Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66501) Sanchez638 válasza DarthSun (#66500) üzenetére


Sanchez638
addikt

Pedig próbálok össze dobni egy rendszert.. Pentium 4 660/670, 7900GTX / GTO. 2x1GB800 Mhz Super Talent. 150GB WD Velociraptor. Stb.. Csak a lappal állok hadilábon. Még nem találtam semmi értelmeset..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#66502) DarthSun válasza Sanchez638 (#66501) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lebeszélni nem foglak. Tuti hogy újabb chipset + 3.8GHz- en 2MB L2- vel jobban megy bármelyik 478- nál. Viszont egy Quad vagy egy 771 Xeon befaragva/maszkolva, állva hagyja.

(#66503) jokeph válasza DarthSun (#66502) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
A garázsgépem Core 2 Duo T9300-as mobil CPU-ja állva hagyja bármelyik Netburst-os CPU-t (az s775-ös tákolmányokat is) :D Mindezt max 40W-ból IBT alatt. Ebben benne van az IGP, a lap, és a ramok fogyasztása is. ;]
Ettől függetlenül s478-ból az 1,8-as Northwood Pentiumot megtartottam (éveken keresztül és vagy 4 alaplapban 3 GHZ-en használtam - ha van igazság, ez egy HT nélküli 3 GHZ körüli CPU eredetileg, visszaórajelezve, másképp neéz elképzelnem a betonstabil 3 GHZ-et ennyi éven keresztül :U ), a 2,8-as Prescott meg ment a levesbe. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66504) r0b3r


r0b3r
senior tag

Én a napokban jutottam hozzá selejtezésből egy 1150 teljes géphez és most annak a részeit pakolgatom át a főgépembe. 4770, 32Gb DDR3, és hasonló nyalánkságok. Csak a Z87-es mATX kéne lecserélnem egy nagyobb ATX-re, mert nem férek el rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66505) DarthSun válasza jokeph (#66503) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az erőviszonyok egyértelműek, de az is lejön hogy +még egy ember aki kedvelte/vagy kedveli a 478- at is.

(#66506) hege8888


hege8888
aktív tag

Urak!
Nagy kérdésem lenne.. Ugye nekem nincsenek közvetlen Pc-s élményeim a DOS-95-korai 98 érából, (havernál játszottam, ami volt éppen)szóval néha kérdezek f@szságokat.. :)
Sikerült az Asus P5A-t (egyelőre K6-300, így kaptam) életre kelteni egy V3000
-mal karöltve. (Eredetileg egy 4mb-s Elsa Victoryval kaptam, de miután valószínű rossz driverekel szétsz0pattam magam, előkotortam a V3000-at, hhoz egyértelműbb volt találni.)
Mondjatok már pár játékot, melyekkel élvezet 4 MB AGP-n játszani, hogy nincs lag.
Quake-Half life éra nekem kimaradt, ezek már élvezhetőek vele?
Első 3D-s élményem anno a SW Rouge Squadron volt, de azért ég és föld egy 32MB-s GF2höz képest...pedig bíztam, benne, ahogy a gépigényt olvastam, hogy jó lesz.... :O

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66507) DarthSun válasza r0b3r (#66504) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

32GB RAM, komoly kütyü lesz. 16GB- ot sem haszálom még ki napi szinten, esetleg erősebb játékkal, szokásos betöltött programok+Chrome rengeteg füllel 20%- ot mutat most a fizikai RAM- ból.

(#66506) hege8888 : 4MB video olyan határeset K6/300 mellett. Quake1 DOS alatt kisebb felbontásban jó lesz, Win alatt NPRQuake1 változattal talán megy, de lehet kevés lesz a video. Hirtelen a Turok1 jut még eszembe, nagyon jól optimalizált Riva- ra, kis gépigény, de mellette szép retro kép. A 300- as K6 még az overkill R9800- al is jó, nyilván erős a procilimit, mint már sokszor volt róla szó, de megy. Valami GeForce féleség azért jobb lenne mellé. Persze ahhoz be kell lőnöd a P5A- t megfelelően [link]. A lap rev- et kihagyhatod, az csak K6-III+ esetén számít, tehát sima K6-K6-2 esetén mindegy ha nagyobb a revíziód.

