3DNowOGL Map.demo1.dm2

sorokat is, tehát a 3DNow- ra optimalizált API- t, a def OGL ellenében. A K6-III- nál elmaradt, majd a végén pótolom. K5 és Rise nem tudja, a WinChip pedig tudja a 3DNow- ot, tehát lemértem, már látható mennyit jelent. Még időben eszembe jutott, így csak 1 procinál kell majd pótolni.

[ Szerkesztve ]

(#66396) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Most nézem, van K5+R9800Pro eredmény 3DM2001- el [link], említésre került hogy a konfig egyedülálló lehet a procilimit szempontjából, de nem. Nekem a Car.highdetail- ra nem adott pontot, itt pedig igen - 0.1 FPS ;] :DDD

(#66397) benedekco válasza DarthSun (#66395) üzenetére


benedekco
addikt

Emlékszem 3dnow mennyi extrát hozott 3dmark 2000 alatt a demoban, mikor a csaj rásétál a plattformra, eltűnik, jön a 3d matrix marhaság aztuán egy elektonyikus világba kerülünk ahol mikrocsipek meg huzalozások vannak 3dben, na ebben a reészben qrva sokat hozott, megszűnt a szaggatás. Emlékeszem haver inteles gépe megverte a gépemet, de ebben a jelenetben a k2-osom tök símán ment nála meg szaggatás hegyek, meg komplexebb Porsche Unleashed pályákon volt érezhető az előny. Az ID-s játékok, Quake-ek híresek voltak az optimalizálásukról, kíváncsi vagyok mi a különbség vele és nélküle.

Ez volt a test 3dm2000-ben:

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#66398) DarthSun válasza benedekco (#66397) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 200- as WinChip viszonylag kisebb proci, de itt is hozott egy keveset. Megnézem akkor a 3DM2000 demot, meg futtatok vele tesztet is, azt még talán nem is próbáltam a konfigon.

Most lementem a disket. Disk to disk, disk to image. Mivel sokat kísérleteztem mire eljutottam az optimális beállításokig, nem szeretném ha egy esetleges vinyóhiba miatt újra kéne húznom. A disk to disk példányt meg kimaxolom - UOSP, +programok, Wifi, meg mittoménminden ami kell a fullos 98- hoz. Majd megnézem hogy úgy hogy megy, pld egy 3DMark pont csökken-e a nagyobb terhelés miatt.

(#66399) benedekco válasza DarthSun (#66398) üzenetére


benedekco
addikt

3dm-ben be kell állítani hogy mire optimalizáljon. valami cpu vagy mi volt, ott volt intel meg 3dnow meg ilyenek.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#66400) arn válasza benedekco (#66397) üzenetére


arn
félisten

A k6-3 kb 3dnowal tudta azt, amit az intel nelkule :) egy p3 mar joval gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.