(#66508) arn válasza hege8888 (#66506) üzenetére


arn
félisten

97es jatekok kozott keresgelj... de azaz igazsag, hogy akkoriban annyira a voodoot nyomattak, hogy azon fog rendesen futni. Illetve 97 volt azaz ev, amikor eloszor kerultek tulsulyba a wines jatekok, igy meg sok ami nem gyorsitos, kevesebb van, ami csak 3ds kartyan futott. Ebbol adodoan minden mas korai gyorsitos dolog szivas lesz.

A riva128 volt az elso, ami megcsillantotta, hogy van a 3dfxen tul is elet, de nagyon bugos volt. A tnt volt az elso minden szempontbol melto ellenfel, de az mar 98 vege. 99re kerultek piacra olyan kartyak, amik mar egyertelmuen jobbak voltak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66509) arn válasza DarthSun (#66507) üzenetére


arn
félisten

En csak webet fejlesztek, de a tobb tiz bongeszoablak siman benyalja a 16gt :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66510) Frawly válasza DarthSun (#66507) üzenetére


Frawly
veterán

A 16 giga RAM-ot én sem használom ki. A 32-nek viszont még lehet értelme, ha valaki lusta fületek meg sok futó alkalmazást bezárogatni, meg 32-nél már Windows alatt is le lehet tiltani a swapot teljesen. Elvileg 16-nál is, de ott néhány programnál gond lehet belőle, SQL szerverek, Photoshop, stb.. Linux alatt a 16 GB RAM rengeteg átlag felhasználásnál, ott akár 8-nál is le lehet tiltani a swapot.

(#66511) DarthSun válasza arn (#66509) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az meg hogy a túróba ?, a fejlesztői módok miatt ? (Win alatt még nem programoztam soha). Most mentettem, ha megnézed Aida 3.1GB foglaltat mutat.

(#66512) arn válasza DarthSun (#66511) üzenetére


arn
félisten

Fut azert meg jopar program, meg nalam hasonlo mennyiseg van, csak xszer ablakban :) ha van egy problemakor, altalaban egy ahhoz tartozik egy tabulator csokor. Maga a devmode nem hiszem, hogy sokat eszik, inkabb a sok js. Onnan veszem eszre, hogy megtelt, hogy faszan belassul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66513) r0b3r válasza DarthSun (#66507) üzenetére


r0b3r
senior tag

Munkahelyi gépeink voltak és a 16Gb-ot nagyobb összeállítások beolvasásakor egyszerűen megette a Catia. :DDD A betöltés felénél "No enough memory". Itthon értelemszerűen nekem se kell, de ha már van, használom. Eddig soha nem volt 8-nál több. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66514) DarthSun válasza r0b3r (#66513) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nemtudtam mi az a Catia, de neten látom, valami tervezőprogram, ja az zabálhat...

(#66515) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pihenésképpen folytattam a fotózást.

ASRock P4V88+, kisebb tudású de jó kis lap, tesztelni jó lesz

Benne az SL7E4, D0- ás, lehet hogy ugyanolyan mint a P4P800- ban a kupaktalanított, szintén D0- ás

RAM- ból ebbe a lapba a mezei is elegendő lesz, ezeket asszem nem fotóztam, de meg kell ismételni mert az egyik poros maradt. Kingmax 2x1G, 2x256M, PQI 2x512M, Samu 2x256M 400- as KIT- ek. A 2x256M verziók csak ha Win98- ra vetemedek, installálás idejére, aztán Loew driver próba, hogy megy-e a 2x1GB pld.

A különleges R9600TX (nem elírás, nem XT, hanem tényleg TX)

Valamint előszedtem a R9550- ből az egyetlen 128bitest, versenyre kelhet a TX- el - Saphire, a venti beállt, helyette rátettem egy rossz Inno kártyáét

[ Szerkesztve ]

(#66516) DarthSun válasza DarthSun (#66515) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Közben találtam egy USB2 kártyát is, majd kipróbálom az MVP3- ban

(#66517) arn válasza DarthSun (#66515) üzenetére


arn
félisten

Ezek a csoda 9800, 9600 jelzesek medion kartyakrol vannak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66518) jokeph válasza DarthSun (#66516) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ilyen cuccom volt (valahol lehet meg is van valamelyik doboz alján :U) , még XP alatt használtam az Acorp 6BX81-es lapban, 384 MB SD ram és egy 400-as PII proci mellett (Slot1). Jól működött. :K
Az a 9600TX olyan lehet mint a nyomdahibás bélyeg. :D
A 3 GHZ-en hajtott Northwood Pentiumom, 512 MB DDR 333-as rammal, Asus i845 P4PE lapban, GeForce 3 Ti 200 64 MB VGA-val és 120 GB-os SATA Seagate Barracuda HDD-vel császár volt nagyon, LAN partyban én voltam a szerver, W3+TFT, NFSU, COD1/UO. ;]
Ha nem a játék ment, DVD to divx encode volt a program, volt hogy napokszámra, Gordian Knot progival. :K Az eredeti hangsávot megtartottam, és az került hozzáfüzésre.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66519) Fred23 válasza Sanchez638 (#66489) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem szeretem a furcsaságokat, és biztosan van logikus magyarázat minden ilyen elképesztő dologra, csak nem tudjuk éppen, mi az. :) Arra leszek kíváncsi most a saját gépemmel, mi lesz a következő VGA cserénél. Ha kérni fogja indulásnál az F1-et, besírok.

DarthSun: Amik fontosabbak, mennek szekrénybe, zacsiból nincs elegem.

Ja, és személyem is a 478-at kedvelők táborát gazdagítja. Arra például sokan nem is gondolnak, hogy egy húzott Barton vagy egy P3 1400-as Tua nem tud stabil 60 fps-t sok régi kedvenc játékban, míg mondjuk egy 2.0-ás Willa már simán hozza ezt. Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem talán még UT '99-ben sincs meg a stabil 60 fps P3-mal vagy Bartonnal. Deus Ex szintén. Pedig ezek bőven a P3 és a Barton kora.

[ Szerkesztve ]

(#66520) Fred23 válasza Fred23 (#66519) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem Bartonnal, azzal már megvan. Thunderbird-del. Az 1400-as Tbird és az 1400-as P3 botmatch alatt időnként kevés a 60 fps-hez emlékeim szerint. Deus Ex-ben pedig Liberty Island tetejéről lenézve tippre nem lesz meg a 60 fps szintén. (Nem tudja ezt esetleg valaki letesztelni?)

[ Szerkesztve ]

(#66521) arn válasza Fred23 (#66519) üzenetére


arn
félisten

Egy nagyon rovid idoszak volt a p4 torteneteben, amikor vmivel jobb volt talan, mint az aktualis amd, de joval dragabban. De a northwood elott vagy utan az amd volt minden szempontbol a jobb valasztas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66522) jokeph válasza arn (#66521) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Nekem már megvolt az s478-as Northwood Pentium 1,8@3,0 GHZ (2003 ősze - CPU+Asus i845 P4PElap+512 MB DDR 333 RAM+Titan hűtő=100k), a cimbi akkortájt vette az Abit Nf7-s 2.0-ás lapot, bele 2*256 MB DDR 333-as ramot, és egy Athlon XP 3000+ Bartont... fincsin ment nagyon, és olcsóbban. :D És nyújtotta ua. a játékélményt. ;]
Thunderbird-öt nem akartam, azt gyengéllettem, illetve 1000-es Thunderbirdnél futottunk rá olyan dologra cimbinél, hogy volt játék ami nem indult el vele, valamit nem tudott a CPU, asszem valamelyik Jedi-s játék volt. :U Direkt felcseréltük a VGA.-inkat, hátha, nyomoztunk és a Thunderbird volt a húnyó. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66523) arn válasza jokeph (#66522) üzenetére


arn
félisten

A thunderbird egy 2000es proci, 2001ben adtak el belole sokat. Osszel meg jott mar az athlon xp. 2003 osszel mar piacon volt az a64 is... harom ev akkoriban oriasi ido volt, meg jo hogy nem vette fel az ujabb 3ghzes procival a versenyt. 2000ben kontretan lemosta az intelt vele az amd, a butitott duron volt gyakran a p3 szintjen, az elso p4nel meg vadaszni kellett azokat a programokat ahol versenykepes volt a csucs athlonnal. Es mindezt sse nelkul - jobban skalazodott, mint a coppermine. A kesobbi athlonok az a64ig inkabb az arukkal hoditottak, de a thunderbird volt az aduasz a northwoodig.

sse nem volt benne, az athlon xpvel raktak bele.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66524) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!

Arra gondoltam, itt az ideje építenem egy XP riget.

Amit találtam itthon /garázsunkban hozzá:
- 2x1 GB DDR
- 478-as P4 CPU (SL7E3)
- SB Audigy 2
- IBM eServer xSeries 226 ház (tágas, és tetszik a külleme is). Tápjába belenéztem, jó kis Delta táp, szép a belseje, kondikat kimértem, patent.
- Plextor CD író, Floppy, és mellé ugyanabban a méretben alaplapra dugható kártyaolvasó egység
- HDD számolatlan van itthon mindenféle méretben

Szóval ehhez kellene alaplap és VGA ajánlás, szem előtt tartva, hogy sokat azért nem akarok költeni rá.
Előny, ha a lap kezel PATA és SATA meghajtókat is, illetve AGP-s.

(#66525) DarthSun válasza arn (#66517) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, a nyák jobb szélén ott is a Medion felirat. Másik ami miatt ráizgultam és elkunyeráltam :B , a kettős bevágás, megy AGP1-2x- esben. A tesztek végén majd megnézhetem az Epoxban hogy mennyit hoz a 9800Pro ellen, elvileg még drivert sem kell cserélnem.

(#66518) jokeph : TX- ről nem hallottam korábban, gondolom ritka is. P4 kontra Barton, hasonlítgattuk itt is, 2.4GHz Barton hoz átlagban 3-3.2GHz Northwood/Prescott teljesítményt, de a Prescott még feljebb tuningolható, ok a 4GHz már határ, de 3.8- on tuti megy 24/7- ben és ott már ellép rendesen.

(#66519) Fred23 : FPU- ban már erősebb a kisebb P4 is, a Barton tudott felzárkózni.

(#66521) : némelyik tesztben a Barton hozza a magasabb órajelű P4 teljesítményét, árban anno jobb volt az AMD, manapság meg asszem talán egy erős Bartonért többet kérnek, mint a P4- ért :U .

(#66523) arn : volt egy jókora időszak amikor az Intel szinte válságba került az erős AthlonXP- k miatt. Ekkoriban még a Chip magazin stábja is áttért AMD tesztrendszerre.

(#66526) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Elindult a TUSL2-C, és mivel nem érkezett egyértelmű megfejtés, megosztom veletek a nagy titkot - tápegység!
Megpróbáltam 2 táppal, egyik FSP 80+, másik COBA 80+, mindkettővel csak megmozdult a venti a procin, de nem indult a lap. Raktam rá vinyót terhelésnek, nem indult.
Ma megnéztem egy Delta DPS-185BB táppal, ez egy régebbi talán P4-es HP brand gépet hajtott, na ezzel elsőre elindult, ad képet, minden ok látszólag, de majd tesztelem egy WinXP telepítéssel.

Álljon itt 2 fotó, a fekete csatis a COBA, a fehér csatis a Delta. A kábelek színe nem egyezik, én nem méregettem, mindenesetre 100%, hogy emiatt nem indult, mert visszadugtam a COBA-ra, de nem indítja továbbra sem.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#66527) zotyesz66 válasza DarthSun (#66525) üzenetére


zotyesz66
őstag

A hardveres FPU gyalázatosan gyenge volt az első P4-ekben, pont abban voltak az athlonok sokkal jobbak. Később is csak a magasabb órajellel javítottak valamennyit. Viszont volt bennük SSE2 és az Intel elég gyorsan keresztülverte az iparágon a támogatását, elég nagy előny volt a videokódoló szoftverekben és persze a játékokban is.
Még emlékszem a Sisoft Sandra tesztprogramra és a P4-ek szép hosszú FPU csíkjára, csakhogy abból kábé egyharmad volt a rendes FPU, a többi az SSE2-t mutatta.

[ Szerkesztve ]

(#66528) DarthSun válasza zotyesz66 (#66527) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lehetséges, de a Tualatint és a ThunderBird- et megveri az 1.9GHz 423- as P4, persze az órajel is magasabb. Clock to clock- ban nem néztem, egy arányszámítás lehet közelítőleg megfelelne, bár a teljesítmény/órajel között többnyire nem egyenes arányosság van.

(#66529) alvaro válasza DarthSun (#66528) üzenetére


alvaro
senior tag

P4-nek az (volt, mert ma már kit zavar :D) a baja, hogy a radikálisan eltérő felépítés miatt meglévő kódbázison nagyon szórt a teljesítménye. Igazából nem ahhoz volt való, hanem ahhoz, hogy tolja lineárisan az SSE streameket. Mondhatni nem volt "fordulékony" :D

DOSBox alatt pl. anno gyalázatos teljesítményt mutatott fel, bátyámnak volt egy 2.0-s Northwood-os Dell gépe, én meg Palominóval toltam akkoriban, és hát az 1760 MHz-en (vagy akár alatta, nem kellett meghúzni ehhez) olyan szinten mosta le a P4-et, hogy csak úgy csörgött.

(Közben egy GTX275 került fókuszba, kicsit is komolyabb terhelésre pár perc után fagy a (939-es) gép, szóval ablak, aztán figyelni fogom a hőmérsékletét...)

(#66530) DarthSun válasza alvaro (#66529) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Változékony környezetben nem figyeltem fel rá, de a tesztekben is mintha fellépne egy hullámzó hatás, melyre utalsz, de ez jelen van AMD- n is, csak kicsit más formában. Emiatt lehet az hogy van átfedés, egyik-másik tesztben ez vagy az jobb.

(#66531) gban


gban
Közösségépítő

A főnivel azon agyaltunk, mitől overdrive az overdrive, különösen pl. egy 5v-os DX2-66.
Mert a sima is 5v-os.
Van 3v-os is, az meg pláne mitől?
Van olyan lap amiben nem menne a sima mert nem tud a lap 5v-ot?
Én azt hittem, az overdrive-k mennek 5v lapban is, míg a sima változatuk 3v-ot kér.

Okosítsatok fel pls. :B

Postázást nem vállalok.

(#66532) hege8888 válasza arn (#66508) üzenetére


hege8888
aktív tag

arn, DarthSun: köszönöm, így már értem, és sokkal világosabb a kép.. :R

Nos tegnap, ma; végül én is arra jutottam, (Sőt a 2db Riva is szarakodott, amiket előkaptam) hogy szűkös időm lévén, sz@rom le a full autentikusságot, belenyomtam egy 32Mb GF2 MX-et, és újrahúztva a 98at már életre kelt a Rouge Squadron.. (A 6 évest onnan kezdve nem bírtam elhessegetni, pedig előtte Kinecteztek Anyával :DDD )
Ami még érdekesség volt, hogy, mért ne alapon 2x256 133 ram volt a lapban.
Volt olyan, hogy a telepítő bootloppba került.. Kivettem az egyiket, minden fasza..
A szűkös idő még annyi kifejtést kíván, hogy egy ismerősöm a helyi Műv.Központtól befűzött, hogy (tudja, hogy én kocka voltam, meg gyűjtögetem gépet, Commodore-t), gyereknapra pattintsak ki egy játszós szobát, egy pár géppel.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66533) arn válasza gban (#66531) üzenetére


arn
félisten

az overdriveot eredetileg a 486sx melle talaltak ki, azt upgradelheted. vagy rakhatsz melle 487 procit - a dolog szepsege, hogy a harom proc (486dx, od, 487) ugyanazt a termeket takarta, akarmelyiket belerakhattad, mert szimplan inaktivalta a 486sxet, es volt egy mukodo 486od.

a dx4odpn van vrm a 3.3-5v atalakitashoz, mukodik 5vos lapokban is, de szvsz biostamogatas nem art hozza (volt egy atmeneti idoszak, amikor bios mar tamogatta, de a lapokon nem volt vrm - kozbenso foglalat kellett vrmmel).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66534) arn


arn
félisten

de utanaolvastam, hogy a korabeli sajto hogy talalja... 1992ben azt irtak, hogy a retail verzioja a prociknak. tehat ez volt a hivatalosan arult "486" vegfelhasznaloknak, az egyik esetben masok raktak bele, itt meg te magad installalhattad. erdekes, mert ha bementel egy korabeli uzletbe valszeg nagyobb esellyel kaptal vmi oem csupasz procit, mint egy overdriveot.

tehat az elso generacios overdrive = retail 486, a masik 486 meg vmi integratori csatornan keresztul kerult a boltokba.

dx4tol viszont kimondottan regi gepek feltupirozasa volt a cel, eleve a testvermodell (dx4, pentium) utan jott, es masra nem is tudtad hasznalni, mint regi rendszereket pimpelni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66535) Frawly válasza Fred23 (#66481) üzenetére


Frawly
veterán

Mondjuk azt nem értem, hogy kinek ér meg egy P4EE 56k-t. Egy nálánál alig lassabb 3,2 GHz-es, FSB800-as s478 P4 csak 30-ad annyiba kerül, és teljesítményben alig marad el. Jó, az már Prescott, meg csak 1 MB L3 cache, nem 2 MB, mint a P4EE-ben (ez a korabeli workloadoknál nem számít), de cserében kisebb TDP, kisebb csíkszélesség, SSE3 támogatás (jó, a korabeli workloadoknál ez sem mérvadó). S775 változatban még olcsóbbak vannak, és ezen a platformon már a DDR2 is rendelkezésre áll.

Értem, hogy ritkaság az EE, de nagyon túl van árazva, gyakorlati előnye nincsen. Korabeli workloadot mindkettő nagyon jól viszi, ezt meghaladó szoftverek futtatására meg mindkettő bűn lassú már. Ennyiért csak elvakult gyűjtők veszik, akik büszkék rá, ha már csak ez hiányzott a gyűjteményükből, meg elmondhatják, hogy s478-ból megvan nekik a legprémiumabb proci.

(#66536) jokeph válasza arn (#66523) üzenetére


jokeph
nagyúr

Na jóóó, de én 1.8-as Pentiumot vettem, és az első évben annyin is használtam. :D
Csak később, ahogy utána jártam, akkor éreztem késztetést, hogy megnézzem van e benne tartalék, a P4PE lap nagyon tuningbarát BIOS-al rendelkezett.
Azért 1,8-on karcsú volt ám a Northwood, a 3000+-os Athlon XP (Barton) jobban ment. :U

Thunderbird: AHA.... szóval az SSE hiánya miatt inthetett be pár játék...

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66537) envagyok válasza Frawly (#66535) üzenetére


envagyok
veterán

Van 3.4-es P4 is(SL793), nekem a P4-es retró gépekben abból van 2 db.
Az extreme procik mindig drágák. 775-be pl qx9770 egy ryzen5 ára.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66538) DarthSun válasza Frawly (#66535) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igaz, de kisebb pontosítás : Prescott : L2 van : 1024K, EE : L2 : 512K, L3 : 2MB, tehát 2.5 az 1 ellen, a maga korában nagy különbség. Általános programokban nagy különbség nincs. Megvenni manapság annyi pénzért nem éri meg, esetleg olyannak aki nagyon sokat keres, nem számít a pénz. Ajándékba kapni viszont elég jó dolog. Teljesítményben egyedül a robosztussága számít, pld kevesebb mikrolagg.

(#66539) gban válasza arn (#66534) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm az infókat :R

Postázást nem vállalok.

(#66540) arn válasza jokeph (#66536) üzenetére


arn
félisten

gondolom ez azert mar olyan db lehetett akkor, amit akkor vettel, amikor a 3g+ procik a piacon voltak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66541) Fred23 válasza Frawly (#66535) üzenetére


Fred23
nagyúr

A túlárazás mindig szubjektív, illetve relatív. Egy retró motor vagy kocsi is mai szemmel, technikailag nézve baromira nem éri meg az árát; de érzelmileg meg akár még olcsó is lehet a kapott élményhez mérve.
Én egy jó állapotú, nem széthúzott 3.4-es EE-ért simán odaadnám az apámnak adott i5-6500-as konfigom, amit ő nem akar használni. (Jó neki a saját lassú notija valamiért, ha néha panaszkodik is miatta.)
Egyébként meg igen, kicsit racionálisabban nézve az ember könnyen rábeszélheti magát akár az envagyok által említett SL793-ra, akár egy 89W-os 3.4-es SL7PP-re vagy SL88L-ra. Aki a kiadási dátumra nem finnyás, annak meg jó lehet akár az SL8K4 is. Ezek kábé 4-5k-ból megvannak, és úgy 98%-ban hozzák, amit egy Extreme Edition tud. :K

(#66542) gban


gban
Közösségépítő

Az ígért képek a hétvégi érkezésről:

ASUS 486:

Ezt mondjátok meg hogy milyen lap lehet:

PCI 486 + 5x86:

LS-P54CE (a méltán híres Lucky Star terméke):

Mindez 4 csuda-sárga AT házban volt, van ami veszett sárga, van ami csak kegyetlen sárga, a legsárgább a jól ismert fekvő - oldalt megnyomós - felnyíló tetős.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66543) arn válasza gban (#66542) üzenetére


arn
félisten

az elso lap a kedvenc vlbs lapom, bar ez korai rev. a masodban epp az nincs benne, ami sokszor ra van irva. a wb cache, sot semmilyen cache, csak fake chipek :) pcchips gyartotta ezt a hulladekot altalaban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66544) gban válasza arn (#66543) üzenetére


gban
Közösségépítő

Melyik a hulladék? :DDD
Melyiket gyártotta a pcchips?
Ja ahogy értem a másodikat.
Na majd nézek cache tesztet.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66545) arn válasza gban (#66544) üzenetére


arn
félisten

hat azt nezheted :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66546) gban válasza arn (#66545) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mert szerinted fake chipek?

Postázást nem vállalok.

(#66547) DarthSun válasza gban (#66546) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, sajnos azon a lapon tényleg hamis a cache.

(#66548) arn válasza gban (#66546) üzenetére


arn
félisten

inkabb csak placeholdernek neveznem :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66549) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Viszont ha jól emlékszem a vezetékezés megvan a lapon, asszem egy hasonló de VIP- es lapra Fenyő foglalatokat forrasztott, és úgy már ment a cache.

(#66550) Fred23


Fred23
nagyúr

Ezen megint filózok, mert 160W-os a tápom, és 12v-on 9A-t tud (108W).
Az AGP slot elvileg tudna neki adni 3.3v-on és 5v-on is kakaót, na de ez egy HD 3450, ami alapból PCIe-es, csak van rajta egy fordító (Rialto). Attól tartok, hogy a kártya esetleg csak a 12v-os ágat használja. :U
Van itt olyan ember, aki BIZTOS abban, hogy az a HD 3450 nem csak a 12v-os ágat tudja használni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.